WOENSDAG 8 NOVEMBER 1933 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 3 BAROMETER- naar waarnemingen verricht in den morgen van 8 Nov. 1933, medegedeeld door het Kon. N -a. .eteorol» instituut te De Bildt. Hoogste barometerst.: 769.9 te Valentia. Laagste barometerst.: 750.1 te Seydisfjord. Verwacnting tot den avond van 9 Nov.: Matige tot zwakke winden "it Westelijke richtingen, nevelig tot zwaarbewolkt, la ter waarschijnlijk eenige regen en iets zachter. De hooge drukkin^ breidt zich verder in Oostelijke richting uit en nam ten Westen van Ierland af; de depressies bij IJsland werden dieper en bewegen zich Oostwaarts. Onder den invloed van hooge drukking met opklaring in de bovenlucht, is de tem peratuur bijna overal gedaald en is in Duitschland en in ons land plaatselijk weer vorst en mi voorgekomen, terwijl de vorst in Scandinavië toenam. Het mistgebied met zeer zwakken wind, heeft zich nu naar Mid den Europa verplaatst. In Engeland is het nog windzwak weer, met zware bewolkte lucht en plaatselijk mist, Schotland heeft opklarin^, maar komt onder invloed van de Noord-Westelijke depressie, die in Noor wegen reeds weer regen brengt, terwijl Zweden pklaring heeft met sterk afgeno men wind. Ook in Zuid-Frankrijk heerscht windstilte met veel mist. De algemeene toe stand wijst op stijging van de temperatuur, met toenemende kans op regen. LUCHTTEMPERATUUR Temp. atuur des middags, te half drie 9.8 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS c.a.: Van Woensdagnamiddag 4.50 uur tot Donderdagmorgen 6.39 uur. HOOG WATER. Te Katwijk: op Donderdag 9 November voorm. 6.45 uur en nam. 7.10 uur. SPORT VOETBAL DE AANSTAANDE WERELD KAMPIOENSCHAPPEN. BelgiëNederland en NederlandIerland in de voorronde. Gisteravond had te Antwerpen een be spreking plaats tusschen de heeren A. Ver- dyck (België), R. W. Seeldrayers (Comm. F.I.F.A.) en K. J. J. Lotsy (Nederland), in verband met de vaststelling van het programma der voorronde voor de we reldkampioenschappen voetbal. Aangezien Ierland tegen elk ander voor stel gekant was, dan één uit- en één thuis wedstrijd door ieder land te spelen, gingen de afgevaardigden van België en Neder land met dezen wensch uit billijkheids- en sportiviteitsoverwegingen accoord. Door het lot werd daarop besloten dat België naar Ierland moet gaan, zoodat de uitwedstrijd voor Nederland een wedstrijd in België beteekent. Voor dezen laatsten wedstrijd zal de gewone jaarlijksche ont moeting in België gelden, n.l. op 29 April 1934. Indien de drie landen deze voorwed strijden met evenveel punten beindigen, beslist het doelgemiddelde; is ook dit ge lijk, dan het lot. Over den datum NederlandIerland zal ten spoedigste door den Koninklijken Ne- derlandschen Voetbalbond met Ierland onderhandeld worden. Ook de datum voor den wedstrijd IerlandBelgië is nog niet bekend. RECHTZAKEN HAAGSCH GERECHTSHOF. Het Gerechtshof heeft heden arrest ge wezen in de zaak tegen den 25-jarigen garde robier P. C. L., die door de rechtbank we gens opzettelijke brandstichting in zijn wo ning aan de Heerengracht te Leiden is veroordeeld tot 3 jaar gevangenisstraf met aftrek van 3 maanden voorarrest. Het Hof bevestigde dit vonnis, doch bracht 5 maanden voorarrest in mindering van de straf. Beleediging van een minister. Het Gerechtshof te 's Gravenhage heeft