MAANDAG 23 OCTOBER 1933 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 9 GEMENGDE BERICHTEN BIJ HET SPELEN GEDOOD. Kind door mctor overreden. Gistermiddag 1 uur hoeft te Groesbeek een doodelijk ongeluk plaats gehad. Een 3- jarig jongetje speelde voor zijn woning op straat. Een motorrijder uit Rotterdam, de heer v. S. kwam aanrijden. Het kind speelde op de rechterzijde van den weg en wilde naar links oversteken. De heer v. S. remde zoo krachtis mogelijk en probeerde links het kind te ontwijken. Hij kon echter niet voorkomen dat het kind in aanraking kwam met het voorste nummerbord. De heer v. S. liet zijn motor liggen en droeg het kind bij een in de buurt wonende arts naar bin nen, terwijl hij verder de politie van het ongeluk in*kennis stelde. Het kindje is om vijf uur aan de verwondingen overleden. DOOR OP HOL GESLAGEN PAARDEN MEEGESLEURD. 15-jarige jongen het slachtoffer. Vorige week moest de 15-jarige boeren knecht R. D., in dienst bij den veehouder G. de Boer, te Rauwerd (Friesland), twee paarden uit het land halen. Bij het openen van het eerste hek, dat hij moest passee- ren, liet hij een lus van de leidsels, ten einde beide handen vrij te hebben, om zijn arm hangen. De paarden, die op dit oogenblik zijn geschrokken, sloegen op hol, den jongen met zich meesleurend, aldus de „Leeuw. Crt." Op weg naar de boerderij moesten de dieren nog door een tweede hek, die zij in hun dollen ren geheel vernielden. Ook daardoor is de jongen meegetrokken. Op het erf zijn de beesten tot stilstand gekomen. D. zat nog steeds in de touwen verward. Bij onderzoek bleek hij te zijn overleden. BRAND TE APELDOORN. Vier auto's, motorfietsen en fietsen verbrand. Zaterdagavond omstreeks 6 uur ontstond te Apeldoorn brand in de garage vah de autoverhuurinrichting van den heer B. Waldner aan het Stationsplein. De brand woedde door de aanwezige benzine zeer hevig. De geheele garage brandde uit, alsmede een deel van de eer ste etage van het bovengelegen woonhuis. Een viertal auto's, eenige motorfietsen, fietsen en gereedschap gingen verloren. Slechts twee auto's konden worden ge red. De oorzaak van den brand is onbekend. De schade wordt door verzekering gedekt. HET ONGELUK MET DE BLAUWE TRAM. Overbrenging stoffelijk overschot van het slachtoffer. Zaterdagochtend half twaalf heeft van uit het Ziekenhuis aan den Zuidwal te Den Haag, de overbrenging van het stof felijk overschot van den militair L. E., die Donderdag j.l. bij het ongeluk met de Blauwe Tram om het leven is gekomen, naar Hardinxveld plaats gehad. Bij het Ziekenhuis had zich opgesteld een deputatie van het 2e regiment veld artillerie, onder commando van den luite nant La Gordt Dillie. Toen de kist met het stoffelijk omhulsel in de auto werd gedragen, werden door het detachement de militaire honneurs gebracht. Namens het regiment werd een krans op de kist gelegd. De teraardbestelling heeft heden te Hardinxveld plaats gehad. De Minister van Defensie was bij de begrafenis verte genwoordigd door luitenant-kolonel Has- WA1 ANDERE BLADEN SCHRIJVEN: DE TOESTAND VOOR DE LAND ARBEIDERS. De R. K. Landarbeider juicht toe, dat de regeering door allerhande maatre gelen het landbouwbedrijf in stand poogt te houden, maar acht het in den meest volstrekten zin ontoelaatbaar, „dat men- schen die steun ontvangen, waaraan zelfs de armsten onder de armen hun portie moeten bijdragen, tegenover hun arbeiders de grootste onrechtvaardigheid kunnen plegen." De Volkskrant schrijft bij dit arti- ken in de „R.