WOENSDAG 8 NOVEMBER 1933 DE LE1DSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 10 VOORHOUT. De Gemeente-rekening. De gemeente rekening dienst 1932 vermeldt op den ge wonen dienst aan uitgaven een bedrag van 268711,78, aan inkomsten: 220669,04, al- zoo een nadeelig slot van 48042,74. De ka- pitaaldienst vermeld: uitgaven 55271,85, inkomsten 103189,51 batig slot 47917,66. De cijfers van den gewonen dienst zijn echter voor de beoordeeling van den fi- nancieelen toestand der gemeente alleen van beteekenis, hetgeen geïllustreerd is in het begeleidend schrijven van B. en W. bij de toezending van de concept-begroo ting aan de raadsleden. In hoofdstuk II zien we, dat in 1932 door het Rijk aan onze gemeente uit het ge meentefonds uitgekeerd werd een bedrag van 3000.en van 34997,82, terwijl de secretarieleges en het huwelijksrecht op brachten 835,55. Dit bleef bijna 700. onder de raming op de begrooting, wat vooral toe te schrijven is aan het vermin derde aantal bouwvergunningen dat ver leend werd en het minder aantal huwe lijken, welke gesloten werden. In hoofdstuk III zien we dat de straat verlichting 1317,69 kostte. De bijdrage aan de centrale gemeente in de kosten van den warenkeuringsdienst bedroeg over 1932 de som van 693,21, ter wijl de schoolartsendienst voor onze ge meente kostte 628,08. Voor de wegen en voetpaden werd uit gegeven 6410,81 en voor de plantsoenen 403,47. Het aandeel in de kosten van onderhoud van provinciale en andere wegen bedroeg 7860.Het onderhoud riolen en pom pen bedroeg 142,51. Voor de gemeentereiniging werd be taald 2425,95. Aan havengeld werd ont vangen 872,25. Voor het bijzonder lager onderwijs werd uitgegeven een bedrag van 29754,77, terug ontvangen werd hier van 6288,03 zoodat de werkelijke kosten bedroegen 23466,74. De schoolgelden wa ren geraamd op 5000.doch brachten maar op 3316,48. Aan bijdragen aan andere gemeenten in de kosten van scholen voor het lager nij verheidsonderwijs werd niet minder be taald dan een bedrag van 671,49. Voor ziekenverpleging werd betaald 1962,63. De kosten voor de verpleging van arme krankzinnigen bedroegen 8008,10. Van de provincie wefd hiervoor als subsidie terug ontvangen 2669,36, terwijl particulieren 877,96 bijdroegen. Voor ondersteuning aan behoeftigen werd de kapitale som van 7123,29 uitgegeven. Hoofdstuk IV par. 2 „ondersteuning aan werkloozen" biedt een sober beeld. Voor werkverschaffing werd uitbetaald 1005,36. De toeslag op de uitkeering uit de werk- loozenkassen bedroeg in totaal 4653,59. Hiervoor krijgt de gemeente niets terug. Aan rijkssteun werd uitgekeerd 30595,68, het Rijk droeg hierin bij 19337,24. Aan het plaatselijk crisiscomité werd 653,40 bijgedragen voor steun aan werk loozen (crisis-steun B). De kosten voor huisvesting en ontspan ning van werkloozen bedroegen 245. Het nadeelig slot van het hoofdstuk werk- loozenzorg bedroeg in totaal 18953,84. Voor subsidie aan werkloozenkassen werd niet minder dan 9969,35 uitgegeven, hierdoor sloot hoofdstuk XI met een na deelig saldo van 10640,70. Het hoofdstuk belastingen sloot met een batig saldo van 599711,56. Te water. Gisteravond ongeveer half 11 uur is een auto H. 72984, bestuurd door een kaashandelaar uit