henen arrest gewezen in de zaak tegen den 45-jarigen accountant R. H., gewezen hoofd van den Rijks Accountantsuienst te Rotter dam, die aoor de Rechtbank aldaar wegens beleediging van den oud-Minister van Ju stitie mr. J. Donner, is veroordeeld tot 14 dagen gevangenisstraf. Het Uerecinsnof neeft, met vernietiging van het vonnis van de KectHDank, den ver dachte schuldig verklaard aan eenvoudige beleediging van een ambtenaar in de uit oefening van zijn functie en het vonnis, wat de straf betreft, bevestigd. HET POLITIEK EMBLEEMVERBOD. De Kantonrechter heeft hedenmiddag uitspraak gedaan in de zaak van H. K., die op een rijwiel een communistisch politiek vlaggetje had gevoerd. Hij werd veroor deeld tot 1 boete of 1 dag hechtenis. STADSNIEUWS VERBLINDENDE VERLICHTING VAN RIJWIELLANTAARNS. 't Gaat goed. Er worden vorderingen gemaakt Toch zijn er nog wielrijders die met verblindende verlichting fietsen, die nog niet hun lantaarn zoodanig hebben ge steld, dat de lichtbundel een tiental me ters voor het rijwiel op den grond is ge richt. Zij vormen veelal onwetend door hun verlichting nog een gevaar op den weg. Daarom allen de lantaarn om laag gericht, ge beloopt dan ook niet de kans dat een agent u verzoekt even af te stappen om ter plaatse het euvel te ver helpen of dat hij zich genoodzaakt zou zien proces-verbaal tegen u op te maken. Allen de lantaarns omlaag richten en gericht houden. K. J. M. V. slagersvakgroep. Naar wij vernemen wordt door de K. J. M. V. alhier ter stede een slagersvakgroep opgericht. Het doel hiervan is een vakcursus te ge ven door een leeraar op dat gebied van de eerste Nederlandsche Slagersvakschool te Utrecht. De cursus zal alles omvatten wat zij op het geoied van het siagersvak kan omvatten. Deze groep wordt definitief opgericht a.s. Donderdagavond in een vergadering te half 9 in het K. J. M. V.-clubhuis (Maison Bernsen, Breestraat 157). De K. J. M. V. verwacht dien avond alle jonge slagers uit den Middenstand zoowel uit Leiden als uit de omgeving. Schuld te vereffenen. Op verzoek van den Officier van Justitie te Den Haag is door de politie alhier aan gehouden J. M. F. V., zich noemend rechts kundig adviseur, die twee maanden gevan genisstraf moest ondergaan terzake ge pleegde verduistering. 12 Dagen voor een rijwielplaatje. Zekere P. v. d. H., die wegens het rijden zonder rijwielbelastingmerk was aange houden en door den Kantonrechter was veroordeeld tot 6 boete subs. 12 dagen •hechtenis, kan de opgelegde boete niet be talen. Hij is thans aangehouden om de 12 dagen hechtenis te ondergaan! Handelsregister K. v. K. Wijziging. 5401. Naamlooze Vennoot schap Bloembollenkweekerij en Export maatschappij v/h. C. Colijn en Zonen Voorhout, Jac. van Beierenweg 61. N. Proc.: G. K. Spierenburg, Voorhout. N. Dir.: C. Colijn Jr., Sassenheim. Eerste-luitenant T. C. van Dierendonck. van het le regiment infanterie en gedeta cheerd onder de bevelen van den chef van den generalen staf, is overgeplaatst bij het 4e regiment infanterie alhier. TOONEEL. „Im Weissen RössT". Fritz Hirsch Operette. „Im „Weissen RössT" am Wolfgang- seeU neuriet reeds het melodietje mee, wanneer u de woorden leest en on middellijk daarna schiet u te binnen: „Wenn am Sonntagabend die Dorfsmusik spielt. Ja, daar in Salzkammergut „da kann man gut lustig sein", maar Fritz