STER TABAK MAANDAG 16 OCTOBER 1933 DE LE1DSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 7 Wat gij ook voor Uw tabak betaalt, als 't NIEMEIJER's STERTABAK is; O krijgt ge het beste vooKr+Ute geld. Ster-tabak ïjf wcrkrifcbaar in ver- schillen^e pjrljzejl, doch elke soort is kaMuren il h/ar prijsklasse. Ieder tfekjV Ster-lijbfek biedt meer geur fin Smaak, dan welk ander \merk <jdjc. Wie nog geen Ster-rooker \is, weel nag (liet, hoe hij het hoogste Yookcgene^oor z'n geld kan krijgen. Koop ]eens een pakje Ster-tabak '"oljand's populairste merk - gij blijit bij NIEMEIJER'S £>i/&>ridde<&e&tef ALPHIAV. S. 0—1. Na het vertoonde in haar vorige wedstrij den is het spel van Alphia ditmaal sterk tegengevallen. Hoewel technisch beter spe lende aan L. V. S. was haar techniek toch meestal niet tegen de snelheid der Leidena- ren opgewassen. Het eenige doelpunt van U. V. S. door een grove blunder van keeper Radstok reeds in de eerste minuten ge scoord, zal op het Alphia-elftal wel van een eenigszins deprimeerenden invloed geweest zijn. Reeds na 5 minuten heeftbUVS op on verwachte wijze succes, wanneer Arbouw een zacht schot inzendt, dat Radstok uit zijn handen laat vallen, waarbij de bal enkele decimeters over de doellijn rolt (01). Door deze tegenslag raakt Alphia de kluts kwijt, waardoor de gasten regel matig in den aanval zijn. Alphia bepaalt zich tot eenige uitvallen, die echter steeds door de trapvaste UVS backs of in laatste instantie door keeper Kramp worden on derschept. UVS keert met snelle open aanvallen steeds weer terug. Radstok maakt nog eenige blunders, waardoor hachelijke momenten voor het Alphia-doel ontstaan, doch doelpunten blijven op onverklaarbare wijze uit. Alphia weet zich eenigszins los te werken en zet een serie goede aanval len op. Kramp verdedigt zijn doel echter met veel bravour. Eens stompt hij een ge weldige kogel van Rodenburg, subliem over de lat, UVS zit ook -liet stil en wringt zich weer door de Alphia verdediging heen, maar het schot der voorwaartsen is hope loos zoek, terwijl Plateele veelal te zelf zuchtig is. De rust breekt dan ook ongewij zigd aan. De tweede helft begint weer di rect met een uiterst gevaarlijk moment voor het Alphia-doel. De kans om de voorsprong te vergrooten, gaat echter verloren, doordat een der UVS-spelers hands slaat. Alphia krijgt haar zelfvertrouwen weer terug en begint steeds meer in den aanval te komen. De thuisclub houdt het spel echter tekort, hetgeen een kolfje naar de hand is, van de stevige UVS-backs en bovendien goede ge legenheid geeft, om steeds weer met snelle aanvallen verwarring in de Alphia-ach- terhoede te stichten. UVS gaat zich op ver dedigen toeleggen, waardoor ec.voor Alphia geen doorkomen aan is. Alphia krijgt een groot aantal corners te nemen, die niets opleveren. Plots gaat Beekman er alleen tusschenuit, doch hij mist op enkele me ters voor open doel, hopeloos, de Jong raakt geblesseerd, hij wordt door W. Jong vervangen. Reumerman verhuist naar de midvoorplaats. iDt blijkt eenige verbete ring, doch de UVS achterhoede weet de felle aanvallen van Alphen te doorstaan, zoodat het einde komt met een zwaarbe- vochte onverdiende overwining voor UVS. CELER1TASLUGDUNUM 1—3. In dezen wedstrijd stond de scheidsrech ter de heer Jonker in het teeken der al- gemeente belangstelling. Zijn beslissingen waren meestentijds zoo aanvechtbaar, zon