HAARLEMMERSTRAAT VRIJDAG 20 OCTOBER 1933 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD PAG. 15 LISSE. Verloting: Burgemeester en Wethou ders dezer gemeente hebben aan het Be stuur van de R. K. Kraam wijkverpleging vergunning verleend tot het organiseeren van eene verloting ten bate van de kas dier vereeniging. Verduistering. Naar wij vernemen heeft de politie alhier aangehouden, we gens verduistering van gelden een zekere K., wonende alhier. Geboren Geertruida Maria, dochter van J. H. M. Bulten en van M. Lemmers Leonardus Maria, zoon van P. J. Wijtvliet en van J. Leuven Cornelis, zoon van C. Lemmers en van S. Heemskerk Elisa beth dochter van S. Smit en van G. iVs Cecilia Maria, dochter van H. van der Vlugt en van C. van der Voort Gerardus Johannes Cornelis, zoon van C. J. F. van der Lans en van W. E. G. Zwetsloot. Getrouwd;: W. A. Smits te Haarlem met J. de Groot te Lisse J. M. Kaak met A. Kulk, beiden te Lisse. Overleden: Jan Mastenbroek, 87 j. wed. van T. van der Waal Leendert Scheepmaker 76 jaar, wed. van D. Peschier. Gevestigd: A. G. Korver uit Kat wijk C. M. Nieuwenhuijs uit Hilversum J. van der Beek en gezin uit Hillegom. .Vertrokken: J. van Heusden naar Sassenheim C. van Werkhoven en gezin naar 's-Gravenhage A. M. Kaptein naar Noordwijkerhout E. J. Bakker naar Haarlemmermeer C. de Vos naar Noord wijkerhout P. Groenhout naar Wijdenes H. S. van Ruiten naar Berg en Terblijt G. A. Buschman naar Leiden M. A. Brederode en gezin naar Hillegom. SASSENHEIM. R.-K. Volksbond. Gisteravond hield de R.-K. Volksbond een boetplichtige le denvergadering in het K. S. A.-gebouw. De voorzitter, de heer J. Kortekaas, open de met een kort welkomstwoord en zeide, dat nu de zomertijd weer voorbij is, de tijd weer is aangebroken om met elkan der de belangen van het arbeidersvraag stuk weer eens onder oogen te zien. Spr. wees op de chaos, welke er heerscht in het maatschappelijk leven, waarin de arbeids voorwaarden zoozeer worden naar bene den gehaald, welke voorheen zoo mooi wa ren opgebouwd. Daarom is de hoop ge vestigd op de regeering, die de verantwoor ding draagt en ook op de gemeentebe sturen. Laten we daarom, besloot spr., ver trouwen op Hem, die de macht in handen heeft en bidden om uitkomst. Hierna werden de notulen gelezen en on veranderd en onder dank goedgekeurd. Medegedeeld werd dat a.s. Dinsdag weer zitting wordt gehouden van het crisis-co mité, ieder die daarvan gebruik wil ma ken, geve zich op aan zijn voorzitter. De voorzitter waarschuwt, dat ieder zich hierbij beperke tot het noodzakelijkste. Verder wordt bekend gemaakt, dat deze winter een lid van „Credo Pugno" een lezing zal geven. Van de vele ingeko men stukken wordt behandeld een schrij ven van het Werkliedenverbond, waarin wordt medegedeeld, dat de steunverlee- ning geschieden moet zooals de minister dat aangeeft. Voorts een aanbeveling voor de steunactïe over een uurloon voor „Herw. Levenskracht". Door den voorz. en den heer J. Schrama wordt nog een pro pagandistisch woord gesproken om voor al hieraan toch mede te werken. Ten slot te dat bij het 25-jarig bestaan van „Con