VELO's zijn niet duurg£gttE "iïl DE LEJDSCHE COUP ANT ZATERDAG ?8 OCTOBER 1933 UIT DE OMGEVING NOORDWIJKERHOUT GEMEENTEBEGROOTING 1934 Een tekort van ƒ97.000 De dezer dagen door B. en W. aan den Raad aangeboden gemeentebegrooting voor het dienstjaar 1934, biedt 'n somber beeld. De gewone dienst vermeld: inkomsten 256.268.68, uitgaven: 353.268.68, nadeelig slot: 97.000. De kapitaaldienst vermeld: inkomsten: ƒ4006, uitgaven: ƒ3106, batig slot: ƒ900. Tegelijk met de concept-begrooting is den Raadsleden door B. en W. een uit eenzetting toegezonden over het ontstaan van het aanzienlijke tekort op den komen den dienst. Teneinde onze lezers eveneens een inzicht hierin te geven, vermelden wij uit bovengenoemde uiteenzetting het vol gende: I. Allereerst vestigen B. en W. de aan dacht erop, dat in de begrooting, dienst 1934, verwerkt moet worden het saldo van de gemeenterekening, dienst 1932. Leverde I de gemeenterekening, dienst 1931, een batig saldo op van 1533.33, welk batig saldo ten goede kwam aan de dienst 1933; de dienst 1932 heeft een nadeelig saldo van ƒ48042.74 Vergelijkt men nu de begrooting, dienst 1933, met die van 1934, dan begint de be grooting voor 1934 al zeer ongunstig, om dat voor de bedragen boven genoemd, n.l. 1533.33 ƒ48042.74 ƒ49576.07 extra dekking moet worden gezocht. Natuurlijk hebben wij gezocht naar de oorzaken van het ontstaan van het nadee lig saldo, dienst 1932. Deze oorzaken zijn de navolgende: Bij begrootingswijziging, dienst 1932, no. 12 van 21 Juni 1933 zijn een aantal posten aan hoofdstuk XI en XII in uitgaaf toegevoegd. Tot een bedrag van 21972.22 was voor deze uitgaven geen dekkipg meer te vinden. Dit laat zich ook begrijpen, waar de begrooting 1932 zóó was opgezet, dat er weinig speling was tus- schen uitgaven en inkomsten, en de hier- bedoelde uitgaven zoo laat ter kennis van het gemeentebestuur kwamen, dat dekking ervan door verhooging der inkomsten op de begrooting 1&32 niet meer mogelijk was. De hier bedoelde uitgaven zijn de volgen de: le. 7969.33 wegens extra subsidie aan de werkloozenkassen over 1932. Deze extra uitgaaf werd eerst in Maart en Juni 1933 ter kennis gebracht. 2e. f 2532, wegens afrekening van het 2/3 van de raming der gemeentelijke inkomstenbelasting (oud) en 7827.87 wegens afrekening van het 2/3 van de raming der gemeentelijke opcen ten op de R. I. belasting (oud). Eind Fe bruari 1933 kwam deze afrekening in. 3e. 7500 wegens teveel genoten opcenten op de gemeentefondsbelasting, -f 400 we gens teveel genoten opcenten op de per- soneele belasting, -f 600 wegens teveel genoten hoofdsom der persoieele belasting. Het teveel genotene werd 9 Juni 1933 te ruggevorderd. Met nog enkele kleinere uitgaven was tegen het sluiten van den dienst 1932 nog ƒ27225.93 te betalen. De uitgaven konden nog met ƒ3592.79 wor den verlaagd; de inkomsten konden nog met 1660.92 worden verhoogd,, z o o d a t er ongedekt bleef ƒ21972.22. Uit het vorenstaande volgt dus reeds, dat een nadeelig saldo tot ƒ21972.22 was te verwachten tengevolge van laat bekend ge worden aan het Rijk te verrichten uitga ven. Dat het nadeelig saldo nog grooter is, vindt zijn oorzaak in de lagere opbrengst van verschillende belastingen. Voor een goed overzicht laten wij deze belastingen hieronder volgen met daarachter de bedra gen, die minder zijn ingekomen, dan was geraamd: Post no. 18: haven- en kadegel- den 2525, post 35: schoolgelden 1260, post 36: uitkeeringen van andere gemeen ten ingevolge artikel 86 der lager onder wijswet 1920 ƒ430, post 37: als voren ar tikel 104 der L. O. Wet