II UITVERKOOP De omzetbelasting aangenomen. UIT DE OMGEVING BREESTRAMT 29 FOTO JONKER - AROT^H DIJK 7 n| VRIJDAG 10 NOVEMBER 1933 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 9 Nu ook in de Eerste Kamer het wets ontwerp betreffende de omzetbelasting is aangenomen, is het nuttig in korte trek ken de voornaamste bepalingen van dit wetsontwerp te releveeren en te schemati- seeren, door wie, hoe, hoeveel en waarvoor zal moeten worden betaald. DOOR WIE? De belasting is verschuldigd door den fa brikant die goederen levert. Fabrikanten zijn in dit verband niet al leen zij die in het gewone spraakgebruik „fabrikant" worden genoemd, doch alleen, die in hun beroep op een of andere manier goederen van aard doen veranderen: een boer b.v. en een kleine ambachtsman, een schoenmaker of een smid en zelfs een res tauranthouder, die spijzen „bereidt". In sómmige gevallen echter is de fabri kant verplicht de belasting in rekening te brengen aan den kóoper. Dit is het geval waarin de fabrikant verplicht is aan den kooper een factuur uit té reiken, dus bij levering van fabrikant aan een anderen fabrikant, aan een groothandelaar of aan een kleinhandelaar. De kooper is alsdan gehouden de belas ting tegelijk met den koopprijs, of bij be taling in gedeelten uiterlijk tegelijk met het laatste gedeelte van den koopprijs aan den fabrikant te voldoen. HOE? De omzetbelasting wordt alsdan voldaan door het opplakken van zegels op de fac turen, die bij levering aan de koopers wor den overhandigd. Onder levering wordt in dit verband verstaan: 1) leveringen hier te lande door fabri kanten van in het vrije verkeer entre pot van binnenlandsche goederen daaron der begrepen zijn de goederen krach tens overeenkomst van koop en verkoop; 2) iedere overdracht ingevolge een an dere overeenkomst, indien de eigendom van de zaak aan den verkrijger overgaat. De huurkoop wordt ten deze met eene overeenkomst van koop en verkoop gelijk gesteld. In drie gevallen behoeft geen zegel te worden geplakt doch bepaalt de inspecteur der accijnzen een aanslag, door de fabri kant ineens betaalt, n.l.: I. wanneer een fabrikant voor eigen gebruik over goede ren uit zijn bedrijfsvoorraad beschikt; 2. wanneer hij levert aan particulieren en 3, wanneer hij speciale toestemming van den Minister heeft gekregen om het zegelplak- ken na te laten. Vervolgens is de fabrikant verplicht om ter wille van den goeden gang van zaken: aan zyn kooper een factuur uit te rei ken; van die factuur een twééde exemplaar te bewaren; deze dubbele exemplaren in te schrijven in een register; register en dubbele exemplaren twee jaar lang te bewaren en den daartoe gemachtig den ambtenaren inzage in deze stukken te verleenen. HOEVEEL? De belasting bedraagt 4 pCt. van den verkoopprijs der goederen. Er zijn echter enkele goederen, die als luxe goederen worden beschouwd, waarop en belasting van 10 pCt. zal worden gehe ven. Deze zijn opgenomen in een bij de wet behoorende tabel A. Wij laten hieronder KATWIJK. Uitbreidingsplan. Het in de laatst ge houden raadszitting goedgekeurde uit breidingsplan der gemeente heeft de vereischte tijd ter inzage gelegen zoodat de inwoners hiervan hebben kunnen ken nis nemen en, zooals te doen gebruikelijk is.... niet hebben gedaan. Een uitzonde ring daar gelaten. Toch is het wel interessant dergelijke grootsche plannen eens te bezien om daar na te bewonderen de groote blik die onze bestuurders