der daarbij partijdig te zijn, dat men in het veld soms niet wist hoe men het had. Met den buitenspelregel lag de arbiter, die in het algemeen belang er beter aan deed het scheidsrechteren er aan te geven, al heel erg overhoop. Een door Mom ge scoord doelpunt, dat van alle smetten vrij was, werd met groot gebaar geannuleerd, terwijl het door v. Weerlee gescoorde doel punt, dat werd toegekend, in opgelegde buitenspelpositie werd gemaakt. Dat een en ander het spelpeil niet bevorderde, is te begrijpen, van goed samenspelen v w geen sprake, terwijl het geh~-J aan weers zijden een rommelig en indruk maakte. Het eerste begin is voor de rood-gelen, die enthousiast van wal steken. De voorhoede is echter niet erg op dreef, enkele goede scoringskansen worden grandioos gemist. De Leidenaars herstellen zich spoedig en we zien dan een gelijk opgaande strijd. Na 15 min. krijgt Mom het leer keurig van v. d. Laan toegespeeld, een korte drubbel en knalhard suist het leer in de touwen. Om.de een of andere overtreding, niemand snapte 't ware van de zaak, wordt het in derdaad keurige doelpunt ongeldig ver klaard. Niet ontmoedigd behoudt groen wit het beste van het spel en na go--1 sa menspel in de voorhoede gelukt het Mom kort hierop Lugdunum de leiding te geven (01). Na een kort Celeritas-overwicht, maakt Lugdunum het den Haagschen doel man uiterst lastig; hij kwijt zich "Mer uitstekend •'•an zijn taak. *Tet wisselende kansen breekt de rust aan met 10 voor Lugdunum. De tweede helft zet in met een keurige Lugdunum-aanval, de keeper redt echter fraai. Gaandeweg neemt Celeritas dan het spel in handen en Lugdunum wordt te ruggedrongen. De Leidsche achterno'e met Neuteboom aan het hoofd weet voor- loopig elk gevaar te keeren. Van d. Berg onderscheidde zich bij een keihard schot van de linksbinnen, op bijzondere wijze. Na 20 min. maakt Celeritas dan gelijk als de rood-gele linksbinnen over den te vroeg uitgeloopen v. d. Berg fraai inkopt (11). De wedstrijd wordt dan buitengewoon spannend, om beurten zijn beide doelen in gevaar. Allengs verstrijkt de tijd en we erzoenen ons reeds met een gelijk spel als 2 min. voor het einde v. Weerlee de bal krijgt, hoewel off-side stand en met een back op zijn hielen het leer onberis pelijk inknalt (12). Lugdunum trekt Mom dan even terug en het -ir 'e komt met een alleszins verdiende, doch zwaarbevochten Lugdunum-zege. BAARN—BODEGRAVEN 3—2. Ook na den vijfden wedstrijd zit Bode graven zonder winstpunten en thans werd wederom met de oneven goal van Baarn verloren. Aanvankelijk zag het er voor de rood-zwarten alleszins gunstig uit, want al spoedig was het de midhalf, die de ge- heele verdediging van Baarn in de luren legde en onhoudbaar scoorde (01). Na dat kort daarop de middenvoor van Bode graven tegen den doelman had geschoten en aan de overzijde de rechtsback van Bo degraven weet te redden ten koste van een corner, welke niets oplevert, is het vervolgens de middenvoor van bodegra ven die met een goed schot de voorsprong tot 20 vergroot. Nog krijgt Bodegraven een kans, als keeper Onrust reeds zijn doel heeft verlaten, doch het schot gaat juist» over. Na een half uur spelen krijgt Baarn iets de overhand en het is in deze periode, dat de thuisclub kort na elkaar tweemaal weet te scoren, welks beide doelpunten naar onze meening niet vrij van buitenspel waren, hetgeen echter den