MAANDAG 16 OCTOBER 1933 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 9 GEMENGDE BERICHTEN ERNSTIG MOTORONGEVAL. Berijder gedood, duorijdster zwaar gewond Gistermiddag ongeveer 5 uur had op den Rijksstraatweg te Soesterberg een motor ongeluk met doodelijken afloop plaats. In een bocht van den weg passeerde een luxe auto welke uit de richting Amersfoort kwam in zeer snelle vaart een motorrij der; een botsing was onvermijdelijk. De motorrijder en de duopassagiere werden gegrepen en tegen den weg geslingerd. De motorrijder de 20-jarige J. de G. uit Maar tensdijk was op slag dood. Zijn lijk is door de politie in beslag genomen. De duo passagiere Mej. M. A. de G. uit Hoens- broek, bekwam zeer ernstige verwondin gen en werd in bewusteloozen toestand naar het ziekenhuis te Amersfoort over gebracht. Men vreest voor haar leven. DOOR AUTOBUS GEDOOD. Plotseling den weg overgestoken. Zaterdagavond te 6 uur is te Dongen de 18-jarige mej. Swans, doordat zij plotse ling den weg overstak door een autobus van de Zuider stoomtramweg Maatschap pij gegrepen en op slag gedood. DOOR AUTO OVERREDEN. Bejaarde man gedood. f De 70-jarige Hofman uit Bussum, die Za terdagmiddag bij het oversteken van den Rijksweg bij Naarden door een auto ge grepen werd en A een hoofdwonde en een hersenschudding naar de Majella- stichting te Bussum is overgebracht, is Zondagmiddag aan de gevolgen daarvan overleden. MOTOR DOOR AUTO GEGREPEN. Jongentje gedood. Op den Rijksweg NijmegenDen Bosch is gisteravond omstreeks half zeven een ernstig ongeluk met doodelijken afloop gebeurd. De heer Van Dungen uit Nijme gen kwam met zijn motor uit Nijmegen, met op de duo zijn neefje. In de nabijheid van Grave draaide hij, blijkbaar om terug te keeren, plotseling dwars over den weg.* Een automobilist, de heer ten Bos uit Al melo, welke uit de richting Den Bosch kwam, bemerkte dit te laat en reed op den motor in, met het gevolg, dat de heer van D. en zijn neefje dat op den duo zat, eraf geslingerd werden en op den weg liggen bleven. Geneeskundige hulp was spoedig ter plaatse. De jongen had een zware her senschudding bekomen en is nadat hij naar het St. Canisius Ziekenhuis te Nijmegen was overgebracht, aldaar korten tijd na aankomst overleden. De heer van D. had zware verwondingen bekomen en werd eveneens in het St. Canisius-Ziekenhuis opgenomen. Het motorrijwiel werd zwaar beschadigd. DÉ GEVOLGEN VAN WOEST RIJDEN. Motorrijder gedood. Gistermorgen omstreeks 11 uur is op den Vierhuister weg nabij Leeuwarden een ern stig motorongeluk gebeurd. De 23-jarige motorrijder Zandbergen Jr. feed met snelle vaart huiswaarts. Plotseling kwam de zij span Vein zijn motor met een boom in aan raking. Z. werd van den motor geslingerd en bleef zwaar gewond liggen. Toen de politie arriveerde was Z. reeds overleden. Hij stond als een zeer woest rijder bekend. MIJNWERKER GEDOOD. Onder vallend gesteente. Vrijdagavond is in de ondergrondsche werken van Staatsmijn Emma te Heerlen de 25-jarige ongehuwde houwer J. B. Stuit door vallend gesteente getroffen en zwaar gewond. Enkele uren later overleed hij in het St. Joseph Ziekenhuis. BOTSING TUSSCHEN TRAM EN AUTO. Locomotief en wagon omgeslagen. Zaterdagmorgen aldus meldt „De Tel.", heeft in 't Arnhemsche Broek by 't via- dust van Plattenburg een hevige botsing plaats gegrepen tusschen een vuilnisauto van de Arnhemsche Gemeentereiniging en een goederentrein van de G. T. M., die het zand voor de demping van de Lauwers- gracht vervoert. De trein bestond uit een locomotief en tien met zand geladen wa gens en ging in de richting Arnhem, toen plotseling van onder de poort de vuilnis auto naderde. Noch de trei, noch de auto had groote