hebben vooral in de toekomst. Want regeeren is immers vooruitzien, zoo ver mogelijk, vooruitzien. En dat vooruit gezien is, dat bemerkt men. op de uitbrei dingskaart bij de eerste oogopslag. Aan ae hand van wat de laatste 10 jaren b.v. is bijgebouwd in de omgeving van Nieuwe Duinweg, woonwagenbuurt en „Koestal", kan het geprojecteerde terrein over 100 jaren nog niet bebouwd zijn. Meer Zui delijk, in de richting Varkevisserstraat en de Parkweg, een nieuwe geprojecteerde straat die ten Zuiden van het Hospitium uitloopt, zal het mogelijk iets vlugger gaan, doch men kan voorloopig toch voor uit. Het z.g. „oorlogsterrein", eigendom van Domeinen, blijft als de thans bestaan de Zuidelijke scheiding tusschen Katwijk- Rijn en Zee ook dan gehandhaafd. De Oude Zeeweg van Rijn naar Zee blijft de hoofdweg en de de Ruyterstraat is be stemd om het verkeer dat naar het Zui den van het dorp wil, te leiden naar de de voornaamste artikelen uit deze groep volgen: Aardewerk,, porcelein en siervoorwerpen, dassen, shawis, kousen en sokken, zakdoe ken, brandkasten, electrische kookappara- ten en broodroosters, electrische klokken, pendules en wekkers, gramofones, fotogra fie-toestellen, karpetten, kleeden, tapijten, loopers, voor zoover de verkoopprijs of de waarde per M2. ƒ4.80 overtreft, lederen koffers, lijfsieraden, luidsprekers, smoking-, rok- en galakleeding, toilet-, reuk-, mond en tandwaters, vleugelpiano's, vulpenhou ders en vulpotlooden van zilver of goud. WAARVOOR? Omzetbelasting moet worden betaald bij levering van alle goederen, die uit haar aard roerend zijn. Krachtens deze omschrijving vallen dus reeds buiten de omzetbelasting: onroeren de goederen, zooals grond, huizen, hoo rnen, onaf geplukte vruchten en dergelijke. En vervolgens: schepen, effecten, rechten, diensten e.d. Bovendien stelt de wet uit drukkelijk een aantal met name genoem de „goederen" vrij van belasting. Men vindt een opsomming van deze vrij gestelde goederen in een bij de wet ge voegde tabel B. I. Het zijn in hoofdzaak eerste levensbehoeften en landbouwarti- kelen. Wij noemen de voornaamste: aardappe len, bloembollen, brood, dag- en weekbla den, tijdschriften, boeken, eieren, granen, groenten, margarine, meststoffen, turf, wa ter, zout. Bovendien zijn nog vrijgesteld de grond en hulpstoffen die bij de bewerking van een product noodig zijn, zooals meel voor een bakker, papier voor een handelsdruk- ker, stoffen voor een kleermaker en ver der brandstof, electrische energie en ver pakkingsmiddelen e.d. Deze goederen staan opgesomd in Tabel B II, die b A. M. v. B. kan worden aan gevuld met andere goederen, die niet zon der nadere verwerking of bewerking als luidproduct plegen te worden afgeleverd of slechts als hulpstof om de verwerking of bewerking van goederen worden gebe zigd. EXTRA INVOERRECHT. Ten aanzien van de in te voeren goede ren dienen thans nog enkele opmerkingen te worden gemaakt. Behalve een bijzonder invoerrecht, dat is geschapen als equivalent voor de omzet belasting en dat ook resp. 4 en 10 pCt. be draagt, naarmate het gewone of luxe ar tikelen betreft, wordt nog een extra in voerrecht geheven en wel van 1 pCt. op goederen, waarvan een bijzonder invoer recht van 4 pCt. wordt betaald en 2 pCt. op goederen, waarvan een bijzonder in voerrecht op 10 pCt. wordt betaald. Voor te importeeren goederen zijn dus twee verschillende heffingen vastgesteld, n.l. van totaal vijf en