cordia" het H. B. aandringt op behoud van moreele steun aan deze instelling. Door den heer P. Roelandse werd een duidelijk en zakelijk verslag uitgebracht als afgevaardigde van de Centr. Raad, waarvoor hem dank wordt gebracht. Het volgende punt betrof het 25-jarig be stuursbeleid van den heer E. Franken van „Hulp in Nood". De voorz. memoreerde wat Franken in die 25 jaar heeft gedaan voor het arbei dersbelang en feliciteert hem nogmaals. FEUILLETON. VREEMDE KAPERS OP DE KUST. Naar het Engelsch bewerkt door J. VAN DER SLUYS. 13) Met dat doel nam hij die mee. Ge looft u, dat hij de kans wilde loopen om gezien te worden met een rol ijzerdraad bij zich en een staaf van twee voet lengte? Een ervaren strooper is zoo stom niet. Hij kwam door het bouwland, en keerde langs denzelfden weg terug, nadat hij een af stand van een paar honderd meter tus- schen zichzelf en de andere nachtelijke rondsluipers (want daar hield hij u na tuurlijk voor) gebracht had, die zoo onver wachts op het tooneel verschenen waren. Kom, ik zal eens even naar buiten gaan en dien klabak zien te vinden, die, niet over tuigd van zijn goede trouw, dit huis in de gaten houdt. Het is jammer om hem zijn kostbaren tijd nog langer te laten ver knoeien; dien kan hij beter gebruiken om navraag te doen, wie de eigenaar is van een zwart poesje met twee witte pootjes, dat vannacht laat door een roekeloos be stuurde auto in de hoofdstraat van het dorp overreden en gedood is. Dat is toch onmogelijk dit poesje geweest, nietwaar? Neen, grinnikte Royson. De detective ging de voordeur uit en liep naar het midden van den weg. Waar ben je, P. C. Roberts? Hier meneer, klonk het hoogst ver baasd. We hebben je een oogenblik noodig, vervolgde Furneaux. Kom er in en sluit de deur, voordat kapitein Royson het licht van zijn zitkamer in de gang laat schijnen. Den volgenden keer, dat ik je in het donker noodig heb, dan zal ik je on Ook de heer Schrama onderstreept nog eens alles wat de jubilaris heeft gedaan voor het belang der organisatie. Franken heeft zich geheel aan het organisatieleven gegeven, niets was hem te veel, daarom heeft hij het vertrouwen gekregen in an dere charitatieve vefeenigingen, een zelfs van 1700 leden. Ook de geest. adv. wil den heer Franken als leekenapostel geluk- wenschen met zijn werk voor de armen en behoeftigen en wenscht hem nog vele jaren toe. Onder applaus van de geheele vergadering dankt de heer Franken voor het gesprokene en hoopt zich nog eenige jaren te geven aan het werk van „Hulp in Nood." Volgt vaststelling winterprogram. Het bestuur is voornemens op 9 Nov. een triduum te doen houden. Op 6 Dec. een St. Nicolaas-kinderfeest. In het voorjaar een feestvergadering en nog een cursus, op drie avonden te houden, met het onder werp der Studiedagen te Bergen: Massa- mensch of Christenmensch. Ten slotte wordt voorgesteld iets te doen voor de werk loozen. Er zal een lezing met lichtbeelden worden gegeven in de ontspanningszaal. Van de rondvraag werd geen gebruik gemaakt. De heer Schrama deelt nog me de, dat 'de voorzitter van den R.