HET ECHTPAAR LINDBERGH IN ONS LAND. UIT DE RIJNSTREEK ID AG NOVEMBER 1933 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 7 Dwars door storm en regenvlagen. Schellingwoude wacht in den regen. Felle regenvlagen striemden gistermid dag het Buiten-IJ, en het kleine gezel schap, dat in den hangar van het Marine- Vliegkamp te Schellingwoude bijeen was, waagde zich slechts af en toe, tusschen de buien in, naar buiten op den steiger om den zwaar bewolkten hemel af te kijken. De beperkte kring, die van de aankomst van Lindbergh kennis droeg en het wei nig aanlokkelijke weer waren oorzaak, dat er van publieke belangstelling voor het echtpaar, dat ongetwijfeld ook door het Nederlandsche publiek op geestdriftige wijze zou zijn ontvangen indien het pu bliek daar gelegenheid toe had gekre gen, geen sprake was. In de vliegloods waren aanwezig de Commandant van de Marine te Amsterdam, Kolonel van Reede, de Amerikaansche con sul-generaal te Amsterdam Charles L. Hoover en echtgenoote, üe heer Plesman, Directeur van de K. L. M., de heer Thom son, stationschef van Schiphol, een verte genwoordiger van de Wright Curtiss-mo- toreniabrieken en van de Standard Oil, de eene voor eventueele controle op den mo tor van Lindbergh's toestel en de ander ter controleering van de aanvulling van de brandstofvoorraad, en verder de ge bruikelijke journalisten en persfotografen. Daar is hij. Het is enkele minuten na drieën als het roode éénmotorige watervliegtuig uit Zuid- Oostelijke richting opduikt. Binnen enkele minuten is het boven het vliegkamp, en na even met eenige ruime cirkels het terrein te hebben verkend, strijkt het in de rich ting van de Strekdam neer en komt het naar de hangar getaxied. Een marinesloep vaart het vliegtuig tegemoet en aan den vleugel mee terug om de juiste koers aan te geven. Lindbergh staat rechtop in de cockpitt en steekt in zijn gele overall ver boven de romp van het toestel uit. Het is de bedoeling, het vliegtuig tusschen de beide houten vlotten terzijde van de hel ling aan den betonsteiger te krijgen, maar de krachtige wind en "de zij stroom doen het lichte watervliegtuig afdrijven, en dus taxiet Lindbergh opnieuw weg om na eeni ge manoeuvres tenslotte tusschen de beide vlotten terecht te komen, waar de daar opgestelde matrozen de vleugels grijpen en het toestel aan den rechtschen steiger meeren. Lindbergh trekt zijn overall uit en klimt uit het toestel op het vlot, waar Kolonel Van Reede hem ontvangt en hem namens den Minister van Defensie welkom heet. Ook mrs. Lindbergh heeft inmiddels het vliegtuig verlaten en wordt door Kolonel Van Reede voorgesteld aan den heer en mevr. Hoover en aan den heer Plesman. Geen interviews s.v.p. Het groepje is al dadelijk in druk ge sprek gewikkeld. Vooral de heer Ples man onderhoudt zich levendig met Colo nel Lindbergh, terwijl mrs. Hoover weldra met mrs. Lindbergh in de can tine ver dwijnt. Als de beide luchtreizigers zich van hun overall hebben ontdaan, blijken zij te zijn gekleed in witte, wollige pekkers. De vliegkap hebben zij beiden nog op. Lindbergh is lang en blond, kykt jongens achtig verlegen en vriendelijk, doch is voor de pers ongenaakbaar, heeft onmid dellijk bij zijn aankomst door Kolonel'Van Reede het verzoek laten doen, hem vooral niets te willen vragen. Nederlandsche journalisten plegen dergelijke verzoeken, die uit vermoeianeid en natuurlijke be scheidenheid