Hirsch verstaat de kunst geheel Salzkammergut met zijn gemoedelijke sfeer, zijn Wolf- gangsee, zijn bergen en zijn Tirolers mee te brengen tegelijk met zijn troepje en zijn requisieten en decors naar elke Bühne. Het vroolyke, guitige „witte paardje" huppelde gisteravond op de Leidsche plan ken en wij zaten allen direct in Salzkam mergut en waren „lustig". Men heeft zich wel eens afgevraagd of dit Duitsche gezelschap eigenlijk wel uit „vreemdelingen" bestaat. Zij zijn zoo in geburgerd op ons tooneel, als het weinig landgenooten gelukt. En ditmaal kan men toch werkelijk niet spreken van een on gemotiveerde voorliefde voor al wat bui- tenlandsch is. Het spel van het Fritz Hirsch-gezelschap slaat onmiddellijk bij ons in; er is contact, men leeft mee en is opgetogen. Het is dan ook alles zoo echt mensche- lijk en zoo kinderlijk blij, zonder veel pre tenties. Paul Harden is verliefd op Elly Krasser, de Wirtin, Claire CJairy (in travesti als piccolo) vrijt met de vrouwelijke postbode, Friedl Dotza krijgt haar advocaat en zelfs Herbert Weissbach vindt zijn duifje, al lis pelt het lieve kind. Te midden van al die liefdesaffaires loopt de oude Franz Joseph (Albert May) en laat Fritz Hirsch een bok schieten, terwijl hij de Wirtin overtuigt van de waarheid, dat men in het leven niet te hoog moet mikken, j Het was alles kostelijk, spel, zang en dans, muziek, decors en costuums en de hulde van het Schouwburgbestuur een groote lauwerkrans met het getal 2000 in bloemen ter eere van het feit, dat het gezelschap ongeveer 2000 maal in Neder land voor het voetlicht is getreden, was ten volle verdiend, evenals de bloemen, welke de studenten aan Friedl Dotza over handigden. Bijzonder sloegen de toespe lingen van Fritz Hirsch op de Leidsche Hout en de Leidsche hutspot in! Fritz Hirsch kent z'n Pappenheimers. Auf Wiedersehn! BIOSCOPEN. Casino: Volwassenen. Luxor: Afgekeurd. Trianon: Volwassenen. ACADEMIENIEUWS LEIDEN. Geslaagd: Candidaats-examen Wis- en Natuurkun de, letter L, de heer H. v. d. Dool, Schie dam; idem, letter A, mejuffrouw A. D. Engel- kes, Wommels; Economisch doctoraal examen indologie, de heer A. C. J. Riel, Den Haag; Doctoraal examen Wis- en Natuurkunde hoofdvak natuurkunde, de heer G. A. Gui- nau, Westdorp; Doctoraal examen rechten, de heer L. J. Barmat, Brussel. LAATSTE BERICHTEN ERNSTIGE AUTO-ONGEVALLEN. Eén doode. Uit Eindhoven wordt gemeld: Vermoe delijk tengevolge van den mist en den slechten weg is hedennacht een auto van de American Tabacco Company tegen de brug over de rivier de Dommel, bij de Zomeruitspanning „Zoeterbeck", gereden. De botsing was zoo ernstig dat de auto in elkaar werd gedrukt. Een der inzittenden, de vertegenwoor diger der American Tobacco Company, de heer J. N. de L. uit Eindhoven is korten tijd later aan de gevolgen van ernstige inwendige kneuzingen overleden. Het lijk werd naar het politiebureau overgebracht. Het tweede slachtoffer, de chauffeur J. N. Hamilton, bekwam geen ernstig letsel. De auto werd in beslag genomen. Voorts is gisterenmiddag onder Acht te Eindhoven een vrachtauto uit Maas tricht, welke een hem tegenkomende auto wilde passeeren, tegen een boom gereden. De twee inzittenden, de 34-jarige L. S. en ie 35-jarige M. S., beiden uit Maastricht, liepen ernstige verwondingen op, zoodat zij naar het ziekenhuis te