x>AG i NOVEMBER 1933 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 10 NOORDWIJK Gemeenterekening. De rekening van deze gemeente over het jaar 1932 wyst op den kapitaaldienst aan een bedrag aan uit gaven van 621516.40 en van inkomsten van ƒ701001.56, zoodat de kapitaaldienst 'n katig saldo oplevert van 79485.16. De ge- Wone dienst 1932 wijst aan uitgaven aan ten bedrag van 891108.15 en aan inkom sten een bedrag van 875987.60, zoodat er op den gewonen dienst een ndaeelig saldo is van 15120.55. Voor het beoordeelen van de infancieele positie van de gemeente kan het saldo op den kapitaaldienst worden verwaarloosd en is het saldo op den gewo nen dienst alleen van beteekenis. Het treft dan onmiddellijk, dat voor het eerst sedert een lange reeks van jaren er een nadeelig saldo is op den gewonen dienst. Vroegere jaren was er op dezen dienst niet alleen geen nadeelig saldo, maar een batig saldo, dat zeer vaak ongeveer of ruim een ton bedroeg. Zoo eindigde de voorlaatste dienst die van 1931 zelfs nog met een batig saldo van 82295.64 op den gewonen dienst. Deze batige saldi werden voor een bedui dend gedeelte aangewend om de belastin gen in de volgende jaren te drukken, ter wijl een eveneens zeer beduidend gedeelte werd aangewend voor het vormen van re serves voor mogelijk komende slechte ja ren. Dank zij deze politiek zijn zeer bedui dende reserves (ƒ270.000) gevormd, die echter gedeeltelijk reeds zijn aangesproken. Het behoeft intusschen geen betoog, dat niettegenstaande het bezit van ook thans nog belangrijke reserves, de financieele positie van de gemeente zeer is verslech terd, omdat in de toekomst op geen batige saldi van vroegere diensten voor dekking van uitgaven kan worden gerekend, maar voor den dienst 1934 b.v. moet worden be gonnen met dekking aan te wijzen voor het bovenvermelde nadeelige saldo op den ge wonen dienst 1932 van ruim 15.000. Deze verslechtering in de financieele positie, die in den dienst 1932 nog niet eens tot volle uitdrukking is gekomen, vindt bijna uit sluitend zijn oorzaak in de stijging van de uitgaven voor de werkloozenzorg. Zonder deze uitsluitend aan de wel zeer abnormale tijdsomstandigheden te wijten stijging zou de financieele positie van onze gemeente kerngezond zijn. Dat deze stijging zeer be duidend moet zyn, is zonder meer duidelijk als gezegd wordt, dat het grootste aantal werkloozen in deze gemeente ruim 800 heeft bedragen, terwijl het op dit oogen- blik reeds weer de 500 nadert. Zoo werd de post steun verleening aan werkloozen ge raamd op 15.000, terwijl in 1932 in werke lijkheid op dezen post is uitgegeven 74730.68, terwijl over het jaar 1932 aan het rijk moet betaald worden een bedrag van ƒ61.000 voor het aandeel van de ge meente in de, kosten van de werkverschaf fing in de Noordduinen waar regelmatig 100 werkloozen werden tewerk gesteld. Op deze zeer beduidende uitgaaf was by het opmaken der begrooting 1932 in het geheel niet gerekend. Tegenover deze enorme stij ging uit uitgaven staat alleen een bijdrage van 30 pet. van het rijk onder de inkom sten. Op de begrooting 1932 werd uitge trokken aan subsidie voor werkloozenkas- sen een bedrag van 5500, terwijl de des betreffende uitgaaf in werkelijkheid heeft bedragen 20565.86. Het nadeelige saldo op den gewonen dienst 1932 zou dan ook be duidend grooter zijn geweest als de op brengst