HONIG'S BOUILI ONBLOKJES thans 6 voor lOcl WOENSDAG 8 NOVEMBER 1933 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 9 GEMENGDE BERICHTEN TWEE ARBEIDERS GEDOOD. Verschuiving in een stapel hout. Gisteravond is bij de fa. Van Dam, groothandel te Bunnik, een doodelijk on geluk geschied. Bij een hoogen houtsta pel waren, naar het „Hbld." meldt, eeni- ge arbeiders werkzaam, toen er plotseling beweging in het hout ontstond. Twee arbei ders raakten onder het schuivend hout met het noodlottig gevolg, dat zij op slag ge dood werden. Een der slachtoffers, een ze kere De Kruiff uit Langbroek laat een vrouw met jeugdige kinderen achter. Het andere slachtoffer was een arbeider uit Utrecht. MEISJE ONDER EEN AUTO. Aan de gevolgen overleden. Het zevenjarige dochtertje van de fa milie Schumer te Al^nelo is gisteravond bij het spelen onder een passeerende vracht auto geraakt. Het kind werd zoodanig ge wond, dat het spoedig na het ongeluk aan de gevolgen is overleden. MAN OVERREDEN EN ZWAAR GEWOND Door automobilisten langs den weg gelegd? Gisteravond omstreeks negen uur werd op den weg tusschen Bedum en Onderden- dam bewusteloos en in zwaar gewonden toestand de kleermaker P. Mekker uit Be dum gevonden. Hij is naar het R. K. Ziekenhuis te Gro ningen overgebracht. Uit het weinige wat hij tot nu toe heeft kunnen verklaren, moet men afleiden, dat hij door een auto is aan gereden en vervolgens door de inzittenden daarvan langs den weg is gelegd. Rijks- en gemeentepolitie stellen een uitgebreid on derzoek in. VROUW VERBRAND. Gisteren geraakten de kleeren van vrouw B. in de Molenstraat te Goirle in brand, toen zü bij de brandende kachel stond te lezen. Om hulp roepende ijlde ze naar bui ten, waai- de buren er in slaagden de vlam men te dooven. Vreeselijk aan been en en onderlijf ver brand werd de vrouw op last van dr. Da- niëls naar het St. Elisabethsgasthuis te Goirle overgebracht. De toestand van de vrouw is zeer ernstig. Er wordt voor haar leven gevreesd. BRANDSTICHTING. In het modehuis Hoppener aan *de Pas laan te Apeldoorn ontstond gistermorgen tegelijkertijd brand in de keuken en on der een toonbank in den winkeL Toen de brandweer arriveerde was het vuur reeds door de bewoners gebluscht. De aange richte schade was betrekkelijk gering. De opperbrandmeester, de heer J. Oosterbroek, kreeg den indruk van brandstichting. Een door de politie ingesteld onderzoek leidde in den loop van den dag tot arrestatie van de 18-jarige dienstbode M. L. Na een scherp verhoor heeft zij bekend. Zij. deel de mede den brand gesticht te hebben evenals die van Zaterdag j.l. in het atelier.... daar zij graag vlammen zag! VLEESCHVERGIFTIGING TE HAELEN. Veertien slachtoffers naar het ziekenhuis. Te Haelen zijn veertien personen het slachtoffer van vergiftiging geworden. Ver moedelijk hebben de patiënten allen zijn naar het Laurentius-ziekenhuis te Roer mond overgebracht bedorven vleesch gegeten. Zekerheid heeft men hieromtrent echter nog niet. De toestand van alle veer tien de leden van het gezin P. Morren en enkele woonwagenbewoners, die Maan dag den maaltijd hadden meegebruikt is bevredigend, doch de stoornissen