MAANDAG 13 NOVEMBER 1933 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 9 GEMENGDE BERICHTEN MOTOR TEGRN AUTORUS OPGEVLOGEN. Motorrijder aan wonden overleden. Op een der zeer gevaariyke gedeelten van den Rijksstraatweg in Haarlem-Nqeydj waar al verscheidene ernstige aanrijdingen plaats vonden, is Zondagmiddag een vree- selijk ongeluk gebeurd, dat een motorrijder het leven heeft gekost. Omstreeks 12 uur wilde de bestuurder van een Brockway-autobus linksaf de Maasstraat inzwenken; bij deze manoeuvre bemerkte hij waarschijnlijk te laat, dat een motor, die van de richting Velsen naderde, zoo snel reed, dat de autobus onmogelijk meer voorlangs zou kunnen paseeeren, zoo als de chauffeur had gedacht te mogen doen. De motorrijder daarentegen, denken de dat rechts steeds den voorrang heeft, was doorgereden, met het noodlottig ge volg, dat hij met een slag, die ver in den omtrek gehoord werd, tegen de rechter- achterzijde van de autobus opvloog. Het voorwiel van den motor vlocg in stukken uiteen de 26-jarige F. H H. en zijn duo-passagier, de 17-jarige F. T. B., beiden uit Velsen, blevep kermend op den weg liggen. Vooral de motorrijder, die eerst met het hoofd tegen de bus was ge slingerd, bleek zwaar gewond te zijn Met een "hersenschudding, schedelbasisfraetuur en een gecompliceerde rechterdijbeen breuk, is hij per ziekenauto, na voorloopig verbonden te zijn door leden van den Ön- gevallendienst, naar het St. Joannes de Deo-ziekenhuis overgebracht, waar hij drie uur later is overleden. De duo-passagier, die een lichte hersen schudding had gekregen, kon per taxi naar zijn woning te Velsen worden vervoerd Inspecteur Versohoor heeft proces-ver baal laten opmaken; de schuldvraag is ech ter nog niet opgelost. Uit de getuigenver klaringen is intusschen komen vast te staan, dat de motorrijder zeer snel h^eft gereden. De autobus-bestuurder heefi de bocht bovendien te klein genomen Het be-r trachten van grootere voorzichtigheid bij alle weggebruikers op dit zeer gevaarlijke punt van den buitengewoon drukken ver keersweg zou zeer gewenscht zijn. „De Crt." BOTSING TUSSOHEN AUTO EN MOTOR. De motorrijder overleden. Op den Benoordenhoutschen weg te Den Haag heeft gistermorgen circa half twaalf een ernstige botsing plaats gehad tusschen een luxe-auto en een motorrijwiel, be stuurd door den heer A. De oorzaak van deze aanrijding was een wielrijder die plotseling den rijweg overstak naar 't langs de trambaan Den Haag—Leiden gelegen rijwielpad. De autobestuurder, die den man wilde ontwijken, kwam hierdoor plotseling ver op de linkerhelft van den rijweg, waar juist uit de richting Leiden een motorrij wiel kwam aanstuiven. De motorrijder botste met groote kracht tegen de voorzijde van de auto. Hij werd over den weg ge slingerd, waar het slachtoffer bleef liggen. Met een ernstige schedelbreuk werd de on gelukkige naar het vlakbij gelegen zieken huis „Bronovo" overgebracht, waar hij in den middag, zonder bij kennis te zijn ge komen, is overleden. De autobestuurder bekwam geen letsel. Een zich in den wagen bevindende dame bekwam een lichte her senschudding doch mocht op advies van den assisteerenden dokter naar haar wo ning worden vervoerd. Een klein meisje, dat eveneens in den wagen zat, kreeg eeni- ge schaafwonden aan het hoofd. Het motor rijwiel werd totaal vernield, terwijl de auto aan de voorzijde ernstig werd bes<?ha- d.igd. Procesverbaal is opgemaakt. DOOR EEN VRACHTAUTO GEDOOD. Gisteren is het 3-jarig zoontje van den heer Welsing uit de Deemserstraat te