Effectenkoersen MAANDAG 23 OCTOBER 1933 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 3 OUDEWETERING. HET VEERTIG-JARIG BESTAAN DER PAROCHIE. Luisterrijke kerkelijke viering. Zondag heeft tegelijk met het Aanbid- dingsfeest de plechtige viering van het 40- jarig bestaan der parochie plaats gehad. Het feest, hetwelk was voorafgegaan door een Triduum, werd Zondagmorgen in gezet met een Algemeene H. Communie, waaraan door nagenoeg alle parochianen werd deelgenomen. Na de eerste stille H. Mis werd gezamenlijk het feestlied gezon gen. Te 10 uur werd een plechtige Hoogmis uit dankbaarheid opgedragen door den Hoogeerw. heer Deken Hellegers van Al pen aan den Rijn, met assistentie van de Weleerw. heeren van Kan en Meereboer uit Roelofarendsveen, resp. als diaken en sub-diaken; ceremoniarius was Pastoor Aarts. In het priesterkoor hadden nog plaats genomen de Zeereerw. heeren Pas toors Raken (oud-pastoor van Oudewete ring) te Nieuwer-Amstel en Onel te Roelof arendsveen, alsmede de Weleerw. Pater die de predikaties tijdens het triduum heeft gehouden. Naar wij vernemen waren de beide an dere nog in leven zijnde oud-pastoors der parochie, de Zeereerw. heeren W. Dirken te Rotterdam en P. J. de Kok te Zilk, ver hinderd de feestviering mede te maken. Door het zangkoor, bij deze gelegenheid met een jongenskoor versterkt, werd op keurige wijze de driestemmige Mis „In ho- norem sancti Alphonsi" van Hubert Cuy- pers vertolkt, terwijl na de H. Mis voor 4- stemmig Mannenkoor werd gezongen „Jesu Dulces Memoria vanH. Kothe. Het koor stond onder leiding van den heer A. F. Augustinus, organist was de heer J. v. Ber- kel. Den geheelen dag was het H. Sacra ment ter aanbidding uitgesteld en was de kerk met een groot aantal geloovigen ge vuld. De kerk was eenvoudig doch smaakvol versierd, terwijl de nieuwe lampen tus- schen de bloembakken een keurigen in druk maakten. Des avonds te zeven uur werd een plech tig Lof gecelebreerd door pastoor Onel uit Roelofarendsveen met assistentie van de Weleerw. heeren Schippers, kapelaan te Leimuiden en Dolswijk, kapelaan te Heem stede. In het priesterkoor hadden talrijke gees telijken uit de omgeving plaats genomen. Onder het Lof werd de feestpredicatie gehouden door den Eerw. Pater Carmeliet, waarna de processie plaats vond. Met een Te Deum, Tantum Ergo en zegen met het Allerheiligste en het Danklied werd het feest besloten. Zoowel van de kerktoren als van de woningen der parochianen wapperde de vlag, zoodat het dorp, speciaal in de buurt van de kerk, een fleurigen aanblik bood. Deze welgeslaagde feestviering zal nog lang in dankbare herinnering voortleven. VOORSCHOTEN. Burgerwacht. De Voorschotensche Burgerwacht heeft de gebrun.^igK-e prij- zenuitdeeling, na afloop van de gehouden schietwedstrijden, gecombineerd aan een lezing, welke gehouden werd in de gym nastiekzaal achter het Raadhuis, gehouden. De zaal of beter gezegd achter bestuurs tafel waren enkele versieringen aange bracht, bestaande uit de vlag van Voor schoten, met een prinsevlag en een natio nale vlag en het vaandel der Vrijw. Bur gerwacht. Onder de vele aanwezigen be merkten wij o.m. de eere-voorzitter, bur gemeester E. Vernède, de oud-commandant van de Vrijw. Burgerwacht, de heer Els- kamp te