snelheid en toch was een bot sing onvermijdelijk. Vlak achter de ca bine werd de auto door de locomotief ge grepen, waardoor zij een halven slag om draaide, doch op vier wielen bleef staan. Voor den trein had de botsing evenwel ernstiger gevolgen. Want doordat de loco motief aan de linkervoorzijde door de auto werd tegengehouden, en er door de zware lading wagens een groote druk werd uitgeoefend, kantelde de locomotief naar rechts. Ook de wagen, die aan de lo comotief gekoppeld was, sloeg om, terwijl de tweede wagen uit de rails liep. Het mag een wonder heeten, dat er geen persoonlijke ongelukken bij te be treuren zijn. Het merkwaardige geval deed zich voor, dat van de auto alleen de linker chassis- balk ontzet werd, terwijl de materieele schade van de tram veel grooter was. Een materialenwagen kwam omstreeks negen uur uit Doetinhem, waarop onmiddellijk een aanvang werd gemaakt met het oprui- mingswerk. BRAND IN DEN HAAG. Gistermiddag omstreeks drie uur heeft een uitslaande brand gewoed op de zol derverdieping van het perceel Houtman- straat 38 te 's-Gravenhage, welke vermoe delijk is ontstaan doordat een bewoner, die daar een kamer had gehuurd, in een kast vonken uit een brandende pijp had laten vallen. De zolderkamer en een stuk van den zolder brandden uit, terwijl het dak eveneens door de vlammen werd aan getast. De brand werd met twee stralen door de brandweer gebluscht. BRAND IN EEN LOGEMENT TE ARNHEM. Gisteravond omstreeks half zeven brak te Arnhem brand uit in het logement „De Kleine Oord" gelegen op den hoek van de Kleine Oord en de Weverstraat en bewoond door zekeren H. De brand was het eerst zichtbaar op de tweede verdieping aan de zijde van de Weverstraat, waar het vuur in het aldaar in groote hoeveelheid aanwezige bedde- goed gretig voedsel vonden. De eerste verdieping, benevens het aan de Kleine Oord gelegen café met bewoning kreeg groote waterschade. Verschillende bewoners van het logement, w.o. eenige Chineezen, die met snuisterijen langs de huizen venten, werden hierdoor gedu peerd. De oorzaak van den brand is tot dus verre onbekend. LIEFDESDRAMA OP HET EILAND URK. Oorijzer redt meisje het leven. Een bloedig liefdesdrama heeft zich Za terdagmiddag omstreeks vijf uur op het eiland Urk afgespeeld. De 27-jarige J. L. heeft zijn verloofde een ernstige steek wonde in den hals toegebracht. Vrijdagavond kregen de jongelui ruzie en toen reeds bedreigde de man het meis je, meldt de „Tel." Zaterdagmiddag kwam hij het hotel binnen, waar het meisje in dienstbetrekking is en vroeg haar of de zaak weer in orde was en zij de verkee ring wilde voortzetten. Het meisje bleek hiervoor echter niets te gevoelen en zeide hem, dat zij niets meer met hem te maken wilde hebben. Plotseling vloog L. op haar toe en stak het meisje met een knipmes in den hals. Het slachtoffer vluchtte hierop luidkeels gillend de biljartzaal binnen, waar toevallig juist niemand aanwezig was. De dader, ziende dat er bloed uit den hals van het meisje stroomde bracht zich hierop zelf verwondingen aan den hals toe en trachtte zich den pols open te snij den. Hij viel neer en bleef bloedend op den grond liggen. Spoedig was de gemeentelijke genees heer en de politie ter plaatse. Het meisje werd na door dr. Vonk te zijn verbonden naar haar woning overgebracht. Gelukkig bleek de kracht van den messteek gebro ken te zijn doordat het mes was afgestuit op het ooryzer dat het als Urksche geklee- de meisje op het hoofd droeg. De dader werd naar het politiebureau vervoerd. Nadat procesverbaal tegen hem was opgemaakt werd hij voorloopig op vrije voeten gesteld. Het bleek bovendien, dat hij niet ernstig was gewond. Toen hij evenwel aan de politie