MAANDAG 30 OCTOBER 1933 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 6 R. K. S. V. „S. M. C." Zooals te verwachten was heeft S.M.C. tegen v. Nispen het onderspit moeten del ven. Te 'half drie werd begonnen, waarbij S.M.C. in de opstelling nog eenige inval lers telde. Direct werd een snel tempo in gezet en verkeerden beide doelen in gevaar. De verdedigingen bleven echter meester van het terrein, totdat v. Nispen plotse ling en snel aanviel, wat hun de leiding bezorgde. Kort daarop werd v. Nispen een strafschop toegestaan en het was 20. Steeds werden van weerskanten goede aan vallen opgezet, maar vóór de rust kwam er in den stand geen verandering meer. Na de rust kwam S.M.C. los. Aanval op aanval werd ondernomen, goed gesteund door de half-linie. 't Gevolg was dat vele corners ontstonden. Uit één daarvan wist de linksbinnen van S.M.C. met een keurig schot den achterstand te verkleinen 12. Ruim een kwartier werd v. Nispen op eigen helft teruggedrongen, maar bij S.M.C. ont brak ten eenenmale het juiste schot, ter wijl vele kansen door treuzelen hopeloos om zeep werden gebracht. Het laatste kwartier was v. Nispen weer meer in den aanval en wist de kansen beter te benutten en den stand op te voeren tot 41, waarmee het einde kwam. Het tweede kreeg de eerste nederlaag te slikken, terwijl de Junioren de eerste over winning behaalde op S.N.A. met 21. R. K. S. V. „R. W. D." Het eerste elftal heeft het in Voorhout niet klaar gespeeld Foreholte ook maar één punt afhandig te maken. Reeds na 10 mi nuten was het 30 voor Foreholte. Gedu rende het verdere verloop van den wed strijd was R.W.D. bijna voortdurend in de meerderheid doch tot doelpunten kon men het niet brengen. R.W.D. II bracht het er beter af en speel de thuis gelijk tegen K.R.V. Volhouden boys. De Junioren a. hebben 't goede pad weer gevonden en sloegen de Rijnvogels in Kat wijk met 51. Het andere junioren-elftal speelde thuis een verdienstelijke wedstrijd tegen A.S.C.a. en verloor slechts met den oneven goal (34). De volgende wedstrijd een over winning hoor! R. K. S. V. „Foreholte". Gisteren waren de successen mager in tegenstelling met verleden week. Van de acht te behalen punten kwamen er twee binnen. Foreholte II verloor thuis van D.O.S. IV met 24. Foreholte a-Jun. kon het tegen Leiden a-Jun. niet bolwerken, met een 02 nederlaag moesten de onzen naar huis. In een vriendschappelijk ge speelden wedstrijd, waar de scheidsrechter ontbrak, ontging het Foreholte II in Haar lem al niet veel beter. Geel-Wit II boeicte daar een 52 zege. Nadat kort in het begin de Voorhouters zich een 20 voorsprong bezorgde, wilde het verder niet meer vlot ten en voerden de gastheeren de score ge leidelijk op. Foreholte I deed het thuis het beste van allen. R.W.D. I kreeg een 30 nederlaag te slikken. Ons le elftal schijnt den smaak te pakken te krijgen. Door deze overwinning stijgen ze eenige plaatsen op de ranglijst. Voor a.s. Zondag zullen alle wedstrijden voor Foreholte worden uitgesteld, wegens aanbiddingsfeest in de Parochie. Een onzer Foreholte leden is zeer ernstig ziek en reeds