Zeist, burgemeesters uit naburige gemeenten, benevens afgevaardigden van Vrijw. Burgerwachten uit den kring Duin- land. Omstreeks acht uur opende de comman dant, de heer A. J. Turion, deze bijeen komst met een woord van welkom, waar na hij de aanwezigen verzocht het eerste couplet van het Wilhelmus te zingen. Vervolgens werd het woord verleend aan den heer Dr. P. J. Hoogeveen, van Amsterdam, scheikundige aan het labora torium van het Staatsbedrijf der Artillerie inrichting, voor het houden van een le zing met lichtbeelden over „De Chemische Oorlog". Spr. gaf van de chemische oorlog een algemeen beeld en toonde aan dat „gas- oorlog" en „gasaanvallen" feitelijk geen goede benamingen waren. De z.g. gasaanvallen zijn niet nieuw en heeft de wereldoorlog 19141918 niets nieuws gebracht, reeds in de grijze oud heid was er sprake van dergelijke strijd- methoden. Aan de hand van een zeer groot aantal lichtbeelden werden verschillende manie ren van verspreiding of werking ver klaard, waaruit bleek dat tegen dergelijke methoden, in vergelijking met het sprin gen van brisant granaten nog wel iets te doen is. In het tweede deel van de lezing werd meer stilgestaan bij de wijze van bescher ming, de maatregelen die getroffen kun nen en moeten worden, met als eindcon clusie „Voorkomt oorlog, voorkomt oproer". Tijdens de pauze had een prijsuitdeeling plaats van de behaalde successen en wer den allen in de gelegenheid gesteld, gas maskers, beschermingspakken, chemische stoffen van meer nabij te zien. Met een woord van dank heeft de com mandant den geachten spreker de gevoe lens der aanwezigen vertolkt en nog 't een en ander meegedeeld over de a.s. oefen avonden. Met het zingen van het 6e cou plet van het Wilhelmus werd de avond be sloten en een driewerf „Leve de Koningin". WASSENAAR. Voetballer breekt een been De „Ar chipel"-speler S. N. kreeg gistermiddag tijdens een match oj het terrein der ge noemde vereeniging tegen een elftal van V.L.S.T. zulk een schop tegen zijn rechter been, dat dit brak. Hij werd naar het ge meentelijk ziekenhuis te Den Haag over gebracht. UIT DE RIJNSTREEK WOERDEN. JONGEN TEGEN EEN BOOM GESLINGERD. Toen hij zich aan een auto vast hield. Zaterdagmiddag te half twee had op den Utrechtsche straatweg een ernstig onge luk plaats ter hoogte van „Boschlucht". Een vrachtauto, bestuurd door zekere S., kwam uit de richting Utrecht, toen ter hoogte van de boerderij van den heer B. de 10-jarige W. v. D., die op de fiets reed, zich ter zijde aan de auto vastgreep, om zich te laten trekken. Eerst slingerde hij heen en weer, sloeg toen tegen een boom en daarna op de steenen, waar hij bleef liggen, bloedend uit mond en ooren. Na dat een dokter ter plaatse was gekomen, werd de jongen in bedenkelijken toestand naar het St. Franciscus-Ziekenhuis ver voerd. BODEGRAVEN. Aanrijding. Zondagmorgen werd het jeugdig zoontje van den heer M., wonende te Halfwege door een auto achterop gere den. Binnengedragen bij den heer M. aan den Overtocht, bleek dat hij er naar om standigheden vrij goed was afgekomen. Zijn fiets werd geheel vernield. Proces-verbaal is opgemaakt. Werkloozenzorg. Door den R. K. Volksbond in samenwerking met de St. Jozefgezellenvereeniging is wederom een aanvang gemaakt met de zorg