ZATERDAG 21 OCTOBER 1933 DE LE1DSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 2 BAROMETER- naar w*«rn«mingen verricht in den morgen van 2! Oct. 193B, medegdeeeld door het Kon. N .eteoroL Instituut te De Bildt. Hoogste barometerst.: 779.1 te Hernösand. Laagste barometerst.: 751.7 te la Coruna. Verwachting tot den avond van 22 Oct.: Zwakke tot matige Oostelijke tot Zuid- Oostelijke wind. Ne velig tot half be wolkt. Weinig of geen regen. Iets zachter overdag. Sinds gisteren is de toestand weinig ver anderd. Het hooge drukgebied is over Scan dinavië slechts weinig afgenomen en heeft zich over de Britsche Eilanden met een ge bied ten Noorden van de Azoren vereenigd De depressie bij IJsland nam in beteekenis af, die over Spanje veranderde weinig. De toestand blijft dus over het algemeen rus tig met stormachtige winden alleen aan de Noordelijke kust van Noorwegjeen en weinig regen. In Frankrijk komt wel mist voor. Het hooge drukgebied bleef nog somber en in Duitschland hier en daar zelfs re genachtig. Nu de wind daar naar Zuid-Oost gaat loopen is wellicht binnen enkele da gen opklaring te wachten. LUCHTTEMPERATUUR Temp. .-atuur des middags te half drie 10.8 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS CA: Van Zaterdagnamiddag 5.24 uur tot Zondagmorgen 6.06 uur van Zondagnamid dag 5.22 uur tot Maandagmorgen 6.08 uur. HOOG WATER. Te Katwijk: op Zondag 22 Oct. voorm. 4.10 uur en nam. 4.30 uur; op Maandag 23 Oct. voorm. 4.51 uur en nam. 5.15 uur. UITWISSELING VAN POLITIEKE GEVANGENEN. Elf katholieke geestelijken uit Rusland te Kowno aangekomen. Elf katholieke Litausche gestelijken, o.w. een bisschop, die sinds jaren in sovjet-Rus- land gevangen zaten, zijn gisteren, in ruil voor 24 sovjet-communisten, die onlangs in Litauen tot gevangenisstraffen veroor deeld waren, in vrijheid gesteld. De reis der bevrijden van de grens naar Kowno, was een ware triomftocht. HET RIJKSDAGBRAND PROCES Na de pauze in de gisteren gehouden zitting van het proces inzake den rijks dagbrand kwam de rechtbank terug op de kwestie, welke Woensdag reeds werd be handeld, n.l. welke kleeren de man aan had, dien getuige Bogun uit ingang II heeft zien komen, en in wien hij beklaagde Po- poff meent te herkennen. Bogun heeft verklaard, dat de man, die uit ingang II kwam, een broek aan had, die lichter van kleur was, dan zijn jas. Daarentegen verklaart getuige Sobecki, de pensionhoudster, bij wie Popoff woonde, dat Popoff slechts twee pakken had beze ten, een donker blauw en een zwartachtig. Voor de tafel der rechters wordt dan ver geleken of de blauwe broek tegen de zwarte jas afsteekt. Daarna komt de onbekende man van ir. Bogun weer ter sprake. Als volgende get. wordt de adjunct bij de recherche Raben gehoord over de ver- hooren van v. d. Lubbe. Hij verklaart, dat deze gewillig ant woord heeft gegeven. Uit zijn geheele hou ding heeft hen den indruk gekregen, dat de man beschikt over een goed geheugen en over een bijzonder goed oriënteerings- vermogen. Daarna wordt gehoord de directeur bij den rijksdag „Geheimrat" Galle, die over het verlof van personeel ondervraagd wordt. „Ik kan, aldus getuige, „slechts zeg gen, dat dit een der boosaardige praatjes is, welke ooit uit den rijksdag zijn geko men. Dat praatje is m.i. afkomstig van een vroegeren beambte bij den rijksdag, een nachtportier, die in Mei werd ontslagen, omdat hij een beambte verdacht gemaakt had met een diefstal-affaire uit 1930 te ma ken te hebben. Getuige geeft toe, dat de tasschen van menschen, die met rijksdagleden in het ge bouw komen niet gecontroleerd werden. Ook werden de boden niet gecontroleerd. President: „Bestaat er in het huis van den president een S. A. of S. S. wacht?" Getuige: „Neen, dat zou ik hebben moe-, ten merken". Op een vraag van den president, ver klaart getuige, dat hij den morgen na den brand bij de