voorzien van de laatste H.H. Sacramenten. De aansporing om dit trouwe lid in uwe gebeden te doen gedenken, zal dan wel overbodig zijn. De goede God geve spoedig herstel. R. K. S. V. „Leiden". Leiden II was de gast van Meerburg I en speelde daar een zeer prettigen wed strijd. Zij wisten met 64 den lustrumwed- strijd te winnen en legden daardooor beslag op een daarvoor dooor kap. Ruhe beschik baar gestelden beker. De Junioren van Leeiden speelden op eigen terrein een competitie-wedstrijd tegen Foreholte a, en wisten hun meerderheid in een 20 overwinning uit te drukken. De leden-van Leiden, welke zich daarvoor beschikbaar willen stellen, worden uitge- noodigd zich aan het Secretariaat, Stadhou derslaan 2, op te geven voor Dinsdagavond tien uur, daar het in de bedoeling ligt op Woensdag 1 Nov. met een gecombineerd elftal een wedstrijd te spelen tegen en elf tal van R. W. D. Kolpings-Boys. 't Was gisteren weer een succesdag voor onze club. Het eerste elftal speelde zijn vijfde com petitiewedstrijd tegen S. M. C. H een der sterkste clubs uit him afdeeling. Reeds spoedig na den aanvang kwamen de Boys enthousiast opzetten en ontwikkelden een partijtje voetbal, zooals ze in deze compe- tite nog niet gespeeld hadden. Succes kon niet uitblijven, want reeds spoedig na den aanvang werd gedoelpunt en een kwartier later was de stand 20. Ofschoon de aanvallen van S. ,M. C. vanaf den linkervelugel zeer gevaarlijk bleven, houdt het overwicht der Boys aan. Bij een der aanvallen wordt aan de Boys een pe nalty toegekend, welke echter door de S. M. C.-keeper uitstekend gestopt wordt. Met 20 breekt de rust aana Na de rust wederom een aantrekkelijk spel. De partijen zijn nu meer verdeeld. De aanvallen der Boys zijn goed opgezet, maar de afwerking laat nog wel wat te wenschen over. Op het einde van den wed strijd zakt het peil iets; tot doelpunten komt het niet meer, zoodat de Boys deze vijfden competitiewedstrijd op keurige wijze wonnen. 9 punten uit vijf wedstrijden, doelcijfers 122, dat opent goede perspectieven! Het tweede elftal was de gast van Meer burg II en zag kans de uitgeloofde medail- le te bemachtigen door met een verdiende 32 overwinning huiswaarts te keeren. De junioren moesten echter ervaren, dat hun ped niet altijd met rozen bezaaid was. Met 21 werd van het sterke Lisse-junio- ren-elftal verloren. R. K. S. V. „D. O. S." In een vlug gespeeelden wedstrijd bleef Steeds Hooger de meerdere over DOS III. DOS nam het eeerst de leiding uit een penalty (1—0). Doch dan dringt SH. ge weldig op, een paar blunders van den DOS- keeper leveren evenvel doelpunten- op (12). Uit een corner scoort de vrijstaan de midvoor op één meter afstand 13. Hierna wordt gedraaid. DOS pakt dan veel beter aan, het wordt een gelijk opgaande strijd. Doch het stugge verdedigen van SH voorkomt doelpunten. Toch weet de rechts binnen er 23 van te maken, doch Steeds Hooger voerde in dezen zin de score op en het werd 25. Alzoo was het derde elftal van DOS de eerste van de DOS-elftallen die verloren in dit seizoen. R. K. S. V. „Steeds Hooger". Heden speelde Steeds