Gemeente Leiden een WOENSDAG 11 OCTOBER 1933 DE LE1DSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 3 dit in handen te stellen van de commissie. De vergadering vereenigde zich met dit voorstel, waarop na een dankwoord van den voorzitter sluiting der vergadering volgde. m. Mr. H. VOS 75 JAAR. Een jubileum-boek uit zijn geschriften samengesteld. De bekende auteur op het terrein van het publiek recht, Mr. H. Vos te Leiden, zal op 17 October a.s. den leeftijd van 75 jaar bereiken. Dit feit heeft de Vereeniging van Neder- landsche gemeenten, in samenwerking met den uitgever, het plan doen opvatten om bij die gelegenheid een keur-verzame- ling uit de geschriften van den jubilaris het licht te doen zien. Deze uitgave heeft een tweeledig doel: in de eerste plaats hulde te brengen aan den alom bij de beoefenaren van het pu bliek recht bekenden schrijver; in de tweede plaats om zooveel mogelijk uit den rijken schat zijner geschriften op gemak kelijke wijze, in geordend verband, toe gankelijk te maken voor heden en toe komst. Waar de stof, uit welke door bekwame hand een keuze moest worden gedaan, over een tijdsverloop van bijna 50 jaren in vele honderden tijdschriftartikelen verspreid ligt, is het begrijpelijk dat dit werk zeer veel zorg vereischte. Nu het boek ver schenen is, mag worden getuigd, dat het een uitnemend beeld geeft van de veelzij dige en groote wetenschappelijke bekwaam heden van den auteur, wiens jarenlange arbeid aldus in een vorm, welke tot her nieuwde lezing en bestudeering uitnoo- digt, tot ons komt. Morgen zal dit jubileumboek aan Mr. Vos te zijnen huize te Leiden worden aan boden vanwege de Vereeniging van Neder- landsche Gemeenten en den uitgever, de N.V. Samson te Alphen aan den Rijn. De gewone repetitie van „Perosi" is deze week niet Woensdag- doch Donderdag avond 8.15 uur. Handelsregisten K. v. K. Nieuwe inschrijving. 6279. N.V. Automobielhandel Vreeken en Schudel in oprichting, Leiden, Papenstraat 45; Ven. E. S. Schudel, Leiden en W. M. Vreeken Leiden. Wijzigingen: 749 Firma H. v. d. Leeden, Oegstgeest, de Kempenaerstraat 55, Kruideniersbedrijf. N. Proc.: J. W. v. d. Post, Oegstgeest. 4257. 't Spinnewiel, A. P. J. Wernas. Leiden, Breestraat 9, dameshand werken. Uittr. E.: A. P. J. Wernas, Oegstgeest dd. 5 Oct. 1933. Wijz. handelsn. in: 't Spinne wiel D. H. A. v. d. Kwast. 4190. „Autocentrale", Leiden, Papen straat 4. Garage en handel in automobie len. Bovengenoemde handelszaak is d.d. 1 October 1933 omgezet in een naamlooze vennootschap onder den naam: N.V. Au tomobielhandel Vreeken en Schudel in op richting. 819. M. W. van der Klugt, Leiden, So- phiastraat 35. Kruideniers- en grutterswa ren. Uittr. E: M. W. van dér Klugt, Leiden dd. 25 Sept. 1933. Wijz. handelsn. in: Jos. van Diest. Rectificatie: 2196. N. Bontebal, Zoeterwoude, Hooge Rijndijk F 32. Ter merkt, dat wel de glashandel is geliqui deerd maar dat het warmoeziersbedrijf on veranderd is blijven bestaan. UIT DE RIJNSTREEK WOERDEN. .