verklaarde, dat hij in den loop van den avond zijn aanvan kelijk voornemen om het meisje om het leven te brengen niet zou nalaten uit te voeren, heeft de burgemeester daarop be vel gegeven den man in verzek: "de bewa ring te stellen, waarna hij in de cel -an het gemeentehuis werd ingesloten. Hedenmorgen is de bloeddorstige min naar naar Alkmaar overgebracht en daar ter beschikking gesteld van de Justitie. Het voor het rustige eiland ongewone voorval veroorzaakte een hevige beroering onder de bevolking. SMOKKELAUTO ONDER VUUR GENOMEN. Inzittenden later gearresteerd. Zaterdagmorgen omstreeks drie uur reed een Chevrolet-auto, genummerd N 32325, met groote snelheid van uit België de eer ste douane-post op den weg naar Nispen voorbij. Toen evenwel de tweede douane post werd genaderd trachtte de auto we derom in vliegende vaart voorbij te komen De douanebeambten namen de auto ech ter onder vuur, waarbij een schot midden door den radiateur drong, zoodat het wa terreservoir leeg liep. De chauffeur raakte het beheer over zijn stuur kwijt en de auto vloog tegen een paal met bord, bepalende een maximum-snelheid!! en buitelde in de sloot. De beide inzittenden wisten evenwel toch nog te vluchten, ter wijl de auto met 150 K.G. margarine in beslag genomen werd. De smokkelaars, die in de richting Roo sendaal waren gevlucht, werden daar te 6 uur in den morgen in de Molenstraat aangetroffen en door de politie gearres teerd. Bij onderzoek bleek het tweetal te Breda thuis te behooren, waarheen zij ver volgens zijn overgebracht, echter om in het huis van bewaring te worden opge sloten. EEN NIEUWE SMOKKELAARSTRUC, DIE GEEN SUCCES HAD. Twee Tilburgenaars in België gearresteerd. Woensdagmorgen werd de garage-Otten Telegraafstraat te Tilburg opgebeld door iemand, die verzocht met een blauwen Ci- trooën-wagen voor te komen rijden aan 'n bepaald pand aan den Korvelschen weg aldaar. De opdrachtgever deelde nog me de, dat hij liefst had dat de wagen zou worden bestuurd door den chauffeur, P. A. A. H. wonende Zeestraat aldaar. Men zeide den wagen noodig te hebben voor een rit naar Amsterdam. Nadien is echter gebleken, dat de bedoelde chauffeur met den Tilburgschen smokkelaar P. M. onder I een hoedje heeft gespeeld en dat zij de j auto hebben gebruikt voor het smokkelen van boter uit België. Zij hebben echter niet bepaald geboft, UIT DE RADIOWERELD Programma's voor Dinsdag 16 Oct. Huizen, 1875 M. KRO-uitzending, 4.005.00 HIRO. 8o00 Morgenconcert. 8.00 Gramofoon. 11.30 Godsdienstig halfuurtje door pas toor Perquin. 12.15 Lunchconcert door het K. R. O.- orkest, afgewisseld door gramofoonplaten. 2.00 Vrouwenuurtje. 3.00 Gevarieerde solisten-programma door leden van het Weensch Radio-orkest. 4.00 Afgestaan aan den HIRO. 5.10 Voor-avondconcert door het Weensch Radio-Orkest, afgewisseld door Causerie van H. Snoek over „Nederlandsch Fabri kaat". 6.40 Esperanto-cursus. 7.15 Prof. lector Jos. v. Wely O.P. over „Gezag vóór Profetisme", daarna gramo foon. 7.45 Verbondskwartiertje. 8.05 Aansluiting aan de Stadsschouwburg te Amsterdam, waar opgevoerd wordt ,,Im weissen Röss'l (Ein Gruss aus Oesterreich) operette van Fritz Hirsch. Te 10.00 en 11.10 Vaz Dias. Te 10.05 Herman Levy over „De veiligheidsweek van de K. N. A. C.". 11.15 Het Weensch Radio-Orkest. Hilversum 296 M. AVRO-uitzending, 5.30—6.00 VPRO, 6.30—7.00 RVU. 8.00 Gramofoonplaten. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gramofoonplaten. ÏO.^O Orgelconcert, P. van.Egmond Jr. M. m. van A. Stroink (zang). 11.00 Kook- en bakpraatje door Mevr. R. LotgeringHillebrand. 11.30 Vervolg concert. 12.002.15 Omroeporkest o. 1. v. N. Ger- harz, m. m. v. „The Hollandia Three" (Ac cordeon). 