Effecten koersen MAANDAG 16 OCTOBER 1933 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 3 BAROMETER. TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen verricht in den morgen van 16 Oct. 1933, medegedeeld door het Kon. N jd. I leteoroL Instituut te De Bildt. Hoogste barometerst.: 767.4 te La Caruna. Laagste barometerst.: 740.3 te Thorshavn Verwachting tot den avond van 17 Oct.: Matige tot krachtige Zuid-West®lijke tot Noord-Westelijke wind, zwaar bewolkt met tijdelijke opkla ring, aanvankelijk nog regen en hagel buien en kouder. Sinds Zaterdag is de hooge drukking in onze omgeving verdrongen door een diepe depressie, die ten Zuiden van IJsland naar Schotland trok en door een zeer kouden luchtstroom uit het Noorden wordt ge volgd. De temperatuur daalde op geheel IJsland onder het vriespunt. In het Oosten en Zuiden van Duitschland, Zwitserland en Oostenrijk is de ochtendtemperatuur weer laag geweest, in West-Frankrijk, ons land en Zweden is de temperatuur bij Zuid-Westelijken wind gestegen, maar is opnieuw afkoeling met buiig weer bij rui- menden wind te wachten. Krachtige tot stormachtige winden waaien over de om geving der Noordzee, de Britsche eilanden en Oost-IJsland, krachtige Zuidelijke win den om het Skagerrak. In geheel West- Europa vallen regenbuien. LUCHTTEMPERATUUR Temperatuur des middags te half drie 12.5 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS c.a.: Van Maandagnamiddag 5.35 uur tot Dinsdagmorgen 5.56 uur. HOOG WATER. Te Katwijk: op Dinsdag 17 October v.m. 1.15 uur en nam 1.33 uur. HILLEGOM. Door de tram gegrepen. Hedenmiddag te kwart voor een werd de ongeveer 25-jarige bediende van Rijke's Schoenhandel, terwijl hij op de fiets door de Dorpstraat reed, door de tram aangere den. De man bleef bewusteloos liggen. Dr. Hanrath constateerde een hersenschud ding. Per ziekenauto is het slachtoffer naar een ziekenhuis te Haarlem vervoerd. VOORSCHOTEN. „St. Caecilia". Het R.-K. parochiale zangkoor „St. Caecilia" gaf Zondagavond een uitvoering in he+ R.-K. Verenigings gebouw alhier ten bate van de restauratie van het orgel der R.-K. kerk. De heer M. Lakeman, directeur van het zangkoor, opende deze bijeenkomst met den christe- lijken groet en een woord van welkom tot de aanwezigen en gaf-tevens een uiteenzet ting van de operetten, welke werden opge voerd. De belangstelling voor deze uitvoe ring was zeer groot. De zaal was tot in de uiterste hoeken bezet. De uitvoering werd geopend met het zingen van de Caecilia- cantate voor vierstemmig Mannenkoor met tenor-solo en pianobegeleiding door Hub. Cuijpers. Zeer goed werd deze cantate onder leiding van den heer M. Lakeman vertolkt. Na deze cantate werd een opret- te aangevangen geheeten „Prins of Prins", in één bedrijf van E. WettigWeissen- born voor solisten en koor. In een platte- landsch gemeente zou de prins een bezoek brengen incognito. De burgemeester dier gemeente belegde een vergadering van den gemeenteraad om te overleggen, op welke wijze zij den prins zouden ontvan gen. Op denzelfden tijd komt een reiziger in lingeriën binnenstappen, welke den naam droeg van „Prins". De burgemeester en de leden van den raad meenden echter te doen te hebben met den prins en waren van meening, dat de prins er een grapje van maakte,, doch men begrijpt de ontstel tenis dier heeren, toen even later de wer kelijke prins met zijn adjudant ten toonee- le verscheen. Zeer mooi werden deze rol len op muzikale wijze uitgebeeld, zoowel gezongen als