VRIJDAG 10 NOVEMBER 1933 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 3 De heer Van Kampen dankte het be stuur en de leden en allen, die hadden me de gewerkt hem dezen dag te bereiden, voor hem zeer zeiter een onvergetelijke dag zou zijn; hij bracht nogmaals dank voor het cadeau en spoorde de leden aan steeds met het bestuur mede te werken en de or ganisatie steeds trouw te dienen. De heer Van Oosten bracht den heer Van Kampen eveneens dank en stelde voor hem tot eere-lid te benoemen, wat met ap plaus werd begroet. De voorzitter dankte ten slotte allen voor de medewerking en sprak de hoop uit, dat alle leden door dezen avond zouden zijn aangespoord steeds hun best te zullen doen de vereeniging tot groei en bloei te bren gen. Hij dankt nogmaals den heer van Kam pen en spreekt daarbij den wensch uit. dat hij nog lange jaren zou kunnen genieten van het cadeau hem aangeboden. Hierna sluiting met den christelijken groet. Vermeld zij nog, dat alle aanwezigen op royale wijze werden getracteerd. Het was een echte gezellige avond en de Bouwvak- arbeidersbond kan zeker met genoegen op dezen avond terugzien; zij hebben den heer Van Kampen een waardige en verdiende hulde gebracht. Van Kampen ad muitos annos. UIT DE RIJNSTREEK HAZERSWOUDE. Geboren: Gerrit, z. van P. A. Starre- veld en A. M. de Wilde. Ondertrouwd: J. Hoogendoorn 28 j. en P. Bekebrede 23 j. (van Sassenheim). W. A. F. A. Plasmeyer 29 j. (van Lei den) en J. Elstgeest 27 j. Overleden: Arie Qualm 68 j. Le- venl. aangeg. zoon van Joh. v. d. Werf en C. van Rijt. Antje Bos 77 j. (wed. van K H. Chardon). NIEUWKOOP. Winkelweek Het staat thans vast, dat de winkelweek, althans bij genoegzame deelname doorgang vindt. Aan alle winke liers in Nieuwkoop en Noorden, ruim 130 in getal, wordt een gedrukte uitnoodiging gezonden waarop Maandag a.s. het ant woord wordt opgehaald. Aan deze winkel week is geen etalage-wedstrijd verbonden en zij wordt gehouden met St. Nicolaas. Feestvergadering. De R. K. Volksbond alhier heeft tegen 12 Novëmber a.s. des avonds 7 uur een feestvergadering geor ganiseerd waarbij als spreker optreedt de W.eerw. Pater PhilotHeus Terpstra, en de heeren Cor de Haas en Bart Devilé uit Lei den als humoristen. De heeren Nic. van den Haak en J. Eys alhier zorgen voor het muzikaal gedeelte. Film. De bekende film van „Herwon nen Levenskracht", „Uit Berg en Bosch" m 5 acten, vervaardigd door Ansgar Hin, met als spreker -de heer H. Vuister uit Utrecht, zal alhier draaien en wel op Vrijdag 17 November a.s. des avonds half acht in het Patronaatsgebouw. Geboren: Cornelia Elizabeth, cl van C. Bos en J. M. van Trigt. Margaretha Jacoba Maria, d. van J. van Leeuwen en C. Vork. Getrouwd: C. P. Oudshoorn 27 j., wo nende te Wilnis en M. M. Langeslag 29 j. Overleden! R.' Th.' Havekens 58 j., echtgenoot van G. M. Olde Dubbelink. FAILLISSEMENTEN Uitgesproken: A. van Dam, stroo en brandstoffenhandelaar, Nieuwer- brug gem. Bodegraven. R. Mr. A. D. v. Regteren Altema .Cur. Mr. A. Murman, Utrecht. STADSNIEUWS VOET AFGEREDEN DOOR DE TREIN Slachtoffer van de onbewaakten overweg. Gisternamiddag bij de invallende duis ternis heeft de onbewaakte overweg aan den Broekweg nabij de Haarlemmervaart 'n slachtoffer geëischt. Te 5.50, toen de trein uit Warmond, welke