Effectenkoersen DINSDAG 7 NOVEMBER 1933 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 3 KERKNIEUWS BISSCHOPSWIJDING VAN MGR. G. BRANDS."MA. Heden, de feestdag van den H. Willibror- dus, werd in de St. Bonifaciuskerk te Leeu warden Mgr. G. Brandsma, apostolisch vi caris van Kisumu (Oeganda, Afrika) ge wijd tot Bisschop. De plechtigheid begon om tien uur en eindigde te ongeveer 1 uur en werd door den K. R. O. uitgezonden, waarbij uater lector J. Dito O.P. een korte toelichting gaf. Te tien uur trad de aartsbisschop Z.H. Exc. Mgr. J. H. G. Jansen van Utrecht met tal van hooge geestelijken de kerk binnen, waar zij ontvangen werden door den eere-kanunnik, Deken, Pastoor J. H. Vaas van Leeuwarden. Hierop nam de indrukwekkende plech tigheid een aanvang. Als consecrator trad op Z. H. Exc. Mgr. J. H G. Jansen, aartsbisschop van Utrecht, als mede-consecrator Z. H. Exc. Mgr. Biermans, Sup Gen. der St. Josephs- Congregatie van Mill Hill en Z.H.Exc. Mgr. dr. G. Lemmens, Bisschop van Roermond. Verder verleenden assistentie: Pres.- Assistens J. v. Galkom, deken en pastoor te Sneek, troondiakens M. P. P. Raath, de ken en pastoor te Helmond en L. I. D. B. Buve, deken en pastoor te Groningen. Als assistenten van den consecrandus traden op: H. Th. Swinkels, pastoor te Uden en G. M. M. Brandsma, kapelaan te Helmond. Als diaken prof. T. Brandsma, Orde Car- melieten te Nijmegen en als sub-diaken pater Henricus Brandsma O.F.M. te Delft. Cantores waren H. L. Bruggeman, pastoor te Zwartemeer en Th. J. v. Wijk, pastoor te Huisen (Gld.). De plechtigheid werd bijgewoond door den Commissaris der Koningin, mr. P. A. F. Baron van Harinxma thoe Slooten, bur gemeester en mevr. jhr. mr. J. M. van Bei- ma, Father Schoenmaker, algem. procura tor van Rozendaal, Mgr. Meriot van Pa rijs, Mgr. Bekkers, van Voorschoten, enz. STADSNIEUWS CRISIS-COMITé LEIDEN. Postrekening 188690. Het sub-comité belast met de Woensdag collecte heeft nog de hulp noodig voor de volgende wijken met naaste omgeving: Maresingel, 'Heerensingel, Kooipark, Oude Singel. Wie helpt? Mevr. Wichers Rollandet-Touw, Konin- ginnelaan, Oegstgeest (Tel. 1949) en het bureau Stille Rijn geven gaarne nadere in lichtingen. Het Week-end van de Graal. Voor het eerst heeft het hoofdbestuur van de Graal in Leiden een week-end ge geven en dit, mogen wij gerust zeggen, is een groot succes geworden, ja, voor 100 pet. geslaagd. Heel de Zaterdagavond en Zondag zijn we bij elakr geweest en hebben in ons opgenomen en verwerkt waarom we Graallid zijn, hoe we onze talenten in de Graal kunnen gebruiken en hoe we de plannen, die we gesmeed hebben, kunnen volvoeren. In stilte dankten wij God, dat wij in dezen tijd van massa-organisatie en naar buiten uitzeggen van je idealen, mogen le ven en mee mogen werken, als Apostolin- nen, aan Zijn Rijksuitbreiding. Wij hebben God vurig beloofd, Hem niet teleur te stellen in de verwachtingen, die Hij van ons heeft. Met grooter aandrang hebben wij gevraagd „Heer laat uit ons groeien, waar Gij ons voor gemaakt hebt." Ons week-end werd besloten met een Lof in de kapel van het St. Elisabeth-zie- kenhuis, waar de zgereerw. heer Rector Reynen ons er op wees „Dient den Heer in groote blijdschap." Ja, stralende blijde meisjes willen wij zijn, die door niets ter wereld de zonnige lach van ons gezicht laten verdrijven. Wij kinderen Gods zullen ons blij en fier van onze taak als Graallid kwijten. 