NOORD ZUID HOLLANDSCHE TRAM KPEYMBOPG SLAGE Adverteert in dit blad. y VERK00PING DINSDAG 24 OCTOBER 1933 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 8 meentebestuur en aan allen, die geholpen hebben aan de totstandkoming van dezen merkwaardigen weg. Spr. biedt hierbij den Burgemeester een album aan met foto's van den weg (applaus). Hierna trokken allen naar de nieuwe straat (over het Postkantoor) die aan beide zijden wapperde vlaggen vertoonde en waar een lint den toegang afsloot. Hierna knipte Mevrouw Pont het lint door, waardoor de straat als opengesteld werd beschouwd. Een applaus volgde. Het dochtertje van den heer van Zonneveld bood de Burgemeestersvrouwe een schit terend bouquet aan bestaande uit gele chrysanthymums en theerozen, geschenk der Middenstands-Centrale. Het geheele gezelschap wandelde nu de straat uit, waarna men weer naar het Raadhuis ging. De Burgemeester nam nu andermaal het woord. Hij herhaalt zijn hartelijk welkom en merkt op dat deze groote belangstelling er niet is omdat deze straat toevallig naar hem is genoemd, doch omdat het is een speciale weg, waarvan gehoopt mag worden, dat het systeem opgang zal rriajcen, omdat alles er aan is van Nederlandsch Fabrikaat, opdat deze dag een succes moge beteekenen voor de Nederlandsche in dustrie. De wording getuigt van initiatief, die dank zij de aanlegbelasting weinig kost. De Burgemeester brengt dank aan de fir ma Gips, aan de andere leveranciers; zeer bizonder aan den Dir. van P.W. en den voorman Van Roode, aan den Gemeente raad, die in deze moeilijke tijden den moed heeft, zooiets te ondernemen, dank aan den heer Henkes, technisch ambtenaar van het Electriciteitsbedrijf, die voorbeeldig heeft samengewerkt met Philips, dank aan de firma Ertzen Meijer, die feitelijk den weg betaalde en die ons keurige huizen bouwden. Het licht zal ik van hieruit door het om draaien van een knop ginds ontsteken, op dat wij daar aanstonds de verlichting kun nen bezien. Hierna geeft de Firma Gips een uiteen zetting van het procédé en de heer Hen kes, plaatsvervangend de ingenieurs van Philips, een schitterende uiteenzetting van het licht. Tenslotte spreekt nog Burgemeester Gou verneur van Sassenheim. Spr. heeft een nieuwe deugd in Burgemeester Pont ont dekt, die van zuinigheid om zóó den Raad van het lijf te houden. Mede namens mijn college over de provinciale grens (Burge meester Mr. A. Slob) en als Buur-burge- meester doet het mij genoegen in deze da gen van depressie een lichtpuntje op te mogen merken. Zoo gemakkelijk neemt in onzen tijd de Raad of de bevolking stelling tegen den Burgemeester, vooral als deze optimistisch is en bezield met onstuimigen ijver en werklust. Het verheugt mij te mogen constateeren, dat U en Mevrouw Pont heden een mooie dag hebt. Tusschen uw komst en heden is heel wat veranderd, is Hillegom haast een stad geworden. En een dag van voldoening tusschen de zor gelijke dagen is welverdiend. Deze dag bindt den Raad aan zijn Burgemeester. Dat deze dag voor hem en zijn goede Ega moge gevolgd worden door nog veel an dere tot verdere welvaart der Gemeente Hillegom. (Applaus). Nadat Burgemeester Pont nog een dank woord gericht had tot zijn Sassenheimsche college en ieder een kop thee gebruikt had, ging men de verlichte straat bezien, waar na deze heugelijke gebeurtenis weder tot het verleden behoorde. LISSE. Diefstal. Ten nadeele van den bloemist arbeider A. G. alhier, zijn gisternacht en kele hectoliters aardappelen, liggende in de kuil op de tuin „De Wolf", ontvreemd. Dader(s) onbekend. Groene Kruis. De afdeeling Lisse van het Groene Kruis hield gisteravond in haar Wijkgebouw haar 30ste alg. jaarvergade ring, onder presidium van den heer D. Blok. De opkomst was matig. De voorzit ter opende met een woord van welkom de vergadering, waarna door den secretaris, den heer A. H. Schrama de notulen wer den gelezen en vastgesteld. De voorzitter bracht hierna het jaarverslag