voorkomen, te eerbiedigen. En dus kan ook mevrouw Lindbergh, de dochter van den thans overleden Ameii- kaanschen diplomaat en politicus Dwight Norrow, ongehinderd met mrs. Hoover xn de cantine verdwijnen. Naast haar langen echtgenoot lijkt mevr. Lindbergh kleiner dan zij in werkelijkheid is. Ook zij ziet er prettig en vriendelijk uit. Maar ook zij zegt niets, althans tegen de pers. En de heer Plesman verzekert ons, dat zij absoluut niet zouden weten, wat voor nieuws, dat de moeite van het publi- c eer en waard is, zij zouden kunnen ver tellen. Natuurlijk zou men hun iets kun nen vragen omtrent het doel van hun be zoek aan Nederland. Maar ook daarvan zouden zij ons niets kunnen zeggen, ver klaart de heer Plesman. Moeizaam werk. Inmiddels doen de mannen van de ma rine hun best, het vliegtuig uit het water en in de hangar te krijgen. Daartoe wordt een wagen gebruikt, die langs de helling tot onder de drijvers van het vliegtuig in het water wordt gerold, en dan aan een staalkabel met behulp van een lier de hel ling op en de hangar in wordt getrokken. Het werk verloopt echter niet vlot. Klaar blijkelijk is de wagen slechts berekend op het type toestellen, dat door onze marine gebruikt wordt. Bovendien staat het water zeer laag, waardoor de wagen zoover de helling moet worden afgereden, dat hij in de modder blijft steken en het gevaar ont staat, dat het vliegtuig eraf schuift. Een aantal matrozen is druk aan het werk. Eenigen plassen met waterlaarzen die tot over de heup reiken in het water rond en pro beer en met behulp van windassen den wagen uit den modder los te wrikken. Lindbergh zelf komt weer kijken en helpt mee, klimt op de vleugels om de situatie op te nemen, en even lijkt het, dat het toestel uit het water komt, maar dan zit de zaak weer vast. Dit duurt het ongeveer kwart over vier, en Lindbergh, die zelf toe zicht op zijn machine wil houden tot hij haar veilig weet, verlangt er zichtbaar naar, eindelijk uit de gure wind- en re genvlagen op den steiger weg te komen. En dan besluit men tenslotte, de pogingen op te geven en het toestel vannacht maar op de boei buiten te laten liggen, om te probeeren het vandaag, als het water iets gestegen is, binnen te brengen. Een paar waterdichte reistasschen worden uit het vliegtuig gehaald, eenige lichten op den kop en op de vleugels worden ontstoken, en dan wordt het vliegtuig naar de boei gesleept. Naar den Haag. Het is bijna donker geworden als ten slotte de beide Lindberghs in gezelschap van den heer en mevr. Hoover en den heer Plesman naar Amsterdam vertrekken, waar reeds geruimen tijd tegenover het Centraal Station twee auto's staan te wachten om het gezelschap naar Den Haag te brengen, waar zij hun intrek namen in hotel „De Witte Brug". Twee menschen, ongetwijfeld ook in Ne derland, van groote populariteit, wier da den op luchtvaartgebied, wier allure als mensch, wier successen en vooral ook wier doorgestaan leed hun de sympathie hebben doen winnen van schier de geheele wereld, zijn bijna onherkend en onopgemerkt in Nederland aangekomen. Het is hun innige wensch, waar mogelijk, bevrijd te blijven van de last, die de roem nu eenmaal op zijn slachtoffers doet drukken. Van hun plannen is verder niets bekend, ook niet van de wijze, waarop zij hun tijd hier in Nederland zullen besteden en van het tijdstip, waarop zij denken te vertrekken. En voorloopig zal het Nederlandsch pu bliek zich derhalve tevreden moeten stel len met de wetenschap, dat Charles Lind bergh en zijn vrouw in ons midden ver toeven. DE RONDZWALKENDE VLIEGER. Een overzicht van Lindbergh's zwerftocht. Onderstaand lijstje geeft een overzicht van den maandenlangen tocht van kolonel en mevrouw Lindbergh: 9 Juli: vertrek van New York. 11 Juli: aankomst te Halifax (Nieuw Schotland). 