MAANDAG 6 NOVEMBER 1933 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 9 GEMENGDE BERICHTEN AUTO HET TROTTOIR OPGEREDEN. Na botsing met een tramwagen. Oude heer ernstig gewond. De Leidschestraatweg bij de Heeren gracht te Amsterdam is gistermorgen te ongeveer half elf het tooneel geweest van een ernstig ongeval. Een auto, die vein de Heerengracht kwam en de trambaan wilde oversteken, is in botsing gekomen met een tram, die uit de Leidschestraat te voorschijn kwam. Het gevolg was, dat de chauffeur de macht over zijn stuur verloor en de auto door den schok het trottoir opreed, juist op het oogenblik, dat daar een ongeveer 70-jarige heer passeerde. Het slachtoffer werd ernstig gewond en is door den Ge neeskundigen Dienst naar het Tesselscha- deziekenhuis vervoerd. De auto en de tram werden bij de botsing gehavend. KIND VAN EEN WAGEN GEVALLEN. Overreden en gedood. In de buurtschap Beltrum bij Groenlo had Zaterdagmorgen te ongeveer 10 uur een droevig ongeluk plaats, dat aan het jongste negen-jarig zoontje van de wed. R., te Groenlo, het leven kostte. Vrij van school zijnde, ging het knaapje Zaterdag morgen welgemoed met den melkrijder N. uit Holterhoek, als uitstapje, mede naar Beltrum. Toen bij de boterfabriek het paard voor den stilstaanden melkwagen plotseling aantrok had de jongen het on geluk van den wagen te vallen en ander de wielen terecht te komen. Deze gingen hem over de borstkas met het noodlottig gevolg, dat hij bijna onmiddellijk dood was. Het lijkje werd naar het St. Vinc.- Gasthuis te Groenlo vervoerd. Omtrent de oorzaak van het ongeval wordt het gebrui kelijke justitioneele onderzbek ingesteld. "DE ONBEWAAKTE OVERWEG. Aan den dood ontsnapt. Zaterdagmorgen zijn de chauffeur en de zoon van den paardenslager de H. te Echteld bij Tiel aan een wissen dood ont snapt. Beiden waren in een auto op weg, toen zij op de onbewaakten overweg in de Medelsche straat tusschen Echteld en Tiel, misleid door den mist, door den interna tionalen trein, die te 9.06 van Tiel vertrekt, werden gegrepen. De cabine werd opzij gedrukt en beide inzittenden kwamen wonderlijk genoeg met den schrik vrij. Ofschoon zij op den naderenden trein bedacht waren, meenden zij nog wel te kunnen oversteken. OUDE VROUW IN BRAND GERAAKT. Zaterdagmiddag is de 76-jarige weduwe S„ wonende aan de Achterstraat te Gro ningen, toen zij langs een brandend gas- toestel liep, in brand geraakt en ernstig gewond. In zorgwekkenden toestand is zij naar het Academisch Ziekenhuis vervoerd, waar zij in den afgeloopen nacht is over leden. R.K, VEREEN. VOOR KRAAMVERZORGING VOOR ALLE GEZINDTEN TE LEIDEN Plaatsing-Bureel Boerhaavestraat 30 verleent hulp yor gediplomeerde krachten Geopend elke Doi/lerdajpiiddag van 25 nur tot het verstrekken mn djp gewenschte in lichtingen en tar qj&meldjfag tan contribu- eerende leden. Wfirlfteflfxe aanvrage adres: R.K. Ver. v. Kr., Stille Rijn 7, Telef. 3420 AANVARING TUSSCHEN LOODSBOOT EN TRAWLER. Gistermorgen is de voorgaats kruisende loodsboot 5, by een dikke mist in aan varing gekomen met de stoomtrawler IJmuiden 26 genaamd „Carolina", toebe hoor ende aan de Ven. De loodsboot is mot schade op de waterlijn ter hoogte van het voorwand te IJmuiden binnengekomen en heeft voorloopig binnen de sluizen ge meerd. Later zal worden beslist wanneer de reparatie zal plaats hebben. De schade is van ernstigen aard. De loodsdienst onder vindt geen vertraging. BRAND TE GRONINGEN. Doordat een motor uit elkaar sprong. Zaterdagmiddag te ongeveer kwart vóór drie ontstond brand in een dubbel pand op de hoek van de Rademarkt en de Ko ningsgang, in het hartje