i v^ERDAG NOVEMBER 1933 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD PAG. 14 SPORT VOETBAL VOETBALVERSLAGEN. (Ingezonden). Nog steeds kunnen enkele verslaggevers van wedstrijden het niet overgeven, dat de club waarvoor zij schrijven, dien middag heeft verloren. Zij trachten dan door aller lei hatelijke bewoordingen de meest groote nederlaa in een overwinning te verande ren. Hiermede wordt de zoo mooie R. K. Voetbalbeweging in het algemeen en som mige vereenigingen in het bijzonder gebla meerd. Zou het, zoo vraag ik mij af, voor onze R. K. Sport, niet beter zijn dergelijke ha telijke verslaggevers te weren? Of ze aan te raden eerst op speelwijze en optreden van eigen club te willen gaan letten? Volgens mijne en veler meening zullen dan de diverse verslagen sportiever en in alle opzichten neutraler zyn en grager nog worden gelezen. Vertrouwende, dat deze enkele woorden in 't algemeen geschreven, hun nut mogen hebben en bij zullen dragen tot meer een heid en sportiviteit onder onze voetbalclubs en onze R. K. voetbalsport vaart er wel by. EEN SUPPORTER. Naschrift Redactie: Wij kunnen niet anders dan deze woorden ten volle on derschrijven. Reeds bij den aanvang der competities hebben we hetzelfde betoogd. ZWITSERLAND—NEDERLAND. Volgens d „Sportkroniek" is door het bestuur van den K. N. V. B. aan den Zwit- serschen voetbalbond voorgesteld om den wedstrijd ZwitserlandNederland op 18 November 1934 in eer. nader te bepalen stad te houden. Overwogen wordt nog voorts om in dat seizoen een wedstrijd tegen Zweden hier te lande te spelen. SCHOOLWEDSTRIJDEN VAN A. S. C. Eén week uitgesteld. In verband met de slechte terreinsge steldheid zijn de school wedstrijden van A. S. C. om den L. D.-wisselbeker één week uitgesteld. LEIDSCHE VOETBALBOND. De Zaterdagmiddag competitie. Het wedstrijdprogramma voor morgen middag luidt: le klasse: F. Pacta 1SCO 1, 3 uur Zoeter w.singel); uick B. 1Rijnsburgsche Boys 1, 3 uur; Terleede 1SLF 1, 3 uur. 2eklasseA: ARC 2Katwijk 1, 3 uur; Rynsb. Boys 2Quick B. 2, 3 uur; SCO 2 F. Pacta 2, 3 uur. 2e klasse B: Katwijk 2Quick B 3, 3 uur, Koudekerk 1LRC 3, 3 uur. 3e klasse A: Noordwijk 3ARC 3, 3 uur; Terleede 3Sleutels, 3 uur (bijterrein). 3e klasse B: SLF 3—Quick B. 5, 3 uur Woubrygge 2LRC 4. 3 uur. 4eklasse: Katwijk 4Terleede 4, (bij- terrein) 3 uur;. Adsp.: F. PartaQuick B. b 3 uur; Quick B. a—Rijnsb. B., 3 uur; Alphia—Kat wijk 3 uur; O. ClubjeSCO, 3 uur; Rouw koop—Terleede, 3 uur. WIELRENNEN. DE AMSTERDAMSCHE ZESDAAGSCHE. Directeur Picard vertelt Allerlei geruchten doen de ronde om den Zesdaagsche. Volgens het eene zou het geheele gebouw reeds volledig uitverkocht zijn, volgens andere is het nog niet zoo ver, maar zouden dan toch voor bepaalde avon den, voornamelijk den Zaterdag-avond en den laatsten avond geen plaatsen meer te verkrijgen en weer andere geruchten spre ken van de goedkoope rangen, die reeds ge heel uitverkocht zouden zijn. Teneinde te vernemen, wat van deze ge ruchten juist is, hebben wij ons eens tot den heer André Picard, oud-directeur van het Sportpalast te Berlijn en de vVestphalenhal- le te Dortmund gewend, die t(j dezen twee den Amsterdamschen Zesdaagsche als com mercieel leider optreedt en onder wiens