ZATERDAG ?8 OCTOBER 1933 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 3 VAN ONZE ADVERTEERDERS Rijwielzaak „De Concurrent" In perceel Oude Rijn 130, hoek Pelikaan straat, wordt hedenmiddag geopend de rij wielzaak „De Concurrent". Voorradig zijn verschillende soorten rijwielen, rijwielon- derdeelen, electrische artikelen, ijzerwaren, gereedschappen enz. Op dit drukke kruis punt van Hooigracht naar Haarlemmer straat zullen velen, die langs komen, een kijkje kunnen nemen en we twijfelen er niet aan, of ze worden van kijkers koopers DE HANZE. In Restaurant „In den Vergulden Turk" kwam gisteravond de afd. Leiden van „De Hanze" in vergadering bijeen. De bijeen komst was maar matig bezocht. Na opening door den voorzitter, den heer J. Meyers, las de secretaris een brief voor van den oud-adviseur, Rector R. Reynen, die dank bracht aan het bestuur voor de aangename samenwerking. Hierna verwelkomde de voorz. den nieu wen geestelijk adviseur, Rector H. v. d. Ven, wien hij vroeg de afd. met raad en daad ter zijde te willen staan, daarbij de hoop uitsprekend, dat de Rector lang aan de Hanze verbonden zou mogen blijven. De notulen werden hierna gelezen en on veranderd onder dank gearresteerd. Onder de ingek. stukken zijn eenige me- dedeelingen van het Centraal Bureau, waarin o.a. wordt medegedeeld, dat het Centraal Bureau thans gevestigd is Mau- ritskade 23, den Haag. Voorts, dat er een nieuwe afdeeling en wel een commercieele en reclame-afdeeling aan het Centraal Bu reau verbonden is. Besproken wordt den leider dezer nieuwe afd. voor een spreek beurt uit te noodigen. De voorz. deelt mede, dat het bestuur het plan heeft iedere maand te vergade ren en sprekers te doen optreden. Uitvoerig wordt voorts besproken het instellen van een commissie van bijstand, die hulp een advies zal geven in moeilijke omstandigheden en zoo noodig met geld zal steunen. Hierbij zal natuurlijk de grootste discretie worden betracht. Besloten wordt, dat de afd. eenig geld daarvoor bij elkaar zal brengen, daar dit voor een actueel go- val dringend noodig is, waarna uit het fonds, gevormd ter gelegenheid vaiï het gouden feest van den Bond hetzelfde be drag zal worden verkregen. Besproken wordt het electriciteitstarief voor winkels. Men zal cijfermateriaal hier omtrent uit andere steden verzamelen en dan een actie voor verlaging van dit ta rief beginnen. Vier nieuwe leden worden hierna ge- installeerd. Als afgevaardigden naar de vergadering van den Centralen Raad worden aangewe zen de heeren Nijenhuis en Padberg. De voorz. bespreekt vervolgens de cur sussen der jonge Middenstanders in de K. J.M.V., waar onderwijs wordt gegeven in boekhouden, etaleeren, lakschrijven en verkoopkunde. Er zijn reeds 27 deelnemers. De voorz. wekt de leden op tot belang stelling hiervoor betreffende hun zoons. Hierna volgt de behandeling van de agenda van den Centralen Raad. De meeste voorstellen zijn van de afd. Rijswijk. By enkele hiervan wordt van gedachten ge wisseld. Zoo stelt de afd. Rijswyk voor aan alle secretarissen de adressen der bondsafdee- lingen te verstrekken. Het hoofdbestuur ontraadt dit als onorganisatorisch. Alles wat de afd. onderling betreft dient te loo- pen over het hoofdbestuur. De heer Molkenboer is het met het ad vies van het hoofdbestuur niet eens en raadt aan met het voorstel van Rijswyk mee te gaan. Bij het voorstel om stelling te nemen te gen de plannen der regeering om de spoor