'n Graallid. Zilveren collectantenjubileum. De heer R. J. Renckens herdenkt heden zijn 25-jarig jubileum als collectant der St. Petruskerk. Hedenavond wordt dit feit op de maan- delijksche bijeenkomst der collectanten herdacht. Handelsregister K. v. K. W ij z i g i n g. 625. Albert Heyn N.V. (f.) Leiden, Haarlemmerstraat 188, hoofdz.: Zaandam. Handel in consumptie-artikelen. Vest. fil.: Sassenheim, Hoofdstraat 236. De los-werkman J. K. die op 28 Juli j.l. te Wassenaar in een perceel aan de Kerkstraat poging tot inbraak pleegde, werd veroordeeld tot 8 maanden gevange nisstraf voorw. met 3 jaar proeftijd. K., die gedetineerd is, werd in vrijheid gesteld. De 21-jarige wagenbewoonster J. M. F. Th. K., thans gedetineerd, heeft in de maand Juli diefstal gepleegd in de pas torie van de R. K. Kerk aan de Stoeplaan te Wassenaar alwaar zij de offerblok ken ledigde. De Rechtbank gelaste alvorens vonnis te wijzen een onderzoek naar ver- ei ach tes geestesvermogens. Ter zake van het veroorzaken van dood door schuld is door het O.M. tegen den hoofdcontroleur der H.T.M. J. F. S. en den BURGEMEESTER VAN BOSKOOP Mr. E. ,rERKERK BENOEMD. Bij Kon. Besluit is met ingang van 1 De cember a.s. benoemd tot burgemeester van Boskoop mr. E. P. Verkeek, met toekenning van gelijktijdig eervol ontslag als burge meester der gemeenten Hedel en Kerkwijk. De heer Verkerk werd geboren te Culem- borg en is 34 jaar oud. Hij bezocht het Stedelijk Gymnasium te Utrecht en studeerde vervolgens aan de Universiteit aldaar, waar hij de Meesters titel behaalde. In 1925 werd Z.Ed. benoemd tot Burge meester van Hedel en Kerkwijk. De nieuwe Burgemeester, die de Anti- Rev. beginselen is toegedaan, neemt het secretariaat waar van de Anti-Rev. Kies kring Centrale Nijmegen. Burgemeester Verkerk behoort tot de Ned. Herv. Gemeente. controleur bestuurder C. M. de W., ieder 1 maand hechtenis geëischt. De Rechtbank achtte de ten laste geleg de feiten niet bewezen en sprak de ver dachten vrij. De tweede ploeg der lichting 1933, niet in opleiding tot officier of onderofficier bij het onbereden gedeelte van het 6e regi ment veldartillerie alhier, wordt 30 Decem ber in het genot van groot verlof gesteld. MUZIEK. Concert Mij. voor Toonkunst. Het Ned. Kamerorkest' onder leiding van Otto Glastra v. Loon zal op zijn concert voor de My. voor Toonkunst te Leiden op 9 November uitvoeern werken van Bach, Vivaldi, Mozart, Malipiero, Tansman. So list is Rich. Boer (cemblo), die het 5e Brandenburgsche concert en een concert van Mozart zal spelen. MUZIEKVEREENIGING 6e R.V.A. lste Lustrumviering. Naar wij vernemen zal de Lustrumvie ring van de Muziekvereeniging 6e R.V.A. het navolgende programma bevatten: Dinsdag 28 Nov.: Muzikale marsch te paard met het regiment onder commando van den Regiments-Commandant den Lui tenant-Kolonel J. E. Haitsma-Mulier (tijd en route zal nader worden opgegeven). Zaterdag 2 Dec.: Oudejaarsavondviering in „Oud Hortuszicht". Maandag 4 Dec.: Sint Nicolaasfeest aan geboden door het bestuur aan de kinderen van Leden en Donateurs. Woensdag 6 Dec.: Concert manschappen Cantine, Doelenkazerne. Zaterdag 9 Dec.: 35 receptie in de re ceptiezaal Stadsgehoorzaal, 's avonds 7.45 feestavond met medewerking van het ca baret-ensemble „Doeke-Stuurop", „De Oude Jagerband" en de jubileerende ver- eeniging. Na afloop Bal o.l. van den heer Th. v. Reijsen. Deze feestavond is alleen toegan kelijk voor de Leden, Donateurs, Genoo- digden en Introducees. Het bestuur heeft besloten 50% der op brengst van de toegangsbewijzen af te staan aan het „Sanatoriumfonds der O.O.- Vereeniging „Ons Belang". ACADEMIENIEUWS LEIDEN. Geslaagd: Doctoraal examen Slavische Letteren mej. L de Günzburg, Amsterdam; doctoraal examen geneeskunde de heer J. v. Leeuwen, Leiden, mej. E. Sissingh, den Haag, de heeren V. A. C. Dingemans, Leiden en J. C. Hage, Rotterdam; cand. examen Rechtsgeleerdheid: J. N. van den Houten, den Haag, J. W. Masten broek, den Haag; cand. examen Indisch Recht de heer H. A. v. Vierssen, Rotterdam. LAATSTE BERICHTEN ERNSTIGE AANRIJDING. Verloofd paar aangereden, de jongeman overleden. Gisteravond ongeveer half 8 heeft te St. Willebrord een ernstig auto-ongeluk olaats gehad. De 21-jarige arbeider Mol uit St. Willebrord, gemeente Rucphen, reed per rijwiel met zijn verloofde huiswaarts, ko mende van den Rijksstraatweg Breda Roosendaal. Ter hoogte van de Bremstraat in de nabijheid van St. Willebrord kwam van tegenovergestelde richting een vracht auto in snelle vaart aanrijden, bestuurd door den 18-jarigen chauffeur C. B., woon achtig te Rucphen. Door tot nu toe onop gehelderde oorzaak werd Mol door de vrachtauto gegrepen en tegen den grond geworpen. Zwaar gewond werd het slacht offer opgenomen en kort daarna is de jongeman in e^n nabijgelegen woning aan de gevolgen der ernstige verwondingen overleden. Zijn verloofde kwam door den schok in een naast den weg gelegen sloot terecht. Zy kwam er met eenige liclite ver wondingen al Haar rijwiel werd totaal vernield. De bestuurder, die als een roe keloos rijder rekend staat, is aangehouden. Een nauwkeurig onderzoek wordt ingesteld. DOOR DE TRAM OVERREDEN EN GELOOD. Hedenmiddag is in de van Baerlestraat te Amsterdam een man bij het oversteken van de trambaan gestruikeld, waardoor hy onder het voorbalcon van een tram wagen van lijn 2 is geraakt. De wagen moest worden opgevijzeld en toen het slachtoffer te voorschijn was gebracht, bleek hij te zyn overleden. Op den weg NijmegenCranenburg is gisteravond laat de 60-jarige D. door de electrische tram gegrepen en zoo zwaar ge wond, dat hij eenige oogenblikken later is overleden. BOTSING TUSSCHEN MOTOR EN AUTO. Een gewonde. Op de Weesperzijde bij den Omval te Am sterdam is vanmorgen een motorrijder, die een vrij snelle vaart had, bij het uitwijken voor een uit de richting Amstredam ko mende auto, welke hij te laat zag, met het pelaal van zijn motor tegen de straat ge- gekomen en gevallen, met het gevolg, dat hij tusschen