MAANDAG 30 OCTOBER 1933 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. S GEMENGDE BERICHTEN VOETGANGER GEDOOD DOOR AUTO. Plotseling den weg overgestoken. Zaterdagnacht wandelde op de Amster- damsche Vaart te Haarlem op het rijwiel pad de 51-jarige P. W., gedomicilieerd te Zaandam. Hij stak plotseling dwars den weg over naar de trambaan, hoewel op korten afstand uit de richting Amsterdam een auto naderde. De bestuurder, J. F. uit Beverwijk, zag den man eerst op het al lerlaatste oogenblik toen deze namelijk enkele passen achterwaarts maakte, ver moedelijk om nog te laten passeeren. De ongelukkige werd echter door de linker voorzijde van den wagen gegrepen en te gen den grond gesmakt. Toen de bestuur der enkele seconden later zijn wagen tot stilstand had gebracht, en men te hulp snelde, bleek het slachtoffer levenloos midden op den nog drukken verkeersweg te liggen. Door een passeerend automobi list werd de Haarlemsche politie met het ongeluk in kennis gesteld en, omdat de plaats van het ongeval nabij dc grens van de de gemeente lag, is zij regelend op getreden ten einde verdere ongelukken op den donkeren weg te voorkomen. Een dok ter uit Bloemendaal, die toevallig per auto passeerde, kon slechts den dood constatee- ren, zoodat de hulp van den Ongevallen- dienst, die spoedig aanwezig was, beperkt moest blijven tot het vervoer van het lijk naar de Mariastichting te Haarlem „De Crt." MOTORRIJWIEL GESLIPT Duorijder overleden Vrijdagmiddag reed de motorrijder T. met den bij hem in dienst zijnden 27-jari- gen H. Voogd op den Oliemolensingel te Enschedé. Toen hij moest uitwijken voor een melkwagen, slipte het motorrijwiel met het gevolg, dat de duo-rijder er af werd geslingerd. Deze bekwam zulke ern stige verwondingen, dat hij nog denzelfden avond in het ziekenhuis aan de gevolgen is overleden. ERNSTIG AUTO-ONGELUK BIJ EDE. Twee zwaar gewondên. Gisteravond omstreeks" half twaalf heeft even buiten het dorp Ede, ter hoog te van „Kernheim" een ernstig auto-onge luk plaats gehad. Vier jongelui uit Vee- nendaal hadden aldaar een auto gehuurd en keerden op genoemd tijdstip, na in Ede gedanst te hebben, huiswaarts. Waar schijnlijk tengevolge van den mist is de wagen, die bestuurd werd door den 20-ja rigen F. van Rijswijk tegen een boom ge reden, dwars over den weg geslingerd en aan de andere zijde tegen een tweeden boom gebotst. De vier inzittenden werden er uit geslingerd. Twee van hen, de 20-ja- rige F. van Rijswijk en de 23-jarige G. v. d. Poel hadden zeer ernstige verwondin gen opgeloopen en zijn, nadat de eerste hulp verleend was, in bewusteloözen toe stand naar het Diaconessenhuis te Arn hem overgebracht. De beide anderen, de 23-jarige C. Balderman en de 20-jarige G. Diepeveen bleken minder ernstige verwon dingen te hebben opgeloopen. Zij konden later huiswaarts keeren. De commissaris van politie uit Ede, de heer H. P. J. Huls man was spoedig ter plaatse en trof onmid dellijk de noodige maatregelen en stelde een uitgebreid onderzoek in. De auto is in beslag genomen. MOTORRIJDER RIJDT OP ONVERLICHTE KAR Duozitter levensgevaarlijk gewond Zaterdagmiddag omstreeks 6 uur reed op den Bosscheweg onder de gemeente Uden- hout bij Tilburg een motorrijder tegen een onverlichte kar op. De motor werd be stuurd door den heer Bisseling, wonende Reinier Claessenstraat te Tilburg, terwijl op de duo gezeten was zyn vader, de 67- jarige heer Johann Bisseling, afkomstig uit Emmerich (D.). Deze sloeg bij de bot sing over zijn zoon heen tegen den wagen op. De ongelukkige werd zwaar aan het hoofd gewond; zijn rechter-oog lag uit