WOENSDAG 8 NOVEMBER 1933 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 1 BINNENLAND DE BEZUINIGING OP DEFENSIE. Het wachten is op het rapport der comm. Idenburg. De minister van Defensie zou het niet juist achten, indien hij, terwijl de commis- sie-Idenburg nog werkzaam is, ingrijpende wijzigingen in de organisatie van de weer macht zou ter hand nemen. Hij ontkent aldus lezen we in de memorie van ant woord op de begrooting, overigens dat deze commissie bedoeld zou zijn als kapstok om de noodige bezuinigingen aan op te han gen. De minister heeft met voldoening kun nen vaststellen, dat vroegere voorstanders van nationale ontwapening thans, nu naaf hun meening door de politieke ontwikke ling in Europa de kans op een conflict is vergroot, zijn genaderd tot zijn standpunt, dat bij de huidige verhoudingen allereerst aandacht moet worden geschonken aan de internationale ontwapening. Het onwe zenlijke van de theorie der nationale ont wapening is, naar zijn meening,-door deze kennelijke verandering van zienswijze af doende aangetoond. Uitvoerig motiveert de minister zijn op treden tegen de S.D.A.P. en de vakorgani saties. De gebeurtenissen op de Indische vloot hebben aangetoond, dat het vereeni- gingswezen van beroepsmilitairen voor een deel in verkeerde banen was geraakt. Som mige vereenigingen hebben steun gezocht bij die politieke partijen, welke op den grondslag van klassenstrijd de belangen van de werknemers voorstaan. Zij zijn er toe gekomen de strijdmanieren en de vak- vereenigingsdiscipline van die partijen over te nemen, waardoor de krijgstucht steeds meer in gedrang is geraakt. Het was noodig daaraan paal en perk te stellen. Vereenigingen, welke de eischen van de krijgstucht steeds nauwgezet in het oog hebben gehouden, zullen van de gestelde regelingen geen ernstige beletselen onder vinden. Den in andere vereenigingen geor- ganiseerden beroeps-militairen zal echter door deze regelingen moeten worden ge leerd, dat ook bij het qptreden in vereeni- gingsverband de militaire gezagsverhou dingen in alle opzichten gehandhaafd moe ten blijven. De minister meent, dat de geestelijke vrijheid in het leger en op „de vloot overi gens voldoende is gewaarborgd. De minister deelt vérder mede, dat voor een vermindering van de uitkeeringen aan mobilisatieslachtoffers gereede aanleiding bestond in de daling van den loonstan- daard. De minister is. in overleg met zijn ambtgenoot van Financiën over de vraag of het mogelijk is eenige verbetering te brengen in de steunregeling voor oud- gepensionneerden. Van amnestie voor de muiterij op „De Zeven Provinciën, zooals gevraagd in het V. V., kan geen sprake zijn. De ernst der gepleegde feiten eischt vervolging volgens de wet. DE BEHANDELING VAN INGELEVERD RUNDVEE. Het vervoer van de af te slachten koelen. Mevrouw Bakker-Nort heeft aan den minister van waterstaat de volgende schrif telijke vragen gesteld: Is het den minister bekend, dat het spoorwegvervoer vai. drachtige koeien, die den laatsten tijd in grooten getale ter slachtplaats worden gezonden, vaak plaats vindt op een wijze, dat van mishandeling van deze dieren kan worden gesproken en, zoo den minister niet bekend mocht- zijn, wil hij dan naar de wijze, waarop bedoeld vervoer plaats heeft een onderzoek instel len? Indien den minister van dierenmishan deling mocht gebleken zijn of blijken, wil zijn excellentie dan maatregelen nemen, waardoor deze voor het vervolg worde