der belastingen en de winsten uit de gemeentebedrijven zich betrekkelijk ge sproken niet zoo goed hadden gehouden. Van de belastingen is over het jaar 1932 feitelijk alleen zeer ver beneden de raming gebleven de 48 opcenten op de dividend en tantième-belasting. De opbrengst daarvan was geraamd op 6750, in werkelijkheid bedroeg deze ƒ1106.02, terwijl deze in 1930 nog bedroeg bijna 18.000. De winst uit de drie gemeentelijke be drijven over 1932 hebben zelfs beduidend meer bedragen dan waarop bij de begroo ting was gerekend. Bonwen. Door B. en W. is een bouw vergunning verleend aan den heer E. C. Urlqs voor een zeer beduidende uitbreiding van het pension „Belvedere" te Noord wijk aan Zee. WASSENAAR. Vereeniging van Oud-leerlingen. In het Dorpshuis hield de af deeling Wassenaar van den Ned. Bond van Vereenigingen van Oud-leerlingen der Tuinbouwcursussen een ledenvergadering. Door den voorzit ter, den heer H. Schipper, werden de aan wezigen hartelijk welkom geheeten en werd dank gebracht aan de inzenders van de bloemen en planten. Nadat door den secretaris, den heer G. Verlint, de notulen waren voorgelezen, ko men diverse ingekomen stukken ter tafel, waaronder een lyst van sprekers voor het jaar 1934 met diverse onderwerpen. Door den voorzitter wordt medegedeeld, dat het bestuur in overweging heeft geno men den heer Jochems uit Den Haag als spreker uit te noodigen voor de Februari- vergadering, waar deze zal behandelen het onderwerp „Koelen en bewaren van Bloe men. Medegedeeld wordt, dat de gehouden Stemming bij de leden, aan welke cursus sen meer speciaal den voorkéur wordt ge geven, die van Materialenkennis de meeste animo had, zoodat het bestuur zal trach ten in samenwerking met de Tuinbouw- vereeniging Wassenaar en Omstreken en de afd. Wassenaar van de Kon. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde, wanneer de tijd daar is, dezen cursus op te richten. Van zelfsprekend wordt het voorts geacht, dat dan ook deze afdeeling haar financieele steun daaraan moet verbinden. Hierop wordt een nieuw lid voorgedra gen ter ballotage op de eerstvolgende ver gadering, waarna door den heer P. Kel derman een korte bespreking wordt ge houden over een door hem ingezonden mand met bloeiende cloczinia's. Hierop wordt door den heer J. van der Kroft een causerie gehouden over het on- derwerp: De voorbehandeling van trek- bollen. Door dezen spreker werd uitvoe rig besproken het onderwerp huisbroei, daarop de broei van bloembollen op de buitenplaatsen en vervolgens de metho den van broei van bloembollen voor den handel. Deze zeer leerzame en interessan te causerie werd met een luid applaus be loond. Tot jury om het ingezonden e aan een keuring te onderwerpen werden hierop benoemd de heeren Ter Burg, van der Kroft en Vunderink. Na de pauze brengt deze jury verslag uit voor de uitgeschreven prijsvraag. De mooiste collectie gemengde Chrysanthe mums werd toegekend aan G. Verlint, 2e prijs en F. Noordover 3e prys. Overgegaan werd tot de nomenclatuur van heestertakken. Door den voorzitter werden achtereenvolgens een 2-tal soorten heestertakken vertoond, waarop de aanwe zige leden in volgorde de namen moesten noteeren. Dit bleek een goede oefening te zijn en hierdoor wordt de kennis voor ve len verrijkt. Uit de vragen bus kwam een vraag om de Hollandsche benamingen van een twaalftal opgegeven