MAANDAG 23 OCTOBER 1933 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 2 MOTORSPORT AGENDA BAROMETER. naar waarnemingen verricht in den morgen van 23 Oct. 1933, medegedeeld door het Kon. N jd. i LeteoroL Instituut te Dé Bildt. Hoogste barometerst.: 775.3 te Riga. Laagste barometerst.: 751.7 te Biarritz. Verwachting tot den avond van 24 Oct.: Zwakke tot matige wind, waarschijnlijk meste uit Zuidelijke richtingen, toenemen de bewolking met kans op regen, waar schijnlijk iets kouder overdag. De groote verandering in de drukverdee- ling is het plaats maken van het depres- siegebied over IJsland voor een hoogen druk. Ook hedenmorgen was over IJsland en de Britsche Eilanden de barometer stij gende, zoodat thans over Schotland en En geland lucht uit Noordelijke richtingen wordt aangevoerd en waarschijnlijk in de bovenlucht aldaar wel afkoeling plaats had en verder zal volgen. De hooge druk over Scandinavië nam eenigszins in beteekenis af; over de Golf van Biscaje handhaafde zich de kern van de depressie. Over ons land en Duitschland stroomt uit Zuidelijke richtingen in de hoogere luchtlagen zeer warme lucht (tusschen 500 en 1000 meter ongeveer 16 graden Celsius). Op het ont moetingspunt in Schotland en Engeland van koude lucht uit Noord en warme lucht uit Zuid, viel zware neerslag (Shields 29, Aber deen 17 mm). Het is waarschijnlijk dat ten onzent de bewolking zal toenemen, terwijl tegelijkertijd kans op regen grooter wordt. Behalve over de Britsche Eilanden viel ook in Frankrijk nogal wat neerslag. Het is overigens rustig weer, in Zuid-Duitschland en Zwitserland nogal nevelig, terwijl over vrijwel het geheele gebied de temperatuur daalde. LUCHTTEMPERATUUR Temperatuur des middags te half drie 15.4 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a.: Van Maandagnamiddag 5.20 uur tot Dinsdagmorgen 6.10 uur. HOOG WATER. Te Katwijk: op Dinsdag 24 October v.m. 5.38 uur en nam. 6.01 uur. regeering kan in de minderheid blijven, doch zij zal met eere vallen. Het onmiddel lijke herstel van het evenwicht in de be grooting is absoluut noodzakelijk, want an ders zal ons geld in gevaar geraken. De franc is op de beurs reeds aangevallen. Ik weet niet wat u zult besluiten, doch de te genwoordige regeering zal in geen geval een inflatieregeering zijn. SIAM. SIAMS KONING GEVLUCHT? De toestand nog hoogst onzeker. Te Singapore doet het gerucht de ronde, dat de toestand in Siam voor de regeerings- troepen niet zoo gunstig is, als uit de jong ste berichten blijkt. De leider der rebellen zou een groeiende populariteit genieten, terwijl de positie der regeeringstroepen daarentegen minder sterk zou zijn gewor den. De koning zou naar Singapore zijn vertrokken, vanwaar hij waarschijnlijk naar Penang gegaan is. Bevestiging dezer geruchten is echter niet te verkrijgen. Van andere zijde wordt vernomen, dat de opstandelingen na het ontruimen van het vliegveld Don Moeang, naar het 250 K.M. ten Noordoosten van Don Moeang ge legen Womat zijn teruggetrokken en onder weg alle bruggen hebben vernield. Reeds zijn ingenieurs in regeeringsdienst begon nen met het herstel der opgeblazen brug gen. In de omgeving van Bangkok zijn twee leiders der rebellen gearresteerd in een tempel, waarin zy zich hadden verscholen. De koning zou aan het Roode Kruis een bedrag hebben geschonken voor hulpver leening aan gewonden en nabestaanden der gesneuvelde soldaten. JAPAN JAPAN IS VREDELIEVEND, MAAR.... (n een zitting van het Japansche kabi net, welke twee uren geduurd heeft en waaraan alle ministers hebben deel geno men, werd de overeenkomst der 5 minis ter aangaande de coördinatie der buiten- landsche politiek, financieele politiek en de politiek der nationale verdediging nog eens uitvoerig besproken én goedgekeurd. In een communique