een minuut later aan het Station alhier moet aankomen, in aantocht was, passeerde op den onbewaakten overweg de 37-jarige voetganger J. R. uit Katwijk aan Zee. Hij had den trein niet opgemerkt en werd gegrepen. De linkervoet werd hem bij den enkel afgereden. Het treinpersoneel bemerkte niets van het ongeval en de trein donder de voort. Het slachtoffer wist zich niet zonder moeite 75 Meter voort te slepen en toen werd zekere J. B. op zijn hulpgeroep op merkzaam gemaakt. Deze waarschuwde onmiddellijk den Eer ste Hulpdienst en de politie, waarna het slachtoffer naar het Academisch Zieken huis werd vervoerd. LAND- EN TUINBOUW Crisisbotermerk. De Crisis Zuivel Centrale maakt bekend, dat voor de week van 12 tot en met 18 November de prijs van het crisisbotermerk op 0.90 en die van det vervoervergunning voor buitenlandsche boter op 1.per K.G. is vastgesteld. (Berichten reeds geplaatst in onze vorige oplage). BINNENLAND. BRAND IN EEN STOOMHOUTZAGERIJ. Hedenmorgen half vier brak te Zaandam brand uit in de Stoomhoutzagerij van de Firma E. v. d. Stadt en Zonen, gelegen in het Westzijderveld t. o. het Spoorwegsta tion te Zaandam. Het vuur bleek te woeden in het ketelhuis, dat door branddeuren af gescheiden is van de zagerij en de machine kamer. Doordat deze branddeuren uitste kend functionneerden, bleef de brand tot het ketelhuis beperk). Het was voor de brandweer niet mogelijk het fabriekster rein door zijn ligging te bereiken, doch met behulp van 750 meter slang en door deze onder de treinrails en door slooten naar de vuurhaard, die tot ver in den om trek zichtbaar was, te leiden, gelukte het de V. B. na ongeveer een kwartier, het eerst water te geven, spoedig gevolgd door de drijvende spuit van de Gemeente. Op hevige wijze woedde het vuur in het ke telhuis en het was een geluk, dat de veilig heidsklep van den ketel zoo goed werkte, waardoor gevaar van uit elkaar springen werd voorkomen. Tegen half zes was de brandweer onder leiding van commandant Kakes meester van het terrein. Omtrent de oorzaak tast men in het duister, daar des avonds de ketel geheel wordt leeggehaald teneinde den volgenden ochtend direct de vuren te kunnen doorsteken. Het bedrijf dateert van 1771 en kan ongestoord worden voortgezet. INTERNATIONALE OPLICHTER GEZOCHT. Geruimen tijd reeds zoekt de Rotterdam- sche politie naar een internationalen op lichter, den ongeveer 33-jarigen Jaarsma, die zich ook wel noemt B. Putnam. Deze man heeft te Rotterdam een hotelhouder voor ƒ1500 opgelicht en bestolen, waarnè hij wist te verdwijnen. Bij het onderzoek wist men een gedeelte van zijn bagage in beslag te nemen, waaruit is gebleken, dat men hier te doen heeft met een interna tionalen avonturier, die zoowel in Ame rika als in de hoofdsteden van Europa heeft gewerkt. Deze Jaarsma is in 1916 op 16-jarigen leeftijd, toen hij in Rotterdam spoeljongen was in een hotel, naar Ame rika gegaan, om er zijn iortuin te zoeken. In Dec. 1932 kwam hij bij den hotelhouder A. R. te Rotterdam, bij wien hij zich be kend maakte als de vroegere spoeljongen, die echter in Amerika een groote car rière had gemaakt. Hij was in de journalis tiek gegaan en vertelde, dat hij corres pondent was geweest van het „Nieuws van den Dag". De man maakte een keurigen indruk en verbleef