ƒ1650, post 41: bij dragen van particulieren in de verpleeg- kosten van krankzinnigen ƒ400, post no. 50: hoofdsom personeele belasting 4900, post 51: 50 opcenten pers: belasting ƒ2350, post. 54: 70 opcenten gemeentefondsbelas ting 5476, post 56: zuivere opbrengst der belasting naar het inkomen van vorige dienstjaren ƒ2945. post 57: zuivere op brengst der opcenten op de R. Ink. belas ting van vorige dienstjaren ƒ3000, post 61: bedrijfsbelasting ƒ1108, totaal ƒ26044. De niet gedekte uitgaven bedroegen 21972.22, de mindere opbrengst der be lastingen was ƒ26044, totaal 48026.22, waarmede het ontsaan van het nadeelig saldo op den dienst 1932 ad ƒ48042.74 vrij wel is verklaard. II. Keeren we thans terug tot het ver gelijken van de begrooting 1933 met de be- grooting voor 1934, dan vallen twee zaken op. Ten eerste zijn de uitgaven voor on dersteuning van crisiswerkloozen aanzien lijk hooger geraamd moeten worden. Voor 1933 is geraamd ƒ32.000, terwijl voor 1934 75.000 moet worden uitgetrokken. Als rijksbijdrage in deze kosten is geraamd 75 ofschoon het percentage van de rijks bijdrage voor 1933 tot heden nog steeds niet bekend is. Het ten laste van de ge meente blijvende gedeelte is voor 1934 10.750, meer dan voor 1933 was geraamd. Mede hierdoor is het nadeelig slot van hoofdstuk IX, 2, van den dienst 1934 12129 hooger dan van 1933. Ten tweede moest de opbrengst van enkele belastingen bij 1933 vergeleken wederom lager wor den uitgetrokken. Het batig slot van hoofd stuk XII ..Belastingen", is ƒ24.280 lager dan het is vcor 1933. Deze lagere raming is het gevolg van de lagere ramingen door den inspecteur der directe belastingen te Leiden van: le. de opbregst van de per soneele belasting (hoofdsom plus opcenten op deze hoofdsom) met ƒ1000, 2e. de op brengst der opcenten op de vermogensbe lasting 690, 3e. de opbrengst der opcen ten op gemeentefondsbelasting ƒ21.530. 4e. de opbrengst der classificatie der gemeen te in de 3e klasse voor de gemeentefonds- belastin f» 1060. totaal der lagere ramin gen 24280. Voorts zijn er de volgende hoofdstukken, welke met die van den dienst 1933 verge leken, een hooger nadeelig saldo hebben: Hjoofdstuk VIII, 7, wijst een hooger na deelig saldo aan van ƒ2020. De opbrengst der schoolgelden moest nJL 2000 lager worden uitgetrokken. Hoofdstuk VIII, 9, 10, 13 en 16 moes ten respectievelijk 200, 40, 160, 270 of totaal ƒ670, hooger nadeelig saldo wor den geraamd. Hoofdstuk IX 1, is ter zake van meer dere verwachte uitgaven voor verpleging van zieken hooger geraamd met ƒ1140. Hoofdstuk XIV is in verband met de te verwachten meerdere uitgaven voor rente en provisie voor tijdelijke kasgeldleenin- gen hooger geraamd met 1500. De som van boven vermelde tegenvallers bedraagt dus ƒ91315.07. Voor zoover het ons moge- lijk was hebben wij de uitgaven op lagere I bedragen uitgetrokken en kwamen daar door tot de volgende bezuinigingen: hoofd stuk II gaf een hooger batig slot van 398, hoofdstuk III gaf een lager nadeelig slot van ƒ41, hoofdstuk V van van ƒ91, hoofd stuk VI van ƒ1846 (hoofdzakelijk wegens bezuiniging op het onderhoud der wegen), hoofdstuk VH van 100, Hoofdstuk VIII 2, 11 en 12 van respect, 65 -f 70, -f 150 hoofdstuk XI van ƒ210, hoofdstuk XIII 2, van 200, $n hoofdstuk XVI van 808, zoodat het totaal dezer bezuinigingen be draagt 3979. Resultaat van een en ander is, dat het bedrag der tegenvallers ad ƒ91315.07 met ƒ3979 moet worden ver minderd, waarna 87336.07 overblijft. Het is u bekend, dat de begrooting, dienst 1933, nog een ongedekt tekort op levert ad 