R.K. UlsépiERSCHOÖL DINSDAG 17 OCTOBER 1933 OFFERBUS WEGGENOMEN EN OPENGEBROKEN. Zondagnamiddag viel het de politie op, dat eenige jongens van tusschen de zes en tien jaar oud nogal veel geld besteedden bij een automaat op het Heuvelplein te Til burg. De politie vertrouwde het zaakje niet en nam de kinderen mee naar het Posthuis Heuvel, waar zij aan een streng verhoor werden onderworpen. Op de eerste plaats bleken de jongens veel klein geld bij zich te hebben en toen de politie hen naar de herkomst daarvan ondervroeg kwam spoedig uit, dat een der vier jongens uit de parochiekerk Konings hoeven een offerbus had ontvreemd. Een nader onderzoek bracht, aldus meldt de „Msb.", aan het licht, dat de knaap de offerbus had weggenomen, haar op een wei land achter de kerk had opengebroken en van haar inhoud ontdaan. In de bus moet ongeveer vijf gulden aan klein geld heb ben gezeten. Bij hun aanhouding hadden de jongens nog ongeveer 1.50 in hun bezit. Behlave de offerbus had de knaap ook nog diverse prentjes en een kerkboek je uit een rekje in genoemde kerk meege nomen. De politie heeft van een en ander pro- ces-verbaal opgemaakt. SPORT VOETBAL DE PROEFWEDSTRUDEN VAN HET NEDERLANDSCH ELFTAL. Twee proefelftallen samengesteld. Naar wij vernemen heeft de technische commissie van den K.N.V.B. voor de op Woensdag 25 October en Donderdag 2ö October tegen D. F. C. uit Praag te spelen oefenwedstrijden de volgende proef-elf- tallen samengesteld: Voor den wedstrijd op Donderdag 25 October des middags te half drie op het Sparta-terrein een A-elftal: Van der Meulen (H. F. C.) Weber Van Run (A. D. O.) (P. S. V.) Pelikaan Anderiessen Van Heel (Longa) (Ajax) (Feyenoord) Bonsema Vente Schoemaker (Velocitas) (Neptunus) (Quick) Adam Mulders (H. V. V.) (Ajax) Voor den wedstrijd op Woensdag 25 October des avonds te 8 uur op het VUC- terrein een B-elftal: Van Male (Feyenoord) Van Diepenbeek Leliveld (Ajax) (V.U.C.) Vrouwdeunt Prins Breitner (Feyenoord) (Stormv.) (A.D.O.) Slot Ditmars Drok (D.W.S.) (D.H.C.) (R.F.C.) Wels Meinders (Unitas) (D.F.C.) DE WEDSTRIJD ALPHEN—H.V.V. Naar wij vernemen bestaat er voor de zen wedstrijd op a.s. Zondag buitengewone belangstelling. Het bestuur der A.V.V. „Al phen" heeft dan ook besloten kaarten in voorverkoop te geven, verkrijgbaar in het sigaren-magazijn van den heer C. L. Jan maat, Raadhuisstraat. SPARTAPERU-CHILI-COMBINATIE. Blijkens de „Sportkroniek" zal de wed strijd van Sparta tegen een Peru-Chili- combinatie op 25 October a.s. te Rotter dam piaats hebben. ATHLETIEK R. K. S. V. DE BATAVEN. Woensdag gymnastiek junioren 89 en senioren van 910 onder leiding van den heer A. Goddijn. Donderdag laatste trainingsmarsch voor d* marsch van de Trekvogels, welke Zon dag a.s. gehouden wordt. Mededeelingen hieromtrent worden Zaterdag in deze krant bekend gemaakt. Start om 8 uur, tevens kan men zich nog in laten schrijven voor deze marsch. Vrijdag Indoortraining athletiek van 8 9 uur junioren, 910 uur senioren. MOTORSPORT DE K. N. M. V.-KAMPIOENSRIT. Behoudens goedkeuring van den Minis ter van Waterstaat zal de Koninklijke Ne- derlandsche Motorwielrijders Vereeniging op Vrijdag en Zaterdag a.s. haar jaarlijk- schen betrouwbaarheidsrit houden. De start vindt plaats Vrijdagmiddag om 12 uur bij de IJzeren Man te Vught, waar na al heel spoedig eenige terreinen wor den doorgetrokken, om vervolgens over Nijmegen en Arnhem en door het Mossel- sche Veld op de Veluwe het eindpunt van het eerste traject Apeldoorn te be reiken. Van hier gaan de deelnemers als gewone toeristen en langs wegen naar vrije keuze op Coevorden af, van daar door het Dr-entsche veengebied en het Landschap Westerwolde over