de kas, terwijl zijn schedel en zijn neus waren ingedrukt. In levensgevaarlijken toestand werd de ongelukkige met den auto van den G. G. en G. D. naar het ziekenhuis te Til burg overgebracht. De motorrijder zelf kwam wonder boven wonder met den schrik vrij. AUTO OP TRAMBAAN ACHTER GELATEN Door tramtrein vernield Vrijdagnamiddag was een bewoner van Heemstede met een passagiere in een Ford auto onder de gemeente Warmenhuizen op den weg naar Den Helder. By den over weg by Schoorldam slipte de auto en kwam op de rails te staan. De bestuurder is, toen hij zyn auto niet van de rails kon krijgen, den motortrein nog tegemoet geloopen, zonder dat de bestuurder daarvan zijn waarschuwingen heeft opgemerkt. De onverlichte auto is daarna door den tramtrein van Warmenhuizen gegrepen en 200 M. meegesleurd. De auto werd totaal vernield. Persoonlijke ongelukken kwa men niet voor. De tramtrein werd zwaar beschadigd, zoodat hij door een anderen trein moest worden opgehaald. HOOFDHAAR DOOR DRIJFRIEM GEGREPEN. Arbeidster gescalpeerd. Op de N.V. v. d. Sanden's Stoomschoen- fabriek te Veldhoven kwam Vrijdagmiddag de 26-jarige arbeidster A. S., wonende te Meerveldhoven met haar hoofd te dicht bij de machine die zij bediende. Zij werd door een drijfriem gegrepen, waardoor zij totaal gescalpeerd werd. De ongelukkige is in zorgwekkgnden toestand naar het Bin nengasthuis te Eindhoven overgebracht. Gistermorgen was haar toestand niet ho peloos. MOTORSCHIP IN DEN STORM Zware averij Het 183 ton metende Nederl. motorschip „Europa" is te Bridlington (Yorkshire, En geland) binnengeloopen met zware averij. De stuurstoel, het kompas en de naviga- tielichten waren weggeslagen. De schroef was onklaar geraakt en voorts is alles, wat niet vast op het dek stond, overboord ge slagen door de hooge zeeën. De „Europa" was op 18 dezer van South ampton naar Bridgport vertrokken. DE „STAD AMSTERDAM". Behouden binnengebracht. Het s.s. „Stad Amsterdam" van de Hal ey on-lijn, dat Zaterdag zonder kolen op de Noordzee ronddreef, is Zondagavond te half acht door de sleepboot „Albatros" be houden te IJmuiden binnengesleept. De „Stad Amsterdam" heeft in de binnenha ven gebunkerd en zet de reis op eigen kracht voort. VROUW VERBRAND. Ontvluchte krankzinnige omgekomen. Gisteravond omstreeks acht uur ont dekte men dat een roggemijt in brand stond, die in het veld stond in de nabijheid van de hoeve „De Tweeberg" te Rosma len. Onmiddellijk gingen omwonenden er heen daar men tevens meende hulpge schrei gehoord te hebben. Bij nadering van de myt vond men daar het verkool de lijk van een vrouwspersoon liggen. De politie heeft de zaak in onderzoek. De roggemijt heeft men, daar geen gevaar be stond voor overslaan naar de boerderij, rustig laten uitbranden. Nader is gebleken, dat men hier te doen had met het lijk van een ontvluchte pa tiënt uit het gesticht Oudewater. TWEE HUIZEN AFGEBRAND Pinda-Chineezen de dupe Zaterdagmiddag brak brand uit in per ceel 37 aan de Laagstraat te Eindhoven. De brand woedde zeer fel, zoodat het vuur snel om zich heen greep, het belendende perceel, no. 39, stond eveneens weldra in lichter laaie. De brandweer, die spoedig ter plaatse was, kon niet verhinderen, dat beide wo ningen geheel uitbrandden. In de perceelen woonden de te Eindho ven ventende Pinda-Chineezen, die bij den brand hun schamele bezit geheel in vlam men zagen opgaan. De politie zorgt voor onderdak. De huizen, die het eigendom waren van K. te Eindhoven, waren verzekerd. De oor zaak van den brand is onbekend. BELANGRIJKE VERFDIEFSTALLEN TE ZAANDAM Acht personen aangehouden. De