geruimen tijd in het hotel als gast. Op Zaterdagavond 4 Maart heeft hij - echter kans gezien uit de huis kamer van den hotelhouder 1000 te ont vreemden benevens eenige sieraden. Van af dat moment is dé man zoek gebleven. Ook tevoren had hij reeds eenige honder den guldens geleend. CONTINGENTEERING VAN GLASWERK Naar wij vernemen zal de Staatscou rant van heden 'n K. B. bevatten waarbij de invoer van huishoudelijk glaswerk wordt gecontingenteerd voor den tijd van 3 maanden, te rekenen van 1 November af. Het contingent van den toegestanen in voer is bepaald op 85 pet. van de waarde van den gemiddelden drie-maandelijkschen invoer in de jaren 1931 en 1932. BUITENLAND. DE BESPREKINGEN VAN LITWINOF TE WASHINGTON. Erkenning der U. S. S. R. door dVereen. Staten verwacht binnen 48 uur. WASHINGTON, 9 Nov. (VD.) In wel in gelichte politieke kringen te Washington verwachtte men gisteren na Litwinof's be sprekingen met Staatssecretaris Huil en president Roosevelt de erkenning der Sov jet-Unie door de Ver. Staten binnen 48 uur. Hoewel alle gevoerde besprekingen slechts een voorloopig karakter droegen schijnen zij voldoende te zijn geweest om een basis te leggen voor de erkenning en heropening der diplomatieke betrekkingen tusschen beide landen. De besprekingen met Huil verliepen zoo vlot, dat Litwinof reeds ver scheidene uren vroeger dan was voorzien, zijn opwachtingen op het Witte Huis maak te, waar hij na een conferentie dt lunch ge bruikte, waarbij de meeste leden van het Amerikaansche Kabinet aanzaten. De be sprekingen tusschen Huil en Litwinof wor den vandaag voortgezet. Naar verluidt zou de Amerikaansche re geering van Litwinof hebben geëischt een bereidverklaring om te onderhandelen over een regeling der oude Russische schulden en een garantie voor het staken der Com munistische propaganda in Ver. Staten. Lit winof zou in principe met de hem voorge stelde voorwaarden accoord zijn gegaan. In politieke kringen te Washington neemt men aan, dat de Sovjet-regeering na de er- kennig door de Ver. Staten zal streven naar een handelsverdrag, naar een non-agressie voor het Verre Oosten en naar het verkrij gen van groote credieten. In hooge regee- ringskrinö«. i verklaart men, dat de toena dering tusschen Sovjec-Rusland en Ameri ka een geruststellende invloed op den toe stand in het Verre Oosten zal uitoefenen. Men verwacht, dat de onderhandelingen tusschen de Amerikaansche regeering en Litwinof Zaterdag beëindigd zullen kunnen worden. DE MOORD OP KONING NADIR KHAN. LONDEN, 9 Nov. (V.D.). Uit Calcutta wordt gemeld, dat de moordenaar van den Afgaanschen Koning Nadir Kahn een ver trouwde vriend-en hoveling van den Ko ning zou zijn geweest, Nadere bijzonderheden zoowel omtrent de motieven en den persoon van den moor denaar zijn nog niet bekend. Het bericht van den moord op den Ko ning werd op het Afghaansche Consulaat te Bombay ontvangen in een code-tele gram, dat den volgenden tekst had: „Zijne Majesteit Nadir Shan Ghazi is tot martelaar geworden door den moord door de hand van een verrader op Woensdag te 15 uur. De geheele natie is in rouw om haar ge liefden Koning en heeft eenstemmig trouw gezworen aan Zijne Majesteit Mohammed Sahir Shah, den zoon van den gestorven Koning. Het land is rustig". Uit Peshawar wordt