MAANDAG 13 NOVEMBER 1933 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 7 U. V. S.—R. V. C. 1—3. 't Is U. V. S. niet mogen gelukken R. V. C. een nederlaag toe te brengen. U. V. S. heeft getoond niet de mindere te zijn van de Haagsche club, integendeel driekwart van den wedstrijd was zy volkomen de meerdere in het veld. Maar 't zat de blauw- witten niet mee. Bij een normaal verloop had U. V. S. met rust 10 voorsprong kunnen hebben, maar op ongelooflijke wij ze werd het net door pech niet gevonden. De speelwijze der Hagenaars had niet veel te beteekenen, alleen de invallers wa ren uiterst gevaarlijk en de voorhoede wist de enkele kansen uitstekend te benut ten. Het begin kenmerkt zich direct door enthousiast spel van beide kanten, R. V. C. is iets in den aanval maar de verdediging heeft er flink het oog in en weet het spel te verplaatsen. Door open spel bestookt de U. V. S.-aanval de Haagsche veste, maar de heeren zetten het bekende buitenspel-val letje op en natuurlijk loopen de U. V. S.'ers er in. Bijna ieder aanval strandt op deze speelwijze, hardnekkig loopen de U. V. S.'ers er weer in. Eenmaal dan probeert Platteel het alleen en snel rent hij door de verdediging heen, maar de keeper weet door uitloopen te redden Het spel ver plaats zich van doel tot doel met U. V. S. iets meer in den aanval. Bij R. V. C. moet 't hoofdzakelijk komen van den midvoor v. Osch en de linksbui ten. Bijzonder moeilijk werk krijgt Kramp niet te verwerken. 1 minuut voor tijd krijgt Platteel de kans van den dag maar het leer wil de doellijn niet passeeren. De rust bdeekt met blanken stan daan. Na de rust valt U. V. S. fanatiek aan en R. V. C. moet zich op verdedigen toeleg gen. U. V. S. is niet meer te houden. Heel R. V. C. staat te verdedigen maar niets wil bij de blauwwitten lukken. Dan een uit val van R. V.C. en 't 01. Vlak hierop be gaat Burgy een overtreding in het straf schopgebied en de scheidsrechter wijst naar de beruchte stip. v. Osch plaatst zich achter de bal maar Kramp weet het schot schitterend te keeren. Dat geeft U. V. S. moed, verwoed valt ze aan en waarlijk ge lukt 't Platteel gelijk te maken. Enthou siast speelt men verder, vooral de techts- buiten van Weizen is uiterst gevaarlijk. Maar aan den kant waar geen doelpunt verwacht wordt, komt er een. Weer een snelle, uitval der Hagenaars, Kramp wei felt met uitloopen, eenig gewirwar van spelers, een schot en R. V. C. heeft de voor sprong vergroot. Hoe U. V. S. ook zwoegt, doelpunten blijven uit. Re tijd verstrijkt en tegen het einde weet de midvoor bij een slecht terug spelen van Graafmans de voorsprong te vergrooten. Vlak hierop klinkt 't eindsignaal en heeft U. V. S. on verdiend verloren. ALPHIA—SCHOTEN 5—6. In een doelpunten-rijke wedstrijd heeft Alphia opnieuw een thans zeer onfortuin lijke nederlaag geïncasseerd. Hoewel vrij wel de geheele wedstrijd sterker, lieten de Apheanen zich door de gevaarlijke uitval len van hun gasten overbluffen, waarby trouwens hun achterhoede niet altijd vrij uitging. De eerste aanvallen zijn voor Schoten, waarbij keeper Vet direct aan den tand wordt gevoeld. Alphia verplaatst het spel en langen tijd wordt er op de Scho- ten-helft gespeeld. Het succes komt ech ter na 10 min. aan den anderen kant, als de linksbuiten naar den vrijstaanden rechtsbuiten plaatst, die onhoudbaar in schiet (01). Alphia is niet ontmoedigd eu zet een serie aanvallen op, welke mede door het zwakke spel van den linkervleu gel, geen succes opleveren. Bij een uitval weèt Schoten haar voorsprong te vergroo ten, als de midvoor met een fraaie omhaal Vet opnieuw laat visschen (02). Deson danks blijft Alphia fel aanvallen