politie te Zaandam is op het spoor gekomen van een belangrijken diefstal van verfwaren, ten nadeele van de firma Pie- ter Schoen en Zoon, verffabrikanten. De diefstallen loopen over een tijdvak van meer dan een jaar. De balans per 1 Mei 1933 heeft uitgewezen, dat vermist worden een partij van 7.600 K.G. menie, 5000 K.G. zinkwit, 3000 K.G. terpentijn, 5000 K.G. standaardolie en een hoeveel heid loodwit en verschillend ander mate riaal voor verf. Uit het onderzoek is ge bleken, dat de dieven als volgt te werk gingen: De knecht H., die speciaal met de ver zending belast was en die reeds 20 jaar bij de firma in dienst was, bracht de goe deren, welke meestal in vaten en bussen verpakt zijn, op den steiger aan de Zaan, waarna eenige schippersknechten, die iy het complot betrokken waren, ze met een schuit wegbrachten naar Amsterdam, aan het adres van een of anderen opkooper. Behalve de expeditieknecht zijn aangehou den en op het bureau van politie ingeslo ten vier schippersknechten en drie opkoo- pers, die allen hebben bekend. De waarde der gestolen goederen wordt getaxeerd op 7000. INBREKERS TE ROTTERDAM BETRAPT. Een hunner gearresteerd. Gisteravond zijn twee inbrekers, juist toen zij uit een pand aan de Teylinger- straat te Rotterdam, kwamen, betrapt door een agent van politie. Een van de mannen nam de vlucht, de ander, de 47- jarige J. D. is gearresteerd. Zondagavond waarschuwden burgers een surveilleerend agent van politie, dat er waarschijnlijk inbrekers in een pand aan de Teylingerstraat waren. Zij hadden twee mannen geruimén tijd voor dat pand heen en weer zien loopen. Een agent be gaf zich naar het aangewezen adres en in derdaad hoorde hij, dat in de gang man nen op een ruzietoon spraken. Hij luister de even toe en kort daarop kwamen twee mannen naar buiten. Hij sprak hen aan en vroeg of zij in dat huis woonden. De man nen gaven daarop den naam van de be woners op, maar omdat de agent de zaak niet geheel vertrouwde, vroeg hij of zy zich konden legimiteeren. Dit was voor een der mannen het sein om een sprong te ne men over de fiets van den agent heen en weg te loopen. De agent greep daarop onmiddellijk den ander beet en bracht hem naar het bureau over. Daar bleek, dat men te doen had met een ouden bekende van de politie, die in het bezit was van niet minder dan negen tig loopers en bovendien handschoenen en een zaklantaarn by zich had. Een onderzoek in de woning wees uit, dat daar niets wordt vermist, maar wel hebben de inbrekers verschillende kasten, buffetten en bedden overhoop gehaald, zoodat het in de woning een algeheele warboel was. De tweede inbreker is nog voortvluchtig. „De Crt;" UIT DE RADIOWERELD Programma's voor Dinsdag 31 October. Huizen, 1875 M. 8.00 Morgenconcert. 10.00 GramofoonpL 11.30 Godsdienstig halfuurtje door pas toor Perquin. 12.15 Lunchconcert door het Weensch Radio-orkest. 2.00 Vrouwenuurtje. 3.00 Modecursus. 3.30 Viool- en Klavierrecital door Piet Hartvelt, viool en Fred. Boshart, klavier. 4.45 De KRO-boys met gramofoon-inter- mezzo. 6.40 Esperanto-nieuws. 7.15 Pater D. Terstegen OP. over „Betha- nië". 7.45 Verbondskwartiertje. 8.00 Concert door de Kon. Harmonie. Te 8.30 Vaz Diaz. 9.10 Scandinavisch programma door het K.R.O.-orkest m.m.v. Mevr. M. Eerens Heyermans, declamatie. 10.00 Voordracht door Pierre Balledux. 10.20 Vaz Dias. 10.25 Vervolg K.R.O.-orkest. 11.00 Gramofoonplaten. Hilversum, 296 M. AVRO-uitzending. 5.30—8.00 VPRO. 8.00 Gramofoonpl. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gramofoonpl. 10.30 Orgelconcert P. v. Egmond Jr., m. m.v. mej. C. Alard (zang). 