DINSDAG 17 OCTOBER 1933 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 11 LEIMUIDEN. Voetbal. Zondag j.l. speelde O.D.I. zijn derden competitiewedstrijd tegen Steeds Hooger Rijpwetering op 't terrein van O.D.I. Beide elftallen hadden geen inval lers. Om half drie blaast de scheidsrechter de elftallen in 't veld. Er staat een lastige zijwind op 't veld. O.D.I. wint den toss en S.H. trapt af. Al dadelijk is S.H. in de meerderheid. Na een kwartier spelen, waarin aardig spel werd gegeven, weet S.H. 't eerste doelpunt te maken. Na den aftrap neemt O.D.I. 't spel in handen en al spoedig weet de midvoor den gelijkmaker te scoren. Dit geeft O.D.I. moed. Er wordt flink gewerkt en vlug gespeeld. Na c.a. 30 minuten neemt de linksbinnen een penalty en de rust gaat in met 21 voor O.D.I. Na de rust schijnen de beide elftallen de kluts kwijt te zijn. Na een kwartiertje spel ens krijgt S.H. een penalty te nemen (o.i. ten onrechte) die in een doelpunt wordt omgezet, zoodat de stand nu 22 is. Het spel verplaatst zich nu meest in het middenveld, totdat na eenigen tijd de mid voor van S.H. 't derde doelpunt maakte en S.H. de leiding krijgt, doch voor korten duur. O.D.I. komt nu sterker opzetten en werkt hard om nog voor 't einde gelijk te maken, wat dan ook spoedig gelukt door den goal van den linksbuiten. Hierna was nog wat heen en weergeloop, totdat het fluitje van den scheidsrechter Brouwer 't einde van dezen wedstrijd aankondigt. Stand 33, waaruit blijkt dat beide clubs aan elkaar gewaagd zijn. TER-AAR. Aanbesteding. Het bouwen van een dubbel woonhuis met winkel voor reke ning van den heer L. Hoogervorst op het Kerkpad is gegund aan de laagste in schrijvers. Voor het Timmerwerk C. Aker boom, Metselwerk H. Heemskerk. Geboren: Adriana Maria Theresia, d. v. L. de JongKempen. Gerrit, z. v. G. v. HartenVis. Vertrokken: C. Sassen, naar Dru- nen; C. Visser, naar Andijk; W. A. v. d. Vlugt, naar Noordwij kerhout. Een propaganda-feestavond. Zondagavond bood de Woerdensche re traiteclub „St. Augustinus" ter gelegenheid van haar 15-jarig bestaan een propaganda- feestavond aan aan hare leden, donateurs en genoodigden. De ruime patronaatszaal was geheel gevuld, toen de heer Lunen burg even half acht het woord nam en in 'n vurige speech dankbaar de oprichting, oprichters, helpers en niet in 't minst de afgeworpen vruchten van de vereeniging herdacht. Hij heette alle aanwezigen har telijk welkom en wenschte hun een pret tige avond toe. Nadat het fluitistencorps zich in 'n paar nummers had laten hooren, verkreeg de zeereerw. heer Gardiaan Evodius v. d. Snoek het woord tot het hou den van zijn feestrede. Spreker constateerde na de achteruit gang van 't bloeiende katholieke leven, de laatste 50, 60 jaar 'n geweldige verbete ring hierin op allerlei gebied: school, mis sie, pers, vak- en standsorganisaties voor mannen als vrouwen, radio, katholieke universiteit enz. Spr. vraagt echter of bij al die uitwendige bloei 't eerste: 't inner lijk gehalte, wel in overeenstemming daarmede is. Zijn er niet teveel kath. men- schen met te weinig kath. overtuiging; Katholieken niet naar de practijk, Kath. die de wereld aanhangen, gemengde ver keering en gemengd huwelijk? Daarom is spr. als priester zoo blij, dat 't stichten van retraitehuizen niet vergeten is: boven alle sociale bloei staat 't innerlijke katho lieke leven De retraitehuizen hebben reeds duizen den geherbergd, die