Eindhoven moes ten worden overgebracht. Hun toestand is niet levensgevaarlijk. De auto werd zwaar gehavend. Op den Handweg bij den Keizer Ka- relweg te Amstelveen kwamen hedenmor gen twee bloemenauto's met elkaar in bot sing, doordat de auto, die van den Keizer Karelweg af kwam en bestuurd werd door den heer H. van Dussen uit Gravemoer geeen voorrang verleende. Door de bot sing kwamen beide wagens in de Ring vaart terecht, welke ter plaatse evenwel niet diep is. De beide bestuurders kwamen er zonder letsel af, terwijl de auto's in den loop van den morgen uit de Ringvaart zijn gehaald. Hedennacht omstreeks 12 uur is te Terheijden bij Breda een vrachtauto van de Mij. Trans-Hollandia Expres tegen een boom gereden op den weg Breda-Roozen- daal-Antwerpen. De 27-jarige bestuurder E. C. Vos, afkomstig uit Barendrecht, werd bij dit ongeval zoo ernstig gewond, dat hij kort daarna aan de gevolgen is overleden. Naast hem was nog in de cabine gezeten de 17-jarige J. v. d. Klis uit Bodegraven, die ernstige verwondingen opliep. Beide slachtoffers zijn naar het St. Ignatius-zie- kenhuis overgebracht waar v. d. K.. voor verpleging is opgenomen. De auto is zwaar beschadigd. Men vermoèd, dat de bestuurder door oververmoeidheid in slaap is gevallen met het vermelde noodlottig gevolg. BOERDERIJ IN BRAND. Hedenmorgen is de kapitale boerderij van den heer A. Fikse, gelegen tusschen Barneveld en Scherpenzeel door brand geheel vernield. De inboedel ging mede verloren, terwijl een groote voorraad graan een prooi der vlammen werd. Voorts zijn 220 koeien, 1 stier en 2 paarden in de vlammen omgekomen. Een naast de boerderij gelegen schuur kon behouden blijven. Persoonlijke onge vallen kwamen niet voor. De schade, die aanzienlijk is, wordt door verzekering ge dekt. TELEGRAMMEN OUD-MILLIONAIR VERGETEN EN IN ARMOEDE GESTORVEN. STOCKHOLM, 8 Nov. (V.D.) „Svenska Dagbladet" meldt, dat te Nice een der grootste weldoeners der Zweedsche na tuuronderzoekers vergeten en in armoede is overleden. Het is de Rus Sibiriakow, die indertijd de middelen voor de Zweedsche Vega-expeditie, waarmee een bedrag van miilioenen gemoeid was, en voor velerlei andere onderzoekingen en expedities be schikbaar stelde. Sibiriakow stierf op 84-jarigen leeftijd. Zijn begrafenis werd behalve door zijn hos pita slechts bijgewoond door den Zweed- schen consul te Nice en twee andere Zwe den. Een kleine uitkeering van de Zweed sche regeering heeft hem in zijn laatste levensjaren van den hongerdood behoed. Een enkele krans van den Zweedschen Mi nister voor Eeredienst dekte het eenvou dige graf op het kerkhof der armen. Sibiriakow was eens een der rijkste man nen van het oude Rusland. Zijn reusachtig vermogen was bijna geheel belegd bij Rus sische banken en ging door de revolutie verloren. HET RIJKSDAGBRAND PROCES Hitier kon.het bericht van den brand niet geloven. In het proces, dat nu reeds anderhalve maand voortduurt, w|s de dag van heden weer van bijzondere beteekenis doordat als eerste getuige vanmorgen voor de getuigen- tafel verscheen de Rijksminister voor de Volksvoorlichting en Propaganda, dr. Jo seph Goebbels. Dimitrof is met het oog op de beteekenis van dezen getuige weer toegelaten. Als de minister den eed heeft afgelegd zegt de Senaatspresident dr. Buenger tot hem: „Uw getuigenis, meneer de minister, is