Hooger I tegen DOS III op het terrein van DOS en bracht DOS III haar eerste nederlaag toe met 5—2. Steeds Hooger II verloor van Adolf Kol- ping II met 13 op haar eigen terrein. Adolf Kolping wint den toss en speelt tegen zon en matigen wind in. De partijen wegen de eerste 20 minuten tegen elkaar op, totdat de gasten een vrijen schop toege kend krijgen, die in een doelpunt wordt omgezet. Tot aan de rust blijven de verde digingen de baas. 10 min. na rust maakt Steeds Hooger ge lijk. Zij zitten nu steeds voor het doel der gasten, maar tot doelpunt.kunnen zij het niet brengen, de gemakkelijkste kansen worden verknoeid. Na pl.m. 20 min. onder neemt Adolf Kolping een aanval en wordt direct in een doelpunt ongezet. Er zijn nog geen 6 min. gespeeld of het derde doel punt ligt ook weer in het net. De overwin ning is nu zeker en St. H. probeert nog ge lijk te maken, maar het schot ontbreekt ten eenenmale. Zoodoende heeft St. H. haar eerste nederlaag te pakken. R. K. Sportvereeniging A. V. V. Het 1ste elftal maakte de verre reis naar Hoek van Holland en smaakte het genoegen beide punten mede tebrengen naar den Dam. Direct na het beginsignaal speelt A. V. V. een overrompelend spel, zoodat AW al heel spoedig met 20 de leiding heeft. Dan gaat het spel eenigen tijd tegen elkaar op, totdat HVC een penalty veroorzaakt, welke door AVV in 'n doelpunt wordt om gezet 30. Even komt HVC dan opzetten en weet den achterstand te verkleinen 13), doch nog voor de rust maakt AVV bij een mooie aanval er 41 van. Na de rust gaat het spel meer gelijk op en hoe er aan beide zijden ook gewerkt wordt, doelpunten werden er niet meer 'gemaakt, zoodat AW een verdiende 41 overwinning behaalde. AVV II speelde thuis tegen SDS 71 en wist op het kantje af een 21 overwinning te behalen. Het derde elftal, dat eveneens thuis speel de, moest met 2—1 de eer aan RIA laten in een van weerszijden slecht gespeelden wedstrijd. R. K .S. V. „Alph. Boys". Van de 6 punten, die er te behalen wa ren, heeft onze vereeniging er 4 veroverd. We zijn tevreden, hpewel we gerekend had den op alle punten. Onder de vaste leiding van scheidsrechter Wigman is de thuiswedstrijd Alph. Boys I tegen Trekvogels I een pleizierige en spannende kamp geworden. Na aftrap ont wikkelen de Boys meteen een prachtig sa menspel en 't is nog niet ver over half 3 als de score door onzen snellen midvoor geopend wordt. Hoewel de Boskoopers hard zwoegen, blijken ze tegen het tech nisch veel betere spel v. d. Boys niet op gewassen, zoodat gerust wordt met 31 voor onze jongens. De tweede helft is een herhaling van de eerste: de A.-B. overwegend sterker, hoe wel de hardwerkende Trekvogels soms ge vaarlijk doorbreken. Eindstand 61 voor Alphen. Vóór dezen wedstrijd speelden onze ju nioren tegen de junioren van Trekvogels. Ook hier waren de Boytjes in de meerder heid, die evenwel niet voldoende in doel punten tot uitdrukking kwam, door het niet-benutten van prachtkansen. Toch zijn we trotsch op onze junioren die met deze 10 overwinning reeds de derde zege be haalden! Alph. Boys II wordt bij deze ernstig „tot de orde