voorkomen? (Minister Verschuur heeft gisteren in zijn radio-rede reeds medegedeeld, dat hij de begane fouten zeer betreurt en dat deze niet meer zullen voorkomen). CRISIS RUNDVEE-CENTRALE. Levering van vee. Door de Crisis Rundvee-Centrale zal ge legenheid worden geboden aan haar te le veren: drachtig rundvee in alle soorten en kwaliteiten (uitgezonderd zullen worden dieren, van welke moet worden aangeno men, dat zij langer dan zeven maanden drachtig zijn) te: Eist Donderdag 9 Novem ber 1933 v.m. 810 uur veemarkt; Leeu warden Donderdag 9 November 1933 v.m. 810 uur veemarkt; Roermond Donderdag 9 November 1933 v.m. 810 uur veemarkt; Eindhoven Vrijdag 10 November 1933 v.m. 8IC uur bij abattoir; Emmen Vrijdag 10 November 1933 v.m. 810 uur naast eierenmarkt; Hengelo (O.) Vrijdag 10 Nov. 1933 v.m. 810 uur veemarkt; Utrecht Vrijdag 10 November 1933 v.m 810 uur veemarkt. Prijzen en voorwaarden als vorige week. Indien aan de Crisis Rundvee-Centrale na slachting blijkt, dat een dier niet drachtig is, wordt de overnemingssom met 40 pet. verminderd. Indien aan de Crisis Rundvee-centrale blijkt, dat een dier langer drachtig is dan in de door haar gestelde voorwaarden is bepaald, kan eveneens de overnemings som met 40 pet. worden verminderd. De koeien moeten uitgemolken worden aan geboden. CRISIS-ARBITRAGEREGLEMENT. De minister van Economische Zaken heeft vastgesteld een Crisis-Arbitrage-re- glement. Ingesteld wordt een commissie, bestaan de uit een lid-voorzitter, een of meer leden- ondervoorzitter en een door den minister van Economische Zaken te bepalen aan tal leden, die allen door den minister voor een door dezen te bepalen tijdsduur wor den benoemd. Deze commissie zal den naam dragen van Crisis-Arbitrage-com- missie. Zij wordt bijgestaan door een se cretaris. Geschillen als bedoeld in artikel 3a onder 5e van het Crisis-Organisatiebe- sluit 1933, welke bij de statuten eener cri sis-organisatie ter beslissing worden opge dragen aan scheidslieden, worden berecht door deze commissie. De commissie wordt verdeeld in een aantal Kamers, elk be staande uit een lid voorzitter en twee andere leden. De met de behandeling van de zaak be laste Kamer bepaalt welk bedrag door den aanvrager tot dekking van de arbitrage- kosten moet worden gestort. Deze kosten komen ten goede aan het Landbouw-Crisis fonds. Zij worden gebracht ten laste van de partij, die in het ongelijk is gesteld. EEN GEVOLG VAN CONTINGENTEE- RINGSMAATREGELEN. Verplaatsing van Belgische meubel fabrieken naar Nederland. In verband met de in werking getreden contingenteering van buitenlandcshe meu belen, heeft de meubelfabriek gebr. Min te Mechelen, die een belangrijke export heeft naar ons land, een gedweelte harer fabriek naar Roosendaal verplaatst. Zij heeft naar ons land, een gedeelte harer belfabriek der firma van Lieshout aldaar, Maandag is een gedeelte der materialen, werkbanken, enz., reeds gearriveerd. Waarschijnlijk zal nog deze week met een dertigtal arbeiders worden begonnen. Naar men aan de „N. R. Crt." mede deelt verkeeren meerdere Belgische fir ma's in hetzelfde geval en zoeken zij ge schikte werkplaatsen in Brabantsche ste den. OMZETBELASTING. De wet gisteren afgekondigd. Gisteren is afgekondigd het Staatsblad No. 546, bevattende de wet van den 25en October 1933, tot heffing van een omzet belasting. Zooals men weet, ligt het in de bedoe ling van de regeering dat de wet uiterlijk op 1 Januari 1934 in werking