ons om verschillende redenen van zeer veel beteekenis. Ten eerste omdat U in ze ker opzicht bij de zaak betrokken bent, verder omdat U lange jaren lid van den Rijksdag bent en voorts met het oog op uw huidige positie. Juist met het oog op het laatste gelooft het Rijksgerecht van U bij de vele mededeelingen, waarnemingen en feiten, die met den brand als politieke gebeurtenis in verband staan, kostbare mededeelingen te kunnen krijgen. Voorts gaat het nog om beweringen, die reeds het onderwerp van het verhoor van den Prui- sischen Minister-President en andere ge tuigen zijn geweest. Ik maak U er echter op opmerkzaam, dat vanzelfsprekend van een rechtvaardiging Uwerzijds tegen de be schuldigingen van het Bruin Boek geen sprake behoeft te zijn. Ik beschouw Uw verklaringen hieromtrent eerder uit het standpunt, dat elkeen, die aangevallen wordt, gelegenheid moet hebben zijn mee ning over dezen aanval uit te spreken. Beweerd is o.a., dat voor den 27sten Fe bruari geen verkiezingesredevoeringen wa ren georganiseerd, en reeds toegezegde spreekbeurten zijn afgezegd". Get. Dr. Goebbels: „Dit is niet in over eenstemming met de feiten. Onmiddellijk nadat de Rijksdag was ontbonden begon ik met de organisatorische voorbereiding van de Ryksdagverkiezingen. Het spreekt vanzelf dat in het verloop van drie a vier weken de vooraanstaande leiders elke week een of twee dagen te Berlijn bijeen moes ten komen om gelegenheid te hebben, de richtlijnen voor den verkiezingsstrijd te bespreken en vast te stellen. Besloten werd dat de eerste twee of drie dagen van de week zoo mogelijk alle leiders te Berlijn aanwezig zouden zijn. Het is zoo geregeld geworden, dat een aantal heeren in het ge heel niet gesproken heeft en zich wijdde aan de ambtsbezigheden, terwijl andere hun redevoeringen slechts in Berlijn zelf of in de provincie Brandenburg hielden. Zulk een dag was ook de dag van den Rijksdagbrand. Hij was vrij gehouden voor kiezingspropagandapolitieke besprekingen,d politieke besprekingen, die buiten de ver kiezingspropaganda lagen. Het is dus niet juist, dat de vooraanstaande leiders over een waren gekomen dezen dag vrij te hou den om den Rijksdagbrand te kunnen en- sceneereri, doch het was zuiver toeval. President: „Meneer de ministei, wanneer bent u 1 an den brand in kennis gesteld?" Get. Goebbels: „Ik mag misschien de ge- heele situatie schilderen, waarin ik door het bericht werd verrast. Er was dien dag een kabinetsziting gehouden en de leider was bij mij thuis als gast. Hieraan is niets ver dachts. Hij had nog geen eigen woning le Berlijn en woonde in hotel „Kaiserhof". In den tijd van onze oppositie was het ge woonte geworden, dat wanneer in Kaiser hof politiek 2 besprekingen waren gevoerd, de leider 's middags of 's avonds mijn gast was. Dit was niets bijzonders. Ik weet niet precies op de minuut hoe laat het was toen de vertegenwoordiger voor onze par tij voor de buitenlandsche pers, Hanf- stengel, die in het huis van den Rijksdag- president als diens gast woonde, mij op belde en vertelde, dat de Rijksdag in brand stond. Ik vond deze mededeeling aanvan kelijk absurd en geloofde dat het een grapje was. Ik heb hem dat ook duidelijk verteld.' Ik was temeer geneigd dit aan te nemen, omdat wij hem eenige dagen ge leden er telefonisch hadden laten invlie gen. Ik