leiding ook de voorverkoop va. plaatsen staat. En het was zeer interessant, wat de heer Picard ons vertelde! Want de heer Picard houdt er niet van om met een enkel woord te aantwoorden en zoo waren wij spoedig in een levendig gesprek gewikkeld, waarin hij ons vertel de van zijn ondervinding by dezen voor verkoop, temeer interessant omdat hij daarbij vergelijkingen trok, met zijn erva ring in twintig Zesdaagschen in Duitsch- land. Om te beginnen: „Wij zijn niet uitverkocht! zeide de heer Picard. Wy zijn niet uitverkocht voor den geheelen wedstrijd en evenmin voor be paalde avonden of middagen. Voor alle dagen zijn nog plaatsen te krijgen. Het is een betreurenswaardig gerucht, dat de ron de doet en waarvan wij reeds schade on dervonden hebben. Gelukkig komt het echter voort uit de verblijdende omstandigheid, dat het inder daad zeer hard gaat met den verkoop. Er is o a. via Lissone een uitgebreid net over geheel Nederland gespannen en dagelijks komen de bestellingen bij honderden bin nen. En ten bewijze, dat ik niet overdrijf, jl. Zateraag dus na negen dagen voorver koop, was er reeds meer verkocht dan ver leden jaar in den geheele vooorverkoop. Dat is dus buitengewoon gunstig en.... Denkt U „uitverkocht" te zullen zijn voordat de wedstrijd begint?" vroegen wij. Als het zoo doorgaat, zeker! lachte de heer Picard. Dan hebben wij geen kassiers en rompslomp van afrekeningen meer noodig en kunnen wij volstaan met de toe schouwers binnen te laten. En, zooals ik zeg. als dit zoo doorgaat, dan zal het er veel op lijken! Ik mag u inmiddels wel zeggen, vervolgde de heer Picard, dat ik het nog nimmer zoo heb meegemaal.at als het hier gaat. In Duitschland wordt ook voorver koop gehouden, maar daar wacht men als regel tot den laatsten dag of koopt zyn kaart op den dag, waarop men er heen gaat." Waaraan schrijft u die geweldige be langstelling toe? Amsterdam heeft zijn Zesdaagsche en de Zesdaagsche heeft zijn publiek. Dat is vorig jaar, de laatste drie dagen reeds ko men vast te staan en dat wordt thans bevestigd. „Intusschen", vervolgde de heer Picard met een blik op zijn collega, de heer Fr. Grolms, die aan het bureau tegenover hem rustig zat te werken, „intusschen het is voor mij niet moeilijk toeschouwers te trekken met een „veld" als Grolms heeft samengesteld. Bij zulk een „veld", dat zoo wel sportief als attractief zeer bijzonder is, komt het publiek vanzelf'. De heer Picard vertelde ons nog van de groote medewerking, welke hij ondervond van het centraal bureau voor touringcarrei- zen „Cobuto", dat na een intensieve propa ganda thans dagelijks tientallen touringcars vol plaatsen komt halen en van de 5000 kaarten, die, evenals verleden jaar toen waren het er slechts 3000 weer voor werkloozen beschikbaar gesteld worden op alle middagen, behalve Zondagmiddag, te gen den prijs van 30 cents. En zij zijn niet slecht af, merkte de heer Grolms hierbij even op. Wat op de middagen juist, op de meest onverwachte tijdstippen, worden vaak de veldslagen ge leverd, die beslissend zijn. Het is overigens merkwaardig, hoe fel het publiek hier in Nederland reageert op de verschillende berichten. Zoodra bekend is, dat een Brabantsch koppel geengageerd was, stroomden de