van Groningen. Weldra laaide het vuur hoog op. De brand weer, die weldra ter plaatse was met twee motorspuiten, bestreed het vuur met zes stralen. Om half vier kon het gevaar voor de omliggende perceelen als geweken worden beschouwd. Een groote politie macht was op de been, om het publiek op een afstand te houden. De brand werd veroorzaakt doordat een motor, die gerepareerd werd, uit elkaar sprong. De heer Noordberger, die in het perceel een sigarenmaker^ heeft, werd hierbij aan het hoofd gewond. De bovenste twee verdiepingen brandden geheel uit. Het gebouw is verzekerd, de inboedel echter niet. BRANDJE IN EEN LABORATORIUM. Men meldt ons uit Amsterdam: Toen gistermiddag omstreeks half vier een stu dent in het Scheikundig Laboratorium der gemeente, aan de Nieuwe Prinsengracht 126, bezig was met het nemen van proe ven, is een kleine explosie ontstaan, waar door de student door glasscherven aan het gelaat gewond werd. Terwijl hij wegliep is naar alle waarschijnlijkheid wegstroo- mende alcohol in aanraking gekomen met een gasvlam, die onder een vacuum toes tel brandde, met het gevolg, dat het vertrek weldra in brand stond. De brandweer was onmiddellijk gewaar schuwd; zij kreeg, nadat de bevelhebber het alarm middelbrand had gegeven, ver sterking. onder leiding van hoofdbrand meester Brunet de Rochebrune. Met twee stralen werd het vuur krachtig aangetast en spoedig bedwongen. Het ver trek is echter geheel uitgebrand. De aan gerichte schade is vrij aanzienlijk. MESSTEKEND REIZIGER UIT DEN TREIN GEZET. Hij bedreigde den conducteur. Uit Heerenveen wordt aan de „Tel." ge meld: Wanneer niet een mede-reiziger, die het gevaar zag waarin de beambte verkeerde, op het laatste moment de portierdeur had dichtgeslagen, zou dezer dagen een con ducteur, dienst doende op den trein Zwolle Leeuwarden, het slachtoffer zijn ge worden bij de uitoefening van zijn plicht. Tè Steen wijk nJ. stapte juist tegen het vertrekuur van den trein een koopman met twee pakken goederen in een dames compartiment. De man werd op zijn ver gissing attent gemaakt, doch voelde er niet veel voor om een anderen coupé op te zoeken. Daar het echter tijd van ver trek was, liet de stationschef den trein gaan, doch de conducteur stapte bij den man in om hem te overreden, in den naast gelegen coupé over te stappen. De reizi ger bleek hiertoe niet bereid en toen de conducteur strenger ging optreden, haalde hij een mes te voorschijn en stak hier mede naar de borst van den conducteur. Een medereiziger sloeg op hetzelfde mo ment de deur toe, zoodat verder onheil werd voorkomen. Een der passagiers trok aan de noodrem en toen de trein tot stil stand was gekomen werd assistentie ge haald van het overige treinpersoneel. Met vereende krachten werd nu de onge- wenschte passagier met zijn bagage tus schen Steenwijk en Willemsoord uit den trein verwijderd en op de spoorbaan neer gezet, waar zijn vernit hoofd afkoeling kon vinden in den neerstroomenden regen. De trein ondervond tien minuten vertra ging. Tegen den gevaarlijken passagier is proces-verbaal opgemaakt LANDLOOPER VECHT MET DEN BURGEMEESTER. Vrijdag werd het plaatsje Megen in rep en roer gebracht door een landlooper, die de bewoners lastig viel. De burgemeester, de heer Vlokhoven, die juist passeerde, maakte den man er op attent dat het in Megen verboden is te bedelen. De land looper keerde zich hierop tegen den burge meester, waarbij een formeele vechtpartij ontstond. Vele inwoners sloegen de wor steling van hun burgervader gade zonder eenige hulp te bieden. De inmiddels ge waarschuwde politie arresteerde den man onder hevig verzet