2.30 Vervolg omroeporkest. 3.00 Knipcursus door mevr. I. de Leeuw- van Rees. 4.00 Pianorecital door T. Don. 4.30 Radio-kinderkoorzang o. 1. v. J. Ha mel orkest. 5.00 Voor de kinderen. 5.30 Jeugdhalfuur van de VPRO. 6.00 Han's Schindler orkest. 6.30 RVU. Dr. G. J. Geers (mezzo-so praan). Aan den vleugel: E. Veen. 7.30 Engelsche les door Fred Fry. 8.00 Vaz Dias. 8.05 „De facetten van het orgel" (Gramo foonplaten). 9.30 „Waarom zwijgt Margaret Hamilton van M. Barringer. 2de bedrijf o. 1. van Kommer Kleyn. 10.15 Hans Schindler's orkest. 11.00 Vaz Dias en gramofoonplaten. 11.1512.00 Gramofoonmuziek. Daventry,H»>54 m. 10.35 Morgenwijding. 10.50 Tijdsein en berichten. 11.05—11.20 Lezing. 11.20 Dito. 12.20 Orgelspel R. New. 12.50 Het Paramount-Astoria-orkest. o. 1. v. Anton. 1.50 Midland Studio-orkest o. 1. v. F. Can- telL 2.20 Voor de scholen. 2.50 Muzikale causerie. 3.55 Fransche les. 5.25 Lezing. 4.50 Kamermuziek door S. Crawley (so praan) en het „Philharmonic" strijkkwartet 5.35 Kinderuur. 6.20 Berichten. 6.50 Handel-aria's door S. Allen (so praan). 7.10 Duitsche causerie. bericht de „Msbd.". De auto is namelijk op haar smokkeltocht aan de Belgische grens vermoedelijk bij Zundert of Strij- beek door douanebeambten beschoten. De smokkelaars zijn daarop met de auto de grens overgevlucht naar België, waar zij hebben getracht de auto te verkoopen. De candidaatkooper te Meerhout (België) 7.40 BBC-orkest o. 1. v. W. Braithwaite, m. m. v. D. Wi^e (viool). 8.50 Lezing. 9.20 Berichten. 9.40 „Pursuit", hoorspel van C. Lewis. 10.55 Voordracht. 11.0012.20 Lew Stone en de Monseig neur Band. „Radio-Paris", 1724 m. 8.15, 12.20, 1.25, 7.10, 7.40 en 8.20 Gramo foonplaten. 8.50 „Marie Victoire" spel van Maeter linck. Kalundborg 1153 ra. 11.201.20 Concert uit „Rest Wivex" 2.204.20 C. Rydahl's orkest. 7.20 Fransche balletmuziek, o. 1. v. Emil Reesen. 7.55 Vocaal concert. 8.10 Radiotooneel. 9.50 Opera-muziek door het Omroepor* kest o. 1. v. Reesen. 10.3011.50 Dansmuziek. Langenberg, 473 m. 5.25, 6.35 en 10.45 Gramofoonplaten. 11.20 Concert. 12.35 Dito. 2.10 Gramofoonplaten. 3.20 Omroeporkest o. 1. v. Weber. 4.20 Concert. 6.20 Concert. 7.30 Radio-tooneel. 8.40 Weragorkest o. 1. v. Kühn. 10.00 Dansmuziek. 10.20 Süragorkest o. 1. v. Görlich, m. m. van solisten. Rome, 441 m. 8.05 Concert door mandolinekwartet en Marg. Cossa (sopraan). 8.50 Radiotooneel. 9.20 Concert door M. T. Pedicoli (so praan) en A. Sernicoli (tenor). Hierna gra mofoonplaten. 10.20 Berichten. Brusse 1, 338 en 508 m. 338 meter: 12.20 Omroepkleinorkest o. 1. v. Leemans 1.30 en 5.20 Gramofoonplaten. 6.50 Omroepkleinorkest o. 1. v. Leemans. 8.2010.20 Muzikaal allerlei. 508 meter: 12.20 Gramofoonplaten en pianorecital. 1.30 Omroepkleinorkest o. 1. v. Lepmans. 5.20 Symphonic concert o. 1. v. Meule- mans. 6.35 Gramofoonplaten. 6.50 Cello-recital. 7.20 Zangvoordracht. 8.20 Symphonieconcert o. 1. v. Meule- mans. 9.2010.20 Vervolg Symphonieconcert o. 1. van Meulemans. Deutschlandsender, 1635 m. 7.30 Gramofoonplaten. 8.20 Dansmuziek door orkest o. 1. var Gaden. 9.20 en 10.05 Berichten. 10.2011.20 Noragorkest Gemeentelijk Radio-Distributiebedrijf te Leiden. (3e Prograrrtma) 8.0012.00, Langenberg. 12.2015.20 North Reg. 15.2017.20 Deutschlandsender. 17.20—19.35 Brussel (VI.). 19.35afloop. Rome. (4e Programma). 17.3019.50 Brussel (Fr.). 19.50afloop Weenen. (Wijzigingen voorbehouden). vertrouwde echter de zaak niet en stelde de politie van het geval op de hoogte. Het gevolg was, dat de beide Tilburge naars werden gearresteerd als verdacht van verduistering der auto. Ze zijn in de gevangenis te Meerhout opgesloten in af wachting van het verdere onderzoek. FEUILLETON. VREEMDE KAPERS OP DE KUST. Naar het Engelsch bewerkt door J. VAN DER SLUYS. 