MAANDAG 6 NOVEMBER 1933 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 12 UIT DE OMGEVING KATWIJK AAN ZEE TWEE LOGGERS AAN DEN GROND GELOOPEN Door de hevige mist. Tengevolge der hevige mist zijn Zater dagavond een tweetal loggers aan den grond geloopen. Een, de Scheveningen 20, strandde ter hoogte van de Uitwatering en zit op eenigen afstand van het strand. De andere, een Scheveningsche logger, die onder Poolsche vlag vaart, de G. D. Y., zit ten Zuiden van het dorp aan den gron*. Deze zit zoo hoog dat de logger Zondag bij laag water te bereiken was. Begrijpelijk, dat de schepen veel belangstelling trok ken. Gehoopt wordt dat de schepen mei hoog water weer zullen kunnen vlot ko men. Met het Poolsche schip zal dit niet zoo gemakkelijk gaan Bloempjesdag. De gisteren in de beide Katwijken gehouden bloempjesdag ten bate der vereeniging voor hulpbehoevende blinden bracht 120.31 K op. KATWIJK Werkloosheid. Aan het correspondent schap der arbeidsbemiddeling alhier, staan momenteel ingeschreven 346 personen, waaronder zijn: 6 stokers, 5 binnenschip pers, 4 varensgezellen, 3 loodgieters, 3 stu- cadoors, 6 scheepmakers, 24 visschers, 2 tuinlieden, 81 landarbeiders, 3 kuipers, 99 losse arbeiders, 2 fabrieksarbeiders, 9 met selaars, 11 schilders, 2?* timmerlieden, 14 opperlieden, 43 grondwerkers. Deze week konden worden geplaatst 9 personen. Personalia. De heer A. Schimmer al hier is met ingang van 1 Dec. van adjunct commies der directe belastingen en accijn zen, bevorderd tot commies met stand plaats Den Haag. Personalia. De heer A. C. Vriens, rijksklerk bij de directe belastingen is met ingang van 1 Dec. bevorderd tot adjunct commies met standplaats Lobith. Voetbal. Een wedstrijd op 1.1. Zater dagmiddag tusschen Quick Boys I en Rijns- burgsche Boys I eindigde met een overwin ning van 62 voor De Quick Boys. HOOGMADE Verbetering wegen. Naar wij verne men, zal binnen korten tijd een aanvang gemaakt worden met de afwerking van den in de kom aangelegden en gereconstrueer- den verharden weg, door besproeiing met Bristar-teer. STOMPWIJK. R. K. Bouwvakbond. Donderdag 9 November a.s. te 7.45 u. zal den R. K. Bouwvakarbeidersbond, onderafd. R. K. Volksbond te Leidschendam, een feestver gadering houden in het Patronaat. Spre ker is de heer Voorham. De avond zal wor den opgeluisterd met muziek en tooneeL K. J. M. V. Maandag 6 Nov. a.s. zal de Zeereerw. Pater C. J. v. Heiningen, di recteur Missiehuis te Hoorn voor de K. J. M. V. spreken over „De Wereld, zooals wij ze zagen". Aanvang 8.15 uur precies. Werkloozen. Het aantal werkloozen bedraagt in de gemeente Stompwijk 81 (vorige week 106) en in Veur 40 (vorige week 74). Veur heeft bovendien 40 werk loozen in de werkverschaffing. Kolen- en boterbonnen. De kolen- en boterbonnen kunnen voortaan alleen wor den afgehaald des Vrijdags te 10.30 uur afd. 2 Gemeente-Secretarie. Kolen afhalen aan de Gasfabriek voor Stompwijk Dinsdags van 24 uur en voor Veur Woensdags van 24 uur en voor te werkgestelden Zaterdags van 24 uur. Geboren: Johannes Cornelis Francis- cus z. v. J. B. M. Komen en G. M. C. Slootweg Cornelia Theodora d. v. A. P. v. d. Sande en A. M. v. Winden. Ondertrouwd: F R. Pril en J. M. O. Mohr C. A. v. d. Ham en M. K. J. v. d. Velde. VEUR. Geboren: Helena Petronella Cecilia d. v. W. N. v. Meizen en M. J. de Hertogh Petronella Wilhelmina Maria d. v. J. H. Heemskerk en J. M. de Wilde Johannes Gerardus Engelbertus z. v. H. J. Hooij- mand en M. G. Verhagen. Ondertrouwd: J. Marks en C. D. H. Buijs. WOUBRUGGE Crisis-collecte. De collecte ten bate