DINSDAG 24 OCTOBER 1933 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 6 BUITENLAND BRITSCH-INDIE STADSNIEUWS ONTWAPENING HET FIASCO DER ONTWAPENINGSCONFERENTIE. Onbepaalde verdaging der algcmeene commissie waarschijnlijk. In volkenbondskringen aoht men het meer waarschijnlijk, dat de algemeene com missie a.s. Donderdag wel besluiten zal, zich voor onbepaalden tijd te verdagen, in de hoop dat een overleg tusschen de regee ringen nog een oplossing van de moeilijk heden met Duitschland brengen zal, die een hervatting van het werk der ontwape ningsconferentie zal mogelijk maken. DUITSCHLAND. NEDERLANDSCH-DUITSCHE ONDER HANDELINGEN. Vertraging te Berlijn. Bij de tusschen de Nederlandsche en Duitsche gedelegeerden gevoerde onder handelingen in zake het transfermorato rium en de regeling der scrips is men te Berlijn niet tot een algeheel accoord kun nen geraken. De heeren dr. H. M. Hirsch- feld, mr. L. A. Ries, en mr. W. Cnoop Koopmans zijn Zondag naar Nederland te ruggekeerd ten einde de regeering van een en ander op de hoogte te stellen. Hiermede zijn de onderhandelingen echter niet afge broken, daar zij, naar vermoed wordt, reeds binnen enkele dagen te Den Haag weer zullen worden opgevat. De datum, waarop de Duitsche delegatie naar Neder land vertrekt, is echter nog niet vastge steld. „Tel." „HET DUITSCHE VOLK IS NIET KRIJGSLUSTIG". Nieuwe rede van Hitier te Kelheim. De S.A.-mannen uit de Beiersche Ost- mark hebben voor de „Befreiungshalle" op den Michaelsberg te Kelheim een betoo ging van trouw aan den rijkskanselier ge houden. Door rijkskanselier Adolf Hitler, die per soonlijk tegenwoordig was, werd een rede gehouden, waarin hij ojn. zeide: „Het Duitsche volk is niet krijgslustig. Integendeel, omdat het den vrede liefheeft, strijdt het voor zijn bestaansrecht van ons volk van 65 millioen. Duitschland en het Duitsche volk hebben geen reden een oor log te wenschen, om de eer der natie, de eer van zijn mannen en die zijner soldaten te herstellen. Ons doel is ons volk weer gelukkig te maken door het zijn dagelijksche brood te verzekeren. Een ontzaglijke arbeid, waarbij de wereld ons met rust moet laten. Ondubbelzinnig verklaren wij 'aan de wereld: indien gij ons op internationale conferenties wilt zien, wanneer gij ons in uw volkenbond wilt hebben, dan slechts wanneer gij ons als volk erkent". ENGELAND REDE VAN MACDONALD. De Engelsche minister-president MacDo- nald heeft gisteravond een groote redevoe ring uitgesproken in Crawley in de nabij heid van Londen. Met betrekking tot de binnenlandsche politiek zeide MacDonald o.a.: „Ik zou Duitschland willen vragen, of het denkt, dat het het laatste woord ge sproken heeft. Ik aanvaard de woorden van den rijkskanselier: „Ik ben voor den vre de", maar aan den kant te staan en het overige Europa en de overige wereld over te laten met de problemen te worste len, is niet de weg om Europa den vrede te brengen. Ik hoop, dat Duitschland iedere gelegenheid en in feite de eerste zich voor doende gelegenheid zal aangrijpen om door zijn handelingen te bewijzen, dat het den vrede wil, dat het bereid is tot samenwer king met de naties van Europa en wil ar beiden voor een zoodanige samenwerking die het rechtsgelijkheid en een gevoel van zelfachting geeft". FRANKRIJK KABINET-DALADIER GEVALLEN. Over de kwestie der ambtenaren salarissen. Hedennacht is bij de stemming over art. 37 van het financieele wetsvoorstel, (verla ging der ambtenarensalarissen, waartegen vooral de socialisten oppositie hadden ge voerd) de regeering-Daladier in de minder heid gekomen en ten val gebracht. Als opvolger van Daladier wordt reeds genoemd de tegenwoordige minister van koloniën en oorlogsmarine Sarraut. OOSTENRIJK. TEGEN DE NAZI'S. Nog 140 hunner van burgerrechten vervallen verklaard. Ui Salzburg wordt gemeld, dat daar we derom 140 personen door de autoriteiten van hun