HULP IN NOOD A.C.STIJNMAN W.F.DOESWIJK HOOGE Ril PK 106 Geijtenbdfc Mandei J. BUS SENHOVEN Warme Groquetten, Salades en Gebak HELPT UZELF bonboni; vfe e Max Auto Garage VTERDAG 14 OCTOBER 1933 DE LEIDSCHE COURANT VTERDE BLAD PAG. IS UIT DE OMGEVING HILLEGOM Verkoopingen. Gisteravond werd in Flora alhier ten overstaan van wnd. nota ris F. Stuart, waarnemend het vacante kantoor van wijlen notaris J. A. Overmeer te Nieuw-Vennep, bij afslag verkocht het woonhuis met erf en schuur gelegen aan de Meerstraat 27. Het perceel was in hoogste bod gebracht op 2800 en werd ge mijnd op 100 door den heer M. J. Brou wer te Haarlemmermeer, die dus kooper werd voor ƒ2900. Ten overstaan van notaris D. Lodder werd in hotel Sistermans bij afslag geveild een dubbel woonhuis aan den Zilker bin nenweg te Zilk nos. 24 en 26. Dit perceel was in hoogste bod gebracht op 2800 door den heer M. J. de Vreugd qq. Het werd niet gemijnd en gegund. KATWIJK Geboren: Cornelia d. van J. van Rijn en J. van Dijk Cornelis Jacobus z. van P. oHek en L. Dijkhuizen Wilhelmina d. van J. Ouwehand en M. van Houten. Ondertrouwd: H. J. W. Huisken en J. C. Vis H. Houwer en D. Houwer. Getrouwd: L. T. de Best en L. Ouwe hand M. van der Plas en W. Schaap. Overleden: Hendrikje Zeeman 83 j. weduwe van G. Lustig Pietje van der Bent 1 d. d. van J. van der Bent en T. van der Boon Adrianus Paulus Montanus 3 j. z. van E. H. Montanus en R. G. Berg man. KATWIJK AAN DEN RIJN. Verkooping. Ten overstaan van Nota ris H. Eerdbeek werd door de erven van wijlen mej. P. Wassenaar bij opbod en af slag verkocht een dubbele woning staande op den hoek AchterwegCommandeurs- laan. Het perceel, dat in bod stond voor 2500.werd afgemijnd op 40.door den heer H. Fennes alhier. Droevig. Nog erger dan verwacht werd, was het gisteren aan de veiling ge steld. Een lustelooze stemming bij koopers en tuinders. Het product bloemkool was door het weer van LL Woensdag voor goed bedorven. Bovendien groeit ze veel te hard. Wat over een tijdvak van b.v. 3 we ken moest komen, wordt aangevoerd in een week. De markt kan ze niet verwer ken. Ruim 5000 stuks beste kwaliteit, dóch bestoven, ging naar „het kerkhof", kon de minimumprijs niet opbrengen. Het is wel een teleurstelling. LISSE. Het jubileum van deu Pastoor. Zooals vrijwel algemeen bekend is, werd inder tijd besloten om in September of begin October een feestavond te houden, waarop de parochianen van St. Agatha hun Pas toor, den Zeereerw. heer H. J. Thomann, zouden huldigen wegens zijn 50-jarig Pries terfeest. Deze huldiging zou alsdan plaats hebben in een der gebeuwen van de Vei- lingvereeniging van het H. B. G., als de grootste drukte van het Veilingseizoen voorbij was. In normale jaren was dit zoo ongeveer in de tweede helft van Septem ber. Nu wil het geval, dat in deze voor het bollenbedrijf wel zeer abnormale tijden de Veilinggebouwen vol zyn en vol blijven, zoodat het oorspronkelijk plan in duigen dreigt te vallen. Dat is jammer, temeer daar de dames- en meisjeszangvereenigin- gen onder leiding van den heer W. Mizee uit Leiden zich reeds een tijdlang hebben geprepareerd dezen avond met toepasse lijke gezangen op te luisteren. Daar is echter momenteel niets aan te veranderen. Thans deelt men ons van be voegde zijde mede, dat voor de leden der jongedames- en meisjescongregatie een feestavond ter huldiging van den Zeer eerw. heer Pastoor wordt gehouden op Donderdagavond a.s. in het gebouw van den R. K. Volksbond, terwijl -er, zoo mo gelijk, later een huldigingsavond zal wor den gehouden voor de oudere parochianen, 't Is wel jammer, dat de eerstbedoelde grootsche huldiging niet kan worden ten uitvoer gebracht. Verbetering. In ons verslag van de vergadering van de afdeeling Lisse van de Alg. Ver. voor Bloembollencultuur in het nummer van