zal treden. Het is intusschen nog niet bekend of in derdaad aan deze datum zal worden vast gehouden, of dat men doordat de voorbe reidende werkzaamheden eerder gereed komen alsnog een vroegeren datum zal kunnen vaststellen. PROTEST VAN BOLLENTREKKERS. Tegen verkoop-methode aan de veilingen. De Bond van Bloembollentrekkers heeft in verband met de aangekondigde bloem bollenveilingen, waarop de bloembollen per H.L. verkocht zullen worden, een ac tie ingesteld, om tegen deze wijze van ver koop te protesteeren. De trekkers achten zich door deze verkoop-methode ten zeer ste benadeeld, omdat zy de bloembollen, die bestemd zijn, om dezen winter in kas sen te worden getrokken, per tal moesten inkoopen. Dti maakte voor hen een zeer groot verschil in de prijzen uit. Ook de plaatselijke bollentrekkersvereeniging „Flo ra" te Beverwijk is hiertegen in verzet ge komen. Deze organisatie heeft een tele gram gezonden aan het ministerie van economische zaken. In het telegram wordt er op gewezen, dat de verkoop per H.L. als een oneerlijke concurrentie wordt be schouwd tegenover de trekkers, die reeds bloembollen kochten tegen de door de kweekerscentrale vastgesteld minimum prijzen. DE SALARISVERMINDERING VOOR HET RIJKSPERSONEEL. Wjj ontvangen over de salarisverlaging voor het rijkspersoneel een communiqué, dat wij in aansluiting op de mededeelin-' gen in ons blad van gisteravond volledig heidshalve nog laten volgen: „In verband met een in enkele bladen daarover verschenen, niet geheel juist be richt, wordt medegedeeld, dat het laatste lijk in de centrale commissie voor georga niseerd overleg behandelde regeer ings- voorstel tot salarisverlaging luidt: a. intrekking van de bestaande tijde lijke crisiskorting als bedoeld in Staats blad 1931 No. 556, juncto Staatsblad 1932 No. 635; b. eene algemeene salarisverlaging van 10 pet.; c. een extra—ongehuwdenaftrek, door naast den reeds bestaanden 3 pet. aftrek te bepalen, dat een ongehuwde nimmer méér ontvangt dan 90 pet. van de maxi mum-wedde, aan zijn ambt verbonden; deze bepaling zal, evenmin als de reeds bestaande 3 pct.-aftrek, toepassing vin den op de zoogenaamde ambtenaren-werk lieden, noch op de in gezinsverband leven de eenige kostwinners; d. eene verhooging van het pensioen- premieverhaal voor eigen pensioen, thans 3 pet. bedragende, met 11/2 pet.; e. handhaving van het minimumbe drag der kindertoelage op 60 per kind. EEN GEDOCUMENTEERD ADRES INZAKE VOLKSVERWILDERING. Beroep op de drie christelijke partijen in ons parlement. Na zich eerst tot verschillende gemeen teraden te hebben gewend, heeft thans de Gooische Actiegroep tegen volksverwilde ring een nieuwe stap ondernomen door een uitvoerig gedocumenteerd schrijven te richten aan de anti-revolutionaire, chris telijk historische en roomsch katholieke Kamerfracties, alsmede aan de besturen van deze drie christelijke partijen. Het adres herinnert er aan, dat de aan hangers der christelijke partijen welspre kende cijfers van hun meerderheidsin vloed in de officieele statistiek bezitten. Ons land telt 590 leden der provinciale staten, waarvan 82 anti-revolutionnairen, 70 christelijk historischen en 180 roomsch katholieken. In de gedeputeerde staten, die in totaal 64 leden tellen, bezit de anti-revolution- naire partij 10 vertegenwoordigers; de christelijk-historische 6 en de katholieke 26! Wat de gemeenteraden betreft, het aan tal wethouders bedraagt 2238, waarvan 345 anti-revolutionnairen, 253 christelijk- historischen en 900 katholieken; van de 10989 raadsleden behooren er tot de anti- revolutionnaire partij 1459; tot de christe lijk historische partij 1172 en tot de R.