9664, nadat bij begrootings wij zigingen nos. 1 tot en met 3 in deze begroo ting enkele uitggvenverminderingen waren aangebracht. Aangezien nu de begrooting voor 1934 dit tekort van 1933 niet heeft kunnen wegwerken, doch daarenboven nog de boven becijferde tegenvallers van ƒ87336.07 heeft, wordt dus het op de be grooting, dienst 1934, ongedekte tekort: ƒ87336.07 -f ƒ9664 ƒ97000.07, of rond f 97.000. III. Nadat wij de begrooting, dienst 1934. reeds in concept hadden vastgesteld, ver scheen het wetsontwerp tot vermindering van de uitkeering uit het gemeentefonds. Bij circulaire noodigden Ged. Staten de ge meentebesturen uit te bevorderen, dat bij de begrooting voor 1934 met de mogelijk uit genoemd wetsontwerp voor de gemeen ten voortvloeiende verlaging van i nkom- sten zou worden rekening gehouden. Aan dit verzoek gevolg gevende hebben wij een berekening van de mogelijke vermindering der uitkeering uit het gemeentefonds doen maken. Het resultaat was, dat ten laste van den dienst 1934 zal komen ƒ274.39. He komt ons aanvankelijk voor, dat deze mindere uitkeering uit het gemeentefonds het ongedekt tekort met gelijk bedrag zal verhoogen. Ook zou de post voor onvoor ziene uitgaven met gelijk bedrag kunnen worden verminderd. De eenige oplossing van deze zware moeilijkheden zal zijn. dat de Gemeente aanklopt om een rijksbijdrage. Aan zwaardere belasting kan niet wor den gedaoht, omdat in belastingheffing het maximum reeds is bereikt, namelijk 200 opcenten personeele belasting, 100 opcen ten gemeentefondsbelasting, 80 opcenten gebouwd, 20 opcenten ongebouwd en 50 opcenten vermogensbelasting, bij een clas sificatie in de 3e klasse. Liefdadigheids-uitvoering. Maandag avond a.s. zal door de tooneelclub van de K.J.M.V. voor de 2e maal het blijspel „Ja nus Tulp" worden opgevoerd ten bate van de St. Elisabethvereeniging. Opening der zaal 7 uur. Aanvang precies half acht. Nog een zeer beperkt aantal kaarten is bij de zelatrices verkrijgbaar. Er bestaat Zater dagavond, Zondag en Maandag gelegen heid tot plaatsbespreking aan de zaal bü Gouwenberg, Zeestraat, Na de uitvoering vindt de trekking plaats van de K.J.M.V.- verloting. Bazar Zangvereeniging. De bazar van de Zangvereeniging „Concordia" is een volledig succes geworden. Alle loten gingen vlug van de hand. De tentoonge stelde handwerken werden voor goed geld verkocht. De grabbelton viel zoozeer bij de bezoekers in den smaak, dat onver wachts nog bij diverse winkeliers moest ingekocht worden. We twijfelen er niet aan of de berooide kas van de zangver eeniging „Concordia" zal door het batige saldo van de bazar en de verloting goed gespekt worden. NOORDWIJKERHOUT (ZILK). Gevaarlijke bocht. Vanwege de pro vincie Zuid-Holland zijn op den hoek ZilkerduinwegWassenaarscheweg wit ge schilderde betonnen palen geplaatst, als mede een houten paal met reflectors. Hierdoor is het tekort nemen dier gevaar lijke bocht zoo goed als uitgesloten. Een en ander komt het zeer drukke verkeer ter plaatse ten goede. Diefstal. J. W. aan den Zilkerduin weg deed bij de politie aangifte van dief stal van een hoeveelheid te veld staande kooL Een politioneel onderzoek wordt naar de dader(s) ingesteld. HOOGMADE. De Iepenziekte. In den loop van de afgeloopen week heeft een ambtenaar van het Staatsboschbeheer de aliehr staande iepenboomen onderzocht. Uit dit onder zoek bleek een groot aantal boomen aan de iepenziekte te lijden. Door het Ministerie van Economische Zaken zullen de eigena ren t.z.t. worden aangeschreven de boo men binnen een daarvoor te bepalen ter mijn, volgens te