zijn nog niet geheel geweken. Er wordt een nauwkeurig onderzoek naar de oorzaak van deze vergiftiging in gesteld. RECHTZAKEN HET AUTO-ONGELUK BU NIEUWENHOORN. Verzwaring van den eisch wegens hot veroorzaken van dood door schuld. De Rotterdamsche rechtbank heeft gis termorgen voortgezet de behandeling van de zaak tegen den 22-jarigen chauffeur H. S., uit Rotterdam, die zich te verantwoor den had wegens het veroorzaken van den dood door schuld. Verdachte had op 19 April jJ. bij Nieuwenhoorn een auto van den dijk gereden, waarbij de andere inzit tenden, een dame en vier kinderen het le ven hadden verloren. Daar het nader onderzoek, dat naar aan leiding van eenige geruchten, na de eer ste behandeling nog was ingesteld, geen nieuwe feiten aan het licht had gebracht, was het woord direct aan den officier van justitie. Het O.M., thans waargenomen door mr. J. F. Hoeffelman, begon zijn requisitoir met er op te wijzen, dat er bij de eerste behan deling (door mr. Meischke) tegen verdach te een voorwaardelijke hechtenis van één maand is geëischt. Spreker kan het met dezen eisch onmogelijk eens zijn en meen de van de gelegenheid gebruik te moeten maken, om hem te vex*zwaren. Het be treft hier een buitengewoon ernstig onge luk, dat aan verdachte's onervarenheid te wijten heeft. Het O.M. verzwaarde den eisch tot drie maanden hechtenis onvoor waardelijk, met ontzegging van de be voegdheid om motorrijtuigen te besturen voor den tijd van een jaar. De verdediger, mr. L. A. Donker, vond he<t wel heel merkwaardig, dat nu een an dere vertegenwoordiger van dat zelfde eene en ondeelbare O.M., zonder dat er eenig nieuw licht in deze zaak is gekomen, een zwaardere straf eischt! Eigenlijk zou pleiter nu zijn pleidooi ook nog eens in zijn geheel op nieuw moeten houden, maar het is althans de rechtbank bekend. Mr. Donkers heeft daarna nog even de kern van zijn pleidooi weergegeven. De straf zal in evenredigheid moeten zijn met de schuld, waarvoor noodig is een voldoende kennis van de tekortko mingen die verdachte in concrete heeft be gaan. Hier staat wel vast, dat er verkeerd gemanoeuvreerd is, maar het is niet bekend wat de oorzaken van de foutieve handelin gen zijn geweest, en er moet rekening go- houden worden met de minst bezwa rende mogelijkheid. Voor het overige refe reerde pleiter aan wat hij de eerste maal reeds te berde gebracht had. Nu er geen nieuwe feiten aan het licht gekomen zijn, verzocht pleiter direct nog vonnis te wijzen. De rechtbank heeft dit verzoek afgewe zen en zal 14 dezer uitspraak doen. HAAGSCHE RECHTBANK. De Kantonrechter te Leiden heeft A. T. uit Valkenburg ter zake van overtreding van art 444 W. v. S. (wederrechtelijk weg blijven als getuige) veroordeeld tot f 10.