communistische fractiekamer een ladder bij het ontbrekende bovenlicht heeft gezien. Op een vraag van dr. Sack antwoordt getuige Galle, dat hij met den vroegeren afgevaardigde Torgler in dienstverband op zeer prettigen voet verkeerde. De echtgenoote van getuige Sobecki ver klaart, dat zij op den dag na den brand bij het afruimen van het ontbijt van Po poff een gebruikt bioscoopbiljet heeft ge vonden. President: „Weet u ook of die kaart van den vorigen avond was?" Getuige: „Dat heb ik verondersteld. Men draagt toch niet eenige dagen een gebruikt bioscoopbiljet in zijn zak?" President: „Dat is zeer goed mogelijk". Getuige geeft dan per slot toe, dat het ook wel mogelijk is dat hij het biljet twee dagen later heeft gevonden. Toen de eer ste foto van v. d. Lubbe in de kranten ver scheen, heeft hij daarover met Popoff ge sproken en hem gevraagd wat hij ervan dacht. Popoff kon niet zoo gauw de juiste woor den vinden en zeide ten slotte, dat hij niet veel goeds van dien man verwachtte. Op de vraag van rechter Cönders ver klaart getuige, dat hij niet geweten heeft dat Popoff tot de K.P.D. behoorde. De zitting werd daarop tot heden ver daagd. De zitting van heden. In de voortzetting van het Rijksdag brandproces wordt heden een getuige ge hoord, die indertijd op Wanderschaft was en bij Constanz een jongen Hollandschen communist had gesproken, die hem o.a. ook zijn pas had laten zien, ten name van Marinus v. d. Lubbe. Deze had hem ge zegd, dat er binnenkort geen Rijksdag meer zou zijn. Deze getuige herkent in den beklaagde pertinent dengene, dien hij bij Constanz heeft ontmoet. Desgevraagd zegt v. d. Lubbe, op de vraag van den president, of hij dezen ge tuige herkent: „Neen". Daarna wordt een rondgang gemaakt door het Rijksdaggebouw, om den z.g. brandstichtersweg in oogenschouw te ne men. ACADEM1EN1EUWS LEIDEN. Bevorderd: tot doctor in de Rechtsgeleerdheid, op proefschrift getiteld: „de Zijpe Haze- polder", de heer J. Belonje, geboren te Alkmaar. Geslaagd: Candidaats-examen Indisch Recht, de hter S. A. l'Honoré Naber, den Helder; Candidaats-examen Geschiedenis, de heer W. S. A. Colenbrander, Leiden; Voor Apothekers-assistent is geslaagd de heer A. Schouten, Leiden. KERKNIEUWS Audiëntie. Z. H. Exc. de Bisschop van Haarlem zal de volgende week alléén Maandag audiën tie verleenen. LUCHTVAART JAPANSCHE VLIEGTUIGEN IN BOTSING. Vijf dooden. Het agentschap Rengo deelt mede, dat bij Okoesamoera boven zee twee Japan- sche bombardementsvliegtuigen met elkan der in botsing zijn gekomen. De vliegtuigen kwamen in zee terecht en zonken. De bemanning, bestaande uit vijf personen, is verdronken. GEESTELIJKE PILOTEN. Voor de eerste maal hebben in Frankrijk twee katholieke geestelijken hun vlieg brevet gehaald. De beide geestelijken ble ken bij het examen, waaraan verscheidene andere leerlingen hadden deelgenomen, zelfs de besten. UIT DE OMGEVING LEIMUIDEN. Mond- en klauwzeer. Het mond- en klauwzeer is in deze gemeente zoo goed als geweken. In het geheel zijn alhier aan gegeven 64 gevallen, zoodat bijna geen veestapel onaangetast is gebleven. Een landbouwer gaf het genezen van zijn vee stapel in dichtvorm op de secretarie aan welk gedicht luidt als volgt: De ziekte waar mijn vee aan leed en stikum nog al schade deed, beschouw ik als genezen. 