geroepen" om niet meer te verlie zen, begrepen?! Anders zullen we 'ns „han delend optreeje SCHEIDSRECHTER NAM DE BEENEN. Het gebeurde, aldus de „Mnd.mrg.", na den wedstrijd Zwolsche Boys—U.D. Vijf minuten voor het eind maakten de Zwolle naren het zesde doelpunt. De scheidsrechter verklaarde deze goal ongeldig. Deze be slissing was de vonk, die het smeulend kruit deed ontploffen. Onder hilariteit kwam 't einde. Direct hierop stoven eeni ge chauvinisten op den scheidsrechter af De arbiter versnelde zijn pas, met eenige Boys-aanhangers op zijn hielen. Plotseling nam het lijdend voorwerp de beenen, sprong over een sloot en holde moederziel alleen over een verlaten daaraan grenzend weiland. Nog steeds achtervolgde een gie rende menigte den vluchteling. Een agent in burger werd door den man voor den ver keerden aangezien, want steeds angstiger werd de wedloop. De scheidsrechter wist te ontsnappen. SCHEIDSRECHTER GEMOLESTEERD. Uit Oostvoorne wordt gemeld: Na afloop van den wedstrijd OWScheveningen werd de scheidsrechter door het publiek gemolesteerd. Dit was namelijk van mee ning, dat de leiding van den match niet deugde en dat de scheidsrechter eenzijdige beslissingen nam. De scheidsrechter moest door de politie naar zijn auto worden gebracht en gedeel telijk de gemeente worden uitgeleid. KON. NEDERL. VOETBALBOND De leiders der eerste klasse in alle afdeelingen loopen uit Het merkwaardigste van den wedstrijd dag van gisteren is, dat alle leiders der eerste klasse gisteren zijn uitgeloopen door dat de concurrenten verloren of gelijk speelden. Voor het Noorden make men deze uitzondering, dat daar drie clubs als lei ders beschouwd kunnen worden. Voor Ajax was het een bijzonder goede dag, want behalve dat zij zelf met 51 van 't Gooi won, verloren Z.F.C. en V.S.V. te gen de verwachting in, resp, van Haarlem en H.F.C. Dat Sparta het niet gemakke lijk zou hebben in Schiedam, hadden we voorzien, doch op 'n 60-overwinning van Hermes D.V.S. hadden we toch niet gere kend. Feijenoord deed beter werk, al bleef het dan 'n gelijk spel tegen A.D.O. Intus- schen heeft er hier nogal verandering in den stand plaats gehad. Ajax is nu 3 pun ten voor op nummer twee, Feyenoord. 't Gooi is hekkesluiter met 4 punten ach terstand. Ajax 7 6 1 32—16 12 Feijenoord 7 4 12 1714 9 Z.F.C. 7 4 3 28—10 8 H.D.V.S. 7 4 3 21—18 3 V.S.V. 7 4 3 20—18 3 Sparta 7 4—3 14—18 8 H.F.C. 7 2 2 3 12—19 6 A.D.O. 7 2 1 4 19—20 5 Haarlem 7 2 1 4 1524 5 't Gooi 7—16 16—26 1 Ook de leiders in Afdeeling II hadden 'n goeden dag. De Stormvogels wonnen met 51 van V.U.C. en D.F.C. verloor met 21 van Excelsior. D.H.C. werkte zich door een 21-overwinning op Hilversum weer naar de tweede plaats. Als vijfde volgt nu K.F.C., welke club met 42 van H.B.S. won. Xerxes beleefde 'n prachtdag, want deze club won van R.C.H. met 61, waardoor de tiende voor de zevende plaats wérd geruild. Alles bijeen een succesdag voor de thuisclubs in de afdeeling. Stormvogels 6 5 1 16—7 10 D.H.C. 7 4 1 2 18—15 9 D.F.C. 6 3 1 2 14—13 7 Excelsior 7 3 1 3 19—16 7 K.F.C. 7 3 1 3 22—20 7 H.B.S. 6 2 2 2 12—12 6 