9) Ze heeft mij verteld, dat zij door een raam zag, dat de vier mannen drei gend om den baron heen stonden, maar zij was zoo volkomen weerloos, dat zy den raad van den butler opvolgde, haar fiets uit de schuur aan de Zuidzijde van het huis haalde, en in volle vaart weg reed. Dat was feitelijk heel verstandig van haar. Alle dienstmeisjes lagen te bed, ook de tuinbaas. Zijn knechten wonen in het dorp, dus de eenige mogelijke toevlucht was het dichtstbijzijnde politiebureau. Zy vond het hek van het park openstaan, wat zij als een gelukkig toeval beschoupwde. Ik geloof dat uw vermoeden juist is, dat haar geruischlooze en snelle vaart den man die den auto bewaakte, verraste, indien er tenminste een was.-In ieder geval kon hy haar niet meer tegenhouden. Tot zoover is de geschiedenis duidelijk genoeg. De inspecteur zweeg een oogenblik en nam Royson's lijstje op. Let op de eigenaardige volgorde der gebeurtenissen zei hij. U begint het verslag om half twee. Toen kwam juffrouw Macdonald voorbij, en, met de vaart, waar mee ze reed, kon zij in vijf minuten van af het hek tot hier gekomen zijn. Wanneer men nog eenigen tijd rekent voor den dood van den butler, en een minuut of vijf, dat het meisje uit het raam van de bibliotheek keek en haar fiets ging halen, dan begon de geschiedenis om één uur twintig, of, la ten we zeggen, één uur negentien. Om één uur een en dertig, of twaalf minuten later werd, naar we vernemen, op Juan Garcia geschoten, terwijl hij zijn stiefzuster ach terna ging. Hij zelf heeft tusschen twee haakjes nog geen woord er over gezegd, dat iemand op hem geschoten.heeft. Hij verklaart, dat hij op zijn eigen kamer was, toen het la waai begon en dat de gewapende mannen al weg waren, toen hij, tegelijk met eenige verschrikte dienstmeisjes, beneden kwam. De aanvallers deden niet de minste po ging om 't huis te plunderen, en hoewel ze geen tegenstand ontmoetten schoten ze alle bedienden, die ze in het oog kregen, on middellijk neer. Hoe vreemd! Hoe onge woon voor misdadigers! Verder zou men zich kunnen voorstellen, dat deze men- schen, de Garcia's bedoel ik, als Spaansche aristocraten moeilijkheden verwachtten van den kant van oproerige landgenooten, maar neen,, zij bleven tot laat in den nacht op .terwijl ze een afgelegen landhuis geheel onbeschermd laten, met deuren, die in een oogwenk opengebroken kunnen worden. De baron, die den dood van zijn beide bedienden met een vreemde onver schilligheid opvat, vertelde mij zelfs, dat hij iederen nacht tot laat zit te werken. Dat is alles. Werken? Waaraan zou hij zitten werken? Wanneer juffrouw Macdonald hem daarbij helpt, dan kan zij daar het ant woord op geven. Dat heeft zij nog niet gedaan. Zij raakte min of meer van streek en moest naar haar kamer gebracht worden. Ah! Het is niets te verwonderen na den val, dien u beschreven heeft. Ja, inspecteur, maar zij komt om vier uur bij mij thee drinken. Mijn gaan naar het dorp is een poging mijnerzijds om wat gebakjes machtig te worden. Ik ontmoet te haar bij het inrijhek, toen ik u hier heen volgde. Zij had het een of ander met mij te bepraten, zooals ze zei, en, omdat ik u niet zoolang kon laten jachten, stel de ik voor, dat zij hier zou komen thee drinken. Hobbs keek op zijn horloge. Mag ik een pijp opsteken, voordat ik weg ga? zei hij. Er is tijd in overvloed Het is nog geen half drie. U is zoo openhartig geweest, legde hij uit. Er bleef mij niets anders over dan het ook te zijn. Dr. Ensley is het met mij eens, dat het een bijzonder knappe jonge dame is, vervolgde Hobbs. Zoo, maar haar knap gezichtje heeft niets met deze zaak te maken. Misschien