voor de ka tholieke werkloozen. Vanuit deze twee vereenigingen is een commissie benoemd, welke onderling hunnee functies hebben verdeeld. Deze luidt: W. van Liempt, voorz., C. v. Bunningen, secr., A. Rietveld, penn., voorts de heeren G. v. d, Molen, B. Splits en C. Groenendijk Sr., leden. Door bovenvermelde commissie nu, is besloten om volgende week een collecte te houden, opdat hen die getroffen zijn door werk loosheid, eenige verlichting en recreatie te bezorgen, zoo mogelijk met gratis 'n kop koffie. Giften voo rdit doel worden gaarne ingewacht door bovenvermelde commissie. STADSNIEUWS NED. BOND VAN R.-K. KRAAM VERZORGSTERS. De afd. Leiden van bovengenoemden bond hield dezer dagen onder groote be langstelling der leden haar vierde jaar vergadering. De voorzitter, dr. W. Simons, opende de vergadering met den chr. groet, heette allen welkom in het bijzonder den geestelijke adviseur den weleerw. heer W. Hessing. Hierna volgden de jaarverslagen, het eerst werd door de secretaresse het verslag voorgelezen. Daaruit bleek onder meer, dat er niet veel maandelijksche vergaderingen waren geweest, door de drukke werkzaamheden. De voorzitter bedankte de secretaresse voor haar verslag. Daarna volgde het jaar verslag van de penningmeesteresse, waar uit bleek, dat door een zuinig beheer nog een batig saldo was bereikt. Ook de pen ningmeesteresse werd door den voorzitter bedank voor haar werk, daaraan ver richt. Wegens het periodieke aftreden van de vice-presidente mej. Zr. A. Vogelzang, had een bestuursverkiezing plaats. Met al gemeene stemmen werd Zr. A. Vogelzang tot vice-presidente herkozen. Nogmaals worden de dames er op ge wezen, dat zij toch goede hulp' bij haar kraamverpleging nemen. U kunt zichzelf overtuigen of het een gedipl. kraamver zorgster is, kijk naar hun insigne of vraagt naar hun diploma, waarop het rijksvisum staat. Dan beut u verzekerd van goede hulp. Maar laat u niet verleiden door het uniform, want daar loopen zelfs ongediplo- meerden mee. Na de gehouden rondvraag bleef men nog een poosje gezellig bijeen. Waarna de voorzitter deze zeer goed geslaagde jaarvergadering sloot met den chr. groet. Aan de gevolgen overleden. De 42-jarige mej. T. geb. v. d. L., die vorige week bij het ramen zeemen in de Borneostraat uit het raam viel, is Zaterdag in het Acad. Ziekenhuis aan de gevolgen overleden. Cursus Andreo Cseh. Het Comité voor den Esperanto-cursus van Andrea Cseh verzoekt ons mede te deelen dat deze cursus plaats vindt in de Kweekschool voor Zeevaart in het Noord einde. Zij die zich nog wenschen aan te melden worden verzocht morgenavond om 8 uur aanwezig te zijn. Zaterdagmorgen om half twaalf geraak te in de Kalkzandsteenfabriek aan dé Rijn kade de 15-jarige C. K., die zich ondanks herhaalde waarschuwingen onder een ma chine bevond, die werd schoongemaakt, met het hoofd tusschen een drijfstang en een kamwiel. Hij bekwam een hoofdwon de en werd tevens gekneusd aan den lin kerarm naar het Diaconessenhuis overge bracht. R. K. Ver. van Handelsreizigers. De afd. Leiden der R. K. Vereen, van Handelsreizigers hield Vrijdagavond een propaganda-vergadering in Hotel „Den Burcht". Opening te ca. 9 uur door den voorzitter, die de aanwezigen welkom heette, vooral de heer