De burgemeester trad met gehavende kleeren en een gebroken wandelstok uit het strijdperk. RUMOER IN AMSTERDAM WEST. Westelijk Amsterdam is Zaterdagmid dag het terrein geweest van hevige tumul ten. Colporteurs van den N.S.B., van de O.S.P., de C.P. hebben elkaar bestreden met hun propagandamateriaal, waardoor een groote menigte op de been kwam. Als gevolg daarvan heeft ook de politie zich niet onbetuigd gelaten. In de Witte de Withstraat werden de colporteurs omringd door vier politieruiters, een groot aantal agenten te voet en eenige motor-zijspan nen. De schreeuwende colporteurs gingen in de richting van den Admiraal de Ruy- terweg door een meer en meer opdringen de menigte. Bij de Krommert achtte de politie de tijd gekomen, aan het rumoer een einde te maken. Na sommatie om uit elkaar te gaan werd de menigte hardhan dig verspreid, er vielen geduchte klappen. Bij herhaling werd op den De Ruyterweg de menigte uit elkaar geranseld. Zoowel N.S.B.-ers als O.S.P.-ers stoven naar alie kanten uiteen. De N.S.B. besloot toen naar het Kringhuis in de Helmersstraat te treic- ken. Op hun weg daarheen werden zij steeds gevolgd door hun tegenstanders en als gevolg daarvan moest de politie nog van de wapens gebruik maken in de De Clercqstraat en in de Kinkerstraat. In den loop van den middag hadden vier arresta ties plaats wegens opruiming. Eerst tegen vijf uur keerde de rust in West terug. RIJKSINSPECTEUR IN HECHTENIS GENOMEN. Naar we vernemen is de heer v. S., rijks inspecteur te Arnhem van het bureau tot ondersteuning van Nederlanders naar het buitenland in hechtenis genomen, ver dacht van het plegen van niet nader te noemen handelingen met minderjarige jongens, behoorende tot het personeel van zijn bureau. De heer v. S. is in het Huis van Bewa ring te Arnhem ingesloten. ONWILLIGE BRUIDJE. Te Breda zou een jeugdig paartje in het huwelijk treden. Alles was weken tevoren voor het heug lijk feit in gereedheid gebracht. De on dertrouw was op de normale wijze ver- loopen en de afkondigingen waren ge schied. Wettelijk was er dan ook geen enkel be letsel waarom het huwelijk niet op den aangegeven tijd zou worden voltrokken. tylen had echter buiten den waard in dit geval het bruidje gerekend. Wanttoen 's morgens op den trouw dag de bruidegom zich met zijn familie aan de woning van de bruid vervoegde, weigerde zij pertinent den gewichtigen stap te doen. Wat ook geprobeerd werd, niets hielp. Het bruidje bleef bij haar be sluit niet te huwen, zoodat de bruidegom onverrichterzake kon vertrekken. UIT DE RADIOWERELD Programma's voor Dinsdag 7 Nov. Huizen, 1875 M. K. R. O. -uitzending. 8.00 Morgenconcert. 10.Bisschopswijding van Z. H. Exc. Mgr. G. Brandsma, Apostolisch Vicaris van Kiru- mi (Afrika) door H. H. Exc. mgr. Jansen, aartsbisschop van Utrecht, mgr. Lemmens, bisschop van Roermond en mgr. Biermans, superior generaal van de Congregatie van Mill Hille, in de St. Bonifaciuskerk te Leeuwarden. I.15 Lunchconcert door het K. R. O.-sex- tet. 2.Vrouwenuurtje. 3.Middagsconcert door het K. R. O.-or- kest, afgewisseld door Zangrecital door An nie v. d. Linden. 5.30 Gramofoon. 6.40 Esperanto-cursus. 7.15 Dr. J. B. Deelen over „De waarde van het Moederschap." 7.45 Middenstandskwartiertje. 8.00 De K. R. O.-. Te 8.30 Vaz Dias. 9.00 Het Stedelijk orkest van Maastricht. 9.50 Voordracht. 10.10 Gevarieerd programma. 10.30 Vaz Dias. 10.35 De K. R. O.-boys. II.15 Gevarieerd programma. Hilversum, 296 M. AVRO-uitzending, 5.306.00 VPRO. 8.00 Gramofoonplaten. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gramofoonplaten. 10.30 Zang door Jo Reindorp, m. m. van B. Veen (piano). 