Xerxes 7 3 4 17—20 6 Hilversum 6 2 1 3 17—15 5 V.U.C. 7 2 1 4 15—22 5 R.C.H. 7 2 5 15—25 4 In de 2e kl isse A is het met de leiders gegaan, zooals v/e verwachtten. S.V.V. ver speelde twee punten aan R.F.C. en H.V.V., dat Unitas met 70( verpletterde, kwam aan den kop. De spanning tusschen de vier leiders duurt onverminderd voort. Wat de verdere wedstrijden betreft, Al- pren stelde teleur door met 30 van Olym- pia te verliezen. De Rijnbewoners verhuis den hierdoor naar de zevende plaats op de ranglijst, terwijl de Hollandiaan met twee punten verschil volgt. De Vlaardingers boekten n.l. een nuttig gelijk spel tegen Quick. De stand is: H.V.V. 7 5 1 1 24—7 11 C.V.V. 7 5 11 18—10 11 R.F.C. 7 5 2 23—14 10 S.V.V. 7 4 1 2 24—11 9 Olympia 7 3 13 18—18 7 Quick 7 2 2 3 19—16 6 Alphen 7 3 4 18—20 6 Hollandiaan 7 2 1 4 1725 5 V.I.O.S. 7 115 11—28 3 Unitas 7 1 6 16—33 2 In de 3e klasse A heeft Alphia haar kans niet benut. Met 21 bleef R.V.C. de baas en nestelde zich daardoor vaster op de bo venste 'plaats. U.V.S. boekte 'n verdienste lijke 43-zege op Zandvoort, al was 'n ge lijk spel bijna het resultaat geworden, na een prachtigen 40-voorsprong tot kort voor het einde. Hillinen klopte Hillegom met 71, waardoor A.S.C., dat zelf niet speelde, nog meer geisoleerd komt te staan. De stand is: R.V.C. 6 5 1 25—15 10 Alphia 6 3 12 12—9 7 U.V.S. 6 3 12 15—13 7 Schoten 5 3 2 21—12 6 Laakkwartier 6 3 3 2220 6 Zandvoort 6 3 3 1514 6 Hillegom 6 3—3 13—19 6 Hillinen 7 2 2 3 21—22 6 A.S.C. 6 6 6—25 0 In 2 B had Hoek van Holland 'n goeden dag, want behalve 'n eigen overwinning verloor 's Gravenzande van Naaldwijk. De derby in Leiden eindigde in 'n 53 zege van L.F.C. op Lugdunum. Ook Delft verloor weer 'n punt, terwijl de hekkeslui- ters puntloos gelijk speelden. De stand is: H. v. Holl 7 6 1 31—8 12 's Gravenzande 7 5 2 25—12 10 L.F.C. 7 4 2 1 18—9 10 Delft 7 4 2 1 14—13 10 Naaldwijk 6 4 1 1 13—5 9 Lugdunum 7 3 4 20—21 6 Celeritas 7 2 1 4 22—22 5 E.M.T. 7 1 1 5 13—21 3 D.V.C. 7 2 5 3—29 2 Concordia 6 1 5 1—13 1 In het Oosten won Heracles met 31 HET DERTIG-JARIG JUBILEUM VAN DEN L.V.B. ZEER VEEL BELANGSTELLING BIJ DE RECEPTIE. Het lag aanvankelijk niet in de bedoe ling van het bestuur van den Leidschen Voetbalbond om het dertigjarig bestaan, dat eigenlijk geen jubileum is, te herden ken. De viering van het zilveren feest ligt bovendien nog pas te kort achter den rug en toch werd desondanks te elfder ure besloten het zesde lustrum niet zon der meer voorbij te laten gaan, omdat de bewonderenswaardige groei van den Bond gedurende de laatste vijf jaren een eenigs- zins feestelijke herdenking wettigde. Dat het L V. B.-bestuur zich in veler be langstelling mag verheugen is wel over duidelijk gebleken op de druk bezochte re ceptie, die Zaterdagmiddag van half vier tot ruim vijf uur in de bovenzalen van de „Harmonie" werd gehouden. Door een schat van wel veertig bloem stukken in dezen tijd van het jaar slechts rozen en chrysanthen was het hier 'n lusthof geworden, ware het niet, dat na korten tijd de rook te snijden was. We zullen ons bij de opsomming van de namen der sprekers beperken ,om niet al te uitvoerig te worden. Namens het gemeentebestuur kwam wet houder mr. A. J. Romijn, gelukwenschen aanbieden, onder de verzekering, dat het gemeentebestuur blij is om hetgeen de Leidsche Voetbalbond, als orgaan van de voetbalsport in Leiden en Omgeving, heeft bereikt. De voorz. dankte voor de felicitaties en gaf de verzekering, dat het L.V.B.