Roer mond bij het oversteken van de straat dor een vrachtauto overreden en gedood. AAN DE GEVOLGEN OVERLEDEN. Gistermorgen is op 36-jarigen leeftijd pverleden ir. Niggemeyer, tengevolge van een schedelfractuur, welke hij j.l. Vrijdag bij een auto-ongeluk op den Oostdyk te Eindhoven had opgeloopen. DOOR DE TRAM GEDOOD. In de Oranjeboomstraat te Rotterdam is, gisteravond het 9-jarige meisje H. A. v. Tilburg door een wagen van lijn 12 over reden en gedood. TRAGISCH STERFGEVAL. Toeschouwer op voetbalveld doodgebleven. Op het moment dat H. B. S. de leiding nam, zakte de 65-jarige Attinghoven uit de Lambertusstraat te Rotterdam op de staan- tribune van het Excelsiorterrein aan het Toepad, in elkaar. Een der aanwezige doc toren constateerde den dood door hartver lamming. De man is per ziekenauto naar het ziekenhuis Coolsingel overgebracht. Door dit tragisch voorval werd de rust van den wedstrijd c.a. 20 min. verlengd. INBRAAK IN EEN PASTORIE, f 1000 ontvreemd. Zaterdagnacht is door forceering en openschuiving van een zijraam ingebroken in de pastorie der R. K. kerk te Bilthoven, meldt het „U. D," De inbrekers werden door het schuiven en openen van deuren om .kwart over vier door de bewoners ge hoord, die daarop naar beneden kwamen waarop de inbreker? de vlucht natnep. Het "bleek dat uit eeri schrijfbureau in de pastprie, dat opengebroken was, de scau" van ruim 1000 was ontvreemd. Voorts hebhen de inbrekers getracht de kluis in een lokaal tusschen kerk en pas torie, in welk lokaal men de deuren open gebroken had, te openen, wat evenwel niet gelukt is. In de kerk zijn offerbussen van hun inhoud ontdaan. Men vermoedt, dat de daders twee of drie in getal zijn geweest te oordeelen naar de sporen in de keuken, waar ze thee ge dronken hadden. SMOKKELAARS VOOR DEN TWEEDEN KEER IN DE VAL. Zaterdagavond 4 November, hield de po litie in het westelijk stadsdeel van Rotter dam twee mannen aan, P. J. en W. K., die een groote partij namaak-margarine be zorgden. In de woonplaats van beide hee- ren vond de rechercheur een auto, die een dubbelen bodem bevatten en waarmede het duo de smokkelwaar uit Zevenhuizen naar Rotterdam en elders vervoerde. De partij werd daar in beslag genomen, ter wijl tegen J. en K. proees-verbaal is op gemaakt. Veel heeft dit optreden van de politie blijkbaar niet geholpen, aldus „Het Volk", want Donderdagnacht passeerde W. K. in gezelschap van A. B., uit Den Haag, de Belgische grens. In hun auto voerden zij 200 K.G. voe- dingsvetten, die zij in België gekocht had den mee. Bij de douane lieten zij de partij inklaren en betaalden hetgeen van hen verlangd werd. v Nauwelijks hadden zij echter de reis op Hollandsch grondgebied voortgezet, of K. en zijn helper werden aangehouden door de marechaussee. De inhoud van hun auto werd aan een controle onderworpen en toen bleek, dat de partij vet in blokken van y2 K.G. was verpakt. Om elk blok zaten twee banderolles van y. pond en na 15 October is het voor schrift, dat om een pondspak een bande- rolle van 1 K.G. moét zitten. In denzelfden auto werden ook nog losse banderolles aangetroffen, doch de heeren hadden die niet om de pakken ge daan om op die wijze 3 cent per K.G. te besparen. Waren zij niet in handen geval len van de marechaussee, dan hadden zij in ieder geval 70.extra verdiend. De partij vet, die nu in beslag genomen werd, was kennelijk bedoeld om weer tot mar- €>e Engelsche premier in ge sprek met Mr. Cord^A Bull (M-'er destabili satie van het pond Stirling/ hetgeln voor de wereldhuishouding