wordt verklaard, dat de Japansche regeering zal trachten haar politiek langs diplomatieken weg en op de basis van den vrede voort te zetten. Bij de formuleering van het program der interna tionale verdediging zal er zorg voor wor den gedragen, dat vijandelijke bedreigin gen zullen worden afgeweerd, doch er zal daarbij rekening worden gehouden met de nationale hulpbronnen. Ondanks deze vredelievende gezindheid, is een officieele verklaring gepubliceerd, waarin gezegd wordt, dat de Japansche po litiek wordt beheerscht door de volgende beginselen: 1. Japan streeft er naar, met alle na tuurstaten vriendschappelijke en normale betrekkingen te onderhouden. 2. de staat Mandsjoekwo blijft onver anderd bestaan. 3. De nationale verdediging van Japan moet zonder eenige beperking worden uit gebreid, daar de gespannen politieke toe stand in Azië en den Stillen Oceaan het in stand houden van een sterke weermacht eischt. AMERIKA ROOSEVELT'S CONTACT MET DE SOVJETS. Ontstemming in de V. S. Het bericht, dat president Roosevelt be sloten heeft, onderhandelingen te openen met de Sovjet-Unie ten einde tot normale Amerikaansch-Russische handels-betrek kingen te komen, als inleiding tot een la tere erkenning, is in sommige Amerikaan- sche kringen minder gunstig ontvangen. Men wijst daar op de toegenomen com munistische activiteit in Mexico en Cuba en uit de vrees, dat deze beweging ook op de V. S. zal overslaan. De voorzitter van de Federation of Labor, Green, heeft als zijn meening te kennen gegeven, dat er nog zeer veel moeilijkheden zullen moeten worden overwonnen alvorens de erken ning der Sovjet-Unie een voldongen feit is. De Federation, zoo zeide hij, hoopt, dat Roosevelt zal staan op het beëindigen der communistische propaganda. Senator Borah daarentegen heeft hulde gebracht aan Roosevelt's initiatief. „Het is een geniale zet, zoo zeide hij, en een van werkelijkheidszin getuigende stap in de richting van een betere wereld". Russische richtlijnen. Naar uit Moskou wordt gemeld, heeft onder voorzitterschap van Stalin een ge meenschappelijke zitting plaats gehad van het politiek bureau en de Sovjetregeering, waarin Litwinof rapport uitbracht over het geheel der Amerikaansch-Russische problemen. In deze zitting werden de navol gende richtlijnen voor de onderhandelingen van Litwinof te Washington vastgelegd: 1. De hervatting van de Russisch-Ame- rikaansche betrekkingen. 2. De inleiding van Russisch-Ameri- kaansche onderhandelingen over een han delsverdrag. 3. Het sluiten van een vriendschapsver drag. 4. Duidelijke uiteenzetting van het standpunt der beide landen inzake den toe stand in het Verre Oosten. 5. De behandeling der Russische vóór- oorlogschulden aan Amerika en de Rus sische eischen inzake de Amerikaansche interventie in het Verre Oosten. Bovendien zal nog de kwestie van het sluiten van een Russisch-Amerikaansch non-agressiepact worden uiteengezet. HET RIJKSDAGBRAND PROCES WAAR v. d. LUBBE DE BRANDFAKKEL ZWAAIDE. De bezichtiging van de plaats van den brand in den rijksdag nam Zaterdag volle twee uren in beslag, waarbij nog een uur kwam voor bezichtiging door de pers. De leiding was in handen van den recherche- commissaris Heisig. De bezichtiging beegon in de restauratie zalen, ter plaatse, waar van der Lubbe door het venster naar binnen was geklauterd. De geheele dnor van der Lubbe afgelegde weg is op den grond telkens door krijtpy- len aangeduid. Na afloop van den rondgang werd de proces-behandeling hervat. Alererste wordt de 32-jarige ingenieur Hintze als ge tuige gehoord, die tegenwoordig een ge vangenisstraf wegens bedrog uitzit. Hintze, die zichzelf als getuige Keeft aangemeld, verklaart, dat hij de zwager is van den werklooze in Neukölln, wiens zelf moord door de communisten voor agitatie tegen