Winschoten naar Veen- dam, waar in de sociëteit Veenlust ander half uur wordt gerust. Van Veendam voert de route via Appin- gedam en Uithuizen door het Hooge Land in het uiterste Noorden van de provincie Groningen, vervolgens naar de stad Gro ningen, over Leeuwarden en Harlingen, langs het IJsselmeer naar Peperga als eindpunt van het derde traject. Na het ontbijt te Steenwijk gaat men weer ter rein in, om vervolgens buiten wedstrijd verband naar Lochem te rijden, waar Za terdagmiddag opnieuw wordt gestart voor een traject, dat loopt over Arnhem door de Lêusdensche Heide en de Vlasakkers naar de finish bij Amersfoort. De route heeft in 't geheel een lengte yan ongeveêr 1000 K.M. WIELRENNEN DE A.S. ZESDAAGSCHE. Amsterdam heeft voorrang boven Berlijn. Van 1016 November ,rolt" de Berlijn- sche Zesdaagsche en van 1723 November, die te Amsterdam. Renners, die te Berlijn rijden, kunnen dus niet den volgenden dag reeds te Amsterdam starten en het spreekt haast wel vanzelf, dat de directies der beide ondernemingen contact gezocht hebben, teneinde te voorkomen, dat zij elkander mogelijk in de wielen zouden rij den. Zooals de heer Fr. Grolms, technisch lei der van den Amsterdamschen Zesdaagsche ons onlangs echter reeds medegedeeld heeft, stelt hij zich op het standpunt, dat de Amsterdamsche Zesdaagsche in geen enkel opzicht ten achter staat bij de Ber- lijnsche, integendeel, dat de Amsterdam sche in belangrijkheid uitgaat boven die in de Duitsche hoofdstad, waarbij uiter aard de minder slechte economische ver houdingen in ons land een rol van betee- kenis spelen. Nochtans hebben beide di recties getracht in gemeenschappelijk over leg tot een bevredigende oplossing voor beide kanten te komen, waartoe de heer Peter, in vroeger dagen een bekend ren ner, thans directeur van het Sportpalast te Berlijn, eenige dagen te Amsterdam vertoeheeft. In een bespreking tusschen de heeren Grolms en Picard voor den Amsterdam schen Zesdaagsche en de heer Peter voor Berlijn, heeft de heer Grolms zich echter nogmaals uitdrukkelijk op het standpunt gesteld, dat in den Amsterdamschen Zes daagsche de sterkste koppels van all, lan den dienen uit te komen. En hoe sterk de positie van Amsterdam na één Zesdaagsche reeds is op de internationale „markt", mo ge blijken uit het feit, dat de heer Peter zich er tenslotte bij neergelegd heeft, dat de Amsterdamsche Zesdaagsche voorrang boven Berlijn zal hebben en dat Berlijn zijn koppels eerst zal samenstellen, zoodra Amsterdam de keuze uit de internationale ploegen zal hebben gedaan. Een prachtig succes, dat garanties in houdt, dat inderdaad te Amsterdam de sterkste Europeesche koppels aan den start zullen verschijnen, getuige reeds het en- gagecren van de beroemde koppels Guim- bretièreBroccardo en Rausch-Huertgen. Zoo komt deze rivaliteit Amsterdam dus ten goede. HET RECORD VAN VAN HOUT. De Sportcommissie van de Nederland- sche Wielren Unie heeft besloten het te Roermond gereden record van den Wiel renner Van Hout, naar het bureau van de Union Cycliste Internatiónal te zenden met verzoek dit record als wereldrecord te willen erkennen. Ofschoon de N. W. U. oorspronkelijk niet van plan was zulks te doen, omdat de betreffende officials naar haar mee ning de reglementen niet geheel naar be- hooren nageleefd hadden, is zulks thans toch geschied omdat het bureau der UCI het record van den Franschen wielrenner Richard wel erkend heeft, trots dat ook in dit laatste geval met het reglement de hand wordt gelicht. De sportcommissie van de N. W. U. is van meening, dat de beide recordpogingen onder dezelfde omstandigheden zijn gere den en heeft daarom ook erkenning van het record van