12 Juli: aankomst op New Foundland. 14 Juli: aankomst te Cartwright (Labra dor). 23 Juli: Godthaab op Groenland wordt bereikt. 13 Augustus: de Lindberghs bereiken IJsland. 23 Augustus: aankomst op de Faroër. 24 Augustus: aankomst op de Shetland- eilanden. 26 Augustus: Kopenhagen verwelkomt de vliegers. 31 Augustus: zegetocht te Stockholm. 17 September: aankomst te Karlskrona. 20 September: aankomst te Helsingfors. 22 September: aankomt te Leningrad. 29 September: de hoofdstad van Estland wordt bezocht. 2 October:aankomst te Oslo. 4 October: de overtocht naar Southamp ton voltooid. 23 October: de Lindberghs komen te Galway in Ierland aan. 25 October: Inverness (Schotland) wordt bereikt. 27 October: de vliegers dalen bij Parijs. HOE LINDBERGH TOT DEZEN TOCHT KWAM. Het was Ju an Terry Trippe, die hem tot de reis overhaalde. Trippe is een heer van nauwelijks 35 jaar, die te New York woont, en het tot president van de „Panamerican Airways" heeft gebracht; hetgeen hij oun. te danken heeft aan zijn buitengewone ideeën en zijn kijk op het leven. Deze man hoorde, hoe men erover sprak, dat Lindbergh het plan zou hebben voor goed naar Engeland te vertrekken. Zooals men weet, is Lindberghs eerste kind ver moord, en het tweede wordt bedreigd. Trippe wist Lindbergh echter moed in te praten. Hij betuigde zijn tevredenheid over Lindberghs werk, verricht bij het in stellen van den Noord-Zuid Amerikadienst en hij verklaarde, dat hij wel een vaste luchtlijn tusschen Amerika en Europa zou wenschen. Lindbergh meende, dat het misschien zou kunnen; weliswaar was het in het Noorden 's winters gevaarlijk, ter wijl de hitte in het Zuiden een bezwaar leek. Maar Trippe wist er direct iets op. „We vliegen 's zomers noordelijk en 's winters zuidelijk". Aldus ingelicht trok Lindbergh er op uit om de goede aanknoopingspunten te vinden. De route moet nu ongeveer het volgende worden: 's zomers van New York of Chi cago over Labrador, Groenland, IJsland en de Shetland-eilanden naar Kopenhagen, en 's winters over de Azoren en de Bermuda eilanden naar Parijs of Londen. Deze weinige aanduidingen toonen aan, dat tenminste tien landen bij Lindberghs onderzoekingen geïnteresseerd zijn. Dat zijn om te beginnen Canada en Groenland Denemarken. De Denen verwachten, dat er zes havens op Groenland komen en dat het eindpunt in Kopenhagen zal zijn. Noor wegen biedt echter Bergen als eindhalte aan, en belooft dat het zijn vliegterrein zal uitbreiden en de bergspoorweg zal verbe teren. Duitschland zou voor Centraal- Europa de vliegpost en de passagiers moe ten opvangen. Engeland, welke „Imperial Airways" ook wel kapitaal in transatlantische lijnen wil steken, is van meening, dat er geen beter eindpunt is dan Croydon. In verband met de winterroute zal Frankrijk een voorname rol spelen. België en Holland zullen zoowel 's winters als 's zomers van beteekenis zijn, terwijl, zoo ver het de Zuidelijke route betreft, ook Spanje, Portugal en de Z uid - Amerikaan - sche staten er aan te pas komen. Het staat