van totaal twaalf procent. Van deze bijzondere invoerrechten zijn intusschen vrijgesteld de goederen, opge nomen in lijst B I en I. Aan hoofdstuk V en VI der wet ontlee- nen we nog het volgende: Voor zoover men de belasting niet naar behooren heeft vol daan, kan de belasting worden nagevor derd, eventueel met toepassing van een tienvoudige verhooging (art. 28 s.v.). Wij hopen mèt de summiere uiteenzetting tegemoet te zijn gekomen aan den wen- schen der vele lezers, die ons vragen heb ben gesteld betreffende de omzetbelasting en hare werking. „Geld." Varkev.str. of (in de toekomst de Park straat). De de Ruyterstr. zal hiervoor aan zienlijk verbreed worden. De nieuwe Duinweg zal zich volgens het nieuwe plan bij de Callaoweg in tweeën splitsen waar van een weg uitloopt in het nieuw gepro jecteerde terrein richting „Koestal". Bij dit uitbreidingsplan is tevens in teekening ge bracht de nieuwe Provinciale weg Wasse naarKatwijkNoordwijk. Deze weg is aldus geprojecteerd: komende vanaf De Mient buigt de nieuwe weg zich bij de Oude Molenweg links af door de bezittin gen van Baron v. W. v. Cat wij ck, gaat bij het begin aldaar over de bestaande Vaart, om bijna aan het einde der vaart nogmaals daarover te gaan om dan uit te komen bij „Huize Callao". De Callaoweg wordt dan aanzienlijk verbreed, enkele panden langs den Zeeweg, naast de woning van nota ris E. zullen moeten worden afgebroken voor de doorbraak waardoor de weg kan vervolgen door de Nieuwe Zanderij naar het kanaal waar ongeveer 400 M. ten Zuiden der bestaande een nieuwe brug zal moeten worden gebouw om dan bij „de Bilt" weer uit te komen op den ouden ver keersweg. Dit gedeelte van het geheele plan. het verleggen van den Provincialen weg, zal vermoedelijk wel het eerste van het ge heele plan voltooid zijn. Behalve dat de raad deze plannen goed keurde, heeft ook het Provinciaal bestuur, nog niet officieel maar wel officieus, goed keuring hieraan gegeven. Tuinbouw. In het algemeen is het nog steeds niets gedaan voor de tuinders, die nog iets hebben aan te bieden. Wel is de prijs van bloemkool iets beter dan voor heen doch dat kan niet veel goed maken. Met de andere producten blijft het slechts gaan met lage prijzen. Er komt weinig geld in de lade en 15 Nov. is een groote dag, een dag van pachtbetaling voor een groot aantal huurders van landerijen, 't Is zeer moeilijk om veeren van een kikker plukken doch met dergelijke redeneering is men er niet altijd. De Jast blijft druk ken, steeds zwaarder drukken en de eeni- ge oplossing is het dure land te laten gaan voor men hierdoor geheel ten gronde is. Enkele tuinders zijn ook deze meening toegedaan doch hun getal is nog te gering, sommige hebben zich als 't ware weer „verkocht" voor het volgende seizoen door het land waarvan de pacht zou kunnen ingaan met Kerstmis a.s., reeds nu met bollen te beplanten! Mogelijk in de hoop op reductie van de pachtsom. Rond half Nov. zijn spannende dagen voor vele tuinders. Want „er is niet"! Personalia. Onze plaatsgenoot de heer W. Taat Ds. slaagde te Rotterdam aan de Handelshoogeschool voor examen econo mie. KATWIJK AAN DEN RIJN. L.