plantenamen. Ter ver gadering konden deze allen worden beant woord. Tenslotte werd deze vergadering door den voorzitter gesloten. Gevestigd: W H. Rassers, N.H. con servator uit Leiden, v. Z. v. N.straat 78 D. A. G. Bruggeman en gez., leeraar ly ceum uit Den Haag, Buurtweg 18 J. W. H. Vogelzang en gez., uit Den Helder, Hyacinthstraat 10 A. J. de Vries, R.K. zuivelbereider uit Wolvega, Rijksstraatweg 500 S. Feldker, R.K. Duitsche d.b. uit Den Haag, Wilhelminalaan 6 J. A. van der Ploeg, R.K. boerenknecht uit Wou- brugge, Persijnlaan 8 O. Heidinga, G.K. timmreman uit Leeuwarden, v. Z. v. N. straat 236 A. Steman, R.K. reiziger uit Aken, Rijksstraatweg 362 H. W. Ver hoop en gez., N.H. uit Hannover, Meij- boomlaan 2 D. M. Theil en gez., N.H. loodgieter uit Noordwijk, Havenplein 18 S. F. J. Brinkhuis, monteur uit Den Haag, Rijksstraatweg 340 L. Maat, d.b. uit Den Haag, Julianaweg 10 J. Slootweg, R.K. slager uit Voorhout, Oostdorper weg 18 A. M. Hellegersberger, R.K. Oostenr. d.b. uit Linz, Duinlustweg 15 P. F. M. Hen driks, R.K. kapperbed. uit Leiden, Oost- dorperweg 6 J. Roest, arts uit Amster dam, Schouwweg 30 H. W. Bos, N.H. d.b. uit Oegstgeest, Schouwweg 49 H. Brozy, R.K. Duitsche d.b. uit Coburg, Wit- tenb.weg 42 A. Biluska, R.K. Hong. hor logemaker uit Budapest, Langstr. 113 E. H. Heringa, D.G. uit Den Haag, Pape gaaienlaan 11 A. Feldkamp, R.K. Duit sche leerl. kookster uit D.land, Eikenlaan 3 E. C. Robbert geb. Schouten, N.H. uit Weenen, Schouwweg 72 M. G. A. Hooij- mans geb. v. d. Ham, R.K. uit Zoeterwou- de, Kerkstraat 16 G. Stevens, d.b. uit Odoorn, Gr. Haesebr.weg 55a L. D. Le Grand, R.K. uit Leiden, Havenplein 1 W. Jager, R.K. Duitsche d.b. uit Den Haag, Persijnlaan 9 A. Jedzini, D.Ev. Duitsche d.b. uit Voorburg, KI. Persijnlaan 4a M. B. I. van Slochteren N.H. uit Den Haag, Gr avestraat 1. Vertrokken: M. Hoebunsch naar Den Haag, Doudijnstraat 45 G. Assen delft naar Den Haag, de la Reijweg W. I. M. Dieben naar Bingen Dl. J. Kalff naar Hillegersberg, Mauvelaan 13 J. Gerritsen naar Den Haag van Mierevelt- straat 117 W. Eikelenboom naar Har derwijk, Donkerstraat 61 M. J. Hulswit naar Malang G. M. Dehlinger naar Den Haag, Waalsdorperweg 185 M. Kruck naar Warmond, Groot Leerust J. A. Oosterveer naar Bussum, Nieuwe Grave- landscheweg 56 J. de Jong en gez. naar Ned. O. Indië J. Schoenmaker naar Den Haag, Vlierboomstraat 70 E. Wieder naar Den Haag, Vlierboomstraat 70 A. H. Wiechmann naar Den Haag, Floris Grypstraat 1 L. Mlijnek naar Den Haag, v. d. Duinstraat 10 J. L. van Bussel naar Den Haag, Laan v. N. O. Indië 246 B. J. Mulders naar Den Haag, Zoutmanstraat 1 M. Rolf naar Den Haag, Roelofstraat 44 W J. Zoutendijk naar Den Haag, Tey- lerstraat 17 J. Sporenberg naar Den Haag, A. van Saxenstraat 31 F. H. War- naars naar Den Haag, Roelofstraat 105 A. J. F. Steijnen en vr. naar Hillegers- gerg, Straatweg 162 M. Veltman naar Voorschoten Veurscheweg 128 P. Voge laar naar Piershul, B 18 S. F. A. Mas- selink naar Den Haag, Halleijstraat 11. Ondertrouwd: L. M. de Klerk en A. H. Vye. J. G. Groenewegeai en G. J. Raaphorst. Gehuwd: J. J. Bernard en J. W. Hoek. J. Schoenmaker en E. Wies er. A. B. van Es en E. J. M. C. de Poorter. Overleden: Adriaan Pleysier 66 j., echtgen. van J. C. Schumacher. WARMOND Hanze. In hotel „De Stad Rome" had onder voorzitterschap van den heer F. Sla ger een algemeene