van SrooXJjélang 's- Even belangrijk is vpor K\\tr gezondheid een steeds gelijkwifcdj/^ juist gedoseerd geneesmiddel, hetwelk in de echte „Aspirin"- tabletten door het Bayer-kruis gegaran deerd is. garine te worden verweckt Dit vet wordt dan n.l. gekleurd en met pekel bewerkt om dan ten slotte als margarine aan den man te worden gebracht. De winst be draagt meer dan honderd procent. Het tweetal smokkelaars had dus Donderdag nacht weer een grooten tegenvaller. Tegen beiden is proces-verbaal opgemaakt. DE GEHEELE PROVINCIE GRONINGEN IN HET DONKER. Gisteravond van zes tot zeven uur heeft de geheele provincie Groningen door een stoying in het Provinciaal Electriciteits Be drijf in het duister verkeerd, zeer tot on gerief van zaken en bedrijven. In de stad Groningen trad van 6 tqt 7 uur, met onderbrekingen van enkele mi nuten, driemaal een storing op, welke ge zocht moet worden in het gelykstroomnet. In hotels en café's heeft men met kaarsen een noodverlichting moeten aanbrengen- WEER VLOT GEKOMEN. De 2 K-M. benoorden Egmond aan Zee gestrande Duitsche logger „Heinrich Brons AE 109" uit Embden is gisteravond om streeks elf uur door de sleepbooten „Sten tor" en „Noordwijk" van de firma Wijs muller bij hoog water vlot getrokken. De logger had bericht ontvangen niet naar IJmuiden door te varen, doch naar Emb den terug te keeren. De bemanning telde 17 koppen. WILT U IETS WETEN? Vraag: Is een laatste wilsbeschikking (testament) op gezegeld papier, geteekend door twee meerderjarige getuigen, rechts geldig? Antwoord: Een testament moet, wil het rechtsgeldig zijn, aan een notaris wor den aangeboden. De onderteekening van twee getuigen is niet voldoende. Dinsdagmiddag en Donderdagmiddag van 3—4 uur gelegenheid tot het bekomen van mondelinge inlichtingen op rechtskundig gebied (kosteloos), Is dat soms Nunm? Neen...... 't is een vrind van me, waar 'k nog een tientje van hrjjg. (Gazettino IUustrato). ÜIT DE RADIOWERELD Programma's voor Dinsdag 14 November Huizen, 1875 M. (KRO-uitzending) 8.00 Morgenconcert. 11.30 Godsdienstig halfuurtje door pas- 10.00 Gramofoonplaten. toor Perquin. 12.15 Lunchconcert door de KRO.-boys, met gramofoon-intermezzo. (Men zie even wel het onderstaande bericht). 2.00 Vrouwenuurtje. 3.00 Modecursus 4.15 Gramofoonplaten. 4.45 Liederenrecital door Vincent v. Bers, tenor met gramofoon-intermezzo. 5.30 Namiddagconcert door het KRO- sextet. 6.00 „Het internationale studenten-missie congres" door C. J. Pouw. 6.15 Vervolg concert. 6.40 Esperanto-cursus. 7.15 Leonie Molkenboer over „Kinder zang". 7.45 Verbondskwartiertje. 8.00 Het KRO.-orkest. Te 8.20 Vaz Dias. 8.25 Het Calvet-kwartet, afgewisseld door gramofoonpl. en hoorspel „Plicht". 10.00 KRO.-orkest. Te 10.20 „De erfenis", kleine comedie. 10.35 Vaz Dias. 11.00 Gramofoonpl. Hilversum, 296 M. AVRO-uitzending) 8.00 Gramofoonpl. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gramofoonpl. 10.30 Orgelconcert Fr. Hasselaar. M.m.v. A. de Swarte (cello). 11.00 Kookpraatje mevr. R. Lotgering Hillebrand. 11.30 Vervolg oonoert. 12.00—-2.15 Omroeporkest o.l.v. N. Treep m.m.v. de 2 Hodlars (aocordeon). 2.30 Zang door A. Ragetli. aan de vleu gel: E. Veen 3.00 Knipcursus. 4.00 Piano-recital. H. Schouwman. 4.30 Radio-kinder-koorzang o.l.v. J. Ha mel. 5.00 Voor de kinderen. 5.30 Jeugdhalfuur v. d. VPRO o.l.v. da. B. J. Aris. 6.00 Kovacs Lajos en zijn orkest en gra mofoonpl. 7.30 Engelsche les Fred Fry. 8.00 Vaz Dias. 8.05 Opera-concert door leden van de N.V Italiaansche Ouera. 