en wan neer een der Schotenaren, in het beruchte gebied, hands maakt, voltrekt de Jong het vonnis (12). Enkele seconden later geelt de snelle Sampimon een hooge voorzet, welke Rodenburg keurig inkopt (22). Di rect daarop hangt den bal eenige secon den lang in den Schoten doelmond, doch wordt ten slotte weggewerkt. Hoewel de Alphia-voorhoede vele kansen mist, weet eindelijk toch Zwaan 'n voorzet van recht3 in een doelpunt om te zetten; maar ook Schoten zit niet stil en herneemt binnen één minuut de leiding. Eerst maakt de linksbinnen van een fout in de Alphia- achterhoede gebruik (33) en onmiddel lijk daarop schiet de linksbuiten met een verschot over de uitgeloopen Vet in het doel (3—4). Na hervatting komt Alphia direct fel op zetten, doch opnieuw heeft Schoten met een uitval succes, wanneer een scherpe voorzet van rechts, door den geheel vrij gelaten linksbuiten op kalme wijze wordt benut (35). Midhalf Beumerman ziet dan zijn hard werken met een keurig doelpunt beloond (45). Wanneer de linksachter der gasten voor de derde maal natrapt, wordt hy het veld uitgezonden; de vrije trap wordt in een doelpunt omgezet (55). De laatste minuten wordt hard om de lei ding gestreden en Schoten heeft thans ge luk, wanneer een ver achter de outlijn ver huisde bal voor het Alphia-doel komt en ongehinderd kan worden ingeschoten (56). Even daarna kondigt de goed lei dende scheidsrechter de Jong het einde aan. Cc'LKMBORG I—BODEGRAVEN I 2—4. Hrt Q^j-ste elftal van Bodegraven deed in do« in- ti»{en uitwedstrijd tegen Culemborg zijn jvl.cht en heeft door een verdiende 42 zege het degradatiegevaar zoo niet ge heel dan toch grootendeels afgewenteld. Het begin was sensationeel. Culemborg won den toss. De Bodegraven-midvoor trap- af, de linksbinnen neemt het leder ovnr, ^eeft even terug naar den roodzwar ter. rn._lij.il, die keung doorgeeft naar den m»dde>vcor. welke laatste tusschen de ver red ginc dar tl uiscl .i doorglipt en op keu rig w._>e do-;ipu:.i. Bodegraven leidt in ce eerde minuut, zonder dat een Culem- 'ocrgspal-ar het leder beeft aangeraakt. Lang duurt deze voorsprong niet, want missen van een Bodegraven-back stelt den Culemborgschen linksbinnen in staat om go- lijk te maken. Nogmaals breekt Culemborg door, doch thans gaat het schot naast, ter wijl aan de overzijde een corner Bodegra ven geen succes brengt. Als de rood-zwarte middenvoor hard inschiedt redt de doelman der thuisclub op het nippertje, doch dan is het de linksbinnen van Bodegraven, die met een fraai schot zijn club de leiding her geeft (12). Enkele corners worden niet benut en de rust breekt aan met onveran- derden stand. Na de hervatting worden van weerszijden enkele opgelegde kansen ge mist. Eerst is het de middenvoor van Cu lemborg, die door alles heenloopt, doch naast schiet en daarna doet de Bodegraven- midvoor niet voor hem onder, door voor een leeg doel ook naast te trappen. Uit een corner op het Culemborg-doel gaat het schot weer naast, waarna een corner op het Bodegraven-doel succes oplevert voor Bodegraven. Uit deze corner toch bemach tigt Bodegraven den bal, gaat goed sa menspelend op het doel der thuisclub af, en thans benut de middenvoor de kans (13). Het onnoodig forsche en meerma len ongeoorloofde spel van Culemborg be let Bodegraven niet, het beste van het spel te houden, doch de rood-zwarten kunnen niet verhinderen, dat 6 minuten voor het einde de midhalf van Culemborg met een vliegend schot de achterstand verkleint (23). Als kort daarop de linksbuiten van Bodegraven onhoudbaar den stand op 24 brengt is het pleit beslecht en heeft Bodegraven een verdiende en tevens waardevolle zege behaald. Met 3 