uit. Hieruit bleek, dat zoowel het aantal donateurs als dat der leden eenigszins terugliep. Over de ijver van de magazijnmeesteres niets dan lof. Uit het magazijn werden verstrekt 784 verplegingsartikelen in 332 gezinnen en 125 porties ijs aan 38 gezinnen. Van den heer Tissing werd een aanvul ling voor een linnenkast dankbaar aan vaard. Zuster Bosman verpleegde dit jaar in 68 gezinnen 70 patiënten en maakte daarvan 439 bezoeken. Uit het overzicht van het Consultatiebureau voor Zuigelin gen bleek, dat op 1 Januari 1932 waren in geschreven 85 kinderen, terwijl in den loop van het jaar 149 nieuwe werden ingeschre ven, waarvan 125 in Lisse, 17 in Haarl'- meer, 5 in Noordwijkerhout, 1 in Noord- wijk en 1 in Bennebroek. Er werden in 1932 1733 consulten gegeven en 642 huis bezoeken gedaan. Aan een moedercursus werd door 39 dames deelgenomen. Uit de T.B.C.-bestrijding bleek, dat 99 gezinnen onder toezicht der zuster stonden, waar van er 9 werden afgeschreven, zoodat in 91 gezinnen 94 patiënten te verplegen wa ren. Twee patiënten werden uitgezonden naar Berg en Broek en twee naar Helio- mare te Dijk aan Zee, terwijl er in ligten- ten twee en in de Lighal 31 patiënten wer den verpleegd. De verkoop der Emma- bloem bracht een mooi saldo. Uit het finan cieel verslag bleek, dat in de alg. afdeeling de inkomsten waren f 2248,94 tegen een uitgave van f 1843.06 1/2, alzoo een saldo van f 405.87 1/2. Bij de afdeeling gezins verpleging waren de ontvangsten f 1473.60, tegen een uitgave van f 1403.44, saldo alzoo f 70.16. Bij de T.B.C. afdeeling was ontvan gen f 2797,93 tegen een uitgave van f 3373.96, alzoo een voordeelig saldo van f 585.83. In het bestuur werden met meer derheid van stemmen herkozen de heer Dr. de Graaf en A. H. Schrama, die hun benoeming aannamen. Uit de mededeelin- gen bleek, dat van het aanstellen van een kraamverzorgster was afgezien en wel om financieele redenen, alsmede daarom dat er van katholieke zijde reeds een was aangesteld en twee voor een plaats be zwaarlijk zou worden. Aan de orde is hierna de behandeling van een beschrij vingsbrief voor de e.v. algemeene verga dering van de Zuid Holl. Vereeniging het Groene Kruis. Als afgevaardigde werd aangewezen de voorzitter, de heer Dr. Blok. Tot verificateurs werden aangewezen K. Tanis, Jac. Kingma en C. v. d. Zaal. Bij de rondvraag vroeg de heer Tanis of er tot heden al iets was gedaan tot verdelging van ratten een en ander in -verband met het ontstaan van de ziekte van Weil. Uit het antwoord bleek dat er tot heden van gemeentewege niets aan gedaan is, waarbij de voorzitter aantoonde dat verdelging bijna niet mogelijk is, ofschoon hij het met den heer Tanis eens was, dat er wat aan gedaan dient te worden. Na ampele bespreking werd op voor stel van den voorzitter besloten zich per adres tot den gemeenteraad te wenden, met dit verzoek middelen tot verdelging te beramen. Nog werd gewezen op 't feit, dat in een trottoirband voor een inrij van het Wijkgebouw geen verlaging is, hetgeen moeilijkheden bij het inrijden met bran card met zich brengt, terwijl tevens werd aangedrongen op betere rioleering. Het be stuur zou een en ander te bevoegder plaatse ter verbetering voordragen. Hierna slui ting. OUDE WETERING. Rectificatie. In het verslag betreffen de de viering van het parochiefeest zijn tot onzen spijt, enkele onjuistheden in de vermelding der namen geslopen. De oud pastoor der parochie, thans te Rotterdam, is genaamd: W. Dirken (en niet W. Die ben). Het koor stond onder leiding van den heer A. N. Fangmann (en niet Augusti- nus). Het sluitingslof is gecellebreerd met assistentie van den Zeereerw. heer Pas toor Buhrs te Leimuiden en den Weleerw. heer kapelaan C. Doeswijk te Heemstede LETTEREN EN KUNST Een nieuwe Mis-compositie van Theo Bosman. De derde Mis-compositie van Theo Bos man, „Missa Jesu Chr'isti Regis", verkreeg dezer dagen „nihil obstat". Deze eenstem mige Mis, geïnspireerd