het „Wohlfarhtamt" is uitgebuit. Zijn zwager heeft niet de hand aanzichzelf ge slagen wegens economische ellende, maar om andere redenen. Hij getuige, was het ook geweest, die de autoriteiten had ge waarschuwd voor een a.s. aanval der com munisten op het „Wohlfarhrtarnt". Een paar dagen voor dien georganiseer- den aanval heeft hij 's morgens in een lo kaal gezeten, gezien hoe daar v. d. Lubbe door Pfeiffer en nog een anderen commu nist werd meegebracht. In een achterkamer hebben de commu nisten toen een bespreking gehouden. Van der Lubbe werd daar voorgesteld. Hij had zeer opgewonden en snel gesproken. Hij zeid o. a.: „Kameraden, het is thans de laatste dag, dat wij een slag kunnen slaan. Na de gebeurtenissen in Neukölln zullen we nog eens beproeven om door te tasten ten einde het begin van de nationale beweging te stuiten. Men moet haarden van onrust scheppen, maar men moet voorloopig ver mijden, personen daarbij in gevaar te bren-, gen. Dit mag slechts in het uiterste geval gebeuren." Op een vraag van den voorzitter zeide getuige, dat hij den juisten dag niet kon aangeven. Het kon echter slechts Woens dag of Donderdag geweest zijn, later in geen geval. Jahnke was ook erbij geweest. Pfeiffer, zoo ging getuige voort, stelde van der Lubbe voor en zeide, dat het een partijgenoot uit Holland was, die den Duit- schers tot actieve deelneming was toegewe zen. Hij kwam van de „Roode Hulp'- Bij die gelegenheid had getuige ook den naam Torgler, evenals Dorotheenstrasse hooren noemen. Van der Lubbe had naar verscheidene personen, die leidende posities in de com munistische partij bekleedden, ingeinfor- meerd. Hij was over alle mogelijke perso nen goed ingelicht. Getuige vroeg hem, hoe lang hij reeds in Duitschland verbleef. Hij zeide, dat hij er pas was. Hij kwam zoo van de „Wander- schaft". Op de vraag, hoe hij dan al zoo goed ge oriënteerd kon zijn, lachte van der Lubbe, maar gaf geen antwoord. Getuige vertelt dan verder nogmaals, dat van der Lubbe zeer snel sprak, zoodat men niet alles kon verstaan, wat hij zeide. Toen van der Lubbe zeide, dat men nu van leer moest trekken, heeft Jahnke zich daar tegen verzet en gezegd, dat het thans geen geschikt moment was voor den slag. In antwoord op een vraag van Reichsan- walt Parisius bevestigt getuige, dat van der Lubbe's indentiteitsbewijs van roode kleur was. Dr. Sack: „De jongste straffen van dezen getuige zijn de rechtbank toch bekend?" Voorzitter: „Hij zit thans een straf uit van acht maanden. Vroeger al zat hij 1 ys jaar in de gevangenis wegens oplichting. Dat was in 1924." De zitting wordt daarop tot Maandag verdaagd. Het duurt reeds een maand. Het Rijksdagbrandproces is nu reeds langer dan een maand aan den gang en het getuigenverhoor is nog lang niet beëin digd. Het is zelfs niet waarschijnlijk, dat men met de zittingen te Berlijn deze week gereed komt, zoodat vermoedelijk ook de volgende week het Ryksgerechtshof nog te Berlijn zal bijeenkomen. Getuigen zijn vandaag niet gedaagd, doch heden kwamen voornamelijk de des kundigen aan het woord. Senaatspresident dr. Buenger opent de zitting met de mededeeling, dat de des kundigen zullen worden gehoord over de brandstichting in het Rijksdaggebouw zelf en wel voornamelijk over de vraag, of van der Lubbe alleen de branden kan hebben aangelegd. Eerste deskundige die gehoord wordt, is de hoogleeraar aan de Technische Hooge- school te Charlottenburg, prof. Josse. Hij verklaart, dat in den Rijksdag drie brand haarden te onderscheiden waren en wel in het restaurant met de daarbij gelegen vertrekken, in het sousterrain, in de omge ving van de plenaire zittingzaal en( in de groote zaal zelf. Prof. Josse verklaart, dat de tien minu ten, die zijn verloopen tusschen het binnen klimmen van Van der Lubbe en zijn