van het plaatselijk Crisis-comité, welke j.l. Vrijdag beëindigd is, heeft in totaal 108.14 J4 opgebracht, t.w. te Woubrugge ƒ76.67 en te Hoogmade f 31.4734. Voor het welslagen van deze speldjescollectie zal het comité zeer zeker dankbaar zijn. Reeds nu bereiken het comité weer meerdere aanvragen om steun in geld of in natura. Langzaam begint het comité weer haar voilé actie te ontplooien, hulpbie dend, waar zulks noodig is, en helpend uit haar inkomsten en goederen, voor zoover haar dit mogelijk wordt gemaakt door ge vers en geefsters. Kleinhandelaren, b.v. slagers, banket bakkers, zullen worden aangeslagen in de omzetbelasting. Men zorge dus, een goede boekhouding te hebben, want de aanslag van den inspecteur der belastingen geldt als de eenig geldende. Slechts wanneer men b e w ij z e n kan, dat de aanslag te hoog is, kan men reclameeren. Grondstof fen en half-fabrikanten zullen als regel vrijgesteld worden van de omzetbelasting. Men kan aan den inspecteur der belastin gen een verzoek richten zijn grondstoffen geregeld te betrekken zonder de omzetbe lasting. Zoo b.v. voor den kleermaker, lap pen goed; voor den banketbakker boter enz. De fabrikant is verplicht de belasting te heffen op den verkooper. Sigarenwinke liers mogen hun artikelen hooger verkoo- pen dan de prijs en de tabaksbelasting. Doch spr. herhaalt, dat deze belasting vele moeilijkheden zal medebrengen en dat de tijd het zal moeten leeren. Tenslotte brengt spr. ter tafel, dat de regeering voor een groot tekort zit. Men zou de R. K. Midden standsbond zich er tegen kunnen blijven verzetten, maar het is de plicht van ons, om dit sociaal te bezien, en het zou nog een groote vraag wezen, wanneer men door verzet deze wet had laten kelderen, wat men dan voor heffingen had gekre gen; misschien nog veel nadeeliger voor den middenstand. Spr. besluit zijn op en top leerzame rede met den wensch, dat deze wet, welke voor vijf jaren is aange nomen, over vijf jaren niet meer noodig zal worden geacht. Hierna wórdt een korte pauze gehouden, waarna enkele aanwezi gen het een en ander nog vragen ter ver duidelijking. Bij herhaling deelt de heer Mol mede, dat de belasting moet voldaan worden bij de eerste aflevering niet bij den inkoop. Bijv. men koopt een artikel en betaalt dit voor Januari, doch men laat ze leveren in Maart. Ook dan zal belasting moeten be taald worden. Ten laatste bedankt de voorz. den heer Mol voor zijn duidelijke uiteenzetting en roept hem een hartelijk tot weerziens toe. Overgegaan wordt tot de behandeling der bondsbegrooting en voorstellen der afdeelingen aan den Cen- tralen Raad. De bondsbegrooting wordt zonder op- of aanmerkingen aangenomen. De voorstellen worden eveneens behan deld en wordt besloten het voor of tegen. Tot afgevaardigden naar Centrale Raads vergadering worden gekozen de heeren v. d. Bosch en v. Ross urn. Na gehouden stem ming wordt bestuurslid (vacature Timp) gekozen de heer Flux, welke zijn benoe- i ming aanneemt. In beginsel wordt besloten in den vastentavond een feestavond te or ganise er en. Bij de rondvraag wordt verzocht, den I concierge van het Parochiehuis te trach- I ten te bewegen, de artikelen bij de Han- zeleden te koopen. Niets meer aan de orde zijnde, dankt de voorzitter de aan wezigen voor hun opkomst en sluit op de gebruikelijke wijze deze hoogst interes sante, leerzame bijeenkomst. SPORT DIOC. HAARL. VOETBALBOND. „Steeds Hooger". Een prachtige prestatie leverde hier „St. Hooger H', dat DOS 4 op bezoek had en hen met een 52 nederlaag naar huis zond. In een wedstrijd