daar hun innerlijke kracht hebben teruggevonden Door de re traiteclub hier in Woerden hebben hon derden de innerlijke kracht voor hun per soonlijk, maatschappelijk en huiselijk le ven weer gevonden. De parochie Woerden is hiervoor dank verschuldigd aan de retraiteclub, maar die waardeering is nog niet groot genoeg. Nog altijd zijn er die meenen, dat 'n retraite voor hen niet noodig is. Met 'n enkel woord wil hij dezen nog eens wijzen op 't zegenrijke van een retraite. De jaarlijk- sche retraite voor kloosterlingen zou niet zijn ingesteld, wanneer dit geen zegenrijk werk was. Evengoed en nog meer is zij dit dan voor menschen in de wereld. Ge ven we ons rekenschap van die wereld, dan blijkt 't tempo van 't moderne leven te vlug om aan de groote levensvragen te denken. Dan is er de strijd om het be staan, die de vraag is van elke dag, van elk uur en ten slotte is er in de wereld zooveel zinneprikkeling. Om dit alles is het noodig, dat wij er eens tusschenuit trek ken. In de rust en de stilte vinden wij God. Dat is de zegen van 't retraitehuis. Spr. gaat de macht van 't gesproken woord in de retraite na. Nooit is de in druk daarvan zoo groot en de nawerking zoo diep als in de retraite. Steeds is er 'n geheel van preeken, pasklaar gemaakt voor degenen die ze ontvangen. Hierom ook vindt spr. de retraite van grooter ze gen dan een missie. De retraite is 'n tijd van genade. In ieder retraitehuis gebeu ren de meest grootsche wonderen: levens vernieuwing en levensverdieping, alge- heele ommekeer. Niets ter wereld kan de retraite vervangen. De retraite is een ze gen voor heel de maatschappij. In 't te genwoordige leven heeft men menschen noodig met vuur in hun ziel. De tegen woordige crisis is 'n zielsproces; de ont kerstening van de maatschappij. Al de middelen die verbetering op maatschap pelijk gebied beoogen zullen ontoereikend blijken. Plichtsbewustzijn, offervaardig heid, naastenliefde alleen kan de oplos sing brengen. Hervorming in Christus van 't huisgezin, de maatschappij, vooral ook van 't persoonlijk leven Achttien-ka raats Christenen zijn er noodig, daarom de besloten retraite en begonnen bij ons zelf. Spr. wekt vervolgens op tot deel name en tot medewerking aan de retrai te door anderen in staat te stellen tot deelname. Spr. besluit met een mooi voor beeld van de groote bouwmeester dr. Cuy- pers, waarvan aan zijn graf getuigd werd dat zijn grootste kunstwerk was geweest 't bouwwerk van zijn eigen christelijk le ven. Dat is ook onze taak en 't krachtigste hulpmiddel daarbij is de besloten retraite. Een daverend applaus was 't antwoord op deze grootsche, enthousiaste rede. De heer J. Lunenburg gaf hierna een korte inleiding op 't tooneelstuk „Onder de Sovjetvlag". Dit tooneelspel, opgevoerd in drie be drijven, hield 't publiek de verdere avond bezig en naar 't herhaald applaus voort durend bewees, zeer tot hun genoegen, 't Spel, uitbeeldend 'n stukje strijd van ge loof tegen ongeloof in 't huidige Rusland, getuigde van ernstige studie en was 't aanzien zeer zeker waard. De rollen wer den over 't algemeen goed vertolkt, 't Ge fluister van de souffleur was in 't eerste bedrijf zeer hinderlijk en deed aan 't spel geen goed. Het fluitistencorps „St. Ceci lia" vroolijkte de avond op met haar po pulaire muziek. V. E. P.-nleuws. De verwachtingen, die wij van de V. E. P.-elftallen voor Zon dag j.l. koesterden, zijn helaas niet beant woord. 