antwoordde dus „Dat is een canard" en hing de telefoon weer op zonder van de mededeeling verder gebruik te maken. Een paar minuten later werd ik echter weer opgebeld en dringend er op gewezen, dat het mijn plicht was den leider van den brand in den Rijksdag op de hoogte te stellen. Ik antwoordde dr. Hanfstengel dat hij zich dan ook van zijn verantwoordelijk heid bewust moest zijn en dat het bericht, als ik het den leider doorgaf, absoluut vast moest staan. Hij antwoordde: :„Ik zit in het huis van 'den Rijksdagpresident en zie uit mijn kamer de vlammen uit den koepel slaan". De leider kon het bericht aanvankelijk niet gelooven, zoo verrassend was het voor ons allen. Wij stelden ons met den Rijksdag zelf in verbinding, wat natuurlijk zeer moeilijk was omdat alle beambten druk bezig waren. Van de politiepost aan den Brandenburger Thor hebben wij de bevestiging gekregen, dat er een groote brand was en dat de aanwezigheid van den leider en mij dringend geboden was. In ra zend tempo reden wij onmiddellijk naar den Rijksdag. Bij ingang II vonden wij mi nister Goering. Toen mijn vriend Goering ons tegemoet kwam deelde hy mede: „Het is een communistische aanslag. Een der daders is ook al gearresteerd, een Hol- landsch communist, die al verhoord wordt". President: „Was men toen reeds alge meen van meening, dat de communisten de daders waren?" Get. Goebbels: „Wij waren er van over tuigd, dat de eigenlijke belanghebbende de communistische partij moest zijn. Er be stond geen reden om aan te nemen, dat dit de daad va neen enkeling kon zijn. Het lijkt ons uitgesloten dat een enkeling den Rijksdag in brand zou hebben gesto ken. Men weet als particulier reeds, hoe moeilyk het is een gordijn in brand te steken, laat staan een zoo groot represen tatief gebouw als de Rijksdag, dat zooals wy gezien hebben, aan alle kanten brand- BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geboren: Jannetje Antonia, d. van B. Honsbeek en M. de Graaf. Theodorus, z. van H. W. Nas en M. v. d. Kaatf. Jenne- ke Neeltje, d. van J. Roodenburg en J. A. M. v. Romburgh. Hendrica Adriana, d. van A. P. v. d. Geest en A. B. M. den Hol lander. Willem, z. van M. Kapteyn cn C. Chr. Jonkman. Ondertrouwd: J. Tukker jm. 26 j. en E. de Haas jd. 26 j. J. J. Alkemade jm. en E. M. Kok jd. P. J. J. Hakkaart jm. 22 j. en J. H. M. Plasmeyer jd. 25 j. de. Er valt niet aan te twijfelen, dat deze aanslag door een groote groep geruimen tijd van tevoren is voorbereid en dat een enkeling den brand niet alleen kan heb ben gesticht. Er is ook geen andere poli tieke groep die eenig voordeel van het sla gen van den aanslag had kunnen hebben dan alleen de communistische partij. De brand zou in haar voordeel zijn geweest als hij tot dat doel had geleid. Men kan toch niet beweren, dat omdat de brand ten slotte tot nadeel van de communistische partij is geworden, zij hem in het geheel niet gewild en gesticht heeft. Omdat do brand de communistische partij geschaad heeft mag men niet concludeeren, dat zij er niets mee te maken heeft. Als de communisten na hun mislukking probeeren de zaken in hun tegendeel te verkeeren en op groteske wijze den Na- tionaal-Socialisten de schuld aan de brand stichting in de schoenen schuiven, dan is dat een methode die my uit mijn politieke ervaring reeds lang bekend is. Deze metho