waarin DOS na 15 min. de leiding nam, om die voor de rust omge zet te zien in een 21 achterstand. Na rust maakte DOS onmiddellijk gelijk. Doch St. Hooger dacht er ahders over, want onze linksbinnen scoorde nog 3 goals na rust, zoodat hij al de 5 doelpunten voor zijn rekening nam. SNA II kwam op bezoek bij St. Hoo ger I en werd met een 60 nederlaag naar huis gezonden. St. Hooger verschijnt met 2 invallers, SNA is geheel compleet. SNA trapt af, St. H. neemt het leder di rect over en is niet van het doel der gas te nvandaan te slaan. Totdat na 10 min. de links-binnen een keurig onhoudbaar doelpunt maakt. Na aftrap neemt St. Hoo ger den bal over en uit een voorzet van rechts schiet de vrijstaande rechtsbuiten prachtig in. Er zijn thans 14 min. ge speeld. Geheel SNA wordt op eigen helft teruggedrongen, totdat een der gasten corner maakt, die prachtig genomen wordt en rechtstreeks in het net verdwijnt. ENA komt er nu iets beter in en probeert een tegenpunt te maken voor rust. Zij krij- geen nog een vrijen schap te nemen, die goed genomen wordt, maar door den re serve-keeper prachtig wordt gehouden. Er zijn nog 2 min. te spelen, de bal gaat uit het middenveld van man tot man en wordt keurig door den rechtsbinnen in het 4de doelpunt omgezet. Na rust een spel van kat en muis, geheel SNA gaat verdedigen, er is geen doorko men meer aan. De keeper der gasten is thans in topvorm, de onmogelijkste ballen worden door hem gehouden. Toch kan hij niet verhinderen, dat St. Hooger nog twee maal doelpunt. Er zijn nog pl.m. 15 min. te spelen, maar verandering in den stand komt er niet meer. Denkt er aan jongens, a.s. Woensdag avond 7.30 vergadering bij Daleman. Allen present. RECHTZAKEN PRIKPLANKEN. De Hooge Raad heeft heden verworpen het cassatieberoep van S. S., exploitant van prikplanken, die wegens overtreding van de loterij wet door de rechtbank te Amsterdam is veroordeeld tot een voor waardelijke hechtenisstraf van drie weken en een geldboete van 300 guldenu. INGEZONDEN STUKKEN Het geschilder in Nieuwveen. Geachte Redactie, Gaarne zou ik nog eens uw gastvrijheid willen vragen voor het onderstaande en be tuig u b(j voorbaat mijn erkentelijkheid. In uw ingezonden schrijven van 31 Oet brengt u de „zeer uitgebreide en punctueel verzorgde notulen" van den gem.-secre- taris in het geding. Deze heeft het fou tieve bedrag van 171 voor gangschilder werk niet genoteerd, dus.is het door u niet genoemd, aldus luidt uw naïeve ver klaring. Nu ga ik in mijn bewondering van de laatste notulen ik wil niet gen«r raliseeren niet zoo ver. De lengte laat ik rusten, maar de geprezen punctualiteit is, dunkt me, aanvechtbaar. Bij de laatste raadsvergadering viel het me op, dat noch het bestreden bedrag van 171.voor schilderwerk, noch het ge middelde bedrag der regeeringssteun aan de tuinders, dat volgens den voorzitter 100.bedroeg, in de notulen vermeld stond. Over die 171.zijn we aan het „vechten", maar over het laatste bedrag hebben we gelukkig eenzelfde meening, dank zij de royale verklaring van den voorzitter op de jongste zitting, dat hij met de vroedschap de steun aan de tuinders bij vergissing op 100.berekend had, terwijl ze in werkelijkheid slechts 10. bedroeg. Zuiver op grond van dit (dus foutieve) hooge bedrag achtte de Raad het niet noodzakelijk nu reeds gemeentesteun aan de tuinders te verstrekken. Meerdere tuinders werden hierdoor gedupeerd. En dit hoogst belangrijke bedrag werd door den gem.