- K. staatspartij 4106. Bij het bezien van deze cijfers rijst de vraag of wjj ons wel bewust zijn van den invloed, die bij goede organisatie, bij krachtige leiding en bij gedocumenteeerde voorlichting, in de verschillende bestuurs- instanties kan uitgaan van de vertegen woordigers der christelijke groepen! Het doel van het schrijven aan de drie christelijke partijen is dan ook te berei ken, dat door den steun van deze partijen een krachtige actie wordt ingezet om de optredende volksverwildering nog tijdig tot stilstand te brengen. Vervolgens wordt uitvoerig feitenmate riaal ter beschikking van de besturen ge steld. In 't algemeen mag worden geconsta teerd, dat de Gooische Actiegroep wel een dergelijke hoeveelheid van indrukwekken de argumenten heeft bijeen gebracht, dat het niet zal nalaten de overtuiging te ves tigen, dat de overheid, nóch de landsover- heid, nóch de gemeentelijke, langer mag talmen met krachtig ingrijpen. EEN PETEKIND VAN PRINSES JULIANA. Een Reuter-telegram uit Londen meldt, dat prinses Juliana toegestemd heeft me ter te worden over den zoon van captain en lady Abel Smith, welke laatste een achternicht van de koningin van Enge land is. De doopplechtigheid is op a.s. Za terdag vastgesteld. VERBETERING WEG AMSTERDAM- HAARLEM. Volgend voorjaar asfalteering tusschen Amsterdam en Halfweg. Voor den weg tusschen Amsterdam en Haarlem is nu een verbetering op komst, die een belangrijke tegemoetkoming aan de eischen van het steeds toenemend snel verkeer' zal zijn. Op het gedeelte tusschen Amsterdam en Halfweg zijn in den loop van dit jaar de boomen en het rijwielpad twee meter zui delijk verlegd, zoodat de weg zooveel bree der is geworden. Het verkeer heeft echter tot nu toe van deze verbreeding geen pro fijt kunnen trekken, omdat het wegdek op de oude breedte gebleven is. Maar nu zal, vermoedelijk al in het volgende voorjaar, de geheele weg tusschen Amsterdam en Halfweg worden geasfalteerd. Hij krijgt dan een breedte van negen meter door punaises verdeeld in drie rijbanen. „Hbld." Het conflict bij de Sphinx te Maastricht. In een gisteravond gehouden vergade ring van de neutrale en r.-k. vakbonden is besloten, vandaag in staking te gaan. UIT DE OMGEVING SASSENHEIM. AJt.K.A. Afd. Bloembollenstreek. Maandagavond vergaderde in hotel „Het Bruine Paard" te Sassenheim de R. K. Ambtenarenvereeniging afd. Bloembollen streek. De voorz., de heer L. J. Droogh, opende met den Chr. groet. Mededeeling werd gedaan, dat de afd. zich op het lus trumfeest van de zusterafdeeling te Haar lem had laten vertegenwoordigen. Na me dedeeling van de ingekomen stukken en vaststelling van de notulen werden de be schouwingen geopend over de vraag: In hoeverre is een ambtenaar voor zijn han delingen als ambtenaar aansprakelijk en in hoeverre is de overheid door hande lingen van een ambtenaar gebonden. Ver schillende meeningen en voorbeelden wer den over dit vraagstuk naar voren ge bracht. Besloten werd de discussie in een volgende vergadering voort te zetten. Teneinde op de gelegenheid tot het stellen van zakelijke vragen nog eens bij zonder de aandacht te vestigen was dit door het bestuur als een afzonderlijk punt op de agenda geplaatst. Verscheidene prak tijk en andere actueele vragen