de hebben de communisten altijd toege past. De smerige taktiek der Communisten komt ook tot uiting in het z.g. Memoran dum van Oberfohren. Hier heeft men zich opzettelyk van een doode bediend, die toch niets meer weerleggen kon". President: „Gelooft U, dat Oberfohren in staat was een dergelijk memorandum te schrijven?" Dr. Goebels: „Ik acht het volkomen uit gesloten. Dr. Oberfohren mag eerzuchtig zijn geweest, docli tot zulke dingen zou hij nooit zyn toevlucht hebben genomen." President: „Hoe staat het met de bewe ringen in het memorandum over de twee spalt in net Rijkskabinet?" Getuige Goebels: „Ik was toen nog geen lid van net Kabinet, doch wist nauwkeu rig alles wat er in het Kabinet gebeurde. Ik weet dat de in het memorandum gedane beschuldigingen in dit verband volkomen ongemotiveerd zijn." Göbbels deelt dan mee, dat niet de natlo- naal-socialisten, doch de Duitsch-nationalen in het kabinet zich vóór het verbod der communistische partij hadden verklaard. Ons beginsel was, de communisten te la ten voort werken, opdat wij op het beslis sende uur konden ingrijpen. President: „Wist u, of in het kabinet over de vraag van den Rijksdagbrand later nog meeningsverschillen waren." Göbbels: „Nooit. Wij waren eenstemmig ervan overtuigd, dat de communistische partij de aanstichter van den brand was." President: „In het buitenland is ook be weerd, dat op 27 Febr. de geheele S.A. ge concentreerd was". Getuige: „Dat is onjuist". President: „Dan is herhaaldelijk gespro ken over het parool: „Slaat de fascisten neer waar gij hen ziet". Is dat parool door de communisten ooit op een bepaald tijd stip ingetrokken?" Göbbels: „Er is eens een oproep der com munistische partij tegen den individueelen terreur gepubliceerd. Practisch was dat van geen beteekenis. Het parool: „Slaat de fas cisten neer", was huis aan huis in het Oos ten en Noorden van Berlyn te lezen en stond in de „Rote Fahne". Ik herinner mij nog precies, dat mij de „Rote Fahne" werd gebracht, waar dit parool in stond. Ik schrok bij het denken aan de gevolgen, die ook uitkwamen. Bijna .eiken avond verlo ren wy een doode. De communistische par tij kan niet ontkennen, dat zij het parool heeft uitgegeven. Ik heb zelf dikwijls ge noeg meegemaakt dat vergaderingen ver stoord werden vóór ik aan het woord kon komen. Thans, nu zy voor de rechters staan, doen de communisten zich voor als nette burgers". MARKTBERICHTEN WOERLEN, 8 Nov, Kaas. Aanvoer 31? parijen, met rijksmerk le kw. 2629, 2e kw. 2325, zware 30, handely matig. AMSTERDAM, 8 Nov. Vee. Aanvoer: 3 w%« gons geslachte runderen uit Denemarken. 301 vete kalveren 1 ekw. 4856, 2e kw. 38— 46, 3e kw. 3036, per K.K. levend gewicib. 20 nuchtere kalveren 58 per stuk, 412 var kens: vleeschvarkens 90110 K.G. 4546 pei K.G. zware 34445, slachlgewicht, vete 4243 Vette kalveren aanvoer ruimer dan vorigs week, prijzen iets hooger, handel stug, nuch tere kalveren geringe aanvor, stille handel constante prijzen; varkens weinig aanvoer handel stil, terugloopende prijzen. WISSELNOTEER1NGEN (AMSTERDAM) (Officieel). Berlijn 59.06 Londen 7.801'2 New York I.&8I/4 Parys 9 701/2 Brussel 34 58 Zwitserland 48.04 Milaan 1306 Madrid iO 75 Oslo .39 00 Kopenhagen 34 90 Stockholm 40.30 Weenen Praag 7 LlH/o Boedapest Prolongatie

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 3