10.00 „Caesaer en Cleopatra" van G. B. Shaw. Vertaling: W. Vogt. Regie: Kommer Kleyn (2de acte). 11.10 Vaz Dias. 11,20—12,00 Gramofoonmuziek. u aveiitry, 1554 M. 10.35 Morgenwijding. 10.50 Tijdsein, berichten. 11.05 Kookpraatje. 11.20—11.40 Lezing. 12.20 Orgelspel R, New. 12.50 Paramount Agtoria-orkest o.l.v. An ton. 1.50 Midi. Studio-orkest o.l.v. F. Cantell. 2.20 Voor de scholen. 2.50 Muzikale causerie. 3.55 Fransche les. 4.25 Lezing. 4.50 Trioconcert m.m.v, M. St. Clair Green (mezzo-sopraan). 5.35 Kinderuur. 6.50 Schumann-sonates. 7.10 Duitsche causerie. 7.40 Radio-Militair-orkest o.l.v. B. W. O'Donnell. M.m.v. J. Kadish (piano). 8.50 Lezing. 9.20 Berichten. 9.40 B.B.C.-orkest o.l.v. J. Lewis m.m.v. E. Hannevig (sopraan) 10.50 Voordracht". 10.55—12.50 Lew Stone en de Monseig neur Band. „Radio-Paris", 1724 M. 8.05, 12,20—2.20, 7.40 en 8.20 Gramofoon platen. 8.50 „Deux sous de fleurs", opeertte van Benatzky. Leiding: E. Mahieux. Kalundborg, 1153 M. 11.201.20 Concert u. h. Bellevue-Strand- hotel. 2.204.20 Omroeporkest oj.v. Reesen. 7.20 Deensche muziek o.l.v. Gröndahl. 8.20 Hoorspel. 8.50 Schotsche liederen. 9.40 Gramofoonpl. 9.55 Concert door strijkkwartet. 10.25—11.50 Dansmuziek. Langen berg, 473 M. 5.25 en 6.35 Gramofoonpl. 11.20 Orkestconcert o.l.v. Merten. 12.55 Gramofoonpl. 3.20 Orkestconcert o.l.v. Seyffert m.m.v. solisten. 6.20 Opera-concert 7.30 Operetteconcert o.l.v. GörliA m.m.v. solisten. 10.00 Gramofoonpl. 10.20 Solistenconcert. Rome, 441 M. 7.35 Gramofoonpl. 8.05 Gevarieerd concert. 8.50 Radio-tooneel. 9.2010.20 Populair concert en Dansmu ziek. Brussel. 338 en 508 M. 338 M. 12.20 Omroepkleinorkest o.l.v. Leemans. 1.30 Gramofoonpl. 5.20 Symphoniecopcert o.l.v. Meulemans. 6.50 Omroepkleinorkest o.l.v. Leemans. 7.20 Gramofoonpl. 8.20 Symphonieconcert o.l.v. Meulemans. 9.2010.20 Harmonicamuziek en zang. 5.08 M.: 12.20 Gramofoonpl. en Zang voordracht. I.30 Omroepkleinorkest o.l..v Leemans. 5.20 en 6.35 Gramofoonpl. 6.50 Harprecital. 7.05 Viool- en piano-recital. 7.20 Gramofoonpl. 8.20 Orgelconcert en zang. 9.2010.20 Symphonieconcert o.l.v. Meu lemans. Deutschlandsender, 1685 M. 7.30 „Romeo en Julia" van W. Shakes peare. Hierne klein concert. 9.20 en 10,05 Berichten. 10,20—11,20 Populair conoert uit Ham burg. Gemeentelijk Radio Distributie-bedrijf te Leiden, 3de Programma: II.2012,20 Langenberg. 12.2014.15 Daventry. 14.15—16.20 Kalundborg 16.2017.35 Beramunster. 17.3518.05 Londen National. 18.05—19.35 Brussel (VI.). 19.35afl. Weenen. Daarna: Daventry, 4de Programma. 11.20—12,20 Kalundborg 12,2017.35 Londen Reg. 17.35—18.20 Brussel (Fr.) 18.2019.00 Deutschl. sender. 19,00—19,30 Tuinbouwpraatje door den heer J. Jonker, chef afd. Gem. Plantsoenen 19.3020.05 Londen Reg. 20.0522.20 Rome. 12.20—23.20 Langenberg. VLIEGTOCHT VAN RADIO-RAAD EN KRO. Dinsdag 14 November a.s. zal bij gunstig vliegweer van 12.15—2.00 uur, in afwijking met het gepubliceerde programma in den KRQ-Gids, een reportage gegeven worden uit het militaire vliegtuig, waarmede de heer E. Weber, secretaris van den Radio- Raad en Pater J. Dito van den KRO., een tocht maken over Hilversum, Amsterdam en Den Haag. De reporter van den KRO., Paul de Waart, geeft een ooggetuigeverslag van het vertrek van het vliegtuig uit Soesterberg en onderhoudt de radio-telefonische verbin ding met de inzittenden. Het geldt hier min of meer een experi ment, dat verder verband houdt met een op nader vast te stellen datum te geven reportage van en over het vliegkamp Soesterberg. FEUILLETON. VREEMDE KAPERS OP DE KUST. Naar het Engelsch bewerkt door J. VAN DER SLUYS. 