Leidschendam, van den betonnen brug in den Hoogeveen- schen polder in de vaartsloot gereden, waarschijnlijk is de onbekendheid van den bestuurder met de plaatselijke toe stand aldaar, oorzaak. De bestuurder kon zich moeilijk redden, geheel onder de mod der is hij bij een omwonende aangekomen. De auto zal met een kraanwagen gelicht moeten worden. Geboren: Catharina d. v. M. Bax en H. van Kempen Wilhelmina Johanna d. v. A. M. Mulder en M. G. van Stijn Mar- tinus Gerardus z. v. J. A. van Gent en H. J. van Staveren Cornelia Helena d. v. C. Bervoets en C. A. v. d. Berg Elisa beth Maria Cornelia d. v. A. Augustinus en Tj. J. Derickx Elisabeth Wilhelmina d. v. W. H. v. Woud en E. de Brabander Theodorus Joannes z. v. J. G. van Leeu wen en M. C. v. d. Voort. Ondertrouwd: Dionysius Reinier de Kieviet 25 j. en Maria Catharina Wijsman 25 j. Jacobus Leonardus van den Berg 25 j. en Leuntje Cramer 21 j. Gehuwd: Johannes Petrus van Dongen en Elizabeth Maria van der Hust Theo dorus Heemskerk en Johanna Christiana van den Berg Franciscus Hubertus van den Berg en Anna Rebecca van Steijn Adrianus van Dam en Adriana Petronella van der Lans Dionysius Reinier de Kie viet en Maria Catharina Wijsman. Gevestigd: B. C. Hofkes van Bussum P. J. van Kampen van Hoogkarspel D. de Winter van Lisse J. M. Kerkvliet van Oegstgeest J. E. Vink van Noord wij kerhout F. J. M. van Alfen van Lei den D. Duivenvoorden van Haarlem mermeer H. F. Schmitz van Hillegers- berg A. M. Langeveld van Boxmeer J. M. Bakkers van Veghel J. W. Bus van Haarlemmermeer H. W. Béijl van Rotterdam C. G. Lemmers van Bergen op Zoom J. A. W. Kapteijn van Hazers- woude J. P. Knook van Amsterdam J. J. Viane cn gezin van Sassenheim S. Spil "an Zaandam. Vertrokken: A. R. van Steijn echtg. v. F. H. v. d. Berg naar Noordwijkerhout P. Gunneweg naar Warmond D. J. Zoet en gezin naar Haarlem M. van der Heyden naar Veghel P. C. van Bodegom naar Rotterdam J. Th. Sieben naar Lichtenvoorde C. A. van Paasen geb. Duijvesteijn naar 's Gravenhage J. Slootweg naar Zoeterwoude G. P. Th. Lukassen naar Hillegom J. J. van der Voort naar 's Gravenhage H. M. Dui venvoorde naar Noordwijkerhout B. W. van Kampen naar Wassenaar W. N. van der Meij naar Rijswijk (Z.-H.) F. J. M. Lemmens naar Rotterdam J. Colijn naar Sassenheim M. C. de Kieviet geb. Wijs man naar Wasenaar H. J. Vaneveld naar Lisse J. B. van Winsen naar Ber gen (L.) C. G. Christiaanse naar 's-Gra- venhage. WARMOND. Bekneld geraakt. Toen de kolenhande laar J. Juffer mans alhier met paard en wagen over den Heerenweg reed, schrok het paard door een juist passeerende auto, met als gevolg dat de wagen tegen een boom reed en genoemde J. beklemd ge raakte tusschen den wagen en den boom. Dr. Walenkamp was spoedig ter plaatse en constateerde een gecompliceerde been breuk. Hij achtte opneming in het Acade misch Ziekenhuis noodzakelijk. Met een ziekenauto werd het slachtoffer naar Lei den gebracht. WOUBRUGGE. Arbeidsbemiddeling. Op den laatsten der vorige maand stonden bij het orgaan der arbeidsbemiddeling ingeschreven: 25 landarbeiders, 28 fabrieksarbeiders, 4 tim merlieden, 3 metselaars, 1 schilder, 3 schip pers, 4 losse werklieden, 1 korenmolenaar, 1 jachtenbouwer. Gevestigd: E. Westdijk van Valken burg N. J. A. v. Duuren van Gorinchem W. Zeterman van Haarderadeel C. M. Opdam van Leiden G. Koetsier van Stompwijk H. Peters van 's Gravenhage J. J. de Jong van Rotterdam C. M. de Wit v. Alphen a. d. Rijn. Vertrokk en: J. A. Verduin en gezin naar Alphen a. d. Rijn R. A. de Boer naar Waddingsveen M. C. de Boer naar Leiden J. Brouwer naar Wassenaar M. de Wekker naar Leiden J. A. v. d. Ploeg naar Wassenaar A. D. Verhoorn naar Ter Aar H. A. Jellema naar Grijpskerke. UIT DE RIJNSTREEK NIEUW VEEN. Derde Orde. Zondagmiddag werd een ledenvergadering gehouden van de Derde Orde van St. Franciscus. Als verheugend feit kunnen we melden, dat de zeereerw. heer Pastoor persoonlijk de bijeenkomst leidde, hetgeen de eerste maal is na zijn ernstige ziekte, die nu reeds zes maanden duurt en waarvan zijneerw. nog steeds niet hersteld is, ofschoon den laatsten tijd een merkbare verbetering moet zijn in getreden. Bij de bestuursverkiezing werd voor mej. W. Schram a, die zioh niet herkiesbaar stelde, gekozen mej. de wed. B. Rekelhof en herkozen de heer P. J. v. d. Aar. Een bijzonder gebed werd aan de tertiarissen gevraagd voor hun lijdend medelid mej. Schrama, die steeds met een bewonderens waardige ijver voor de Derde Orde ge werkt heeft, met name voor de bibliotheek. Overwogen werd een naaikrans op te richten, waarop de dames, natuurlijk on der aangenaam gekout, hun bedrevenheid met naald, haak- en breipen in dienst zou den kunnen stellen van behoeftige gezin nen. Tot vaste plannen kwam het echter nog niet. Wel keerden eenige dames reeds met naai- en breimateriaal huiswaarts en zullen dit, tot een kleedingstuk verwerkt, op de volgende vergadering afleveren. Het gemaakte wordt onder de tertiarissen ver loot, die hiermede misdeelde gezinnen we derom zullen kunnen gerieven. ZOETERWOUDE. DE RESULTATEN VAN EEN PROEFVELD. Op lichte veengrond gebruikt als hooiland, is Amon. salpeter aan te bevelen. Dezer dagen hield de R. K. Bond van Oud-cursisten een algemeene ledenverga dering in het Patronaatsgebouw aan den Schenkelweg. De heer G. de Jong opent de vergadering met den Chr. Groet en heet allen hartelijk welkom, inzonder den weled. heer J. Schou ten, die dezen avond de behaalde resultaten zal bekend maken van het dezen zomer gehouden proefveld. Hierna leest de heer C. Moerkerk de no tulen voor, welke onveranderd worden goedgekeurd. Gekomen aan punt 3 der agenda, zijnde mededeelingen, deelt de heer J. Schouten mede, dat de Geestelijk Adviseur verhin derd is om de /ergadering bij te wonen. Hierna deelt de voorzitter mede, dat de pogingen welke het bestuur verleden zo mer aangewend heeft om een excursie te organiseeren, niet door konden gaan we gens te weinig deelname. Verder doet spr. nog eenige mededeelingen aangaande de melkcursus, die onze vereeniging dezen zomer georganiseerd heeft en gehouden is op het bedrijf van den heer C. W. de Jong. Er was begonnen met 7 deelnemers, waar van er een wegens werkzaamheden niet de lessen tot het eind heeft kunnen volgen, zoodat de cursus met 6 deelnemers geslo ten is, waarbij alle 6 deelnemers geslaagd zijn. Daar spr. zelf ook den cursus mede gemaakt heeft, spreekt hij als zijn persoon lijke