werden naar voren gebracht, waarover zich leven dige discussies openden. De voorz. sprak de hoop uit, dat in deze op den ingesla gen weg mocht worden voortgegaan, waardoor de afdeelingsvergaderingen nog méér nut voor de leden zouden afwer pen. KATWIJK AAN DEN RIJN. Kerkebollen. Degenen, die zich dezen zomer by den verkoop der bloembollen ten bate van de kerk, flink lieten hooren, worden Woensdagavond in het Parochie huis verwacht. Dat ze daar zeer welkom zijn, zullen desbetreffende personen zeker wel begrijpen. Land- en tuinbouw. Land- en tuin bouwers worden niet zoo druk ter verga dering geroepen. Waar ze heusch ook blij mee zijn. Daarom wordt er door het be stuur van Kath. Katwijk op gerekend, dat deze categorie Donderdagavond met volle 100 pet. aanwezig zal zijn in het Parochie huis. Daar zal iemand van de L. T. B. voorlichting komen geven op verschillend gebied, over tuinbouwsteun, bloembollen- saneering, pachtwet, hoe men in het alge meen iets kan bereiken en hoe zulks be reikt dient te worden, enz. Vooral over tuinbouwsteun en pachtwet wordt tegen woordig nogal gepraat. im LEID SCHEND AM. K. J. M. V. Maandagavond heild de K.J.M.V. te Leidschendam een vergade ring in het patronaat. De voorzitter opende de vergadering op de gebruikelijke wijze en heette in het bijzonder welkom den Zeereerw. heer C. J. v. Heiningen, directeur van het missie huis te Hoorn, den spreker van dezen avond. De voorz. wees er op, dat het de vereeniging te doen is om steeds vooruit te gaan in het goede en op te bouwen voor de toekomst. Zeereerw. spreker verkrijgt dan het woord en zette op duidelijke en gloedvolle wijze het onderwerp uiteen „De wereld, zooals wij ze zagen". Spr. zeide dat hij dezen avond eigenlijk verhinderd was, doch hij, als zoon der parochie, voelde zich meer tot Leidschendam aangetrok ken. In het kort schetste spr. de geschiedenis van het menschdom, hoe door den oorlog dit menschdom diep in den put is ge raakt en nu zijn best doet hieruit weer vandaan te komen. Men tracht op diverse wijze dit weder te bereiken, doch hiervoor zijn mannen met moed en durf noodig. Met moet, al dus spr„ werken, als Mussolini en Hitier, wier levensloop hij schetst. Hun doel. enz. buiten beschouwing gelaten, zijn het zeer zeker mannen met moed, mannen, die vooruit willen. Ook wij moeten alles doen om iets goeds te doen, doch wij zullen dan zeker aan vele kanten tegenkanting krijgen van die menschen, die overal kritiek uitoefenen. Wij moeten dan kracht bezitten ons bo ven deze kritiek te verheffen en onzen eigen weg gaan, ons aan niets en nien.and storende, wanneer het er op aankomt onze idealen te verwezenlijken, zooals zoovelen anderen doen, steeds onzen plicht doende bezield met de gedachte: Excelsior, voor uit. De voorz. dankte spreker hartelijk na mens allen terwijl hij van de vergadering een dankbaar en verdiend applaus had te accepteeren voor deze mooie en leerzame lezing. Sluiting met den K.J.M.V.-groet. Proces-verbaal. Door den alhier gesta- tionneerden Rijksveldwachter is de bijna 70-jarige H. K. aangehouden en voorge leid voor den Burgemeester, daar hij ver dacht is van het plegen van het misdrijf van art. 247 Wetboek van Strafrecht (zijn de het plegen van niet nader te noemen handelingen met minderjarige kinderen) hetgeen hij tegenover den Rijksveldwach ter heeft erkend. Van een en ander is pro ces-verbaal opgemaakt. LEIMUIDEN. Zanguitvoering. Dinsdagavond j.L gaf de R. K. Gem. Zangvereeniging „Sursura Corda" haar jaarlijksche groote uitvoering. 