— subs. 10 dagen, van welk vonnis T. in hoo- ger beroep bij de Rechtbank alhier is ge komen. Verdachte betoogde, dat hij op grond van gemoedsbezwaren niet voldaan had aan de oproeping en dat hij zich te dezer zake schriftelijk tot den Minister had ge wend. De president maakte aan het verdere be toog van verdachte een einde door op te merken, dat iedereen gehouden is de wet na te leven. Het O.M., waargenomen door mr. Pol man, eisch te bevestiging van het vonnis a quo. De Rechtbank zal 21 dezer uitspraak doen. De los-werkman J. K. die op 28 Juli j.l. te Wassenaar in een perceel aan de Kerkstraat poging tot inbraak pleegde, werd veroordeeld tot 8 maanden gevange nisstraf voorw. met 3 jaar proeftijd K., die gedetineerd is, werd in vrijheid gesf De 21-jarige wagenbewoonster J. M. F. Th. K., thans gedetineerd, heeft in de maand Juli diefstal gepleegd in de pas torie van de R. K. Kerk aan de Stoeplaan te Wassenaar alwaar zij de offerblok ken ledigde. De Rechtbank gelaste alvorens vonnis te wijzen een onderzoek naar ver- dachtes geestesvermogens. Ter zake van het veroorzaken van dood door schuld is door het O.M. tegen den hoofdcontroleur der H.T.M. J. F. S. en den controleur bestuurder C. M*. de W., ieder 1 maand hechtenis geëischt. De Rechtbank achtte de ten laste geleg de feiten niet bewezen en sprak de ver dachten vrij. Een Duitsche jongedame had in een dag blad een advertentie geplaatst waarin zij zich als huishoudster bij heer alleen aan bood. Een van de gegadigden was de 41- jarige ijsfabrikant D. van A., die zich even wel niet in die kwaliteit bij de juffrouw aandiende, doch die beweerde magneti seur te zijn en een drukke praktijk te heb ben en daarvoor een auto te gebruiken. De juffrouw kwam in Augustus als huis houdster in dienst en reeds na drie dagen bleken zoowel haar persoon als haar spaar penningen een zoodanige aantrekkings kracht op A. te bezitten, dat deze het meis je ten huwelijk vroeg. Op advies van een vriendin stemde de juffrouw daar grif in toe, temeer daar A. beweerde huiseigenaar te zijn, een drukke praktijk te hebben en dat een zoon te Amsterdam in de medi cijnen studeerde en dat hij .van plan was met haar een autoreisje naar Zwitserland te gaan maken. Het meest aanlokkelijk voor de juffrouw was wel een in uitzicht ge steld onbezorgd leven. MaarA. zat toevallig dien dag in onmiddellijke geldverlegenheid omdat hy bij een notaris te Amsterdam een hypo theek had af te lossen en ook de kleerma ker had nog te vorderen. De juffrouw maakte niet het minste be zwaar om A. 750.tegen een bewijs af te geven. Met het geld verdwenen ook de illuslën. A., die reeds elf maal met den strafrech- kennis maakte, ontkende de juffrouw om geld te hebben gevraagd. Deze zou het hem vrijwillig aangeboden hebben. Van de aan de juffrouw gedane verhalen, omtrent huizenbezit, een auto en den zoon wist verdachte niets af. Het O.M. eischte ditmaal 11/2 jaar ge vangenisstraf. Mr. L. Weyl uit Leiden pleitte tvrijspraak wegens gebrek aan bewijs met onmiddel lijke invrijheidstelling van verdachte. Na dit verzoek te hebben afgewezen, bepaalde de rechtbank de uitspraak op 20 Nov. a.s. UIT DE OMGEVING ALKEMADE. Spreekuur burgemeester. Ter kennis van de ingezetenen wordt gebracht, dat de burgemeester als regel lederen werk dag, uitgezonderd Maandag en Dinsdag, spreekuur houdt van 1112 uur, des voor middags. Degenen, die veraf wonen en den burge meester wenschen te spreken doen goed te voren te informeeren of dien dag spreek uur wordt gegeven. Van het vastgestelde spreekuur kan al leen in dringende gevallen worden afge weken en na zich tevoren te hebben aan gemeld zij den concierge ten raadhuize. Geboren: Gerardus Cornelis Maria z. v. J. G. Broesterhuizen en M. J. Wessel- man Cornelis Maria d. v. L. van Emme rik en M. A. Ver del. Overleden: C. Th. Straathof 74 j. FEUILLETON. VREEMDE KAPERS OP DE KUST. Naar het Engelsch bewerkt door J. VAN DER SLUYS. 