punten achterstand en den uitwedstrijd tegen Bo degraven nog voor den boeg zal het den Culemborgers niet gemakkelijk vallen, van de laatste plaats af te komen. Het terrein van Culemborg was vrijwel onbespeelbaar. MOLESTATIE VAN EEN SCHEIDS RECHTER. Naar het Persbureau V.D. meldt, is het na afloop van de gister te Alphen aan den Rijn gespeelden wedstrijd Alphen II—Feijen- oord Hl tot ongeregeldheden gekomen, doordat een deel van het publiek zich met de leiding van den scheidsrechter, den heer Ladan uit Leiden blijkbaar niet heeft kun nen vereenigen. De wedstrijd zelf werd in de beste verstandhouding gespeeeld. Nau welijks had echter het eindsignaal geklon ken, of een aantal belhamels wilde den scheidsrechter molesteeren. Bestuur en spelers namen den arbiter in bescherming en brachten hem naar het kleedlokaal. De belhamels gingen daarop van het terrein en bleven bij den ingang den scheidsrechter opwachten. Men was daarom genoodzaakt de hulp van de politie in te roepen, die de menigte met den blanken sabel verspreidde. De scheidsrechter kon daarop rustig zijns weegs gaan. W er kloozen wedstrij den. Het Werkloozen-Programma op 't ter rein der gemeente in de Kooi luidt: Dinsdag 2 uur Fabrieks I—Musicus Elf tal; Woensdag 10 uur CGW IILWO II (Maatsch. Hulpb.); Donderdag 2 uur R. K. Musicus Elftal. Woensdagmiddag gaat CGW I naar Katwijk I. WANDELSPORT. R.-K. S. V. „De Bataven". Gisteren hebben een 6-tal leden deelge nomen aan de marsch van de Kolpings- wandelclub in Alkmaar. Allen hebben deze zeer gezellige marsch met succes vol bracht, waarvoor zij een mooie draagme- daille als herinnering mochten ontvangen. De organisatie was in goede handen, doch alleen was het 2 maal rusten voor deze 30 K.M. wel een wat overbodige luxe. luxe. Nu reeds vestigen wfj de aandacht op de propagande-seriewandelingen van Rood- Wit. Deze worden gehouden op 3 Dec. 20 K.M., 14 Jan. 25 K.M. en 11 Febr. 30 K.M. Nadere mededeelingen volgen nog. Het programma voor deze week luidt: Dinsdag gym. aspiranten van 5.306.30. Woensdag gym. jun. 89 uur. Sen. van 910 uur. Vrijdag indoortraining 89 u. jun. 910 sen. 23. Nov. alg. vergadering in den Volksbond. R.-K. Wandelclub „De Trekvogels". De gisteren gehouden 30 K.M.-marsch, welke was uitgeschreven door de Kolpings- Wandelclub, onderafd. der St. Jo- seph-Gezellen-Ver. te Alkmaar, is voor onze club een groot succes geworden. Met 14 man kwamen zij, zonder uitvallers aan het eindpunt en mochten het genoegen smaken ieder een fraaie wandelmedaille te ontvangen. Onze groep kreeg een lauwer tak voor de verstkomende groep en lau wertak voor de grootste groep en een me daille voor de groep plus leider. Een extra vermelding verdient de voorzitter van de Sport-Commissie van het clubhuis „St.- Antonius", die den geheelen tocht mee liep. Leidsche Wandelsport-vereeniging. De trainingsmarschen der L. W. S. V. worden niet meer vanaf de Bolwerkstraat gehouden, doch voortaan vanaf het L. W. S. V.-clublokaal, hetwelk gevestigd is in „Oud Hortuszicht", Witte Singel. Traningsa vonden: Maandag 20 Nov., Dinsdag 12 Dec., 7.30 uur n.m. Trainings middag Zaterdag 2 Dec. 2 1/2 uur. ATHLETIEK Training Brunhilde-selectie. Gisteren heeft op het A.S.C.-terrein, on der leiding van den heer v. d. Putte, lid van de trainingcommissie van de Kon. Ned. Ath. Unie, de eerste training plaats gehal v&n een vijftal dames van „Brun- hilde", voor de Wereldspelen voor Vrou wen in 1934 en Olympische spelen 1936. De training zal hoogstwaarschijnlijk in het vervolg plaats hebben te Den Haag. KORFBAL NEDERLANDSCHE KORFBALBOND. De uitslagen. Ie klasse N.-H.: DVDDDV 54; Koog ZaandijkWesterkwartier 21; OlympiaBlauw Wit 04; SwiftDTV 4—4.. Ie klasse Z.