aan komst in de groote zaal, voldoende zijn geweest om de boel in brand te steken in dien de brandstichting was voorbereid zoo als hij gelooft dat inderdaad het geval is geweest. Een der andere deskundigen, ingenieur dr. Werner, deelt mede, dat in de zitting zaal resten van flesschen of vaten zijn ge vonden, maar het is niet uitgesloten dat de brandstof op andere wijze in den Rijks dag is gebracht of in de vlammen is gego ten. Van der Lubbe's verdediger dr. Suef- fert stelt voor de Rijksdag-employé's er over te hooren, wanneer de stenografen- kamer voor de laatste maal gecontroleerd is. Torgler's verdediger, dr. Sack, sluit zich hierbij aan. SPORT HOCKEY Roodwit-Hockey-afdeeling „Stick". Om 2 uur begon de match tusschen H.I. C. I. en Stick I Al vlug zaten de Amster- damers er op, en leek het of een doorbraak van onze zijde nooit zou gelukken. On danks het snelle optreden van backs en keeper, gestuwd door de hawes, kon een 10 voorsprong voor H.I.C. niet voorkomen worden. Maar toen liet ook de voorhoede van Stick zien dat ze wat in de melk te brokkelen had, en hun pogen gelukte door dat uit fraai samenspel vooral van de rech terhelft, de linksbinnen den stand op 11 bracht, waarmede de rust inging. Na de rust wist wederom Stick's voor hoede zoo op te dringen, dat de mid-voor meteen fraaie bal de stand op 12 kon brengen. Nu ging het spel op en neer, en steeds dreigender werden de aanvallen van H.I.C. De Stick-voorhoede daarentegen, kon, behoudens enkele aanvallen van de linkerhelft, die op het goede positie-spel van backs en keeper mislukten, geen door braak meer forceeren.en het elftal ging, ten deele jammer, een al te groote verde digende houding aannemen. Met alle moed en volharding wierp men zich op het spel, maar geen uitvallen van onze voorlinie waren meer te zien. Zoo wisten dan ook de voorhoede van H.I.C. na langdurig stry- den, den stand op 32 te brengen. Zoo eindigde deze annimeerende match met een 32 zege voor H.I.C. Daarna volgde de match H.I.C. IIStick II. Voor de rust ging het spel snel op en neer en uitvallen van de Leidsche voor hoede machten niet baten. Een uitval van H.I.C. bracht den stand op 10, waar mede de rust inging. Na de rust, waren de Leidenaars in het begin in de meerderheid, maar ook vlug daarop veranderden wij door een verdedi gende houding aan te nemen. Het dikwijls zeer fraaie spel van backs en keeper wist het doel toch niet vrij te houden van twee keurig geplaatste zitballen. Zoo eindigde deze match met een 30 overwinning voor H.I.C. H. Puzle-rit der Leidsche Motor Toering Club. Als besluit van het rij-seizoen hield de L.M.T.C. op Zondag 22 dezer onder bij zonder gunstige weersomstandigheden haar laatste puzle-rit. Deze rit mag wel een der meest geslaag den van het geheele seizoen genoemd wor den, dank zij de schitterende organisatie welke in handen was van den heer Hop penbrouwer. Dat deze rit niet voor de poes was, bleek wel uit de vele strafpunten, welke wer den uitgedeeld wegens verkeerd rijden, het te vroeg of te laat komen. De tijd- zoowel als de geheime controles waren op fnuikende wijze opgesteld, zoo dat menigeen in den val liep. Om 11 uur v.m. werd de eerste deelne mer vanaf het clubgebouw gestart, en ver volgens om de 2 minuten de andere deelne mers. De route liep over Rijpwetering, Leimui- den, Rijnzaterwoude, Alphen, Hazerswou- de, Zeg waart, Cronesteyn, Voorschoten, Wassenaar en Oegstgeest weer naar de startplaats. Allerlei wegen kregen de rijders na veel zoeken en omwegen te maken te berijden. Er waren zelfs wegen bij, die nauwelijks te berijden waren. Dank zij echter de rij- capaciteiten der rijders, zijn er op dezen rit geen ongevallen voorgekomen, en zijn er zelfs in de verschillende rimboe's geen valpartijen geweest. Ondanks de verschillende