MAANDAG 23 OCTOBER 1933 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 10 GEMEENTERAAD VAN HILLEGOM WILT U IETS WETEN? UIT DE OMGEVING HILLEGOM. Gem. Arbeidsbeurs. Het aantal werkzoe kenden bedraagt alhier volgens de laatste op gave der Arbeidsbeurs 380 tegen 408 op 11 de zer. Hiertoe behocren 256 bloemist- en land arbeiders, 46 bouwvakarbeiders en 32 losse arbeiders. Geboren: Gerrit z. van G. Dedel en C. A. M. Burger Petronella Hillegonda Maria d. van S. Verhoeven en P. H. Zandbergen Jan Wilhelmus z. van J. van der Kwaak en G. A. M. Prins Elizabeth d. van C. van Rooden en E. C. J. Lommerse Henriêtte Maria d. van P. van der Lans en A. A. de Getrouwd: A. Teeuw en G. Baak J. A. Koppert en A. G. de Groot. Overleden: C. van Saasen 69 jm. W. C. Kamp 77 j. echtgen, van W. Touwen Gevestigd: J. C. Enters, Kerkstraat 6 D. E. H. JonkheerHansen, Sixlaan la J. Paul, Hoofdstraat 140 E. Salvey, Hoofd straat 77 L. Schouten, Leidschestraat 25 P. van der Zwart met vr., Haven 90. Vertrokken: L. H. W. Eland naar Heemstede L. Grollmann naar Haarlem J. G, Tesselaar naar Haarlem A. G. de Groot naar Noordwijkerhout J. A. Koppert naar Noordwijkerhout J. A. Stevens naar Haarlem Th. J. Rauke naar Nijmegen G. Gerritsen naar Amsterdam J. A. de Mooy naar Nijmegen. HOOGMADE Harmonie. Vrijdagavond hield de R.K. Harmonievereeniging „Heerlijkheid Hoogmade" een ledenvergadering in de bovenzaal van café Witteraan. De voorzitter, de heer Joh, J. van Goozen, opent de vergadering met gebed, heet de leden van harte welkom en hoopt, dat de besprekingen, die zullen plaats hebben in het belang van de vereeniging mogen zijn, want aldus de voorzitter, dfze vergadering is hoofd zakelijk uitgeschreven om te bespreken hoe wij het 25-jarig bestaan van onze Harmonie vereeniging zullen vieren. De secr., de heer J. L. van Goozen, leest dan de notulen, welke onder dank worden goedgekeurd. Daarna brengt de penningmeester, de heer Th. Pouw, verslag uit. In kas op 1 Januari 31.7214, entvangsten 265.3314, uitgaven ƒ289.19. In kas 19 October 7.87. De voorzitter dankt den penningmeester voor diens accuraat be heer en deelt mede, dat de verloting, welke gehouden zal worden ter bestrijding der kos ten voor het 25-jarig jubileum, zal plaats heb ben op Woensdag 25 October des avonds te 7.30 uur in de zaal van café Wittenaar, De toegang is voor een ieder vrij. Die avond zal ook nog opgeluisterd worden met muziek. De voorzitter deelt verder mede, dat het feest van het 25-jarig bestaan zal gevierd worden op Zondag 5 November (de datum van oprich ting is 8 November). Des morgens zal er een H. Mis worden gelezen voor de levende en overleden leden van de vereeniging met alge- meene H. Communie. De voorzitter hoopt, dat alle leden daaraan zullen deelunemen, en al len getooid zullen zijn met het insigne. Des avonds zal er een uitvoering gegeven worden in de zaal van café Witteman, met medewer king van het bekende Cabaret-gezelschap „Pempo" uit Leiden. Het voorstel van het bestuur, om te bedan ken als lid van de R.K. Harmonie- en Fan- farevereeniging werd met algem. stemmen aangenomen. Daarna kwam een voorstel uit de vergadering, om des avonds met de repe tities een half uur eerder te beginnen. De voorz. zal