'k Hoop, dat u er dra na streeft en den heer Witvliet order geeft tot verwijdering van 't kenteeken. Aanrijding. De groentenhandelaar S. werd met zijn bakfiets door een vracht auto aangereden waardoor de geheele in houd daarvan op de straat kwam te lig gen. De schade werd echter door den be stuurder van den auto aan S. vergoed. Ongeluk. De vrouw van S. kwam in haar woning zoodanig te vallen dat zij een arm brak. Werkloosheid. Het aantal werkloozen in deze gemeente neemt weder ,toe. Bij het agentschap der arbeidsbemiddeling staan op het oogenblik 9 personen als werkzoekend ingeschreven. Vertrokken Naar Leiden, Leven daal No. 50, J. H. Griffioen, slager. Naar Opsterland, Beets No. 319, J. G. van der Weijk, dienstbode. Naar Alphen a. d. Rijn, Raadhuisstraat, W. C. Vlasman, dienstbode. Naar Voorburg, Fharenheit- straat No. 117, J. R. Eroekhuizen, slager. Naar Alphen aan den Rijn, Noordeinde No. 11, J. W. Klijn, dienstbode. Naar Ter Aar, Korte Aar, B. No. 84, J. M. Win ters, landarbeider. Oevrleden: Hendrik Moerkerk, 78 j. echtgen. van J. Boere. Gehuwd: N. A. Zekveld en P. van den Akker. RIJNZATERWOUDE. Werkloosheid. Ook in deze gemeente neemt het aantal werkloozen weer toe. Op het oogenblik staan .bij het agentschap der arbeidsbemiddeling 5 werkzoekenden ingeschreven. VEUR. Gemeente-begrooting.' De ontwerp ge meente-begrooting 1934 der gemeente Veur is heden door B. en W. aan den Raad ter vaststelling aangeboden. De gewone dienst sluit in ontvangst en uitgaaf met 218934.07 en den kapitaal- dienst in ontvangst met 41984.36 en in uitgaaf 41884.36, batig saldo 100. Aan de uitvoerige memorie van toelich ting van B. en W. ontleenen wy: Bij de samenstelling der begrooting voor het dienstjaar 1933 kon worden beschikt over een groot batig saldo van den dienst 1931, waardoor het mogelijk bleek deze be grooting nog sluitend te maken zonder be lasting verhooging, terwijl bovendien een bedrag van 15.000 kon bestemd worden ter reserveering voor den dienst 1934. B. en W. wezen er toen reeds op, dat ten aan zien van het finantieel beleid der gemeente, geboden was de noodige voorzichtigheid te betrachten. In niet mindere, mate. geldt deze waarschuwing voor de komende jaren. Ofschoon gebleken is, dat verschillende in de rekening 1932 ontvangen belastingbe dragen de ramingcijfers hebben overtrof fen, mag veilig worden aangenomen, dat de teruglooping der middelen uit de belasting bronnen in de komende jaren zeker groo- ter zal worden, indien tenminste niet spoe dig een herstel in den economischen toe stand mocht komen, zoodat spoedig verdere maatregelen tot behoud van het financieel evenwicht niet kunnen uitblijven. Uit de ramingen betreffende opbrengst der belastingen 193485, welke ramingen zijn geschied naar verstrekte gegeven door den inspecteur der Dir. belastingen moge blijken, da£ de opbrengst der belasting steeds dalende is. Op vermindering van uitgaven ter zake armenzorg en steun, behoeft voorshands niet gerekend te worden. De gemeenterekening dienst 1932 sluit blijkens voorloopig verstrekte gegeven met een nadeelig saldo van 268.07. Om de be grooting voor 1934 sluitend te kunnen ma ken is het noodig te beschikken over een bedrag ad 10.000.der tot nu toe ge vormde reserve 17300.en over een bedrag van 4000.der reserve van het Electr. lichtbedrijf. Aan eenige belastingverhooging kan voor den dienst 1934 niet ontkomen wor den. Voor belastingverhooging komt naar de meening van B. en- W. het meest in aan merking verhooging van het aantal opcen ten op de hoofdsom der personeele belas- toing. Bij de aangeboden begrooting is aan genomen een verhooging van het aantal op centen van 110tot 150, waardoor een meerdere opbrengst verkregen wordt van 4800.Het daartoe strekkend voorstel wordt gedaan. In het algemeen wordt opgemerkt, dat ook bij deze ramingen van de ontvangsten en uitgaven zoo scherp mogelijk zijn ge schied. Wat betreft de ramingen der wedden en loonen van het personeel is voorloopig re kening gehouden met een tijdelijke kor ting van 5 pet. overeenkomstig de voor 1933 getroffen regeling, zulks in verband met het schrijven van Ged. Staten dezer pro vincie, waarbij werd medegedeeld, dat voor 1934 op de wedden van de burgemeesters wethouders, secretarissen en ontvangers, alsmede op de vaste jaarwedden van de ambtenaren van den Burgerlijken Stand, vermoedelijk minstens een gelijke korting als voor 1933 zal volgen. Indien de nadere beslissing van