bergerrechten vervallen zijn ver klaard. Het totaal aantal bedraagt thans te Salzburg 348. PATEL OVERLEDEN. Oud-minister van het Indische parlement. De leider der Britsch-Indische congres- partij en vroegere president van het Indi sche parlement, Vithalbai, Javerbhai Patel, is na een langdurige ziekte in den ouder dom van 59 jaar te Genève overleden. Patel was naar Europa gekomen, om genezing te zoeken voor de hartkwaal, waaraan hij leed. Patel werd in 1874 te Karamsad in het Kaira-district van Goejoerat geboren. Na zijn rechtskundige studiën te hebben voltooid, vestigde hij zich in Bombay en begaf zich spoedig in de politiek. Hij was een vastberaden tegenstander van de her vormwet en ging in 1919 als vertegenwoor diger van het Indische nationale congres naar Londen. De overledene heeft een groot aandeel gehad in de strijd voor de onafhankelijk heid van Britsch-Indië, waarbij hij aanvan kelijk een tegenstander was van de door Gandhi geleide non-coöperatie-beweging. In den herfst van 1931 nam Patel deel aan de tweede rondetafel-conferentie. Na zijn terugkeer in Indië werd hij opnieuw gearresteerd, doch in verband met zijn gezondheidstoestand spoedig weer vrijge laten, waarop hij zich nog denzelfden dag naar Europa inscheepte, een reis welke ge lijk stond met verbanning. In Europa stelde hij zich onder medische behandeling, doch genezing heeft hij niet meer kunnen vinden. BUITENL. BERICHTEN CHOLERA IN BRITSCH-INDIE. Driehonderd dooden in twee weken. De provincie Assam wordt op hevige wijze door een cholera-epidemie geteisterd. In de afgeloopen veertien dagen zijn reeds 300 personen aan de ziekte bézweken. ORKAAN BOVEN DE OOSTELIJKE PYRENEEëN. Uit Perpignan wordt gemeld, dat een hevige storm aan de kust van het depar tement der Oostelijke Pyrenieeën woedt. De storm gaat van hevige regenbuien ver gezeld. De visschers waren gedwongen een vei lige toevlucht te zoeken. De golven beuken de kust en men vreest, dat overstroomin gen zullen ontstaan. ST. JOSEPH-UNIVERSITEIT IN ASCH GELEGD. Millioen dollar schade. Uit St. Joseph (New-Brunswick) wordt gemeld: De St. Joseph-universiteit is door een geweldigen brand, waarvan de oor zaak nog niet is vastgesteld, verwoest. De schade wordt op een millioen dollar ge schat. Toen de brand uitbrak, waren alle stu denten en verscheidene hoogleeraaren in de kapel van de universiteit, waar zij een godsdienstoefening bijwoonden. Persoon lijke ongelukken vielen niet voor. HUIS VAN NBEUW-ZEELAND'S PREMIER AFGEBRAND. Veel van waarde verloren gegaan. Het Huis van den eersten minister van Nieuw-Zeeland, Forbes, te Cheviot in Can terbury is Zondag geheel door brand ver nield, zoo meldt Reuter. De eenige zoon van den minister was alleen thuis toen de brand uitbrak. Slechts een klok van groo te waarde, een oud-familiestuk, kon wor den gespaard. Vele voor de premier belangrijke zaken zijn verloren gegaan. LEKKE BENZINE-TANK TE SYDNEY. Spoor- en tramverkeer stopgezet. In een benzinetank te Sydney welke ca. 4.5 millioen liter benzine bevat is een lek ontstaan. Om te voorkomen, dat dienten gevolge brand ontstaat zijn uitgebreide maatregelen getroffen. Tachtig politieman nen hebben een cordon rondom de gevaar lijke plek getrokken en de brandweer staat gereed om eventueel onmiddellijk te kunnen ingrijpen. De politie patrouilleert ook aan de havenzijde en het spoor- en tramverkeer in de nabijheid is stilgelegd. ONRUST ONDER STAMMEN IN NATAL. Twist bij huwelijksfeest het begin. Te Ladysmith (Natal) is een groot aan tal blanken aangekomen, die de wijk geno men hebben uit het Omsimga-district in verband met een dreigende opstand onder de stammen aldaar. Naar gemeld wordt is een twist bij een huwelijksfeest het begin geweest van een conflict tusschen de stam men, dat culmineerde in een verwoed ge vecht tusschen de Kufakwesewe- en de Nkanyesie- en de Mquili- stammen. Er werd druk