het met den directeur bespreken. Vervolgens deelt de voorz. mede, dat het be stuur besproken heeft om het reglement te wijzigen en wel zoodanig, dat het bijna geheel en al vernieuwd zal worden, wat met de jaar vergadering zal worden vastgesteld. Een co- pie, van het nieuwe reglement, ligt voor ieder lid ter inzage bij den secretaris. Ook spoort de voorz. de leden aan deze paar weken voor de uitvoering nog hard te studeeren. Na rondvraag volgde sluiting met den dir. groet. KATWIJK Werkloosheid. Aan het correspondent schap der arbeidsbemiddeling alhier staan op heden ingeschreven 335 personen. Hieronder zijn: 6 scheepmakers, 3 loodgieters, 6 varens gezellen, 4 binnenschippers, 6 stokers, 27 vis- schers, 2 tuinlieden, 75 landarbeiders, 88 losse arbeiders, 4 kuipers, 3 fabrieksarbeiders, 14 metselaars, 7 schilders, 23 timmerlieden, 41 grondwerkers, 14 opperlieden, 3 stucadoors, Geplaatst konden worden 6 personen. RIJNSBURG Ondertrouwd: N. v. d. Gugten 32 j. en A. H. v. Klaveren 24 j. Getrouwd: T. de Mooy 25 j. en A. C. v. d. Berg 22 j. TER AAR. Gemeenteraad. Dinsdagmiddag om 2 uur komt de Raad in openbare zitting bijeen ten gemeentehuize ter behandeling van de volgende agenda: 1. Ingekomen stukken. 2. Vaststelling gemeentebegroo- ting en begrooting electriciteitsbedrijf over den dienst 1934. 3. Opcentenheffing Gemeentefcndsbelasting over 19341935 en personeele belasting over 1934. 4. Nacht verlichting nabij de sluis aan het Pape- veer. 5. Werkverschafing aan hulpbehoe vende tuinders. 6. Wijziging steunregeling werkloozen. 7. Wijziging begrooting dienst 1933. WOUBRUGGE Gemeenteraad. De Raad dezer gemeente vergadert morgen, des voormiddags te 9.30 u. Nieuwe algemeene begraafplaats. Naar wij vernemen ligt het in de bedoeling van den burgemeester dezer gemeente om, na afloop van de morgen te houden raadsvergadering, de nieuwe algemeene begraafplaats officieel te open»n. Bij deze opening zullen de raadsleden mede tegenwoordig zijn, NOORDWIJKERHOUT. Rijbewijs ingetrokken. De bevoegd heid om motorrijtuigen te besturen is voor 3 maanden ontzegd aan J. F. v. d. Berg, alhier. NOORDWIJKERHOUT (ZILK) Congregatie jonge mannen. Om de 2 we ken zal voortaan des Maandagsavonds te 7 uur een congregatie-oefening worden gehouden voor jonge mannen van 1725 jaar. De officieele oprichting dezer congregatie is aangevraagd en als de toestemming is ge kregen, zal er een bestuur worden gekozen volgens de regels der Maria-Congregaties. Volgens een bepaling van den Bisschop, be- hooren alle jonge mannen binnen de bovenge- onemde leeftijdsgrenzen aan deze Congregatie oefeningen deel te nemen. K. J. C. Jonge Wacht. De K. J. C. is be gonnen met de oefeningen voor het feest van Christus Koningschap, welk feest goed moet slagen. De dagorde voor den feestdag is als volgt: 's Middags te voren, dus op Zaterdagmiddag, komen de jongens der 3 groepen om 4 uur in het gebouw, dus de jongens van den St. Aloy- sius-groep, de St. Bavogroep en de St. Jeroen- groep. Een korte inleiding wordt dan gehou den op de Belofte, die zijn allen den vol genden dag afleggen, als Jonge Wachters. 27 Jongens zullen le volgende belofte afleggen: „Ik beloof God lief te hebben, Zijn geboden te onderhouden, en volgens onze wet te leven". 