Bekkering, Hoofdbestuurslid, die voor deze afdeeling een causerie zou hou den over de propaganda in de Vereeni ging. De opkomst was redelijk, doch niet naar verwachting voor de vele moeite, die de propagandacommissie zich getroost had. De notulen der vorige vergadering wer den na voorlezing goedgekeurd en onder dankzegging aanvaard. De ingekomen stuk ken worden voorgelezen en voor kennis geving aangenomen. Daarna komt de heer Bekkering aan het woord, die alvorens te beginnen, woorden van sympathie richt tot het bestuur, inzon derheid den penningmeester en de propa gandacommissie der afdeeling, daarbij uit latende komen de waardeering die men in Utrecht bij het hoofdbestuur voor de afdee ling koestert. Wat propaganda beteekent, zoo zegt hij door zijn propaganda voor zijn artikel moet hij verkoopen. Zoo ook moet hij door propaganda bekendheid geven aan het bestaan zijner Vereeniging, deze tot grooten bloei en rijker aan ledental trach ten te maken. Na verschillende normen voor de propa ganda naar voren gebracht te hebben, geeft spr. een duidelijke uiteenzetting over het werkloozenreglement, hoe verschillen de artikelen daarin, aan de hand van 's Rijks voorschrift zijn geformuleerd en welke uitleg daaraan gegeven moet wor den, daarbij vooral er op wijzende, dat men bij werkloosheid of wanneer men meent vast te loopen, vooral vertrouwen moet hebben in zijn hoofdbestuur, dat al tijd bereid is, met raad en daad bij te staan. Na beëindiging der causerie dankte de voorzitter namens de afdeeling voor het gesprokene en werd gelegenheid gegeven tot het stellen van vragen, waarvan door een viertal heeren gebruik werd gemaakt. Zij werden allen door den heer Bekkering naar genoegen beantwoord. Als afgevaardigde naar de B.A.V. werd benoemd de heer Nicolaï en eventueel als plaatsvervanger de heer v. d. Fluit en met een bindend mandaat voor de kwestie al of niet aansluiting R.K.W.V., terwijl de afdeeling haar ingezonden voorstel wensch- te te handhaven. Aandere te behandelen voorstellen kunnen naar omstandigheden beoordeeld worden. De heer Bierlaach doet daarna nog eeni ge belangrijke mededeelingen omtrent den feestavond en de tombola terwijl een en ander nader omschreven zal worden in het programma. Van de rondvraag werd geen gebruik meer gemaakt. Sluiting ongeveer 12 uur onder dankzegging met Chr. groet. Handelsregister K. v. K. W ij z i g i n g. 5630. N.V. Chocolaterie Lido (f.) Leiden, Haarlemmerstraat 82, hoofdz.: Nijkerk, Westkadijk 10.. Het fi liaal te Leiden is d.d. 15 October 1933 op geheven. Door de politie is aangehouden de 65- jarige, zwerver D. J. H., die nog 30 dagen hechtenis en 14 dagen gevangenisstraf te goed had. Hedenmiddag is de 11-jarige E. G. tegen over de Katholieke school op den Heeren singel onverwacht den rijweg overgesto ken. De jongen liep daarbij tegen het rij wiel van een passeerende wielrijdster en brak het rechter scheenbeen. De jongen werd door den E.HJ). naar het Acad. Zie kenhuis vervoerd. TOONEEL. Uitvoering van Litteris Sacrum. „Litteris Sacrum" is dit jaar nu eens niet begonnen met een eigen spel, doch heeft mede in verband met grootsche toekomst plannen het seizoen doen openen door haar Haarlemsche zustervereeniging, de Koninklijke Letterlievende vereeniging „J. J. Kremer". Deze