't Eerste elftal leed in Laren een débacle. 't Heele elftal, op Scholten na, volledig, rammelde en met niet minder dan 81 werden zij geslagen. Toch zijn deze cijfers wel eenigszins geflatteerd. De eerste helft ging 't nog en V. E. P. had zelfs eenige tijd de leiding. Ruststand was 21 en toen kwamen de doelpunten los. De moed niet laten zakken en volgende keer beter. De wedstrijd V. E. P. IIAlphensche Boys I werd door de heer Smaling, die op beider goedvinden leidde, gestaakt we gens onbehoorlijk optreden der Alphena- ren. V. E. P. III leed met 21 de nederlaag tegen DONK III. De V. E. P. junioren hielden de eer hoog en hielden de punten thuis door met 10 te winnen van „Trekvogels" a uit Boskoop. DE AVONTUREN VAN PROFJE EN STRUISJE. UIT DE OMGEVING DE WASSENAARSCHE MISWEEK EN DE KORENBOND „ST. WILLI- BRORDUS". Zooals reeds vermeld zal te Wassenaar in de Parochie De Goede Herder, bij Pas toor Meijsing, van 29 Oct.1 Nov. een „Misweek" worden gehouden, waaraan ook de Korenbond „St. Willibrordus" zal meewerken, of liever gezegd, waarbij ook de Korenbond gelegenheid krijgt deze week gedeeltelijk mee te maken, hiervan te leeren, te genieten en van mee te dra gen. Immers het groote doel ook van deze Misweek is, de massa nog meer enthou siast te maken voor de heilige liturgie, als zijnde „het" middel om bij het volk het godsdienstig leven meer en meer te ver diepen en sterker te maken. Hieruit volgt, dat de zangers van den Korenbond als vanzelf betrokken zijn bij de Misweek, en is er ook één avond spe ciaal voor den Korenbond en met mede werking van de aangesloten Koren. Begrijpelijk, dat de Zangkoren ook ge noodigden mogen meebrengen. Daarop wordt zelfs gerekend. De deelname moet alle dagen, doch vooral ook den avond van 30 Oct. zeer groot zijn. Op deze avond gaat het niet om zangtechnische kwesties, maar hoofdzakelijk om liturgisch be sef. Daarom ook geen afzonderlijk proef- zingen, maar gemeenschappelijk helpen het begrip van de H. Mis en de Mis-mu- ziek te verdiepen en bij zangers èn bij an dere geloovigen. Behalve reeds eerder genoemde voor aanstaande personen in de liturgische be weging, zal ook de weléerw. heer Dr L. Kat, bij den Korenbond genoegzaam be kend, medewerking verleenen. B.v. op Maandagavond 30 Oct., de Korenbond- avond, zal Dr. Kat in een bijeenkomst in de Pius X school een causerie houden met als onderwerp „Meeleven met de H. Mis" en wel door mee-bidden, mee-communi- ceeren, mee-zingen. In het eerste deel van zijn lezing zal Dr. Kat behandelen „de middelen om met de H. Mis mee te leven", n.l. het missaalgebruik, toezien, staan en zitten en knielen, boekjes voor kinderen, plaats van het zangkoor, enz. In het twee de deel „Hoe helpt de kerkzang ons met de H. Mis mee-leven, ofwel: „Is de Hoog mis vervelend"? Bij het tweede deel der lezing zullen de gezamenlijke koren, Wassenaar St. Will. Wassenaar Goede Herder, Wassenaar St. Joseph, Noordwijk, Voorschoten, Oegst- geest, Katwijk, onder leiding van Dr. Kat, een demonstratie gegeven van kerkmuziek, Gregoriaansch, polyphonie, moderne mu ziek. Het bestuur van den Korenbond met de afgevaardigden vergaderden reeds en be sloten volle medewerking te verleenen voor deze Misweek-Zangersavond. En dit maal behoeven de aanwezige belangstel lenden nu niet eens allemaal leden van zangkoren te zijn doch ook niet-zangers, ook de dames, hebben vrije toegang voor dien avond en zonder twijfel