voorloopig vast, dat de voor den Overtocht benoodigde tijd de helft zal zijn van de thans benoodigde. De post zal men dus tweemaal zoo snel in handen hebben als tegenwoordig. Passagiers zullen in het begin niet worden vervoerd, maar ook die zullen over enkele jaren van de intercontinentale aëroplaan gebruik kun nen maken. Lindbergh blijft enkele dagen in ons land om dan naar Parijs te vertrekken. i i ==a ALPHEN AAN DEN RIJN. Geboren: Petronella Joanna, d. v. N. J. Koot en M. P. A. van Schie. Maria, d. v. Willem van Veen en Pietje Paling. Ada Henny, d. v. C. Altona en G. Mül- ler. Trijntje, d. v. B. Kapteijn en G. H. F. Schouten. Hendrica Apolonia, d. v. P. W. Th. Verkerk en J. M. van der Pouw Kraan. Gehuwd: David van 't Zelfde, oud 26 jaren en Aartje Foekking, oud 26 jaren. Leendert de Blanken, oud 27 jaren en Teuntje Hendrika van Essen, oud 23 jaren. Overleden: Pieter Hoogendoorn, oud 7 jaren (overleden te Leiden). Ingekomen: Cornelis A. van Mensch, Steekterweg 228, van IJsselstein; Neeltje van Rijn, Bloemstraat 43, van Delft; Jacob A. van Termey, Vinkebuurt 25, van Zwam- m er dam; Kinderen van der Schuijt, Raad huisstraat 44, van Rotterdam; Jan Erke- lens en gezin, v. Genderenstr. 3, van Bos koop; Kinderen van Reen, Raadhuisstraat 44, van Abcoude-Proostdij; Grete Smidt, Gnephoek 17, van Midlum (DuitschL); Jo hannes H. van der Meer en gezin, Kerk- vaartsweg 19, van Ter Aar; Wilhelmina Bonte, van Reedestraat 1, van Rotterdam; Vertrokken: Jannette N. Roggeveen, Echtgen. van C. J. Binken, naar Boskoop; Alida P. van Egmond, Echtgen. van J. L. Bol, naar Gouda; Bernardus L. Luyten en gezin, naar Zoeterwoude; Hendrikus Bo- gaards, naar Wassenaar; Jacobus van Wijn gaarden, naar Zwammerdam; Cornelia en Johannes M. Bruines, naar 's-Gravenhage; Samuel Verburg en gezin, naar Boskoop; Barbara C. van Gils, naar Wassenaar; Al- bertus Zwaan, naar Leiden; Lijntje A. Goudbergg, naar 's-Gravenhage; Hendrik Ydens en gezin, naar Oegstgeest; Jozef H. van Leeuwen, naar Nijmegen; Theresia W. M. van Leeuwen, naar Utrecht; Jan Mees ter naar Uithoorn; Jacobus Vierbergen, naar Nieuwveen. BODEGRAVEN. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert Woensdagmiddag te 2 uur. Agenda: 1. Opening; 2. Vaststelling No tulen der vergaderingen van 27 September en 18 October 1933; 3. Ingekomen stukken; 4. Voorstel tot wijziging van de verordening tot heffing van rechten voor het gebruik van het Openbaar Slachthuis; 5. Vaststel ling pensioengrondslagen; 6. Voorstel tot het verleenen van ontheffing van aansla gen in het schoolgeld; 7. Vaststelling suple- toire kohier Rioolbelasting; 8. Behandeling Gemeente-Begrooting Electriciteitsbedrijf voor 1934. Arbeidsbemiddeling. Bij het corres pondentschap der Arbeidsbemiddeling staan heden als werkloos ingeschreven: 12 landarbeiders, 48 fabrieksarbeiderss (waarvan 30 gedeeltelijk werkloos), 12 pakhuisknechts, 8 schippers, 7 opperlieden, 22 losse werklieden, 1 electricien, 8 metse laars, 11 timmerlieden, 2 grondwerkers, 1 huisknecht, 2 tuinders, 2 schilders, 1 meu belmaker, 1 winkelbediende, 1 machinist, 1 chauffeur, 1 klompenmaker, 1 dienst bode. Inlichtingen aan H.H. werkgevers wor den gaarne verstrekt. Geboren: Jan Cornelis, z. J. C. Schouten en H. Fortuin. Ondertrouwd: W. Smit, 27 jaar en E. van der Neut 26 jaar. Getrouwd: J. Holstvoogd, 23 jaar en D. Versloot 22 jaa.