slecht leiden den scheidsrechter ontging. Met den stand 22 wordt gedraaid. Kort na de hervatting krijgt Baarn een penalty wegens hands van Friejé toege wezen, doch de Zeeuw stopt het leder schitterend. Baarn gaat dan het spel for- ceeren en al spoedig wordt de rechtsbui ten van Bodegraven buiten gevecht ge steld en moet deze worden vervangen. Nog enkele Bodegravenspelers raken gebles seerd en spelen op halve kracht verder, hetgeen niet wegneemt dat het spel snel van doel tot doel blijft golven. een voorzet van links neemt de hhuisclub met een fraaien kopbal de leiding (32), om deze niet meer af te staan en als hcA ^inde daar is, heeft Baarn een zwaarbevochten zege gebc.kt i- een wedstrijd, waarbij do thuisclub zich aan ruw spel wel wat ai te veel te buiten ging, doch waartegen door den arbiter onvoldoende werd opgetre den. KORFBAL NEDERL. KORFBALBOND. De uitslagen. Ie klas N. H.: Blauw-Wit—DDV 7—2, DVDDTV 37, OlympiaWesterkwar tier 33, SwiftKoog-Zaandijk 34. Ie klas Z. H.: Deetos—HSV 7—2, DKC Fluks 12, HKVOns Eibernest 52, RozenburgHet Zuiden 16. 2e klas Z. H.: afd. A: Die HagheGym nasiasten 01, Fluks 2HKV 2 35, Sel- licha—HBS 2—2. Ie klasse Oost afd. A: Be QuickEKCA 03, HellasRapiditas 30, 't Over schotjeOnder Ons 5—0, VadaZKC 02, B: HKCAKC 23, Rigtersbleek— Zwart Wit 12, Wit BlauwNaas 09. Ie klas Noord: LeeuwardenUdi 30, Nic—WWMD 1—1, Vitesse—Dio 3—2. D. K. C.FLUKS 1—2. De Leidenaars pakken goed aan, en wel dra wordt hun werken met succes be kroond, door v. Weesel nemen zij de lei ding (10). Doch de thuisclub is daardoor geenszins ontmoedigd. Na eenige verwoede aanvallen, waagt Hulsinga een afstand schot, dat het gewenschte resultaat ople vert (11). De thuisclub laat zich in de volgende opstelling danig gelden. Echter houdt de Fluks-verdediging stand, zoodat de stand bij het einde der eerste helft nog ongewijzigd is. Na de rust komt de Fluks-aanval ver schillende malen los. Hij schept zich goede kansen maar geen der aanvallers weet van de geboden gelegenheid te profiteeren. Bovendien laat de D. K. C.-verdediging den aanvallers weinig vrij spel. Ook de aanval der thuisclub heeft het tegen de Fluksverdediging niet gemakkelijk. Er ontspint zich een vinnige strijd om de lei ding. Fluks is daarbij de gelukkige. Met een goed schot zorgt Nieuwland voor 12 en brengt zoodoende zijn club in veilige haven. Met deze cijfers komt het einde on boekt Fluks haar eerste overwinning! FLUKS n—H. K. V. n 3—5. Zoo heeft Fluks H in de tweede klasse zijn eerste nederlaag moeten boeken. De Leidenaars waren ook niet zoo goed in vorm, maar hebben toch de overwinnin niet cadeau gegeven. In 't begin wogen partijen tegen elkaar op, hetgeen ook in i„ punten tot uiting kwam: door Zaanen nam Fluks de leiding, daarna maakte H. K.V. door dameshanden gelijk. Na wisse len vond eerst H.K.V. de mand, maar Rie Laman maakte onmiddellijk weer voor Fluks gelijk. Toen kwam er echter ver andering, in de nieuwe Fluksaanval zat geen gang, terwijl die van H.K.V. met snel spel zeer gevaarlijk was. De onvoorzich tigheid om te springen in de Fluksverde diging werd door de Hagenaars goed be nut (23). In den Leidschen aanval le verde een strafschot geen doelpunt, en ook een vrije kans heeft geen succes. Na de rust maakte Wassenaar wederom gelijk, ondanks het feit, dat H.K.V. in deze phase domineerde. In de begin-opstelling werd het spel nu vuriger. Na een mooien doorbraak werd het spoedig 34 voor de gasten. Maar ook de Fluks-aanval pakte goed aan, echter zonder 't gewenschte ge volg. Na een half uur spelens, als Wasse naar zijn man in de verdedeiging geheel kwijt is, kost hem dit een doelpunt (35). 