vergadering plaats van de R.K. Middenstandsvereeniging „De Hanze", afdeeling Warmond. Te ruim acht uur opende de voorz. op de gebruikelijke wyze de bijeenkomst, waarbij hy een woord van welkom toeriep tot de aanwezi gen. Hierna werden door den secretaris de notulen der vorige bijeenkomst voorgelezen welke onder dankzegging zonder op- of aanmerkingen werden vastgesteld. Hierna nam de voorzitter het woord om een woord van dank te brengen aan den afgetreden geestelijken adviseur, den weleerw. heer v .d. Beek. Wij allen weten, aldus spreker, wat hij in het belang onzer vereeniging heeft gedaan, hoe hij meeleefde met het wel en wee onzer organisatie en hoe diep hij was doordrongen van het groote nut onzer organisatie. Zich richtende tot den nieuw- benoemden geestelijken adviseur, den eerw. heer v. Drunen, sprak spreker den wensch uit, dat ook hij de belangen der Hanze zou voorstaan, en dat de vereeniging ook met hem prettig en aangenaam zou mogen sa menwerken om de afdeeling Warmond tot GEMEENTERAAD VAN KOUDEKERK Vaststelling begrooting waterleidingbe drijf dienst 1934. De voorzitter zegt, dat de commissie van onderzoek geen opmerkingen maakte, waarom de voorzitter dan ook wil voor stellen deze begrooting onveranderd vast te stellen met een totaal baten en lasten van 6600.26 en een totaal kapitaalsin komsten en uitgaven van ƒ3488.20. De heer van der Lee informeert nog of het niet mogelijk is de waterleidingtarie ven te verlagen, waarop de voorzitter ant woordt, dat de uitkomsten van het bedrijf nog geen verlaging toestaan. Hierna wordt deze begrooting aldus algemeen vastgesteld. Geen belastingverhooging. Vaststelling gemeente-begrooting dienst 1934. De voorz. geeft allereerst een kort over zicht van den stand der schulden van de gemeente en van de kosten van steunver- leening. Burgemeester en Wethouders heb ben de begrooting sluitend kunnen maken zonder belastingverhooging en ook zonder dat het steeds nog gereserveerde bedrag ad 6500 behoefde te worden aangesproken. Bovendien kon voor onvoorziene uitgaven nog een bedrag van pl.m. ƒ6400 worden uitgetrokken. Van de Commissie is een rapport inge komen omtrent het onderzoek der begroo ting, waarbij in de eerste plaats aan B. en W. dank gebracht wordt voor deze be grooting, die in dezen moeilijken tijd zon der belastingverhooging sluitend gemaakt kon worden. Evenwel wenscht de commissie toelich ting op enkele begrootingsposten. Volgno. 184. Bij dezen post stelt de meerderheid der commissie voor, de be trekking van deskundige belast met het Bouw- en Woningtoezicht op te heffen, waardoor dan de heer Reijeneveld, die hiermede tot nog toe is belast eervol ont slag zou kunnen worden verleend en voorts, om genoemd toezicht in den ver volge op te dragen apn den tegenwoordigen gemeente-opzichter, den heer Meyer. De voorzitter zegt, dat de bevoegdheid tot het verleenen van ontslag van dezen titularis niet bij den Raad, doch bij B. en W. berust. De Raad zal daarom dan ook verstandig doen niet op dit door de meer derheid der commissie gedane voorstel in te gaan. Tot het verleenen van ontslag be staat geen enkele aanleiding. Het vorig jaar is door den Raad juist besloten het toezicht op de Bouw- en Woningverorde ning te splitsen met dat van den gemeente- opzichter, ten einde hierdood een behoor lijk toezicht op de uitvoering der Bouw- en Woningverordening