geven voorschriften op te ruimen. Ook te Woubrugge heeft dit onderzoek plaats gehad. Geboren Theodora Cornelis Maria d. v. C. Ruijgrok v. d. Werven, en G. M. Dobben RIJNSBURG. Bloemenhandel. Aan de kwaliteit der nog op den kouden grond staande bloemen valt op heden nog al iets aan te merken. Het slechte weer der laatste dagen is van zeer grooten invloed hierop. Hieruit volg de, dat wat aan beste kwaliteit wordt aan geboden, een aardig prijsje opbrengt. Be taald werden de volgemde prijzen: Anjers ƒ0.40—0.65, Zinnia's ƒ0.30—0.55, Asters 0.100.15, Tros-chrysanthen 0.060.12, Tritoma's 1.202.30. Eenbloemige chry santhen ƒ0.120.26, Dahlia's ƒ0.350.50, Pompon-Dahlia's 0.150.30. Rozen in verschillende soorten per bos 0.280.45. VOORHOUT. Veiling kleinvee. De Kleinveevereeni- ging „Door Veredeling Verbetering'1 hield Donderdagavond haar twee-wekelijksche veiling in het gebouw van den heer An- gevaren, café Boerhaave, en mocht zich in een zeer groote belangstelling, zooals we den laatsten tijd al gewoon waren, verheu gen. Zeer goede kwaliteiten konijnen wa ren ter markt aangevoerd, zoodat ook de prjjzen ditmaal vrjj sterk uiteenliepen. De prijzen der konijnen liepen van 0.40 tot 2.40 per stuk, terwijl ook de overige aangevoerde artikelen goede prijzen op- bracnten. De leden worden herinnerd aan de le denvergadering welke zal gehouden wor den in café boerhaave van den heer An- gevaren, op Dinsdag 31 October a.s. des avonds om half acnt. Ook belanghebben den niet-leden worden gaarne op deze bij eenkomst verwacht, o.m. maakt een punt van bespreking uit de a.s. te houden ten toonstelling. Aller opkomst is dus drin gend gewenscht. Prijsjassen. Vrijdagavond j.L werd in café Boerhaave van den heer Angevaren een amusante prjjs-j as-avond georgani seerd, die veler belangstelling genoot. Na eenige partij ten waren gespeeld werden de prijzen als volgt gewonnen: le prijs P. v. d. Hulst met J. Lemmers; 2e prijs J. Sabót met P. Lubbers, 3e prijs J. Warmer dam met J. van Duersen. Het was een recht gezelligen avond; ieder der aanwezigen heelt genoten en z'n hart weer eens op kunnen halen aan het kaartspel. Vrijdagavond zal wederom zoo'n avond worden georganiseerd, waarop veel belangstellenden zullen worden ver wacht. Aanvang der spelen om acht uur. HILLEGOIVI. Snelvervoer. Men deelt ons van be voegde zijde het volgende mede: Als proef wordt tussschen Haarlem en Lei den een snelvervoer van vrachtgoederen door de Ned. Spoorwegen bewerkstelligd. Goederen, die voor 5 uur nam. b.v. aan het station Hillegom als vrachtgoed ter ver zending worden aangeboden zijn den vol genden morgen te 7 uur te Maastricht of te 8.28 te Hengelo. Indien de proef resul taat geeft zal een dergelijk snelgoederen- vervoer op alle lijnen plaats hebben. De maatregel getuigt stellig van groote acti viteit bij de Ned. Spoorwegen. SASSENHEIM. KALENDER DER WEEK CHRISTUS* KONINGSCHAP. Als niet anders wordt aangegeven dage lijks Gloria en Credo. De gewone Prefatie. ZONDAG 29 Oct. Feestdag van Onzen Heer Jesus Christus, Koning. 