wegen te bevoordeelen ten koste van het vrachtauto-vervoer, vraagt de heer Molken- boer er zorg voor te dragen, dat daarby de middenstandsbelangen niet uit het oog zul len worden verloren. Besloten wordt met het voorstel mee te gaan. Voorts stelt de afd. Rijswijk voor, dat in 't leven worde geroepen een verbod tot zakendoen voor wachtgelders en gepensio neerden. Op het afwijzend praeadvies van het hoofdbestuur, meent het bestuur der afdeeling, dat zulk een verbod ten opzich te van wachtgelders ongewenscht is. De heer van Deure dringt hierby aan op handhaving van het verbod tot zaken doen door ambtenaren. Aan spr. is zulk een geval in Leiden bekend. De heer Molkenboer merkt hierby op, dat de minister gevraagd heeft zulke ge vallen te signaleeren. De heer Flu vraagt vervolgens optreden der regeering tegen het vestigen van een heidswinkels door Duitsche uitgewekenen. Het blijkt, dat door de regeering een on derzoek is ingesteld. Voorts wordt besloten voor de rondvraag der Centrale Raadsvergadering schriftelyk in te dienen een voorstel tot wijziging in de arbeidswet van den leeftijdsgrens voor winkelpersoneel en deze leeftijdsgrens voor Zaterdagavond tot 10 uur terug te brengen van 18 tot 10 jaar. Met dit voorstel van den voorzitter gaat de vergadering accoord. Punt 8 der agenda luidt: Hoe denkt de middenstand over de automaten? De voor zitter zet uiteen, dat zij een verkrachting zijn van de winkelsluitingswet. De heer Stijnman noemt het een schreeu wende onrechtvaardigheid. De heer Molkenboer vestigt er de aan dacht op, dat de middenstanders niet moe ten vergeten, dat zij door de automaten wellicht het contact met hun klanten zul len verliezen, wat van andere zijde weer bestreden wordt. De heer Epskamp zegt, dat de regeerinj_ door de winkelsluitingswet zelf dezen toe stand geschapen heeft Besloten wordt tenslotte aan de groepen banketbakkers en sigarenwinkeliers te vra gen deze kwestie eerst eens onderling te bespreken. By de rondvraag dringt de heer Molken boer er op aan een commissie in 't leven te roepen, die een actie zal ontwikkelen tot koopen bij middenstanders en werken door middenstanders te doen uitvoeren. Deze commissie zal worden gevormd. Hierna sluiting. VEILIG VERKEER. Een Leidsche afdeeling zal worden opgericht. „Veilig Verkeer" is een dringende eisch van den modernen tijd. In de laatste kwart eeuw heeft het verkeer langs den open baren weg zich ontwikkeld tot een der be langrijkste factoren der menschelijke sa menleving. Het verkeer is geworden een economische macht van internationale be teeken is. Maar een macht, die helaas nog steeds onnoemelijk veel slachtoffers eischt. De Statistiek der verkeersongevallen is ont stellend. En wat het ergste is: het aantal verkeersongevallen stygt op onrustbaren de wijze. Eerst dan zal de enorme toene ming van het verkeer een zegen voor de menschheid zijn, wanneer zy gepaard gaat met toenemende veiligheid van het verkeer. „Veilig Verkeer" het kan niet vol doende worden herhaald is een drin gende eisch van den modernen tyd. De veiligheid van het verkeer ligt voor negen en npgentig procent in de hand van den mensch zelf. De weggebruiker zelf heeft de verbetering in zijn macht. Het ligt aan de weggebruikers zeiven het verlies aan slachtoffers van onveilig ver keer te beperken. Er heerscht op het gebied van het ver keer een groote mate van onkunde. On kunde omtrent de gevaren is dikwijls de oorzaak van