gebruik van vuurwapenen ge maakt en een aantal hutten van den Mqui- keli-stam zijn in brand gestoken. Laatstge noemde stam, die bij de eerste botsing zware verliezen leed, heeft de vlucht ge nomen en wordt thans achtervolgd door de tegenstanders. De autoriteiten hopen, dat de onrust bij de komst van politieverster- kingen spoedig zal bedaren. NED OOST-INDIE MISSIONARISLEED. Aneta seint aan de „Maasbode": In^ den nacht van 21 op 22 October is aan boord van de „Ophir" vlak voor aankomst te Tandjong Priok overleden Broeder Gode- fridus Jaenson van de Congregatie der pa ters van het Heilig Hart. Broeder Gode- fridus kwam hier afscheid nemen van zijn broeder, dien hij in 29 jaar niet had ge zien en die pater is op de Kei-eilanden. GEMEENTERAAD. De Gemeenteraad vergadert op Maandag 30 October 1933, des namiddags te twee uur, in het gebouw „Tot Nut van 't Algemeen" (Steenschuur 21). Te behandelen onderwerpen: lo. Praeadvies op het verzoek van P. A. Hibma om eervol ontslag als hoofd van de Jongensschool voor u.l.o. 2o. Rekening, dienst 1932, van de Ge meentelijke Commissie voor Maatschappe lijk Hulpbetoon. 3o. Rekening, dienst 1932, van de Stede lijke Werkinrichting. 4o. Rekening, dienst 1932, van het Col lege van Vrouwenkraammoeders. 5o. Begrooting, dienst 1934, van het Col lege van Vrouwenkraammoeders. 6o. Staat van af- en overschrijving op de begrooting voor 1932 van het Heilige Geest- of Arme Wees- en Kinderhuis. 7o. Rekening, dienst 1932, van het Heilige Geest- of Arme Wees- en Kinderhuis. 8o. Rekening, dienst 1932, van de Ge zondheidscommissie. 9o. Voorstel om mede te werken aan het overnemen van een door M. Bol aangegane huur van perceelen weiland in den Stads- polder door Ph. van Gelderen. lOo. Voorstel in zake ondershandsche ver pachting van het baggerwerk en de uitvoe ring van bijkomende werkzaamheden aan P. Kuijff te Nieuwkoop. llo. Voorstel tot aanvaarding van een drietal vergunningen tot het leggen en ex- ploiteeren van hoogspanningslijnen. 12o. Voorstel tot het aangaan van een nieuwe overeenkomst met Prof. P. C. Flu in zake het verrichten van bacteriologische en serologische onderzoekingen. 13o. Voorstel tot het instellen van een rechtsvordering tegen F. Lafeber, te Lei den en M. J. Lafeber, te Katwijk, tot ver goeding van aan een lantaarn op de Oude Vest toegebrachte schade. 14o. Voorstel tot verkoop aan H. P. Jan sen q.q. van een gedeelte bouwterrein aan de Sumatrastraat, hoek Javastraat, kad. be kend gemeente Leiden, Sectie N no. 838 (nieuw). 15o. Voorstel tot verkoop aan M. v. d. Velden q.q. van een gedeelte bouwterrein aan de Timorstraat, kad. bekend gemeente Leiden, Sectie N no. 838 (nieuw 16. Voorstel: a. tot aankoop van een strookje grond, deel uitmakende van het perceel kad. be kend gemeente Leiden, Sectie M No. 3065, gelegen aan den Zoeterwoudschesingel: b. tot overneming in eigendom en on derhoud bij de gemeente van een gedeelte sloot, kad. bekend gemeente Leiden, Sec tie M No. 1064 (ged.) en van een strookje grond, kad. bekend gemeente Leiden, Sec tie M No. 776 (ged.), een en ander gelegen aan den Zoeterwoudsche singel. 17o. Voorstel tot aankoop van een strook grond, achter de Tesselschadestraat ten be hoeve van de Stedelijke Fabrieken van Gas en Electriciteit. 18o. Voorstel tot aankoop van het bouw terrein aan de Marnixstraat, hoek Molen straat, kad. bekend gemeente Leiden, Sec tie N no. 809 en tot beschikbaarstelling van de voor dien aankoop benoodigde gel den. 19o. Voorstel tot het doen rooien en ver- koopen van door iepziekte aangetaste boomen. 20o. Voorstel in zake het brengen van wijziging in de vergoeding voor opneming van Leidsche kleuters in het Kleuterhuis der vereeniging Herstellingsoord „de Leid- •sche Buitenschool" en tot vaststelling van den desbetreffenden begrootingsstaat. 21o. Voorstel in zake het aangaan met de gemeente Zoeterwoude van een over eenkomst betreffende de levering van gas in die gemeente. 