-K. Dam- bond te Lisse gevraagd was om hier een damclub op te richten. Leden, welke hier verwacht op het lijf vallen en een lange speld in je kuit prikken. Heb je kort gele den een kat als die daar gezien? Een kat, meneer? Een klein poesebeest, om precies te zyn. P. C. Roberts knipte met de oogen. Hij wist niet zeker, of deze vreemd-uitziende detective hem niet voor den gek hield. Ja, meneer, zei hij, nadat hij met aandacht naar de kat gekeken had. Ik geloof, dat ik het beest gisteren op Park- man's Werf gezien heb. Ik meen me zijn twee witte pootjes te herinneren. Wat zei ik u? tjilpte Furneaux ver heugd terwijl hij zich tot Royson wendde. Die plattelands-politie-agenten zijn dik wijls de wonderbaarlijkste kerels. Ik durf om een nieuwen hoed met u te wedden, dat Robers onder eede zou kunnen verklaren, hoe de huid van den os er uit ziet, dien de dorpsslager vanmorgen geslacht heeft, en dat hij ieder veer uit de staart van den prachtigen Rhode Island haan zou herken nen, dien ik op het erf van den herberg heb gezien. Ik verzeker je, dat zulke din gen den trotschen Londenaar een toontje lager doen zigen.... kijk, kijk. Daar komt inspecteur Hobbs aan! Geen van de beide anderen had een auto hooren naderen. Het verweerde gezicht van P. C. Roberts kleurde zich nog ster ker. Hij had zijn ergernis ternauwernood kunnen bedwingen gedurende den lof zang van den detective. Groote goedheid! Als hij zich eens had laten gaan! Brrr! Je kreeg het bij de gedachte alleen al warm! Hobbs was op „The Homestead" aan gegaan en had het huis en het park goed bewaakt aangetroffen door een brigadier en vier agenten, die hem door het hoofd bureau van de districtspolitie te hulp wa ren gezonden. Hij lachte van ganscher harte, toen hij Furneaux' theorie hoorde over het te rech ter tijd verschijnen van de kat. Deksels, dat is zoo gek nog niet! verklaarde hij. Ik moet eerlijk verkla ren, dat ik er geen oogenblik aan gedacht voor iets voelen vervoegen zich bij den heer Schrama. Hierna sluiting. Gevonden voorwerpen. Een bruine kinderportemonnaie met inhoud, een zwart fluweelen beursje, een zwarte hee- ren portemonnaie met ^inhoud, een ijzeren deksel, een gouden monogramring, een ro zenkrans in étui, eèn mondtuig (gebit) van paard, komen a'ahloöpen twee bruine eenden Verloren voorwerpen. Een bruine da- mesportemonnaie met inhoud, een belas- tingmerk in étui, een witte waschlederen dameshandschoen, een nieuwe zwarte por temonnaie met inhoud, een dommekracht, een blauw beursje met inhoud, een wasch- mand. Inlichtingen bij de politie. Ondertrouwd: J. Griekspoor 30 j. en M. Vonk 27 j. Ingekomen: M. T. van der Hoorn en gezin, Hortuslaan 1, van Rotterdam. Vertrokken: E. J. H. ten Bosch, Kastanjelaan 12, naar Voorschoten. J. J. Bergman, Rijksstraatweg 70, naar 's-Her- togenbosch. M. N. van der Voort, Tij loosstraat 27, naar Oegstgeest. E. van der Veen en gezin, J. P. Gouverneurlaan 56, naar Leiden. A. M. Noordermeer, Fl. Schoutenstraat 29, naar Leiden. heb. NatuurlijkMaar wat voor nut heeft het om er over te redeneeren. Het is nog niet te laat om een navraag te doen in Parkman's Werf, waar het een hol van ongerechtigdheid is. Komt