gemeld, dat de Ko ningsmoord te Kaboel niettemin belang rijke gevolgen en invloeden op de geheele Mohammedaansche wereld zal hebben. Dè Engelsche troepen in de Indische Noord westelijke Provincie staan gereed om even- tueele opstandige beweging onmiddellijk te onderdrukken. DE HITLER-PUTSCH VAN 1923. Thans feestelijk herdacht MUNCHEN, 9 Nov. (V.D.) Heden wordt te Munchr de 10de verjaardag van de mis lukte Putsch-poging 'van Ludepdorf en Adolf Hitler met een groot herdenkings feest jevierd, waarvoor heden tienduizen den S.A. en SS. troepen te Munchen waren geconcentreerd. Ook van de zijde van het publiek is de belangstelling groot Hitier zou hedenmiddag het woord voeren. NATIONAAL CRISISCOMITé. De lijst der prijzen belangeloos beschik baar gesteld door Handel en Industrie voor de prijsvraag van 3 October 1933 is ver schenen. Leiden en omgeving zijn niet erg ge lukkig geweest! Wij vinden er de volgende namen onder: Schilderij „Huisje"; C. J. M. J. Macher, Dorpstraat B 326, Warmond. Teekening, Louis Apol; K. Sanders, Java- weg 1, Noordwijk aan Zee. Teekening, J. Bogevrts; Mevr. P. A. Cor net, Heerenstraat 11b, Leiden. Schilderij, „Bloemen", Mevr. Roelofs- Bleckmann; Ada Rodenburg, Rodenrijsche- weg 4, Berk el (Z.-HO. Aansluiting op radiodistributie met luid spreker, Radiocentr. Haag: G. G. Slappen- del, Nieuwstr. 23, Bodegraven. J. van Hespen, Hallekenstr. 23, Wasse naar. Schemerlampje, Zélander, Amsterdam; J. Duinker-Pannevis, Alphen aan den Rijn. Stel Litze spoelen, Ridderhof v. Wijk, Zeist; Dolly van Rijn, Prinsenstr. 61, B o- degraven. Garnituur onderkleeding „Novana" Te Strake Verkouteren, Asten: R. Klay, Groot Haesebroekschëw. 63, Wassenaar. Idem C. W. Lodders, 3 Octoberstr. 53a, Leiden, Idem J. B. Wesseling, Voorburgscheweg 98, Veur-Leidschendam. Idem Mevr. van der Laan, Duinoord 25a, Katwijk aan Zee. Idem Mevr. F. de Nes-Pels, Konijnenlaan 8, Wassenaar. Etui met flacon eau de cologne 2 st. zeep, Boldoot Amsterdam: M. de Marcas, Botermarkt 17, Leiden. Boek, Wijnberg, Amsterdam: W. G. van Katwijk, Trompstr. 28, Leiden. Boek, Spaarnestad, Haarlem: A. M. SchulteKoomans, Veursche weg 45f, Voorschoten. Idem Kees Cleton, Buurtweg 109, Was senaar. Kunstkalender, Misset, Doetinchem: B. Maaskant, Badhoevelaan 73, Haarlem mermeer. Zes paar zijden kousen, Hin, Haarlem: S. G. Thuis, Kruisweg 598, Hoofddorp. Boek, De Haan, Utrecht; Mej. E. van der Meer,, Crocusstraat 1, Wassenaar. Boek, Strengholt, Amsterdam: C. Admi raal, Schoolstraat 1, Noordwijk aan Zee. Badkoffer, Gerretzen, Arnhem; W. Ver- duyn, Heerenweg 20, L i s s e. Tabakspot: J. B. Lorrewa, Leidsche- straatweg 625, Wassenaar. Tabakspot: Le Poole, van Slingelandtweg 5, Leiden. Doos Crème de Caraque, Droste, Haar lem: Mej. M. Nijveldt, Zee-Hospitium, Katwijk aan Zee. Doos Doubletten, Droste, Haarlem: Mevr. van Waveren, Groot Hoefijzerlaan 25, Wassenaar. Doos Bonbons, Droste, Haarlem: R. H. Goedhart—Damsté, Witte Singel 69, Lei den. Doos Sigaretten: F. G. H. Münnich, En- degeesterweg 5, Oegstgeest. Doos Sigaretten: R. Kors, Rijn en Schie- kade 47, Leiden. Doos Sigaretten: L. Gerardts, Hoornweg 119, Aalsmeer-Oost. Doos Sigaretten: C. A. E. Tonus, Boter markt 13, Leiden. Doos Sigaretten: W. v. d. Kroft, Schouw- weg 100, Wassenaar. Boek: C. van Wijk, Oranjestraat 1, Al phen a. d. R ij n. Doos Gold Cream: J. A. Coenraads Nederveen, Emmastraat 5, Noordwijk aan Zee. Doosje Gold Cream: Jo van der Spek, A 155 Zegwaart. Idem D. Th. Alting Weyers, Veenstraat 3, Leiden. Idem J. Rij stenbei, Crocuastr. 