21 Jongens zullen met uniform geïnstalleerd worden. Zondagsmorgens na de Vroegmis is de Al gemeene H. Communie voor alle Jonge Wachters. Daarna gemeenschappelijk ontbijt in het Parochiehuis, 's Middags half drie: Plech tige Belofte en Installatie in de Kerk, gevolgd door een Lof. De Jonge Wachters zullen om half drie m optocht naar de kerk trekken. De feestdag zal besloten worden met een too- neelavond door de Jonge Wacht voor ouders en genoodigden. 's Maandags is er wederom uitvoering tegen entrée. OEGSTGEEST Gevestigd: G. J. Mes, 1.1. verpleegster Endegeest van Dordrecht M. N. v. d. Voort dienstbode Rhijngeest, van Sassenheim L. Meijer, verpleegster Endegeest van Barradcel A. Mè Rotteveel, handelsreiziger, Wijtten- bachweg 38 van Leiden H. den Boer, veld wachter, Nassaulaan 12, vein Papendrecht. A. Koert en, veldwachter, H. Morschweg 15, van Delft H. Olie, bloembollenkweeker, W. Spaargarenstraat 38, «van Oostvoorne A. G. C. de Laaf, dienstbode, Rhijngeesterstraat- weg 43a, van Leiden W. H. Helwegen, tim merman, aan boord, Oude Rijn, van Raams- donk M. H. van Beveren, dienstbode, Leid- schestraatweg 11 van Boxmeer G. H. A. van Schuijlenburch, Leidschestraatweg 8, van Ned. O.-Indië C. van Waalwijk van Doorn, Endegeesterstraatweg 9, van Leiden M. Rooseboom, Dorpsstraat 15, van Leiden J. G. Bruijnsteen, Burg. van Griethuijsenplein 6, van Leiden L. J. Liezenberg, Pr. Hendrik laan 20, van Leiden H. Wamsteker, con servator, Regentesselaan 30, van Leiden Tr. Koster, geb. Heeg, Oranjelaan 2, van Lei den I .M. Piwarz, dienstbode, Rhijngees- terstraatweg 157, van Wassenaar. Vertrokken: Th. C. Bakker naar Lei den M. Filippo naar Leiden B. Vis naar Leiden H. P. den Hollander naar Breda M. van der Have naar Arnheh G. Hakker naar Voorschoten J. F. Touw en gezin naar Leiden J. A. Jongenelen en gezin naar Hillegersberg. J. B. Thate naar Zundert. Ondertrouwd: N. Kors, 27 j. van Zeist en M. A. van der Torren 26 j. VOORHOUT. Velling Kleinvee. De Kleinveevereeni- ging hier ter plaatse hield haar wekelijk- sche veiling in café Boerhaave van den heer Aangevaren. Wederom was er zeer groote belangstelling voor deze veiling, terwijl de aanvoer groot was. Aangevoerd waren 52 konijnen, diverse kippen, duiven en andere artikelen. Voor konijnen noteer de men: 0.25 tot 1.60 per stuk, kippen 0.50 tot 0.80 en duiven 0.15 tot 0.30. Steeds wordt de aanvoer en daardoor blijkbaar ook de belangstelling voor de ge houden veilingen grooter, hetgeen als be wijs mag dienen, dat deze veiling wel in een zekere behoefte voor Voorhout voor ziet. Donderdag wordt op de gewone tijd we derom veiling gehouden, terwijl de leden van bovengenoemde vereeniging worden aangespoord propaganda te maken voor de in de volgende maand te houden Pluim vee-tentoonstelling. De bestuursvergadering zal plaats heb ben morgenavond om half acht in café Boerhaave. Sportvereeniging „Foreholte". De voorzitter van bovengenoemde vereeni ging, de heer J. P. Vester, opende de ver gadering met den chr. groet en heette alle aanwezigen hartelijk welkom. In een kor te levendige inleiding, de sport eigen, zette spr. uiteen het doel van de komst van 3 nieuwe bestuursleden. Buiten de leden vergadering