-secretaris niet genotuleerd. Noemt u dat punctueel, meneer Plomp? U moet daarom uw bewijskracht niet aan de notulen ontleenen. De andere argumenten, waar u mee aan komt dragen, heb ik om het u gemakkelijk te maken, reeds ten deele voor u geop perd in mijn open brief van 12 Oct. Toen heb ik ze tevens weerlegd. Gevoeglijk kan ik u daar nog eens naar verwijzen. Door opname van de schriftelijke verkla ring van de verslaggevers, de heeren Bruyne en Vossepoel, in dezelfde brief, hebben zij alsnog de bewuste som van 171.vermeld. Voor de nietszeggende houding van het raadslid, den heer Groeneweg, heb ik reeds een verklaring gegeven. Dat hij zijn handteekening niet tegen uw bewering verdedigde, pleit nog niet voor u. Hij kon verwachten, dat zijn signatuur niet ver langd werd om voor een verzameling te dienen. U beschouwde de heele materie als een storm in een glas water, die 5 Oct. tot bedaren kwam, ik beschouw hem, in te genstelling met uw uitlating, n u eerst ge ëindigd. Th. St. HAAKMAN, Corr. van de „L. Crt." Nieuwveen, 2-ll-'33. Voorhout, 3 Nov. 1933. Mijnheer de Redacteur, Gelieve s.v.p. een klein plaatsje in uw geëerd blad, waarvoor bij voorbaat mijn dank. Overbekend is het, dat het R.-K. Werk liedenverbond een beroep heeft gedaan op alle leden om één uur loon af te staan om het groote tekort van 150.000 voor den afbouw van het Sanatorium te Bilthoven te dekken. Nu heeft men hier ter plaatse door omstandigheden nog niet kunnen colporteeeren met de Solidariteitszegels. De Propaganda-club heeft nu dit werk ter hand genomen en is het doel van dit schrij ven de leden van de R.-K. Werkliedenor ganisaties langs dezen weg bekend te ma ken, dat de leden van de Propaganda-club u dezer dagen komen bezoeken, ten einde te trachten een bijdrage voor dit mooie doel bij u te ontvangen. Voorhouters, steunt dit bij uitstek zoo mooi werk. Mijnheer de Redacteur, moge deze rege len er een weinig aan hebben meegehol pen tot het succes van den verkoop van de Solidariteitszegels. Dan voelt ondergetee- kende zich ruimschoots beloond. U( Mijnheer de Redacteur, dankend voor de verleend plaatsruimte. J. P. VAN STEIJN,.. Secr. der Propaganda-club „St.- Willibrordus". 3 MAK&. i liüKiCil 1 ÉN DEN HAAG, 4 Nov. Groenten en fruit veiling. Appelen Koningsrood 48 cent, Goudreinet. II 69 cent, II 417 cent, Ex tra 1825 cent, Bellefleur 710 cent val 57 cent, Bosch Appel 36 cent, Lemoen- appel 6—8 cent, Fransche Bellefleur 4—7 cent; Court Pendu 47 cent, Present van Eng. extra 1922 cent; Dubbele Bellefleur 21—14 cent, Zonzoet 810 cent, Tuinzoet 7—9 cent, Campagnezoet 68 cent, Honds muil 35 cent, Wijnappel 47 cent, Ster- appel I 611 cent, II 310 cent, Prinsesjes Noble 2022 cent, Oranje Pippeling 58 cent, Armgaten 46 c ent, Klumken 38 cent, IJzendijkers 26 cent, Ossekop 47 cent, Coxs Oranje 510 cent. Peren: Gieser Wildeman 68 cent; Late Maagdeperen 8 10 cent, Brederodes 911 cent, Louwtjes 4 7 cent, Beurre Clairgeau 1417 cent, Ber- eamotten 57 cent, Kweesperen 12 cent, Napelsche Kastanjes 1520 cent per kg. BOSKOOP, 4 Nov. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Golden Ophe lia 1525 cent, Hadley 3552 cent, Clau dius Pernet 4075 cent, Columbia 1528 cent, Butterfly 2543 cent, Mac Keiler 15 20 cent, Rosalandia 1530 cent, Florex 13 25 cent, Hoover 3046 cent, Chas. P. Kil- ham 1324 cent, Edith Helen 4486 cent, Aug. Noack 1422 cent, Else Poulsen 5088 cent, Briarcliff 2032 cent, Ellen Poulsen 2430 cent, Ingar Olson 2040 cent Chry santen, grootbloemig 60120 cent, idem tros 1528 cent. Clematis Prins Hendrik f 1.602.20., Eikenblad 79 cent. LEIDSCHENDAM. St. Josephs-Gezellen. Zondag vierde de St. Josephs-Gezellen-Vereeniging