5, Was senaar. 1636, blikje Verkaae's biscuits, N. Roo- denburg. Enmmnada Itf, g r v 1646 id.. Juvr. .Noordxiid* .IR B o d e g.r a v e n. 1665, doosjp Per*ii, H. Sijthoff, JDe Stil le Hoek". 1682. boek, Mej. J, NoliSchaiker, Rijndijk straal 6ft Laid en 1712. Soun dk wan Dro gerijen", A. M. Smit, Leidscheweg 25, V oorschoten. 1728, id. A. J. v. d. Berg, Lindenplein 7, Noordwijk. 1740, id., C. v. d. Ent Braat, Julinana- straat 78, A1 p h e n a. d. R ij n. 1812, boekje „De Christelijke Jonge ling", B. Buurman, Cronesteinkade 18, Leiden. 1879, id. R. E. Werdenaar, Kokoekslaan 6, Wassenaar. LAATSTE BERICHTEN STEUN AAN DE HARINGDRÏJFNET- VISSCHERU. Van bevoegde zijde wordt ons medege deeld, dat de voorbereiding van de steun maatregelen ten behoeve van de haring- drijfnetvisscherij thans zoo ver gevorderd is, dat binnen eenige dagen de getroffen regeling in werking zal kunnen treden. Ingevolge dezer regeling stelt de Re geering een rentedragend crediet tot een maximum van ƒ750.000 ter beschikking van de Stichting voor Nederlandsche ha- ringvisscherij, welke uit dit crediet aan reeders in Nederlandsche haringvissche- rijen, die bij de Stichting zijn aangeslo ten, gelden ter leen kan verstrekken te gen eigendomsoverdracht van haring, wel ke onder den Engelschen wal gevangen is en aan den publieken afslag de vastge stelde minimumprijzen niet kan opbren gen. De in eigendom overgedragen haring mag alleen door de Stichting worden ver kocht. Door een commissie worden de minimum-verkoopprijzen vastgesteld. Naar wij vernemen hebben pl.m. 90 a 95 pet. van de haringreeders zich bij de nieu we Stichting aangesloten. Ten slotte kan nog worden medegedeeld dat ingevolge de Landbouwcrisiswet, bü beschikking van den Minister van Econo mische Zaken aanvoer van haring verbo den is buiten het tijdvak, liggende tus schen den datum van deze beschikking en een door den Minister te bepalen datum. DE MOORD OP DEN ZWERVER TE HEESCH. Twee personen gearresteerd. Het onderzoek inzake den moord, die gisteravond te Heesch op den 35-jarigen J. van Boxtel uit Uden is gepleegd (Zie Gem. Ber., 4de blad) is door de Kon. marechaus- sée en de politie van Heesch onder leiding van den Officier van Justitie te 's Herto genbosch, met kracht voortgezet. Het spoor leidde naar het woonwagenkamp, dat in de nabijheid van het kruispunt der wegen GraveOssHeesch is gelegen, dat geheel werd afgezet. Alle woonwagenbewoners werden aan een streng verhoor onderwor pen. Dit leidde tot de aanhouding van twee bewoners, zekeren M. en zekeren S., die er van verdacht worden de misdaad te heb ben gepleegd. Beiden zijn in de marechaus see-kazerne te Geffen opgesloten. Het on derzoek wordt met kracht voortgezet. STALLEN AFGEBRAND. Hedenmorgen te 8 uur is brand uitge broken in de stallen van den vrachtrijder G. Raymakers, te Helmond. Spoedig ston den de stallen in lichte laaie, terwijl het vuur bovendien gretig voedsel vond in het in de stallen opgeslagen stroo. De paar den konden bijtijds in veiligheid worden gesteld. De