ondervinding uit, dat als men de ge- wenschte manier eigen wil maken, niet alleen om goed te melken, maar ook zeer zeker om zoo hygiënisch mogelijk de melk te winnen, het zeker aanbeveling verdient, om een melkcursus te volgen. Spr. spoort dan ook allen aan, dat mocht weer eens de gelegenheid daarvoor zich voor doen, dan ook gebruik van dezen cursus te maken. Men zal er zeker geen spijt van hebben. Hierna leest de voorzitter een biilnenge- komen schrijven voor van het Crisis-Co mité, hetwelk bevat een verzoek van voor noemd comité om een bijdrage. Verschil lende heeren voerden hierover het woord, waarna het tenslotte als kennisgeving wordt aangenomen. Hierna geeft de voorzitter het woord aan den heer J. Schouten, tot het houden van zijn verslag. De heer Schouten spreekt als voxgt: Het Proefveld 1933 te Zoeterwoude was gelegen langs den Broekweg, op het land van den heer P. v. d. Poel, en is verzorgd door een commissie uit de vereeniging van den Bond van Oud-cursisten te Zoeter woude. De meststoffen er voor werden ge leverd door den N.V. Handelsraad van den L.T.B. Het land werd gratis beschikbaar gesteld door den eigenaar P. v. d. Poel. Het Proefveld was deze maal ingedeeld in 12 perceelen, terwijl daarbij gevoegd is als voorloopig vergelij kings veld je een perceel, toegemaakt met bagger en natuurmest. De 12 perceelen waren 3 aan 3 gelijk behandeld. Het was dus een proef met 3 parallellen. De grootte van ieder perceel was 1 A. Doel van de proef was, nagaan de uitwer king van verhoogde stikstofgiften in den vorm van Amonsalpeter, op veengrond lichte kwaliteit, gebruikt als hooiland. Aanleg. De 12 perceelen kregen allen evenveel phosphorzuur en kali en wel: 1050 K.G. Thomasslakkenmeel per HA. 175 K.G. P.2 05... 650 K.G. Kalibemestingszout 20% per H.A. 130 K.G. K.2 O. Van de 12 perceelen kregen verder: 3 perceelen geen stikstof. 3 perceelen 300 K.G. Amonsalpeter per H.A. 45 K.G. N per H.A. 3 perceelen 400 K.G. Amonsalpeter per H.A. 60 K.G. N per H.A. 3 perceelen 500 K.G. Amonsalpeter per H.A. 75 K.G. N per HA. (Toelichting: N beteekent zuivere stik stof). Slakkenmeel werd uitgestrooid 19 Dec. 1932, Kalizout 20 Maart 1933 en stikstof 19 April 1933. Als eenige bemerking hierop zy gezegd, dat alle datums wel een tikje te laat zijn voor totale uitrusting. De proef slaagde uitmuntend. De percee len, waartusschen klein, niet-bemeste ran den waren opengelaten, waren reeds vrij spoedig zoodanig van elkaar te onder scheiden, dat reeds zonder de erbij ge plaatste bordjes gezien kon worden, welke de meeste stikstof hadden ontvangen. Toch speelt het ongelijk zijn van het land, dat als proefveld gebruikt wordt, altijd weer parten. Jammer, dat het maar op 19 Juni 1933, mischien een week te laat geschiedde. Daardoor zijn de frappante verschillen die 14 dagen eerder te zien waren, door het bij-groeien van de achterblijvende percee len weer verloren gegaan. De kwaliteit van de oogst was daardoor eveneens ver minderd, de kwantiteit van het geheel evenwel tamelijk vermeerderd. Ook nu weer werd gras gewogen en om gerekend op hooi in verhouding 4 1. Zooals we op de veldjes aanteekenden waren de gemiddelde opbrengsten omge rekend per H.A. Zonder N. 7625 