11.00 Kook- en bakpraatje door mevr. R. LotgeringHillebrand. 11.3012.00 Vervolg concert. 12.002.15 De Octophonikers. In de pau -ze: Draaiorgelmuziek. 2.30 Gramofoonpl. 3.00 Knipcursus. 4.00 Zang door Bruno Ucko. A. d. vleu gel E. Veen. 4.30 Radio-kinder-koorzang oJ.v. J. Ha mel. 4.30 Voor de kinderen. 6.30 Jeugdhalfuur v .d. VPRO. 6.00 Cornelius Codlolban en zijn orkest. (Uit het Carl ton-Hotel te Amsterdam). 6.30 Gramofoonpl. 7.00 Kamermuziek. 7.30 Engelsche les Fred. Fry. 8.00 Vaz Dias. 8.05 Omroeporkest o.l.v. A. v. Raalte, m.m.v. E. Favart (zang). 8.50 „The singing Babies". 9.30 „Maarten Luther", hoorspel van P. H. v. Moerkerken. Regie: K. Kleyn. 10.05 Gramofoonpl. 10.15 „The singing Babies. 10.30 Omroeporkest o.Lv. A. v. Raalte. 11.00 Vaz Dias. 11.1012.00 GramofoonpL Daventry, 1554 M. 10.35 Morgenwijding. 10.50 Tijdsein, berichten. 11.05 en 11.20 Lezing. 11.50 Rep. v. d. opening van de nieuwe haven te Haifa. 12.20 Orgelspel R. New. 12.50 Paramount Astoria Orkest o.l.v. Anton. 1.50 Midi. Studio Orkest o.Lv. F. Can- tell. 2.20 Voor de scholen. 2.50 Muzikale causerie. 3.55 Fransche les. 4.25 Causerie. 4.50 Het Entente-Strykkwartet m.m.v. M. Hamlin (sopraan). 5.35 Kinderuur. 6.20 Berichten. DE LUTINE-SCHAT. Concessie voor een jaar verlengd. Naar uit Amsterdam wordt gemeld, is de concessie aan de firma's Doeksen en Dros op Terschelling, betreffende het ber gen van het wrak „Lutine", door Lloyds voor een jaar verlengd. Zooals bekend hebben de zuigers van bovengenoemde firma's het wrak bloot ge zogen, zoodat de roestklomp vrij is komen 6.50 Zang door H. Heyner (bariton). 7.10 Duitsche causerie. 7.40 Radio-Militair Orkest o.Lv. B. W. O'Donnell, m.m.v. de „Duet Plyayers". 8.50 Causerie. 9.20 Berichten. 9.40 „Carnival", hoorspel van Compton Mackenzie. 11-2512.20 Lew Stone en de Monseig neur Band. „R a d i o-P a r i s", 1724 M. 8.05, 12.20, 7.05, 7.40, 8.20 GramofoonpL 8.50 Radiotooneel. Kalundborg, 1153 M. 11.201.20 Concert u. h. Bellevue- Strandhotel. 2.004.00 Omroeporkest o.l.v. S. Reesen. 7.35 Zang en declamatie. 8.35 Radio-tooneel. 9.05 Zweedsche liederen. 9.40 Radio-Kamer-orkest o.Lv. F. Mahler 10.3011.50 Dansmuziek uit de Natio nal-Seal o.Lv. A. JuhlThomsen. Langenberg, 473 M. 5.25, 6.35 en 10.35 GramofoonpL 11.20 Weragorkest o.l.v. Kuhn. 12.55 GramofoonpL 2.10 Gitaar- en vioolconcert. 3.20 Omroeporkest o.l.v. Görlich. 6.20 Concert. 10.00 Concert. 10.20 Süragorkest o.l.v. Görlich. Rome, 441 M. 8.20 „Corsaresca", opera van la Rotella koorl.: Milani. Orkestl.: La Rotella. Brussel, 338 en 508 M. 338 M.: 12.20 Omroeporkest o.l.v. Lee mans. 1.30 GramofoonpL 5.20 Omroeporkest o.l.v. Walpot. 6.50 Omroeporkest o.l.v. Leemans. 7.20 GramofoonpL 8.20 Dito. 9.20 Omroeporkest o.l.v. Walpot. 508 M. 12.20 GramofoonpL I.30 Omroepkleinorkest o.l.v. Leemans. 5.20 Dansmuziek. 6.35 GramofoonpL 8.20 Omroeporkest o.l.v. Walpot, m.m.v. tenor. 9.05 GramofoonpL 9.20 Dansmuziek. Deutschlandsender, 1635 M. 7.30 „Start-Befehl" hoorspel van A. Ross- mann. 8.45 Concert door de Berl. Concertver. o-l.v. Schmalstich, m.m.v. M. Rhode (bari- tort). 9.20 en 10.05 Berichten. 10.2011.20 Concert uit Hamburg o.Lv. J. Eibenschütz. Gemeentelijk Radio Distributie-bedrijf te Leiden. (3de Programma). 800.12.20 Langenberg. 12.2014.00 Daventry. 14.0016.15 Kalundborg. 16.15—17.20 Warschau. 17.20—1935 Brussel (VI.). 19.35—22.20 Praag. 22.20Afloop: Kalundborg. (4de Programma). II.20—13.20 Kalundborg. 13.2014.20 Deutsche Sender. 14.20—15.20 North Reg. 15.2017.35 Langenberg. 17.3518.20 Londen National. 