Van Hout gevraagd. LAND- EN TUINBOUW NEDERLAND'S EIER-EXPORT NOG ZEER BELANGRIJK. Duitschland en Engeland blijven het Nederlandsch product vragen in weerwil van concurrentie en hooge invoerrechten. Wij hadden dezer dagen een onderhoud met de directie van de firma D. Enthoven en Zonen, te Aalsmeer, een der belang rijkste eierenexporteurs in ons land, die thans haar gebouwen belangrijk ver groot. Juist dit verrooten van het bedrijf viel ons op in verband met de vele be richten, die omtrent den export van eieren worden gelanceerd. Het blijkt ons meer dan eens, aldus de directie, dat het publiek er geen idee van heeft, welk een vlucht de eierenhandel genomen heeft. Dit zoowel wat betreft het binnenlandsch gebruik als den ex port. De Nederlandsche huisvrouw heeft het ei reeds lang op de lijst van goedkoope voedingsmiddelen staan, maar dat ver klaart nog niet de noodzakelijkheid van het groot aantal „eierenautomaten", dat, vooral op de Veluwe, rondloopt. De pro ductie van eieren bedraagt nog steeds on geveer twee milliard stuks met een op brengst van ongeveer vijf millioen gul den. Omtrent den export kan worden mede gedeeld, dat de Nederlandsche exporteur ten opzichte van zijn Skandinavische col lega's een ongelijken concurrentiestrijd te voeren heeft. Desniettegenstaande bleef de handel op Engeland mogelijk. Voor Duitschland van ouds onze groot ste afnemer, is sinds Mei j.l. een contin gent van 60 pet. toegestaan over den uit voer van het vorig jaar, hetgeen voor acht maanden van 1933 nog circa 450 millioen stuks beteekent. Het invoerrecht bedraagt tot 1 October R.M. 40 per centenaar, van 1 October tot 1 Januari R. M. 30 hetgeen beteekent 1.40 resp. 1.10 per 100 eieren. Ofschoon door deze belasting het Ne derlandsch ei voor den Duitscher meer een luxe- dan een volksartikel geworden is, blijft Duitschland een goede afnemer en zal het bepaalde contingent zeker geplaatst kunnen worden. Hoewel verleden jaar de regeering het gewenscht achtte, de kippenhouders te steunen, en hiervoor, evenals dit jaar, vijf DE LE1DSCHE COURANT vtomout. vakschAol voor landbouwers ir veehouders Huisvesting bij TCerw. Broeders millioen uittrok, is toen de steun in het geheel niet noodig geweest. Ook dit jaar zal het bedrag, dat aan steun wordt uitgekeerd, wellicht gering zijn. Bestonden bij de kippenhouders aanvan kelijk bezwaren tegen de ingevoerde graan- regeling, dank zij de activiteit der be voegde personen is de graancentrale reeds na een week in staat geweest, hen tegen over de verhoogde graanrechten schade loos te stellen, door de voor export be stemde eieren met 0.37 1/2 per 100 stuks te subsidieeren. Niettegenstaande deze optimistische be schouwing, aldus de directie, geven wij den kippenhouders toch in overweging, het hoendertal niet uit te breiden, wijl dit ongetwijfeld tot een ingrijpen der regee ring zou leiden. „Tel." MAATREGELEN TEGEN HET PREPAREEREN VAN KAAS. De Crisis Zuivel-Centrale heeft aan de bij haar ingeschreven kaashandelaren, waaghouders en erkende producenten een rondschrijven gezonden, waarin, gezien het steeds meer toegepaste z.g. prepa reeren van kaas, maatregelen worden aan gekondigd, om dit euvel te bestrijden. Met ingang van 16 October zal de C. Z. C. aan inschrijving als kaashandelaar de nadere voorwaarden verbinden, dat de handelaar niet niet het bezit mag zijn van een toestel of inrichting, met behulp waarvan dit prepareeren kan plaats vin den. Wenscht de bezitter van zoodanig toe stel als kaashandelaar ingeschreven te blijven, dan moet hij hiervan voor 16 Oct. mededeeling doen aan de C.Z.C., zich daarbij bereid verklarende, het toestel te doen verzegelen. Verzuim hiervan kan