om, kan het bestuur, wanneer het zulks, noodig oordeelt, eventueel wor den uitgebreid, van welke bepaling thans is gebruik gemaakt .Alhoewel het voor de nieuw toegetreden bestuursleden geen ge makkelijke taak was, zitting te nemen in deze organisatie, omdat zij te weinig op de hoogte waren en nog zijn van de sport-be oefening, hebben gij toch gemeend zit ting te moeten nemen in het bestuur dezer vereeniging, omreden de sportbeoefening op Katholieken grondslag door het Door luchtig Episcopaat zoo wordt aanbevolen s eenerzij ds, en voor de opvoeding van de rjjpere jeugd, met welke taak de nieuw toegetreden leden reeds zijn belast, ander zijds. Het bestuur zal thans bestaan uit de heeren: J. P. Vester, voorz., C. Heuzen, secr., C. Tr. Huijts, penn. en voorts uit de heeren J. L. Nijssen, P. L. v. d. Hust, H. L. Lindeboom, G. van Steijn, terwijl de elftalcommissie is samengesteld uit de Aanwezig alle Raadsleden. Den ge meente-werkman P. v. d. Zwart wordt we gens het bereiken van den pensioengerech tigden leeftijd met alg. st. eervol ontslag verleend. Met alg. stemmen wordt besloten den gasstoker G. Bruin ais gemeente-werkman over te plaatsen naar het bedrijf Openbare Werken. Bij punt 6, voorstel tot wijziging van de Algem. Politie-verordenir.g, zegt de voorz., dat met de opmerkingen van den heer Van Lierop rekening gehouden is. De heer» Van Lierop behoeft daarvoor geen damt te brengen, maar merkt op, dat de voorzitter met een verduiveld handig heidje het oude heeft weten te behouden. Spr. zal er zijn stem niet aan geven. Wat vinden B. en W. ontsierend? De verbou wing der Rotterd. Bank noemt spr. uit schoonheidsoogpunt een schandaal. Hij stelt voor, het laatste gedeelte sub a en b te laten vervallen. De voorz. repliceert: onze eenige bedoeling is den menschen ter wille te zijn. De heer Loerakker voelt het bezwaar van den heer Van Lierop. Laten heel technische menschen hun goedkeuring gehecht hebben aan de verbouwing der Rott. Bank, maar het is buitengewoon lee- lijk. De heer Fijma vindt dien verbouw afschuwelijk. De heer Loerakker zegt, waar de voorzitter zich uitgesloofd heeft om het voor ons aannemelijk te maken, zal ik voorstemmen, doch spr. hoopt op een soepele toepassing. De voorzitter licht toe, dat dit gedaan wordt. De heer Van Lierop handhaaft zijn standpunt; de heer Kerk hof is het met hem eens. Dit gedeelte komt nu m stemming en wordt aangenomen met 114 st. Tegen de heer Kerkhof, Paase, Spilker en Van Lierop. Na eenige gedachtewisseling wordt met alg. st. aan het Burgerlijk Armbestuur een buitengewone subsidie toegekend van 8000. Bij het voorstel tot het verhuren van een terrein aan de Voetbalvereeniging „Hillinen" merkt de heer Paase op: wij mogen besluiten nadat het terrein zelfs officieel geopend is met een toespraak van den Burgemeester. Spr. vindt „Hillinen" voorbarig en ook B. en W. Na een verde diging van den voorzitter komt het voor stel in stemming en wordt aangenomen met 141 st. Tegen de heer Paase. „Hil linen" krijgt dus het terrein voor 480 per jaar onder bepaalde voorwaarden. De voorz. deelt mede, dat een adres is ingekomen van den Bond van Kleinkwec- kers waarin een nieuwe credietmogelijk- heid wordt gevraagd. Spr. acht