-K. Landarbeider": „Het orgaan van het Kamerlid Loerakker betoogt, dat de overheid, die krachtens de Landbouw-crisiswet de bevoegdheid heeft om aan het ver- leenen van steun voorwaarden te verbinden, daarvan op meer inten sieve wijze zal moeten gebruik ma ken, wil zij de aansprakelijkheid voor het onrecht van zich kunnen afwente len. De voorwaarde zal hier moeten zijn een behoorlijk gedrag, wat de arbeids voorwaarden betreft, tegenover de landarbeiders. Maar niet alleen boeren die steun ontvangen staan schuldig: er zijn, naast de goéde die hun plicht doen, „tal van gemeentebesturen", die mee werken om de bestaande contracten te ondergraven, die met steunregelingen komen „te akelig om over te praten" of de steunregeling toepassen op een wijze die „aan het gewetenlooze grenst", die geen voet verzetten om de menschen aan werk te helpen en hen liever aan hun ellendig lot over laten. Deze klacht de heer Loerakker heeft ze reeds eerder in de Kamer ge uit moge eindelijk niet tot de re geering doordringen (want zij kent ze), maar haar nopen heur plicht te doen tegenover boeren èn gemeente besturen. Minister De Wilde moge nog pas de Gedeputeerde Staten der provincies hebben aangewakkerd de gemeentebe sturen in hun financieel beleid ge ducht na te rijden, geen enkel col lege van Gedeputeerden kan gedoo- gen, dat gemeentebesturen in hun be zuinigingsijver, lakschheid of onmen- schlijkheid zoo ver gaan, dat een ca tegorie staatsburgers aan den honger dood of daaromtrent wordt prijs gege ven." selman; voorts was een deputatie uit het regiment aanwezig, bestaande uit luite nant Valck, opperwachtmeester-instruc teur Katsma en een dienstplichtige. DE ROGGE-SMOKKELARÏJ. Door een controleur van de Tarwe-wet werd Donderdagavond bij een landbouwer te Nispen een partij van 7800 K.G. rogge in beslag genomen, welke van uit België was ingevoerd en Vrijdagavond wist de zelfde ambtenaar wederom beslag te leg gen op 10.000 K.G. bij een anderen land bouwer, eveneens te Nispen. TWEE HOLLANDERS TE DUISBURG AANGEHOUDEN. Een „vergissing". Twee verslaggevers van een Hollandsch weekblad, die zich deze week naar Duitsch- land hadden begeven voor een reportage over den nood onder de Hollanders in het Rijnland, werden Vrijdagmiddag te Duis burg plotseling aangehouden en naar 't Polizei-presidium geleid, waar zij als ver dacht van „Gruwelpropaganda", tot laat in den avond werden vastgehouden. Tusschenkomst van den Hollandschen consul te Duisburg, den heer Van Lith, MISSIEACTIE. L.S. Met zeer veel belangstelling zullen ze ker zeer velen met mij kennis genomen hebben van het Vrijdagavond in dit blad voorkomende artikel „Missie-actie in het Dekenaat Leiden". Maar niet alleen zullen deze „veelzeggende cijfers" met belang stelling zijn gelezen; ongetwijfeld is deze belangstelling gevolgd door een zekere mate van teleurstelling en onvoldaanheid. Zoo is het althans mij gegaan. Want uit deze cijfers blijkt toch onom- stootelijk, dat om ons maar tot Leiden te bepalen, de parochies van Leiden werke lijk geen schitterend figuur maken wat het steunen van de Pauselijke Missiege nootschappen aangaat. Onwillekeurig komt vanzelf de vraag naar voren: „Wat is hiervan de oorzaak?" De schrijver van het bedoelde artikel gaat niet in op de oorzaken van dezen achterstand. M.i. wel jammer, omdat met het enkele constateeren van de feiten zon der de middelen tot verbetering aan te geven m.i. niet veel bereikt wordt, al kan misschien hierin een aansporing gelegen zijn om te komen tot meerdere actie ten goede. Bij het nasnuffelen van het Jaarboekje voor Kath. Leiden, bleek mij, dat in alle parochies onzer stad de bedoelde genoot schappen „St. Petrus Liefdewerk" en „De Voortplanting des Geloofs" „officieel" wel bestaan. Moet nu naar aanleiding van het artikel van P. de conclusie worden ge trokken, dat ondanks het bestaan van die genootschappen de activiteit te wenschen overlaat? In het Jaarboekje heb ik ook gezocht, maar tevergeefs, naar een Algemeen R.