leiden tot onher roepelijke doorhaling der inschrijving als kaashandelaar. Verder zal het aan den ingeschreven kaashandelaar verboden zijn, handel te drijven in geprepareerde kaas. Er zijn maatregelen in voorbereiding, ingevolge welke aan procudenten van kaas het z.g. prepareeren en de verkoop van geprepareerde kaas verboden zal kunnen worden. VEE-AFLEVERING AAN RUNDVEE- CENTRALE. De voorloopïge afleveringsplaatsen en .tijden. Telkens wekelijks medege deeld. Ook pinken gevraagd. De Minister van Economische Zaken maakt bekend, dat door de Crisis Rund vee Centrale gelegenheid zal worden gebo den aan haar te leveren: drachtig rund vee in alle soorten en kwaliteiten (uitge zonderd kunnen worden by de afname zeer hoogdrachtige dieren) op een daartoe bijzonder aangewezen plaats of by de vee markten in onderstaande gemeenten en op de volgende tijdstippen: Groningen: Dinsdag 17 Oct. van 811 uur; Purmerend: Dinsdag 17 Oct. 1933 van 811 uur; Rotterdam: Dinsdag 17 Oct. van 811 uur; Lochem: Woensdag 18 Oct. van 810 uur; 's-Hertogenbosch: Woensdag 18 Oct. van 811 uur; Zutfen: Donder dag 19 Oct. van 810 uur; Hoogeveen: Donderdag 19 Oct. van 811 uur; Leeu warden: Vrijdag 20 Oct. van 811 uur; Zwolle: Vrijdag 20 Oct. van 811 uur; Utrecht: Zaterdag 21 Oct. van 810 uur. Het ligt in de bedoeling van de C. R. C. wekelijks mede te deelen op welke plaat sen vee zal worden afgenomen. Uit den aard der zaak is het niet mogelijk reeds thans op alle plaatsen, welke daarvoor in aanmerking komen, vee af te nemen. De algemeene werkwijze bij de overna me zal in het kort zyn als volgt: De aangeboden dieren zullen volgens de gebruikswaarde worden ingedeeld in de navolgende klassen: Klasse A: Dieren met volle gebruiks waarde; Klasse B: Dieren welke niet geheel vol waardig zijn; Klasse C: Dieren welke meer afwijken in gebruikswaarde. Overigens zal zoo noodig gebruik wor den gemaakt van klasse A plus; voor die ren met hooge gebruikswaarde doch ge ring gewicht; klasse C min: voor minder waardige dieren. In het bijzonder wordt nog gemeld, dat ongeveer 11/2 jarige, in den winter af kalvende pinken ook kunnen worden ge leverd en het niet de bedoeling is dieren, welke voor af mesten geschikt zijn en door uiergebreken daarvoor in aanmerking ko men, over te nemen. De 'som van overname zal worden be paald naar het levend gewicht in dien zin, dat wordt betaald: Voor dieren in klasse A plus: 34 cent per K.G. Voor dieren in klasse A: 30 ct. per K.G.; Voor dieren in klasse B: 25 ct. per K.G.; Voor dieren in klasse C: 20 ct. per K.G. Bovenstaande prijzen zullen vóór 1 Ja nuari 1934 niet lager worden gesteld dan hoogstens 4 cent onder de bovenge noemde. Wanneer na slachting blijkt, dat de die ren niet drachtig zijn, zullen de prijzen met 20 pet. worden verminderd. Van dieren in klasse C min worden de prijzen per stuk bepaald. Betaling zal zoo spoedig mogelijk plaats hebben door de C. R. C., terwijl elke le verancier dadelijk na de levering een bon voor zijn levering ontvangt KERKNIEUWS MGR. OD. TIMMER O.F.M. Vijftig jaar missionaris in China. In Maart vierde Mgr. Od. Timmer O.F.M. zijn gouden Priesterfeest. Bij die gelegen heid maakten wij reeds melding, dat het 10 Oct. 50 jaar geleden is, dat Mgr. ons land verliet om als Missionaris Apostolicus te gaan werken aan het bekeeringswerk der ongeloovigen in China. Na vier jaar in de provincie Houpe (Vi- variaat I-Tchang) rector te zijn geweest van het seminarie in King-chow, vertrok P. Od. Timmer naar de Provincie Shansi, om in het Zuidelyk gedeelte dier provincie het Vicariaat Luanfu te helpen oprichten. Na achtereenvolgens Pastoor in Klau- chow, Deken in Hongtong en Rector van het