22o. Voorstel tot wijziging van de ver ordening van 17 December 1914 (Gemeen teblad No. 36) betreffende de levering van gas door de Stedelijke Fabrieken van Gas en Electriciteit te Leiden en tot wijziging van de regeling van 4 Maart 1929' betref- fende de tarieven voor de levering van Gas en Electriciteit. 23o. Voorstel in zake het in eigendom overdragen aan de huiseigenaren van bin nenleidingen waarvoor de huur geheel is of zal zyn voldaan. Benoeming onderwijzeres. Ten gevolge van het aan Mejuffrouw A. C. Boom verleend eervol ontslag als onder wijzeres aan de o. 1. school aan de Paul Krugerstraat A, zal aan deze school een vacature*van onderwijzeres ontstaan. B. en W. bieden voor deze vacature de volgende voordracht aan: lo. A. C. van Houwelingen, wachtgeld ster, laatstelijk onderwijzeres aan de o. 1. school aan de Paul Krugerstraat B; 2o. J. E. P. Veldkoop, wachtgeldster, laatstelijk onderwijzeres aan de o. 1. school aan het Schuttersveld; 3o. M. C. Eterman, wachtgeldster, laat stelijk onderwijzeres aan de opleidings school voor u. 1. o. aan den Maresingel A. Ontslag hoofd eener school. B. en W. geven den Raad in overweging den heer P. A. Hibma, op diens verzoek, met ingang van een nader door hen te be palen datum, eervol ontslag te verleenen uit zijne betrekking van hoofd van de Jon gensschool voor u. 1. o. De moeilijke omstandigheden, waarin Bol, wat de nakoming van zijn financieele verplichtingen tegenover de gemeente be treft, is komen te verkeeren, hebben hem aanleiding gegeven pachtvermindering te vragen, c.q. ontbinding van de huur van het sub. a. genoemde land. Het sub. b. ver melde land wil hij in elk geval blijven ge bruiken, in verband mei. een daarop door hem gebouwden stal. De gevraagde pachtvermindering wordt behandeld volgens het door den Raad op 24 Juli 1933 genomen besluit, waarbij B. en W. werden gemachtigd lo. om aan daartoe in aanmerking komende pachters, onder wie Bol, over 1932 vermindering van pacht toe te staan, 2o. om aan pachters, aan wie door de Crisispachtkamer over een huur termijn van 1933 reductie was toegestaan, voor volgende huurtermijn een gelijke of evenredige kwijtschelding te verleenen. Verzoeken om tusschentijdsche ontbin ding van de huur kunnen als regel niet worden ingewilligd, tenzij de huur door een anderen pachter, ten genoegen van B. en W. wordt overgenomen. Besprekingen met een van de borgen van Bol, den heer Ph. van Gelderen, heb ben er toe geleid, dat B. en W. hun mede werking hebben toegezegd voor overschrij ving van de pacht van het land, groot 5.13.58 H.A., ten name van Van Gelde ren, met dien verstande, dat hij als borg aansprakelijk blijft voor reeds verschenen huurtermijnen van beide complexen en dat hij borg blijft voor de perceelen land, groot 4.07.72 HA., die bij Bol in huur worden gelaten. Pacht van het baggerwerk. Op 28 Februari 1934 eindigt de pacht van het baggerwerk en de uitvoering van bij komende werkzaamheden, welke pacht in gevolge raadsbesluit van 25 Januari 1932 ingaande 1 Maart 1932 werd opgedragen aan P. Kuijf te Nieuwkoop tegen een door de gemeente te betalen pachtsom van 1048.per maand en een vergoeding van 0.85 per M3 voor het vervoeren van straatvuil, enz. De heer Kuijf is bereid de pacht te ver lagen tegen denzelfden maandelijkschen pachtprijs en een vergoeding voor bedoeld vervoer van 0.70 per M3. Overigens blij ven de bestaande voorwaarden gelden, met dien verstande echter, dat de nieuwe pacht zal worden aangegaan voor den tijd van drie jaren, behoudens mogelijkheid van tusschèntijdsche opzegging tegen 1 Maart door beide partijen. B .en W. achten met de Commissie van Fabricage een verlenging van de pacht op dezen voet aannemelijk. Bacteriologische en serologische onderzoekingen. In de Memorie van Antwoord op het Sectieverslag, betreffende de begrooting