gespeeld en het publiek werden uitgevoerd „Een concertrepetitie op het platteland", humoristische scène van E. Simon voor 4 stemmig koor, solo en piano en „Een uurtje op de Zangver - eeniging" van denzelfden acteur. Beide zeer humoristische nummers mochten de bijval van de aanwezigen wegdragen. Ge tuige de gulle lach, die door de zaal weer galmde, ook werd uitgevoerd de operette getiteld „De Helden" voor mannenkoor en soli door G. Hage. In deze operette was 'n gehuwd man, wiens vrouw van huis was en de man noodigde bij deze gelegenheid zijne vrienden uit. De heeren bleken allen mannen te zijn, die thuis gewoon waren den baas te spelen en hekelden met hun zang de vrouwen, maar, o wee! De vrouw van den gastheer had alles afgeluisterd en bleek een echte kat te zijn. Nadat zij alle heeren één voor één op hun nummer ge zet had, joeg zij de heele bende, die nu geen helden meer bleken te zijn, de deur uit met de bezem. Ook deze operette werd uit stekend weergegeven. Tijdens de pauzen werden verschillende (n.l. ruim 40 stuks) prijzen met het raad van avontuur ver loot. Al deze prijzen waren aan het zang koor cadeau gegeven voor dezen avond. De zeereerw. heer pastoor P. Meyer sprak een woord van dank tot het R.-K. zangkoor voor den hoogst aangenamen avond, die de koorleden hadden gegeven en waardeer de èn de zang èn het spel van dezen avond. Het was in alle opzichte een zeer goed geslaagde avond. RIJPWETERING. L. T. B. De L. T. B. afd. Rijpwetering, kwam Woensdagavond in café Zoetemelk bijeen De vergadering was matig bezocht. De voorzitter, de heer Th. Straathof, opent de vergadering met den Chr. groet en heet de aanwezigen hartelijk welkom, spr. hoopt, dat de besprekingen dezen avond zullen zijn kalm, zakelijk en in 't belang der vereeniging. Spr. verzoekt ver volgens voorlezing der notulen aan den secretaris den heer H. P. v. d. oPel. Deze worden na een opmerking van den heer van Egmond onveranderd vastgesteld. Punt 3 der agenda was verslag door de afge vaardigden naar den Boerenvakbond-ver- gadering, gehouden in Mei j.l. in gebouw St. Bavo te Haarlem. Punt 4. Candidaat stelling hoofdbestuur. Aftr. de heeren Jos. Sjerps te H'lem, A. J. Verkleij te Sassen- heim en J. J. van Schie te Haarlem. Be sloten wordt voor deze 3 heeren geen an dere candidaten te stellen, daar allen weer herkiesbaar zijn. Voorts werd in de vaca ture Jonkheer gesteld de heer Th. van Rijn te Lisse. Inzake het periodiek aftre den van den alg. voorzitter, die ook weder herkiesbaar is, maar waarvoor toch ook andere candidaten kunnen worden ge steld, werd gewezen op de drukke werk zaamheden van den huidigen voorzitter, den heer Kampschoër en in verband daar mee het zich niet genoeg kunnen geven voor de L. T. B. Toch werd geen andere candidaat genoemd. Punt 5 der agenda was gelegenheid tot indienen van voorstellen voor de a.s. alg. verg. van den L. T. B. te Haarlem. De heer Ruth Straathof zou gaarne zien, dat bij de wet gereegld werd, dat, ingeval een hypotheek geven, wanneer hij tot execu tie besloot en tot verkoop overging van de eigendommen an een schuldenaar die door de crisis is in gebreke gebleven om op tijd aan zijn verplichtingen te voldoen, niet kan overgaan tot verkoop van an dere eigendommen en of panden dan d i e, waarop de hypotheek was verstrekt. De heer P. J. Heemskerk zou willen dat het H. B. pogingen in het werk stelde, om de boeren en tuinders tijdelijk van sociale lasten zooals zeegls plakken en verplichte ongevallen- en