\ Overleden: G. C. Rijlaarsdam, 43 j. m. (te Rotterdam). Gevestigd: J. Blijleven en gezin, van Zwammerdam; L. Schrijver, van Woerden. Vertrokken: A. van Omme, naar Eindhoven; L. M. Joustra, naar Rotterdam; A. W. Vis, naar Barneveld; W. Grooten- dort, naar Utrecht; A. Doornik, naar Zandvoort; J. Zwijnenburg en gezin, naar Reeuwijk; H. E. Vonk, naar Alphen aan den Rijn; T. Molenaar, naar 's-Gravenhage. KOUDEKERK Tegen een boom gereden. Gistermor gen te omstreeks 10.30 uur, had aan den H. Rijndijk, ter hoogte van het gemeente secretarie, een auto-ongeval plaats, dat nog wonderlijk goed is afgeloopen. Van een vrachtauto H. 75666, geladen met twee paarden, liep een achterwiel af, dat dwars over dezen drukken straatweg vloog tegen het aanplakbord naast het ge meentehuis, terwijl de auto zelf tegen den langs den weg staande boomen reed en teegn een dezer bleef hangen. Begrijpelijk werden de dieren door en over elkaar ge smeten, zoodat een er van pas na eenigen tijd kon opstaan. Doordat de bestuurder er ook zonder letsel afkwam liep het geval slechts met materieele schade af. NIEUWVEEN Een welgeslaagde Landstormavond. Verleden week hebben we ons even op het profetenpad gewaagd en voorspelden, dat de Landst.avond van 30 October een his torische zou worden. Het was een klein kunstje voor ons, want het uitgelezen pro gramma moést slagen onder de beproefde leiding van de heeren M. Karsemeyer en luit Verleun, resp. voorz. en leider der plaatselijke Landstormafdeeling. En het is een historische avond voor Nieuwveen ge worden. Zelden, ja nimmer, zagen we in deze gemeente zoo'n buitengewone belang stelling voor de traditioneele Landstorm avonden. Onder vroolijke muziek liep de zaal vol met civiele en militaire autoritei ten, leden der plaatselijke commissie, land- stormers en belangstellenden mèt of zon der echtgenoote of verloofde. Zóó groot was de toeloop, dat er zeventig personen niet meer in de zaal van den heer Schreu- der konden worden toegelaten. Als de zaal tot in alle hoeken gevuld is spreekt de heer Karsemeyer een hartelijk welkomstwoord en richt zich in het bijzon der tot den zeereerw. pater Borromaeus de Greeve, kapt. Boulogne, de vertegenwoor diger van luit-generaal Duymaer van Twist die verhinderd is, tot majoor Boots, com mandant van de Gewestel. Landst. Cie en tenslotte tot den eere-voorz. burgemeester Geesink en de leden der pl. commissie. Vervolgens wijdt spr. eenige woorden aan den ongekenden groei van ons nationaal bewustzijn in den laatsten tijd, waarop we ens tot onze spijt tot een aanstippen moeten beperken. Het Wilhelmus wordt met en thousiasme en warmte gezongen. Pater de Greeve krijgt dan het woord en heeft een uur lang zijn aandachtig audi torium, w.o. we ook vele buitenstaanders mogen rekenen, weten te boeien met zijn heerlijke rede over de B. V. L. Het was in tens stil in de zaal. Als volgende sprekers treden op het po dium Kapt. Boulogne en Commandant Boots, die zich na de fijne rede van den eersten spreker gaarne beperken tot een kleine causerie resp. over de taak der pl. commissie en hoe in tijd van onverhoopte mobilisatie de Gewestelijke, Landst. afd. Zuid-Holland „West" in drie uren tijd zal aantreden. Op aanschouwelijke wijze wordt dit met kaart en lichten in beeld gebracht. De films zijn dan aan de beurt. Na de in teressante „Peek en Cloppenburg-film" volgt de schitterende natuurfilm „Op reis door Oostenrijk" en twee films over het