aanvragen uit Brabant binnen; verscheen een bericht van een Lim- burgsch koppel, dan kon men er zeker van zijn, dat de volgende post een lading be stellingen bevatte. Hollanders zijn een merkwaard: pubiek, maar zeeer sportief zooals ik ervaren heb, besloot de heer Picard. En ora op het uitgangspunt terug te kee- ren: Uitverkocht zijn: de tweede fronttri bune voor Zaterdagnacht en Woensdag nacht, en de derde fronttribune voor Zater dagnacht, oZndagnacht, Maandagnacht, Dinsdagnacht, Woensdagnacht en Donder dagavond. Alle overige plaatsen zijn voor alle avon den nog verkrijgbaar. Dat wil zeggen: nu nog. De baan overgedragen aan de leiding. John Stol rijdt zijn rondjes. Iets over den ope ningsavond. De data van den tweeden Zesdaagschen wielerwedstrijd te Amsterdam naderen snel. Nog slechts een 14 dagen scheidt ons van den openingsavond en intusschen is reeds voldoende gebleken, dat de belang stelling voor den Tweede die voor den Eerste nog zal overtreffen. Vanmiddag zijn wij eens een kijkje gaan nemen in het R. A. I.-gebouw, waar nog steeds hard ge werkt wordt aan den opbouw der tribunes. De baan is echter reeds geheel gereed ge komen. Het kommetje van een jaar geleden lag kant en klaar om de eerste renners te ontvangen. In de bochten is het hout geheel wit in verband met het feit, dat de latjes daar zijn bijgeschaafd. Voor het eerst zou den vanmiddag eenige rondjes door de ren ners gemaakt worden, doch daarvóór werd de baan nog eens gekeurd door de Tech nische Commissie vaan de Nederlandsche Wielren Unie, terwijl wij voorts nog eenige leden van het bestuur der N. W. U. moch ten otdekken, o.m. den heer Swaab de Beer Bij monde van den heer J. van Eek, lid van de T. C. der Wielren Unie werd de baan of- ficieeel overgedrage». aan den sporttech- nischen leider van den Zesdaagsche, den heer Fr. Grolms, die daarna dankte voor de medewerking ondervonden van de Tech nische Commissie. Verschillende amateurs maakten daarna eenige rondjes, soms in zeer scherp tempo, terwijl elfs profs als Gerard Leene het tricot hadden aangetrokken om een rondje te maken. Zoo zagen we o.m. rijden van der Linden, Hoevens, Cornelissen, G. Lee ne en last not least John Stol, de veteraan, die nog even gemakkelijk op de fiets zat als vroeger en er niet zoo gauw genoeg van kon krijgen. Talryke belangstellenden hadden zich in tusschen op het middenterrein verzameld en sloegen de training gade. Intusschen vernamen wij, dat voorloopig geen publiek in het RAI-gebouw meer zal worden toe gelaten om de training bij te wonen, zoo lang de werkzaamheden betreffende den bouw nog niet zijn afgeloopen. Dit kan echter binnen enkele dagen tegemoet wor den gezien. Het openingsprogramma van dezen twee den Zesdaagschen wielerwedstrijd belooft zeer interessant te worden. Typisch mag overigens wel het feit heeten, dat het vo rig jaar in de openingswedstrijden van Eg- mond in de sprint meereed, dit keer rijdt hij zelf een Zesdaagsche! De sprintwedstrijden voordat het start schot Vrijdagavond 17 November zal wor den gelost en wel om 11 uur beloven zeer belangwekkend te worden. Twee Ne derlanders, van der Linden en van Dijk zullen den strijd aanbinden tegen Dusika (Oostenrijk), Ulrich ''Frankrijk), Merkens (Duitschland), Andersen (Denemarken) ter wijl voorts een stedenwedstrijd voor ama teurs uit Amsterdam, Den Haaag en Rot terdam op het programma staat. Het is nog niet bekend, of een wedstrijd over enkele km's op üet programma voorkomt. Dit was het vorig jaar.wel het geval en zeker een aardig onderdeel var het voorprogramma Van Egmond revancheerde zich toen voor zyn nederlaag in de sprint tegen Chaillot door in dien af stand wedstrijd een ronde uit te loopen. De stemming zal er dien avond zeker spoedig inkomen. MOTORBOOTSPORT NIEUW WERELDRECORD BUITEN BOORD RACEBOOTEN. Prins Ruspoli (Italië) verbeterde te Mi laan heden 't wereldrecord over 1 mijl voor racebooten met buitenboordmotor te Tre- mezzi in Italië. Hij bereikte een gemiddel de uursnelheid van 93.905 km. Het oude re cord stond op naam van Graaf Rossi die een gemiddelde uursnelheid had bereikt van 91.550 km. PAARDENSPORT. HET INTERNATIONALE RUITERFEEST TE GENEVE. In het voortgezette Internationale Con cours Hippique te Geneve vond gisteravond het springen over barrières plaats om het kampioenschap van Genève. Dit nummer werd gewonnen door den Franse hm an Cla- vé op „Volant Hl", Tweede werd de Duit- scher ritmeester Salviati op „Faktotum" By den eersten sprong moesten zes bar rières genomen worden, bij de tweede en de volgende sprongen slechts twee. Bij den eersten sprong over een hoogte van 1.60 m. kwamen 22 van de 58 gestarte paarden er zonder fouten overheen. By den tweeden sprong over een hoogte van 1.70 m. waren het er 16. Des te hooger de barrière werd, des te minder paarden kwamen er zonder fouten overheen. Bij den volgenden sprong over een hoogte van 1.80 waren er slechts 9. De vierde sprong over 1.90 m. werd slechts zonder fouten gemaakt door den Franschman Clavé op „Volant III", de ove rige paarden maakten allen by de tweede hindernis fouten. Des middags had een wedstrijd in paren- springen plaats gevonden, dat een overwin ning opleverde voor de Belgische officieren van Berton en Ventenodehorn, voor de Franschen, luitenant de Castries en kapitein Clavé. LUCHTVAART DE „POSTJAGER." Briefkaarten en speciale luchtpostzegels. De firma H. Pander en Zonen bericht het volgende omtrent de verzending en Verkrijgbaarstelling van de „Postjager"- brief kaarten: Een eenvoudige wijze van retourzending aan de afzenders van deze briefkaaarten is mogelijk gemaakt. De kaarten worden verkrijgbaar gesteld, gefrankeerd met de beide speciale lucht postzegels ieder a f 0.30, te weten: de Ne derlandsche uitgave voor de heenvlucht. De indeeling der kaarten is zoo vervaar digd, dat het Nederlandsche zegel rechts boven en het Indische zegel links onder geplakt kan worden. De afzender deint zijn, naam en adres duidelijk en volledig te vermelden en de kaart te adresseeren aan het Hoofd der Posterijen te Bandoeng. Tevens zullen de beide zegels dan resp. te Den Haag en Bandoeng van de speciale poststempels worden voorzien. Deze kaarten zijn alleen verkrijgbaar bij de firma Pander te Den Haag, Amsterdam en Rotterdam, en wel bij aankoop van het Nederlandsche zegel a f 0.30 of der beide zegels (voor retourzending) a f 0.60. De briefkaarten zijn dus kosteloos. Schriftelijke aanvragen van buiten kunnen gericht