voor dit jaar, verklaarden B. en W. voor nemens te zijn om, met betrekking tot de bestendiging van de met Prof. P. C. Flu aangegane overeenkomst inzake het ver richten van bacteriologische en serologi sche onderzoekingen, het gevoelen in te winnen van de Commissie voor den Ge meentelijken Geneeskundigen- en Gezond heidsdienst en den Keuringsdienst van Waren. Aan dit voornemen hebben B. en W. ge volg gegeven. Intusschen bereikte hun de mededeeling van den Directeur van den Gemeentelij ken Geneeskundigen- en Gezondheids dienst, dat Prof. Flu genegen was, om de genoemde onderzoekingen voort te zetten tegen eene vergoeding van slechts 590. per jaar. Deze aanbieding, welke neerkomt op een vermindering van de vergoeding met 50% komt B. en W. uiteraard zeer aannemelijk voor. En aangezien B. en W. van oordeel zijn, dat het belang van het verrichten van die onderzoekingen binnen de gemeente ook onder de tegenwoordige omstan^'g- heden eene j aarlij ksche uitgave van 500 alleszins wettigt. Invordering van een schadeloostelling. Eenigen tijd geleden werd door een met paard bespannen - wagen, toebehoorende aan de Gebroeders Lafeber te Leiden, een lantaren, staande op de Oude Vest, aange reden. De herstellingskosten van de hier door aangerichte schade hebben bedragen 67.83. Aangezien de Gebroeders Lafeber voor deze schade zijn aansprakelijk te stel len en zij tot dusverre niet bereid zijn ge bleken haar te vergoeden, stellen B. en W. voor, genoemd bedrag van 67.83 langs gerechtelijken weg moeten worden inge vorderd. Overname grond en sloot aan den Zoeterwoudschesingel. In overeenstemming met het advies van de Commissie van Fabricage geven B. en W. den Raad in overweging te besluiten: I. tot aankoop van een strookje grond, groot 40 M2., deel uitmakende van het perceel, kadastraal bekend gemeente Lei den, sectie M No. 3065, zulks tegen een be drag van 10.per M2. en onder voor waarde, dat van gemeentewege langs den Zoeterwoudschesingel op dit perceel een ijzeren hek op steenen voet wordt geplaatst, voorzien van de noodige beweegbare hek- deelen; II. tot overneming om niet in eigendom en onderhoud bij de gemeente: a. voor een gedeelte sloot, groot 7 M2, deel uitmakende van het perceel kadastraal bekend gemeente Leiden, sectie M No. 1064, onder dezelfde voorwaarde als waaronder de aankoop sub I plaats heeft; b. van een strookje grond groot 9 M2., deel uitmakende van het perceel, kadas traal bekend gemeente Leiden sectie M No. 776, welke overdracht met die van het door denzelfden eigenaar eerder overgedragen stukje sloot, deel uitmakende van het zelf de perceel, als een geheel wordt beschouwd, ten aanzien van de aan die laatste over dracht verbonden voorwaarden. Verpachting van land. De heer M. Bol heeft van de gemeente, ingevolge raadsbesluit van 22 December 1930 tot 1 Januari 1936 in huur: a. de perceelen weiland in den Stadspol- der, groot 5.13.38 H.A. 175.per H.A.); b. de perceelen weiland in den Stads- polder, groot 4.07.72 H.A. (eveneens 175.— per H.A.). Aankoop stukje grond. De Stedelijke Fabrieken van Gas en Elec triciteit hebben de beschikking noodig over een strook grond achter de Tesselschede- straat, (Morschkwartier) ter grootte van 42 M2, ten behoeve van den bouw van een transformatorgebouwtje. Met de eige naresse, de N.V. Leidsche Exploitatie Maat schappij van Onroerende Goederen, werden derhalve onderhandelingen aangeknoopt over den aankoop van dezen grond, welk overleg ten slotte tot resultaat had, dat de Vennootschap zich bereid verklaarde den grond af te staan voor den prijs van 9. per M2, en ten behoeve van het gekochte en ten laste van een aangegeven pad de erfdienstbaarheid van overpad, enz. te ves tigen. Terugkoop van grond. Bij Raadsbesluit van den 2en September 1930, gewijzigd bij Raadsbesluit van 20 April 1931 werd een perceel grond, groot 393 M2., gelegen aan de Marnixstraat, hoek