gisteravond heeft de zetfou- tenduivel ons parten gespeeld. Daar staat n.l.: „Uit de vergadering hoorden we uit eenzetten dat minstens voor 400.000 lever bare bollen waren gesaneerd". Daar staat een nul te weinig. Dit bedrag is ni. 4.000.000. Hieruit blijkt dus, dat in dit ge val de nul van groote waarde is! Verloting. B. en W. dezer gemeente hebben aan de Eerw. Zusters van het St. Agatha-gesticht alhier vergunning ver leend tot het houden van een St. Nicolaas- verloting ten bate van armen en groote gezinnen dezer gemeente. Geboren: Christina Catharina d. van J. A. Groen in 't Woud en A. M. Rooij ak kers Helena Hendrika d. van J. van Lierop en P. M. van Rooijen Petrus Hendricus z. van M. J. van Ruiten en Q. H. Pennings Catharina d. van H. J. van Veen en M, van der Ven Nicolaas z. van B. Verhoef en H. van Dooren Pietje d. van P. W. van der Laan en C. M. Win kelaar Floris z. van J. Rhijnsburger en G. Zwaan Cornelia Petronella d. van J. van Velzen en P. M. de Jeu Leonardus Nicolaas z. van J. Lieverse en E. M. Klein George Nicolaas z. van H. N. Hogen- boom en M. C. de Hollander. Getrouwd: J. B. Nulkes te Noordwij- kerhout en C. de Vos te Lisse. Gevestigd: H. van Oosten van Heem stede A. C. Wassenaar uit Oegstgeest C. A. Hulsebosch uit Hillegom. Vertrokken: A. M. van der Klaauw naar Haarlem C. H. van den Bosch naar Noordwijkerhout N. Kwakernaak en ge zin naar Bodegraven M. Kraak naar Valburg J. C. van der Wolf naar Eind hoven J. Raaohorst en gezin naar Hil legom L. van Biezen en gezin naar Hil legom W. M. Sprengers naar Bloem en- daal G. Nol naar Enidhoven. LEID SCHEND AI\L K. J. M. V. A.s. Zondagmorgen houdt de Jonge Middenstand na de H. Mis van 7.30 uur haar maandelijksche H. Commu nie. Alle leden worden natuurlijk ver wacht. Voor Maandagavond geeft het werkpro gramma aan een inleiding getiteld „Levens vreugde". Inleider de heer Em. Franken, leeraar Lyceum Den Haag. Naar wij vernemen bestaat er voor bo vengenoemd onderwerp en spreker veel be langstelling. Voor introducties: Veenestraat 29. Aanvang 's avonds 8.15 uur precies in het R. K. Vereenigingsgebouw aan de Damlaan. NOORD WIJKERHOUT Zilk Bibliotheek. Naar we vernemen is de R.K. Bibliotheek wederom geopend Vrij dags 3.304 uur en des avonds na het Lof. Figuurzaagclub. Een nieuwe club is voor de Jonge Wachters opgericht, de z.g. Figuurzaagclub. Jongens die van deze club lid willen worden, kunnen de benoo- digdheden tegen verminderden prijs bij den Directeur van de K. J. C. koopen. Het hout, dat noodig is, wordt gratis verstrekt door de Jonge Wacht. Alle gemaakte voor werpen worden op "het einde van het win terseizoen tentoongesteld. Er zullen dan prijzen voor de mooiste dingen uitgeloofd worden. Wat op de club-avonden gemaakt is blijft eigendom van de club. Dit zal op de tentoonstelling worden verloot en de opbrengst daarvan komt ten bate der club Bevorderd. Bij Koninklijk Besluit is de reserve-luitenant bij de huzaren jhr. J. H. Gevers van Kethel en Spaland, alhier, bevorderd tot reserve-ritmeester. De werkloosheid. Bij het agentschap der arbeidsbemiddeling alhier staan als geheel werkloos ingeschreven: 140 land arbeiders, 4 opperlieden, 12 timmerlieden, 2 metselaars, 1 mandenmaker, 1 handels reiziger en 1 betonwerker. De brand in café-centraal. Vrijdag morgen heeft de heer Poot, die in den •nacht van Woensdag op Donderdag uit een raam van de verdieping van het bran dende café-centraal gesprongen is en be wusteloos werd vervoerd naar het St. Ba- vo-gesticht, alhier, deze inrichting verla ten en is naar zijn ouders in Voorschoten vertrokken. Hij is geestelijk weder her steld, alleen desporen van den vreeselij- ken brand zijn nog op zijn gelaat te zien. De oorzaak van den brand heeft men tot op heden nog niet kunnen achterhalen. OEGSTGEEST. Ziekenhuisverpleging. Onder