onnadenkendheid; onbekend heid met wat het verkeer eischt leidt dik wijls tot roekeloosheid. De twee groote verwijten van hen die een verkeers ongeval hebben veroorzaakt zijn meestal: „Had ik het maar geweten!" en „Had ik er maar aan gedacht". Op verkeersgebied ligt voor iederen weggebruiker een taak, waaraan hij zich niet mag onttrekken. Zijn eigen belang eischt dat. En door dit eigen be lang te bevorderen dient hij tevens het groote algemeene belang. De toestand van het verkeer eischt me dewerking, samenwerking van allen. Eischt boven alles: organisatie. Alle wegge bruikers dienen de handen inéén te slaan ter bevordering van één algemeen belang: de veiligheid van den weg. Het initiatief tot deze samenwerking is bereids gevon den: opgericht is een „Verbond van Ver- eenigingen voor Veilig Verkeer". De voor naamste vereenigingen en bonden op ver keersgebied in ons land maken van de na tionale organisatie deel uit: de Algemeene Nederlandsche Wielrijders Bond, Toeristen bond voor Nederland; de Koninklijke Ne derlandsche Automobiel Club, de Bond van Bedrijfsautohouders in Nederland, de Ko ninklijke Nederlandsche Motorwielrijders Vereeniging, de Nederlandsche Unie van Chauffeurs en overig Automobielperso- neel, de Nederlandsche Bond voor Ver keersveiligheid en de Vereeniging „Het Nederlandsche Wegencongres". Voor de uitvoering van zijn veelomvattende taak doet het Verbond thans een beroep op u. Ook onze stad mag niet achterblijven in den grooten strijd voor veilig verkeer. In den engeren kring onzer stad en omgeving moet een organisatie komen om in samen werking met het „Verbond van Vereeni gingen voor „Veilig Verkeer" zich bezig te houden met het maken van een doeltref fende veiligheidspropaganda. Er is op dit gebied mooi werk te doen: wij noemen als voorbeelden slechts, het organiseeren van lezingen op verkeersgebied, het publiceere-n van verkeersveiligheidsplaten, het bevor deren van het verk eersonder wijs, het sa menwerken met autoriteiten in één woord de verkeersopvoeding van den weg gebruiker. Ten einde tot dit doel te geraken zal op Woensdag 1 November a.s. des avonds te 8'/j uur In het Nutsgebouw (Steen- schuur), een openbare vergadering wor den gehouden, vrij voor ieder toegankelijk. Op deze vergadering zal de heer C. J. van Wijngaarden van Rees het doel en streven van het „Verbond van Vereenigin gen voor Veilig Verkeer" uiteenzetten en een overzicht geven van het groote belang, dat de niewe organisatie op het gebied der verkeersveiligheid beoogt. Éen ieder kenne zijn plicht jegens de gemeenschap; het gaat om een groot algemeen belang, dat in de eerste plaats U w belang is. Verbeterde buslichting. De Directeur van het P.T.T.-kantoor te Leiden deelt mede, dat teneinde de lich ting. welke aansluit op de nachtposttreinen, zoo laat mogelijk te stellen, een tusschen- lichting zal worden uitgevoerd van de brievenbussen geplaatst bij de postagent schappen Johan de Wittstraat, Stationsweg. Hoogewoerd, Haven en van die, welke zich bevinden aan het Noordeinde, de Doelen- kazerne, het Rapenburg, de Burgsteeg, Haarlemmerstraat en Marekerk. He tijdstip der tusschenlichting zal nader by de brievenbussen worden aangebracht Wy verwijzen naar een gemeentelijke aankondiging betreffende de aanbesteding van schoolbehoeften. BIOSCOPEN. Luxor. We hebben Willy fTritsch en Renate Mül- ler wel eens sterker zien spelen dan in de film „Seizoen in Caïro". Niettemin hun spel