28) Terwijl ze samen den weg afreden, vroeg Royson zich af, waarom het politie toezicht op het park zoo versterkt was. Het was bijna niet aan te nemen, dat elk stel brutale inbrekers in Engeland ook een nieuwen aanslag op het oog kon hebben, terwijl zij wisten, dat de heele streek nog niet van de opwinding bekomen was. Omtrent de politiemaatregelen bleek geen twijfel mogelijk. Een agent hield hem bij de Zuidpoort staande, schreef zijn naam en adres op, bekeek Shiela's briefje, dat hij bij zich had en gaf hem een ge nummerd en geparafeerd kaartje. Laat dit op het huis aan den brigadier zien, meneer, zei hij, en vraag hem om er zijn „fiat" onder te zetten, wan neer u vanavond weer naar huis gaat. Onze orders zijn zeer streng. Indien Ro berts u niet gekend had, dan zou ik ge noodzaakt zijn geweest om u hier te hou den, totdat een collega naar het huis ge weest was, om instructies te vragen. Toen zag Royson nog twee agenten on der een dekkleed zitten, dat tusschen de dennen gespannen was als beschutting tegen slecht weer. Een motorrijwiel en twee fietsen waren tegen de boomen geplaatst. De drie man nin waren gewapend. De een of andere „Hooge Piet1' zag de zaak ernstig in, zoo veel was zeker. Thans werd hem veroorloofd om zonder geleide verder te gaan, hetgeen gelukkig was, aangezien hij by een bocht in het midden van de oprijlaan Shiela ontmoette. Zij liep haastig. Zy droeg een zwarte ja- jon, maar haar blozend gezichtje en haar verheugde, lachende oogen, toen Royson van de fiets sprong, ontnamen aan de roUwkleeren hun sombere beteekenis. O, ik ben zoo blij, dat u gekomen is, begroette zij hem. Ik werd al onge duldig, daarom wilde ik maar tot het..,. Haar stem weifelde en verstomde ge heel. Zij ging een pas achteruit Royson had zijn fiets aan den kant in het gras gewor pen en kwam met uitgestoken handen op haar toe. Shiela twijfelde er geen oogen- blik aan, dat Philip Royson haar zoo dadelijk in zijn armen zou sluiten. O, neen! klonk het gesmoord en Roy son kwam dadelijk weer tot zichzelf. Toen verbleekte hij en ze stonden elkaar aan te zien als een paar verschrikte kin deren. Met groote moeite overwon hij een onverklaarbare schorheid in zijn keel. Ik ben een onhandige twaas, waar het vrouwen betreftsommige vrou wenéén ten minste, bracht hij er be rouwvol uit. Maar, mogen we elkaar niet een hand geven? Het meisje kreeg verwonderlijk snel haar zelfbeheersching. Wel, waarom niet? vroeg ze met een lachje. Dat doet men gewoonlijk niet waar, wanneer men elkaar onverwachts ontmoet en blij is elkaar te zien? Hy nam haar hand in zijn beide han den. Ik heb veel over u gedacht vertelde hij, en mij allerlei afgevraagd en ver wijten gemaakt, maar ik wenschte niet aan te nemen, dat wij door onwaardige intriges van elkaar afgehouden