-bestuur bijzonder de belangstelling van het ge meentebestuur op prijs stelt. Spr. hoopte verder op den voortduren- den steun der gemeente, b.v. om in den terreinnood te voorzien. De heer J. Baak, inspecteur bij het L.O. in de inspectie Leiden, zeide, dat het mis schien verwondering wekt, dat hij op de ze receptie verscheen, doch het onderwijs richt zich behalve naar verstandelijke den laatsten tijd evenzeer naar de licha melijke ontwikkeling. De harmonische ont wikkeling van het lichaam is noodzakelijk voor de goede geestesontwikkeling en daarom hoopte spr., dat de L. V. B. nog vele jaren op den ingeslagen weg moge voortgaan. De voorz. antwoordde hierop met een woord van dank voor deze waardeerende belangstelling uit den kring van het on derwijs. Verder werden gelukwenschen aangebo den en woorden van sympathie over onder vonden samenwerking en goede verstand houding gesproken door afgevaardigden van de Federatie van Erkende Voetbal bonden, den Noord Holl. Voetbalbond, den Haagschen Voetbalbond, den Haarlem- schen Voetbalbond, den Amsterdamschen Voetbalbond, den Utrechtschen Prov. Voet balbond, den Turnkring Leiden en Om streken, den Leidschen Biljartbond, de Leidsche Scheidsrechtersvereeniging, de vereeniging S.L.F., Ons Clubje, S.O.C., U. V.S., Zuiderkwartier, A.S.C., Alphia, Al phen, D.V.S., Rijnsburgsche Boys, Roo- denburg, TONA, Koudekerk, Rouwkoop, L.D.W.S., Leidsche Boys, A.R.C., R.C.L., Sportman, Lugdunum, L. F. C., Fides Pac ta, Quick Boys, Nieuw Brunhilde en Brun- hilde, door den heer Guldemond, oud-be stuurslid van den L.V.B.die hiervoor uit Maastricht was overgekomen, door den heer Jonker, oud-bestuurslid van den L. V. B., door den heer J. Brouwer namens de wedstrijdcontroleurs, door den heer Jonker, opzichter van gemeentelijke plant soenen en sportvelden, door tal van scheidsrechters van den L. V. B., enz. Schriftelijke gelukwenschen kwamen in van de Groningsche, Zeeuwsche, Nijmeeg- sche, Limburgsche, Goudsche en Noord- Centrale Voetbalbonden, van den heer v. Prooye, voorzitter van den K. N. V. B., van den heer Hoogendam, oud-secretaris van den L. V. B., van den heer Meyer, commissaris van politie te Leiden, van de vereenigingen A. R. C., Beresteyn, Kat wijk, L. R. C., D. S. O., Kagia, Woubrugge, Ter Leede, D. K. L. en de Leidsche Zwem- club. Vele sprekers op de receptie en vele ver eenigingen, die schriftelijk gelukwenschen hadden gezonden, deden deze wenschen vergezeld gaan van bloemen of andere geschenken. Zoo boden enkele oud-be stuursleden 'n fraaien voorzittershamer aan. Te ruim 5 uur sprak luit. P. H. Steen- hauer, voorzitter van den L. V. B., in een slotwoord zijn dank uit aan allen, die op welke wijze dan ook van hun