21e Zondag na Pinksteren. Mis: Dignus est. 2e gebed en laatste Evangelie v. d. 21en Zondag na Pinksteren. Eigen Prefatie. Kleur: Wit. Vandaag wordt in de H. Liturgie hulde gebracht aan Hem, Die voor Pilatus ge tuigde: „Ik ben Koning", aan Jesus Chris tus, „het Lam, dat geslacht is, Wien roem en heerschappij toekomt in de eeuwen der eeuwen". (Introitus). Christus is koning over al het geschapene, over de zichtbare en onzichtbare dingen. Koning is Hij om dat, behalve onze Schepper Hij ook onze Verlosser is. Hij heeft ons aan de macht der duisternis (slavernij des duivels) ont trokken en overgezet in het Rijk Zijner liefde (wederom gemaakt tot kinderen Gods en erfgenamen des hemels). Door Christus is het menschelijk geslacht wederom met God verzoend (Epistel). Ja, werkelijk, Christus is onze Koning! Daarom heeft Hij recht op alle volken en op geheel de aarde als zijn bezit. (Offertorium). Daarom moe ten hem alle volken ja zelfs alle koningen der aarde Hem aanbidden en dienen. (Gra duale). Maar Christus' Rijk is niet van deze we reld (Evangelie) Geestelijk is Zijn konink rijk, dat nooit vervallen zal (Alleluja-vers). Het is een Rijk van waarheid en leven, van heiligheid en genade, van gerechtigheid, van liefde en vrede (Prefatie). Christus wil koning zijn over de harten der men- schen, daar Zijn koninkrijk vestigen iede- ren dag (door de H. Communie) van daaruit Zijn zegen schenken (Communio). Een waarborg wil Hij zijn voor ons, dat wij na den strijd onder Zijn vaan, als overwin naars met Hem in den hemel zullen heer- schen. (Postcommunio). Bidden wij op dezen feestdag met de H. Kerk, dat om de oneindige verdiensten van den gekruisten Koning Christus, welke in elk H. Misoffer op ons worden toegepast, alle volken aan Zijn zoete heerschappij mo gen onderworpen worden (Gebed) en deel achtig aan Christus' koninklijke gaven van vrede en eendracht. (Stilgebed). MAANDAG 30 Oct. Mis v. d. vorigen Zondag: In voluntate. Geen Gloria. 2e ge bed A Cunctis (om de voorbede der Heili gen); 3e naar keuze v. d. priester. Geen Credo. Kleur: Groen. DINSDAG 31 Oct. Vigiliedag voor het feest van Alle Heiligen. Geboden Vasten en Onthoudingsdag. Mis: Judicant. Geen Glo ria. 2e gebed tot den H. Geest; 3e voor Kerk en Paus. Géén' Credo. Kleur: Paars. WOENSDAG 1 November. Feestdag van Alle Heiligen. Te vieren als Zondag. Mis: Gaudeamus. Kleur: Wil. Wij zijn hier op de wereld eigenlijk niet thuis, maar als in den vreemde. Ons eigen lijk vaderland is de hemeL Daar is God, onze Vader. Daar is Maria, onze Moeder. Daar zijn alle Heiligen, onze Broeders en Zusters in Christus. Daarheen moeten wij dikwijls gaan met onze gedachten, vooral op dezen plechtigen gedenkdag van Alle Heiligen, over wier geluk en heerlijkheid, ons beschreven door den H. Joannes (Epis- door kapelaan Westerkamp behandeld worden het onderwerp „Nat. Socialisme en fascisme". Na eenige woorden van dank aan den heer C. Verdegaal voor de bewezen dien sten aan de vereeniging werd de vergade ring gesloten. DERDE BLAD PAG. 9 tel) wij allen ons verheugen (Introitus). Christus rod"pt ook ons (Alleluja-vers) en wyst ons in het H. Evangelie op de mid delen tot heiliging. Bidden wij tot God op dezen plechtigen gedenkdag van alle Heiligen, dat Hij, mede door hun voorspraak en mede om wille van hunne verdiensten ons overvloedige genade verleene om heiligen te worden. (Gebed). DONDERDAG 2 Nov. Gedachtenis van alle GeJoovige Zielen. Tot lafenis der geloovige zielen mogen de priesters vandaag drie H.H. Missen op dragen. Voor de eerste Mis wordt geno men het requiemformulier als op de ge- achtenis van alle geloovige zielen. Voor de tweede Mis het formulier als op een jaargetijde. Voor de derde Mis het for mulier als voor de dagelijksche Mis voor de Overledenen. In alle drie H.H. Missen slechts één gebed en de Sequens „Dies irae". Geen Gloria. Geen Credo. De Pre fatie voor de Overledenen. Kleur: Zwart N.B. Wordt één der drie H.H. Missen ge zongen, dan wordt voor die gezongen H. Mis gebruikt het formulier als op de ge dachtenis van alle geloovige zielen, ook al gaan twee stille H.H. Missen vooraf. De volgorde is dus in dat geval: 2, 3, 1. VRIJDAG 3 Nov. Mis van een dag onder het Allerheiligenoctaaf: Gaudeamus (als op 1 Nov.). 