dit een zeer heeren: N. F. Bemelman, C. P. v. d. Berg en J. W. Borst. Spr. drukt in zijn openingswoord den leden nog speciaal op 't hart, dat alleen eensgezind samenwerken bij de beoefening van de edele sport, de groei en bloei kan bevorderen en de vereeniging kan bren gen op hooger cultureel peil. (Applaus). Vervolgens spoort spr. de leden aan zich aan te sluiten bij de Congregatie voor Jon gelingen, die de kinderschoenen reeds zijn ontwassen, aangezien voor hen de gele genheid om de Godsdienst oefening der Zondagsmiddags bij te wonen, vrijwel is uitgesloten doordat de wedstrijden meestal hiermede samenvallen. Zoo meent spr. zich van zijn taak, n.L als leider der Sport vereeniging en als paedagoog der jeugd, te hebben gekweten, in het waarachtig be lang der jeugd en in het bijzonder van de Sportvereeniging „Foreholte". (Applaus). Overgegaan werd tot voorlezing der no tulen welke onveranderd werden vastge steld, onder dank aan den secretaris, die meent van de gelegenheid te moeten ge bruik maken, door op zijn beurt dank te brengen aan den commissaris, den heer C. P. van den Berg, die deze notulen zoo keu rig heeft op schrift gesteld. Vervolgens deelt de voorzitter mede, dat 3 bestuursleden naar den D. H. V. B. zijn geweest te Zaandam, ter bespreking van de mogelijkheid, dat Foreholte I in een, hoogere klasse wordt geplaatst. Schrifte lijk zal het bestuur de resultaten van de bespreking ter kennis worden gebracht, die op haar beurt de vergadering daarvan mededeeling zal doen. In verband met de contributie-regeling heeft hert; bestuur met de diverse aanvoer ders een bespreking gehad, die de contri butie zouden willen incasseeren, terwijl elk lid in het bezit zal worden gesteld van een z.g. contributiekaart, met 52 weken. Zij echter, die niet bij machte zullen zijn tot betalen, kunnen dit schriftelijk kenbaar maken bij het bestuur, dat eventueel ge noegen kan nemen met tijdelijke niet-beta- ling van contributie. Zij, die onwillig zijn tot betalen, zullen na 3 weken achterstand van bestuurszijde een aanmaning ontvan gen en kunnen na 4 weken worden ge royeerd, van welke bepaling het bestuur nimmer hoopt gebruik behoeven te maken. Reglementswijziging. Aan art. 11 zal worden toegevoegd, dat het lidmaatschap ook beëindigd wordt voor die leden, wel ke handelingen verrichten welke uit Gods dienstig of zedelijk oogpunt in strijd zijn met de belangen der vereeniging; hierover beslist de Geestelijk Adviseur. Hierna volgde een langdurige bespre king betreffende nieuw terrein, gelegen aan de Mgr. Broerestraat. Onder applaus der vergadering wordt met algemeene stemmen besloten, bedoeld terrein te hu ren. Uit mededeeling van den voorz. blijkt, dat thans zijn ingeschreven 36 senior-leden en 33 junior-leden. De toegangsprijs wordt na ampele bespreking vastgesteld op 10 ct. voor volwassenen en 5 ct. voor kinderen. Rondvraag. Hiervan werd door verschil lende leden gebruik gemaakt, waarbij ter moeielijk punt en wil een commissie ad hoe benoemen, die B. en W. en den Raad van advies zal dienen. Hiertoe wordt be sloten. In de commissie worden benoemd de heeren Meskers, De Wreede, Carlier, Goemans, Loerakker en Paase. De voorz. zal de commissie ten spoedigste