de wielen van de auto terecht kwam. Met een hersenschudding en een ontwrichten arm is het slachtoffer door den Geneeskundigen Dienst naar het O. L. Vrouwegasthuis vervoerd. LINDBERGH WEZR VERTROKKEN. Te kwart voor twaalf gestart. De Amerikaansche vlieger Col. Charles Lindbergh en zijn echtgenoote zijn na een verblijf in ons land, dat een dag langer heeft geduurd, dan in hun voornemen lag, hedenmorgen te kwart voor twaalf weer vertrokken. Hedenochtend te 9 uur verlieten de Lind bergh's Hotel „De Witte Brug" te Den Haag, waar zy sinds Donderdag hadden ge logeerd en gingen per auto naar Schelling- woude, vergezeld door de heeren A. Ples- man en Hoogenhuyze van de K .L. M. Te gen elf uur ariveerde men aan de Oranje sluizen, waar een barkas van de Marine gereed lag om de Amerikanen en hun be geleiders naar het vliegkamp te brengen. Tevoren waren daar reeds manschappen van de Marhie gearriveerd om assistentie te verleenen bij het te water laten van het vliegtuig van Lindbergh. Verder waren te genwoordig de Commandant van de Mari ne Kolonel van Reede, de Amerikaansche Consul-Generaal Hoover, de Chef van het vliegkamp Schellingwoude, de luitenant ter Zee 2e klasse Gestel en eenige andere auto riteiten. Te ruim elf uur was het toestel gereed, en te 11.20 uur stapte eerst mevrouw Lind bergh en vervolgens de Oceaanvlieger zelf in het toestel, nadat zij met eenige vrien delijke woorden afscheid hadden genomen van de Nederlandsche autoriteiten en gast- heeren. Op het Buiten-IJ voer een boot van de Amsterdamsche politie voor het langzaam taxiënde vliegtuig uit, om het water voor den start vrij te houden. Twee booten, die de Oranjesluizen zouden binnenvaren, wer den tot na den start opgehouden. Aan den overkant van het vliegkamp, op den Durgerdammerdijk, hadden zich hon derden belangstellenden opgesteld om het vertrek van de Lindbergh's gade te slaan. Lindbergh liet zyn toestel tot voorbij den kop van het Buiten-IJ varen en keerde toen al startende terug. Te ruim kwart voor twaalf was het toestel los van het water en verhief zich in de lucht. Nog eenmaal cir kelde Lindbergh boven het vliegkamp en daarna vertrok het in Zuid-Oostelijke rich ting. Hoewel geen officieele mededeeling werd gedaan omtrent de plaats van bestemming, vernemen wy, dat Col. Lindbergh voorne mens is langs den Rijn rechtstreeks naar Zwitserland te vliegen, met bestemming naar Genève, waar hij hedenmiddag hoopt aan te komen. CENTRALE VAN RIJKSPERSONEEL. De Centrale van Vereenigingen van Personeel in 's Ryks dienst heeft, naar wij j vernemen, dezer dagen een vergadering belegd voor de Hoofdbesturen van de 42 bij haar aangesloten vereenigingen. De vergadering keurde de houding der delegatie in de Centrale Commissie voor georganiseerd overig god. Met name kon zy er zich mede vereeni gen, dat de delegatie by het reeds eerder door de Central genomen besluit, elke sa larisverlaging van de hand te wijzen, per sisteerde. Besprekende het besluit van den Minis terraad, dat de ambtenaren zich zullen hebben te onthouden van elke openbare actie tegen de overheid en haar beleid, sprak de vergadering er hare