u mee meneer Furneaux? Neen. Ik wensch heelemaal niet van de party te zijn. Roberts hier, is de aan gewezen man. Hij kent ieder tweevoetig en viervoetig wezen in het dorp. Heeft u die lucifers en stompjes sigaret? Gelukkig wel. Hier zijn de verdere stukken van overtuiging. Voor mij is gezorgd, inspec teur. Kapitein Royson heeft me te eten gegeven en gezorgd, dat er een bed voor me klaar staat. Komt u hier nog langs op uw weg naar huis? Neen. Vannacht moet ik bepaald sla pen. Maar Roberts zal om een uur of elf even aankomen. Het zal een pluim voor uw muts zijn, Wanneer hij wat nieuws te ver tellen heeft. Op „The Homestead" is er niets van belang. Kunt u daar morgenoch tend om tien uur komen? Goed, met kapitein Royson. Hij gaat naar de gezondheid van juffrouw Shiela in- formeeren, waar hij vandaag heelemaal niet aangedacht heeft, zegt hij.. Geen woord meneer Hobbs. Een geschikte kerel is die Hobbs, zei Furneaux, toen de auto vertrokken was. Hij verdroeg dien steek over de kat heel wat beter dan onze wakkere Roberts, 't Zal heusch vermakelijk zijn als het iets oplevert, ofschoon een vriendelijke kat, evenals een straathond, met het eerste de beste individu goede maatjes wordt, wan neer de maan schijnt. Toch zullen er gis teren laat in den nacht niet veel menschen in dit plaatsje door achtertuintjes en langs heggen rondgeslopen hebben. Nu, we moe ten maar afwachten en zien, wat er van komt. Hobbs zal misschien een beetje boos zijn op u omdat u 'm voor den der den keer heb laten gaan zonder een woord van den sigaretten koker te zeggen, maar ik heb een breeden rug, dus zal ik het maar op me nemen In ieder geval is u nu UIT DE RADIOWERELD Programma's voor Zaterdag 21 October. Huizen, 1875 m. KRO-uitzending. 8.00 Mogenconcert. 10.00 Gramofoon. 11.30 Godsdienstig halfuurtje door pas toor Perquin. 12.15 Lunchconcert door het Weensch Radio-orkest, met gramofoonintermezzo. 2.00 Halfuurtje voor de rijpere jeugd. 2.30 Kinderuurtje. 4.00 Het KRO-orkest. 4.30 Cursus schriftverbetering. 5.00 Het KRO-orkest. 5.15 Het Esperanto-nieuws. 5.30 KRO-orkest. 6.20 Journalistiek Weekoverzicht. 6.45 KRO-orkest. 7.15 Mevr. Schelfhout-v. d. Meulen over „Corsica". 7.35 Gramofoon. 7.45 Sportpraatje van de R.K.F. 8.00 Onze Zaterdagavond met de KRO- boys. Te 8.30 en 11.30 Vaz Dias. Te 9.45 Hoorspel in 3 bedrijven „Wie is de moor denaar?" 11.35 Gramofoon. Hilversum 296 m. VARA-uitzending. 8.00 Gramofoonpl. 10.00 Morgenwijding VPRO. 10.15 Voor Arb. i. d. Continubedr.: VARA-orkest o. 1. v. H. de Groot, A. Bouw meester (declamatie) en Gramofoonpl. 12.00 De Notenkrakers o. L v. D. Wins. I.152.00 GramofoonpL 2.15 dito. 2.50 Causerie H. Meyer. 3.10 A'damsch Symphonie-orkest o. L v. J. Smit. 4.U0 Concert. H. Weisbach (tenor) en C. Steyn (orgel en piano). 4.30 Filmpraatje M. Sluyser. 4.50 Vervolg concert. 5.25 Gramofoonpl. 5.40 Literaire causerie door A. M. de Jong. 6.U0 „De Wielewaal" o. 1. v. P. Tiggers. 6.30 Piano-recital door James Simon. 7.00 Causerie W. v. d. Sluis. 7.30 Gramofoonpl. 8.00 SOS-Berichten en Vaz Dias. 8.10 VARA-Varia. 8.15 Bonte Avond m. m. v. VARA-orkest o. 1. v. H. de Groot en solisten. 