2e gebed tot den H. Geest; 3e voor Kerk of Paus. Kleur: Wit N.B. Wegens den eersten Vrijdagis ge oorloofd een gezongen Votief mis v. h. H. Hart van Jesus: Mis: Cogitationes. Gloria en Credo. Prefatie v. h. H. Hart Kleur: Wit ZATERDAG 4 Nov. Mis v. d. H. Carolus Borromeüs, Bisschop en Belijder: Statuit 2e gebed v. h. octaaf; 3e v. d. H.H. Vitalis en Agricola, Martelaren; 4e voor den Paus. Kleur: Wit. De H. Carolus werd in Arona bij Milaan geboren uit een zeer aanzienlijke familie. Op 23-jarigen leeftijd werd hij door zyn oom Paus Pius IV benoemd tot Aartbis schop van Milaan en tevens kardinaal. De benoeming bleek een goede geweest te zijn. Want de jeugdige Aartsbisschop maakte zich voor zijn bisdom buitengewoon ver dienstelijk. Hij trad n.l. voortdurend op te gen de misbruiken en zorgde voor de door voering en beleving van de besluiten v. h. Concilie van Trente. Zijn aanzienlijk ver mogen deelde hy uit aan de armen en voor de verzorging van zieken, vootf zich zelvcn slechts houdend het strikt noodzakelijke. Heldhaftig was zijn gedrag tijdens de in Milaan uitgebroken pestziekte. Terwijl al len vluchtten bleef de Aartsbisschop in de stad en besteedde persoonlijk zijne zor gen aan de zieken, hen verplegend, bezoe kend en eigenhandig de laatste H.H. Sa cramenten toedienend. De H. Aartsbis schop stierf in het jaar 1584, op 46-jarigen leeftijd. IN DE KERKEN DER E.E. P.P. FRANCISCANEN: Alles als in bovenstaande kalender v. h. Bisdom, behalve: MAANDAG. MLs v. d. Z. Angelus van Acri, Belijder: Justus. Gloria. Geen Credo. Kleur: Wit DINSDAG. Mis v. d. Z.Z. Christophorus van Romandiola en Thomas van Florence, Belijders: Confiteantur. Gloria. 2e gebed v. d. Vigilie; 3e tot den H. Geest. Laatste Eangelie v. d. Vigilie. Kleur: Wit. VRIJDAG. Mis v. d. Z. Raynerius, Belij der: Justus. 2e gebed v. h. octaaf; 3e tot den H. Geest. Kleur: Wit. Amsterdam. ALB. M. KOK, Pr. gevaarlijke verkeerspunt bij de Almonder- wegDorpstraat De heer Kortmann belicht de toestand aldaar nog nader en geeft nog meerdere aanwijzingen. Dien en andere zal door B. en W. worden nagegaan. De heer Paardekooper brengt wederom ter sprake hetgeen de heer Zandbergen destijds over spreker op de bollenbeurs had gezegd. De heer Paardekooper leest de verklaring voor, van hetgeen de heer Zandbergen zou gezegd hebben tegen der de, die het onder eede kan bevestigen. Weth. Zandbergen ontkent dit en wil zich er hier over in den Raad niet nader uit laten. De voorzitter vindt dat het niet ge wenscht en ook niet toelaatbaar is, dat dergelijke persoonlijke incidenten in den raad worden gebracht, waarmede het ge meentebelang niet wordt gediend Spr. sluit, nadat de heer Paardekooper nog heeft gezegd, zich niet de kroon van het hoofd te laten halen door een wethouder, de discussies. Hierna sluiting. KATWIJK. Werkloosheid. .Aan het correspon dentschap der arbeidsbemiddeling alhier staan op heden ingeschreven 331 personen. Hiervan zijn: 13 opperlieden, 43 grond werkers, 26 timmerlieden, 6 schilders, 12 metselaars, 3 fabrieksarbeiders, 93 losse arbeiders, 72 landarbeiders, 2 tuinlieden, 23 visschers, 6 stokers, 3 binnenschippers, 5 varensgezellen, 3 loodgieters, 6 scheep makers, 3 stukadoors. Geplaatst konden worden 5 personen. KATWIJK AAI' DEN RIJN. Bestemming voormalig gemeentehuis. Op de begrooting van 1934 zijn gelden uitgetrokken voor den verbouw van het oude gemeentehuis. Het ligt in de bedoe ling