-H.: HKVFluks 50; Ro zenburg—DKC 21. 2e klasse A: Die Haghe—ALO 25; Fluks II—HBS 4—2; Sellicha—HKV II 3—4. Ie klasse Oost: Be Quick—Rapiditas 2—1; EKCA—Onder Ons 4—1; Vada—'t Overschotje 36; ZKCHellas 31. Ie klasse Noord: DIONIC 02; Udi—Wordt Kwiek 2—5. H.K.V.FLUKS 5-0. H.K.V. heeft een invaller, Fluks telt een invalster. De thuisclub werpt zich direct met groote energie in den strijd, zoodat Fluks niet aan het woord komt. Het Haag sche schieten is echter slecht, zoodat er niet wordt gescoord. Evenmin gelukt het Fluks, dat na een kwartier zich wat weet te herstéllen, de leiding te verorveren. Rust komt dan met blanken stand. In de tweede helft weet Fluks voorloopig haar doel voor doorboring te bewaren. Maar tenslotte gelukt het Korsen toch den korf te vinden (10) en dan is het in kor ten tijd met de Leidenaars gedaan. Nell zorgt voor 20, en in volgende opstelling heeft Fransen weinig moeite om v. Bem- mel tweemaal te passeeren. Zoodoende komt H.K.V. met 40 vóór te staan en daarmede is de wedstrijd beslist. Wel weet Cordes nog een leelijk vijfde doelpunt te forceeren (50), maar dat doet aan het spel verloop al niets af of toe: Fluks is een geslagen ploeg. Ook het meer dan verdien de tegenpunt bleef den bezoekers ditmaal onthouden! FLUKS H—H.B.S. H 4—2. Weer wist het tweede twaalftal van Fluks een mooie overwinning te behalen. Was de partij vóór de rust wat slap, na de thee werd het beter. In de beginopstelling was Fluks niet de sterkste, maar H.B.S. had door onvolledigheid 't nadeel met drie- en den aanval te beginen. Dit is zijn neder laag geworden. Het spel van H.B.S. was niet onverdienstelijk en vooral dat der dames viel te prijzen. Bij Fluks verdient het spel van Van Nierop en van Wassenaar apart vermeld te worden om zijn goede kwaliteiten. In de beginopstelling wil de Fluks-aan- val niet vlotten. H.B.S. weet, ondanks het missen van een dame, zich in den aanval toch kansen te scheppen, echter zonder succes. Het eenige punt in de eerste helft is voor Fluks, wanneer Steef Buys onder de paal geluk heeft. De tweede helft is pittiger. Het midden vak van Fluks is goed, maar in den aan val gaat veel verloren. H.B.S. schiet eenige malen heel gevaarlijk. Na twintig minuten maakt Zaanen met een ver, niet geheel vrij schot 20. Na wisselen neemt z'n tegen partij revanche, door onder de paal, ook niet geheel vrij, boven zijn hoofd uit 21 te maken. Spoedig daarna vergroot Van Nierop den voorsprong weer, door heel han dig snel te stoppen en vrij in te schieten. In de volgende opstelling is Fluks met drieën in den' aanval. Maar uit den uitworp reeds maakt Jan Buys met een ver schot onver wacht het vierde punt. Door dameshanden verkleint H.B.S. dan den achterstand tot 42. Met de beginopstelling worden daar na geen doelpunten meer gemaakt. MOTORSPORT Leidsche Harley-Davidson Club. Dezer dagen werd hier ter stede opge richt in café restaurant „Royal" de Leid sche Harley-Davidson Motorclub. Deze motorclub stelt zich ten doel de motor sport in alle onderdeelen te bevorderen en wel in hoofdzaak het motortoerisme, ter wijl tevens in het winterseizoen om de veertien dagen clubavonden worden geor ganiseerd, waar o.m. lezingen omtrent dit onderwerp, en het technische gedeelte ge houden zullen worden, benevens zullen enkele toepasselijke films vertoond wor den. Verder kunnen de leden zich op deze avonden op alle andere mogelijke manieren aangenaam bezig houden, zoo zijn o.a. ver schillende spelen aanwezig (sjoelbak, ping- pong-tafel enz., en verscheidenheid van lectuur op het gebied van motortoerisme en -techniek). Tevens zal samenwerking worden ge zocht