9.15 Causerie F. Dost. 9.25 Orgelspel J. Jong. 9.45 Declamatie W. v. Cappellen. 10.05 Vervolg bonte avond, m. m. v. de Flierefluiters o. 1. v. J. v. d. Horst en A. de Booy (zang). II.0012.00 Gramofoonmuziek. Daventry, 1554 M. J0.35 Morgenwijding. 10.50 Tijdsein, berichten. 11.05—11.20 Lezing. 12.20 Western Studio Orkest o. 1. v. F. Thomas. 1.05 Gramofoonpl. 1.35 Het Commodore Grand Orkest o. 1. v. J. Muscant. 2.40 Gramofoonpl. 2.50 Wijdingsdienst. 4.05 Het Victor Olof Sextet m. m. v. C. Walker (sopraan). 4.50 Vaudeville. 5.35 Kinderuur. 6.20 Berichten. 6.50 Voetbalpraatje. 7.05 Welsh Intermezzo. 7.25 Lezing. 7.50 Doedelzak-muziek dooi .iacDo- nald. 8.20 Revue-Programma. 9.20 Berichten. 9.25 Reportage. quitte met hem, want hij heeft ook niet de helft verteld van wat hij weet. Ik veronderstel, dat de politie als re gel zoo weinig mogelijk vertelt, zei Roy son kalm. Niet altijd. Zie maar eens! Ik ben de openhartigheid zelve. Er waren in den vroegen morgen twee auto's in dit dis trict. De eene was gestolen de andere ge huurd. Beide waren tot mijn spijt Fords. De gestolen auto werd met een verwis selde nummerplaat, om zes uur 's morgens voor een station van een hoofdspoorlyn aangetroffen, nadat een vroege trein naar Londen langs gekomen was. Er waren geen kaartjes afgegeven, maar een kruier her innert zich, dat vier mannen en één vrouw, allen vreemden, zich in den trein haastten. Hij kon natuurlijk geen signale ment geven, alleen dat de mannen over jassen aan en petten op hadden .en dat de vrouw een klokhoed droeg en een mantel met een rand van bont. Zij heb ben zich in het niet opgelost. De gehuurde auto bracht vier mannen van een kuststad twintig mijlen beoosten van hier. Om streeks middernacht gaven ze den chauf feur een borrel ergens in de buurt van de golfclub, en het eerste, wat de sufferd zich daarna herinnert, is, dat hij omstreeks drie uur met een barstende hoofdpijn wakker werd in zijn auto, die in diezelf de buurt aan den kant van den weg stond. In zijn vestzak waren vijf bankbil jetten gestopt.... hij had er al twee ont vangen voor de tocht begon en een briefje, waarop met potloot in hoofdlet ters geschreven stond: „Zeg niets. Je bent betaald". Gelukkig is het een eerlijke ke rel en was hij bang, dat zijn passagiers misschien inbrekers geweest waren, en dus kwam hij omstreeks negen uur met zijn verhaal bij de politie, die er Hobbs weer mee in kennis stelde. De een of andere scherp uit zijn oogen kijkende politie agent uit het dorp voorbij de golflinks heeft ontdekt, dat vannacht op een onge wone plaats een boot op het strand ge haald is, boven de hoogwaterlij n, zoodat 9.45 Economische causerie. 9.50 SportnieuwSv 9.55 „Trafalgar", van Th. Hardy, arr. Allan Wade. 10.40 Voordracht 10.4512.20 Ambrose en zijn Band. „Rad i o-P a r i s, 1724 M. 8.05, 12.20, 7.10 en 7.40 Gramofoonpl. 9.05 Concert m. m. v. zangsolisten. Kalundborg, 1153 M. 11.201.20 Concert uit rest. „Wivex". 2.20 Gramofoonpl. 2.504.50 Omroeporkest o. 1. v. E. Reese. 7.20 Omroeporkest o. L v. Gröndahl. 8.20 Moderne muziek door jazz-orke3t, instrumentaal kwartet en solisten. 