werden. In liefde en oorlog is alles geoorloofd. Maar ik ben geweldig boos op Gladys Hethcott. Shiela was zoo verbaasd, dat zij den krachtigen druk op haar palm van haar hand niet scheen te bemerken. Hoe is het mogelijk, dat u dat weet? vroeg zij. Gladys Hethcott vertelde het mij zelf. Shiela trok haar hand haastig weg. Hoe kwam dat? vroeg zij, met iets, dat naar scherpte zweemde in haar stem. Zij deed zoo haar best om mij in een pakkist te timmeren met het opschrift: „in bewaring te nemen, totdat Gladys Hethcott het komt opvragen", hernam hij vroolijk. Zij beklaagde zoowel juffrouw Smithers als mij, maar kreeg beide keeren. den kous op den kop. Als het geen belee- diging tegenover Georgette was, zou ik die vrouw een kat noemen. Georgette! Maar wie is Georgette? Mijn poejse. 2e werd zoo genoemd naar uw japon, u weet wel, die scheurde. Toen wenschte hij, datt hij dat niet ge zegd had en kleurde. Ook Shiela bloosde. Het is te dwaas om hier te blyven staan en elkaar onhandige vragen te stel len, antwoordde zij. Zullen we door- loopen? Hij verroerde zich niet. Ik kan mij niet herinneren, dat ik u een vraag gesteld heb, zei hij, alsof hij diep nadacht. Ik heb een aantal din gen beweerd waarbij ik tengevolge blijf volharden. Maar nu zal ik beginnen. Welk voorwendsel gebruikten die twee menschen om mij niet uit te noodigen en ik u daardoor niet kon ontmoeten? Hoe kon Gladys Hethcott zeggen, dat UIT DE RADIOWERELD Programma's voor Donderdag 9 Nov. Huizen, 1875 M. 8.00—9.15 KRO. 10.00 NCRV. II.00 KRO. 2.00—11.30 NCRV. 8.009.15 en 10.00 Gramofoonpl. 10.15 Morgendienst o. I. v. ds. C. Ver- maat. 10.45 Gramofoonpl. 11.30 Godsd. halfuur. 12.15 Orkestconcert. 2.00 Handwerkcursus. 3.00 Gramofoonpl. 3.30 Zenderverz. 4.00 Bijbellezing door ds. F. M. Muller, m. m. v. J. H. Smit Duyzentkunst (bariton) en H. Smit JDuyzentkunst (orgel). 5.00 Handenarbeid voor de jeugd. 5.30 Concert door P. v. d. Hurk (fluit en piccolo), en S. P. Visser (orgel). 6.30 Gramofoonpl% 7.15 Causerie P. v. Rees. 7.30 Weekoverzicht door C. A. Crayé. 8.00 Concert door mannenkoor o. 1. v. J. Scheffer. 9.00 Ouderuurtje. 9.30 Concert d. h. Hartvelt-kwartet. ca. 9.55 Vaz Dias. 10.30 Gramofoonpl. Hilversum, 296 M. AVRO-Uitzending. 8.00 Gramofoonpl. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gramofoonpl. 10.30 Kamermuziek door het Arnhemsch Strijkkwartet. 11.00 Voordracht door M. Meunier-N ag- tegaal. 11.30 Vervolg kamermuziek. 12.002.15 Omroeporkest o. 1. v. N. Treep, en Gramofoonmuziek. 2.30 Vervolg concert. 3.00 Knipcursus. 3.45 Gramofoonpl. 4.00 Voor zieken en ouden-van-dagen. 4.30 Pianorecital J. v. Rooy. 5.00 Radiotooneel v. d. kinderen. 5.30 Kovacs Lajos en zijn orkest. 6.30 Sportpraatje H. Hollander. 7.00 Vervolg Kovacs Lajos. 7.30 Engelsche les Fred Fry. 8.00 Vaz Dias. 8.05 Gramofoonpl. 8.15 Concertgebouw-orkest o. 1. v. E. v. Beinum m. m. v. Jo Vincent (sopraan) en Marie Louise Mariechal (piano). I. d. pau ze: Gramofoonpl. 10.30 Gramofoonpl. 11.1012.00 Uit Pchorr, Rotterdam: Tom van der Stap en zijn Tien Witte Raven. Daventry, 1554 M. 10.35 Morgenwijding. 10.50 Tijdsein, berichten. 11.05 en 11.20—11.40 Lezingen. 