voorzit terschap van den heer F. Blonk hield het fonds voor Ziekenhuisverpleging een alg. vergadering. De belangstelling was matig, waaruit mag worden geconcludeerd, dat men niet over de werkwijze van het be stuur tevreden is. Immers, indien er aanleiding is voor cri- tiek, pleegt over 't algemeen de opkomst der leden groote te zijn. Het fonds bestaat nu tien jaar en heeft in die jaren veel tot stand gebracht. In de omgeving is geen enkel fonds, dat zoo gunstig werkt en waarvan de uitkeeringen bij verpleging, operatie, enz. zoo hoog zijn als te Oegst geest. Bedenken we voorts, dat bij besmet telijke ziekte eveneens uitkeeringen plaats hebben en het bestuur nog meerdere plan nen in voorbereiding heeft. Dit alles geeft voorzeker reden to* groo te tevredenheid en ook de bestuursleden kunnen met voldoening op hun werkzaam heden in die tien jaar belangloos gedaan terug zien. Na voorlezing der notulen gaf de penning meester een halfjaarlijksch financieel over zicht. De rekening sloot met een batig slot van 296. Aan verpleging voor besmettelij ke ziekten werd 36.65 betaald. Besloten werd voor 't tweede halfjaar wederom 500 te reserveeren voor verpleging bij be smettelijke ziekte. Nadat nog eenige huishoudelijke zaken waren behandeld, volgde sluiting. Wit-Gele Kruis. Gisterenavond is de finitief tot oprichting besloten van een af deeling van het Wit-Gele Kruis. Zondag had de Zeereerw. heer Rector Elsenbroek onder de H. Missen reeds een inleidend woord gesproken en gisteren avond kwamen velen in St. Willibrord bij een. Pastoor de Vetten sprak een kort ope ningswoord, waarna hij het woord gaf aan Rector Elsenbroek. Spreker vindt zijn taak hier nogal gemakkelijk, omdat in de paro chie reeds een wijkverpleging aanwezig is, dus het verlangen voor drie-kwart is ver vuld. Spreker behandelde het doel van de fe deratie, die een bond is van plaatselijke en gewestelijke vereenigingen ter bevordering van ziekenverpleging en volksgezondheid. In het kort samengevat is het doel: de be hartiging der alg. gezondheidsbelangen (naar ziel en naar lichaam) de verpleging van zieken in 't algemeen, de bestrijding van de T.B.C. en de behartiging van de ge zondheidsbelangen van moeder en kind. Ter verkrijging van subsidies e.a. werkt men samen met die vereenigingen die een zelfde doel beoogen, met behoud van ieders zelfstandigheid. Spreker eindigde met den wensch, dat voor deze afdeeling een groot en vruchtbaar arbeidsveld zal liggen. Na voorlezing der Statuten werd aan de aanwezigen gelegenheid gegeven tot het stellen van vragen. Op een vraag van den heer Blonk deelde Rector Elsenbroek me de, dat de Ziekenhuisverpleging niet valt onder het Wit-Gele Kruis. Nog werd mede gedeeld. dat de contributie bedraagt 20 ets. per gezin en per maand. Pastoor de Vetten sprak een slotwoord. AUTOMAAT: AUTOMAAT: Zondagsadres Zon dagsadres SIGAF SIGAF A. H. v. d\ 1EN en IETTEN DOOREN ROLFILMS Breestraat 79 loe^kWefsteeg Ontwikkelen eV afdrukken voor Amateurs buiktAmerij Steer^straat 12 Geopend van 10-2 uur Oude Rij Verschea Speciaal Geopend verder Automaat n 2 Telf. 411 agsremgebakjes fl wafels J\ 9V2-1'/o uur rer Chocolade- Ban k^ttaVkkerij Woordeinde 23 A. G. EPSKAMP Voor Sigaien Mk Sigaretten op ZondagÉaVsIaitings- tijd uit de\a4(\|aten van de filialen HILLEN, STATIONSWEG 49 (bjj Station en tramhalten) STEENSTRAAT 22 (hoek Beestenmarkt) LELIESTRAAT 10 Melk, Boter*. K^at en Fijne VleesEhvkaren. Zondag open van 8—12 uur Banketbakkerij „deSter" Haarl.strl 191 Tol. 3284 GEBAKJÉS U FIJNE Zondags open van 4-8 uur J.H.S. JASPERS Gebakjes, Croquetlenv enz. KOOPT NAk jlUR PER AUPOWA^T Beleefd arabevelend, Wed. PE1ERSE, Koordeinde 31 Pelikatnsir. 