te Leidschendam haar jaarfeest, wat in alle opzichten schitterend geslaagd mag hee- ten. De dag werd begonnen met een H. Mis te 7 uur, waarna Algemeene H. Communie der leden, waaraan alle leden deelnamen. Hierna was er gemeenschappelijk ontbijt en gezellig samenzijn in het patronaat, waar het ook recht prettig was. De vice- praeses, kap. Dunselman, sprak hier een kort opwekkend woord en installeerde met hartelijke woorden den heer P. v. d. Zon, als lid van den Raad van Bestuur, die de leden aanspoorde trouwe leden te zijn en met het Bestuur steeds ten volle mede te werken Des avonds te pl.m. 8 uur opende de vice-praeses de feestelijke bijeenkomst voor ouders, genood igden en Gezellen. Hij heette allen hartelijk welkom, in het bij zonder de ouders en de afgevaardigden der verschillende vereenigingen. Ook de Mondharmonicaclub uit Den Haag, onder leiding van den heer Nieuwenbroek, heette hij hartelijk welkom. Hij wenschte allen een prettigen avond. De Mondharmonicaclub opende met een vroolijk en schitterend stukje muziek, ter wijl zij verder den avond op heerlijke en schitterende wijze opluisterde en aller aan dacht had, vooral ook de kleine harmoni ca-virtuoos had aller belangstelling, de heeren hadden ook telkens een verdiend en luid applaus te accepteeren. Heeren muzikanten en den heer Nieuwenbroek hulde en dank. Dan verschijnt de Tooneelclub der Ge zellen „Adolf Kolping" voor het voet licht, die opvoerde het blijspel in 3 be drijven „De firma Arie Slootjes", een stuk, dat bij de aanwezigen zeer in den smaak viel en de lachspieren den geheelen avond danig in beweging bracht. De rol len werden alle zeer goed gespeeld en de spelers mochten een verdiend applaus in ontvangst nemen en verdienen alle lof voor hun goede en mooie speL Adolf Kol ping kan tevreden zijn met hetgeen zij presteerde. Gedurende de pauze werden nog eenige mooie schilderijen verloot. Op het einde dankte kap. Dunselman al len voor de medewerking, in het bijzon der tooneel en muzikanten en hoopte steeds op aller medewerking te mogen blijven rekenen. Het was een prachtige en schitterend geslaagde avond en het Bestuur en Gezel len kunnen zeer zeker met genoegen en trots op dezen dag terugzien. SASSENHEIM Lotenverkoop St. Ambrosius. Begun stigd door mooi herfstweer trokken Zater dagmiddag de mannen van de muziekver- eeniging „St Ambrosius" erop uit om de laatste lootjes te verkoopen. Er waren ook dames bh', die huis aan huis aanbelden om deze lootjes aan te bieden. De uitkomst was niet onbevredigend, zoodat de uitloting wel spoedig te verwachten is. Het gaat nu nog om de paar laatste en deze wegen 't zwaarst. Wie helpt een handje? B.VX. Op Woensdag 8 Nov. zal de Bijz. Vrijwillige Landstorm, afd. Sassen- heim, haar winterschietoefeningen weder om hervatten in 't K.S-A.-gebouw. Aanvang 8 uur. UIT DE RIJNSTREEK AARLANDERVEEN. A. V. B. De beide elftallen van AVB hebben Zondag weer twee overwinningen in de wacht gesleept. Beide elftallen kwamen uit in de O.B.C. AVB I speelde thuis tegen ZVV J uit Ze venhoven en won met niet minder dan 5—0. AVB n ging naar DVS n te Noorden en won op het kantje af met 21. ALPHEN AAN DEN RIJN. „Oefening Baart Kunst". De R. K. gemengde Zangvereeniging „Oefening Baart Kunst" behaalde Zaterdagavond op het te Overschie gehouden Groot Nat. Zaal-zangconcours, uitgeschreven door t mannenkoor „Ons Genoegen" aldaar in de afdeeling uitmuntendheid, een tweede prijs met 282 punten. BOSKOOP. Provinciaal wegen-plan. Ged. Staten van Zuid-Holland stellen aan de Provin ciale Staten een, door de omstandigheden