„Koninginnedag". Gisteravond te acht uur had in hotel „De Dubbele Sleutel" 'n zeer matig bezochte ledenvergadering plaats van de Vereeniging „Koninginne dag". De voorz., de heer de Vries, heette de aanwezigen welkom en drukte z'n spijt uit over de slechte opkomst. Van de 254 leden telden wij er bij de aanvang nog geen 25. De secretaris, de heer van Beets, leest de notulen, welke onder dank van den voorzitter worden goedgekeurd. De voorz. stelt voor de ingekomen stukken over te slaan voor 't verslag van den secr. en den penningmeester. De secr. geeft zijn ver slag over de werkzaamheden in 1933. Hij noemt dat jaar 'n gelukkig jaar, niet wat de financiën, maar wat de spelen betreft, 't Jaar is er ook een geweest van veel zorg en risico. Hij memoreert de Willem de Zwijger-herdenking, die twee avonden van groot genot bracht. Er is echter 'n veront rustend gat geslagen in de kas van den penningmeester. Hij werpt 'n terugblik op de viering van Koninginnefeest, vooral op 't schitterend uitgevoerde zangspel „Viij- heids zegepraal". Groot was de financieele risico. Hij memoreert 't prachtige verloop der diverse wedstrijden en spelen. Nieuwe plannen zijn op komst voor de practische opbouw der vereen. De heer Griffioen krijgt 'n pluimpje voor de verzorging van 't terrein, ondanks dat er fouten „gebo ren" zijn. Het verslag wordt met applaus en onder dank van den voorzitter ontvan gen. De penningmeester, de heer Brak, geeft n uitvoerig financieel verslag over de vie ring van Koninginnefeest. Zoowel de in komsten als de uitgaven zijn groot. Voor kinderspelen, consumptie kinderen, alg. onk. kinderfeesten zijn resp. uitgegeven: f 267.99, 353.01, 177.02, prijzen gecostum. optocht kinderen 66.54. De diverse wen- strijden kostten pl.m. 164, de avondfesti viteiten 978.40. De consumptieverschaf fing, muziekcorpsen, drukwerken, verga- derkosten hebben de uitgaven gebracht op totaal 2536. De ontvangsten aan contribu tie, collecten, entree'* (ƒ1405.99), plaatsen- verhuur. standplaatsen Oostsingel, pro gramma-verkoop, buffet, subsidies bedra- DE STORM. Omtrent den storm van vandaag meldt men ons o.m.: De weerberichtendienst van de K. L. M. heeft tusschen kwart vóór 12 en 12 uur twee windstooten xan 112 K.M. ougetee- kend. Het luchtverkeer heeft tot het middag uur nagenoeg geen vertraging ondervon den. Alleen het vertrek van het toestel naar Malmö van 11.45 uur is uitgesteld. Jongen te Amsterdam onder een vallende boomtak gedood. De Zuid-Wester-storm heeft vanochtend te Amsterdam een slachtoffer geëischt. Omstreeks half 12 fietste op het Frede- riksplein een ongeveer 18-jarige jonge man, die door een zware tak, welke van een boom werd afgerukt, werd getroffen. De schedel van den jongen werd in tweeën gespleten. Hij was op slag dood. Uit Wemeldinge wordt ons gemeld: Tengevolge van den Zuid-Wester-storm zijn verschillende schepen, die gesleept werden, van de sleepbooten losgeslagen. Een Rijnschip, waarvan de naam nog on bekend is, is nabij de Steenbergsche Vliet gezonken. Omtrent de bemanning verkeert men nog in het onzekere. Noodweer boven Engeland. LONDEN, 11 Oct. (V. D.). Gisteren zijn sommige deelen van Engeland geteis terd door hevige storm- en regenvlagen, die groote overstroomingen hebben ver oorzaakt. In Zuid-Wales staan vijfhonderd huizen onder water. De Engelsche vloot- manoeuvres in de Noordzee moesten afge last worden. Wervelstorm boven Noord-Portugal. LISSABON, 11 Oct. (V. D.). Het Noordelijk deel van de Portugeesche kust is gisteren geteisterd door een wervel storm, die veel materieele schade veroor zaakte. Verscheiden schepen werden op de rotsen geworpen en vernield. Schoener bij de Canadeesche kust omgeslagen. HALIFAX, 11 