*T. B. Door Kath. Katwijk was te gen gisterenavond een vergadering uitge schreven, waarvoor waren uitgeiioodigd alle land- en tuinbouwers in de parochie en waar de heer Tel, vrijgestelde van den L. T. B., zou komen spreken over onder werpen als pachtwet, steunwet, organisa tie, enz. Pastoor Buys opende de vergade ring met gebed, heette allen welkom, in- zonder den spreker van dezen avond. Spr. bracht naar voren hoe men ook in land en tuinbouwkringen onder zorgen gebukt gaat en ieder tracht naar vermindering hiervan te streven. Hiervoor is noodig voorlichting van deskundigen, die mede door hun woord voorlichting kunnen ge ven en meer kennis geeft veelal voorlich ting. In dezen duisteren tijd heeft men hulp noodig, niet alleen van God doch ook van onze leidsmannen in de vakorganisatie. Dan kreeg de heer Tel het woord, die breedvoerig de bovengenoemde onderwer pen behandelde, waarop een uitvoerige ge- dachtenwisseling volgde, en verschillende gestelde vragen werden beantwoord. In het tweede deel zijner lezing zette spr. uitvoerig uiteen het nut en de groote wen- schelijkheid om zich principieel te orga- niseeren in zijn standsorganisatie. Die or ganisatie is voor de katholieke boeren en tuinders de R. K. Land- en Tuinbouwbond. Aan de hand van verschillende voorbeel den werden de stoffelijke voordeelen aan gestipt, terwijl eveneens naar voren werd gebracht, hoe nauw het stoffelijke aan het geestelijke verbonden is en hoe onze gees telijke overheid steeds heeft aangedrongen om zich in zijn principieele standsorganisa tie te vereenigen. Ook hierop volgde een interessante bespreking met als gevolg, dat enkele zich reeds nu lieten inschrijven als lid van den L. T. B. Pastoor Buys dankte aan het eindeder vergadering den spreker voor zijn duide lijke uiteenzetting en zeide, dat stoffelij ke welvaart ook wenschelijk is voor het geestelijk leven, dat men zich dus had te organiseeren om tot de stoffelijke welvaart mede te werken. Spr. kan het zich inden ken, dat er enkele zijn, die er nog eens over willen slapen, doch spr. acht de op richting van een afdeeling zeker noodig. Z.eerw. hoopt, dat in dit opzicht dezen avond een succes moge zijn. De heer Tel bracht nog dank aan het bestuur van K.K. die zoo bereidwillig was geweest deze avond te organiseeren. Hier na sluiting der vergadering met gebed. ROELOFARENDSVEEN. R.K. D. O. S. Wederom hield boven genoemde vereeniging een algemeene le denvergadering in haar clublokaal. Dé opkomst was bevredigend, doch steeds schijnen er nog leden te zijn, die het belang van deze bijeenkomsten niet inzien. Het zijn meest dezelfden, die door afwezigheid uitblinken. Na opening door den voorzitter, den heer Boeker met den Chr. groet, wijst deze op het nut van de te houden besprekingen, en hoopt dat na afloop allen voldaan zullen zijn. Door den secr., den heer v. Klink, volgt voorlezing der notulen, welke onder applaus onver anderd worden goedgekeurd. Aan de elftal-commissie werd na stem ming onze secr. als lid toegevoegd. Voorgelezen werden thans eenige dank betuigingen aan onze vereeniging; o.a. van de Veensche Harmonie, den R. K. Volks bond, een pittig aanmoedigend woord van den trainer, den heer Schouten en een brief van den heer Dekker, dankend voor het blijk van deelneming bij het overlij den van zijn zoon. Een mooi overzicht der competitie der diverse elftallen worden voorgelezen, waaruit blijkt, dat vooral het 2de elftal er zeer goed bijstaat, en DOS I zijn tanden op elkaar zal moeten zetten, terwijl de andere elftallen tot nu toe bevredigend uit het strijdperk kwamen. De voorzitter dankte den secretaris voor het schitterend bijhouden en moedigde vooral DOS I aan om een goede eindspurt te behalen. Tot