Seminarie in Kang-tcheng geweest te zijn, werd P. Od. Timmer na den Bokser opstand in 1900 belast met het bestuur van het Vicariaat en aangesteld tot Vicarius Apostolicus. Man van opgeruimd karakter, vol energie en tact heeft hij het Vicariaat tot grooten bloei weten te brengen. In 1927 nam Mgr. ontslag en geniet nu een welverdiende rust in de door hemzelf gebouwde residentie te Luanfu. Met trots mag Mgr. daar terugzien op zijn 50-jarig Missionarisleven en hoewel de ju bilaris reeds hoog bejaard is, wenschen de Nederlandsche Missievrienden Monseigneur toe een oprecht „Ad muitos Annos". LETTEREN EN KUNST R.-K. STUDENTEN TOONEEL. Een Lidwina-spel van Jac. Schreurs. De R.- K. Studententooneelvereeniging Sanctus Thomas Acquinas te Amsterdam heeft onder regie van Ad. Sassen in studie genomen „De Hemelsche Twistappel", een nieuw tooneelstuk van den priester-dich ter Jac. Schreurs over het leven van St. Lidwina van Schiedam. Arnold Pijper ontwerpt de décors en de costumes voor dit stuk, dat op Woensdag 22 November in den Stadsschouwburg zal worden opgevoerd. RECHTZAKEN Eén dag gratis koopen. De Hooge Raad heeft gisteren verwor pen het cassatieberoep van den Officier van Justitie te 's-Gravenhage in de zaak van A. v. D., gedelegeerd commissaris van het Warehuis te 's-Gravenhage, tegen wien proces-verbaal was opgemaakt we gens het organiseeren van een verboden loterij, door de koopers in het Warenhuis in de gelegenheid te stellen een dag „gra tis te koopen", welke dag in een bepaal de week later pas bekend gemaakt werd. Zoowel de kantonrechter als de Haagsche Rechtbank hadden verdachte vrijgespro ken. KANTONGERECHT TE WOERDEN. Op de Nieuwkoopsche plassen. De Gr. te Zevenhoven-Nieuw- k o o p zou op een anders jachtterrein wild opgespoord hebben door middel van zijn hond. Verdachte ontkende en zeide dat hij met zijn roeiboot op de plas was en alstoen de hond in het water sprong. Al daar kan van wild opsporen geen sprake zijn. Getuige de B. en zijn zoon verklaar den dat zij veel last van verdachte had den. Telkens en telkens weer jaagde hij op hun terrein. Eisch 20.boete of 10 dagen hechtenis. Het vonnis luidde 10. of 2 dagen hechtenis. Verdachte is werk loos. Het boterwetje. A. H. te Woerden had zijn controle- boek niet goed bijgehouden. Hij erkende en zeide vroeger veel boter te verkoopen maar nu niet meer. Ze is voor een werk man te duur. De verkoop van boter botert niet. Vonnis 7.50 of 3 dagen hechtenis. Geen bouwvergunning. J. G. L. te Woerden had geen ver gunning bekomen om te bouwen. Er moest op het R. K. voetbalveld een lokaal gebouwd worden en de vergunning was niet vroegtijdig bekomen. Het vonnis luidde 15.of 3 dagen daar verdachte het feit erkende. Hij vond de straf echter veel te hoog. Visschen zonder vergunning mag niet. v. R. te Woerden had gevischt üi vischwater van een ander zonder schrifte lijke vergunning te hebben bekomen. Hij erkende en voerde aan dat hij niet wist dat het „verboden water" was. De kan tonrechter zeide dat men als regel aan moest nemen dat men nergens zonder vergunning visschen mag. Wil men toch visschen in een bepaald water, dan vraagt men aan den eigenaar schriftelijke vergun ning. Blijkt dat 't water „vrij" is, dan heeft men alzoo het zekere voor het onzekere genomen iets wat nooit kwaad kan. Het vonnis luidde tenslotte 3.of 1 dag hechtenis. DERDE BLAD PAG. 10 Arbeidswet J. B. bakker te Woerden had de Ar beidswet overtreden doordat hy zijn knecht langer dan mocht had laten werken. Verdachte erkende het feit en zeide dat hij ziek was geweest en het werk toch klaar moest komen. De kantonrechter zeide dat de knecht gezegd heeft altijd over te moeten