geboden, wijziging in het Provinciaal We genplan voor. Voor zoover betreft den onder A. No. 20 op het Provinciaal Wegenplan voor komenden weg ZegwaartBenthuizen Boskoop, door van het wegenplan af te voeren den Schinkelweg, den Zegwaart- schenweg en den Geerweg en door daar voor op het Wegenplan te brengen een iets meer oostelijk nieuw aan te leggen weg, loopende van den Hoogeveenschen weg ten Oosten van Benthuizen naar den nieuw aan te leggen Rijksweg 's-Graven- hageGoudaUtrecht, No. 12 van het Rijkswegenplan 1932. ZOETERWOUDE (Hooge Rijndijk). Volksbond. De leden dezer afd. wor den er aan herinnerd, dat op Dinsdag 7 Nov. a.s. 's avonds half acht een cursus avond wordt gegeven. Als spreker zal op treden de heer J. W. v. d. Akker, voorz. Centr. Bestuur, die behandelen zal de en cycliek Quadragesimo Anno. 't Bestuur doet een beroep op de leden, allen dezen avond ter vergadering te komen, opdat deze cursus-avond zoo goed mogelijk mag slagen. NIEUWKOOP. Geboren: Wilhelmina Maria d. v. M. J. Schutter en W. Whale Willy d. v. A. Blijleven en M. Vonk Hendrika Corne lia d. v. A. Vianen en W. Vork. Getrouwd: J. Balvert 26 j. en C. E. Kas 26 j. Overleden: J. Steenvoort 82 j. we duwnaar van E. van der Klei). WOERDEN. Patronaatsavond. Woensdag 8 Nov. a. s. heeft een feestavond plaats, aangeboden door het Patronaat „St. Antonius" aah de donateurs. Opgevoerd wordt het tooneelspel „De Geldduivel" door de Gezellen-Tooneelver eeniging. Muzikale opluistering door het „Fluitistencorps". BODEGRAVEN. Hanze. Vergadering van den R. K. Middenstandsvereeniging „De Hanze" afd. Bodegraven op Vrijdag 3 Nov. in hotel van Rossum te 8 uur. De voorzitter, de heer R. v. d. Reijden, opent de vergadering met den christelij- ken groet en heet de aanwezigen van harte welkom, in 't bijzonder den heer Jan Mol, propagandist van het Hanzebureau, die een inleiding zal houden over de omzetbe lasting. Allereerst richt de voorzitter zich tot den nieuwbenoemden Geest. Adv., ka pelaan J. Suyker, en roept hem een harte lijk welkom toe. Spr. hoopt, onder Gods zegen, op aangename wijze met den Geest. Adv. samen te werken tot groei en bloei der vereeniging en verklaart hem bij deze geïnstalleerd. De Geest. Adv. brengt den voorzitter hartelijk dank voor de welgeko zen woorden tot hem gericht De notulen, welke hierna worden voor gelezen door den secretaris, den heer P. W. M. v. Niekerk, worden zonder op- of aan merking onder hartelijken dank aan het adres van den secr. door de vergadering vastgesteld. Bij de mededeelingen, spoort de voorz. de leden aan, het toegezonden boek „W. W. W." indien zulks nog niet ge daan was, eens in te zien, gezien de groote waarde hiervan. Door de vergadering wordt het bestuur gemachtigd, nieuwe leden aan te nemen, en zulks niet meer te behande len op de ledenvergadering. Hierna wordt het woord gegeven aan den heer Mol. De heer Mol zeide verheugd te zijn, om in Bodegraven, na drie jaar, weer eens een spreekbeurt te mogen vervullen, niette genstaande het onderwerp „De omzetbe lasting" tamelijk taai is voor toehoorders, vooral als er dan belastinggeld mede ge moeid is. Deze wet zal 1 Januari 1934 in werking treden. Minister de Geer stelde voor 1 procent te heffen op alle geleverde goederen. Doch hierin zat een groote on billijkheid, want indien het ging van fabri kant naar tusschenhandelaar, naar grossier, en dan naar den winkelier, zou men kans hebben dat de middenstander een heffing zou krijgen van 4 a 5 procent en dus zoo doende de grossier groote nadeelen zou ondervinden, zoo niet zijn