zoomede de verwikkelingen, die zich in deze rolprijt voordoen, zijn van dien aard, dat men een flink uurtje van amu sement kan doorbrengen. Stefanie (Renate Müller) is de dochter van Leopold, graaf ELECTRISCHE TABAK- EN SIGARENFABRIEK „DE LANDMAN" PRUIMTABAK 7 cent per i/a ons Q Fa. Wed. C. J. VISTER - HAVEN 20 - LEIDEN von Weidling-Weidling (Gustav Waldau), terwijl Tobby (Willy Fritsch) de zoon is van Ellinor Blackwell (Leopoldine Konstan- tin). Beide jongelui raden de oudelui, die weduwnaar en weduwe zijn, aan te hu wen, wijl zij allerlei gekke dingen doen. Tobby maakt dit voorstel aanhangig en doet daartoe een verzoek aan Stefanie, die aanvankelijk meende, dat hy om haar hand zou vragen. Zy kan zich maar nauwelijks met het idee van Tobby vereenigen, doch stemt tenslotte toe. De oudelui meenen echter, dat de jongelui zich „gevonden hebben". Welke verwikkelingen daarvan het gevolg zyn, laat zich begrypen. 't Is een vlot gespeelde film, waarin o.m. ter afwisseling kameelrennen voorkomen. Als hoofdfilm voor de pauze gaat „Het Spionnage-Schandaal", eigenlijk meer een stryd van twee vrienden om één meisje. Warner Baxter, Karen Mosley en Conway Tearle vervullen de hoofdrollen. Voor vol wassenen. Casino. De Directie van Casino biedt deze week den bezoekers van haar theater iets bui tengewoons aan nX „De drie musketiers" naar den roman van Alexander Dumas. Allereerst zy opgemerkt, dat deze film niet verward moet worden met de oude film van denzelfden naam, waarin Douglas Fairbanks de hoofdrol vervulde. Ofschoon ze denzelfden titel voert en dezelfde stof behandelt, verschilt ze hemelsbreed van eerstgenoemde. Ze is gloednieuw. Fransche acteurs vervullen de hoofdrollén; alle op namen zyn in Frankrijk geschied en wel in de mooiste gedeelten van dit land en verder is er naar gestreefd het scenario kleur en leven te verleenen door mooie muziek en artistieke fotografie, die getuigt van fynen kunstzin. In één woord een film werk, dat oog en oor genot verschaft en waaraan museums, ja zelfs de Fransche Staat meegeholpen hebben om den regis seur Diamant-Berger in staat te stellen er een kunstwerk van te maken. Er wordt in deze film Fransch gespro ken, doch dit heeft weinig bezwaar. De bijschriften ih onze taal maken, dat de handelingen op 't witte doek makkelijk te volgen zyn. Meer zeggen we er niet van. Men zou anders kunnen gaan denken, dat we dit filmwerk willen ophemelen en dit ligt geenszins in onze bedoeling. Volwassenen gaarne aanbevolen. Trianon. Lucie English in de rol van Annert Lech- letner, als „Die Unschuld vom Lande" of „Landelijke Onschuld"- heeft ons een bui tengewoon gezelligen avond bezorgd, een avond vol onschuldige vroolijkheid. Ze is een echt natuurlkind uit Tirol en koestert den vurigen wensch actrice te worden. Als Franz Eckelmann (R. A. Roberts) in haar dorp een autopanne heeft, ontpopt deze zich als een theater-directeur uit Berlyn. Hij overnacht in haar woning en als hij vertrokken is, gaat ze hem kort daarna in Berlijn opzoeken. Ze maakt daar de dolste situaties mede, vooral ten huize van den directeur, die in hoogen mate de lachlust opwekken. Het slot van deze film, als ze op 't tooneel verschijnt, is buitengewoon amu sant. Een lachsucces van begin tot het eind. De film voor de pauze „De stille verklik kers van Scotland Yard," bewerkt naar een detective-roman van Edgar Wallace, is vol geheimzinnigheid, soms zóó vol ervan, dat men er geen touw