stallen brandden totaal uit De schade, die aanzienlijk is, wirdt door ver zekering gedekt. INVAL IN EEN SPEELHOL. Gisteravond omstreeks 10 uur heeft de politie te 's Gravenhage een inval gedaan in de lokalen van de club Locarno aan den Badhuisweg 23, waarbij geconstateerd werd, dat 10 a 12 personen zich daar bezig hiel den met het Stopolo-spel, een soort van Straperlo. Proces-verbaal is opgemaakt en de speeltafel met de administratie werden in beslag genomen. Dit optreden der politie is een uitvloeisel van de onlangs gepubliceerde circulaire van den Minister van Binnenlandsche Za ken betreffende hazardspelen. Het club huis, dat juist eenige dagen geleden was geopend, is thans op last van de politie ge sloten verklaard. TEGEN STILSTAANDE AUTO GEREDEN. Hedenmorgen te omstreeks 9 uur heeft op den Boschdijk te Eindhoven een auto ongeval plaats gehad. Ir. N. stond daar op de treeplank van een stilstaande auto de ruiten van de auto te wasschen toen de wagen door een vrachtauto, bestuurd door den chauffeur Sm. werd aangereden. Ir. N. werd van de treeplank geslingerd en kwam op het rijwielpad terecht. Met een ernstige schedelfractuur werd hij opgenomen en naar het St. Joseph-ziekenhuis overge bracht. Zijn toestand is zorgwekkend. Het ongeval is waarschijnlijk te wijten aan den mist, waardoor de chauffeur van de auto den stilstanaden wagen niet heeft op gemerkt. TELEGRAMMEN TWEE SPOORWEGONGEVALLEN BU KESTEitT. Vier personen gewond. ST. GOARSHAUSEN. 10 Nov. (V.D.). Op het tra.iect u*«cheu. Kevtert en Kamp von- dee. in dec r.acht twee spoor wagon gevallen. plaat*. half twaalf passeerde «en I v trein het Sta tion K««Hert as o* NUwierlahnstein. net breken vac as ontspooorde de locom^L-ty', waerdrx* het verkeer in de nchti*^ F am Mam-Keulen van vannacht twaalf uur af in de beide rich tingen over één spoor moest worden ge leid. Tegen drie uur ontspoorde dicht bij He plaats van het vorige ongeval de snel- goederentrein van den D-trein D 55. Hoe wel de locomotief omviel, werden noch ma chinist, noch stoker gewond. Wel werden in een anderen wagon vier personen ge wond. Het passagiers-verkeer in de rich ting Kestert wordt momenteel door auto bussen van den Rijkspost onderhouden. GEVECHTEN AAN DE SOENGARI- RTVIER. CHARBIN, 10 Nov. (V.D.) In een gevecht tusschen Japansche troepen en een Chinee- sche rooverbende, aan de Soengari-rivier, werden in drie uur tijds 120 Chineezen ge dood, terwijl de Japanners een doode en een gewonde verloren. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 10 Nov. Vee. Aanvoer: 999 run deren, 350 kalveren, 603 schapen, 423 var kens, 819 biggen, 5 paarden, 10 bokken en geiten. Prijzen: 19 stieren f 70195, handel matig; 149 kalf- en melkkoeien f 90200, handel vlug; 579 varekoeien f 70100, han del matig; 252 vete ossen en koeien f 120— 225, schoon aan de haak 3062 cent, han del matig; 277 graskalveren f 1840, 11 vette kalveren f 45CO, schoon aan de haak 5080 cent, 59 nuchtere kalveren f 59, handel matig; 428 vette schapen f 1420, en 175 weideschapen f 1014, handel ma tig; 423 mestvarkens f 1025, handel zeer matig; 819 biggen f 59, handel zeer matig 10 bokken en géiten f 4—9. Kaas. Aangevoerd 80 partijen w. o. 56 partijen Goudsche en 24 partijen Leidsche kaas. Besteed werd voor: le soort Goudsche kaas f 2629, 2e soort f 2325, le soort Leidsche f 2730 en 2e soort f 2526. Han del voor Goudsche en Leidschche kaas ma tig. VEUR, 9 Nov.. Groentenveiling. Krop sla el soort f 1.304.60, peeen f 3.105.20, bloemkool le soort f 3.003.50, 2e soort f 1.50, tomaten (mid.) f 2.506.70, gr. ron den f 3.0010.00, 2e soort f 1.205.20, 3e soort f 1.andijvie f 0.501.10, spinazie 58 85 cent, radijs f 1.002.00, postelein f 8.50 14.