zullen het zeer velen zijn die niet alleen de andere dagen en avonden van deze Misweek wil len meemaken, doch ook den avond van 30 Oct., één van „de" avonden, zullen komen bijwonen. Vermeld zij nog dat als secretaris van het bestuur voor de te houden Wassenaar - sche Misweek zal fungeeren de weleerw. heer Rector Alph. Niekel, St. Jacobus- stichting, Wassenaar, die gaarne inlichtin gen verstrekt. HAARLEMMERMEER. Gevestigd: Riepke Hollander van Hillegom Wilhelmina Hoogendoorn van Zegveld Hendrik G. Huiskens van Am sterdamAntje de Jong van Hillegom Trijntje de Jong van Hilversum Jo anne van der Kaus van Amsterdam Martinus Kramer van Den Helder Wil lem C. van Nieuwenhuijzen van Renkum Adrian us Poot van Amsterdam Trijntje van Lith van Barsingerhorn Anna M. Pronk van Bergen (N.H.) An na G. Scholte van Amsterdam Luise Schwartz van Medemblik Gerhard C. Vliestra van Amsterdam. Vertrokken: Alberdina Gedaan naar Bloemendaal Albert Tas naar Am sterdam Martinus T. Allard naar Soest Jannetje Heijstek naar Heemstede Balthazar C. de Heij naar Haarlem Maria Koree naar Stompwijk Gellius Vochteloo naar Alphen a. d. Rijn Ber- dina van Naarden naar Amsterdam Anthonius Kaag naar Amsterdam Cor- nelis van Aarle naar Alkemade Gijs- bertus van Bentem naar Arnhem Jaco bus P. Nagel naar Maarssen Wed. P. Schagen naar Haarlem Wilhelmus Wie bes naar Amsterdam. Geboren: Cornelis Dirk z. v. D. C. van Kerkhoven en A. Schalk Alber- tus z. v. P. Seiser en H. van der Meer Jacobus Johannes z. v. J. de diele Clercp en M. J. van Egmond Evert z. v. C. Vuijst en J. den Haan Geertruida Ma ria d. v. J. Stavenuiter en K. Rood Jan z. v. H. Möhlen en H. Clement Aliaa Cornelia d. v. A. C. van 't Land en II. Toes Kors z. v. H. Hopman en M. den Hartog Johannes z. v. G. J. Schouten en E. C. Hemelaar. Ondertrouwd: W. A. v. d. Hulst en M. P. Teeuwen J. Tensen en G. Tho mas M. Meijer en T. de Groot D. M. Kamstra en E. van Hooidonk C. Cuve- lier en G. J. van Veen J. de Vries en H. D. Bras J. A. van Bruggen en J. M. A. Vink. Getrouwd: G. Gravemaker en E. Stolp S. Jongstra en M. Meijer J. Hoogenboom en T. van Geffen. Overleden: Joanna Kors 70 j. geh. met R. van Bruggen Jannetje de Wit 55 j. wed. van L. Vermeer Goverdir.a Maria van Oosten 41 j. geh. met A. v. d. Veek Jan de Groot 73 j. geh. met J. Hoogeveen. HOOGMADE. Opheffing openbare school. Ged. Staten dezer Provincie hebben bij hun besluit van 4/14 Oct. j.l. goedkeuring verleend aan het besluit van den Raad dezer gemeente tot opheffing van de open bare lagere school alhier. Het door de ouders der schoolgaande kinderen ingesteld beroep wordt door deze uitspraak dus ongegrond verklaard. Opheffing zal plaats hebben met ingang van 1 April 1934, met ingang van welken het gebouw tevens aan den publieken dienst wordt onttrokken. DE KWAKEL. Benoeming. Met ingang van half De cember is als onderwijzer benoemd te Nieuwendam-Amsterdam (parochie St. Augustinus) de heer H. P. Franse, thans onderwijzer alhier. KATWIJK. Mlddenstandsvereeniging. De Chr. Middenstand vergaderde in „Casa Cara". De voorzitter, de heer C. v. Tongeren, opende met gebed en sprak zijn voldoe ning uit over het feit dat zoovele leden aanwezig waren. Spr. gaf een bewijs van de activiteit van het bestuur inzake de openbare verkoopingen na winkelslui tingstijd in een garage. Spr. las de tele grammen voor die naar aanleiding daarvan aan den betrokken minister zijn verzon den. Er is