moeilijkheden is deze rit by de ryders in zeer goeden smaak gevallen, hetgeen bleek uit het groote enthousiasme, waarmede de rijders aan de finish verschenen. Geen enkele wanklank werd dan ook vernomen, noch over organisatie noch over ryders onderling. Jammer was het echter, dat twee der rijders de H.H. Carstens op Ariel en Hem mes op Francie-Barnett de rit niet uit heb ben gereden, door te grooten achterstand wegens verkeerd rijden. Dat de organisatie dezer rit dtimaal bij zonder goed was, moge nog blijken uit de prijsuitreiking, welke reeds binnen het uur, nadat de laatste deelnemer binnen kwam, kon plaats vinden. De uitslag dezer rit, welke 112 km. lang was, en gereden moest worden met een ge middelde van 32 km. per uur luidt als volgt: 1. Klein, op Calthorp, 45 strafpunten. 2. Dreef, op New-Imperial, 120 strafpun ten. 3. Cooiman, op New-Imperial, 120 straf punten. 4. De Man, op Ariel, 165 strafpunten. 5. Sweris, op A. J. S., 180 strafpunten. 6. Quosdorf, op New-Imperial, 180 straf punten. 7. Verstraaten, op New-Imperial, 192 strafpunten. 8. De Graaf, op Saroles, 330 strafpunten. Bovendien werden nog enkele troost prijzen uitgereikt, alsmede enkele extra prijzen voor de dames duo-rijdsters, die op kranige wijze dezen rit hebben meege maakt. SCHAKEN LEIDEN. Maandag. Opvoering van „De Meid" spel van Heyermans. Schouwburg 8.15 uur. Maandag. K. J. M. V. „St. Peter Kanis" Lezing Pater W. Heymeyer S.J. „Het ideale Huwelijk", Eigen Huis", 8.30 uur. Dinsdag. Propaganda-feestvergadering H. K. W., kleine zaal der Stadsgehoor zaal, 8.15 uur. Woensdag. Uitvoering van „Litteris Sa crum", Schouwburg 8.15 uur. Woensdag. K. J. M. V. „St. Peters Kanis", Buitengewone Ledenvergadering, Eigen Huis", 8.30 uur. Zaterdag. Uitvoering van „Litteris Sacrum" Schouwburg .8 uur. De avond-, nacht en Zondagsdienst der apthoken wordt van M a a n d a g 23 tot en met Zonda g 29 Oct. a.s. waargenomen door de apotheken G. H. Blanken, Hooge- woerd 171 Tel. 502 en D. J. van Driesen, Mare 110, telef. 406. PAARDENSPORT COURSES TE DUINDIGT. De uitslagen van de gisteren te Duindigt gehouden courses luiden: Recordprijs (Prijzendraverij der vierde klasse over 1740 M.): 1. Vera Brook, eig. M. P. W. v. Renswoud. 2. Windekind, eig. P. Kramer. Quivalaprys (Ren op de vlakke baan over 1800 M.): 1. Prospect, eig. A. Rietkerk. 2. Fackeltraeger, eig. R. J. J. Hiemstra. Achttiende Heerrijdersren (Hardicap der eerste klasse over 2000 M.). Eerste Serie: 1. Lustiges Madchen, eig. G. Wisker, 2. Fa- tima, eig. J. Haan Jzn. Tweede Serie: 1. Determination, eig. W. H. Geersen. 2. Navarra, eig. A. Witteveen. Reginaprijs (Handicap tweede en derde klasse over 2700 M.): 1. Wanda Scott, eig. mevr. wed. Joh. Oosting. 2. Snel, eig. P. Kramer. 3. Uitblinker K., eig. C. Kleyne. Onderlinge snelheidsproef: 1. Mej. I. Ro- derwald met Theocrite. 2. Freule N. G. Quarles van Ufford met Omphezit. Matadorendraven 1933 (Heat-pryzendra- verij 1ste klasse over 1720 M.): 1. Druy, eig. M. P. W. van Renswou. 2. Quetteville- zoon, eig. J. In 't Veld. 3. Nelly Duffy, eig. U. W. de Jong. LUCHTVAART „POSTJAGER" VERTREKT NIET 31 OCTOBER. Verkoop bijzondere postzegels opgeschort. Schaakbond voor Leiden en Omstreken. J.l. Zondag middag werd in „In den Ver gulden Turk, alhier, de jaarlijksche alge- meene vergadering van bovengenoemden bond gehouden. Aanwezig waren afgevaar digden van het Leidsch Schaakgenootschap, de Leidsch Schaakclub „Philidor", S. C. A. E. C. (Unitas), Leidsche Arbeidersschaak club, Voorschoten, Leiderdorp, Hazerswou- de en Bodegraven. De voorzitter van den bond, Dr. J. F. Sirks, was wegens drukke werkzaamheden, verhinderd aanwezig te zijn en kon zich ook niet meer herkies baar stellen. De wnd. secr. de heer G. Bosscha nam nu tot de bestuursverkiezing