13 Tel, I2B88 Pijltax en Lux» Auto Ook Zondag den geheelen dag geopend RIJNSBURG Bloemenhandel. Het slechte weer der laatste dagen heeft aan de bloemen van den kouden grond en flinke .slag toege bracht en de prijzen zijn er dientengevolge ook niet op verbeterd. De aanvoer is, voor al in het laatst der week, nog te groot in verhouding tot de vraag. De prijzen wa ren: Herfstasters 0.701.10, Dahlia's 0.300.50, Pompon Dahlia's 0.100.25, Asters in diverse kleuren 0.100.18, An jers 0.300.60, Actea 0.500.95, Zinnia's 0.300.65, Gladiolussen 0.200.50, He- lianthus ƒ0.100.25, Tritoma's ƒ1.401.90, Grootbloemige Chrysanthen 0.070.11, Rozen per bos 0.200.30. ROELOFARENDSVEEN Burgemeester Peek. Gistermiddag bracht de nieuw benoemde burgemeester mr. J. Peek een kort bezoek aan het ge meentehuis, teneinde kennis te maken met de beide wethouders en den gemeente secretaris. De burgemeester, die dien mor gen in handen van den heer Commissaris der Koningin de vereischte eeden had af gelegd werd allereerst verwelkomt door den loco-burgemeester, den heer P. de Jong, die den burgemeester aan de andere heeren voorstelde. De Burgemeester stelde zeer veel belang in de zaken der gemeente en liet zich door de heeren zoo uitvoerig mogelijk inlichten omtrent den toestand van deze gemeente. Hierna werd het raadhuis bezichtigd en werd de burgemeester aan de ambtenaren voorgesteld. Mr. Peek toonde zich zeer voldaan over een en ander. Vervolgens werd de ambtswoning in oogenschouw ge nomen, waarna de burgemeester naar zjjn familie te Voorburg terugkeerde. De indruk, die men van mr. Peek krijgt is, dat hij de gemeente-administratie ter dege onder de knie heeft, terwijl ver wacht wordt dat hij met al zijn kracht zal meewerken aan den opbloei van deze ge meente. Omtrent de installatie is momenteel nog niets bekend. Vermoedelijk zal deze eerst eind October plaats hebben, daar de bur gemeester nog verschillende zaken in de gemeente Pannerden heeft af te doen. SASSENHEEVÏ. KAASDAG. Op 17 October a^. Onder leiding van den Rijks Zuivelcon- sulent voor Zuid-Holland, den weled. heer J. Huisman .organiseert de afd. Sassen- heim-Lisse van den L.T.B. in samenwer king met de afd. Oegstgeest en omstreken van den Holl. Mij van Landbouw op 17 October a.s. in Hotel „Het Bruine Paard" een wedstrijd voor kaasproducten of te wel een kaasdag. Wat niet wil zeggen, dat kaasproducten dan gaan hardloopen of zooiets, of den gan- schen dag in verschillende vormen uitslui tend kaaseten! Op een der laatste dagen der Meimaand is op een 35-tal bedrijven, onder zekere controle betreffende het vetgehalte der kaasmelk, bereidingswijzen enz. kaas ge maakt, volvet, zoowel als Leidsche, welke op 11 October, door een commissie van deskundigen, onder leiding van den Zuivel- consulent zullen beoordeeld worden, vol gens een vastgesteld puntenstelsel. De uitkomst der beoordeeling wordt op een bijgaand rapport voor elke kaas ver meld, waarvan door den Rij kszuivelconsu lent de deugden en gebreken van verschil lende kazen zullen worden besproken en voorlichting omtrent de bereidingswijze worden verstrekt. Een prachtgelegenheid dus voor alle pro ducenten en belangstellenden om vergelij kingen te maken! Voor verdere bijzonderheden zie annon ce in dit blad. Koopt bij hen, die in UW dagblad adverteeren STEUN AAN DEN TUINBOUW. De commissie is aan 't werk geslagen. In de koffiekamer van de Centrale Vei ling werd gistermiddag een belangrijke bespreking gehouden aangaande den nood in den Tuinbouw. Deze oproeping ging uit van de commissie, die in een vorige bij eenkomst was benoemd, n.l. J. Volgering, voorz., C. van Spronsen, secr., en ir. Koe man. Nu waren tegenwoordig de Burgemees ters uit de omgeving, de Rijks-Tuinbouw- Consulent, het kringbestuur van den L. T. B., en de voorzitters van de Veilingen Ter Aar en R.A.Veen en Vinkeveen. Door den heer v. Spronsen werd verslag uitgebracht over