had hiervoor gekozen „Komedie", een spel in drie bedrijven van Henk Bakker en Jan v. Ees. Een comedie- stuk, dat „Komedie" heet, is natuurlijk een spel in een spel en zoo hebben de auteurs ervan ook hier een genoegelijk balspel met elkaar, met hun personages en met het publiek gespeeld. Zij laten hun figuren nu eens de werkelijkheid spelen, en dan weer elkaar bedotten met komedie-spel, zoodat het publiek ten slotte niet meer weet of het nu enkelvoudige comedie of comedie in het kwadraat is. Op hun beurt laten alle acteurs mekaar erin loopen, behalve Beeps de knecht van jonkheer van Elmschot, die 2ich geljjk blijft en ook in dit opzicht dus een man van consequentie en principes blijkt te zijn. Doch bij al die comedie wordt toch door de grootste actrice, de „gevaar lijke" vrouw, de groote lijn niet uit het oog verloren en deze eindigt, zooals dat behoort, met het gebaar, waarbij alle ge lieven elkaar krijgen, de omhelzing, en dan valt het doek. De Haarlemsche vereeniging heeft dit speelsche spel buitengewoon goed ten uit voer gebracht. Zij beschikt over zeer goede krachten, hetgeen wel bleek uit de bezet ting van dit spel, waarin geen enkele zwakke plek viel te ontdekken. De heer Henk Bakker, een der auteurs, die tevens de regie voerde, vertolkte bovendien de hoofdrol, n.l. die van jhr. Udo, grappig bijgestaan door zijn schaduw Beeps, de knecht, gespeeld door den heer Jac. Tim merman. De heer J. H. Boon was een uit steken geteekende oude baron, terwijl van de dames mej. Eki Bouwer en mej. Emmy Fucks de uitblinkers waren. Vooral de laatste bleek zich op verrassende wijze te kunnen metamorphoseeren. Hetgeen overi gens met den heer A. Schinkel eveneens het geval was, die achtereenvolgens luister de naar den naam van Richard, bediende en „individu". Ten slotte hadden we nog een frisch kamermeisje in mej. Co Fris. Alles bij elkaar, zooals gezegd, een opvoe ring zonder zwakke plekken, waarvan har telijk genoten is. Woensdag en Zaterdag herhaling. LAATSTE BERICHTEN JONGEN IN HET BAD VERDRONKEN. De 15-jarige D. Millenaar, wonende in de Rigelstraat te Hilversum is Zaterdag middag in de badkamer van zijn ouderlijk huis verdronken. Vermoedelijk is hij door de zich ontwikkelende verbrandingsgassen uit het doorstroom-apparaat bewusteloos geraakt, waarna hij is verdronken. TELEGRAMMEN GENèVE ZONDER DUITSCHERS. GENèVE, 23 Oct. (V.D.) Vanmorgen kwam de Raad van Beheer van het Inter nat. Arbeidsbureau voor de eerste maal zonder de Duitsche vertegenwoordigers bijeen. Ook de Mandatencommissie van den Volkenbond vergaderde vanmorgen. Hier bleven eveneens de zetels der Duit sche vertegenwoordigers leeg. Hedenavond de beslissing? PARIJS, 23 October. (V.D.) In de Ka mer is hedenmorgen nog geen beslissing gevallen. Bij de artikelsgewljze behande ling is nog weinig vordering gemaakt. Een beslissing is eerst in de avonduren te ver wachten. De toestand is nog steeds niet opgehelderd. FRANKRIJKS FINANCIEN. PARIJS, 23 Oct. (V.D.) De Fransche Ka mer begon vanmorgen te half 10 met de artikelsgewijze behandeling der financieele voorstellen, terwijl tegelijkertijd de onder handelingen om tot overeenstemming te komen nog worden voortgezet. Daladier doet zijn uiterste best, om nog vóór de be toogingen die