de leiding der vergadering op zich. Hij heette alle aanwezigen welkom, in het bij zonder de afgevaardigden der nieuw toe getreden clubs: de schaakclub te Bodegra ven en de Leidsche Arbeidersschaakclub. Uit het jaarverslag van den secretaris bleek, dat de Bond in het afgeloopen jaar naar behooren had gefunctionneerd. De uitslagen van de competitie van den massakamp en den wedstrijd om het kampioenschap van Leiden en Omstreken, die wy reeds vroe ger ebben vermeld, werden daarin nog eens gereleveerd. Hierop volgde het verslag van den pen ningmeester. De kas sloot met een flink batig saldo. De bescheiden van den pen ningmeester werden door de commissie van 2 personen gecontroleerd en in de beste orde bevonden. Bij de nu volgende be stuursverkiezing werden de aftredende le den, de heeren A. C. van ter Tooien, H. I. de Nie en M. Splinter met algemeene stem men herkozen en als nieuwe leden gekozen de heeren A. P. L. Schreinemachers en G. Bosscha. De functies werden door het be stuur als volgt verdeeld: voorz. H. I. de Nie, secr. en wedstrijdleider G. Bosscha, pen ningmeester A. C. van ter Tooien en com missarissen A. P. L. Schreinemachers en M. Splinter. Nu kwam het belangrijkste punt dei agenda aan de orde: nl. de com petitie, massakamp en kampioenswedstrij den. Speciaal over het eerste punt werd langdurig beraadslaagd. Het slot was, dat men besloot in één groep met tientallen te spelen. Voor deze groep hebben zich opge geven: Philidor I, S. C. A. E. C. I, Leidsche Arb. Schaakclub I, Leiderdorp 1, Hazers- woude I en Bodegraven I en H. Aan het bestuur werd de regeling voor massakamp en de wedstrijden om het kam pioenschap van Leiden en Omstreken over gelaten. Bij de rondvraag vroeg niemand het woord. De voorzitter de heer H. I. de Nie sloot hierop de vergadering na een woord van dank te hebben gebracht aan den heer Dr. J. F. Sirks, afgetreden voor zeker van den Bond, voor alles wat hij ver richt heeft in zake het oprichten en het in stand houden van den Bond. Het Haagsche Corr. Bur. meldt, dat de „Postjager" nog niet op 31 October zal vertrekken. In verband met dit uitgestelde vertrek wordt de verkrijgbaarstelling van de bijzondere luchtpostzegels op postkan toren, welke van 23 tot 30 October zou ge schieden, eveneens tot nader bericht opge schort. WATERVLIEGTUIG NEERGESTORT. Drie dooden. Nabij Constanza is Zaterdagavond een Roemeensche watervliegtuig met 4 officie ren bemand, neergestort. Een officier kon door te hulp geschoten motorboot, zwaar gewond, worden gered. De 3 anderen zijn by de ramp om het leven gekomen. UIT DE OMGEVING ALKEMADE. INSTALLATIE VAN DEN BURGEMEESTER. Op Woensdag a.s. Woensdag 25 October zal de nieuw-be- noemde burgemeester, Mr. J. W. Peek, in een buitengewone vergadering van den Raad worden geinstalleerd. Om 1.15 uur zal de Burgemeester met zijn familie vanaf Leiden worden afgehaald en aan de grens der gemeente verwelkomd worden door den Gemeenteraad. Vervolgens zal een bezoek worden ge bracht aan alle scholen, waarna te onge veer 4 uur de installatie ten raadhuize zal plaats hebben. Van 5.15 uur tot 5.45 wordt aan ieder ge legenheid gegeven Burgemeester Peek zijn opwachting te komen maken. Het muziek gezelschap van Nieuwe Wetering zal zich opstellen op de driesprong te Nieuwe We tering en het muziekgezelschap „Liefde voor Harmonie" op het Schoolplein. De ingezetenen worden vriendelijk ver zocht dien dag te vlaggen. Geboren: Cornelis, z. van P. Clement en A. E. Schalk Elisabeth Gerarda Eme- rentiana, d. van N. J. van Berkel en W. M. M. v. d. Meer. Johannes Henrrcus, z. van H. J. van Berkel en A. C. Went. Cornelis Hubertus Maria, z. van C. Hoo- genboom en M. M. de Jong. Overleden: J. Schoo wede. van H. van Veen.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 2