10.00 Gramofoonpl. 10.1511.35 Dansmuziek. Langenberg, 473 M. 5.25 Gramofoonpl. 6.35 Orkestconcert o. 1. v. Döhrmann. 10.45 Gramofoonpl. 1.20 Populair concert. 12.55 Orkestconcert o. 1. v. Göhre. 3.20 Omroeporkest o. 1. v. Görlich, m. m. v. trio. 5.55 Mandolineconcert. 6.20 Concert. 7.30 Gevar. programma. 10.20 Cabaretprogramma o. 1. v. Baum- garten. 12.20 Gramofoonpl. Rome, 441 M. 7.35 Zang door Vera Nadia Poggioli (so praan). 8.05 Gramofoonpl. 8.20 „Aïda", opera van Verdi. M. m. v. het Omroeporkest en -koor o. 1. v. Vertova. 10.20 Berichten. B r u s s e L 338 en 508 M. 338 M.: 12.20 Omroeporkest o. 1. v. Wal pot. 1.30 Omroepkleinorkest o. 1. v. Leemans. 5.20 Omroeporkest o. 1. v. Walpot. 6.20 Gramofoonpl. 6.50 Omroepkleinorkest o. L v. Leemans. 8.20 „Franceses", opera van de Boeck. I. d. pauze: Optreden van Henri Marchand. 508 M.: 12.20 Omroepkleinorkest o. 1. v. Leemans. 1.30 Omroeporkest o. L v. Walpot. 5.20 Symphonieconcert o. 1. v. Meule- mans. 6.35 Gramofoonpl. 6.50 Pianorecital. 7.05 Gramofoonpl. 7.35 Zangvoordracht. 8.20 Kamermuziek. 9.0510.20 Radiotooneel. Deutschlandsender, 1635 m. 7.20 Gevar. programma m. m. v. solisten. 9.20 Berichten, hierna: „Abschied votp 10.05 Weerbericht. 10.20—11.20 Concert. Gemeentelijk Radio-Distributiebedrijf te Leiden. (3e Programma). 8.0012.20 Langenberg. 12.2014.50 Daventry. 14.50afloop Midland Reg. (4e Programma). 1.20—12.20 Kalundborg. 12.20—14.20 Brussel (VL). 14.20—16.35 Kalundborg. 16.35—17.20 Rome. 17.20afloop Brussel (Fr.). KOOPT BU ONZE ADVERTEERDERS het waarschijnlijk is, dat het Kanaal deze afdeeling heeft opgeslokt. Het lykt wel een sensatieroman, vindt u niet? Inderdaad! Een dame, gekleed in wit te zijde en met een diadeem in het haar, een andere met een klokhoed op en in een bontjas, een heer in smoking op een mo torfiets, acht woestelingen en twee moor den, met hier en daar een geheimzinnigen Spanjaard, om nog niet te spreken van de ijzerdraad hinderlaag. Er ontbreekt geen enkel attribuut aan. Helaas profiteeren wij menschen van Scotland Yard zelden van de listige kunstgrepen in den z.g. „detective roman". De werkelijkheid is meestal nog vreemder dan in een boek, ziet u.En van motor fietsen gesproken Royson luisterde scherp. Ja, zei hij. Dat is de motor van Juan Garcia, of een van hetzelfde merk. Enhij mindert zijn vaart. Furneaux sprong op. Duizend duivels! riep hij schel uit. Hij moet mij vanavond niet hier vin den. Is uw slaapkamer hier boven? Ver plaatst die stoel een beetje. Maak zelf de deur open, als hij werkelijk van plan is u een bezoek te brengen. Wannéér de een of andere ellendige klabak op een ongele gen oogenblik mocht verschijnen, schop hem dan de deur uit of knevel hem! En meteen was hij verdwenen met zijn hoed en wandelstok. De motor stond stil en zonder te wach ten opende Royson de deur. Een man was bezig den motor op 't steunstuk te zetten en keek op. Is u kapitein Royson? vroeg hy. Ja. Mijn naam is Juan Garcia Y Gonza les. O! Komt u binnen! Als het gepermitteerd iseen oogenblik maar. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 15