ziekteverzekering vrij te stellen. Ook de grondlasten kwamen weer ter sprake, maar, ofschoon ze in hooge mate onrechtvaardig werden genoemd m dezen tijd, werd toch geen voorstel inge diend om tijdelijk opheffing te bepleiten. De heer Heemskerk stelt verder voor om door H. B. bij den Minister te beplei ten, dat de heffingen op vleesch zoo laag mogelijk zullen worden gehouden." Spr. zou gaarne zien, dat de heffing op het var- kensvleesch met de helft werd vermin derd. Voorts gingen er stemmen op, om zoo mogelijk de contributie te verlagen en werd aangedrongen om ook dit punt als voorstel in te dienen. Op voorstel van den heer Bontje wordt besloten voortaan zelf de contributie te innen, daar dat voordeeliger uitkomt voor de afd. kas, terwijl wanneer de contribu tie geïnd wordt door het alg. secretariaat en er leden zijn die niet betalen en toch het afd. bestuur er weer wordt voorge spannen, om alsnog te probeeren deze gelden te innen. De voorzitter stelt voor, dit jaar de afd. contributie te bepalen op 0.50 per lid. Werd goedgevonden. Als afgevaardigde naar de alg. verga dering werd aangewezen de secretaris. Nog werd besproken en behandeld de pas opgerichte kring Leiden van den L. T. B. en des zelfs concept regelement. De meeste leden voelden voor die kring Lei den niets. De voorzitter verdedigt het op richten ervan en noemt de voordeelen. Op voorstel van eenige leden word bij stem ming besloten om niet tot de kring toe te treden. Hierna volgt sluiting van de geani meerde vergadering met den Chr. groet. UIT DE RIJNSTREEK ZOETERWOUDE. SOLDAAT DOOR AUTO AANGEREDEN. Met een schedelbreuk opgenomen. Gisteravond omstreeks 10 uur reed de milicien Visser uit Koudekerk op den straatweg bij de Kath. kerk. Hij stak den weg over om het rijwielpad te bereiken, zonder echter te bemerken, dat een auto naderde. De jongeman werd gegrepen en met een schedelfractuur opgenomen. Hij werd naar het St. Elisabethgesücht te Leiden overge bracht. Tegen alle verwachting in, was zijn toestand heden, hoewel zorgelijk, ver beterend te noemen. Den besturder van de auto, de heer van Griethuysen uit Oegstgeest, treft geen schuld. ALPHEN AAN DEN RIJN. Aardappelcentrale. Tot controleurs voor de Ned. Aardappel Centrale alhier zijn benoemd onze plaatsgenooten de hee ren G. Alblas, A. v. d. Hoek en A. J. Goed hart. Stremming scheepvaart. In verband met de werkzaamheden betreffende de vernieuwing van de Hofbrug zal de vaart door de brug van en naar de Spoorweg haven vanaf 25 Oct. a.s. tot nadere aan kondiging gestremd zijn. Hengelwedstrijd. Door de Hengelaars- vereeniging „Ons Genoegen" alhier werd Zondag op den Rijn een inderlinge wed strijd gehouden, waaraan vek. fraaie prij zen waren verbonden. De uitslag was de volgende: A. Borst behaalde met acht stuks den eer sten prijs; A. C. v. d. Hoek met 4 stuks den 2en prijs; Harskamp met 3 stuks den 3den prijs; B. Veltman met 3 stuks den 4en prijs C. van Leeuwen met 2 stuks den 5en prijs; L. Jansen met 2 stuks den 6en prijs; A. v. d. Born met 1 stuks den 7en prijs, ter wijl P. Henry, A. Weijers en H. Binnenkamp ieder met 1 stuks resp. den 8en, 9en en lOen prijs behaalden. De wedstrijd had een bij zonder geanimeerd verloop. Transportarbeidersbond „St. Bonifacius". De afdeeling Alphen van den R.K. Trans portarbeidersbond „St. Bonifacius", her denkt op Zaterdag 28 October haar 15-jarig bestaan. Tegelijkertijd herdenken dan de heeren A. v. d. Sijs, A. Brasker en H. Zon- derop het feit dat zij