hiervan een bewaarschool te maken. Tevens zal er een politiepost gevestigd worden, terwijl de bovenvertrekken be stemd zijn voor woning van één der dienst doende agenten van politie alhier. De verbouwingskosten worden op ƒ7000 begroot. K. J. M. V. Dinsdagavond hield de K. J. M. V. haar algemeene vergadering. De vergadering, die zeer goed bezocht was, werd te pl.m. half negen door den voorzitter, den heer C. Verdegaal, met den kath. Jeugdgroet geopend. Spr. heette de. zeereerw. moderator en de leden wel kom. Hierna werden de notulen der vorige vergadering voorgelezen door den 2den secretaris, den heer A. Otto, welke zon der aanmerking onder dankzegging wer den goedgekeurd. Hierna werd overgegaan tot verkiezing van 2 afgevaardigden naar de Alg. Verg. van den Bond van K. J. M. V.'ers te Lei den en werden met een meerderheid van stemmen gekozen de heeren A. Brouwer en G. van Reisen. Regeling contributie-betaling voor le den die gedurende de winterbijeenkom- ten uit hoofde van heun beroep niet aan wezig kunnen zijn. Een contributie van ƒ0.10 per week werd voorgesteld, wat met algemeene stemmen werd aangenomen. Voorts werd vastgesteld, dat het begin en einde der bijeenkomsten zal zijn resp. 8 uur en 11 uur. Het voorstel biljarten werd gesteld op 0.10 per half uur Voor eventueel te houden voordrachten gaven zich voor diverse te behandelen onderwerpen op de heeren A Otto, Th. Verkleij en C. RotteveeL Voor de ev. te houden propaganda en vermakelijkheidsavond werd een commis sie van vier leden benoemd ter uitvoe ring. Bij de gehouden bestuursverkiezingen werden gekozen de heer A. Verdegaal tot voorzitter en de heer C. Westerhoven tot secretaris. Ten slotte werden bij de rondvraag nog enkele punten behandeld. Door den zeer eerw. moderator werd voorgesteld het hou den van een triduum, dat aanvangt den 9den November. Voorts zal op een volgende vergadering OEGSTGEEST. GEMEENTERAAD. Gisteravond kwam de Raad dezer ge meente in openbare vergadering bijeen. Aanwezig 12 leden. Afwezig de heer Uitenboogaard. Voorzitter burgemeester van Gerrevink, secretaris de heer R. Reitsma. De notulen worden goedgekeurd. Ingekomen stukken. Schrijven van den Minister van Sociale Zaken, d.d. 28 Sep tember 1933 betreffende wijzigingen van de steunregeling. O.m. moeten de uitkee ringen aan de ongeorganiseerden 50 cent blijven beneden het steunbedrag, dat de betrokkenen zouden ontvangen, indien zij als „dubbel-uitgetrokkenen" zouden wor den gesteund. Voorgesteld wordt met de nieuwe voor schriften rekening te houden. B. en W. bieden den Raad de begrooting 1934 aan welke sluit in ontvangst en uit gaaf voor den gewonen dienst op een eind bedrag van 362.467.34 en voor den kapi taaldienst op een eindbedrag van ƒ22.030. D hegrooting is zonder belastingverhoo- ging sluitend gemaakt. Van het batig sal do der rekening 1932 n.L 61.086.58, welk bedrag volgens de begrootingsvoorschrif- ten ten bate komt van de begrooting 1934, wordt een bedrag van 17.500 voor deze bëgrooting gereserveerd. Wanneer de begrootingsstukken zijn ge drukt en ons uitgereikt komen we hierop nog wel nader terug. Aan mej. v. d. Lelie werd ontslag verleend als onderwijzeres aan de Morsch. (Gevolg van de bezuinigin gen bij Onderwijs). Eenige comptabiliteits-besluiten werden zonder commentaar genomen. Rondvraag. De heer van Breda klaagt over de verlichting Rhijnzichtweg en Rijnsburgerweg. Er zal naar verbetering worden gestreefd. De fout ligt bij de licht fabrieken. De heer dr. Simon Thomas wijst op het

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 9