Molenstraat, tegen den prijs van 8.50 per M2. aan de R. K. Coöperatie „De Een dracht" verkocht, o.m. onder voorwaarde, dat ter plaatse een bakkerij met winkel en drie bovenwoningen zouden worden ge bouwd. De genoemde Coöperatie is echter niet tot dezen bouw kunnen geraken, in ver band waarmede zij de gemeente verzocht, om bedoelden grond te willen terugkoo- pen. Inwilliging van dit verzoek, mits op aan nemelijke voorwaarden, ontmoet bij B. en W. geen bezwaar, omdat de gemeente wel in de gelegenheid is om aan den grond een nuttige bestemming te geven. Wanneer het terrein weder in eigendom bij de ge meente terugkeert, zou het b.v. mogelijk zijn, den grond ter beschikking van de wo ningbouwvereniging „Ons Belang" te stel len voor verdere afronding van haar in voorbereiding zijnde bouwplannen op het aangrenzende terrein. De Coöperatie is na gevoerde onderhan delingen bereid bevonden, den grond we der aan de gemeente af te staan voor den prijs van 7.80 per M2., overeenkomende met den prijs, welke geldt voor de aan de verschillende bouwverenigingen uit te geven gronden. Rooien van boomen. In overeenstemming met het advies van de Commissie van Fabricage geven B. en W. den Raad in ove.weging te besluiten tot het doen rooien en in het openbaar ver- koopen van een 298-tal door iepziekte aan getaste boomen, vermeld in een in de Lees kamer ter visie liggende lijst. De subsidie aan het internaat voor kleuters te Katwijk aan Zee. In den Raadsvergadering van 16 Febru ari 1931 werd besloten Leidsche on- en minvermogende kleuters in het door de vereeniging Herstellingsoord „de Leidsche Buitenschool" gestichte Internaat voor Kleutels te Katwijk aan Zee te doen opne men tegen betaling van 1.56 per verpleeg- dag en per kind. Deze vergoeding stelde den kostprijs voor, verminderd met de subsidie van rijk en provicie. Al spoedig bleek, dat het bedrag van 1.56 niet voldoende was. Dit behoef de geen bevreemding te wekken, omdat omtrent de exploitatie van een kleuterhuis geen ervaring bestond en de berekening die tot een vergoeding van 1.56 had ge leid, mitsdien niet kon worden gemaakt naar werkelijke exploitatie-cijfers. Zoo werd bij de raming uitgegaan van een voortdurende volledige bezetting met 20 kinderen, terwijl in werkelijkheid het ge middeld aantal verpleegden omstreeks 10 bedraagt en dus niet onbelangrijk kleiner is. Het is duidelijk, dat een dergelijke af wijking den kostprijs aanmerkelijk beïn vloedt. Nadere berekeningen op de basis van de werkelijke bezetting met inachtneming van inmiddels verkregen exploitatie-resultaten voerden tot een netto-kostprijs van onge veer 2.in plaats van 1.56. In verband hiermede verzocht het bestuur der vereeni ging de vergoeding tot eerstgenoemd be drag te verhoogen. Op grond van de vermelde omstandig heden bestaat er ook naar de meening van B. en W. aanleiding de vergoeding te wij zigen. Echter achten B. en W. het niet ge- wenscht den door de gemeente te betalen verpleegprijs zonder meer op een vast be drag van 2.te stellen; het komt hen n.l. beter voor, de door de gemeente ver schuldigde vergoeding afhankelijk te stel len van de cijfers der door hun College goedgekeurde exploitatie-rekening, met dien verstande, dat de vergoeding een be drag van 2.pér dag en per kind niet zal te boven gaan. j Bij deze regeling, die met terugwerkende kracht behoort te gelden vanaf de opening van het Internaat, zal dus telken jare, met I inachtneming van het gestelde maximum, de vergoeding worden bepaald, en wel op het bedrag van den werkelijken netto kost prijs volgens de exploitaierekening. Vereenigt de Raad zich hiermede, dan zal deze wijziging over 1931 en 1932 nog een uitgaaf orderen van 450.en 1200. waarvoor een begrootingsregeling moet worden vastgesteld; op de begrooting voor 1933 geschiedde de raming reeds naar 2.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 6