vanaf de oprichting der afdeeling lid van het Bestuur zijn ge weest. Dit 3e lustrum zal des avonds door de afdeeling in de St. Josephzaal op eenigs- zins feestelijke wijze worden herdacht. RECHTZAKEN HAAGSCHE POLITIERECHTER. Hedenmorgen stond voor de Politierech ter terecht mej. J. J. v. d. S. uit L e i d e n, terzake van eenvoudige beleediging. Ver dachte ontkende het haar ten laste ge legde. De Officier van Justitie Mr. Hoek stra eischte tegen haar 10.subs. 10 da gen hechtenis. De politierechter mr. Feith veroordeelde verdachte, gezien de omstan digheden waaronder het feit is gepleegd, tot een geldboete van 3.subs. 3 dagen hechtenis. DE LEIDSCHE NAAIMACHINEZAAK. De Hooge Raad heeft heden verworpen de cassatieberoepen van A. M. en J. H. V., die resp. wegens uitlokking van verduis tering en heling door het Gerechtshof te 's-Gravenhage in de Leidsche Naaimachine zaak veroordeeld zijn resp. tot 9 maaden en tot 6 maanden gevangenisstraf. HET ONTSLAG VAN EEN AGENT VAN POLITIE TE NOORDWIJK. Het Ambtenarengerecht heeft heden uit spraak gedaan inzake het beroep van den agent van politie J. Smit te Noordwijk. die uit den politiedienst is' ontslagen we gens ongeschiktheid (o.m. gelegenheid ge ven aan stakers om op het politiebureau te telefoneeren). Het gerecht overwoog, dat het niet deelt de meening van klager, dat de com missaris van politie in deze zaak niet is gehoord volgens het voorschrift van arti kel 224 der gemeentewet en dat krachtens ditzelfde artikel de burgemeester slechts tot ontslag mag overgaan uit hoofde van belang van den politiedienst; dat niet gebleken is, dat de burgemees ter van die bevoegdheid een ander dan het voorgeschreven gebruik heeft gemaakt, terwijl de voor het ontslag aangevoerde redenen niet kennelijk van grond ontbloot zijn. Op deze gronden heeft het gerecht het beroep ongegrond verklaard. FAILLISSEMENTEN Uitgesproken: J. J. Disseldorp, koopman, S t o m p w ijk, Cur. Mr. M. G. J. Bevers, Delft.' LAATSTE BERICHTEN DE VEILIGHEIDSLAAN VAN DE K. N. A. C. Hedenochtend 9 uur is de veiligheidslaan van de K. N. A. C., ter gelegenheid van de veiligheidsweek, in gebruik genomen, in tegenwoordigheid van den burgemeester en tal van verkeersautoriteiten. Met pa- voiseering van oranjedoeken was deze controle weg (liggende naast de Beeklaan tegenover den Dierentuinfeestelijk» ge tooid. De eerste wagen, die aan de beproeving werd onderworpen, was die van den bur gemeester. Zeven stopplaatsen moesten worden ondergaan: le de inschrijving; 2e controle koplampen en stadslampen; 3e en 4e controle achterlicht, ruitenwisscher, claxon, nummerplaat, stoplamp en spe ling stuurrad; 5e controle wielsporing en wielstand, 6e remproeven en 7e afgifte van de ingevulde controlekaart. Tot en met de 5e controle bleek de wa gen van den burgemeester perfect te zijn, doch bij de remproef kwam een eigenaar dige verrassing: de remmen als zoodanig werkten best,-maar de verdeeling op de remtrommels was niet in orde! Er werd even gedelibereerd, wat de controlecom missie zou doen, nu liet technisch apparaat had belist, dat 's urgemeesters wagen het colledig testimonium (uiterlijk aan te ge ven door 'n vlaggetje) niet toekwam. De burgemeester zelf was intusschen met de commissie van meenin, dat voor hem geen afwijking van het reglement mocht gelden en dus kreeg 's urgemeesters auto het vlag getje niet. AUTOMOBILIST OVERRIJDT JONGEMAN EN RIJDT DOOR. Hedennacht stond een viertal jongelui op den Puremerenderweg te Beemster