belangstel ling hadden blijk gegeven. De feestavond. De avond van Zaterdag zag een Stads gehoorzaal met enthousiaste L. V. B.'ers en hun dames, allen in een zeer geestdriftige en enthousiaste stemming. Daartoe werkte wellicht mede, de kleurige versiering in de zaal, waar de vereenigingsvlaggen hin gen, maar vooral het ongelooflijk aantal bloemstukken, die de geheele ruimte voor het tooneel in een bloementuin hadden her schapen. Terwijl „The Dutch Players" op het tooneel musiceerden vulde zich de zaal waarna de feestelijke opening van dezen feestavond plaats had. Daar hadden zich op het tooneel opge steld een 25-tal leden der L. V. B., van iedere aangesloten vereeniging één en al len in clubcostuum. Daarnaast hadden aan de groene tafel plaats genomen het stuur en de leden der feestcommissie. De voorzitter der L. V. B., de heer P. H. Steenhauer sprak nu een welkomstwoord, allereerst tot wethouder mr. A. Romijn en den heer J. Baak, inspecteur van het La ger Onderwijs in de inspectie Leiden en vervolgens tot alle afgevaardigden van zusterbonden en vereenigingen, aangeslo ten bij den L. V. B. Spr. zeide vijf jaren geleden niet te hebben gedacht, dat de bond zou groeien van 800 tot 2700 leden. Spr. dankt daarom alle besturen en com missies van den L. V. B., alle leden der vereenigingen en allen die den L. V. B. hebben gesteund. Een bestuursfunctie in de L. V. B. is niet zoo eenvoudig, aldus spr., toch heeft het bestuur weten te scheppen een geest van waardeering en sympathie, want dit zijn de gewichtigste factoren in de voet balsport. De goede geest is het meeste waard, moge deze medewerking, aldus spr., in de toekomst bestendigd blijven. Over de voetbalsport sprekend, zegt spr., dat er hoogere idealen zijn dan het winnen van een wedstrijd en wel het aankweeken van eerlijkheid, zelfbeheersching en moed, eigenschappen, die in het maatschappelijke leven zoo te pas zullen komen, vooral in deze tijden. Er zijn behalve voetbal nog meerdere dingen, aldus spr. Eerst je werk en je school' en voetballen pas op de laatste plaats. Wanneer de L. V. B. er in slaagt, aldus de voorzitter, jullie maar één van die eigenschappen bij te brengen, dan heeft het voetballen doel gehad. We zijn in dezen tijd nog niet aan het einde van de maat schappelijke moeilijkheden, daarom heeft de maatschappij behoefte aan eerlijke, flinke jongelui, menschen die hun doel we ten te bereiken. Als wij daaraan medewerken, is de sport niet voor niets geweest. Spr. dankt ten slotte de feestcommissie en vooral den secr.-penningm. den heer W. Caro, aan wien vooral de groote groei te danken is en roept allen op tot medewerking. Moge de toekomst, aldus besloot spr., goed zijn. Hierna werd het feestprogramma onder leiding van den conferencier Paul Ostra, afgewerkt. Er waren muziek, dans, aardige liedjes, acrobatiek en wat dies meer zij. Voor en na de pauze traden de verschil lende artisten op telkens ingeleid door Paul Ostra. Een dankbaar gehoor volgde het amusante programma. Een bal onder leiding van den heer Wielinga besloot ten slotte dezen feeste lijken avond. de