't Laatste kwartier werd het spel hier en daar wat al te vurig. Fluks kreeg nog een strafschot toegewezen, dat wederom niets opleverde, en ondanks volhouden van beide zijden werden geen doelpunten meer gemaakt. ZWEMMEN NIEUW WERELDRECORD VAN ELSE JACOBSEN. De Deensche zwemster Else Jacobsen heeft onder officieele controle een nieuw wereldrecord op haar naam gebracht op de 200 yard schoolslag in den tijd van 2 min. 49.55 sec. Het oude record bedroeg 2 min. 50.4 sec. Tweede werd de Zweed- sche zwemster Isberg in 2 min. 57 sec. Een destijds door mej. Isberg gemaakte tijd van 2 min. 49.4 sec. kon niet als re cord worden erkend. ATHLETIEK OM DE CITY-SLEUTELS. A. Groenewegen winnaar. Onder groote belangstelling van de zijde van het publiek heeft de Leidsche Athletiekkring Zaterdagmiddag voor de tweede maal den Singelloop rond Leiden gehouden om de City-Sleutels. Bij de 25 ingeschreven deelnemers voegde er zich even voor het starten nog één, n.l. P. Timmers van Sparta (Delft) doch een der ingeschrevenen kwam niet op, zoodat het aantal toch 25 bleef. Dadelijk na den start was de volgorde aan den kop als volgt: J. Wassenaar, A. Visser, J. de Groot, en P. Timmers. Aan de Rhijnzichtweg, waren de twee eerstge- noemden uit het leidend peleton verdwe nen, doch K. Kok had er zich bijgevoegd. Deze looper nam op den Haagweg de lei ding, maar Timmers en de Groot liepen hem aan het begin van de Witte Singel voorbij. Op de vierde plaats volgde Groe- neweg en vervolgens Berkelaar en Mes kers. Dat was de hoofdgroep en nog even duurde het, of er zouden er slechts twee overblijven. Bij Oud Hortuszicht had Kok weer de leiding en Meskers zakt iets af. Bij de Kaiserstraat was de volgorde: Timmers, Groeneweg, Berkelaar, de Groot. Bij de Neksluisbrug hadden de twee eersten weer van plaats verwisseld. Daarna ging Timmers trekken, terwijl de Groot af zakte. Op den Zoeterwoudschen Singel zakte ook Berkelaar af, terwijl Timmers en Groeneweg aan den kop bleven. Na dat eerstgenoemde lang voorop was ge bleven, kwam Groeneweg op den Heeren singel naar voren en liep hij langzaam maar zeker uit. Geleidelijk vergrootte h|j zijn voorsprong tot 10, 20, 50 Meter. Even dachten we, dat hij nog zou verliezen, toen hij aan den Stationsweg links afsloeg, doch hij bemerkte tijdig zijn vergissing en hij won ten slotte onbedreigd. Het re sultaat was, dat het traject van 6.5 km. door Groeneweg in 20 min. 41 sec. was af gelegd. De volgorde der negen eerstaankomen- den was: 1. A. Groeneweg Sportclub Rotterdam, in 20 min. 41 sec., 2. P. Timmers Sparta Delft, in 20 min. 51 sec., 3. J. de Groot Zwaluwen (winnaar van het vorig jaar) in 21 min. 6.3 sec., 4. P. Berkelaar, D.O.S. Rotterdam, 5. K. Kok, W.F.C., 6. C. Sonne- veld D.H.C., 7. A. Visser, Zuidwijck, 8. M. Lamé D.O.S. R'dam, 9. C. van Waas, Achil les, Gouda. A .Visser verkreeg den prijs voor den eerstaankomenden Leidenaar. Er waren vier of vijf uitvallers. Eén der deelnemers kwam na 20 minuten binnen. Deze had ergens.voor een brug moeten wachten! Na afloop werden de prijzen aan de di verse winnaars uitgereikt. De regeling langs den weg was