-K. Missie-comité of iets dergelijks. Als ik mij niet zeer sterk vergis, heeft een dergelijk comité toch vroeger ook in Leiden bestaan. Ik meen mij ook te herin neren, dat zulk een comité destijds in het leven is geroepen, ja zelfs moest opge richt worden om meer eenheid te brengen in de verschillende missie-acties. Het ligt mij zelfs nog wel bij, dat enkele clubs van actieve en missielievende jon gelui, die destijds kans zagen voor be paalde missiegebieden niet onaanzienlijke bedragen bij elkander te brengen, op grond van de oprichting van dat algemeen missie-comité hunne actie hebben moeten staken. Vergis ik mij nu, indien ik de meening ben toegedaan, dat zulk een algemeen missie-comité hier toch wel een taak te vervullen had gehad en zelfs nog heeft, of misschien beter gezegd, meer dan ooit nu een taak zou hebben om te zorgen, dat binnen den kortst mogelijken tijd de ge publiceerde ongunstige cijfers kunnen wor den gewijzigd ten goede en aanmerkelijk ten goede? Wellicht kan P. of anderen mij hierop een afdoend antwoord geven? Ik ben het met P. niet eens, dat het voor niemand eenig bezwaar zou opleveren, lid van beide Liefdewerken te zijn, zeker niet in dezen tijd. Maar anderzijds ben ik met P. overtuigd, dat er nog veel, ja zelfs zeer vele Katholieken zijn, die niet alleen in staat zijn steun te verleenen, maar ook gaarne lid willen worden van deze Pause lijke Missiegenootschappen, indien het hen maar gevraagd werd; indien men maar niet bleef wachten tot het zich zelf aan melden. Men moge zulks al of niet terecht betreuren, feit is het, dat het in den regel bij velen blijft bij een heilig voornemen gevolgd door uitstel met het traditioneele afstel als uiteindelijk resultaat. Met dank voor de plaatsing, H. LOMBERT. Leiden, 21 October 1933. was noodig om het misverstand op te hel deren, doch de heeren smaakten dan ook de voldoening, het politiebureau te kun nen verlaten, voorzien van een officieele vergunning van de politie om hun werk voort te zetten. De Hoofdcommissaris van Duisburg heeft Zaterdagmorgen den Hollandschen consul zijn verontschuldiging aangeboden voor het voorgevallene. UIT DE RADIOWERELD Programma's voor Dinsdag 24 October. Huizen, 1876 m. (KRO-uitzending) 8.00 Morgenconcert. 10.00 Gramofoonplaten. 11.30 Godsdienstig halfuurtje door pastoor Perquin. 12.15 Lunchconcert door het Weensch Radio-orkest. I.45 Gramofoonplaten. 2.00 Vrouwenuurtje. 3.00 Gevarieerd programma door leden van het Weensch Radio-orkest. 4.15 Namiddagconcert door het KRO-or- kest. 4.50 Opera-varia (gramofoon). 5.10 Vervolg middagconcert. 5.30 Pater H. Geertjens over vreemde landen en volken. 5.50 Vervolg middagconcert. 6.40 Esperanto-cursus. 7.15 Gramofoonplaten. 7.25 Prof. lector Jos. v. Wely O.P. over „Oude en Nieuwe Werfkracht". 7.45 Verbondskwartiertje. 8.00 De KRO-boys. Te 8.30 Vaz Dias. 8.35 Gevarieerd programma, aansluiting aan het R. K. Parochiehuis te Budel. 9.30 Het KRO-koor. Te 9.40 de Muzikale Clown (hoorspel). 10.15 De KRO-boys. Te 10.35 Vaz Dias. Te 10.40 „onder Buurvrouwen" (hoorspel). II.20 Gramofoonplaten. Hilversum, 296 M. (AVRO-uitzending. 5.30 VPRO. 6.30 RVU). 8.00 Gramofoonplaten. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gramofoonplaten. 10.30 Kamermuziek door het Hofstad- kwartet. 11.00 Kook- en bakpraatje door mevr. R. LotgeringHillebrand. 11.30 Vervolg kamermuziek. 12.002.15 Omroeporkest o.l.v. N. Treep en gramofoonplaten. 2.30 Vervolg Omroeporkest. 3.00 Knipcursus. 4.00 Zang door Annie Hermes. A. d. vleugel: E. Veen. 4.30 Radio-Kinderkoorzang o.l.v. J. Ha mel. 5.00 Voor kleine kinderen. 5.30 Jeugdhalfuur VPRO. 6.00 Gramofoonplaten. 6.30 RVU. Dr. C. D. J. Brandt: Het leven van Thomas Morus. 7.00 Gramofoonplaten. 7.30 Engelsche les Fred Fry. 8.00 Vaz Dias. 8.05 Hans Schindler's orkest en gramo foonplaten. 9.30 „De kringloop van het verlangen" van H. Natonek. Vertaling: G. Szopp. Re gie K. Kleyn (1ste deel). 10.15 Gramofoonplaten. 11.00 Vaz Dias. 11.10 Jansci Baloch's Hongaarsche Zigeu nerorkest uit „The House of Lords", Den Haag. 11.3012.00 Tom van der Stap en zijn 10 Witte Raven, uit „Central", Den Haag. Daventry, 1554 M. 10.35 Morgenwijding. 10.50 Tijdsein en berichten. 11.05 en 11.2011.40 Lezingen. 12.20 Orgelspel R. New. 12.50 Het Paramount-Astoria-orkest o.l.v. Anton. 1.50 Midi. Studio-orkest o.l.v. Cantell. 2.20 Voor de scholen. 2.50 Muzikale causerie. 3.55 Fransche les. 4.25 Causerie. 4.50 Het Bronkhurst Trig m.m.v. J Son- nenburg (sopraan). 5.35 Kinderuur. 6.20 Berichten. 6.50 Beethoven's Strijkkwartetten. 7.10 Duitsche causerie. 7.40 Radio-Militair-orkest o.l.v. B. Wal ter O'Donnell, m.m.v. T. Green (bas-ba riton). 8.50 Lezing. 9.20 Berichten. 9.40 „The bl^ck watch" hoorspel van J. Gough. 10.40 Voordracht. 10.4512.20 Lew Stone en de Monseig neur Band. „Radio-Pari s, 1724 M. 8.05, 12.20, 7.10, 7.40 en 8.20 Gramofoon platen. 8.50 „Hippolyte et Aricie" spel van Pel- legrin, muziek van Rameau. Kalundborg, 1153 M. 11.201.20 Concert uit rest. „Ritz". 2.204.20 Hansen's orkest. 7.20 Sonatenconcert (viool en piano). 7.45 Hoorspel. 8.20 Bizetconcert o.l.v. Reesen. 9.40 Operettemuziek d. h. Omroeporkest 0.1.v. Reesen. 10.2511.50 Dansmuziek uit rest. „NimbV Langenberg, 473 M. 5.25, 6.35, 10.45 en 11.20 Gramofoonpla ten. 12.55 Omroeporkest oi.v. Merten. 3.20 Concert mm.v. koor en solisten, o. 1. v. Kneip. 4.20 Concert door het Peterkwartet. 6.20 Zie Deutschlandsender. 9.05 Sürugororkest o.l.v. Drost. 10.00 Gramofoonplaten. 11.20 Concert. Rome, 441M. 8.05 Zang door de Polifonica Barese. 9.05 Zang door G. P. Labia. 9.20 Vioolrecital Clara Sardo. 9.35 Gramofoonmuziek. Brussel, 338 en 508 M. 338 M.: 12.20 Gramofoonplaten. 1.30 Omroepkleinorkest o.l.v. Leemans. 5.20 Omroeporkest o.l.v. Walpot, 6.50 en 7.20 Gramofoonplaten. 8.20 Omroeporkest o.l.v. Walpot, m.m.v. zangsoliste. 508 M.: 12.20 Omroepkleinorkest o.l.v. Leemans. 12.50 Pianorecital Annie Felix. 1.05 Vervolg concert. I.30 Gramofoonplaten. 6.50 Omroepkleinorkest o.l.v. Leemans. 8.20 Omroep-Symphonieorkest o. L v. Kumps. 9.20 Vervolg concert m.m.v. zangsoliste. Deutschlandsender, 1635 m. 7.40 Cabaret „Die Brennessel". 8.20 Gramofoonmuziek. 9.20 Berichten. 9.45 Politieke causerie. 10.05 Weerbericht. 10.2011.20 Dansmuziek uit Breslau. Gemeentelijk Radio-Distributiebedrijf te Leiden. (3e programma) II.2013.20 Kalundborg. 13.12—15.20 Daventry. 15.2016.20 Deutschl.sender. 16.20—17.40 North Reg. 17.40—18.45 Warschau. 18.45—22.20 Praag. 22.20afl. Deutschl.sender. (4e programma) 8.0012.00 Langenberg. 12.20—15.20 North Reg. 15.20—16.20 Kalundberg. 16.2017.20 Langenberg. 17.20—19.20 Brussel ((VI). 19.2021.20 Beramünster. 