aan kan vastmaken, doch juist door die geheimzinnigheid wordt de spanning bij het publiek er in gehouden. Een programma, dat we volwassenen kun nen aanbevelen. LEIDEN. NED. R.K. VOLKSBOND. PLAATSELIJKE CENTRALE R. K. ARBEIDERS BEWEGING. Secretariaat Leliestraat 7. Zondag Het gebouw voor ontspanning geopend 's avonds vanaf 7 uur. INTERPAROCHIEELE ST. JOSEPH'S- GEZELLEN-VEREENIGING. Rapenburg 52. Zondag 7.30 uur in de St. Lodewijks- kerk Algemeene H. Communie voor de le den der retraiteclub. Zondag is de zaal geopend van 12.30 uur tot 2.30, en van 7 uur tot 10.15; verplichte bijeenkomst van 8.15 tot 9.45. Om 10.15 wordt de zaal gesloten. Van 1 tot 2 uur Zitting van de St. Jo seph's Spaarkas. De Spaarkas wordt waar genomen door de Heeren (C. de Goede en O. Bik, extra beurt). Van 1 tot 2 uur bibliotheek. 8.15 uur prijsbiljarten, hoofdprijzen 1 Slipover en een paar fijne handschoenen, te 8.30 urn- toegangskaarten afhalen voor het a.s. Stichtingsfeest voor de Gezellen van 17 tot 21 jaar. Nieuwe leden die zich 1.1. Dinsdag als lid zijn ingeschreven of jongelingen, die zich nog als lid willen opgeven worden te 1.30 by den Eerw. Vice-Praeses verwacht. KRUISVAART ST. PETRUS. Rapenburg 52. Zondag Van 1—2 uur Leesbibliotheek. 4.30 Ontspanningsbijeenkomst. Gelegen heid tot sparen. ONS CLUBHUIS „ST. ANTONIUS". Zaterdag 7 uur Contributie betalen voor jongens onder de 14 jaar daarna ontspan ning. 7.30 uur ontspanning voor jongens boven de 14 jaar. ST. FRANCISCUS-LIEFDEWERK. Zondag 9 uur. Morgengebed, waarna H. Mis met preek. Na de H. Mis ontbijt en ontspanning voor de hoogste afdeeling. 6 uur Lof, waarna ontspanning volgens gewoonte. DE GRAAL. Zaterdag 3.30 uur Mulo-dub in het club huis. 8.009.00 contributie betalen. Zondag 121 uur contributie betalen. 5 uur cadettenclub. 8.00 uur rythmische oefeningen. 2.30 uur vertrek van den Burcht van de wandeldub „De Stadsmusschen". ACADEMIENIEUWS LEIDEN. Geslaagd: doctoraad examen Indisch Recht mej. G. C. Logeman (Den Haag); doctoraal examen Theologie, de heer F. A. Nolle (Dordrecht); candid, examen Nederlandsche Letteren mej. G. M. J. Duyfhuizen (Rotterdam). cand. examen Rechten, de dames C. M. Vink (Leiden); G. A. Vogelaar (Den Haag), A. E. de Vries (Den Haag), en de heer P. B. M. ten Bosch (Leiden); Bevorderd tot doctor in de Rechtsge leerdheid, op proefschrift getiteld: „De Ne derlandsche Radio-wetgeving geschiedkun dig ontwikkeld", de heer A. A. M. Ense- rinck, geboren te 's Gravenhage. Geslaagd voor het examen apothekers assistent, de heeren: M. C. Fonteyne, te Schiedam en C. A. Coerkamp, te Rotter dam. TELEGRAMMEN UITBREIDING DER ARABISCHE ONLUSTEN IN PALESTINA Ernstige onlusten te Jeruzalem en Haifa. Talrijke dooden. JERUZALEM, 28 Oct (V.D.) De anti- Joodsche betoogingen der Arabieren in Pa lestina hebben gisteren een dreigenden om vang aangenomen. De onlusten sloegen van Jaffa naar verschillende andere steden, voornamelijk echter naar Jeruzalem en Haifa over. Een Engelsch vliegtuigeskader is uit Egypte naar Jaffa gedirigeerd. Troe- penafdeelingen worden gereed gehouden. By de gevechten te Jaffa zijn volgens de laatste berichten twintig Arabieren en een politieman gedood en meer dan honderd personen gewond. LAATSTE BERICHTEN BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geboren: Adriana Susanna Catharlna d. van C. Leenaarts en N. Vis Johannes Andreas z. van P. Benders en G. Cok Elisabeth Maria d. van J. C. Hoeboer