Enschedesche Boys, maar Vitesse ver speelde opnieuw een punt, nu aanHen gelo. P.E.C. en Enschedé wonnen beide, evenals trouwens Go Ahead, zoodat Vites se de eenige, uit-spelende club was, die nog een punt binnenhaalde. De stand is hier nu: Heracles 7 5 1 1 21—7 11 Vitesse 7 4 2 1 19—9 10 P.E.C. 6 4 1 1 17—17 9 Enschedé 7 4 1 2 21—12 9 Go Ahead 6 2 3 1 17—8 7 Wageningen 7 2 2 3 9—9 6 Ensched. Boys 7 2 1 4 10—16 5 Tubantia 7 2 1 4 10—24 5 A.G.O.V.V. 7 1 1 5 9—19 3 Hengelo 7 3 4 8—24 3 In het Zuiden verging het Willem II al evenzeer goed als den leiders in de hier boven besproken afdeelingen. Niet zonder moeite, met 54 n.l., bleven de Tilburge- naars de baas in Middelburg, maar Eind hoven verspeelde een punt aan B.V.V., dat toch blijkbaar niets voor de laatste plaats voelt. Deze laat zij over aan Middelburg, N.O.A.D. of P.S.V., dat nu ook op eigen terrein weer verloor, want de Maastrichte naren wonnen met 21. Een teleurstelling voor N.A.C. bracht de reis naar Zuidoost Limburg, waar Bleyerheide haar met 31 klopte. Willem II 6 4 2 16—9 10 L.O.N.G.A. 6 4 1 1 24—11 9 Eindhoven 6 4 7 1 158 9 Bleyerheide 6 3 2 1 1912 8 M.V.V. 6 3 2 1 15—12 8 N.A.C. 6 2 13 11—13 5 B.V.V. 6 2 13 11—19 5 N.O.A.D. 6 1—5 8—15 2 P.S.V. 6 2 4 9—17 2 Middelburg 6 1 5 1023 2 In het Noorden houden we dus drie lei ders. De vijf winnaars scoorden hier 30 doelpunten, waarvan Be Quick 10 op Sneek, GV.A.V. 7 op Achilles en Velocitas 5 op Veendam. Behalve de leiders beten ook de twee overige winnaars goed van zich af. Alcides kwam al heel goed te voor schijn door 'n 52 op Frisia, terwijl Leeu warden door 'n 30-zege op Friesland, nog goede vierde op de ranglijst blijft. Be Quick 7 6 1 30—12 13 Velocitas 7 6 1 33—7 12 G.V.A.V. 7 5 1 1 28—10 11 Leeuwarden 7 4 12 1814 9 Veendam 7 3 1 3 26—23 7 Friesland 7 2 14 1221 5 Frisia 7 2 5 11—20 4 Achillse 7 2 5 11—22 4 Sneek 7 1 6 9—29 2 Alcides 7 115 15—36 3 De uitslagen AFDEELING I. 1 e klasse: 't GooiAjax 15, Haar lem—Z.F.C. 2—1; Hermes D.V.S. Sparta 60, A.D.O.Feyenoord 11; H.F.C.V. SV. 3—0. 2e klasse A: A.F.C.—Alcmaria Victrix 3—2; H.R.C.—W.F.C. 1—4; Kinheim—West Frisia 2—0; Z.V.V.—D.W.S. 3—2; Zeeburgia O.V.V.O 1—2. 2e klasse B: D.O.S.Bloemendaal 4 1; De SpartaainB.F.C. 22; T.O.G.Her cules 02; VeloxE.D.O. 11; V.V.A. BJauw Wit 07. 3e klasse D: CulemborgHolland 21 AmsvordeZeist 22; Elinckwijk—Bode graven 71; Z.N.C.H.V.C. 41; Baarn— Vriendenschaar 49. AFDEELING II le klasse: StormvogelsV.U.C. 51; Excelsior—D.F.C. 2—1; Xerxes—R.C.H. 6 1; R.F.C.—H.B.S. 4—2; D.H.C.—Hilversum 2—1. 2e klasse A: Quickde Hollandiaan 2—2; C.V.V.—V.I.O.S. 3—1; R.F.C.—S.V.V. 21; OlympiaAlphen 30; H.V.V.Uni tas 70. 2e klasse B.: D.C.L.O.N.A. 01; OvermaasB.E.C. 33; NeptunusV.D.I. 71; Steeds HoogerGouda 02; O.D.S. Fortuna 54. 2e klasse A: ZandvoortU.V.S. 34; AlphiaR.V.C. 12; HillinenHillegom 7—1. 3e klasse B: D.V.C.Concordia 00; Hoek van Holland—B.M.T. 5—0; L.F.C.— Lugdunum 53; Naaldwijk—'s Gravenzan de 20; CeleritasDelft 33. 4e klasse A: R.C.I.De Ooievaars 1— 6; T.H.B.—Terlaak 4—1; D.V.S.L.D.V .S.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 10