Koninklijk Huis, waarvan vooral de Hul digingsfilm 1933 de aandacht trekt. De uitreiking van het nieuwe vaandel ge schiedt door burgemeester Geesink aan den voorz. der afdeeling, den heer Karsemeyer, en gaat vergezeld van schoone toespraken De laatste hoopt, dat het vaandel niet door zeefd zal behoeven te worden met kogels, doch dat het in veelvuldige betoogingen een vreedzame verweringsdood mag ster ven! Applaus. Onder de pauze worden de resteerende lootjes verkocht, waarna de trekking volgt die, dank zij den eminenten voorz., amu sant verliep. De eerste prijs, een fijn tegel tableau, geschonken door den heer Ten Cate Brouwer, wordt gewonnen door den heer W. Schrama. De medailles uitgeloofd door de Gew. Cie, worden door den commandant uitge- reitk aan de scherpschutters J. v. d. Lek, W. v. d. Hoven, W. Roest en K. v. d. Veen. De heer Verleun mag als pl. leider hierbij eveneens eenige waardeerende woorden in- casseeren, die nog door een extra applaus bekrachtigd worden. De voorz. brengt, alvorens verder te ga.n, hartelijk dank aan de sprekers van dezen avond, in het bijzonder aan pater de Greeve, wien, ofschoon niet meer aan wezig, extra hulde wordt gebracht voor zijn magistrale rede, zooals de voorz. haar zoo juist betitelt Het slotwoord is aan den heer burge meester, die achtereenvolgens dank brengt aan luit. Verleun voor zijn gewaardeerde leiding, voorts aan den heer Karsemeyer, als eminent voorz. en spreker, en tenslotte aan den heer M. J. v. d. Weyden, lid der Tweede Kamer, wiens aanwezigheid door hem bijzonder op prijs wordt gesteld. Met een dringend verzoek, mede namens de wethouders, om het gezag in de gemeente in deze kommervolle tijden bijzonder te schragen, sluit spr. dezen avond, onverge telijk voor de Landst.-afd. Nieuwveen en hare bewonderaars. WOERDEN. De Spaansche schatgraver. Weder om heeft een der inwoners van Woerden een brief ontvangen van de bekende Spaansche schatgraver, met de eveneens bekende voorstellen tot geldzenden, waar voor een belooning in 't vooruitzicht wordt gesteld. Men verzoekt ons van de zijde der politie te waarschuwen niet in te gaan op genoemde voorstellen, indien men zijn geld niet wil kwijt raken. Inspectie van eten en drinken. Een zekere P. alhier, aan de Steenkuilen, kreeg dezer dagen bezoek van een persoon, die ^ich inspecteur van de Staatsspoorwegen noemde. HU kwam in de kost, at en dronk, maakte ook nog onkosten, maar was den volgenden dag verdwenen zonder te beta len. De man noemde zich Boersma en is tot nog toe niet teruggekeerd. De politie, die gewaarschuwd werd, stelde een onder zoek in. ZEVENHOVEN. Volksbond. Vorige week hield de R. K. Volksbond een ledenvergadering in het Bondsgebouw. De voorzitter, de heer A. J. de Groot H. Pz., opende de vergadering, heette de leden welkom en sprak zyn tevredenheid uit over de opkomst, 80% was aanwezig. Spr. las het openingsgebed en gaf daarna het woord aan den secretaris S. J. Bos, voor het lezen der notulen, welke na gelezen te zUn, wer den goedgekeurd. De secretaris ontving dank van den voorzitter. De voorzitter deelde vervolgens mede, dat op een Zon dag in November een H. Mis zal gelezen worden voor de levende en overleden leden en verzocht den leden daarby tegenwoor dig te zUn en de H. Communie te ontvan gen. Enkele ingekomen stukken passeerden de hamer. Het punt feestavond werd druk be sproken en besloten werd het op de oude