samenwerking geweest met de vereeniging „de Hanze" te Katwijk aan den Rijn. Daar de winkel wet over dat punt niet spreekt, zal de middenstandsraad trachten om wetswijziging te krijgen. Spr. zeide, dat deze vergadering uitgeschreven was met het oog op een te houden winkel week, waarna hij de vergadering voor ge opend verklaarde. Bij de ingekomen stukken was een schrijven van „de Hanze" te Katwijk aan den Rijn, die daarin om samenwerking vroeg in kwesties, die gemeentebelangen zouden betreffen, waarmee de vergadering accoord ging. De voorzitter kwam nu met het voor stel Vein het bestuur om een winkelweek te houden. Met algem. stemmen kon de vergadering zich hiermee vereenigen. Evenals verleden jaar werd besloten, dat het bestuur als winkelcommissie zou op treden, uitgebreid met een tweetal leden. Na gehouden stemming werden daarin op genomen de heeren J. M. A. Waterreus en D. A. Bruggraaff. Eenige discussies wer den gehouden over het tijdstip, waarop die winkelweek gehouden zal worden. Bij gehouden stemming werd aangeno men het voorstel van het bestuur dat de winkelweek zal gehouden worden van 1 December tot en met 9 December. De voorzitter gaf een uiteenzetting van het bonnenstelsel van verleden jaar. Daar om stelde hij voor, om ook ditmaal weer bonnen uit te geven. De voorzitter ver klaarde de wijze, waarop men het ditmaal wilde uitvoeren, waardoor er gelegenheid zal zijn om voor de verloting mooie prij zen beschikbaar te stellen. De heer van Tongeren herinnerde er aan, dat de win kelweek juist gehouden wordt vóór Janu ari 1934. Dan treedt de omzetbelasting in werking. Nu kan men dan nog inkoopen doen zonder de 4% te betalen, die deze belasting zal vragen. De vergadering besloot gedurende de winkelweek eensgezind te zijn en gedu rende dien tijd aan de koopers geen extra kortingen toe te slaan. Wel kunnen de winkeliers aan de win kelweekcommissie cadeaux voor de ver loting afgestaan en daarvoor in hun étala ges reclame maken. De verdere uitwer king van de plannen werd aan de commis sie overgelaten, waarbij onder het oog ge zien zal worden of 's avonds een ver lichte reclamewagen door de gemeente zal rijden en of eenige attracties komen zullen. De rondvraag nam een belangrijk deel van den avond in beslag; gesproken werd o.a. over het gemeentekampeerter rein in de Zuidduinen en over het wel licht in te stellen commissariaat van Po litie alhier. Naar aanleiding van dit laatste punt werd met algemeen stemmen de volgende motie aangenomen: „De Chr. Handeldr. en Industr. Mid denstand, in algemeene vergadering bij een den 13den October 1933 kennis geno men hebbende van een bericht in de bla den dat door den burgemeester de heer v. d. Wijngaart, inspecteur van politie,, zal worden voorgedragen benoemd te wor den tot commissaris van politie alhier; ge zien de zeer benarde tijdsomstandigheden op elk gebied, waardoor als eisch van wijs beleid de uiterste zuinigheid ook in de gemeentelijke huishouding dringend eisch is; overtuigd dat het instellen van zulk een functie practisch onnoodig en finan cieel onverantwoordelijk is protesteert ten sterkste tegen dit voornemen en verzoekt Uw Edelachtbare hieraan geen uitvoering te geven; besluit deze motie ter kennis te brengen aan den Edelachtbare Heer Bur gemeester der gemeente Katwijk, aan de Kroon en te publiceeren in de pers". Er werd besloten om adhaesie te ver zoeken aan de Kiesvereenigingen en aan de