teleurstl- ling over uit, dat de voorgenomn protest- vrgadering van 28 October j.l. moest wor den afgelast. Besloten werd, zich wederom tot de Volksvertegenwoordiging te wenden, ten einde opnieuw te wijzen op het te lage sa- larispil en op de door de Regeering erken de achterstelling in salaris van het Rijks personeel bij het personeel in andere over heidsdiensten. Ten aanzien van het actieverbod zelve stelde de vergadering zich op het stand punt, dat alle Regeeringsdaden en voorge nomen plannen door de ambtenaren aan openbare critische beschouwingen kunnen worden onderworpen, mits daarbij, wat den vorm betreft, de verhouding niet uit het oog wordt verloren. HAAGSCHE RECHTBANK. De groentenhandelaar Th. J. M. M. heeft als autobestuurder op 26 December van het vorig jaar op den Rijksstraatweg te Wassenaar een aanrijding veroor zaakt, waardoor een motorrijder gewond werd. De Rechtbank veroordeelde M. tot f 75 subs. 25 dagen. TELEGRAMMEN DE POSITIE VAN HET KABINET- SARRAUT. Onverwacht critlck geworden. PARIJS, 7 Nov. (V. D.). De positie van de nieuwe Fransche regeering-Sar- raut is sedert 24 uur plotseling critiek ge worden. Nog voordat de regeering de ge vaarlijke klip der parlementaire beraad slagingen over de finaneieele plannen na dert, waarop reeds zoovele regeeringen ge strand zijn, wordt haar positie ondermijnd en nog wel in den kring, die eigenlijk de sterkste steun voor het kabinet behoorde te zijn, n.l. in de radicaal-socialistische fractie. In de rijen der Radicaal-Sacialisten heerscht groote ontevredenheid, omdat Sarraut bij de jongste stemmingen in de Kamer zich de stemmen wist te verwerven van de betrekkelijk ver rechts staande groepen, als die van Flandin en Champe- tier de Ribes, terwijl hij door zijn verkla ring de socialisten noodzaakte zich van stemming te onthouden. In radicaal-socia listische kringen ziet men in deze hou ding het gevaar van een concentratie, die men in elk geval wil vermijden. De ra dicaal-socialistische Kamerfractie heeft daarom besloten in een hedenmorgen te houden fractievergadering haar stand punt te bepalen. Een 15-tal afgevaardigden k,-am pi-'i—sprak zich ondubbelzinnig uit tegen elke ver schuiving van de regeeringsmeerderheid naar rechts. De woordvoerder van deze groep, het Kamerlid Archimbaud, ver- verklaarde in aansluiting op deze vergade ring, dat hij en ongeveer honderd van zijn politieke vrienden vandaag den eisch zouden stellen, dat Flandin en Champe- tier de Ribes met hun aanhangers op een afstand van de regeeringsmeerderheid gehouden zouden worden. In Parlementaire kringen acht men de positie der regeering uiterst critiek. Men acht het niet uitgesloten, dat Minister- President Sarraut persoonlijk in de radi caal-socialistische fractievergadering aan wezig zal zijn om zijn houding te verde digen en opnieuw volle vrijheid van han delen te eischen. In rechtsche kringen gaat men reeds zoo ver van een openlijke crisis te spreken. Eenige rechts afgevaardigden gaven gis teren als hun meening te kennen, dat de regeering misschien niet eens de indiening van haar finaneieele voorstellen zal af wachten om af te treden. OUDE