21.20afl. Boedapest. (Wijzigingen voorbehouden). R.K. VEREEN. VOOR KRAAMVERZORGING VOOR ALLE GEZINDTEN TE LEIDEN Plaatsing-Bureau Boerhaavestraat 30 verleent hulb doop gediplomeerde krachten Geopend elke Donderdagmiddag van 25 nar tot het verstrekken van de gewenschte in lichtingen en ter aanmelding van contribu- eerende leden. Schriftelijke aanvrage adres: R.K. Ver. v. Kr.J^fltille Rijn 7, Telef. 3420 FEUILLETON. VREEMDE KAPERS OP DE KUST. Naar het Engelsch bewerkt door J. VAN DER SLUYS. 15) Furneaux keek een oogenblik zwijgend naar Jack en het zwarte katje, die vre dig naast elkaar op het haardkleedje la gen. Royson, die niet vergeten was dat het kleine mannetje over moefteid ge klaagd had, stoorde zijn gepeins niet, dat waarschijnlijk betrekking had op de ern stige zaak, die hij was komen onderzoe ken. Eindelijk sprak hij. Heeft u de kat al een naam gegeven? mompelde hij. Royson moest lachen. Neen, ant woordde hij. Wat zou u zeggen van Georgette? Maar waarom? Droeg juffrouw Shiela niet een ja pon van georgette? Ik geloof van wel. Maar hoe voor den duivel weet u dat? Ik heb er heele- maal niet over gesproken. Neen. Er bleef een lapje van de stof aan een struik langs den weg hangen. Deksels, dat is waar. Ha! Dat heeft u dus opgemerkt? Nog iets anders misschien? De hals van haar japon was leelijk ge scheurd, zoodat een batisten zakdoekje er uitviel tusschen de rotsen. Ik heb het haar vanmiddag teruggegeven. Alweer: Ha! Royson voelde zich niet op zijn ge mak. Wat zou dat geheimzinnige kereltje nog meer zeggen? Dit was wel een van de gelegenheden, dat een verstandig man er het zwijgen toe doet. Als ik voor peetvader spelen mag, laat het dan „Georgette" zijn, zal Fur neaux, schijnbaar in zijn eigen gedachten verdiept; „Jack" en „Georgette", dat klinkt nogal goed samen. Jack sprong op en gromde. De kat werd dadelijk klaar wakker, Er was iemand aan de buitendeur en het feit verdreef een glimlach van Royson's gezicht. Ik wed om een tientje dat dat Ro berts is nog wel een uur voor zijn tijd en dus overloopend van nieuws'! ver klaarde Furneaux. Inderdaad was het Roberts, een verhitte en opgewonden politie-agent. U had gelijk, meneer, blafte hij bijna tegen den detective, terwijl hij Royson heelemaal negeerde, vanaf het oogenblik, dat hij binnengelaten was. We hebben hem. Het was Jim Bender, die dat ijzerdraad over den weg gespannen heeft. Dat is me nog eens een schurk. Roberts, zei Furneaux, je bent geen geheelonthouder, hoop ik? Wat zegt u meneer? Ik, meneer? Neen, meneer. Dat is te zeggen Precies. Ga zitten. Zet je helm af en kapitein Royson zal nu wel zoo vriende lijk zijn om de whisky-soda voor den dag te halen, waar hij het eerder op den avond al over had. P. C. Roberts kreeg zijn waardigheid weer terug. Toen wij hier vandaan kwamen, gin gen de inspecteur en ik regelrecht naar Parkman's Werf, zei hij. Meneer Hobbs bracht zijn auto naeft het politiebureau, en volgde mij aangezien ik navraag moest doen en ik hem pas een teeken moest ge ven, als ik iets hoorde. En wat denkt u? De eerste de beste vrouw, die ik aansprak had Jim Bender kort na middernacht er op uit zien gaan. Haar zoontje was on rustig en daarom was juffrouw Griffith, de vrouw van een zeilmaker, het eenige fat soenlijke stel in die buurt, bezig hem in slaap te sussen, toen ze naar de maan keek die boven de rotsen opkwam, en daar zag ze Jim, die rustig liep. Ze zou er geen oogenblik meer aan gedacht hebben, als ze geen pret gehad had om de manier waarop dit kat achter hem aansloop, 't Is grappig maar juffrouw Griffith weet niet van wie die kat is. Het beestje is zoowat een week daar op de plaats geweest, en is met alle kinderen