11.00 Kook- en bakpraatje door Mevr. R. Lotgering-Hillebrand. 11.30 Pianorecital J. Wijman. 12.002.15 Ensemble Otto Hendriks en gramofoonplaten. 2.30 Gramofoonplaten. 3.00 Knipcursus. 4.00 Vioolrecital M. Groen A. d. vleugel E. Veen. 4.30 Radio-Kinderkoorzang o. L van J. Hamel. 5.00 Voor de kleine kinderen. 5.30 Jeugdhalfuur VPRO. door Ds. Aris. 6.00 Ensemble Lismonde uit Café-restau rant „Haeck" Den Haag. 7.00 J. Pelser Jr.: De omzetbelasting. 7.25 Gramofoonplaten 7.30 Engelsche les Fred Fry. 8.00 Vaz Dias. 8.05 Omroeporkest o. 1. v. Gerharz, m. m. van Miguel Dlobet (guitaar) en de „5 Svetlanoffs" Terek-Kozakken 10.00 „Caesar en Cleopatra", van G. B. Shaw. Vertaling: W. Vogt. 1ste bedrijf o. L van Kommer Kleyn. 10.35 Omroeporkest o. 1. v. N. Gerharz. 11.00 Vaz Dias. 11.1012.00 Gramofoonplaten. Daventry, 1554 M. 10.35 Morgenwijding. 10.50 Tijdsein en berichten. 11.05 en 11.2011.40 Lezingen. 12.20 Orgelspel R. New. 12.50 Paramount Astoria-orkest. o. 1. van Anton. 1.50 Midland Studio-orkest o. L v. Can- tell. 2.20 Voor de scholen. 2.50 Muzikale causerie. 3.55 Fransche les. 4.25 Lezing. 4.50 Concert. N. d'Argel (sopraan) en het Phillips Strijkkwartet. 5.35 Kinderuur. KLACHT TEGEN EX-BANKDIRECTEUR. Valschheid in geschrifte? Donderdag is te Haarlem door de re cherche, op last van den officier van jus titie, aangehouden en voorgeleid de aldaar verblijf houdende K., ex-bankdirecteur te 's Gravenhage. Tegen hem was door de directie eener N.V. een klacht ingediend L z. valschheid in geschrifte. 6.20 Berichten. 6.50 Bach's orgelmuziek. 7.10 Duitsche causerie. 7.50 Radio Militair-orkest o. L v. B. Wal ton O'Donnell, m. m. v. M. Reeve (piano). 8.50 Lezing. 9.20 Berichten. 9.40 „Ein Walzertraum", operette van O. Strauss. Leiding: S. Robinson. 10.55 Voordracht. 11.0012.20 Lew Stone en de Monseigneur Band. „Radio-Pari s", 1724 M. 8.05, 12.20, 7.05, 7.40 en 8.20 Gramofoon platen. 8.50 „Die Jahreszeiten", oratorium van Haydn. Kalundborg, 1153 M. 11.201.20 Concert o. 1. v. L. Gyldmark. 2.204.20 C. Rydahl's orkest 7.20 Concert door de Kon. Mil. Kapel o. 1. v. Sir Henry Wood, m. m. van J. Stock- marr piano.). 9.35 Gramofoonplaten. 9.55 Cithersoli door H. Gemert. 10.1511.50 Dansmuziek. Langenberg, 473 M. 5.25, 6.35, 10.45 en 11.20 Gramofoonplaten 12.55 Weragorkest o. L v. Kühn. 3.20 Concert m. m. v. koor, kwintet en solisten. 7.30 Süragorkest o. 1. v. Görlich en Sey- fert 10.00 Gramofoonplaten. 10.20 Weragorkest en -dansorkest o. 1. v. Kühn. R o m e, 441 M. 8.05 Concert door A. Serata (viool). Hier na Radiotooneel en gramofoonplaten. Brussel, 338 en 508 M. 338 meter: 12.20 Gramofoonplaten. 1.30 Omroepkleinorkest o. 1. v. Leemans. 5.20 Gramofoonplaten. 6.50 dito. 7.20 Het Happy-duet zingt 8.2010.20 Symphonieconcert o. L van A. Meulemans. 508 meter: 12.20 Omroepkleinorkest o. 1. v. Leemans. I.30 Gramofoonplaten. 5.20 Omroeporkest o. 1. v. Andrc. 6.35 Omroepkleinorkest o. 1. v. Leemans. 8.2010.20 Omroeporkest o .1. v. André, m. m. v. M. Darney (zang). Deutschlandsender, 1635 M. 7.30 Uit Leipzig: Opera „Carmen", van Bizet Carmen: Dusolina Gianninni o. 1. v. H. Weisbach. In de pauzes om 8.50 en 10.05 Berichten. 10.20 Berichten en hierna tot 11.20: Po pulair concert uit Langenberg. Gemeentelijk Radio Distributie-bedrijf te Leiden. (3e Programma). II.2012.20 Langenberg. 12.2014.20 Daventry. 14.20—15.20 Midland Reg. 15.2017.20 Langenberg. 17.20—19.20 Brussel (VI.) 10.20—21.20 Warschau. 21.20afloop Daventry. (4e Programma) 11.20—12.20 Kalundborg. 12.2013.20 Luxemburg. 12.2014.20 Londen Reg. 14.20—16.20 Kalundborg. 16.2017.50 Deutschl. Sender. 