worden aan de firma H. Pander en oZnen, Postbus 30, Den Haag, onder bijsluiting van f 0.35 resp. f 0.65 aaan postzegels. De aanvragers dienen op hun enveloppe in den linker-bovenhoek te vermelden „Post- jager-briefkaart." Gezien de groote aanvrage heeft de fir ma Pander de oplaag uitgebreid tot 10.000 exemplaren. Hiervan zijn 1000 exemplaren gereserveerd voor bschikbaarstelling in Indië. Het tijdstip van verkrijgbaarstelling en toezending dezer kaarten zal samenval len met dat der verkrijgbaarstelling der speciale luchtpostzegels. SPAANSCHE STRATOSFEERVLUCHT. In Januari 1934. Naaar de Madrileensche correspondent van „El Mati" meldt, zal in Januari 1934 de luchtvaartdeskundige, luitenant-kolonel Herrera, een tocht ondernemen naar de stratosfeer. i In een interview met den vertegenwoor diger van een groot Madrileensch blad heeft Herrera eenige bijzonderheden over zijn plannen medegedeeld. Het ligt in zijn be doeling het hoogterecord der Russische stra- tosfeervaarders te verbeteren en op te sty- gen tot een hoogte van twintig kilometer. Het voornaamste doel van den tocht is, de mogelijkheden te onderzoeken van een ge regelde luchtvaart op een hoogte van twin tig duizend meter en ook de werking der cosmische stralen op die hoogte te bestu- deeren. De tocht wordt georganiseerd onder aus piciën van de „Sociedad Geografica" en de kosten er van zullen worden gedragen door de „Federacion Nacional de Investi- gaciones Cientificas". De ballon wordt ge bouwd te Guadalajara en zal een inhoud krijgen van 24.500 M3. UIT DE RADIOWERELD Programma's voor Zaterdag 4 Nov. Huizen, 1875 M. KR.-uitzending 4.005.00 HIRO. 8.00 Morgenconcert. 10.00 Gramofoon. 11.30 Godsdienstig halfuurtje door Pas toor Perquin. 12.15 Lunchconcert door het KRO-sextet. 2.00 Halfuurtje voor de rijpere jeugd. 2.30 Kinderuurtje. 4.00 Afgestaan aan de HIRO. 5.00 Cursus Schriftverbetering. 5.30 Esperanto-nieuws. 5.45 Gramofoon. 5.55 Technisch kwartiertje. 6.20 Journalistiek Weekoverzicht. 6.45 Gramofoon. 7.15 Mevr. Jacqueline Royaards-Sand- berg over „Letterkunde". 7.45 Onze Zaterdagavond m. m. van het KRO-orkest, de KRO-boys, en de klavier- duettisten Guus Jansen en L. de la Fuente. Te 8.25 en 10.30 Vaz Dias. Hilversum, 296 M. VARA-uitzending. 8.00 Gramofoonplaten. 10.00 Morgenwijding VPRO. 10.15 Voor Arb. L d. Continubedrijven: De Flierefluiters o. 1. v. J. v. d. Horst en A. Bouwmeester (declamatie). 12.00 De Notenkrakers o. 1. v. D. Wins. 2.00 Zenderverzorging. 2.15 Gramofoonplaten. 2.50 Causerie J. v. d. Kieft. 3.10 VARA-balalaika-orkest o. 1. van I. Powarjef. 3.30 Filmpraatje M. Sluyser. 3.45 Vervolg concert. 4.00 Gramofoonplaten. 4.30 E. Charmen (zang) en J. Jong (or gel). 5.00 Gramofoonplaten. 5.45 VARA-orkest o. 1. v. H. de Groot. 6.12 Literaire causerie. A. M. de Jong. 6.30 Vervolg orkestconcert. 7.00 VPRO. 8.00 Herh. SOS-berichten. De Fliereflui ters o. 1. v. J. v. d. Horst, m. m. van Kathe Slijn (zang). 8.45 Causerie A. de Vries. 8.55 Vaz Dias. 9.00 Europ. concert uit Boedapest, orkest van de Kon. Hong. Opera o. L v. Dohnanyi m. m. van L. Heimlich (piano). 9.30 VARA-varia. 9.35 Uit Boedapest: Tziganekapelle, o. I. v. Imre Magyari en Arpad Toll, m. m. van Isabella Nagy en E. Pallo. 