werken. Verdachte antwoordde daarop dat die jongen zenuwachtig is en men hem kan laten zeggen wat men graag hooren wil. De milde straf luidde 6.of 2 dagen hechtenis. Stopteeken opvolgen. H. te Wo erden reed met zijn ver loofde op de motorfiets bij de reclame zuil bij de Smallebrug te Woerden. Het was alstoen en aldaar druk zoodat de ver keersagent H. een stopteeken gaf. H., zoo wel als zijn duozitster, zagen dit niet en reden door. Proces-verbaal volgde en op de terechtzitting hoor de verdachte zich veroordeelen tot een geldboete van 3. of één dag. Boter-wet-ellende. v. d. W. te Linschoten had een pot ongemerkte boter vervoerd. Hij erkende het feit en zeide zeer gedupeerd te zijn met die boter wet. Verkocht hij voorheen veel boter thans zoo goed als niets. De boter is te duur. Eisch 30.boete of 10 dagen hechtenis met verbeurd-verklaring van de boter. Het vonnis luidde 20.of 4 dagen hechtenis. v. B. veehouder te Linschoten had aan den vorige verdachte de boter afge leverd. Hij zeide de merken verscheurd te hebben, zoodat toch feitelijk betaald was. Eisch 40.of 10 dagen. Vonnis 25. of 5 dagen hechtenis. Jeugdige autobestuurder. D. B. te Linschoten had onder de Meern een jongen van 17 jaar zijn auto laten besturen. Verdachte gaf toe en zeide dat hij niet erg goed geworden was. Dit werd direct geloofd, zoodat het milde von nis 8.of 2 dagen luidde. Wapenwet. De Gr. te Zevenhoven had 2 jacht geweren in huis gehad zonder vergun ning. Hij zeide, dat het oud roest was. De geweren kwgmen ter -tafel en toen viel het nog al mee. Vonnis 8.of 2 dagen met verbeurd-verklaring van de wapens. INGEZONDEN STUKKEN De ellende der hypotheekboeren. Geachte Redactie. Verleen mij plaatsruimte voor het vol gende; bij voorbaat mijn dank. We hebben ons te voegen naar de tijden die zich voordoen, maar helaas zijn hypo- theekbedrijven, in hoogconjunctuur jaren genomen, ten doode gedoemt. We hebben in uw blad van 11 dezer een noodkreet van ons Kamerlid, den heer M. v. d. Weijden, over de ellende der hypothe ken in hoog-conjunctuur genomen, gelezen. Daar behoeven we niets meer aan toe te voegen. Volkomen waar. Maar het zal de komende jaren nog wel verergerd worden, wanneer niet spoedig hulp komt opdagen. Ziet maar eens, waar wij plattelanders naar toe gaan: Saneering Bloembollen, Inkrimping Groententeeit, afslachting veestapel. De landerijen zullen nog meer dan de helft gaan dalen in prijs, en dan te weten voor een te hooge hypo theek rente te moeten opbrengen. Het af zetgebied voor onze producten in het bui tenland is voor het meerendeel afgeloopen. Maar, zult ge mij antwoorden, de Regee ring helpt toch den landbouwer. Ziet maar eens de nieuwe wetten voor dit en dat. Maar met al deze noodwetten zakt de hy- potheekboer nog dieper in het moeras. We staan op met belasting en we gaan er mee naar bed. Voor ontelbare velen beteekent dit een belasting op je levensadem. Maar geen wet voorziet in de nooden van den geldnemer. Alleen voor den geldgever, door middel van executie. Alsof de nemer van een te hooge hypotheek alleen de schuld draagt. Waar blijft de beschermer voor de oudste rechten, en bij wie rust de schuld vraag in deze? De gever of de nemer? Het antwoord laat ik aan den lezer over. Het gaat maar niet aan, om een eerbare land man uit zijn stede te scheuren en geheele families te doen verarmen. Neen, hier moet een wettelijke saneering plaats hebben; dit is de eenige denkbare oplossing. J. A. DE GROOT. Zoeterwoude, 14 Oct. 1933. Vader ik kan 't laat ste woord van 't kruis woordraadsel niet vin den. Het laatste woord? Wacht, ik zal moeder even roepen. (Ideas).

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 10