aanvoerder 3de elftal werd gekozen Cor de Koning en reserve-aanvoerder Jo Hoogeboom. Aan de rondvraag gekomen, sprak de secr. over de verandering van clubkleur en vroeg de meening der ver gadering. Na eenige discussie wordt be sloten de oude kleuren te handhaven. Ge sproken wordt over clubavonden en uit voeringen. Alle vragen worden door den voorzitter naar genoegen beantwoord. Ook de penningmeester brengt nog een waar schuwend woord voor de vlugge contribu tie-betalers en wijst op nog meer eenheid en clubgeest. Hierna sprak onze geestelijke adviseur, in eeh krachtige speech, zijn genoegen uit over de vereeniging en bestuur en drukte de leden op 't hart meer elkander bij te staan, en nog grooter propaganda te voe ren. Een langdurig applaus volgde na deze leerzame speech. Met woorden van dank, gesproken door den voorz., werd te onge veer 10 uur deze mooie avond met den Chr. groet gesloten. TER AAR. Bijz. Vrijw. Landstorm. In het café van den heer v. d. Acker werd gisteravond een buitengewone ledenvergadering gehou den van de plaatselijke afdeeling van den Bijz. Vrij willigen Landstorm alhier. Wij wisten, dat de agenda iets belangrijks be vatte, naar aanleiding van de subsidie kwestie in de laatst gehouden Gemeente raad, en vonden het daarom gewenscht, de heele zaak in het volle licht te stellen. Ook de leden waren dezelfde meening toege daan, want nog nimmer zagen wij zoo n groot aantal op een dergelijke bijeenkomst. De heer J. Hoogeboom, lid van de plaat selijke commissie, opent de vergadering met een woord van welkom aan de leden, bi zonder tot den leider E. de Goede. Het doet spr. genoegen zooveel leden aanwezig te zien, wat wel een teeken is van belang stelling voor de goede zaak. Het aantal punten dat verschillende Landstormers hebben behaald met de diverse schietwed strijden, bewijst wel, dat zij hun best heb ben gedaan om nog hooger op te komen. Ook de onderlinge geest die er heerscht onder hen, noemt spr. magnifiek, vooral in de huidige omstandigheden moeten wij ééne lijn trekken om ons land tegen revo lutionair gedoe te vrijwaren. Tot slot brengt spr. een woord van hulde aan den leider de Goede, voor de tact, waarmede hij de Landstormers weet te leiden. Nu werden aan de winnaars de schitte rende prijzen uitgereikt. Het is wel een aardige gedachte geweest om huishoudelij ke voorwerpen te schenken, daar heeft men tenminste iets aan, en daarbij komt nog, het waren degelijke prijzen, o.a. klokjes, scheerstellen, presenteer-bordjes, stukjes zeep, enz. De volgende heeren waren „de meesters" op het gebied van schieten: Afd. A.: H. van Eijk, H. v. Emmerik, H. Verhaar, W. Bal- vert, P. Pijper, W. Slootweg, B. Rietveld, P. de Kleer en E. de Bruijn. Aid B.: B. Kroon, Alb. Spek, J. de Leeuw, G. Vis, H. Hoogenboom, J. Zwanenburg, Alb. Vork, L. v. Veen, N. v. Eijk, G. Goedhart, G. Ver hoef, J. Rossenberg en H. Heemskerk. Afd. C.: J. Zevenhoven, P. v. Kemp, H. Dijkstra, J. v. Wijk, T. van Eijk, C. Valk en R. v. d. Meer. Afd. D.: G. Vogel, T. Kr oft, Jac. Zwirs, J. v. Kinst, C. de Keijzer, J. Aker boom en J. Sanders. Dankbaar, ingeno men, was een ieder met den toegekenden prijs. Als volgend punt van de agenda kwam naar voren, het al of niet houden van eeni ge propaganda-avonden. Sergeant de Goe de ontvouwt zijn plan. Hij is er voor om te laten zien, wat er leeft onder de Land stormers. Vooral de afdeeling Ter-Aar met zijn 138 leden, moet toonen, dat