en C. M. Ernst Jannetje Johanna Maria d. van L. Zitman en J. C. Nieuwenhuizen. Ondertrouwd: J. H. Griffioen jm. 28 j. en P. C. Schellingerhout jd. 19 j. Overleden: P. v. Eedenvan Schie wede. 78 j. W. P. v. Aartsen wedn. 64 j. H. F. van Riet zn. 2 wkn. P. v. Marle zn. 11 dagen. BIOSCOPEN. Casino: Volwassenen. Luxor: Volwassenen. Trianon: Volwassenen. CAFé UITGEBRAND. De kachel te heet gestookt. Hedennacht te 2 uur is een felle brand uitgebroken in het café-restaurant „Belle- vue" in de gemeente Haren. De brand werd ontdekt door een meisje, dat op de fiets voorbijreed. Zy waarschuwde onmiddellijk de bewoners, zoodat allen zich konden red den. De brandweer uit Haren heeft het vuur met drie stralen bestreden, doch kon niet verhinderen, dat het café tot den grond toe afbrandde. De oorzaak van den brand moet waarschijnlijk gezocht worden in het te heet stoken van de kachel. Verzekering dekt de schade. Het café werd bewoond door den heer B. Bosma en behoorde aan de wed. Oddens te Groningen. MARKTBERICHTEN NEDERLANDSCH STOOMSCHIP ZONDER KOLEN. Uit Hoek van Holland werd ons heden morgen gemeld: Het Nederlandsche s.s. „Stad Amsterdam" van de Halcyon-lyn dryft 100 mijlen ten noorden van den Waterweg zonder kolen. Uit Hoek van Holland zyn sleepbooten ter assistentie vertrokken. MISLUKTE ONTVOERING. Gistermiddag is te Boxmeer een dertien jarige jongen ontvoerd. Een autobestuurder vroeg hem den weg naar Sambeek, reed even door en stopte vervolgens weer om een andere inlichting te vragen. De jongen ging daarop in het geopende portier op de treeplank staan. Toen hij een verzoek om mee te rijden af sloeg, daar hy naar school moest, trok de autobestuurder hem de auto in en reed snel weg. De jongen begon te schreeuwen en op de ruiten te slaan om de aandacht te trekken. Een bewoner van den Sambeek- schen weg heeft dit gezien, ook hoe do chauffeur hem een klap gaf, doch schonk verder geen aandacht aan het geval. De jongen bleef echter om hulp roepen en zich verzetten, waardoor zyn ontvoerder, blijkbaar angstig geworden, hem te Groe ningen uit de auto gooide. Geheel ontdaan is de jongen naar huls teruggeloopen. De politie heeft de zaak in onderzoek. BOERDERIJ, STALLEN EN SCHUREN AFGEBRAND. Paarden en varkens in de vlammen omgekomen. Gistermiddag brak brand uit in de boer derij van den landbouwer D. Prijters te Rijsbergen. Door den straffen wind stond in minder dan geen tijd alles in lichter laaie, zoodat na enkele uren slechts de eenige jaren nieuw gebouwde boerdery met stallen en schuren met den grond wer den gelijkgemaakt. Een paard en een aan tal varkens kwamen in de vlammen om. De oorzaak is onbekend, verzekering dekt de schade. BRAND TE ZUTPHEN. Garage en stal geheel, woonhuis gedeeltelijk uitgebrand. Vannacht omstreeks twee uur brak een uitslaande brand uit in de garage van den heer Kahl in de Wanne te Zutphen. Het pand brandde geheel uit. Een drietal auto's waarvan één niet was verzekerd, werden een prooi der vlammen. Het vuur deelde zich vervolgens mede aan het naast de garage gelegen landbouwbedrijf van den heer Henrix. De stal brandde geheel en het woonhuis gedeeltelijk uit. Het vee kon i geFed worden, doch de groote voorraad hooi ging verloren. Behalve de auto was al les verzekerd. BRAND IN IJZER- EN KOPERGIETERIJ. Groote schade aangericht. Hedenmorgen plm. half 7 ontstond door onbekende oorzaak brand in de ijzer- en kopergieterij van de firma