17.55—22.20 Boedapestt. 22.20afloop Ween en. Wijzigingen voorbehouden, Vrijdagmiddag laat is de gearresteerde weer op vrije voeten gesteld. Naar wij van de zijde der N.V.-directie vernamen, zou K. stukken hebben onder teekend met den naam van den directeur K. zelf beweert, dat hij tegen den direc teur een klacht had ingediend, wegens verduistering van stukken, waarop een tegen-aanklacht is gevolgd. FEUILLETON. VREEMDE KAPERS OP DE KUST. Naar het Engelsch bewerkt door J. VAN DER SLUYS. 26) Oud-korporaal Robert Smithers de zoon die bij de gasfabriek werkte, had een briefkaart gestuurd, waarbij hij berichtte, den volgenden dag, Zaterdag, tegen thee tijd op de fiets thuis te komen. In zalige onwetendheid omtrent dit in termezzo, kreeg Royson verbinding met Hobbs. Deze had waarschijnlijk het ge voel, alsof manna uit de hemel was ko men vallen. Uw mededeeling kan van zeer groot belang zijn, kapitein Royson, zei hij. Zoudt u mij het genoegen willen doen ora het heele verhaal nog eens aan brigadier Jack- sonte vertellen? Zeg hem uit mijn naam om onmiddellijk een onderzoek in te stel len en het schip nauwkeurig in het oog te houden. Hij heeft de beschikking over een extra-man behalve Roberts. Zoodra hij hem uitgestuurd heeft, moet hij me opbel len. Ik geloof, dat het verstandger is, dat u zelf buiten de politie-maatregelen blijft, maar ik zal Jackson opdragen om u van alles wat er gebeurt, op de hoogte te hou den. Generaal Swiney was zeer zeker een vol leerd onheilstoker. Zijn optreden had dien dag verscheidene menschen geërgerd. On der meer had het tengevolgee gehad, dat de altijd sluimerende vijandigheid tus schen de geuniformde politie en de z.g. stille recherche weer opvlamde. Vandaar dat, toen Hobbs den hoofdinspecteur van graafschapspolitie telefonisch van dit perspectief, dat de zaak vertoonde, op de hoogte stelde en voorstelde om aan Win ter in Londen een samenvatting van Roy- son's verklaring te telegrafeeren, zijn chef het denkbeeld onmiddellijk van de hand wees. Neen, besliste deze wij zullen dit op eigen gelegenheid onderzoeken. Ten eerste is het mogelijk, dat het op niets uit loopt. Ten tweede zijn wij, wanneer zij iets in het schild voeren, mans genoeg het met hen klaar te spelen. Natuurlijk zal ik in mijn brief aan den commissaris van Scotland Yard de volledige bijzonderhe den mededeelen. Tegen den tijd, dat die hem morgen bereikt, weten wij of dit nieuwe spoor al dan niet tot niets leidt. Indien u persoonlijk assistentie wenscht, dan kan ik u binnen het uur zes man en twee auto's zenden. Hobbs achtte deze handelwijze onjuist, maar kon het niet zeggen. Hij had het ge voel, alsof hij bijna ontrouw tegenover de drie detectives was, die op zijn verzoek dadelijk gereed hadden gestaan van Scot land Yard te komen. Hij had hen ontmoet en had groot vertrouwen in hun scherp zinnigheid. Hij wenschte nu, dat hij Schot land Yard maar dadelijk opgebeld had. Hij zou dat ook zeker gedaan hebben ware het niet, dat generaal Swiney den hoofd inspecteur geërgerd had en hij Hobbs verlangend was om de gelijkmoedigheid te herstellen van iemand, die het altijd voor zijn ondergeschikten opnam. En zoo ging 'n geschikte gelegenheid on benut voorbij. Eenige kostbare levens gin gen verloren en andere werden in de waagschaal gesteld, alles omdat een klein zielig man, die leed onder ongewroken beleedigingen, het noodig vond, om in zijn auto naar het graafschap te rijden en zijn officieele positie te misbruiken om het hoofd van de politie te sarren. Maar Furneaux hoorde den volgenden Zondagmorgen de ware toedracht. Nom d'un pipe! viel hij heftig