18.20Afloop Weenen. Daarna Daventry. (Wijzigingen voorbehouden). te liggen. Echter heeft men het werk tien dagen wegens storm moeten staken. Toen men nu dezer dagen opnieuw peilde, bleek het dat het wrak niet was verzand en men de werkzaamheden kon voortzetten. Men hoopt gouden munten op te kun nen zuigen en tevens de roestklomp uit elkaar te werken. Slaagt men dit jaar niet met de zuigers, dan zal men in het voor jaar op andere wijze trachten het goed te bergen. FEUILLETON. VREEMDE KAPERS OP DE KUST. Naar het Engelsch bewerkt door J. VAN DER SLUXS. 21) Met een gebaar van berusting stak de jongeman van wal: Nu, dan zal ik alles maar opbiechten. Er is overigens niet veel te vertellen, va der. Wanneer deze ambtenaren, die natuur lijk volledig rapport aan hun rgeering zul len uitbrengen, moeten worden ingelicht, omtrent het verband, dat er bestaat tus- schen onze familie en de Spaansche bin- nenlandsche problemen, dan is dat uw zaak en behoort u ook de verantwoorde lijkheid daarvan op u te nemen. Zondag avond na het diner, omstreeks negen uur, maakten wij wat muziek en er werd ge zongen; we gingen tegen tien uur uit een, ik om in deze kamer brieven te schrij ven en u en Shiela om in de biblotheek te gaan werken. Om middernacht kwam ik daar bij u en zei, dat u naar bed behoorde te gaan, maar u gaf er de voorkeur aan om op te blijven om gewichtige brieven af te maken; en Shiela vond het ook beter om door te blijven werken, zoodat zij den volgenden morgen vrij zou zijn om te gaan winkelen. U zult u zich herinneren, dat ik er by u beiden op aandrong om naar uw kamers te gaan. Nu, vervolgde Juan, ik trachtte u te overreden.... dat wensch ik te doen uitkomen. Na een paar minuten liet ik u weer alleen en kwam hier terug. Ik zag Wentwordth en vroeg hem, waarom ieder een zoo laat opbleef, en hij herinnerde er mij aan, dat noch hijzelf, noch Jenks ooit naar bed gingen, voordat alle lichten uit waren. Waarom was het noodig, u daaraan te herinneren? onderbrak Furneaux hem. Omdat mijn verblijf hier zoo vaak on derbroken was. Ik ben nooit langer dan een paar dagen achtereen thuis, en ik was vorigen Vrijdag thuis gekomen na een af wezigheid van drie weken. Hij wachtte een oogenblik, maar de de tective vroeg niet om een nadere uitleg ging van zijn komen en gaan. Om kwart voor één ging ik naar mijn slaapkamer, die in den Noordelijken vleu gel gelegen is de kamer van het huis, die het verst van de bibliotheek verwij derd is. Ik ontkleedde mij gedeeltelijk, nam toen een boek en begon te lezen, aan gezien ik mij klaar wakker en rusteloos voelde. De eerste geluiden, die tot mij door drongen, waren de pistoolschoten. Ik kan het niet verklaren, hoe het openbreken van de glazen deuren aan mijn aandacht ontgaan is, maar ik heb er niets van be merkt. Ik trok ijlings mijn schoenen aan en werd even opgehouden bij het zoeken naar den sleutel van de lade, waarin ik die pistolen bewaar, die u mij zoo juist hebt afgenomen. Toen, hernam Garcia, snelde ik de trap af. In de hall zag ik het lichaam van Jenks liggen. Twee dienstmeisjes, die angstig boven aan de trap bijeen stonden, zeiden, dat Went- worth ook neergeschoten was en dat zy vreesden, dat mijn vader ook gewond was. In de bibliotheek vond ik hem aan zijn stoel vastgebonden, doch hij was kalm genoeg om mij te zeggen, waar Went wordth en Shiela waren. Een blik in de eetkamer was voldoende om mij te over tuigen, dat het met Wentworth gedaan was, maar er was van Shiela geen spoor te bekennen. Toen ik naar de gang terug ging, ant- moette ik Dawson, den tuinman, en ver nam van hem, dat Shiela op haar fiets naar het nabijgelegen dorp was gegaan om