in onze gemeente te waarborgen. Vandaar dat B. en W. dus ook niet met het voorstel der commissie kunnen mee gaan. De heer Lieverse is van oordeel, dat het toezicht zonder bezwaar aan den gemeen- steeds grooter bloei te brengen. De adviseur dankte den voorz. voor zijn sympathieke woorden en waar hij weet, dat de afgetre den adviseur de Hanze een warm hart toe droeg en voor de belanngen dezer vereeni ging steeds op de bres stond, is hij ervan overtuigd, dat zijn taak niet gemakkelijk zal zijn. Vooral in dezen tijd, aldus spreker, met zijn steeds sterker wordende extreme stroomingen, is dubbele waakzaamheid ge boden en heeft vooral de middenstand een groote, doch ook een zeer verantwoorde lijke taak te vervullen. Spreker wijst in dit verband op de steeds toenemende fascisti sche ideeën, welke vooral bij den slechten gang van zaken in het middenstandsbe- dryf, gretig voedsel vinden. Spreker meent tegen dit stelsel uitdrukkelijk te moetep waarschuwen, als zijnde voor een sociaal en goeddenkend Katholiek onaanvaardbaar. Wij moeten vertrouwen hebben op de hechtheid onzer organisatie en de ideeën, die in deze vereeniging leven naar buiten laten werken. Dan zullen wij bereiken wat het fascisme met zijn dwaalstellingen nim mer bereiken kan en zal. Een krachtig ap plaus beloonde deze met 'n sterke overtui ging uitgesproken woorden en de adviseur had dan ook van den voorzitter een woord van dank in ontvangst te nemen voor de sympathieke woorden tot de vereeniging gesproken. Hierna werd voorlezing gedaan van eenige ingekomen stukken, welke uit sluitend van internen aard waren. Als af gevaardigde naar den Centralen Raad werd gekozen de heer J. van Moorsel, terwijl als plaatsvervanger werd aangewezen de heer B. van Styn. Beiden verklaarden hun be noeming te aanvaarden. Vervolgens kwam in behandeling de behandeling van de agenda van den Centralen Raad. Deze agenda leverde geen stof voor uitvoerige discussie en na bespreking van eenige pun ten, werd besloten den afgevaardigden vrij mandaat te geven. Asm de orde was vervolgens de benoe ming van een commissie, die belast zal worden met de organisatie van een kinder feest, welk feest verleden jaar zoo uitmun tend geslaagd is. Hierbij bracht de voorz. in de allereerste plaats de afgetreden leden dank voor alles, wat zij voor het welslagen van dit feest hadden gedaan en meende dat dit feest zelve voor hun een belooning ge weest moet zijn voor hun arbeid. Voor dit jaar werden aangewezen als leden van be doelde commissie de heeren H. Kortekaas, C. Witsenburg, A. van Tongeren en G. W. Bakker, welke allen verklaarden hun be noeming te aanvaarden. Bij de gebruikelijke rondvraag werden verschillende problemen naar voren ge bracht met een al of niet politieke strek king, waarbij sommige vragen aanleiding gaven tot een langdurige discussie. De spre kers werden echter allen door den voorz. naar genoegen beantwoord waarna deze zeer geanimeerde bijeenkomst onder dank zegging voor de opkomst werd gesloten. te-opzichter, den heer Meijer, kan wor den opgedragen. Spreker acht den tegen woordigen gang van zaken tweeslachtig. De voorzitter zegt, dat dit geenszins het geval is en het in tegendeel ^eer nuttig is, dat elke aanvrage om vergunninginzake de Bouw- en Woningverordening nauw keurig beoordeeld wordt. De practijk heeft dit nu reeds voldoende bewezen. Hierop wordt besloten dit punt aan te houden voor gesloten zitting. Verharding van de Hondsdijk. Volgno. 