Gebr. Bocherts, gelegen in Sappemeer-Oost. Alle modellen, machinerieën, waaronder 14 electromotoren, een partij grondstoffen, koper en ijzer, gingen verloren. Alles is op beurspolis verzekerd. Tengevolge van den brand komen 15 per sonen zonder werk. .LEIDEN, 27 Oct Groentenveiling. Per 100 stuks: Andy vie 0.500.80, Kroten 11.50, Komkommers 2.104.80, Bloem kool I 5.10—11.60, id. II 1.50—5.80, Roo- de Kool 2.107, Savoye Kool 2.405. Groene Kool ƒ0.70—2.80, Pieterselie ƒ0.50 0.80, Prei ƒ0.901.50, Kropsalade ƒ0.50 —2.60, Selderie ƒ0.50—1.30, Knolselderie ƒ0.50—2.40, Wortelen ƒ2—5.10. Per 100 kilo: Kroten 1.20—2.30, id. gek. ƒ4—7, Snyboonen 1540, Stokboonen 2046, Pronkboonen 7, Stamboonen f 1030, Witloof ƒ10—20, Boerenkool ƒ1.50—2.50, Postelein 10—10, Spinazie ƒ8—17, Uien 150300, Spruiten I 57, id. II 1.505. 28 Oct. Eieren. Aanvoer 5344 stuks. Kipeieren ƒ5.806.20. Kuikeneieren ƒ3.50 28 Oct. Turf. Aanvoer Lange turf 120.000 stuks: Prijs 7—8. 28 Oct. Boter. Prima fabrieksboter ƒ1.75, id. Boerenboter 1.70—1.85, Aanvoer 12/8 en 13/16 vaten, wegende 395 K.G. Handel matig. ALPHEN AAN DEN RIJN 27 Oct. Groentenveiling. Snijboonen f 1436, Sruitkool I f 10—13, id. II ƒ7, Kroten ƒ4. Per 100 bos: Seldery 0.500.80, Peen 2 —3.40, Andijvie ƒ0.40—0.90. Per 100 stuks: Kropsla 2.50—3.40, id. II 1—1.70, Bloem kool I ƒ1011, id. II ƒ6, Savoyekool ƒ5.50 Roodekool 3.40. 27 Oct. Eieren. Aanvoer 1030 stuks Kipeieren 57, eendeieren 4.50. 4.50. Handel matig. BOSKOOP, 27 Oct. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Golden Ophe lia 1621 cent, Marcel Rouycr 1015 cent, Hadley 2437 cent, Claudius Pernet 27 50 cent, Columbia 1018 cent, Butterfly 20 34 cent, Mac Keiler 1016 cent, Wilh. Kordes 2844 cent, Mme Jules Bouché 15 cent, Rosalandia 1635 cent, Florex 1525 cent, Chas. P. Kilham 1018 cent, Edith Helen 35cent, Aug. Noack 2240 cent Else Poulsen 4771 cent, Orange Perfection 2031 cent, Paul Grampel 2357 cent, Ellen Poulsen 3048 cent, Briarcliff 1420 cent, Ingar Olson 3050 cent, Chrysanten grootbloemig 5080 cent, idem tros 1220 cent, Asparagus 1420 cent, Physalis Franchetti 2535 cent, Gerbera 2530 ct. Clematis Prins Hendrik f 1.702.30, Clema tis The President 7080 cent, Clematis le Coultre 90 cent, Clematis Sieboldi 50 cent Pernetti 25 cent, Eikenblad 48 cent. ROELOFARENDSVEEN, 27 Oct. Groen tenveiling. Bloemkool f 1.802.55 per 100 stuks, peen 23 cent per bos, spinazie 3 ct. per kg., andijvie 5080 cent, sla f 0.50 3.40 per 100 krop, snijboonen f 2.503.20 p. 10 kg., tomaten A f 6.50—9.70, B f 7.50— 10.50, C. f 5.00—8.60, CC f 1.00—4.90 per 50 kg. TER AAR, 27 Oct. Centrale Veiling. Kasboonen f 1.503.75, kasstek f 0.701.40, witte pronkers 2085 cent, princesseboonen f 11.502.40, bloemkool 1.57 cent, peen 24 cent, roodekool 34 cent, savoyekool 24 cent, sla f 0.503.20, appelen f 0.80 1.10, spruiten f 2.80, andijvie 612 cent, spinazie 10 cent, uien f 1.802.10, tomaten A f 8.20—8.60, B f 7.10—10.40, C f 4.20—4.90 CC f 1.00—1.20, BB f 5.60, gesch. f 3.20. - Voortaan zal er eenn aaL per week tomaten veiling gehouden worden en wel Dinsdag, doch groenten op Dinsdag en Vrijdag. WISSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM) (Niet officieel) Berlyn 59.20 Londen 7.90i/2 New York 1.68i/2 Parijs 9 70'/2 Brussel 34 59 Zwitserland 47.98 Milaan 13 07 Madrid 20 75 Oslo 39 75 Kopenhagen 35 35 Stockholm 40. S71/.» Weenen - Praag 7 37 Boedapest

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 3