zij echte Vaderlanders zijn. Met dergelijke avon den komt er nog weer eens leven in de brouwerij, yerneemt een ander ook eens, welk doel zij nastreeft. Het plan is 2 avon den te geven, en wel bij v. d. Acker en G. Verhoef. De datums zijn 9 en 16 Januari. Een twee-tal sprekers zullen uitgenoodigd worden uit verschillende gezindten. Ver der zullen er een paar films vertoond wor den, n.l. de huldiging in het Stadion, en de Kon. Familie op reis. Een geluids-instal- latie, die elders schitterend gewerkt heeft, zal evenzoo aanwezig zijn. Dus een paar prachtavonden. Met algemeene stemmen werd dit besloten, en tegen een matige entree, om de verschillende kosten te dek ken, kan men genieten. Intusschen zijn de Burgemeester en Dok ter Post-Uiterweer ter vergadering geko men, die worden verwelkomd, en dan, ja, men kan het zien aan den leider, door zijn ietwat zenuwachtige houding, snijdt hij een zeer „netelig" punt aan, n.l. „de critiek op den Landstorm met de schietoefeningen". Spreker wil de zaak eerlijk en royaal be handelen, en geen doekjes voor zijn mond houden. Er is critiek uitgeoefend door een paar Raadsleden met het vaststellen van de subsidie, dat deze subsidie zou gebruikt worden, om biertjes te kunnen verschieten. (Gaarne willen wij even opmerken, dat de Raadsleden nooit beweerd hebben, dat die „subsidie" aangewend werd voor „bier"). De heer de Goede zegt, dat de subsidie van de Gemeente aangevraagd wordt door. de Gewestelijke Commissie, en dat ook zij die gelden overdraagt. Wanneer er een en kele maal geschoten wordt om een gelag je, wordt dit bekostigd door hen, die dit spel letje opzetten, maar niet door de Land storm. Spr. vindt het jammer, dat er op zoo'n manier critiek uitgeoefend wordt, want dit schaadt de goede zaak. Wat de localiteit betreft, die hebben de leden zelf zoo gewild, maar spr. durft te verklaren, dat er nog nooit iets is voorgevallen, wat onpassend zou zijn voor den Bijz. Vrijw. Landstorm. Tijdens de schietoefeningen bestaat er een echte vriendschappelijke band tusschen hem en de leden onderling. De heer Kroon kan zich ook niet voor stellen, dat de schietoefeningen een onre gelmatig verloop hebben. Het lokaal vol doet aan de eischen en tevens is men daar gezellig bijeen. Wil iemand een biertje koopen, dit is zijn zaak, maar nooit wordt er perssie uitgeoefend. Zouden wij naar een ander lokaal verhuizen nou, dan is spr. bang, dat de Landstorm op een reuze ma nier gaat aftakelen, en daarbij komt, welk een huur moeten wij dan betalen, kan de vereeniging dit bekostigen? Mocht er eens geschoten worden om iets, ach dit is toch maar een aardigheid. Een paar heeren vonden het toch wel wenschelijk, dat tijdens de oefeningen niet getapt werd. Dr. Post heeft ook eenige schietoefenin gen meegemaakt, maar moet het eerste on behoorlijke geval nog ontdekken. De hui dige localiteiten zijn zeer intiem ingericht, dit trekt menschen. Laten wij de gezellig heid zien te bewaren. LEIDEN. DR. J. G. VAN ES. Dr. J. G. van Es, Hooigracht 67, hoopt Maandag a.s. den dag U herdenken, waar op hij voor 2j jaaj tot arts werd bevorderd. Bijna al die jaren heeft de heer v. Es die homoeopathisch arts is hier ter ste de de geneeskundige practijk uitgeoefend en zeer talrijk zijn degenen, die zich in den loop dier jaren tot hem om medische hulp hebben gewend. Ondanks zijn drukke practyk, heeft dr. van Es ook tijd weten te vinden voor ker kelijk en