installee- ren. Ingekomen een verzoek van het Staats bedrijf om vrijstelling van preeario-rech ten voor te plaatsen openbare telefoon cellen. Hierop wordt afwijzend beschikt. Nog deelt de voorzitter mee, dat Ged. Staten de tarieven der Hondenbelasting willen wijzigen. De Raad besluit dit niet te doen. Verder deelt de voorz. mee, dat over eenstemming is bereikt tusschen de Ge meente en de Provincie inzake verbreeding en moderniseering der Wilhelminalaan. Voor trottoirs wil de provincie zelfs gratis grond afstaan. De weg is reeds aanbe steed. Voor de trottoirs wordt 1100 ge vraagd. Het geld wordt gevoteerd. Rondvraag. De heer Carlier informeert naar de maximum snelheid aan de Wee- resteinstr. De voorz. zegt: 25 K.M. De heer Carlier: ze rijden er 100. De voorz. legt uit, hoe moeielijk de controle er is door het buitengewoon druk verkeer; er zullen ech ter steekproeven genomen worden. De heer Spilker bepleit betere verlichting der Meerlaan. De voorz. zegt: de provincie heeft plannen ter verbreeding, bij de be grooting als zal worden voorgesteld alle lantaarns te electrificeeren, kunnen we verder zien. De heer Van Lierop wijst op den desolaten toestand van het eerste ge deelte der Ambachtstraat. De voorz. ant woordt: de steenen zijn al besteld. De heer Mathot wil bij de Remise het dubbelspoor 50 M. korter hebben in ver band met het Parkeerterrein bij de Maru- nuskerk. De voorz. gevoelt er niets voor en licht dit toe, doch zal het in B. en W. nog even bekijken. De heer Kerkhof vindt het heffen van Leges voor het schouwen der woonschuiten onbillijk. De voorz. zal 't na zien, doch het is Rijkswerk en gebeurt slechts eens in het jaar. De heer Mathot zegt, dat elk der Raadsleden een exem plaar ontving van een verzoek van den Bond van Café- en Restauranthouders in zake belastingvermindering. De voorz.: het stuk is voor een paar dagen bij ons inge komen, om nadere inlichtingen te verkrij gen zonden wij het naar den Inspecteur der belastingen. Vooralsnog vinden wij nog geen aanleiding om op het verzoek in te gaan. sprake kwam een krachtige propaganda ter aanwerving van donateurs. Ten slotte wordt een premie uitgeloofd voor dengene, die de meeste donateurs aanwerft a 10 ets. per week. De heer P. L. van der Hulst zet in korte bewoordingen uiteen het doel van zijn komst en hoopt zijn steun te kunnen geven aan de vereeniging; als nu ook de leden maar alle pogingen in het werk zullen stel- len om de vereeniging op het gebrachte peil te houden. Voorts spoort spr. de le den aan,met levendig enthousiasme propa gandist te zjjn voor de vereeniging, ter wijl hij dankt voor het in hem gestelde ver trouwen, door hem uit te verkiezen als lid van het bestuur. Ook de Geestel. Adviseur drukt de leden samenwerking op het hart, wat alleen kan leiden tot overwinning en succes. Spr. hoopt van de leden, dat zij de arbeid van het bestuur steeds zullen waardeeren en wenscht hen vervolgens veel succes in hun streven. Ten slotte dankt de voorzitter voor de opkomst en sluit deze zoo geanimeerde vergadering op de gebruikelijke wijze, ter wijl spr. eraan toevoegt, dat de leden steeds kunnen rekenen op de activiteit van het bestuur. DE AVONTUREN VAN 275. Struis je dwaalde nu langen tijd door de