met elkaar te praten aan den rechterkant van den weg, toen e enauto in razende vaart uit de richting Purmerend kwam aanrijden. Een der jongelui, de 20-jarige Bunscho ten, werd door de auto gegrepen en een eind meegesleurd, waarna de automobi list den jongen liggen liet, zijn lichten doofde en in snelle vaart verder reed. Het slechtoffer is naar het Gemeente-zieken huis te Purmerend vervoerd. Zijn toestand is zeer ernstig. De politie stelt een onder zoek in. COCAÏNE-SMOKKEL. De Rotterdarasche recherche achterhaalt een waardevolle partij cocaïne. De centrale recherche te Rotterdam is er in geslaagd dezer dagen een partij van drie kilogram zuivere Cocaïne, die een handels waarde van 900 vertegenwoordigde, in beslag te nemen. Deze partij is, verstopt aan boord van een Duitsch vrachtschip, Rotterdam binnen gekomen. De bedoeling was deze in den sluikhandel te brengen, waar het meer dan f 900 moest opbrengen. Uit het onderzoek is gebleken, dat deze partij cocaïne gestolen was tijdens een transport verdoovende middelen naar Duitschland, en wel door een Duitschen varensgezel van een Rijnschip. Toen de politie maatregelen nam den man te ar resteeren, bleek hij het een rijnschip naar Duitschland te zijn vertrokken. Men waar schuwde de politie-autoriteiten in Duitsch land, die echter, toen zij tot aanhouding wilden overgaan tot de ontdekking kwa men dat de man inmiddels weer naar Ne derland was afgevaren. De politie te Rotterdam heeft hem Zon dagochtend, bij aankomst van het schip al daar, aangehouden. Het bleek te zijn de 26-jarige varensgezel H. M. die thans in be waring is gesteld. TELEGRAMMEN DUITSCHLANDS UITTREDEN. Was Mussolini reeds Donderdag ingelicht? ROME, 16 Oct. (V. D.) Het verluidt, dat Mussolini reeds Donderdag van het voorne men van Duitschland in kennis was ge steld. Mussolini moet Vrijdag nog getracht hebben Duitschland althans nog voor den Volkenbond te behouden. Aangekondigd wordt, dat Italië de leden van het vier mogendhedenpact en Amerika voor een conferentie zal uitnoodigen. MARKTBERICHTEN AMSTERDAM, 16 Oct. Vee. 4 wagons geslachte runderen uit Denemarken: 228 vette koeien waarvan de prijzen waren le kwal. 5865 cent, 2e kwal. 4655 cent, 3e kwal. 4044 cent per kg. slachtgewicht, 151 melk- en kalfkoeien 140180 per stuk, 137 vette kalveren le kwal. 5462, 2e kwala 44 52, 3e kwala 3842 cent per kg. levend gewicht, 66 nuchtere kalveren 58, 572 varkens: vleeschvarkens 90110 kg. 46 47 cent, zware 4445 en vette 3243 cent per kg. slachtge wicht, 105 schapen 1620 en 7 paarden 50100 per stuk, Overzicht: Runderen kleine aanvoer, door de hooge vraagprijzen, stugge handel en verkoop prijzen op hooger niveau, vette kalveren, matige aanvoer, stugge handel en prijshou dend. Varkens minder aanvoer dan de vo rige week, handel redelijk en vaste prijzen. ROTTERDAM, 16 Oct. Vee. Aanvoer: 280 vette runderen, 276 vette kalveren, 1041 scchapen en lammeren, 757 varkens. Prijzen per kg.: vette koeien 5560, 4852 en 35 40 cent, vette ossen 5256, 4448 en 34 38 cent, vette kalveren 1.001.10, 8595 en 7075 cent, varkens (levend gewicht) 39, 37 en 34 cent, export varkens 3534 cent, schapen 383532 cent, lammeren 423835 cent. Prijzen per stuk: schapen 18149, lammeren 161412, Over zicht: vette koeien en ossen aanvoer kort, handel zeer luit, prijzen als vorige week; vette kalveren aanvoer kort, handel zeer lui en prijzen gelijk aan die van Dinsdag; Schapen en lammeren aanvoer ruimer, han del vlugger en prijzen iets hooger; varkens