hulp te halen. Ik verzocht Dawson om de touwen, waarmede mijn vader gebonden was, los te maken en hem wat brandewijn te geven; daarna haastte ik mij om mijn motorfiets uit de schuur te halen. Ik wist, dat er doortrapte schurken buiten in het park waren en was hevig verschrikt by de gedachte, dat Shiela in hun handen zou komen. U weet reeds wat er bij de Zuidpoort gebeurde. Zoodra de auto er vandoor gegaan was, reed ik in volle vaart naar het dorp, ontmoette daar twee politie-agenten en een dokter. Maar er was nog steeds geen nieuws van Shiela. Toen een van de politiemannen wenschté, dat er een bode naar Woolcraft gezonden werd, stelde ik mij dan ook ter beschik king, uitsluitend, omdat ik vermoedde, dat zij die richting ingeslagen was. Het scheen onmogelijk, dat zy in de richting van het dorp gereden kon zyn, zonder flat zij door mij ingehaald of door de politie gezien was, die op het oogen blik van den aanslag op den hoofdweg op post stond. Is dat alles? vroeg Furneaux. In zekeren zin ja. Natuurlijk zou ik er nog een langer verhaal van kunnen ma ken, maar de politiemannen, dr. Ensley en inspecteur Hobbs hier, kunnen het even goed aanvullen als ik. Furneaux zat met de ellebogen op ta fel beide gesloten vuisten in zyn magere wangen gesteund. Vóór hem lagen de pis tolen. Hij nam de twee, die Juan Garcia afge nomen waren, op. U heeft het pistool, sedert u het ge bruikt heeft, schoongemaakt en opnieuw geladen? Ja. Wanneer? Gisterochtend. Dus, indien u uw zin gehad had, dan zouden wij nooit gehoord hebben van de auto bij de Zuidpoort? Ik heb u myn motieven genoemd. Het eigenaardigste is, vervolgde Fur neaux, dat de twee dienstmeisjes en Dawson uw getuigenis bevestigen. Waarom zou dat eigenaardig zijn, wanneer mijn getuigenis waar is? O, die waarheid! Niets is zoo bedrie- gelijk als de waarheid. Dus het is u niet bekend, dat Gunda Allmarez deelnam aan den aanslag van Zondagnacht? Juan Garcia kromp bij die woorden let terlijk ineen. Hij staarde onthutst naar zyn vader. Is het mogelijk! riep hij ontdaan. Voordat de baron kon antwoorden, viel Furneaux in: Het was zeer zeker mogelijk en schijnt nu zelfs meer dan waarschijnlijk, ofschoon wij er nog niet volkomen zeker van kunnen zijn. Ik hoopte, dat u er meer licht in kon brengen; ik wacht tever geefs. De jonge Garcia vermande zich met een uiterste krachtsinspanning. Ik heb verder niets te zeggen, grom de hij. Dus u wenscht niet over die jongeda me te spreken? vroeg Furneaux minzaam. Garcia bleef koppig zwijgen. Furneaux eveneens. Inspecteur Hobbs had nog geen woord gesproken sedert hij de kamer bin nengekomen was. De baron zat in zyn stoel gezonken, blijkbaar te zeer in zijn eigen sombere gedachten verdiept om het tweegesprek te volgen. Op dat oogenblik werd er op de deur geklopt, en een agent kwam binnen. Neem me niet kwalijk, meneer, fluis terde hij tegen Hobbs, maar één van de dienstmeisjes heeft een briefje van juffrouw Macdonald voor den baron ge bracht. Geef onmiddellijk hier, riep Garcia heftig. Wordt toch wakker, vader! Daar is een boodschap van Shiela. De inspecteur knikte, waarop de agent hem een gezegelde enveloppe gaf, die hij weer aan den baron doorgaf. Op de ach terzijde stond een eigenaardige mededee- ling. „Niet vóór vier uur te bezorgen", en de man, voor wien de brief bestemd was, bleef een oogenblik bij deze geheimzinnige woorden stilstaan, voordat hij den inhoud ging lezen. De baron haastte zich niet. Hij las de weinige regels met aandacht en de uit drukking van zijn gezicht versomberd© nog meer. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 5