12.2Q_ Rutland Square en New Victoria- orkest o. L v. N. Austin. 1.20 Gramofoonpl. 2.20 Voor de scholen. 3.20 Vesper. 4.10 Duitsche les. 4.25 Midi. Studio Orkest o. 1. v. Cantell, m. m. v. Jones (alt). 5.35 Kinderuur. 6,50 Bach's orgelmuziek. 7.10 Spaansche causerie. 7.50 Lezing. 8.20 „The Tivoli", revue-programma m. m. v. solisten en orkest o. 1. v, S. Robin son. TER AAR. Geboren: Jan z. v. C. SnijdersAlte- ma Corenlia Anna d. v. Jac. Lekvan Beek Johannes Hendrikus z. v. C. Fran senZevenhoven Johanna Gerarda d. v. A. G. VisBosveld Joannes Hendri kus z. v. Jac. Kempersv. d. Loo Cor nelia Maria d. v. N. WijfjeHoogervorst. Gehuwd: W. Verlaan 27 j. en M. P. van Zaal 26 j. H. v. d. Vlugt 27 j. en J. Zevenhoven 31 j. C. Hendrikse 27 j. en A. D. Verboom 20 j. C. Roelofs 30 u en hy weldra verloofd zouden zijn? Weet ik het! Het was een ellendig voorwendsel van haar kant. Ziet. u haar intriges niet Shiela viel hem haastig in de rede. Kapitein Royson, zei zij, wil u iets doen om mijnentwil? Vergeet de kleine dingen, waaraan de Hethcott's, zoowel broer als zuster zich misschien schuldig hebben gemaakt. Vader is erg aan het tob ben en zou graag eens met u praten. Kom alstublief mee. Ik zag u by de begrafe nis. Het was erg droevig, vond u niet? Die arme oudelui Jenks! Ik had zoo'n medelij den met hen. U wist waarschijnlijk niet, dat ddie gesluierde vrouw, die er dicht bij stond, de zuster van meneer Wentworth was. Haar man is ziek, zoodat zij dadelijk weer terug moest naar Gloucester, waar zij wonen. Vader liet haar met een auto brengen. Indien Royson ooit een dwaas ge weest was, dan was hij nu wel wijzer ge worden. Hij begreep, dat dit tijdstip met zijn atmosfeer van dood en gevaar niet geschikt was voor hofmakerijen. Maar in zijn binnenste juichte het. Haar verschrik te kreet had hem alles, of bijna alles ver klapt, wat hij wenschte te weten. Hij nam zijn fiets op en duwde die met linkerhand voort. Zijn rechter stak hij vriendschappelijk dor Shiela's arm. Wij hebben massa's dingen om over te praten, hernam hij. Maar allereerst hebt u een van dc detectives van Scot land Yard ontmoet? Niet een. Ik heb ternauwernood van hen gehoord maar de baron zegt, dat het bijzonder bekwame mannen zyn. Nu, ik kan u heel wat vertellen, als we langzaam loopen. Dat deed hij ook. Een als chauffeur ge- kleede, nogal lange en krachtig gebouwde 9.20 Berichten. 9.35 Speech door Ramsay MacDonald. 10.05 Concert. J. Morel (bariton) en Se govia (gitaar). J0.50 Korte Dienst. 11.05—12.20 BBC-Dansorkest o. L Henry Hall. „Radio-Paris", 1724 M. 8.05. 12.50, 7.40 Gramofoonpl. 9.05 „Oh mon bel inconnu", spel van Guitry, muziek van Hahn. Kalundborg, 1163 M. 11.201.20 Concert o. L v. L. Gyldmark. 2.054.05 Jazmuziek door Otto Lington en zijn orkest 7.30 Symphonie-orkest radiokoor en so listen o. 1. v. G. Hoeberg. 10.1011.50 Dansmuziek uit het Palace- Hotel. Langenberg, 473 M. 5.25. 6.35 en 10.40 Gramofoonpl. 11.20 Siiragorkest o. L v. Görlich. 12.55 Omroeporkest o. 1. v. Roebaud. 2.10 Concert (piano, viool en tenor). 3.20 Weragorkest o. 1. v. Kühn. 5.20 Accordeonconcert. 7.30 en 10.00 Concert. 