32) HOOFDSTUK XVI. De tweede aanslag. Den volgenden dag kwam Bob, de zoon van juffrouw Smithers, thuis. Hij stelde geweldig veel belang in de plaatselijke tragedie, maar aangezien er in de kranten geen woord gestaan had, dat „Zeezicht" er bij betrokken was, luisterde hij spra keloos van verbazing toe, terwijl zijn moe der hem haar eigen lezing van het geval gaf. Dien avond hielden kapitein en korpo raal zitting. Zij waren verbonden door de sterkste banden, die een man kent,' want zij hadden gedurende vijf lange jaren on der dezelfde luchten den dood onder de oogen gezien. Weer hadden zij het over krijgszaken, maar het ging nu niet ovor de groote dagen. Zij waren nu verdiept ir. den kleineren veldslag, die vlak bij huis \%erd ondernomen. Royson had vertrouwen in zijn vroegeren krijgsmakker. Door zijn kennis van de plaatselijke ge steldheid genoot Bob Smithers van de bij zonderheden van den aanslag en van de gebeurtenissen, die er mede in verband stonden. Hij had een goed veystand, dat hij ook wist te gebruiken. Ik kan er maar niet bü, waarom die kerels vrouwenkleeren hebben gekocht in een van onze winkels, zei hij. Daar heb ik ook al den heelen dag over zitten piekeren, Bob. Intusschen staat het vast, dat de schuit vertrokken is. Een van de booten uit het dorp zag haar vanmorgen vroeg twintig mijlen uit de kust tegen den wind laveeren. Hé, daar snap ik ook al niets- yan, meneer. Die Fransche visschersbooten wachten gewoonhjk op een bries uit het Westen. Waarom zouden wU het niet doen? Wanneer het hard gaat waaien, terwijl de wind van den anderen kant komt, krijgen zU het hard te verantwoorden. Royson begreep de kracht van deze re deneering. Het maakte zelfs, dat hij zich niet heelemaal op zijn gemak voelde. Hij wist, dat Juan Garcia op „The Home stead" teruggekeerd was, en de nabijheid alleen al van dit onstuimige heerschap was verontrustend. Evenals de stormzwaluwen op zee was hij een voorbode van ruw weer. Wat voor weer is het vanavond? vroeg hy, terwijl hij opstond. Smithers, die dichter bij het raam zat, was op het punt de overgordijnen open te maken. Neen, zei Royson, doe dat liever niet. Laten wy ee luchtje gaan scheppen. Hij stond een oogenblik stil om zyn pijp weer op te steken, waarop Georgette, die *»*t Jack verstoppertje speelde, op den stoel sprong,' waaruit hij juist was opge staan, en vandaar op zyn schouder. Zoo gingen de mannen met Jack voorop en de poes nog steeds op de plaats, die zij zelf gekozen had, naar buiten, sloten de voordeur achter zich en keken naar den horizon. Het weer was nog steeds mooi en de sterrenhemel, weerkaatst door het haast onzichtbare watervlak van de zee, ver spreidde zooveel licht, dat de beide kapen en de breede boog zand ertusschen duide- lyk zichtbaar waren. Het was buitenge woon laag water en rotsen, die anders zel den te zien waren, waren nu zichtbaar onregelmatige, zwarte vormen op een vaag zichtbaar, glad oppervlak met een kustlijn, die aangegeven werd door een trage, witte branding. Ja, herhaalde Smithers. Het is gek. Het is zelfs geen behoorlijke bries om met gebraste zeilen te varen. Maar de kreeft- visschers zijn eerste klas weerprofeten. Misschien verwachten ze verandering van Zijn gedachten waren nog steeds bij het vertrek van de Jeanne. Het was toen om streeks tien uur. Een minuut of twee later sloeg inderdaad de kerkklok. Maar noch Royson, noch Smithers hoorde het. Want de stilte van den nacht werd plot seling verbroken