uitste kend, dank zij de uitstekende hulp van de politie, onder leiding van inspecteur Duval WANDELSPORT LEIDSCHE SPORTCLUB ,JL. S. C." De Koninklijke Nederlandsche Athle- tiek Unie vraagt de aandacht voor de groote Nationale 30 K.M. Propaganda- marsch op 22 Oct. a.s. Deze marsch wordt gehouden op 25 ver schillende plaatsen in Nederland. Met toestemming der K. N. A. U. wordt deze marsch te Leiden op 21 Oct. gehou den. De start is om half drie vanaf Oud- Hortuszicht. De inschrijving kan geschie den bij Jac. v. d. Linden, voorzitter der L. S. C. Driftstraat 13 en bij den start. Zij alleen worden verzocht die goed getraind ^ijn, in te schrijven, daar er geen auto voor uitvallers aanwezig zal zijn. Dinsdagavond half acht trainingsmarsch vanaf de Schrijversbrug bij de Zijlsingel. Hieraan kan iedereen deelnemen. Consul K. N. A. U. De heer A. Sloot, secr. Leidsche Sport- Club. is voorloopig benoemd tot Consul der K. N. A. U., afd. Wandelsport, voor Leiden en omstreken. DE 30 K.M.-marsch van de R. K. Wandel club „De Trekvogels". Het parcours voor de wandeltocht van a.s. Zondag 22 Oct. luidt in het kort als volgt: Haarlemmerweg, Postbrug, Voor hout, Noordwijkerhoek, Noordwijk-Binnen, Katwijk-Binnen, Katwijkscheweg, De Pan, alwaar gerust zal worden, Rijksdorp, Was senaar, Den Deijl, Haagsche Schouw, De Vink, Leiden. Wij mochten reeds inschrijvingen ont vangen van de volgende vereenigingen, de St. Joseph Gezellen Ver. uit Sassen- heim en den Haag, de R. K. Wandelclubs „Northgo", Noordwijk, Haarlem II uit Haarlem, de R. K. S. V. „Wilskracht" uit Alphen, „Sport maakt lenig", Den Haag. De inschrijvingsdatum is verleengd tot uiterlijk Donderdag 19 Oct. a.s. Inschrijvingen vergezeld van het inleg- geld a 0.50 per persoon kunnen geschie den bij den secretaris, M. W. Visser, Morschstraat 50 Leiden. Ieder die deze marsch binnen de zes uren volbrengt, ontvangt een fraai wan delkruisje, extra prijzen zijn uitgeloofd voor de grootste groep etc. WIELRENNEN DE RIJNSTREEK. Zondag hield deze rennersclub te Al phen a. d. Rijn haar tweede recordrit om den wisselbeker, afstand 36 km. Om 10 uur werd met 12 deelnemers gestart. Houder van den beker was de renner v. Leeuwen te Nieuwkoop, tijd 16. Deze tijd werd door onzen plaatsgenoot Nachtegaal prach tig verbeterd met een tijd van 1451. Tweede werd Bakker tijd 1512, derde H. Krumpelman, tijd 1541. PAARDENSPORT COURSES OP DUINDIGT. De uitslagen van de gisteren op Duin- digt gehouden courses zijn: Quo Vadisprijs (prijzendraverij der 1ste klasse over 2060 M.): 1. Nelly Duffy eig. W. de Jong, 2. Rabenhaupt eig. R. v. Leeu wen. Tiende aanmoedigingsprijs (prijzendra verij 3e en 4e klasse over 2040 M.): 1. Xaisine Scott, eig. mevr. wed. J. Oosting, 2. Voici, eig. B. F. v. d. Burg. Military prijs (ren op de vlakke baan over 1800 M.): 1. Ali, eig. en ber. res. luit. D. Siem Jr., 2. Tracy, eig. H. C. Lintvelt (res. Luit. G. L. Kopper), 3. Petit Due, eig. en ber. Luit. G. F. Immink. Zeventiende Heerrijdersprijs (handicap lste klasse over 270 M.): 1. Fanfare, eig. geebr. A. W. Knijnenburg, 2. Oberamt- mann, eig. A. Marcus. Quintessenceprijs (handicap-heat 2e en 3e klasse over 1700 M.): 1. Vaz Dias, eig. C. F. Ockhorst, 2. Sara, eig. J. L. v. d. Knoop. NED. OLYMPISCH COMITé. De Hippische Sportbond ontvangt den Van Tuyll-beker. Zaterdagavond hield het Nederlandsche Olympisch Comité zjjn