door 't Grego- riaansch, wordt a.s. Zondag, op 't feest van „Christus Koning" voor de eerste maal op gevoerd en wel te Boskoop in de Hoogmis door 'n jongenskoor, onder leiding van Zus ter Willibrorda. TE HUUR: een SPEKSLAGERIJ - VLEE UWERIJ op mooie stand, volkrijke buurt, H*ge huur. Inven taris te koop. Brieven bur. v.d. blad onder No. 9528 GEVRA ATELIER t/PIECK HAARLEMMERSTRAAT 228 TCaxujóc/t DEN HAAG: Groote Marktstraat/hoek Spui. Haagsch Modehuis, Groote Marktstraat hoek Spui, Den Haag is Zaterdags tot half twee gesloten Adverteert in „De Leidsche Courant" OPENBARE VRIJWILLIGE bij inzetting en afslag op Vrij dagen 10 en 17 November 1933, telkens des avonds 7 uur in het Notarishuis te Leiden jtn: 9515 1. Het pakhuis met boven woning, Hooigracht 30b en 30c te Leiden, kad. Sectie I, num mer 356, groot 53 Centiaren. Het pakhuis verhuurd voor 3.in en bij de week en de bovenwoning voor 5.50 in en bij de week. Waterleiding 5.80 per 3 maanden. Grondbel. 21.30. Straatbelasting 11.88 p. jaqr. 2. Het huis met erf, aan de Haarlemmerweg 13, hoek Raamstraat te Leiden, kad. Sectie K. nummer 87, groot 1 Are 7 Centiaren. Verhuurd voor 10.25 in- en bij de week. Waterleiding 6.per 3 maanden. Grondbel. 23.95; Straatbelasting 13.32 per jaar. 3. Het huis met erf, aan de Groenesteeg Nos. 37 en 37a te Leiden, kad. Sectie I 743, groot 57 Centiï voor twee wouingei Beneden verjruqfd in- en bij de/we< huurd vooi/ ƒ40 de week. Waterleii maanden. Straatbelasting 4. Het huis, 2 woningen (g|en aparte op garig) aan de Langebrug ro. 57 te Leiden, kad. Sectie G no. 798, groot 43 Centiaren. Verhuurd beneden vjiv ƒ4 in- en bij de week en boven VT50r 3.50 in- en bij de week. Waterleiding 5.25 p. 3 maan den. Grondbelasting 16.99, Straatbelasting 9.48 p. jaar. 5. Het huis met erf, aan de Vestestraat 144, te Leiden, kad. Sectie I no. 910 groot 31 Centiaren. Verhuurd voor 3.in- en bij de week. Waterleiding 1.75 p. 3 maan den; grondbelasting 6.37 en straatbelasting 3.54 p. jaar. 6. Het huis met erf aan de Oranjegracht 7 te Leiden, kad. Sectie C no. 597 groot 76 Cen tiaren, ingericht voor 2 wo ningen (geen aparte opgang). Verhuurd: beneden voor 4.50 in- en bij de week, bo ven niet verhuurd. Waterleiding 6.p. 3 maan den; grondbelasting ƒ21.37 en straatbelasting 11.82 p. jaar. 7. Het huis en erf in de Nieuwstraat 11 te Leiden, kad. Sectie T no. 2547, groot 66 Centiaren, met de bestaande overbouwing over de Poort. Verhuurd voor f 10.in- en bij de week; huurder be taalt de waterleiding. Grond belasting 26.69 en straatbe lasting 14.88 per jaar. Alle huizen zijn van gas- en waterleiding en electrisch licht voorzien, met uitzonde ring van perceelen 4 en 5, waarin alleen gas- en water leiding. De perceelen zijn te bezich tigen Dinsdagen en Donder dagen des namiddags van 2 tot 4 uur. Betaaldag koopsommen 29 December 1933. Inlichtingen te bekomen ten kantore van S. J. RUIZE- VELD notaris te Zoeterwoude. Vanaf Maandag, 30 Octob^if a.s. Verkrijgbaar de GOEDKOOPE geldig op de trajecten: 1. Hooge Rijndijk—Leidsche Buurt, 2. Tuinstad wijkLeidsche Buurt 9508 en 3. TuinstadwijkHooge Rijndijk. Dagkaarten a 25 cent Weekkaarten af 1,50 N00DKERKJE „HAAGSCHE SCHOUW" Wie schenkr~«AD aalmoes aan on» arme noodkerkje? Wie heeft voor de Monstrans^eujif ander sieraad dat hij niet meer draagt? Maria-Middelares, rili nnuT uww mil Kirltifu. hlijflrn gever loonen. Postgiro: 216723. Pater H. M. FRIEDRICHS, Montfortaan Overste „Haagsche Schouw" bij Voorschoten SASSENHÈIM Abonneipethten en Ad- vertentfen worden aan- genomen door Wed. A. WEIJF.RS Een mooi model is ook wat waard! TOT Geef Uw jongen zoo'n jas of jekker, daar heeft hij wat aan. VOOR JONGENS VAN 3-8 JAAR 2,75 4,75 (j50 VAN 9-14 JAAR 6 21 8.1* 10.52 13.22 TOT 22.22 kleinb stijging per maat Zeer groote sorteering Nieuwe dessins. Vlotte pasvorm en betere modellen. Ziet vooral de Kreymborg-étalage's.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 8