K.G. hooi; met 45 N. 300 K.G. Amonsalpeter 8481 K.G. hooi; met 60 N. 400 K.G. Amonsalpeter 8958 K.G. hooi; met 75 N. 500 K.G. Amonsalpeter 9250 K.G. hooi. Ten opzichte van de stikstof bedragen de meer opbrengsten dus per H.A.: Met 45 K.G. stikstof 856 K.G. hooi; met 60 KG. stikstof 1333 KG. hooi; met 75 K.G. stikstof 1625 K.G. hooi. De meer-opbrengst met iedere K.G. stik stof bedragen dus: Bij 45 K.G. stikstof 19,02 K.G. hooi; bij 60 K.G. stikstof 22,21 K.G. hooi; bij 75 K.G. stikstof 21,66 K.G. hooi. Voor de prijs van 100 K.G. stikstof en plm. 650 K.G. Amonsalpeter is plm. 6,5 x 6 39.had men dus gemiddeld plm. 2100 K.G. hooi meer. De opbrengst van met bagger en natuur mest behandelde van ceel was 8250 K.G. hooi per H.A., een op brengst die achter moest blijven bij het 300 K. A. salpeter bemest zijn. De oogstcijfers toonen aan: lo. Dat de hoogste opbrengst verkre gen werd bij een bemesting met 75 K.G. stikstof of 500 K.G. Amonsalpeter per HA. n.l. 9250 K.G. hooi per H.A., hetgeen een zeer goede opbrengst is te noemen. 2o. Dat de bemesting met 45, 60 en 75 K.G. stikstof ongeveer een even hooge meer-opbrengst per K.G. stikstof gaven, n.l. rond 20 K.G. hooi per K.G. stikstof. 3o. Dat vergeleken met de proef van verleden jaar de meer-opbrengst van de K.G. stikstof daalde van 33 K.G. tot 20 K.G., doch met evenveel stikstof bemeste perceelen dit jaar meer opbrengsten dan het vorig jaar. Met 60 K.G. stikstof 't vorig jaar gemid deld 8163 K.G. hooi per H.A., met 60 K.G. stikstof dit jaar gemiddeld 8958 KG. hooi per H.A. Hierbij moeten we 3 factoren niet uit het oog verliezen, die deze verschillen op leveren. a. De verhoogde fosforzuurgift 11/2 maal zooveel zonder stikstof vorig jaar ge middeld 6200 K.G. hooi per H.A, zonder stikstof dit jaar gemiddeld 7625 K.G. hooi per H.A b. Het te laat maaien van dit jaar. c. Weersomstandigheden tijdens den groei. 4o. Als slot-conclusie kunnen we zeg gen dat Amonsalpeter op lichte veengron den als hooiland gebruikt, de opbrengsten aanzienlijk kan verhoogen. De heer Schouten aan het einde gekomen van zijn verslag heeft een welverdiend ap plaus in ontvangst te nemen. De voorz. dankt den heer Schouten voor zijn mooi en duidelijk verslag, en gaat over tot bespreking winterprogram, en leest een door het bestuur opgemaakt pro gram voor, bevattende een plan voor 6 vergaderavonden, zoodat als de leden me dewerken door trouw de vergaderingen te bezoeken we weer heel wat leerzaams te hooren zal zijn. Daar het plan aller goedkeuring wegdraagt, wordt besloten dit door te laten gaan. Bij bespreking nieuw jaar een proef met kalk te houden, proefveld stelde het bestuur voor om dit De heer C. v. Leeuwen Az. stelt voor om een proef in 't klein te nemen van gras in maken volgens de Finsche methode. De heer Schouten is hier niet voor, daar dit niet mogelijk is. Spr. stelt voor om te pro- beeren een landbouwer te vinden, die de proef van inkuilen zou willen nemen. De heer A. C. Paardekooper geeft dit plan veel kans van slagen. Hierna wordt beslo ten om een proef te nemen met kalk. Aan gifte bij wie kan geschieden bij den heer J. Schouten, liefst binnen een week. Gekomen aan de rondvraag zegt de heer A. C. Paardekooper, dat er