10 Minuten voor achten opende de voorzit ter den avond. Wederom, aldus spreker, zal „Sursum Corda", met medewerking van een paar uitstekende artisten trachten t den aanwezigen zoo gezellig mogelijk te maken. Jammer, dat 't zooals gewoonlijk weer zoo laat is geworden, zoodat, wijl de jongelui nog graag een dansje doen, wel eenige nummertjes zouden moeten uit vallen. Wél is „Sursum Corda" klein maar dapper; van de veertig leden zijn er nu nog slechts 24, en daarom doet de voorzit ter een beroep op de aanwezigen, om toen als lid toe te treden, niet alleen jongelui, doch ook getrouwden zijn hartelijk wel kom. Spreker wil de opening bekorten, tcu einde 't programma zoo mogelijk nog vol ledig af te werken. Nu trad „Sursum Corda" op met een vijf tal zangnummers: 1. Gebed voor 't Va derland door Arnold Spoel; 2. Moeder en kind door J. P. J. Wierts; 3. Kerkje door V. E. Becker, met welk nummer op 't con cours te Bilthoven een eerste prijs werd behaald; 4. Meiklokjes in 't dal, duet v. Mendelsohn, uitgevoerd door de dames Sneeboer; 5. Kikker, Cantate door C. Hen- nig. Deze nummers werden op verdienste lijke wijze ten gehoore gebracht, getuige 't luide applaus, na ieder nummer en de stil te gedurende de uitvoering. Hierna kwam 't bekende tooneelisten- paar, Tula en Johan Schmidt-di Vesta voor 't voetlicht met: 1. De Zeeman en de Mismaakte, spel van ernst en humor; 2. Een zonderling huwelijksaanzoek, een hu moristisch discours. Beide stukken vielen zeer in den smaak en oogstten luiden bij val. In de pauze, die nu intrad, had een ver loting van vier taarten plaats, door 't rad van avontuur. Na de pauze gaf de Zangvereeniging nog een drietal nummertjes ten beste, die ook weer keurig werden vertolkt. Nu volgde 't tweede optreden van 't tooneelistenpaar met „Ik kan er niet tegen", Humoreske. Hierna trad „Sursum Corda" nogmaals op en wel met een humoristisch zangstuk „Een landelijke repetitie". Dit stuk was de clou van den avond en deed de toeschou wers onbedaarlijk lachen. Dat 't zeer in den smaak viel, getuigde 't daverend ap plaus, waaraan bijna geen eind kwam. Hiermee was 't programma afgewerkt De voorzitter dankte de aanwezigen voor de gezellige medewerking en opende de ge legenheid tot een dansje. RUNSBURG. Bloemenhandel. Vooral in het begin der week is het goed merkbaar, dat de aan voer steeds kleiner wordt. Dat niettegen staande die kleinere aanvoer de prijs toch niet oploopt, vindt mede z'n oorzaak hier in dat de Chrysanth, en dat zijn de bloemen waaruit bijna geheel de aanvoer bestaat, 'n bloem is van langen duur. Wie in dezen tijd Chrysanthen koopt, kan hiervan soms 14 dagen genot hebben. Dit is echter voor de kweeker niets gedaan. De prijzen zyn thans: Troschrysanthen 0.060.14, Groot- bloemige Chrysanthen van 0.060.25, An jers 0.300.45. Rozen per bos van 20 stuks 0.25—0.38. VOORSCHOTEN. Een muzikale avond. Gisteravond hau een damescomité een muzikale avond ge organiseerd ten bate van het crisis-comité alhier, met welwillende medewerking van mevr. BoersmaHage, concertzangeres, die verschillende liederen zong o.a. van Schubert, Brahms, Wolff, Stranz en Spoel en mej. Babette Büttner, pianiste. De Zeer- gel. heer dr. E. W. Schallenberg hield een mooie causerie over het Poolsche en Ita- liaansche volkslied met een muzikale illustratie op den vleugel. Aan het einde van den avond dankte de edelachtbare