vanmiddag door belastingbe talers, taxi-chauffeurs en andere ontevre den groepen worden gehouden, tot over eenstemming te komen. De socialisten zijn tegen 12 uur weer in fractievergadering bijeengekomen. In sommige kringen is men van meening, dat de positie van de regee ring critiek is, doch tegen 1 uur vanmiddag durfde zich nog niemand aan voorspellin gen te wagen. MASSA-HUWELIJK DANK ZIJ REEMTSMA-CIGARETTEN. DRESDEN, 23 Oct. (V.D.) Dank zg de door het Reemtsma-cigaretten-concern verstrekte huwelijks-subsidie van 600 Mark per echtpaar, zullen op 4 November a.s. te Dresden 192 bruidsparen in het huwelijk treden. Het subsidie wordt verstrekt aan alle vrouwelijke employé's, die minstens een jaar in dienst van de firma zijn ge weest en wier plaats na hun huwelijk vrij komt. MARKTBERICHTEN AMSTERDAM, 23 Oct. Vee. 4 wagons ge slachte runderen uit Denemarken. 665 vette koeien, waarvan de prijzen waren: le kw. 5666 cent, 2e kwal. 4655 cent en 3e kwal 4044 cent, mindere soorten 3538 cent per kg. slachtgewicht; 130 melk- en kalf- koeien f 140180 per stuk, 159 vette kal veren le kwal. 52—58, 2e kwal. 4450, 2e kwal. 4450 cent, 3e kwal. 3842 cent per kg. levend gedwicht, 51 nuchtere kalveren 58 per stuk, 153 schapen 1620 per stuk, 632 varkens: vleeschvarkens wegende van 90110 kg. 4647 cent, zware 4445 cent, vette 4243 cent per kg. slachtgewicht 24 paarden 60100 per stuk. Overzicht: Slachtrunderen 400 stuks meer aangevoerd dan de vorige week, handel niet vlug en prijzen iets lager. Melkkoeien iets mindere aanvoer en tamelijke handel. Vette kalve ren tamelijke aanvoer, niet veel vraag en lagere prijzen. Nuchtere kalveren geringe aanvoer, handel slepend en gewone prijzen. Varkens iets betere aanvoer, handel vlug, en prijzen gelijk vorige week. Schapen rui me aanvoer, vlugge handel en prijzen iets dalende. Paarden stille aanvoer en stugge handel. ROTTERDAM. 21 Oct. Vee. Aanvoer vette runderen 444, vette kalveren 249, schapen en lammeren 1388, varkens 825. Vette koeien le kw. 5660, 2e kw. 4854, 3e kw. 3642, vette kalveren le kw. 95 105, 2e kw. 8090, 3e kw. 6570, varkens (lev. gew.) le kw. 39, 2e kw. 37, 3e kw. 35, export varkens le kw. 3432, schapen le kw. 38, 2e kw. 34, 3e kw. 30, lammeren le kw. 40, 2e kw. 36, 3e kw. 32. Prijzen per stuk: schapen le kw. 18, 2e kw. 14, 3e kw. 9, lammeren le kw. 18, 2e kw. 14, 3e kw. 8. Overzicht: De aanvoer van vette koeien grooter dan vorige week; handel lui, prij zen ongeveer gelijk. Vette kalveren minder ter markt, handel lui, prijzen lager; scha pen en lammeren groot, tamelijken handel, prima als vorige week, minder iets lager; varkens iets ruimer, tamelijken handel, verdere soort iets flauwer. BOSKOOP, 21 Oct. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks. Golden Ophe lia 1527 cent, Marcel Rouyer 21 cent, Had- ley 4060 cent, Claudius Pernet 4054 ct. Columbia 2041 cent, Butterfly 2148 cent Mac Keiler 25—36 cent, Wilh. Kordes 45—67 cent, Mme Jules Bouché 2030 cent, Ro- salandia 2043 cent, Florex 1525 cent, Phoebe 2431 cent, Hoover 4054 cent, BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Ondertrouwd: J. L. G. Mens jm. 31 j. en E. Jansen jd. 27 j. W. v. d. Reg- den jm. 22 j. en J. J. Laterveer jd. 22 j. N. Rozier gesch. 