aanvoer mindere handel vlug, prijzen iets stijver. Door invoering crisiswet over de ge- heele linie gedrukt; handel in runderen en kalveren zeer lui. Vader! Vader! Opa heeft geen trek in z'n pgp! Vol- gonde week kunnen we het testament openen. BIOSCOPEN. Luxor: Volwassenen. Casino: Volwassenen. Trianoni Afgekeurd. RK. VEREEN. VOOR KR AAM VERZORGING VOOR ALLE GEZINOTEN TE LEIOEN PLAATSINGSBUREAU BOERHAAVESTRAAT 30. Geopend elke Donderdagmiddag yan 25 u. tot het terstrekkon Tan de gewenschto inlich tingen, en ter aanmelding van contribneerendo leden 8863 i/+ Schriftelijke aanvragen, adres R.K. "Ver. t. Kr., Stille Rijn 7, Tel. 3420 BOSKOOP, 14 Oct. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Golden Ophe lia 1221 cent, Marcel Rouyer 814 cent, Hadley 2540 cent, Claudius Pernet 2636 cent, Columbia 1726 cent, Butterfly 14— 25 cent, Mac Keiler 11—21 cent, Wilh. Kor- des 4058 cent, Mme Jules Bouché 10—17 cent, Rosalandia 2035 cent, Florex 1725 cent, Phoebe 920 cent, Hoover 21 cent, Chas. P. Kilham 1018 cent, Edith Helen 4068 cent, Aug. Noack 2038 cent, Else Poulsen 4066 cent, Chaplin 1821 cent,, Ellen Poulsen 2036 cent, Briarcliff 1628 cent, Chrysanten, grootbloemig 80120 ct. idem tros 1030 cent, Physalis Franchettj 1828 cent, Gerbera 25 cent, Clematis Prins Hendrik 1.401.80, Clematis The Presi dent 4080 cent, Ligustrum 25 cent, Per- nettia 4050 cent. VEUR, 16 Oct. Groentcnveiling. Eng. komkommers le soort f 2.103.50, 2e soort f 1.001.80, 3e soor 5080 cent, gele kom kommers le soort f 2.305.10, 2e soort f 1.80—2.30, kropsla f 0.80—1.80, 2e soort 50 cent, peen f 3.104.90, bloemkool f 2.10 3.80, andijvie 5090 cent, tomaten (mid.) f 1.402.50, gr. ronden f 1.902.80, 2de sort 1.101.40, 3e soort f 1.spinazie 2146 cent, pastelein f 3.103.80, rabarber f 1.002.00, radijs f 1.002.10, prei f 1.20 1.90, snijboonen 1224 cent, spercieboonen 618 cent appelen 413 cent, peren 616 cent, meloenen 1—12 cent, druiven 11—13 cent. Verstrekt door: INCASSO-BANK N.V., LEIDEN 16 Oct. 1933 L. K. Huilen. I Industrie: Alg. Kunstz. Unie 24'Vs 24 15V, Berkels Patent 151'2 Calvé Delft c. v. A 65»/, ttb Küchenm. Acc. 1 1 Ned. Ford IblVs 131 Philips Gem. Bez. 1781/, 212/208 Uni Lever 861/, 831/, Petroleum: Kon. Olie 171»/, 169»/, Perlak 863/, 96 Rubber: A'dam Rubber 02»/, 00»/,/ll/, Deli Bat. Rubber 40 Vico 461/, 461/, Serbadjadi 27 26 Scheepvaart: Oude Vaart N. Scheepv. Unie 461/, 46'/, Oude Boot 7 7, 8 Mijnbouw: 10»/, 101/, Boeton Alg. Explor. Mij. 131 130 Suiker: H.V. A'dam 1721/, 1681/2/9 Vorstenlanden 25»/, 251/, Java Cultuur 881/., 901/, N.I.S.U. 611/, 61V, Tabak: Deli Mij. 1121/, 1081/, Senembah 1281/, 127 Deli Bat. Tabak 1171/, 1081/, Oostkust 101/, 19 Am. Fondsen: 2«"A, Am. Smelting 27 Anaconda 01/ia 9'V, Ass. Gas en Elec. Bethlehem Steel 221/4 221/, Cities Service 2/l6 2 Central Public. Continental Oil 11»/, Gen. Aviation 4 12V, Int. Nickel 12 V, Kennec. Copper l»Vi 12»/, Milwaukee ld. Pref. 61/, 6»/, Keesport Tin PI. 521/, 64 North American 13»/, 1 Nevada Shell Union 51/, »V« Unit. St. Leather 615/u J Union Pacific 75 V, 78 Wabash 21/, 2»/, Tidew. Ass. Oil O"/» United St. Steel 00»/, 30V, WISSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM) (Niet officieel) Berlijn 58.95 Londen 7.91 New York 1.763/4 Parijs 9 703 Brussel 34.56 Zwitserland 48.08 Milaan 13.05 Madrid 20.75 Oslo 39.75 Kopenhagen 35.35 Stockholm 40.85 Weenen Praag 7 36 Boedapest Prolongatie 1%.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 3