en honden goede maat jes. Nu, ik gaf den inspecteur een teeken en wij gingen op Jim Bender's huisje af, het laatste aan de linkerhand achteraan de plaats. Goeien avond, Bender, zegt de inspec teur, toen we onzen man bij de kachel snapten, ben je een poesje kwijt? Ik, zegt-ie en 't deed hem niks geen pleizier om ons te zien; neen, zegt-ie, ik zou niet eens een kat in huis willen hebben. In orde, zei meneer Hobbs, terwijl-ie zijn pijp voor den dag haalt. Heb je een lucifer? Jim scheen een beetje angstig, maar hij haalde een lucifersloos je uit zijn jas zak en schudde er mee. D'r zitten niet veel meer in, zegt-ie. Ik zal een ander doosje voor u halen, meneer. Eén is genoeg, zegt de inspecteur, en hij grijpt het doosje, terwijl hij het bin nenste stuk er heelemaal uithaalt. Natuur lijk zaten Jim en ik naar hem te kijken, aangezien we geen van beiden wisten, wat hij er mee voor had. Hij schudt een paar lucifertjes en een paar splintertjes hout op tafel en twee afgebrande lucifers, die hij in een enveloppe had. Daarna doet-ie de heele zaak, doosje en al in de enveloppe. Wie huurde je om gisteravond dat ijzer- draad over den weg te spannen bij „Zee zicht"? zegt-ie op den man af tegen Jim. Wat mot je van me? blaft Jim, maar u had zijn gezicht moeten zien! Lieve help, het was alsof hij arsenicum in zijn bier gedronken had! Je moet je als gearresteerd beschou wen, zegt meneer Hobbs, als medeplichtige aan den moord op William Wentworth en Arthur Jenks op „The Homestead" ge pleegd op of omstreeks één uur twintig vannacht. Doe hem de boeien aan, Ro berts. Toen begon het lieve leven pas! Bender vocht als een leeuw, maar ik kreeg 'm onder en de inspecteur hielp me een handje om hem de boeien aan te doen met de handen op den rug. Toen namen we hem mee. Zei hij niets? Of-t-ie wat zei? Sakkerloot! Zulke gemeene taal heb ik niet dikwijls ge hoord. Geen bekentenis? Geen woord over het ijzerdraad. Hij bleef maar beweren dat-ie niets van een moord afwist, voordat ze het hem 's mor gens vertelden. Hij had vier pond en vijf tien shilling in zijn zak, en had vandaag, nadat de kroegen open waren, voor vijf shilling bier op. De sigaretten, die hij rook te waren van hetzelfde soort als een paar eindjes, die de inspecteur in die envelop pe van hem had. Hebben jullie huiszoeking bij hem ge daan? Meneer Hobbs en brigadier Jackson zijn er op het oogenblik mee bezig. Ik ben hier heen gestuurd om u te waar schuwen, meneer. Brave kerel. Je bent een geluksvo gel, Roberts, daar zit promotie voor je in deze zaak. Kom de billijkheid eischt, dat ik vannacht slaap. Ga je nu naar het dorp terug? Neen, meneer. Brigadier Jackson vond, dat ik wel wat eerder met den man, die bij het inryhek op wacht staat, voeling kon houden. Best. Ik zal mij niet verroeren voor morgen ochtend half tien, dus je weet waar je me vinden kunt. Maar, in 's he melsnaam, niet meer vannacht. Neem je zelf een beetje in acht. Wasch dat oor met azijn af, als je thuis komt. Royson liet den mem uit. De aanhouding van den heldhaftigen Jim Bender schijnt u koud te laten merk te hij bij zijn terugkomst op. Furneaux srpoorde zijn gapen. We hebben een jakhals gevangen, zei hij. De tijgers zijn ontkomen. Niettemin bestaat de mogelijkheid, dat zij naar hun prooi terugkeeren. Dat is zoo hun ge woonte. Ik ga negen uren achtereen sla pen. Het kan morgen een drukke dag worden. Vaarwel Jack! Droom pleizierig. O, Georgette! Blijf niet laat op, Royson. Dat meisje zal vannacht, helaas, niet meer langs komen. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 9