met de andere Harley-Davidson Clubs in het land, waartoe bereids reeds stappen genomen zijn, terwijl ook de fir ma Engelebert te den Haag en de plaatse lijke Harley-Agent, de heer van Eek, hun medewerking hebben toegezegd. Het ziet er dus wel naar uit, dat de leden waar voor hun te betalen contributie nullen krij gen. Verschillende motorrijders gaven zich reeds op voor het lidmaatschap. Het be stuur is als volgt samengesteld: le voor zitter de heer P. v. d. Meer, le secretaris de heer S. Erkelens, welke eveneens de organisatie van de toerritten op zich heeft genomen, penningmeester de heer A. C. de Goede, 2e voorzitter de heer J. Meyers, 2e secretaris de heer W. F. d Graaf. De clublokalen zijn gevestigd in de bo venzalen van café rest. „Royal", Doeza- straat alhier, alwaar eveneens de start plaats zal zijn. Verder kunnen wy nog me- dedeelen, dat het lidmaatschap niet slechts openstaat voor berijders van Harley-Da vidson, doch dat 'ook berijders van andere merken tot het lidmaatschap kunnen wor den toegelaten. SCHAATSENRIJDEN ZUID-HOLLANDSCHE IJSBOND. Jaarlijksche algemeene vergadering. In een der bovenzalen van hotel Victoria te 's-Gravenhage heeeft Zaterdagmiddag de Zuid-Hollandsche IJsbond zijn jaarlijksche algemeene vergadering gehouden. De ver gadering welke door een groot aantal afge vaardigden der verschillende afdeelingen werd bijgewoond en waarop ook als verte genwoordiger van den A. N. W. B. (ijssport- commissie) aanwezig was de heer Loeff, en als vertegenwoordiger van heet Hoog heemraadschap Rijnland de heer ir. Hoo- geboom uit Leiden, werd voorgezeten door den heer W. G. Knokke van der Meulen, die, alvorens de vergadering te openen, de afgevaardigden verzocht zich van hunne ze tels te willen verheffen. Hij wijdde eenige gevoelvolle woorden aan de nagedachtenis van den afgevaardigde van Reeuwijk den heer Mignon, die in de nloop van dit jaar aan den Bond is ontvallen. Voorts heette de voorzitter de heeren Loeff en Hooge- boom welkom en richtte hy een speciaal woord tot den afgevaardigde van den Ijs bond Holland's Noorder-Kwartier de heer Sarlet wiens belangstelling hij bijzonder op prijs stelde. Het verslag van den secretaris waarin de omvangrijke verrichtingen in de ijsmaand Januari uitvoerig werden gememoreeerd, werd goedgekeurd evenals het verslag van den penningmeester hetwelk een batig sal do van f 722 aanwees. Bij de verkiezing van twee leden van het Dagelij ksch Bestuur werden de aftre denden, de heeren Mathys en de Knokke van der Meulen bij acclamatie herkozen. Bij het voorstel tot instelling van eene commissie voor ijstoerisme en -verkeer, werd medegedeeld, dat de A. N. W. B. zich tot nog toe niet bezig hield met het ijstoe risme doch dat deze groote bond thans heeft besloten de belangen van het ijs-toer isme en ijs ver keer ter hand te nemen en dat de Z. H. IJ. B. op zy'n beurt had besloten de han den in een te slaan. Er is te dien aanzien veel met den A. N. W. B. geconfereerd en de samenwerking heeft geleid tot de ont wikkeling van een plan tot het plaatsen van wegwijzers langs het geheele daarvoor in aanmerking komende watemet in de pro vincie. Na de vaststelling der districten en de benoeming der district-commissarissen werd 's-Gravezande aangewezen als de plaats waar de Bondswedstrijd voor de districten 13, 14 en 15 zal worden gehouden. De dis trictswedstrijd van het Merendistrict zal plaats hebben te De Kaag. Wijders werden mededeeelingen gedaan over den Rondrit welke dezen winter ter gelegenheid van het 40-jarig bestaan van den Zuid-Hollandschen IJsbond zal worden gehouden in samenwerking met den Bond voor de Lichamelijke Opvoeding. Het ligt