305. Ten opzichte het uitgetrok ken bedrag ad 10.000 voor wegverhar ding in den Hondsdijk, waaromtrent de commissie ook nader wenschte te worden ingelicht, voornamelijk of er reeds plan nen by B. en W. ten deze in voorbereiding zijn, zegt de voorz., dat wel is waar eenige informatiën zyn ingewonnen, doch dat B. en W. vooralsnog met geen verdere voor stellen bij den Raad zullen komen. Wel kan spreker mededeelen, dat B. en W. zich tot Ged. Staten gewend hebben om sub sidie, doch dat gebleken is, dat door laatst genoemd College nog geen beslissing kon worden genomen, omdat het vraagstuk in zake de sugsidieering van tertiaire wegen nog Steeds in onderzoek is. B. en W. achten het dus ook niet ver antwoord deze zaak in dit stadium verder ter hand te nemen. De heer van der Lee is van oordeel, dat de toestand van den weg langer uitstel niet meer gedoogt. De andere leden zijn van oordeel, dat het on der deze omstandigheden beter is voorloo- pig een afwachtende rouding aan te ne men. De heer van der Lee stelt nog voor de huren der verschillende gemeente eigendommen te verlagen zooals b.v. het postkantoor, daarentegen zou spreker wil len voorstellen den dokter huur te laten betalen. De voorzitter zegt, dat dergelijke voor stellen schriftelijk moeten worden inge- dien, aan dergelijke kwesties zit te veel vast. De heer van der Lee zal dit doen. Hierna wordt de begrooting zonder hoof delijke stemming vastgesteld, waarby de ten vorige jare toegepaste korting van 3 pet. op de jaarwedden der gemeente-amb tenaren voorzoover deze niet geregeld worden door Ged. Staten ook voor 1934 blijft gehandhaafde, alsmede het pensioens- verhaal van 5 pet. Het aantal opcenten op de hoofdsom der personeele belasting voor 1934 wordt hier na vastgesteld op 100, evenals vorig jaar. Voorts wordt na toelichting door den voorzitter besloten ook voor het tweede halfjaar 1933 een bedrag beschikbaar te stellen voor aanschaffing van kleeding en schoeisel voor ondersteunde werkloozen, berekend naar een werkloosheidsgemid delde van 77. Benoodigd is hiervoor een bedrag ad 96.25. Eenzelfde bedrag kan dan van het" nationaal crisiscomité wor den ontvangen. Ingekomen is een adres van de voetbal vereniging te dezer plaatse om toeken ning van subsidie ad 100.of gedeelte daarvan. Op voorstel van den voorzitter wordt besloten dit adres te stellen in handen van B. en W. om advies. Na toelichting door den voorzitter wordt hierna vastgesteld een besluit model D tot wijziging van de begrooting dienst 1933. Het oude Raadhuis wordt ontspanningslokaal voor werk loozen. Punt 9. Voorstel tot uitstel publieken verkoop vroegere Raadhuis en bestem ming daarvan tot ontspanningslokaal voor werkloozen. De voorzitter zegt, dat het vorig jaar ge bruik is gemaakt van de lokaliteiten van de Geref. Kerk en de Ned. Herv. Kerk, doch dat men met het oog op andere bestem mingen der localiteiten hierop niet erg ge steld is. Ook bleek het lokaal bij de Geref. Kerk voor dit doel te klein. B. en W. heb ben den indruk gekregen, dat het oude Raadhuis zich uitstekend voor ontspan ningslokaal zou leenen en stellen daaVom dan ook voor om dit gebouw daarvoor de zen winter in te richten en de veiling voorloopig nog op te schorten. De heer van der Lee is voor dit