VROUW LEVEND VERBRAND. BERLIJN, 7 Nov. (V.D.) Hedenmorgen is een 86-jarige vrouw in haar woning aan de Apostelkirche levend verbrand. Ver moedelijk is de vrouw bij het opstaan ge vallen en heeft een brandende lamp om- gestooten. Er ontstond brand, die echter tot de kamer van het slachtoffer zelf, be perkt bleef. De brandweer vond haar bran dend voor het bed liggen. Het lijk is in be slag genomen. Kindermoordenares terechtgesteld. BERLIJN, 7 Nov. (V.D.) Hedenmorgen is .op de binnenplaats van de gevangenis te Guben, de gehuwde Elsa Ziehm, gebo ren Lade wig, met de bijl terechtgesteld. Zij was op 7 Juni 1932 ter dood veroor deeld wegens moord op haar zoon, den scholier Hans Georg Ziehm te Fuersten- berg a. d. Oder. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 7 Nov. Vette varkens. Aan gevoerd 223 zwaar, 13 licht, totaal 241 stuks. Per K.G. levend gewicht zwaar 0.39, licht 0.370.36. Handel tamelijk vlug. 6 Nov. Groentenveiling. Andyvie f 0.500.90, Kroten f 11.60, Komkommers f 4.609.50, Bloemkool I f 3.909.30, Bloemkool II f 1.504.Roode Kool f 1.60 5.40, Savoye Kool f 13.90, Groene Kool f 0.70—2.40, Pieterselie f0.50—1.—Prei f 0.90—2.50, Kropsalade f 0.50—3.10, Selde rie f 0.501.50, Knolselderie f0.603.80, Wortelen f 2.20—6.70 per 100 stuks. Kroten f 1.502.50, Kroten, gek. f36.Snijboo- nen f 2046.Stamboonen f 4058. Witloof f 620.Boeren Kool f 1.503. Spinazie f 1021.Spruiten I f 512. Spruiten II f 1.505.per 100 Kilo. BODEGRAVEN, 7 Nov. Kaas. Aan gevoerd 284 partijen Goudsche kaas, w.o. 282 met Rijksmerk, totaal 11.342 stuks, we gende 102.078 K.G. Prijs met R.M. Ie soort f 2629.2e soort f 2325.zwaardere tot f 30. Handel matig. ROTTERDAM, 7 Nov. Vee. Aanvoer Paarden 156, Veulens 11, magere en vette runderen 2355, vette en graskalveren 745, nuchtere kalveren 646, schapen en lam meren 198, varkens 4, biggen 69 en bokken of geiten 20. Vette koeien le kw. 5560 ct., 2e kw. 4852 ct., 3e kw. 3038 ct., Vette ossen le kw. 5054 ct., 2e kw. 4248 ct., 3e kw. 3236 ct., Stieren le kw. 4450 ct., 2e kw. 4044 ct., 3e kw. 3436 ct., Vette kalveren le kw. f 11.02, 2e kw. 85—95 ct., 3e kw. 60—75 ct., Schapen le kw. 36 ct., 2e kw. 32 ct., 3e kw. 30 ct., Lammeren le kw. 38 ct., 2e kw. 34 ct., 3e kw. 32 ct. per K.G. Schapen f 16127, Lammeren f 14 217, Nuchtere slachtkalveren f 1186, Nuchtere fokkalveren f 12108, Biggen f 12107, Slachtpaarden f 1308065, Werkpaarden f 16013080, Hitten f 65— 5040, Veulens f 5040, Stieren f260 190—130, Kalfkoeien f 250—210—160, Melk koeien f240—190—140, Vaarzen f 130—110 90, Pinken f 907045, Graskalvercn f 554030, Biggen per week f 1.101.20 per stuk. Vette koeien en ossen, aanvoer veel minder handel vry traag, prijzen hoo- ger. Stieren, aanvoer minder, handel vlug, prijzen hooger. Vette kalveren, aanvoer kleiner, handel vlug, prijzen hooger. Scha pen en lammeren, aanvoer minder, handel BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geboren: Suzanna Wilhelmina d. v. C. Robbers en E. J. Kramp. Friedrich Wil helm z. v. J. H. Prevoo en E. M. L. Wils- haus. Trijntje Geertruida d. v. J. v. Lierop en M. Hulscher. Johannes Cornc- lis Adrianus z. v. J. A. Pont