èl0, rabarber f 1.00—2.00, prei f 1.80— 2.50, snijboonen f 0 380.41, selderie f 1.00 1.60, appelen 514 cent, peren 416 cent meloenen 315 cent BOSKOOP, 9 Nov. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Golden Ophe^ lia 1426 cent, Hadley 3061 cent, Colum bia 1028 cent, Butterfly 2041 cent, Wilh. Kordes 27 cent, Rosalandia 2031 cent, Hoo ver 2634 cent, Chas. P. Kilham 1525 ct., Edith Helen 4073 cent, Else Poulsen 50 80 cent, Briarcliff 1825 cent, Ingar Olson 2056 cent, Chrysanten, grootbloemig 80— 120 cent, idem tros 818 cent, Seringen 80 cent, Eikenblad 8 cent, Ligustrum 4 cent. DEN HAAG, 9 Nov. Groenten- en Fruit veiling. Appelen, Armgaten 47, Huisman- zoet 35 cent, Goudreinet Extra 1722 cent, I 1016 cent, II 78 cent; Tuinzoet 68 cent, Triumph de Kil extra 1214 ct., I 810 cent, II 6 cent; Zomer Bellefleur 9 11 cent, Bellefleur I 1112 cent, II 710 cent, val 5 cent; Fransche Bellefleur 410 cent, Zoete Bellefleeur 4-6 cent, Campagne zoet 810 cent, Sterappel extra 1618 cL I 1015 cent, II 69 cent. Lanes prince Al bert extra 1114 cent, 18-"^ cent, II 68 cent, Present van Engel; 1015 cent; Court Pendu 58 cent, Konings Pippeling 68 cent, Present van Engeland 1015 ct., Court Pendu 58 cent, Konings Pippeling 68 cent, Jasappel 57 cent, Reinzoet 510 cent, Zure Bloemé 810 cent, Notaris ap pel 79 cent, Beuré de Merode extra 18 cent, Tulpzuur 810 cent, Boschappel 57 cent, Groot hertog Hendrik van Bade 1015 cent. Peren: Kleiperen 69 cent, Brederodes I 910 cent, II 68 cent, Jodeperen 912 cent, St. Remis 79 cent, Comtesse de Pa ris 1217 cent, Ponspeeer 79 cent, Gieser Wildeman 810 cent, IJsbouten 810 cent, Bergamotteen 510 cent, winter jannen 8 10 cent, Lowtjes 46 cent, knolperen 4 6 cent, Grouwe Cozün 57 cent, Beurre Clairgau 2630 cent, Mispels 9 cent, Bruss. Witlof 26—30 cent. AA ARL ANDER VEEN, 9 Nov. Eieren- veiling. Aanvoer: Prijzen: kippeneieren f 5.2(1—6.80, en eendeneieren f 4.60 per 100 stuks, boter 7678 cent per pond, kaas 25 cent per pond. ALKMAAR, 10 Nov. Kaas. Aangevoerd 68 stapel, zijnde 88.000 kg.; Fabriekskaas kleine f 23, Fabriekskaas commissie f 21.50, Fabriekskaas Middelbare f 23, Boetenkaas kleine f 22, boerenkaas commissie f 23 per 50 kg. Handel goed. DELFT, 9 Nov. Boter. Aangevoerd 10 achtste en 2 zestiende vaten, wegende sa men 220 kg. Prijs f 1.70—1.75 per kg. Vee. Aangevoerd: 4 paarden, 138 run deren, 61 nuchtere kalveren, 459 amgere varkens, 1399 biggen, 5 schapen of lamme ren, 5 geiten of bokken. Prijzen: paarden f 50150, kalfkoeien f 125245, varekoeien f 75150, nuchtere kalveren f 410, mage re varkens f 14—30, biggen f 6—14 per stuk, rundvleesch per kg. 384856 cent. W1SSELNOTEER1NGEN (AMSTERDAM) (Niet officieel). 59.- 7.84 1.561'a 9 701,, 34 571 48.021/., 13 051/., 20 721/2 35.10 40.55 7 37 Prolongatie

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 3