Oct. (V. D.). Ter hoog te van Yarmouth in Nieuw-Schotland is een 230 ton metende schoener met een tien koppige bemanning aan boord tenge volge van den hevigen storm omgeslagen. Men vreest, dat de geheele bemanning in de golven is omgekomen. gen pl.m. ƒ2541. Er is dus 'n nadeelig sal do van ongeveer 5. Hierna geeft de heer Brak 'n overzicht van de kasgelden. In kas ƒ445.36 met spaarbank inbegrepen. De heer Brak licht eenige vragen toe. Een discussie ontstaat tusschen de heer Groen en de heer C. den Blanken over de geluidsvérsterking bij het zangspel op 31 Aug., welke hij niet voldoende achtte. Punt 6: Reorganiastie bestemming con tributie der leden. Besloten wordt de helft van de contributie te bestemmen voor de kinderfeesten inplaats van het totale be drag, dit in verband met het werk der nieuwe propaganda-commissie. Na eenige opmerkingen wordt dit niet in strijd met het reglement gevonden en dus aan het be stuur overgelaten. Bij eventueel tekort zal dit uit de kas gedekt worden. Op voorstel van den heer D. Engel zal er op de contri- butie-quitanties het artikel, behelzend het doel der ver., afgedrukt worden. Dan komt de propaganda-commissie-be- noeming. Er worden na lang zoeken 30 propagandisten gevonden, die, over 15 wy- kn verdeeld, leden zullen aanwerven. Volgen thans de ingekomen stukken, die door den voorz. worden voorgelezen. Het fluitistencorps „De Vriendschap" heeft deel genomen aan het huldigingsdefilé te A'dam. De vergadering vindt, evenals het bestuur, geen termen aanwezig in de onkosten bij te dragen. Op voorstel van den heer Eylers wordt geprotesteerd tegen de toon van den ingekomen brief. Een schrijven van de vereen. „Excelsior" over 't reclameeren op haar ingediende verzuimenrekening wordt aan 't oordeel van de vergadering overgelaten. De voorz. van „Excelsior" is aanwezig. Eenige wrij ving ontstaat. Na eindeloos protest is 't motto: onder protest toch betalen en 't volgend jaar vooraf condities. Na rond vraag sluiting. N1EUWVEEN. EEN NOODLOTTIGE KANTELING. Oude vrouw ernstig gewond. Een kleinzoon van de weduwe van Rijn zou zijn grootmoeder met de tentwagen naar Uithoorn brengen, toen ter hoogte van den landbouwer van der Vaart door onbe kende oorzaak het paard plotseling hevig schrok. Het beest deed door zijn steigeren den wagen kantelen, die in de graskant te recht kwam. W. S. wist tijdig van het voer tuig te springen en kwam er zonder let sel af. Zijn 83-jarige grootmoeder werd echter in ernstige mate het slachtoffer van dit ongeval. Met zeer veel moeite kon men haar uit de wagen bevrijden. Deerlijk ge wond door glasscherven en in bewusteloo- zen toestand werd zij onmiddellijk door dr. Lucardie per auto naar het ziekenhuis ver voerd. Uit voorzorg had den zeereerw. heer pastoor van Zevenhoven haar eerst het H. Oliesel toegediend. UIT DE OMGEVING STOMPWUK. De storm. De storm, welke heden over deze streek woedde heeft enkele boomen aan de Vliet ontworteld en een schoor steen van „Het Blesse Paard" afgerukt. C enkele perceelen moesten het ontgelden. ACADEMIENIEUWS Leiden. Geslaagd: Doctoraal-examen rechten, de heeren: B. M. van Everdingen, Buren, J. P. de Prez, Den Haag; Prop.