Ged. Staten ten aanzien van de toe te passen korting op de wedde van den burgemees ter enz. daartoe aanleiding geeft, zullen na dere voorstellen met betrekking tot het overige personeel in dienst der gemeente, bij de commissies van georganiseerd over leg tijdig aanhangig worden gemaakt. R. K. Volksbond. Vrijdag 27 October a.s. zal de R. K. Volksbond hare maande- lijksche ledenvergadering houden in het Pa tronaat, des avonds te 8 uur. De agenda bevat o.m. Rede van den Bonds voorzitter, den heer v. d. Akker, onderwerp: „Het fascisme en 't Nationaal Socialisme". Bestuursverkiezing voor Herwonnen Le venskracht. Beantwoording vragenbus. VOORSCHOTEN. Aanbesteding. .Gistermiddag werd door den architect, den heer Sutterland uit Rotterdam, een aanbesteding gehou den voor een landhuis aan den Veurschen weg alhier, waarvan de uitslag was als volgt: De Vries, Den Haag, 8775; De Hooy, Loosduinen, 8994; Donkers, Den Helder 9620; G. J. Iperlaan en Osna- I brugge, Voorschoten 9675; Gebrs. de Graaf, Voorschoten 9925; Firma de Jong, Voorschoten 10487; J. Douwes, Voor schoten 12087. UIT DE RMNSÏRREK ZOETERWOUDE (H.-R.). Wijziging in de oproep voor het Wit-Gele Kruis. Het dames-comité tot stichtihg van een wijkgebouw deelt hierdoor mede, dat de dames en meisjes-medewrksters Maandag avond verwacht worden in de naaikamer van het patronaat om acht uur en niet om negen uur, zooals vermeld is in den oproep van Vrijdagavond. 1.1. Dus Maandagavond om 8 uur worden zooveel mogelijk medewerksters verwacht ALPHEN AAN DEN RIJN. Bijz. Vrijw. Landstorm. De schietoefe ningen van den Bijz. Vrijw. Landstorm zijn gisteravond aangevangen. Reeds den eer sten avond bestond er groote belangstel ling. Ook in November zal worden ge oefend. December evenwel niet. In Januari zullen de oefeningen worden voortgezet om diploma's en medailles. Aanrijding. De bestuurder van een houtauto van de fa. S., tractor met aan hangwagen, heeft gisteren aan de Heul- brug een lantaarn omgereden en de brug beschadigd. De Hofbrug. Aan de Hofbrug is gis teren de aannemer van der Voort van het heiwerk begonnen met het maken van een dam z.g. waterkeering, waartoe talrijke ijzeren staven of platen ter plaatse wor den aangebracht. Voor een en ander be stond een zeer groote belangstelling. Wegverbetering. Langs den Kortsteek- terweg wordt van gemeentewege over een afstand van pl.m. 60 meter, ter verharding van den weg een proef genomen met het aanbrengen van z.g. teerplaten. Groene Kruis. Maandagavond zal door de afdeeling van het Groene Kruis in het Wijkgebouw een algemeene leden vergadering worden gehouden, terwijl de jaarlij ksche collecte op Woensdag 25 Oc tober plaats heeft. NIEUWVEEN. Protest huiseigenaars tegen straatbelas ting. 29 Augustus j.L heeft de Raad on zer gemeente een verordening tot heffing van een straatbelasting aangenomen, die 1 Jan. 1934 in werking treedt en neerkomt op een heffing van 5 pet. van de opbrengst der gebouwde eigendommen, zooals deze in de kadastrale leggers is aangegeven. De belasting komt voor rekening van de huis eigenaars. Deze hebben eerst blijkbaar in wendige wrok gekoesterd. Toen hebben eenigen, waaronder de heeren C. v. Dijk en P. van Ankeren, dit gemeentekoetje bij de horens gepakt om tot een wijziging te kunnen komen. Alle eigenaars kregen een uitnoodiging tot bijwoning van een pro testvergadering. De belangstelling hiervoor was Woensdagavond in café Schreuder zeer groot. Gezichten, die men anders nooit op vergaderingen opmerkt zag men nu. Burgemeester Geesink gaf eveneens blijk van interesse voor de plannen van zijn gemeentezonen. De heer van Dijk opent de vergadering met een kort welkomstwoord. Betreffen de het doel merkt spr. op, dat de huiseige naars van meening zijn, dat de belasting verordening met haar huidige redactie niet uitsluitend op eigenaars dient te drukken; huurders genieten