maatschappelijk werk. Hij is ouderling bij de Gereformeerde Kerk. Van de Vereeniging voor Chr. M. O. is hij één der oprichters geweest en vele jaren penningmeester. De heer v. Es is ook als afgevaardigde van de Anti-rev. partij lia van den Gemeen teraad, waar hij een vooraanstaande plaats inneemt. Wie hem kennen, respecteeren dr. v. Es om zijn principieel en eerlijk handelen. Hij is een man, op wiens woord wij onvoor- waardelij' durven vertrouwen. De eenvoud in heel zijn optreden is het stempel van de waarheid in zijn karakter! Maandag van 35 uur zal er gelegenheid zijn, den jubilaris geluk te wenschen. Na nog eenige bespreking, werd beslo ten, de oefeningen te houden op de aan gewezen plaatsen. Een commissie werd in het leven - geroe pen, om te trachten het noodige geld te krijgen om een vaandel aan te schaffen. Op voorstel van den leider, zal de plaat selijke Commissie uitgebreid worden. Een schrijven zal gericht worden aan den Zeer- eerw. heer Pastoor Bilars, of die wenscht zitting te nemen in die commissie, daar de vorige Pastoor er ook deel van uitmaakte. Verder zullen uitnoodigingen worden ge zonden aan de heeren Vlielander en de Ko ning. Daar het Tweede Kamer-lid Duijmaer van Twist, eenige dagen in onze gemeente hoopt te vertoeven, zal een verzoek tot hem gericht worden om een Zaterdagavond een bezoek te brengen bij het Café Verhoef, daar dan de Landstormers gezellig by een zijn ter schietoefening. Natuurlyk worden alle den aangespoord om op het appèl te zijn, ongeveer half acht. Denkt er aan! Hierna gaat men over tot sluiting. RIJNSBURG. Tuinbouw. Er is nog geen verandering ten gunste te bespeuren in den groenten- handel. Voor bloemkool is er op heden een kleine vraag voor export, waardoor weer gekocht kon worden voor 6.10 tot ƒ8.10 per 100. Tweede soort ging voor 1.903.20. Voor waschpeen werd van 2.102.90 per 100 K.G. betaald. Bospeen brengt van ƒ3.105.40 per 100 bos op. Uien weinig verandering, goede kwaliteit varieerend van ƒ1.80—2.20 per 100 K.G. Voor Roode kool wordt van 3.40-^.50, voor gele kool van ƒ2.90—3.80 betaald. SASSENHEDVI. Personalia. Voor het diploma machine- schrijven B (snelheid ten minste 120 regels per uur) van den Algemeenen S*enogra- fen-Bond slaagde de heer B. D. Arents- harst, alhier, leerling van de Pontschool, Steenschuur 14, Leiden. NOORDWIJK. De steun aan Kleine Kweekers. Naar wy vernemen heeft het bestuur van den bond van kleine kweekers, vertegenwoor digd door de heeren L. A. Vink en D. van der Niet een conferentie gehouden met Burgemeester en Wethouders over ver schillende wenschen, die onder de kleine kweekers leven betreffende de voor hen vastgestelde steunregeling. Ontwikkeling werkloozen. Door den R. K. Besturenraad is een adres gericht aan den raad om eenige subsidie van de gemeente in de kosten van ontspanning en van een cursus voor algemeene ontwikke ling voor de R. K. werkloozen. NOORD WIJKERHOUT. Controle IJkwet. Door den gemeente veldwachter J. zijn bij een drietal winke liers alhier 7 maten en gewichten in be slag genomen daar deze niet van het ver eischte goedkeuringsmerk waren voorzien. Proces-verbaal is opgemaakt. Bouwen. Door B. en W. is aan J. de Groot alhier vergunning verleend tot het bouwenvan een woonhuis langs den Haar- lemmertrekvaartweg onder deze gemeente. WEGENS VERPLAATSING N AA R KOOPJES IN CAMERA li - FILMTOESTELLEN ENZ. I

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 9