niet. Voorloopig zou ik dat niet durven zeggen. Jackson en de agent, dien Juan Garcia tegen het lijf liep, nadat hij u op den weg. gepasseerd was, vertelden mij, dat het hem niet om de po- politie of den dokter te doen was. Ze vroegen hem uit en toevallig zagen ze den auto van den dokter voor het huis van een vriend staan, zoodat zij zich met hem terugspoedden naar „The Homestead". Zelfs toen vond hij het maar half goed, dat men mij waarschuwde. Hij ging niet mee naar binnen maar vloog den weg over naar Woolcraft. Hij was om kwart over twee zoo opgewonden en van streek, dat ik hem vrijwel dwingen moest om in de auto mee terug te gaan, terwijl ik één van mijn mannen op zijn motorfiets liet volgen. Hij wist mij niets te vertellen over den moord en de moordenaars. Zijn eenige zorg was het meisje. Hij huilde bijna toen hij hoorde, dat zij veilig thuis gekomen was, geen vijf minuten nadat hij naar Woolcraft wegreed. Meneer Hobbs, zei Royson na een pauze, ik zal uw voorbeeld volgen en ook een pijp opsteken. Ik weet, dat het een dwaze vraag is, hernam Hobbs maar heeft u eenige aanwijzingen omtrent de identiteit van die er op losschietende automobilisten? Niet de minste. Ik ben er niet er op doorgegaan, maar het is duidelijk, dat, wanneer er een ernstige poging gedaan was, de politie den auto om een uur of drie in den morgen op één der hoofdwegen had kunnen aanhouden. Ik kan het niet over my zelf verkry- gen om er veldwachter Jackson hard over te vallen, daar ik door het gedrrag van Juan Garcia evenzeer verbijsterd was als hij door de houding van den vader. Geen woord zei de jonge meneer tegen mij over een auto, of over den aanslag, die later op hemzelf was gepleegd. Hij kon aan niets anders denken, dan aan juffrouw Shiela's veiligheid. Hebt u nagegaan, waarom die jonge man eerst de richting van ons dorp in sloeg inplaats van naar Woolcraft te gaan? Want ik zou haast zeker durven zeggen, dat de bewoners van „The Homestead" Woolcraft als hun centrum beschouwen. Ik heb ze geen van allen hier in de buurt gezien. Ik verwachtte, die vraag, meneer Royson. De tuinbaas Taylor werd wakker van de schoten en zag juffrouw Shiela de laan afvliegen. Hij vertelde dat aan meneer Juan en kreeg den wind van vo ren, toen deze onverrichterzake uit het dorp terugkwam. Niemand vermoedde na tuurlijk, dat zij hier by u wasKom, ik ga eens opstappen. Ik loop zoover met u mee. Dat zou ik liever niet doen, meneer Royson. En wanneer we elkaar toevallig ontmoeten, laat dan niet blijken, dat we elkaar kennen. Er zijn veel te veel loervo- gels hier in de buurt. U zoudt verbaasd zijn, wanneer u wist hoe vaak uw doen en laten door een verrekijker wordt gade geslagen. Wat zegt u, van m ij? Van iedereen, Er is bijna geen man of vrouw in het dorp, die niet een verre kijker of een binocle bezit en hem weet te hanteeren ook. Wat ik nog zeggen wilde, heeft de po litie het schieten bij het hek gehoord? Ja en neen. Zij schreven het knallen toe aan den uitlaat van de motorfiets. Maar één van de kogels is in een boom ge drongen, dus er is geen twijfel meer aan. Dat feit is mij ontgaan, lachte Roy son. Mijn excuur is, dat ik niet veel tijd had. O maar toen u bij het hek was, hebt u de omgeving grondig verkend. Werkelijk? Dan zult u waarschijn lijk ook wel hooren van mijn ontmoeting met juffrouw Macdonald. Dat zou mij niets verwonderen. Er staat een agent verdekt tusschen de boo- men. Zijn orders zijn om zijn aanwezig heid niet te verraden, tenzij hijzelf iemand om nadere inlichtingen wenscht aan te spreken. Prachtig. Nu, misschien zie ik u van avond nog, wanneer u den man van Scot land Yard hierbrengt. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 9