10.35 Gevar. Concert m. m. vtn S. Steyn (orgel), J. Carlqiiist (banjo-guitaar), J. Mulder (saxofoon), J Hagenaar (trompet) en J. Vogel (piano). 11.3012.00, Gromofoonplaten. Daventry, 1554 M. 10.35 Morgenwijding. 10.50 Tijdsein, berichten. 11.0511.20 Lezing. 12.20 Western Studio-orkest o. L v. F. Thomas. 1.05 Gramofoonplaten. I.35 Commodore Grand-orkest o. 1. v. J. Muscant. 2.40 Gramofoonplaten. 3.20 Orgelspel H. Ramsay. 3.50 Midland Studio-orkest o. 1. v. F. Can- tell, m. m. v H. Stephen (cello). 4.50 Vaudeville. 5.35 Kinderuur. 6.50 Sportpraatje. 7.05 Welsh intermezzo. 7.25 Lezing. 7.50 „Soft lights and sweet music", gev. programma. 8.20 Jack Payne en zijn band. 9.20 Berichten. 9.50 Sportnieuws. 9.55 Radio-miiitair-orkest o. 1. v. B. W. O'Donnell, m. m. van L. Hubbard (bariton) 10.50 Voordracht. 10.5512.20 Ambrose en zijn Ambassy Club orkest. II.20 Concert. „R a d i o-P a r i s", 1724 M. 8.05 Gramofoonplaten. 9.20 Orkaestconcert. 12.20, 7.05 en 7.40 Gramofoonplaten. 9.05 Gevarieerd programma. 10.20 Gramofoonplaten. Kalundborg, 1153 M. 11.201.20 Concert uit het Bellevue Strandhotel. 1.502.20 Gramofoöhplaten. 2.504.50 M. Hansen's orkest. 7.20 Oude Deensche dansmuziek, o. L v. Recsen INGEZONDEN STUKKEN Sassenheim, 1 Nov. 1933. WOEKER. Geachte Redacteur, Wilt u zoo goed zijn om voor onder staande regelen, een plaatsje af te staan in uw blad. Bij voorbaat dank. Dat de tijden, waarin wij allen leven, voor iedereen uiterst moeilijk zijn, be hoeft geen nader betoog, maar dat neemt toch niet weg, dat er toch nog wel zijn, die nog een knappen stevigen rug bezit ten in den vorm van kapitaal. Maar veelal doet men tegenwoordig bij dezulken de droevigste ervaringen op! Daar kan onder- geteekende van meepraten, die noodge dwongen, zijn bescheiden rekeningetje moest opnemen, om voor een gedeelte zijn crediteuren tevreden te stellen, nog niet eens om het ten eigen bate aan te wen den, want men lijdt tegenwoordig aller lei ontberingen om nog zoo eerlijk moge lijk door de wereld te gaan, en een ieder het zijne te geven. Maar om kort te zijn, ondergeteekende was gedwongen om zijn 9.00 Concert uit Boedapest o. L Ernst Dohnanyi m. m. van L. Heimlich (piana) 9.35 Zigeurnermuziek uit Boedapst door Imre Magyari m. m. v. L. Heimlich bfgw Imre Magyari en Arpad en Jancsi Toll met hunne orkest. 10.3511.35 Dansmuziek uit Rest. „Wi- vex". Langenberg, 473 M. 5.25, 6.35, 10.45 Gramofoonplaten. 11.20 Orkestconcért o. L v. Hoffmann. 12.55 Gramofoonplaten. 3.20 Omroeporkest o. L v. Seyfert. 5.55 Mandolineconcert. 7.30 Gevarieerd programma. 10.00 Gevr. programma o. L v. Struve. Rome, 441 M. 8.05 Volksliederenzang ter gelegenheid van het Nationale Feest. 8.20 „La belle Hélène" operette van Of fenbach, bew. Veneziani. Brussel, 338 en 508 M. 338 meter: 12.20 Dansmuziek. 1.30 Omroepkleinoikest o. 1. v. Leemans 5.20 Dansmuziek. 6.20 Gramofoonplaten. 6.50 Omroepkleinorkest o. L v. Leemans 8.20 „Les Contes d'Hoffmann", opera van Offenbach. In de pauze gramofoonplaten. 508 meter: 12.20 Omroepkleinorkest o. L v. Leemans 1.30 Dansmuziek. 5.20 Radio-symphonie-orkest o. 1. v. Meu- lemans. 7.50 Concert uit Boedapest. 5.20 Radio-symphonie-orkest o. I. v. Meu- lemans. 