grasvlakte waar hij met Prof je op de paardenjacht was geweest. Overal zag hij paarden en andere dieren, maar niet het paard van Profje en ook niet den kapi tein. Hij werd er moe van en ook erg ver drietig, want als hij de kapitein niet vond, zou hij ook nooit meer het schip zien, waar zijn jong was. Moedeloos zette hij zich op een avond onder een boom en keek luste loos voor zich uit. Hij wist niet meer waar hij was, maar kon toch zien aan de zon, welke kant hij moest als hij weer naar Profje wilde. Als hij de kapitein en zijn mannen niet gauw vond, moest hij wel weer terug, want zijn voedsel was haast op en er was hier niet veel voor hem te vinden. Vraag: Welke is de kortste weg per fiets van Noord wijk naar Hilversum? Hoeveel km.? Antwoord: Noordwijk, Sassenheim, Leimuiden, Uithoorn, Mijdrecht, Nieuwer Ter Aa, Oud Loosdrecht, Hilversum, Af stand pl.m. 50 km. Vraag: Kunt u mij zeggen in welke klas en welke lijst het nummer 5692 in de Staatsloterij is uitgekomen? Antwoord: Nummer 5692 was een niet op de 10e lijst, 5e klasse, van 3 Oct. Vraag: Een onze abonné's vraagt ons hoe men pindakaas moet bereiden. Weet een onzer lezers hierop een antwoord te geven? Dinsdag- en Donderdagmiddag 34 uur gelegenheid tot het verkrijgen van mon delinge rechtknndige inlichtingen aan ons burean. STOOMVAARTBERICHTEN STr 3MV. MU NEDERLAND. POELAU ROEBIAH vertr. 21 Oct. van Hamburg naar Amsterdam. TAWALI (thuisr.) arr. 21 October te Marseille. KON. NED. STOOMB. MU. COTTICA arr. 21 Oct van West Indië te Amsterdam. MEROPE vertr. 21 Oct. van Amsterdam te Malaga. PERSEUS vertr. 21 Oct. van Amsterdam naar Hamburg. VENEZUELA vertr. 21 Aug. van Amster dam naar Hamburg. KON. PAKE TV. MU. ROGGEVEEN vertr. 20 Oct. v. Port Na- tal naar Tamatave. SAWAHLOENTO arr. 20 Oct. van Lo- renz Marques te Beira. SIDAJOE vertr. 19 Oct. van Ilo-Ilo naar Borase. SIPORA vertr. 20 October van Belawan naar Rangoon. TASMAN vertr. 20 Oct. van Singapore naar Batavia. HOLLAND—AMERIKA-LUN. BURGERDIJK arr. 20 Oct. van Boston te Philadelphia. DRECHTDIJK arr. 19 Oct, van Rotterdam te Vancouver. LOCHKATRINE vertr. 21 Oct. van Rot terdam via Londen naar Vancouver. STATENDAM vertr. 21 Oct. van New York naar Rotterdam. VOLENDAM, Rotterdam naar New York vertr. 21 Oct. nam. 12 uur 30 v. Boulogne. ROTTERDAMSCHE LLOYD. BLITAR vertr. 21 Oct van Rotterdam n. Hamburg. KOTA NOP AN vertr. 21 Oct van Rotter dam naar Hamburg. KOTA PINANG (uitr.) pass. 21 October Dover. STOOMVAART MU. OCEAAN. CALCHAS vertr. 21 Octobed van Rotter dam naar Hamburg. DIOMED vertr. 21 Oct. van Dairen naar Rotterdam. NELEUS vertr. 21 Oct. van Rotterdam naar Yokohama. VEREEN. NED. SCHEEPVAART MU. Holland-Afrika-lijn) NIJKERK arr. 21 October van Oost-Afri- ka 1. v. Antwerpen te Rotterdam. (HollandOost-Azië-Lijn) ARENDSKERK vertr. 21 Oct. van Rot-er- dam naar Antwerpen. PROFJE EN STRUISJL seling iets aankomen. Hij keek op en zag een troep indianen te paard, zooveel, dat hij ze niet kon tellen. Ze kwamen op hem af en hielden vlak bij hem stil. Hij zag, dat het geen bekenden waren en besloot zich een beetje schuil te houden. Hij verschool zich tusschen de bladeren en zoo kon nie mand hem zien.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 10