ondergang. Brood, aardappelen, margarine en turf stelde de minister voor, vrij te stellen van de omzetbelasting. Een andere onbillijk heid was, dat de publiek-rechtelijke instel lingen, vrij van deze belastingen zouden zijn, aangezien ook deze instellingen in concurrentie zijn met een middenstand, vooral in de groote steden. Nog vele on billijkheden zou men op kunnen merken. De R. K. Middenstandsbond heeft in deze hard gearbeid, om te kunnen voorkomen, dat dit ontwerp van minister de Geer doorgang zou vinden. Wat er na 1 Januari gaat gebeuren, is eigenlijk nog weinig met zekerheid te zeggen. Er zal een heffing worden genomen, een éénmalige heffing van 4 van deze bronnen. De rubriek allernoodzakelijkste levensbehoeften zijn bij het nieuwe ontwerp thans veel meer uitgebreid. Op weelde-artikelen komt een heffing van 10 NIEUWVEEN Eierenveiling. In verband met de ge ringe aanvoer zal de eierenveiling voortaan om de veertien dagen gehouden worden, zoodat de eerstkomende veiling van Don derdag 9 Nov. a.s. gevolgd zal worden door die op 23 dezer enz. Geboren: Anna Hendrina d. van J. H. Janmaat en J. A. Rekelhof Henricus z. van P. v. d. Berg en G. Brouwer Mar in us z. van G. Myer en L. Agterdenbos. Overleden: J. G. Mann 63 j. A. Visser 44 j. Th. Franchimon 74 j. Gevestigd: A. Kronen van Uithoorn W. G. L. v. d. Schaar van Bloemendaal H. F. Pieterse van Castricum G. Klok- kemeyer van Bloemendaal J. Vierbergen van Alphen a. d. Rijn. Vertrokken: A. C. Kivith naar Ba- rendrecht J. P. Lok naar Ter Aar N. Goosen naar Poortugaal J. M. J. Bal vert naar 'sGravenhage N. Selter naar Amsterdam P. Kunnen naar Zeist B. 5. v. d. Hart naar Bloemendaal W. Meyer en gezin naar Leiden Arbeidsbeurs. Het aantal ingeschreven werkloozen bedraagt ze' en man. ZOETERWOUDE. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert Donderdagmorgen te 9.15 Agenda: 1. Beëediging van den heer H. A. Friebel, als plaatsvervangend secreta ris. 2. Ingekomen stukken. 3. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot het toe kennen van een brandstoffentoeslag aan werkloozen en tot wijziging der steunrege ling. 4. Als voren tot het doen van extra afschrijvingen op de bezittingen van het Waterleidingbedrijf. 5. Als voren tot wij ziging der verordening, regelende de voor waarden en tarieven voor waterverbruik. 6. Als voren tot oninbaarverklaring van achterstallige posten wegens verschuldigd watergeld. 7. Als voren om gelden be schikbaar te stellen voor het doen drijven der schoorsteenschouw. 8. Als voren tot onderhandschen verkoop van 5 wilgen boomen. 9. Als voren tot onderhandsche aanbesteding van de vernieuwing vein het dek der Vlietbrug. 10. Als voren om over te gaan tot vernieuwing der Kerkbrug op het Watertje. 11. Als voren om afwijzend te beschikken op een verzoek van M. v. d. Velden, betreffende bebouwing „Rhjjn- vreugd". 12. Als voren om de beslissing te verdagen op het verzoek van C. H. de Jong, betreffende aanleg van een straat en verlichting in het park „die Leijthe". 13. Als voren tot aanvulling der Algemeene. Politieverordening met een bepaling, be treffende het houden van openbare inza melingen door middel van bonnen e.d. 14. Als voren tot vaststelling eener verorde ning, als bedoeld in art. 122 der Gemeente wet, betreffende de inning van kadegeld en tot bepaling der zekerheidsstelling van den met de inning belasten persoon. 15. Als voren tot vaststelling der begrooting voor het Waterleidingbedrijf en de ge meente-begrooting voor 1934. 16. Rond vraag.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 12