jaarvergadering in hotel Krasnapolsky te Amsterdam, onder voorzitterschap van baron Schimmelpen- ninck van der Oye. In zijn openingswoord zeide deze, dat het hem speet, dat de inspectie voor de lichame lijke opvoeding zal worden opgeheven. Ook in Amsterdam besnoeit men sterk de uitga ven voor de lichamelijke opvoeding. Toch is de voorzitter niet gedeprimeerd. Immers dit jaar is er vooal in de sportbonden ac tief leven geweest. Met de beste wenschen voor de bonden sloot de voorzitter zijn speech. Het jaarverslag bracht een aantal vra gen over het Duitsche Joden-probleem. De voorzitter zei, dat men zich alleen met zuiver Olympische zaken mag bezig hou den en dat men, als de tijd van de Berlijn- sche Olympiade genaderd zou zijn, altijd nog kan zien, wanneer de uitnoodigingen tot deelnemen aan de spelen zullen zijn ontvangen. Alsdan kunnen de bonden nog altijd nog over het deelnemen spreken. Jaarverslag, verslag der kascommissie en begrooting 1934 werden goedgekeurd. Jhr. L. J. Quarles ven Ufford, periodiek aftredend bestuurslid, werd herkozen met algemeene stemmen. In de statuten werd een kleine redactiewijziging aangebracht. Aan het einde der vergadering werden besprekingen gevoerd betreffende het Olympisch fonds voor de a.s. Spelen. De heer Strengholt (K.N.A.U.) brak een lans voor de financieel niet sterke bonden, die gaarne gelden voor training van het N. O. C. zouden ontvangen. De voorzitter vond, dat dit begin 1935 aan de orde kan komen hetgeen dan nog vroeg genoeg is. Thans kunnen de bonden hun leden doen trainen uit de opbrengst van den speldjesverkoop. De Van Tuyll-beker werd voor 1932 toe gewezen aan de Hippischen Sportbond. ,De voorzitter reikte den fraaien beker met enkele hartelijke woorden aan den heer Couvee uit. Daarna werd de vergadering gesloten. t i KOOPT BU ONZE ADVERTEERDERS LUCHTVAART GRAF ZEPPELIN GESTART VOOR DE DRIEHOEKSVLUCHT. Het luchtschip Graf Zeppelin is Zaterdag te 21 uur 20 onder bevel van Eckener van Friedrichshafen gestart voor zijn groote driehoeksvlucht over Pernambuco. Rio de Janeiro, Florida naar Chicago. SPORT VLIEGTUIG VERONGELUKT. Uit Osnabruck wordt gemeld: Zondag te gen half elf is het sportvliegtuig D 2334 bij het landen op een hoogspanningsmast gebotst en neergestort. De beide inzitten den werden ernstig gewond opgenomen. Een hunner is tegen den avond aan zijn verwondingen bezweken. De toestand van den tweeden gewonde is zorgwerkkend. KERKNIEUWS DR. TH. VAN OPPENRAAYt Plotseling is overleden de zeereerw. heer dr. mag. Th. H. van Oppenraay, pas toor te Zevenaar, die den ouderdom van 57 jaar bereikte. Pastoor van Oppenraay werd geboren in 1877, priester gewijd in 1900 en was sinds 1923 pastoor te Zevenaar. De overledene was Vrijdagmorgen uit het St. Anthonius Ziekenhuis te Utrecht ontslagen en had zich naar Bemmel begeven, waar hij tij delijk zou verblijven. Daar is hij 's avonds plotseling overleden. De overledene werd, nadat hij te Leu ven de doctorstitel in de theologie had be haald, in 1906 benoemd tot kapelaan te Groningen. In 1908 volgde zijn benoeming tot professor in de H. Schrift aan het se- mnarie Rijsenburg, in 1913 tot professor in de dogmatiek, totdat hij in 1923 pastoor werd te Zevenaar. TE HOOG! Dat is mis! En een tietslamp. die te hoog gericht is, verblindt anderen. Dat is óók misl 20

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 7