voorstel en zou zelfs nog verder willen gaan, door ook dit gebouw beschikbaar te stellen voor stemlokaal, yklokaal en voor de mu- ziekvereeniging, waardoor de openbare school hiervan dan ontlast kan worden. De voorzitter zegt, dat in dit idee wel iets aantrekkelijks zit, doch dat men b.v. niet alle vereenigingen hierin kan toela ten zooals de gymnastiekvereniging, Bur gerwacht, enz. De heer Lieverse vreest, dat de voor- deelen hieraan verbonden niet zullen op wegen tegen den verkoop, waarop de heer van der Lee de opmerking maakt, dat het gebouw toch weinig opbrengt. De voorzit ter zegt, dat het niet verstandig is, dat een raadslid in een openbare vergadering een dergelijke opmerking over een te verkoo- pen gemeente-eigendom maakt. Spreker is juist van oordeel, dat het hier een so- lied gebouw betreft. Overeenkomstig het voorstel wordt aldus z.h.s. besloten. Hierna gaat de Raad over in besloten zitting. STOOMVAMTBERICHTEN STOOMV. MIJ. NEDERLAND. JOHAN VAN OLDENBARNEVELT (uitr.) vertr. 31 Oct. van Singapore. MANOERAN, Amst.-Calcutaa paass. 1 Nov. Dungeness. POULAU BRAS (thuisr.) vertr. 1 Nov. van Singapore. KON. HOLL. LLOYD. ALRICH 1 Nov. van Amsterdam naaar Zuid-Amerika arr. 2 Nov. te Antwerpen. ORANIA (uitr.) vertr. 2 Nov. van Per- nambuco. KON. NED. STOOMB. MIJ. AJAX arr. 2 Nov. van Amsterdaam te IJmuiden. BARNEVELD (thuisr.) arr. 1 Nov. te Tocopillaa. BENNEKOM (thuisr.) vertr. 31 Oct van Buenaventura. CRYNSSEN (uitr.) arr. 21 October te Colon. HOLLAND—AMERIKA-LIJN. LOCHGOIL, Vancouver naar Rotterdam vertr. 30 Oct. van Los Angeles. LOCHMONAR, Vancouver naar Rotter dam, pass. 2 Nov. Prawlepoint naar Londen. NEBRASKA, Rotterdam naar Vancouver vertr. 30 Oct. van San Francisco. ROTTERDAMSCHE LLOYD. DEMPO (uitr.) vertr. 2 November van Colombo. GAROET vertr. 2 November van Rotter dam naar Samarang. ROTTERDAM—ZUID AMERIKA LIJN. ALDABI (thuisr.) pass. 1 Nov. Fernando Uronha. STOOMV. MU. OCEAAN. ACHILLES vertr. 26 Oct. van Yokohama naar Rotterdam. ANTENOR vertr. 1 Nov. van Tientsin n. Rotterdam. EURYMEDON, Java-Amsterdam arr. 2 Nov. te Marseille. MERIONES, Japan-Rotterdam vertrok 2 Nov. van Perim. PEISANDER, JavaAmsterdam vertr. 2 Nov. van Padang. SARPEDON, Jaapan-Rotterdam pass. 2 Nov. Dungeness. Koopt bij hen, die in UW dagblad adverteeren DE AVONTUREN VAN PROFJE EN STRUISJE. 293. Struisje was alweer him aller red der geweest en de kapitein wist niet met welke woorden hij hem danken zou. Om beurten schudden ze hem allen de poot en Struisje kreeg er genoeg van. Hy was blij, dat hy hen allen veilig had overgebracht en het kamp voor overval had behoed, maar er was toch maar een ding waaraan hij waarde hechtte en dat was het weer zien van zijn jong, waaraan hij telkens weer denken moest. 294. Het opperhoofd had met enkele vooraanstaande mannen een vergadering belegd om te bespreken wat ze konden doen om Struisje te danken en te eeren. Er werd besloten een groot feest te hou den en hem te vragen welk geschenk ze hem mochten aanbieden, want dat was hier nogal moeilijk. In de avond werd er voor Struisje een prachtige troon gehouwd van beestenvellen met veeren en allerlei kleurige snuisternijen en daarop moest Struisje den volgenden morgen vroeg plaats nemen voor een heelen dag, want een heelen dag zou het ter eere v.in hem, feest zyn.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 10