in de bedoeling dezen rondrit te houden in den geest als de Vierdaagsche afstand- marschen. Kapitein Bruinesse heeft met zijn adjudant Boesekool zijn volle medewerking toegezegd. Er is ten dien einde eene com missie van voorbereiding ingesteld. Deze dit zal voor iederen schaatsenrijder open zijn. De opzet wordt grootsch. Men hoopt op duizende deelnemers. Deze rit zal gaan over pl.m. 65 km. en is ontworpen van Den Haag, het Galgewater, Katwijk, Oegst- geest, Warmond, De Kaag, Wijde A, de Does, Leiderdorp, Zoetermeer, Pijnacker en Nootdorp naar Voorburg waar in De Burcht de uitreiking van de belooningen zal plaats hebben. Deze rit is niet alleen bedoeld als een reclame voor den Zuid-Hollandsche IJsbond maar is ook een poging om het ijstoerisme aan te wakkeren. De instelling van dezen rit werd door de afgevaardigden met groote ingenomenheid begroet. Hierna werd de vergadering gesloten en ving een besloten vergadering van districts- commissarisen aan. „N. R. Crt." WIELRENNEN. „SWIFT". Gistermorgen heeft de sportcommissie den eersten wedstrijd in series op de home trainers laten verrijden, en wel tusschen de renners die op baanfietsen reden en hen die op wegfietsen reden.Aangemoedigd door vele belangstellenden is er over het algemeen een betere tijd gemaakt. Er wa ren vaak vele spannende momenten. De uitslag der 1 K.M. is: le serie (deelnemers op baanfietsen) 1. A. v. Amsterdam, 27 2/5 sec.; 2. C. Paats 29 4/5 sec.; 2e serie: P. Pluym 28 sec.; 2. R. Riethoven 28 4/5 sec. De snelste drie reden de finale waarvan de uitslag werd: 1. R. Riethoven; 2. P. Pluym; 3. A. van Amsterdam. De strijd op wegfietsen (zelfde afstand) gaf tot uitslag: le serie: M. v. Aart 313/5 sec.; 2. J. v. d. Poel 32 1/5 sec.; 2e serie: A. Strijk, 313/5 sec.; 2. J. v. Hoek 36 sec. Finale der drie snelste der series: 1. A. Strijk; 2. M. v. Aart; 3. J. v. d. Poel. De Juniores, die ook gaarne een wed strijd wilden rijden zooals hun oudere olub- genooten zorgden voor den volgenden uit slag: 1. C. v. Amsterdam met een tijd van 36 3/5 sec.; 2. J. Riethoven Adz.; 3. J. Schuller. Ook is er nog een 1 K.M. tijdrace ge houden, waarbij wij de tijden genoteerd bij de vorige 1 K.M. race, tusschen haakjes hierbij voegen. P. Pluym 27 2/5 sec. (28); A. v. Amster dam 28 sec. (29); A. Stryk 30 2/5 sec. (313/5); J. v. d. Poel 312/5 sec. A. Bak ker 314/5 sec. (33.1/5); C. v. Amsterdam 32 s. (33 2/5); Huizenaar 38 3/5 sec. (44); J. Riethoven Adrz. 39 1/5 (39); P. Visser 40 1/5 sec. (41.4/5). Nog hebben in de vorige 1 K.M. tijdrace gereden J. Riethoven 271/5 s.; C. Paats en R. Riethoven 29 1/5 s.; F. Gros 31 2/5 s.; D. J. Tuin 32 s.; J. Rietbroek 33 s.; F. Hendriks 34 2/5 s.; C. de Roode 35 1/5 s.; J. Schuller 40 2/5 s.; J. v. d. Heide 42 s.; W. de Roode 43 2/5 s. A.s. Woensdag zal de training zijn ritten Vein 3 K.M. De aanvang is 8 uur. „DE RIJNSTREEK". Zondag hield de Rennersclub „De Ryn- streek" te Alphen a. d. Ryn, onder groo te belangstelling een betrouwbaarheidsrit van AlphenUtrecht, afstand 70 K.M. Om 10 uur werd gestart vanaf café „Sportrust" door 12 renners. Krumpelman had spoe dig met pech te kampen, waardoor hy de strijd moest opgeven. Onder Woerden bleex het tempo voor een deel der renners te snel te zijn. Naehtegaal, Voorbergen en Bakker wisten zich direct los te maken en in peletonvorm ging het naar Utrecht. Jammer was het voor Bakker, dat hij 4 K.M. voor Utrecht ook een panne kreeg en zich derhalve moest aansluiten by het 2e koppel. Het verschil bij het keerpunt met het 2e koppel was slechts 4 minuten en het was zichtbaar, dat dit steeds meer en meer begon in te loopen. Ook van Zeyl moest opgeven. Tot aan de