en M. Dubbel- deman. Susanna Heiltje dr. v. II. Sta- fleu en S. Rietveld. Elisabet d. v. G. H. Rosmann en Th. A. Kremper. Pietro- nella d. v. J. Loosbroek en T. Verhoef. Salomon z. v. J. Laurier en A. Bergman. Janny dr. v. A. Beij en P. Baars. Mar tha d. v. W. Hamerling en M. Houps. Martina d. v. P. v. Pilanen en G. Vijlbrief. Ondertrouwd: A. Mioch jm. 22 j. en K. E. Röls jd. 24 j. Gehuwd. A. G. A. de Vrind jm. en J. C. Borgerding jd. Overleden: G. D. Kooper d. 38 j. A. M. M. Ouwerkerk d. 3 wk. E. H. v. Weizen ongeh. vr. 66 j. F. M. Winsser ongeh. m. 67 j. J. J. v. Duuren ongeh. vr. 40 j. J. M. v. d. PluijmHakkaart wed. 80 j. A. B. v. d. Voorden m. 75 j. BIOSCOPEN. Casino: Volwassenen. Luxor: Afgekeurd. Trianon: Volwassenen. vlug, prijzen lager. Nuchtere slacht- en fokkalveren, aanvoer iets grooter, handel vlug, prijzen hooger. Biggen, aanvoer iets minder, handel flauw, pryzen als de vori ge week. Kalf- en melkkoeien, aanvoer ge woon, handel tamelijk, prijzen als vorige week. Vaarzen en Pinken, aanvoer ruimer, handel tamelijk, pryzen als vorige week. Graskalveren, aanvoer iets minder, handel tamelijk, pryzen iets hooger. Door den ge ringen aanvoer waren de prijzen over het algemeen iets styver. De vraag naar scha pen was echter gering, zoodat de prijzen iets lager waren. Door de Crisis-Rundvee- Centrale werd niet ovefgenomen. KATWIJK AAN DEN RIJN. 6 Nov. Groentenveiling. Bloemkool f 4.808.60; Roode kool f 3.60—4.70; Gele kool f 3.40— f 3.80; Groene kool f 1.802.30; Bospeen f 4.30—5.80 per 100 stuks; Uien f la80 f2a20; Peen f 2.25—3.00. IIAZERSWOUDE, 6 Nov. Eicrenvciling. Kippeneieren f 4.256.70, Eendeneieren f 4.154.55 per 100 stuks. Verstrekt door: INCASSO-BANK N.V., LEIDEN 7 Nov. 1983 L.K. 1 leden. 11 Industrie: Alg. Kunstz. Unie Berkels Patent Caivè Delft c. v. A Küchenm. Acc. Ned. Ford Philips Gem. Bez. Uni Lever 23% 15% 65 129 2243/4 831/2 23 16% 547/„ 129 2221/3/8 83 Petroleum: Kon. Olie Per lak 173% 93% 173%/% 92 Rubber: A'dam Rubber Deli Bat. Rubber Vico Serbadjadi 94>/4 3b% 46% 29 91%/% 39% 451/4 29 Scheepvaart: Oude Vaart N. Scheepv. Unie Oude Boot IV» W/M 7 1% 4t% 6% Mijnbouw: Boeton Alg. Explor. Mij. 7% 123 7% 123 Suiker: H.V. A'dam Vorstenlanden Java Cultuur N.I.S.U. 1631/4 20 73 60 166/7% 20 65 471/a Tabak: Deli My. Senembah Deli Bat. Tabak Oostkust 115% 97 18 95 113 02 17 Va Am. Fondsen: Am. SmcRing Anaconda Ass. Gas en Elec. Bethlehem Steel Cities Service Central Public. Continental Oil Gen. Aviation Int. NickeJ Kennec. Copper Milwaukee ld. Pref. Keesport Tin PI. North. American Nevada Shell Union Unit. St. Leather Union Pacific Wabash Tidew. Ass. Oil United St Steel 27WlB 9% 18% l®/l6 10»%, 3% 127/8 Wia 4% 52 10 ft»/? 6% ö9'/l« 28/l8 63/i« 257/„ 29 h 25% 1% 6 10%, 31/2 13% 3»/]<J 4 61% IOI/4 5%/% 6% 69'/, -''/* 25% WISSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM) (Officieel). Berlijn 59.08 Londen 7.821/,, New York J.fiO»/^ Parijs 9 701 Brussel 34 59 Zwitserland 48.041/2 Milaan 13 06 Madrid 20 75 Oslo 39 45 Kopenhagen 35 02 Stockholm 40.50 Weenen Praag 7 37 Boedapest

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 3