manier te houden, zooals vorig jaar. Hierna hield de Geestelyk Adviseur een bespreking over Kerk, Staat en Gezag. Duidelijk liet spr. uitkomen, dat Kerk en Staat ieder op zichzelf staan en ieder een eigen werking hebben, doch soms veel met elkander samen moeten werken. De voor zitter sprak als tolk der aanwezigen een hartelUk woord van dank aan den G. A. voor zyn heldere bespreking en hoopte, dat onze G. A. bü een voorkomende ge legenheid ons nog eens met een ander on derwerp zal verrassen. De rondvraag leverde een paar vragen, welke naar genoegen werden beantwoord. De G. A. spoorde de werkloozen aan, 's morgens de H. Mis te komen by wonen. De voorzitter dankte de aanwezigen voor hun opkomst en sloot de vergadering met gebed. Hierna werd de vergadering gehouden van de Retraiteclub (onderafd. van den R. K. Volksbond). Na lezing der notulen kregen we jaarverslag Penningmeester, waaruit bleek, dat het kasgeld was vooruit gegaan, by vorig jaar vergeleken. Vervol gens werden bU loting 4 personen aange wezen en 2 reserven, die van 2326 Janu ari 1934 retraites zullen gaan houden. Twee nieuwe leden werden ingeschreven. De rondvraag leverde niets op. Daarna sluiting met den Chr. groet. ZOETERWOUDE ONBEGAANBARE WEGEN Adres van De Hanze aan B. en W. Aan het Gemeentebestuur is door de R.K. Middenstandsverecniging het volgen de adres verzonden. Heeren Burgemeester en Wethouders van Zoeterwoude. Edelachtbare Heeren! Geeft met verschuldigde eerbied te ken nen, het bestuur van de R.K. Middenstands- vereeniging „De Hanze" alhier; dat het in den laatsten tijd herhaaldelijk verzoeken ontving van de leden om by Uw College aan te dringen op verbeteringen van de wegen; dat de toestand der wegen in de laatste dagen nu nog zooveel verslechterd is, dat de klachten ook zelfs van buiten de ge meente ons hebben bereikt; dat deze toestand thans niet langer meer kan blyven, omdat de wegen met name vooral de Stompwijksche weg, Noordbuurt, Miening en Vrouweweg onbegaan baar zyn; dat in den verren omtrek zulke slechto wegen niet gevonden worden als in onze gemeente; dat wielryders de weg niet meer kunnen beryden, voetgangers niet dan geheel be spat en met natte voeten kunnen passec- ren, en auto's alleen met groot gevaar over de kuilen zich kunnen bewegen; dat het gevaar des avonds nog vergroot wordt door het geheel onverlicht zijn; dat onze gemeente door dezen toestand in een waar isolement komt te liggen en voor doorgaand verkeer zooveel mogelijk ge meden wordt; dat vooral het dorpsgedeclte een stief moederlijke benadeeling ondervindt; dat de middenstand op den langen duur de nadeelige gevolgen zal lijden en dat de uitbreiding van de gemeente zeer belem merd wordt door dit slechte wegennet; redenen, waarom wij Uw College verzoe ken er by spoedvergadering bij den Raad aan te dringen op directe en afdoende ver betering, of anders bU H. H. Gedeputeerde Staten een keur op de wegen aan te vragen, om vast te stellen, dat verbetering inder daad noodig is. Kellner, breng ftj me eens gaow een kop koffie met twee croqaetjes. Voor croqaetjes is het te Iaat op den avond, mijn beer. Bon. Breng me dan een glas Sherry met twee cro qaetjes. Maar we hébben immers geen croquetjea meer! O ja, dat is waar. Dat wu ik vergeten. Weet ie wat keil- ner, breng me dan alleen maar twee croquetjes. (Dimanche Illustró)

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 7