evenzeer van goede straten en wegen. Dat de gemeente con tanten noodig heeft wil de vergadering niet bestrijden. Zij kant zich enkel tegen de wijze waaróp de Raad de gemeentekas tracht te stijven. De heer van Ankeren acht het van be lang en tevens de gelegenheid daartoe gun stig tot oprichting van een vereeniging ter behartiging van de gemeentebelangen over te gaan. In de toekomst kan dan krachtig geageerd worden tegen eventuee- le ongewenschte besluiten v. d. Raad. Het woord is dan aan de aanwezigen. Harde noten worden er gekraakt. Een scherpe critiek levert men op het beleid van den Raad, waarbij zelfs persoonlijke aanval len worden gedaan, die zeker niet op hun plaats zijn in een dergelijke vergadering. Er wordt nog getracht eenige inlichtingen van den burgemeester te krijgen. Deze zegt echter niet gekomen te zijn om voor vraagbaak te dienen nóch om het beleid van den Raad te verdedigen. B. en W. hebben het voorloopig comité hiervoor een kans gegeven op Dinsdagavond j.l. De heeren kwamen toen een klein kwartiertje over tijd en konden on verrichter zake huis waarts gaan. Met spijt erkent het comité daardoor veel gegevens te moeten missen. Ze moeten nu volstaan met een afschrift der verordening. De heer Plomp zegt hier gekomen te zijn om iets te vernemen van de plannen van het comité, niet om te ageeren tegen het raadsbesluit, waar hij zelf. zijn stem aan gegeven heeft. Spr. vindt, dat het comité slecht beslagen ten ijs komt. Opnieuw valt een regen van cri tiek op de Vroedschap neer uit alle zaal- hoeken. De heer Jac. Hoogendoorn raadt de vergadering aan zich ernstig te bezin nen en tot installatie van een comité over te gaan, dat de wensch der aanwezigen zal kunnen uitvoeren. Bij schriftelijke stem ming worden gekozen de heeren C. van Dijk, P. v. Ankeren, D. Joha, C. A. Camp- fens en C. de Vries resp. met 48, 45, 29, 22 en 17 stemmen van de 60. Allen nemen de benoeming aan. De vergadering verleent het comité machtiging de noodige stappen te ondernemen, die tot vernietiging van de staratbelasting in haar huidigen vorm kunnen leiden. Op een vraag van den heer W. v. d. Vos geeft de heer van Dijk te kennen, dat het eerste werk zal wezen een request naar Ged. Staten te zenden, waarin vernieitging van het betreffende raadsbeluit wordt verzocht. Interpellant geeft als zijn per soonlijke meening niet qua gemeente ontvanger of oud-gem.-secretaris eerst een dergelijk verzoek bij den Raad in te dienen, daar de belastingverordening nog niet weggezonden is; dit geschiedt pas ge lijk met de begrooting. Voorts deelt spr. mede, dat z.i. deze nieuwe belasting, die pl.m. ƒ1.800 zal opbrengen, niet direct noodig is, nu er nog een onvoorzien ad ƒ6000.beschikbaar is. De heer van Dijk brengt den heer v. d. Vos hartelijk dank voor zijn nuttige wenken, die het comité en de vergadering zeer op prijs stellen. De bijeenkomst wordt vervolgens onder dank voor de opkomst gesloten. Het woord is nu aan het comité. Overleden: T. C. Verkerk, oud 1 jaar .Gevestigd: D. Raap van Amsterdam J. A. Gongriep van Bloemendaal. Vertrokken: E. Ouwerkerk naar Zeist. Gemeentelijke Aankondigingen. DRANKWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter algemeene Irennis, dat de Ver eeniging „Leidschel Football Club", alhier, een verzoek heeft m^e^iènd ter bekoming van een verlof B vojpr'deh verkoop uitslui tend van alcoholvrijen drank voor gebruik in de cantine, staande op e^n terrein in den Boschhuizerpolder a^n den Haagweg, al hier. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 20 October 1933. Hinderwet. Burgemeester en Wethouders van Lei den brengen ter Wlgemeene kennis, dat door hen vergunning is. verleend aan M. E. Groene wegen en\ rechtverkrijgenden tot het oprichten van een bioscooptheater in het perceel Hoogewberd .No. 49, kad. be kend Sectie D. No. 327. A. VAN DE S^NDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 21 October 1933. AGENDA LEIDEN. Zaterdag'. Uitvoering van Litteris Sacrum, Schouwburg, 8 uur. Maandag. Opvoering van „De Meid" spel van Heyermans. Schouwburg 8.15 uur. Dinsdag. Propaganda-feestvergadering H. K. W., kleine zaal der Stadsgehoor zaal, 8.15 uur. De Zondagsdienst der huisartsen te Lei den zal worden waargenomen door de dok toren: Kortmann, Jasper se, Meijboom en Niemer. De Zondagsdienst der doktoren te Oegstgeest wordt waargenomen door dr. Bertel, tel. 3302. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 16 tot en met Zondag 22 Oct. a.s. waargenomen door apotheek W. Pelle, Kort Rapenburg 12, Tel. 594. NIEUWKOOP. Bij een Zilveren Feest. Het was op 19 October 1908 dat in de „Hollandsche Leeuw" onder leiding van den heer P. de Graaf alhier werd opgericht de Fanfare „Eensgezind" en zoo mocht deze vereeni ging Donderdag haar 25-jarig bestaan vie ren. Nieuwkoop en haar Fanfare zijn één, dit wisten wij en dit bleek ons in bijzondere mate bij de viering op gisteravond. Van het Gemeentehuis was de raads- en trouw zaal beschikbaar gesteld voor de huldi ging, waar wij om 6.45 uur bijeen zagen de leden van de Vereeniging met de genoo- digden, waaronder wy opmerkten de oud leden, de Burgemeester, Wethouder Augus- tinus en anderen. De heer J. G. Zwart hield als voorzit ter een begrootingsrede en waar hij van den beginne af deel uitmaakte van het corps en 23 jaren van het bestuur, kon hij uit eigen ervaring gewagen van het lief en leed, van de inspanning en zorgen, maar ook van de groote successen op mu zikaal gebied zoo menigmaal verworven. Het is bekend, dat de heer Zwart de groote stuwkracht is van de Fanfare en ook al tijd geweest is en het bleek ons te meer uit deze rede, zoo tintelend van geestdrift en warmte, hoe hij daarin opgaat en al zijn kunnen en kennen daarvoor opoffert. De dank voor de Burgemeesters Onder water, Van der Weijden Sr. en Van der Weijden Jr., voor de leden en begunstigers, voor de verschillende directeuren Marks uit Alphen aan den Rijn, van Berkesteijn uit Nieuwkoop, Diepenbeek uit Amster dam, Van der Wiel en thans Gregoire uit Bodegraven was oprecht gemeend en het was hem blijkbaar een groote voldoening uit brieven, telegrammen en kaartjes de sympathie te mogen constateeren, welke de Fanfare zoo allerwege geniet. De secretaris, de heer G. de Rooij, mede een volbloed Fanfare-man huldigde daar op den voorzitter, daarbij in het licht stel lend zijn' nimmer wijkende ambitie en bijna grenzenlooze opoffering en mocht on der enthousiast applaus van alle aanwezi gen hem namens de leden een prachtige krans om den hals hangen en tevens aan bieden een artistiek uitgevoerd schilderij waarop o.m. geborduurd waren de instru menten, welke hij in die 25 jaren bespeeld had. Uit het door den secretaris keurig ver zorgde 25-jarig jaarverslag, dat thans volg de, stippen wij het volgende aan. Op 19 October 1908 opgericht, kon de Fanfare voor het eerst op 30 April 1909, den geboortedag van Prinses Juliana, een muzikalen rondgang door het dorp maken en op 4 Mei d.a.v. een openluchtconcert op het dorpsplein geven. In deze 25 jaren werden niet minder dan 1250 repetitieavonden gehouden en dank zij dit voortdurend en volhardend oefenen konden herhaalde malen mooie successen geboekt worden. Verschillende kransen en takken werden behaald, eens zelfs in Alphen aan den Rijn, werd van de 53 aanwezige muziekvereenigingen het hoogst aantal punten behaald. In totaal nam men deel aan 15 concoursen elders en werden door haar niet minder dan 4 concoursen in de eigen plaats uitgeschre ven, die ook allen uitstekend slaagden. In die jaren werden gegeven 90 concerten en 40 uitvoeringen terwijl 30 serenades wer den gebracht bij allerlei jubilea en bij zondere gelegenheden als de opening van

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 2