van de oprich ting van een Jongen Boerenbond in het Bisdom Haarlem voorloopig niets kan ko men, daar Mgr. de Bisschop van Haarlem zijn goedke nog niet hieraan geeft. Daar er r niets meer is voor de rondvraag de voorz. tot de sluiting over. Hij t ïogmaals den heer Schou ten voor zij. .ooi verslag, den heer P. v. d. Poel voor het beschikbaar stellen van het land, de commissie voor het gedane werk en sluit de vergadering met den Chr. groet. VOETBAL DIOC. HAARL. VOETBALBOND. UIT HET LEIDSCHE DISTRICT. Junioren competitie. De uitslag van Zondag 5 Nov. luiden: Afd. B: KRV aTeylingen a 05, SJC aVVL a 21, RWD aLeiden a 80. Afd. B: VVL bLisse a 14, SMC a Kolp. Boys a 01, Meerburg aNVC a 3—2. A f d. C: NVC b—Teylingen b 0—5„ RW D b—KRV b 11—0. Het wedstrijd-programma voor a.s. Zon dag luidt: Afd. A: RWD aForeholte a 2 uur, W. Visser, SJC a—KRV a 12.30 uur, H. v. Vee- len, Leiden aVVL a 2 uur, J. v. d. Kraan. Afd. B: VVL bNVC a 12.30 uur, Lis se aSMC a 12.30 uur, G. A. Bakker. Meerburg aForeholte b 12.30 uur. Afd. C: KRV bTeylingen b 12.30 uur, F. Homan, ASC aRWD b 3 urn*. De vereenigingen waarachter geen scheidsrechter staat vermeld, worden ver zocht er voor te zorgen dat er een scheids rechter aanwezig is. Terrein voor de werkloozen. De Sub-Commissie voor ontspanning van het Crisis-Comité heeft nu officieel het gemeente-terrein in de Kooi aan de werkloozen overgedragen en verdeeld als volgt: 's Maandags Volkshuis, Dinsdag: Algemeene; Woensdag: C. G. W. en Don derdag R. K. Werkloozen. Donderdagochtend 10 uur vm. wordt het terrein officieel geopend met den wed strijd R. K. WerkloozenFabrieksarbeiders I. Scheidsrechter J. Crama. ATHLETÏEK „Zuidwijck" Het bestuur maakt erop opmerkzaam, dat de indoortraining hedenavond (Woens dag) nog is om 9 uur 30 Gymnastiekschool Pieterskerkgracht en dat er tevens Vrij dagavond 7 uur 30 training is voor lange afstandloopers aan de Nieuwe Vaart. WATERPOLO. ZIAN rv—L.Z.C. n 5—2. In de overdekte Bad- en Zweminrichting De Regentes te Den Haag heeft gisteravond voor de derde klasse van de wintercompe titie de ontmoeting plaats gehad tusschen Zion IV en de reserves van de L.Z.C. In de eerste helft, aldus het „Vad.", wa ren de Hagenaars sterker en door J. Mul ler was de stand met de rust 20. Na de hervatting speelden de Leidenaars fanatieker en een tweetal schoten van de gebroeders Walenkamp bracht de partijen op gelijken voet (22). Hierna was het echter gedaan met het overwicht der bezoekers en voordat het eindsignaal klonk hadden J. Muller, Bo gaard en Hessels den stand tot 52 weten op te voeren. WIELRENNEN DE ZESDAAGSCHE TE AMSTERDAM. Fientje de la Mar en Ery Bos zullen het startschot lossen. Naar wij vernemen, zullen bij den start van den Tweeden Amsterdamschen Zes- daagsche medewerking verleenen de po pulaire tooneelspeelster Fier*je de la Mar en de jeugdige filmster Ery Bos, het Hol- landsche meisje, dat aan het begin van een groote filmloopbaan staat. Fientje de la Mar zal het eerste schot lossen voor het begin der vijf voorberei- dingsronden, terwijl haar jongere kunst zuster om eli uur het definitieve start schot zal afvuren. F. H. (SJ5.0. 