7.50 Concert uit Boedapest 8.50 Gramofoonplaten. 9.00 Vervolg concert uit Boedapest Deutschland'sender, 1635 M. 7.25 „Ein Schlager bricht aus", potpourri van Erwin Albrecht. 7.50 Concert uit Boedapest 9.35 Berichten. Hierna causerie over Zweefvliegen. 10.05 Weerbericht 10.2011.20 Zigeunermuziek uit Boeda pest. Gemeentelijk Radio Distributie-bedrijf te Leiden. (3e Programma). 8.0012.20 Langenberg. 12.2016.15 Daventry. 16.1517.20 Warschau. 17.20—19.50 Brussel (VL.) 19.5021.35 Boedapest 21.35afl. Mühlacker. (4e Programma) 8.0514.20 Parijs (Radio). 15.20—17.20 Mühlacker. 17.3518.20 Londen National. 18.2019.20 Langenberg. 10.2020.20 Kalundborg. 20.20afloop Daventry Wijzigingen voorbehouden. UIT HET K.R.O.-PROGRAMMA. Bijzondere uitzendingen op Zondag en Dinsdag. Zondagmiddag, 5 November van 34 uur zal het Phohi-programma, zooals de Katholieke Radio Omroep dit ieder en Zon dag geeft voor Missionarissen en andere Nederlanders in onze Koloniën en in den vreemde, ook weer eens via den Huizer- zender worden uitgezonden. De Zondagavond zal gewyd zijn aan een Opera en Operette-concert, m. m. v. Ankie v. Wicke voort-Cr ommelin, sopraan, Jo v. d. Meent-Wal ter, alt en Evert Miedema, tenor en het K.R.O. Orkest o. L v. Johan Gerritsen, waarbij een zeer aantrekkelijk programma wordt uitgevoerd. Als iets zeer bijzonders vestigen wij de aandacht op Dinsdagmorgen, 7 November te 10 uur, omdat dan uit Leeuwarden wordt uitgezonden de Plechtige Bisschops wijding van Z. H. Exc. Mgr. G. Brandsma, Apostolisch Vicaris van Kirumi (Afrika) door: Z. H. Exc. Mgr. J. H. G. Jansen, Aartsbisschop van Utrecht, Z. H. Exc. Mgr. •J. H. J. Lemmens, Bisschop van Roermond, Z. H. Exc. Mgr. J. Biermans, Superior Ge neraal van de Congregatie Mill Hill, met een ooggetuigeverslag van Pater J. Dito O.P. Omraamd door een luchtig programma brengt de K. R. O. Dinsdagavond een klein, modern concert, uit te voeren door het Stedelijk Orkest van Maastricht o. JL v. Henri Hermans m. m. v. den organist Jean Driessen, waarbij o.a. wordt uitge voerd het concert voor Orgel en Kamer orkest, po. 46, No. 2 van P. Hindemith. rekening op te nemen, bij een Firma als boven bedoeld, met een nog krachtige kapitaalsrug. Die rekening was groot 201, en daarvan kreeg ondergeteekende uitbe taald zegge183, dus moest hij 18 laten vallen. Toegestaan is, wat ook niet onbillijk is, een 1/2 procent per maand, maar neen, bedoelde Firma grijpt met haviksklauwen de nood van den kweeker aan en zuigt daaruit wat hij kan, omdat hij wel weet, dat er tal van kweekertjes zijn, die er niet van buiten kunnen om hun Mei-rekening reeds met Nov. op te nemen. Nu vraag ik u, geachte lezers, is dit nu woekerrente, of is dit nu moreel nog geoorloofd?? En dat ondervindt men dan bij een Fir ma, die trachtte een ander de kroon van het hoofd te rukken (door een open brief aan den gemeenteraad te zenden) terwyl zij zelf een kroon draagt, waarin gehecht zijn parels van door woeker gekweekte rente. Zou ook hier niet een taak zyn weg gelegd voor onze regeering, om daar eens paal en perk aan te stellen, wijl zij in ons bloem bollen bedrijf toch zeker wel inge burgerd is! Nogmaals dank voor plaatsing. EEN KWEEKERTJE.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 14