Hanze. Hierna sluiting. KATWIJK AAN DEN RIJN. Op hol. Het paard van den koopman H. ging er met de wagen achter zich van door en geraakte aan de leuning van de brug beklemd. Het tuig brak en het paard ging op hol doch kon spoedig tot staan worden gebracht. Het geval bleef beperkt tot materieele schade. Aanrijding. De bestuurder van de vrachtauto van Z. v. Z. kwam met zijn wa gen in botsing met de luxe auto van Wed. A. O. Volgens mededeelingen had de be stuurder van de vrachtauto schuld omre den hij de luxe auto voorrang had moe ten geven. Beiden auto's werden nogal be schadigd doch de schade zal door verze kering worden gedekt. NOORDWIJK. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert Donderdagmiddag te twee uur. Agenda: 1. Ingekomen stukken. 2. Mede deelingen. 3. Vaststelling notulen. 4. Ver slag volkshuisvesting 1932. 5. Benoeming correspondent arbeidsbemiddeling en werk loosheidsverzekering. 6. Rekening gasthuis 1932. 7. Steunverleening aan kleine kwee kers. 8. Verzoek Algemeen Nederl. Po litiebond inzake J. Smit. 9. Vernietiging raadsbesluit inzake weigering bouwver gunning J. Warmenhoven. 10. Voorstel tot verbetering van de Verlengde School straat. 11. Voorstel tot verbetering van de Bronckhorststraat. 12. Voorstel tot verbe tering van een gedeelte Pickéstraat. 13. Voorstel tot verbetering van een gedeelte Jan Kroonsweg. 14. Wijziging beheersver- ordening bedrijven. 15. Voorstel tot ge meentelijke nakeuring van films. 16. Vast stelling verordening tot heffing en invor dering van een belasting op vermakelijk heden. NOORDWIJKERHOUT. Korting Gemeentefonds. De korting voor onze gemeente ingevol ge het ontwerp van wet tot vermindering van de uitkeering per inwoner uit het Ge meentefonds gedurende het jaar 1934 zal bedragen ƒ274.38. Gevestigd: G. Koomen, van Den Haag. J. R. E. Pool van Amsterdam. M. C. Zonneveld gehuwd met J. de Klerk van Voorhout. W. A. v. d. Vlugt van Ter Aar. A. M. Kaptein van Lisse. H. C. I'. Claessen, Jac. de Jong, G. F. v. d. Meer, C. J. Kandelaar, J. G. Gerritsen, allen werkzaam in het St. Bavo-Gesticht. Vertrokken: A. Haasnoot naar Lis- se. P. A. Tesselaar naar Sassenheim. P. H. Romijn en gezin naar Noordwijk. K. H. SchSfer en gezin naar Hillegom. A. H. Keersemaker naar Amsterdam. A. C. Padding naar Hilversum. G. van der Berg naar Oegstgeest. E. v. d. Hoe van naar Leiden. A. J. M. Jeuje naar Voorburg. L. Th. v. d. Ham naar Was senaar. RIJNSATERWOUDE. Crisis-comité. De op Maandag 16 Octo ber alhier gehouden collecte ten bate van het Nationaal Crisis-comité heeft opge bracht 43.11. Bij andere, grootere ge meenten vergeleken, is dit niet ongunstig te noemen. Het Crisis-comité was dan ook tevreden. VOORSCHOTEN. Burgerwacht. Aan de gewestelijke schietwedstrijden van de Burgerwachten Zuid-Holland gehouden op Waalsdorp te den Haag werd door een vijftal leden der Burgerwacht alhier, n.. de heeren J. van Egmond, A. J. Turion, G. J. Iperlaan, R. van Mulligen en J. Noort, deelgenomen en hoewel deze heeren voor 't eerst in klasse A meeschoten, behaalden voornoemde hee ren de tweede prijs^ Bovendien verwier ven de heeren J. van Egmond, J. de Jong, W. Meyer en G. Iperlaan nog een per soonlijke prijs. WARMOND. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente komt Donderdag a.s. in openbare vergadering bijeen ter behandeling van de navolgende agenda: 1. Ingekomen stukken. 2. Voorloopige vaststelling gemeente-reke ning 1932. 