77 44 7 1.75 J. Hartevelt (T.OJ>) 100 44 10 2.27 P. N. 86 47 12 1.82 B. v. d. Burg 100 47 9 2.10 A. J. Kantebeen 92 28 13 2.42 L. Boom 100 38 12 2.63 D. Nieuwenburg 95 45 10 2.11 P. Oudshoorn 100 45 18 2.22 T.O.P. 2 punten. SJJ.O. 0 punten. BILJARTEN LEIDSCHE BILJARTBOND. ALGEMEENE VERGADERING. Het lidmaatschap van den N. B. B. opgezegd. Op de gehouden Alg. Verg. van den L. B. B. is een voorstel van een der aange sloten vereenigingen tot afscheiding van den Ned. Biljart Bond aangenomen, zoo dat na 31 Dec. 1933 het lidmaatschap is af- geloopen. Dit besluit is in het belang der biljartsport zeer te betreuren. In de plaats van den heer P. M. v. d. Berg werd als bestuurslid gekozen de heer J. Pauw, terwijl als lid der kascommissio werd benoemd de heer C. Paauw, in d« plaats van den heer J. Mulder, die in een vorige vergadering was gekozen tot be stuurslid. Een voorstel van het bestuur tot regle mentswijziging werd ^aangenomen, zoodat in het vervolg iedere vereeniging een aan tal stemmen uitbrengt naar gelang er vier tallen aan de competitie L. B. B. deelne men. De competitie. De uitslag van den wedstrijd T. O. P. I S. D. O. 2 voor de 3e klas comp. L. B. B.. luidt: De uitslag van den wedstrijd O. G. I T. O. G. II voor de 3e klas- ■comp, L. B. B. luidt: M. Sierat (T.O.G.) 38 23 7 1.65 J. Paauw (O.G. 100 23 20 4.34 J. J. Mulder 100 34 14 2.94 J. Gressie 81 33 10 2.45 H. Righart v. Gelder 100 47 7 2.12 L. Pouw 58 46 7 1.26 J. Wan sink 73 41 7 1.78 A. Pouw 100 41 8 2.43 O.G. 1 punt. T.O.G. 1 punt. De uitslag van den wedstrijd 1 Vierk. 2 D.O.S. 3 voor de 3e klas-comp. L. B. B. luidt: P. Kasteelen (D.O.S.) 53 33 7 1.60 F. Kerkvliet (Vierk.) 100 33 15 3.03 J. Hal 100 50 8 2.00 I. Zirkzee 86 49 13 1.75 De 4e partij door D O. S. gewonnen ge geven. 't Vierkantje 1 punt D. O. S. 1 punt De uitslag van den wedstrijd O. G. 2 't Vierk. voor de 4e klas comp. L. B. B. luidt N. N. Ct Vier) Je 41 44 8 0.93 Th. de Rood (O.G.) 75 44 7 1.70 A. Moseman 51 46 7 1.00 K. Glasbergen 75 46 7 1.63 L Binnendijk 57 46 9 1.21 P. Chaudron 75 46 10 1.63 De 4e partij door *fc Vierkantje gewon nen gegeven. O.G. 2 punten, 't Vierk. 0 punten. De uitslag van den wedstrijd S. D. O. 4 't Vierk. 3 voor de 4e klas comp. L. B. B. luidt: D. v. d. Burg (Vierk.) 48 50 4 0.96 J. Oudshoorn (S.D.O.) 75 50 10 1.50 J. Nieuwenburg 57 36 7 1.58 W. Hanselaar 75 36 7 2.05 N. v. d. Hoogt J. Lagerman H. Stol W. K. 66 37 12 1.78 75 37 9 2.02 70 52 8 1.35 70 52 6 1.34 S. D. O. 2 punten, 't Vierk. 0 punten. DAMMEN Damclub „Gezellig Samenzijn". De uitslagen der voartgezette borden- wedstrijden luiden als volgt: B. GoddijnH. Stipdonk C. v. BakelA. H. Jansen G. JanseiG. Geerlings W. v. d. VeerA. ter Haar H. BrandtsW. ter Haar A. Bonte—H. v. Bakkum 0—2 0—2 2—0 0—2 Zooals wij reeds aankondigden komt de heer L. N. Scholtes, den Haag, a.s. Don derdag 9 Nov. te 8 uur in het gebouw van den R.-K. Volksbond, Steenschuur, een si- multaan-partij spelen. R.-K. dammers, die aan deze partij wenschen deel te nemn, kunnen zich tot Woensdagavond opgeven bij den serr. C. v. Bakel, Lage Rijndijk 35, en Donderdagavond tot uiterlijk half acht in den R.-K. Volksbond. Belangstel mden die dcce partij willen volgen zijn eveneens welx^m.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 10