heer E. Vernéde de dames en den spreker van dezen avond voor het hooge kunstge not, dat zy den aanwezigen hadden doen smaken. Na afloop had de trekking plaats der loten en werd de thee rondgediend. De Bechstein vleugel is voor dezen avond wel willend afgestaan door de firma Mens te Leiden. VOORHOUT. Liefdadlgheidsuitvoering. Het is we derom de Tooneelvereeniging „Vader Kol- ping", die gemeend heeft zich tot taak te moeten stellen de dringende nood onder de werkloozen zooveel mogelijk te leni gen. Zij nam dan, evenals het vorige jaar, het initiatief, om de kas van het comité ter verzorging van werkloozen in de ge meente Voorhout, te stijven door het ge ven van een tweetal uitvoeringen en wel op Woensdag 15 en Donderdag 16 Novem ber a.s. Drie oer-komische kluchten zullen worden vertolkt, terwijl als attractie na be ëindiging van de planken-sport, de avond zal worden besloten met een gezellig sa menzijn. Beide avonden zullen op officieele wijze worden geopend door den Edelachtbaren heer Burgemeester, terwijl het Jasz-gezel schap „The Melody Boys" het muzikale ge deelte van beide avonden zullen verzorgen. Dat deze daad van. „Vader Kolping" een spoorslag moge zijn ook voor andere ver eenigingen om de financiën van het Werk- loozencomité eenigszins op peil te bren gen. Een woord van aanmoediging om een de zer avonden bij te wonen zal toch wel overbodig zijn; ge zult genieten voor uw geld, en steunt daarbij tevens het mooie werk tot steun aan werkloozen. Arbeidsbemiddeling. Blijkens beko men inlichtingen aan bovenvermeld bu reau zyn deze week de werkloozen in aan tal sterk toegenomen. Maandag meldden zich niet minder dan 20 personen méér bij het bureau, zoodat momenteel staan inge schreven: 88 landarbeiders, 9 bouwvakar beiders, 1 kantoorbediende, 1 smid, 1 schil der en 2 monteurs. De ongehuwde landarbeiders worden er bij deze aan herinnerd, dat zij verplicht zijn zich te laten inschrijven bij het bureau voor arbeidsbemiddeling in deze gemeen te, en dat zy dagelijks moeten stempelen; indien zij geen gevolg geven aan deze ver plichting, zullen zij uit hun werkloozenkas niet kunnen trekken wanneer de tyd daar is. Men zy gewaarschuwd! UIT DE RIJNSTREEK NIEUWKOOP. R. TH. HAVEKES. f Gisteravond omstreeks 7 uur overleed plotseling, terwijl hij in zijn bureau te werken zat, de heer R. Th. Havekes, sta tionschef alhier. Toen de onmiddellijk gewaarschuwde arts kwam, constateerde deze, dat een hartverlamming plotseling een einde aan dit leven had gemaakt. De overledene is sedert Augustus 1915 stationschef alhier geweest, dat is gedu rende al den tijd, dat Nieuwkoop aan het spoorwegnet is aangesloten. Hij was een correct ambtenaar en welwillende man, die allerwege achting genoot en over wiens plotseling verscheiden groote deelneming heerscht, mede tegenover zijn zwaar ge troffen echtgenoote en kinderen. De begrafenis zal plaats hebben Zater dag a.s. op de R.-K. begraafplaats. BODEGRAVEN. R.-K. Vrouwenbond. Door de dames- zangvereeniging „St. Caecilia" met mede werking van de damesgymnastiekvereeni- ging „Sport en Spel", beide afdeelingen der 1 Graal, zal de operette „Goudmuiltje" wor den opgevoerd op Zondag 26 November voor den Vrouwenbond en op Maandag 27 November voor belangstellenden tegen entrée van vijftig cents. Voor velen geen onbekende operette, welke algemeen als zeldzaam mooi bekend staat. Niemand ver- zuime dus!

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 7