3. Vaststelling Gemeentebegroo- ting 1934, zoomede die van het Waterlei dingbedrijf. 4. Bepaling aantal opcenten voor 1934 op de hoofdsom der gemeente fondsbelasting. 5. Onderzoek geloofsbrie ven van het benoemd Raadslid, de heer G. Onderwater. 6. Verzoek van de exploi tanten van de in deze gemeente bestaande hotels café's restaurants om wijziging te brengen in de heffing van personeele be lasting voor deze bedrijven. 7. Overeen komst met de Nederlandsche Spoorwegen regelende de overgave en overname van de opritten van den spoorwegovergang en het onderhoud daarvan, ter verkrijging van de goedkeuring van H.H. Gedeputeerde Staten. 8. Herbenoeming Havenmeester. 9. Wijziging van artikel 10 der verordening ter voorkoming van brand. 10. Wijziging en aanvulling steunregeling. 12. Goedkeuring rekening gezondheidscommissie 1932. 12. Wijziging der verordening regelende de benoembaarheid en de bezoldiging der ge meente-veldwachters. 13. Vaststelling be sluit met betrekking tot de bezoldiging van een Ambtenaar van den Burgerlijken Stand. 14 Beschikbaar stellen van het voormalige gemeentehuis als ontspannings lokaal voor werkloozen en toekenning van „een subsidie. 15. Adres van de Plaatselijke afdeeling van den Bond van kleine kwee kers in Zuid-Holland, houdende verzoek tot het openen van een crediet-mogelijk- heid. 16. Voorstel tot verkrijging van vrij stelling van de verplichting tot het geven van onderwijs in de lichamelijke oefening tot 1 Januari 1936. 17. Wat verder ter tafel zal worden gebracht. 18. Rondvraag. Crisis-collecte. De bijzondere collecte hier ter plaatse gehouden ten bate van het Crisis-comité heeft een bedrag opgebracht van 70.07. Een woord van dank aan de ijverige collectrices is hier zeker op zyn plaats. Opgepast. Schreven wij een dezer da gen, dat het raadzaam is des nachts de ra men en deuren goed te sluiten, dat zulks niet ten onrechte gezegd is moge blijken uit het feit, dat zich rondom de woning van den heer H. in den afgeloopen nacht verdachte personen hebben opgehouden. Toen de dienstbode onraad bespeurde waarschuwde ze direct de politie. Deze heeft terstond een uitvoerig onderzoek in gesteld en werd ter plaatse een rijwiel in beslag genomen, dat daar hoogstwaar schijnlijk is neergezet om, wanneer de slag geslagen was, er vlug tusschen uit te kun nen. Men zij dus nogmaals gewaarschuwd. 265. Na een paar uur kwamen ze in het kamp aan. Het waren allemaal tenten, waar Profje en Struisje ook al vaak in hadden gekampeerd. Alleen waren ook daarop allerlei dingen geschilderd. Er wa ren een heeleboel menschen, ook vrouwen en kinderen, allen met dezelfde bruine ge laatskleur en iedereen kwam nieuwsgierig toeloopen, toen ze zagen, dat er iets vreemds in het kamp werd gebracht. Maar ze durfden niet te dicht bijkomen, want ze hadden veel eerbied voor het opperhoofd en ze mochten alleen in zijn buurt komen, als men er toestemming voor gaf. 266. Toen alle mannen waren afgestegen gaf het opperhoofd bevel de blanke man in de gasttent te brengen en daar op een leger van beestenvellen neer te leggen. Toen werd de dokter geroepen om Profje te on derzoeken. De zoon van het opperhoofd ging mee in de tent en niemand kreeg verder toegang dan Struisje, die natuurlijk moest weten wat er met zijn heer verder gebeuren zou. Hi; was er niets gerust op, dat Profje steeds niets zei.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 11