10.2012.20 Weragorkest o. 1. v. Kühn. Rome, 441 M. 8.05 Militair concert. Brussel, 338 en 508 M. 338 M.: 12.20 Gramofoonpl. 1.30 Omroepkleinorkest o. 1. v. Leemans. 5.20 Omroeporkest o. 1. v. André. 6.50 Omroepkleinorkest o. 1. v. Leemans. 7.10 Kamermuziek. 8.2010.20 Vredesprogramma m. m. v. symphonie-orkest en solisten o. L v. A. Meulemans. 508 M.: 12.20 Omroepkleinorkest o. 1. v. Leemans. I.30 GramofoonpL 5.20 Symphonieconcert o. 1. v. Meule mans. 6.35 Gramofoonpl. 8.20 Omroeporkest o. 1. v. André. 9.2010.20 Symphonieconcert o. 1. Meulemans. Deutschlandsenddr, 1635 M. 7.25 Concert door het Omroeporkest a. 1. v. C. Hildebrand. M. m. v. E. Linkenbacb (zang). 8.50 Vroolijk Beiersch programma. 9.20 en 10.05 Berichten. 10.2011.20 Populair concert uit Stutt gart. Gemeentelijk Radio-Distributiebedrijf te Leiden. 3e Programma. II.20—12.20 Kalundborg. 12.20—15.20 Midland Reg. 15.2017.50 Langenberg. 17.5019.20 Beromünstei 19.20—21.20 Warschau. 21.20afloop Boedapest. Daarna Deutschl.sender. 4e Programma. 11.20—14.35 Langenberg. 14.35—15.20 Kalundborg. 15.2017.20 Deutechlsender. 17.20—19.00 Brussel (VU. 19.00—20.00 Milaan. 20.0023.00 Locale Uitzending (gram.- muziek). 23.00afloop Daventry. (Wijzigingen voorbehouden). j. en M. Hendrikse 29 j. Overleden: J. A. de Bruyn 62 j. Gevestigd: J. M. Winters van Lei- muiden J. P. Lok van Nieuwveen J. C. Mol van Zevenhoven A. D. Verboom van Woubrugge. Vertrokken: J. A. Dijkhuizen naar Gouda C. Aartman naar Aalsmeer J. Zevenhoven naar Abbenes A. H. Ken nedy naar Den Haag W. M. Verlaan naar Hazerswoude J. H. v. d. Meer naar Aarlanderveen. man, die Shiela onopgemerkt vanaf het huis gevolgd moest zyn, kwam van achter de boomen te voorschyn, toon het paar om de bocht in de oprijlaan verdwenen was. Zijn pet had een breede, bijna verti cale klep, welke waarschynlyk de be stemming had om het feit, te verbergen, dat de pupil van zyn rechteroog veel grooter was dan die van zijn linker. Die knaap laat er geen gras over groeien, peinsde hij. Ik zou het nooit van hem gedacht hebben. Wat is Furncaux een geboren menschenkenner. Hij zei dat een gedwongen scheiding van ecen paar dagen meer zou doen om hen in eikaars armen te brengen, dan alle salons of ser- re's van het heele graafschap. Maar die plotselinge vriendelijkheid van den kant van den baron bevalt me niet. Ik waar schuwde Royson en zal het nog eens doen, maar nu luistert hij naar niets meer, wat ik ook zeg. Ik neem het hem ook niet kwalijk. Ik zou mij warempel ook niet storen aan zoo'n verduivelde detective al was hij zoo wijs als Salomo, wanneer een meisje als zij klaar staat om omhelsd en gezoend te v/orden. Het scheelde ver duiveld weinig of hij had het gedaan ook. Het zou jammer zijn, wanneer ik de krijgsbedrijven van den dapperen kapitein in de war moest sturen, want ik ben een boon als het dat niet is, waarover de ba ron hem noodig heeft. En inspecteur Shelden was geen boon maar een zeer bekwaam chauffeui', die te gen alle eigenaardigheden en kuren van den Franschen wagen opgewassen was, die voorloopig de bescheiden garage van in specteur Hobbs versterkte. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 9