uit, heb je ooit zoo'n bemoeial gezien? Dezen keer komt hij er echter niet zoo gemakkelijk af. Hij moest óf gekneveld óf vergiftigd worden. Hierbij richt ik op de „Naamlooze Vennootschap tot vernietiging van Generaal Swiney", een éénmansven- nootschap met een klein kapitaal en zon der prospectus, maar voor den drom mel met onbeperkte bevoegdheden. HOOFDSTUK XIV. Snelle temperatuurswisselingen. Royson was juist uit het politiebureau gekomen, toen hij juffrouw Hethcott te gen het lijf liep. Ha! Daar is u eindelijk! riep ze vroo- lijk Ik heb de heele stad door naar u ge zocht. Juffrouw Smithers zei, dat u naar de haven was gegaan maar ik zag u ner gens. Ik heb het druk gehad antwoordde hij eenvoudig. Interesseeert u zich nog altijd voor de Homestead-zaak? Dat'doen we toch allen, zou ik den ken. Juffrouw Macdonald logeert zelfs in uw gastvrije woning. Die u de heele week nog niet te zien heeft gekregen. Is dat mijn schuld? vroeg hij- Neen. Misschien niet. Dat is juist de reden, waarom ik eens met uw wilde pra ten. Zullen we een eindje oploopen? Zij leidde hem met overleg naar den wandelweg langs de kust, vanwaar „Zee zicht" zichtbaar was op een halve mijl af stand over de. bocht van de baai. Zij had een handig excuus voor haar opvallende zenuwachtigheid. Ik weet werkelijk niet hoe ik begin nen moet, zei ze met een bedeesdheid, die niet geheel en al geveinsd was. Ik be schouw u als een vriend en ben er zeker van dat ik u vertrouwen kan. Maar het is zoo moeilijk omoch, het is maar het beste om het ronduit te zeggen. Ik maak mij bezorgd over Arthur en uffrouw Mac donaldShiela zooals wij haar zijn gaan noemen. Werkelijk? Gladys wierp een steelsche blik op haar metgezel. Zijn gezicht verried even weinig emotie alsof het uit graniet gehouwen was; hij was zeer zeker niet van plan om haar taak te vergemakkelijken. Maar ze moest verder gaan. Ziet u, misschien komt alles terecht, maar dergelijke dingen verontrusten iemand toch, vervolgde ze zacht Zij is een lief meisje, heel, heel knap en aan trekkelijk. Eigenlijk geef ik haar ook geen schuld. Maar wie zou zooiets van Arthur gedacht hebben! Ik, zijn zuster, die hem zijn leven lang gekend heeft, zeker niet. Is u bezig me te vertellen, dat uw broer gecharmeerd is van juffrouw Mac donald? vroeg Royson toen op effen toon. Hij is dol verliefd op haar. Is het u nu duidelijk? En zij op hem? Ikgeloof van weL Waarom niet? Ja, waarom niet? Er is eenig verschil van leeftijd, maar men leest tegenwoordig wel vaker, dat jonge vrouwen hun geluk vinden door zich aan de hoede van veel oudere mannen toe te vertrouwen. Heeft hij al met den baron gesproken? Royson's plotselinge woordenvloed zou sommige vrouwen misschien van streek gebracht hebben. Maar Gladys Hethcott viel heftig uit: Wat een ouderwetsche nonsens! Te genwoordig vraagt men enkel en alleen het meisje. Brrr! Wat een beproeving! Wees alstublieft niet onaardig. Ik vraag uw raad, uw sympathie en u maakt van mijn moeilijkheden een grapje. Het spijt me, dat u dat denkt, Ik moet een ongekenden zin voor humor heb ben; ik zelf kan namelijk niets grappigs vinden in hetgeen u gezegd hebt. Ik be grijp zelf niet precies, wat de moeilijkheid is. Uw broer zal vermoedelijk toch wel eens trouwen. Waarom zou zijn vrouw niet mooi zijn en misschien nog een flinke bruidschat meebrengen? Ja. dat weet ik wel. Ik geloof ook dat het in vele opzichten een aardig paar zou zijn. Waarom moet ik dan eigenlijk raad geven? Gladys bloosde en haar lippen trilden een weinig. U hoeft niet zoo onaardig te zijn, pro testeerde ze. f Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 3