31 j. en C. Platteel jd. 21 j. Overleden: G. J. Hauer m. 41 j. M. Spaans dr. 19 j. BIOSCOPEN. Casino: Volwassenen. Luxor:.. Volwassenen. Trianon: Goedgekeurd. Chas. P. Kilham 816 cent, Edith Helen 63 cent, Aug. Noack 2735 cent, Else Poul- sen 4070 cent, Gloria Mundi 2036 cent, Paul Gram pel 4161 cent, Ellen Poulsen 2540 cent, Ingar Olson 2538 cent, Briar- cliff 1524 cent, Chrysanten grootbloemig 80150 cent, idem tros 817 cent, Clematis Durandi 14 cent. Clematis Prins Hendrik 150220 cent, Pemethia 3042 cent en Ei kenblad 7 cent. Verstrekt door: INCASSO-BANK N.V., LEIDEN 23 Oot. 1933 L. K. Heden. II Industrie: Alg. Kunstz. Unie 22 Va 2.11/2/23 Berkels Patent 16% 167/ia Calvé Delft c. v. A 54 531/4 Küchenm. Acc. ,3/l6 Ned. Ford iao»/4 1291/4 Philips Gem. Bez. 204% 2051/2 Uni Lever 83% 831/4/% Petroleum: 169% 169% Kon. Olie Perlak 95 ®2% Rubber: A'dam Rubber 93 94% Deli Bat. Rubber 391/, 39% Vico 45 47% Serbadjadi 27% 26 Scheepvaart: IVa H/a Oude Vaart N. Scheepv. Unie 491/2 44% Oude Boot 71/4 7 Mijnbouw: 10% Boeton 9 Alg. Explor. Mij. 1861/a 123 ex dir. Suiker: H.V. A'dam 167 187% Vorstenlanden 32% 22 Java Cultuur 85% 86 N.I.S.U. 58 67% Tabak: 109 Deli Mij. IO51/4 Senembah 123% 120 i/a Deli Bat. Tabak 111 110 Oostkust 17% 17% Am. Fondsen: 231/s Am. Smelting 22 Anaconda 8% 8V|S Ass. Gas en Elec. nha Bethlehem Steel 18'/a 171/4 Cities Service i13/ie i'Vw Central Public. Continental Oil 10 ufu io%6/% Gen. Aviation 3 33/4 Int. Nickel 11% 11% Kennec. Copper 111',Ae uVis/Va Milwaukee 3% 38/g ld. Pref. 4% 4% Keesport Tin PI. 50 49% North American 13% 12% Nevada Shell Union 5 Vis öVie Unit St. Leather 51/4 4,ó/is Union Pacific 70 l/a 701/a Wabash 2 Vis 2 V4 Tidew. Ass. Oil Vis 6 Va United St Steel 26I/4 253/8 WISSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM) (Officieel). Berlijn 59.13 Londen 7.93 New York 1.72 Parys 9 70i/4 Brussel 34.56% Zwitserland 48.041/2 Milaan 13.07 Madrid 20.75 Oslo 39.90 Kopenhagen 35.45 Stockholm 40.90 Weenen Praag 7 36 Boedapest Prolongatie 1 pet. BEURSOVERZICHT. De stemming op de fondsenmarkt was heden prijshoudend, doch de handel had weinig te beteekenen. De houding van Roo sevelt stond in het centrum der belangstel ling en vormde het onderwerp van gesprek Over het algemeen helde men tot de mee ning over, dat het voornaamste doel van de geldpolitiek der Ver. Staten een stij ging der goederenprij zen big ft. Deze mee ning kwam tot uitdrukking in een scherpe daling van den dollarkoers hetgeen een reactie van het pond ten gevolge had De koersbeweging op de wisselmarkt alsmede de onzekere politieke situatie in Frankrijk leidde op de beurs tot een nog grootere te rughouding zoowel voor den beroepshan- del als door het publiek. De koersschom melingen waren eveneens van weinig be- teekenis. Van de Industrieelen waren Phi lips iets hooger, doch overigens waren de variaties gering. Rubbers lager hooger in verband met de gunstiger restrictie-voor uitzichten. Tabakken lagen zwakker. Sui kers bleven op peil.. Van de Oliewaarden schommelden Kon. Olies omstreeks de vo rige slotkoersen. Mijnw. en Scheepv. bleven op peil. Duitsche Obligaties waren iets vas ter, in tegenstelling tot de Ned. Staatsfond sen, die algemeen iets terugliepen.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 3