de werkzaamheden. Zij hebben een onderhoud gehad met de Regeerings-com- missaris Valstar, en het Departement van Economische Zaken. Heel welwillend zijn zij daar ontvangen, doch tot heden toe geen resultaten! Unaniem werd besloten de actie nog krachtiger te gaan voeren, en nogmaals bij den betrokken Minister aan te dringen, om een extra-steunuitkeering. De heeren Bur gemeesters van Ter Aar, Leimuiden en Uit hoorn, met J. Volgering en van Spronsen, zouden vandaag nog bij verschillende auto riteiten aankloppen, en hen overtuigen van den droevigen toestand, waarin momenteel de tuinders verkeeren. Wij hopen op suc- Het Fatronaatsfeest. We zijn hier nog niet uitgefeest; we zitten er precies mid den in. Te oordeelen naar hetgeen we zoo hier en daar te hooren kregen, is de offi- cieele herdenking verloopen tot ieders te vredenheid. Op het program staan nu nog: de Uitvoeringen van 15 en 16 October. Komt u? We beloven u een avond, zooals u nog nooit gehad hebt. Sterk hè? En toch durven we dat beloven. Afgezien nog van het met lichtbeelden geïllustreerde verslag over de 25 jaar, de lichtbeelden-wande ling door oud en nieuw Ter-Aar en onze Patronaatsfilm, welke werd opgenomen door de filmafdeeling van de K. S. A. te Leiden, en welke Dinsdagavond zooveel waardeering vond, zullen Zondag en Maan dag weer vertoond: Mister Carter en Miss Corina, de beste van alle variété-artisten van het land! Bovendien steunt u door uw entrée ons Patronaatswerk. Want u be grijpt wel, dat Dinsdag een dure dag was, en tevens een dag zonder eenige ontvang sten, omdat de zaal stampvol was van ge- noodigden. Niettegenstaande dat, werken we Zondag en Maandag niet op een koopje. U zult zien. dat het eerste klas is. We geven geen ge heel program hier van de verrichtingen van mr. Carter en Mis Corrina (anders ver- koopen wy geen enkel programmaboekje; een verkoop die als bron van inkomsten op onze begrooting voorkomt!); we doen er maar even een greep uit: Chineesch toove- ren, fantastisch theater, hondendressuur, kunstwielrijden, enz. Per avond zullen de artisten wel drie uur bezig blyven. Toe gangskaarten zijn verkrijgbaar vanaf he den aan de zaal bij Ant. Hoogervorst, voor 40 en 60 cent. Plaatsbespreking (erg aan te raden) geschiedt op Zondag na de Hoog mis en na 3 uur. Aanvang precies 7 uur. Komt u? Graalwacht. Zondag om 8 uur club voor afd. 2, voor de declamatie. Geen club voor afd. 1. Zondag uit de Hoogmis leid stersvergadering. Om 2 uur bijeenkomst voor de kleinen. Denkt iedereen goed om iets te doen voor 't slagen van „Everyman". In de week zijn de clubs als gewoonlijk. A.s. Donderdag uit 't Lof bijeenkomst voor de grooten. Vrijdag uit 't Lof hard werken voor de extra handwerk-club. Excelsior Alleluja Vooruit. Schalze, als je nog eens scheerwater neemt uit de regen meter, dan vertel ik 't aan den directeur en dan zal het waai en uit dien hoek. Dat zal de eerste maal zjjn, dat ow weervoorspelling uit komt, mijnheer van der Bilt. (Lachende Welt). DE AVONTUREN VAN PROPJE EN STRUISJE. 261. Het opperhoofd was een knappe man, die de taal van alle dieren verstond en met hen kon praten alsof het menschen waren. Het kostte Struisje dan ook niet veel moeite om uit te leggen, wat er ge beurd was, dat er een „bieekgeziebt" zoo maar op den grond lag, ver van de be woonde wereld, zonder hulp. Het opper hoofd liet dadelijk alle mannen afstijgen, kwam zelf ook van zijn paard en ging naar Profje, die nog steeds geen teeken van le ven vertoonde. 262. Na een kort onderzoek had de man vastgesteld, dat Profje nog leefde, maar er heel erg aan toe was. Zijn been was gebro ken en het zou dus onmogelijk zijn, als hij bij kwam, zijn kamp te Dereiken. Er bleef maar één ding over en dat was om Profje mee tc

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 15