door het geluid van een pistoolschot, dat uit de richting van het dorp kwam. Dit werd gevolgd door het snorren van ,een motorfiets dat onderbro ken scheen te worden door nog twee scho ten, en het geluid van den motor hield even plotseling op als het begonnen was. Na e~ '-"ïüooze pauze van eenige secon de*- 1 langer geleek, hoorden zij, d: van een auto werd aangezet, d gezoem, alsof deze in een snel le egreed. K .a snelde naar binnen met Jack, ge lukkig vlak achter hem aan en greep zijn gordel met de revolver, die op de boeken kast lag. Hij wierp de kat in een stoel en sloot den hond in de kamer op. Toen hy weer buiten kwam, was het duidelijk, dat de auto langs den Boulevard geraced kwam in de richting van den weg, die langs het huis ging. De omstandigheden eischten een oogen- blikkelijk besluit en dan was Royson steeds op zyn best. Daar is weer het een of ander aan de hand, Bob, zei hij op den rustigen toon van den scherp-oplettenden battery-com mandant. Ik zal myn fiets halen. Dan zoeken wij dekking by de schuur. Het is beter, dat wy niet gezien worden. De politie-auto, die in het dorp gestationneerd was, is een open wagen, zoadat wy gemakkelijk kun nen zien of de politie er in zit. Maar Smithers haalde eveneens zyn fiets. Laat dat, Bob, beval Royson streng. Wanneer dit een auto van de aanvallers is, dan zullen er schoten vallen. Jij moet er buiten blyven. Neem me niet kwalyk, meneer, luid de het minzame antwoord, maar daar heb ik maling aan. 't Kan zyn, dat u hulp noo- dig hebt, of iemand om een bericht over te brengen. In ieder geval, twee fietsen zouden evengoed kunnen probeeren een zwaluw te pakken te krygen, als dien auto. En inderdaad, hy had gelyk. Een snel heid van twintig mijlen per uur, gedu rende tien minuten op den effen weg zou niets baten bij de achtervolging van een auto. De wagen was nu dichtby. Het dorp was slechts een meter of achthonderd verwij derd; in minder dan dertig seconden zou den deze nachtelijke aanvallers „Zee zicht" passeeren. Toch vond Royson nog tyd om zijn instructies te geven. De politiesectie is nu in aantocht of tijdelijk buiten gevecht gesteld, oordeelde hij. Ik vrees, dat de zaak verkeerd geloo- pen is. Je moet niet bij me blijven. Ik zal mijn best doen om ze zoo snel mogelijk te achtervolgen, maar jij moet bij de Zuid poort stilhouden en de mannen, die daar op wacht zyn, vertellen, wat we gehoord hebben. Het is mogelijk, dat de boomen 't geluid gesmoord hebben. Ik geloof, dat er onder hen twee motorryders zijn. Als dat zoo is, laat ze mU dan inhalen. Zij moeten op de banden van den auto schieten. Als zij haar spoedig achterhalen, dan kunnen ik en de andere agenten niet ver achter hen zijn. Leen hen, zoo noodig, je fiets. Heb je 't allemaal begrepen? Ja, kapitein. En toen vloagf de auto voorby, ongeluk kig genoeg een wolk van stof opjagend. De zijramen waren open en ondanks de snelle vaart hoorden de beide op wacht staande mannen duidelyk de kreet van een vrouw uit den auto kamén. Royson zei niets, maar sprong op de fiets. Groote hemel! mompelde Smithers. Ze hebben dat meisje in handen gekre gen! Maar hy trapte er dapper op los en was geen vyf meter achter Royson, toen zij in het denneboschje vlogen, dat rondom de Zuidpoort gelegen was. De richting van den wind was gunstig; het stof werd dwars over den weg geblazen; zy zagen een vuur- pyl de *ucht invliegen en in een regen van roode sterren uiteenspatten. Wat er eigenlijk gebeurd was, was dit. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 9