gemeente Riet veld wisten Nachtegaal en Voorbergen de leiding te behouden. Paling wist zich nu uit het 2e koppel vry te maken en liep meer en meer op de leiders in. Voor Bodegraven moest ook Voorbergen de strijd opge ven. Paling wist zich nu bij Nachtegaal tc voegen, welke beiden de leiding wisten te behouden en het eerst de finish passeer den. Nachtegaal maakt de mooiste tijd en had een voorsprong op paling van 2 leng ten. Uitslag: 1. Nachtegaal 2-12-44; 2. Pa ling 2-12-45; 3. Bouthoorn 2-24-23. SCHAKEN Schaakbond voor Leiden en Omstreken. LeiderdorpBodegraven I 64. De arbiters hebben thans de beide afge broken partijen van bovengenoemden wed strijd beslist. Deze beslissing luidt als volgt: LeiderdorpBodegraven: le bord: S. P. OuwerkerkF. Scheer remise; 3e boord: G. de Koning Jzn.M. van Dobben de Bruijn. De voorloopige uitslag was: Leiderdorp 5.5Bodegraven I 2.5, de einduitslag is dus 6—4. PAARDENSPORT. COURSES OP DÜINDIGT De uitslagen van de gisteren op Duindigt gehouden courses en draverijen luiden als volgt: 12e Aanmoedigingsprijs, prijzendraverij 4e klasse, over 1740 meter: 1. Willy Duffy, eig. H. van Zalinge. 2. Xenia G., eig. W. P. van Look. Unionprys, pry zendraverij le klasse over 2760 Meter: 1. Uitblinker K, eig. C. Kleyne. 2. Bella V., eig. M. France. Militair III, ren op de vlakke baan over 2400 Meter: 1. Inardo, eig.esse mej. W. Uhlenbeck, 2. Ali, eig. Res. luit. D. Siem Jr Ultimaprijs, pry zendraverij 2e en 3e kl. over 2040 Meter: 1. Xuthus, eig. C. F. Ock- horst. 2. Vlieger D., eig. J. de Vlieger. Als heerrijdersprijs, handicap-heat le klasse over 1700 meter: 1. Fanfare, eig. gebr. A. en W. Knijnenburg, 2. Postduifje G., (eig. Jftc. v. d. Graaf). LUCHTVAART DE LINDBERGHS IN SPANJE. De Lindberghs, die Zaterdagmiddag uit Genève vertrokken zyn, zyn 's avonds te Santona bij Santander geland. INGEZONDEN STUKKEN Leiderdorp, 11 Nov. 1933. Meten met twee maten? Beleefd verzoek ik U, mijnheer de Rd., opname van onderstaand schrijven, inzake plaatsing werkverschaffing Leiderdorp. Het zyn bijna steeds dezelfde personen, die in aanmerking komen, waaronder er zijn met nog andere bronnen van inkomsten dan werkverschaffing; terwyl de groote gezinnen worden gepasseerd, en moeten zien rond te komen met de steunregeling hier ter plaatse geldende. Vertrouwende, dat deze regelen eenig licht mogen werpen op dezen wantoestand, dank ik U, mijnh. de Red., voor de plaatsing. C. F. Wisse, Nieuwe Weg 2, Leiderdorp. Voorhout, 11 November. Mynheer de Redacteur, Beleefd verzoekt ondergeteekende eenige plaatsruimte in Uw alhier veel gelezen blad, teneinde de lezers van dit blad in Voor hout en omliggende plaatsen nog eens te herinneren aan de a.s. tentoonstelling van de R. K. Kleinvee-Vereeniging „Door ver edeling verbetering" alhier, welke gehou den wordt op 2 en 3 December a.s. in café „Boerhaave". De inschrijving voor konijnen, kippen, Cavia's enz. is opengesteld tot Za terdag 18 Nov. a.s., bij de commissieleden, die gaarne nadere inlichtingen verstrek ken. Waar de commissie alles in 't werk stelt deze tentoonstelling zoo goed mogelijk te doen slagen, en o.a. de entreeprijs zeer laag heeft gesteld, rekent zij van haar kant dan ook op de volle medewerking der leden en sportvrienden, opdat deze tentoonstelling niet moge worden, wat helaas zoo dikwijls het geval is: een financieele teleurstelling. Hoogachtend, C. van Werkhoven, lid der Commissie. FAILLISSEMENTEN U itgesproken: N.V. de Loodgieter, Leiden, Rijnstraat 30. Cur. Mr. W. de Clercq, Leiden. A. J. Jordaans, Leiden, Oegstgeester- laan 27. Cur. Mr. F. D. L. Gunning Leiden.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 7