-examen Theologie, de heer J. v. d. Heuvel, Delft; Doctoraal-examen wijsbegeerte, de heer M. L. Kobus, Den Haag; «Üfe* SPORT GYMNASTIEK Turnkring Leiden Omstreken. De uitslag van het examen voor de Vaar- digheidsproeven van hot Kon. Ned. Gymn. Verbond, afgenomen door de T. C. van den Turnkring L. O. luidt aldus: Diploma A. (Algemeen Vaardigheids-di ploma Gymnastiek en Athletiek) le graad: T. Soheffelaar, W. Dieben, A. v. d. Wille. 2e graad: T. Vlasveld, B. Mulder. Diploma B. (Athletiek) le graad: R. Br ie j er, A. Snel, P. Dieben. 2e graad: N. Hagoort. Alle bovengenoemde dames zijn lid van de Dames Gymn. en Athl. Ver. „Brunhilde", alhier. RECHTZAKEN HAAGSCHE RECHTBANK. Hedenmorgen stond voor den Haagschen Politierechter terecht L. J. L. uit Kat wijk aan den R ij n, wien bij dagvaar ding ten laste was gelegd, dat hij in het tijdvak Mei-Juni van dit jaar ten nadeele van de gemeente Katwyk ongeveer 660 straatsteenen heeft gestolen, die op de Oude Zeeweg lagen tijdens het reparee- ren van den weg. Verdachte beweerde thans voor de Politierechter, dat iemand die daar aan het werk was aan verdachte toestemming had gegeven, hetgeen onaan nemelijk werd geacht achter de groene tafel. De Officier merkte nog op, dat ver dachte de persoon had kunnen aantoonen, die hem de toestemming had gegeven. Ver dachte heeft dit tot op heden niet kunnen doen. De Officier van Justitie, mr. Knut tel, eischte tegen verdachte een geldboete van 40.subs. 40 dagen hechtenis. De Politierechter veroordeelde verdachte overeenkomsitg den eisch. In de verdachtenbank nam plaats de 23- jarige A. K. van L. uit Wassenaar, wien bij dagvaarding ten laste was ge legd diefstal van 39.40 door middel van braak gepleegd in den nacht van 16 op 17 Juli op de Rijksstraatweg te Wassenaar ten huize van den heer B. aldaar. Ver dachte zou door middel van het openen van een W.-C.-raam binnen zijn gekomen en toen uit een Kasregister het bedrag zich hebben toegeëigend. Als getuige werd mej. de Wed. L. x. B. gehoord, die den volgenden morgen het geld miste, hetwelk zij in de cassa, den vorigen avond had ge daan. Verdachte bekende het feit onder den invloed van eenige glazen bier te hebben gedaan. Een R.-K. reclasseeringsrapport, over verdachte uitgebracht, vroeg een voorwaardelijke veroordeeling. De Offi cier van Justitie kon hiermede accoord gaan. Hij eischte een voorwaardelijke gev. straf van 3 maanden met een proeftijd van 3 jaar en bovendien een geldboete van ƒ30.subsidiair 20 dagen hechtenis. De Politierechter, onmiddellijk vonnis wijzende, veroordeelde verdachte tot 6 maanden gevangenisstraf, waarvan 2 maan den onvoorwaardelijk en 4 maanden voor waardelijk met een proeftijd van 3 jaar en onder bijzondere voorwaarden. Hierna stond terecht de Leidenaar W. F. de B., wien bij dagvaarding ten las te was gelegd mishandeling van een ze keren van der H., eveneens te Leiden. Verdachte gaf toe getuige een klap te heb ben gegeven. Een en ander liep nog over een oude veete. De Officier van Justitie, mr. Knuttel, eischte tegen verdachte een geldboete van 30.subs. 10 dager hech tenis. De Politierechter, onmiddellijk vonnis wijzende, veroordeelde tot een geldboete van ƒ10.— subs. 5 dagen hechtenis. Mr. v. d. Tas pleitte clementie. In de verdachtenbank nam plaats de 66- jarige D. de M., uit R ij n s b u r g, wien bij dagvaarding ten laste was gelegd mishan deling van een zekere H. v. d. Sch., uit Leiden. Verdachte beweerde, dat getuige v. d. S. eerst zijn dochter had uitgeschol den en daarna verdachtes vrouw. Verdach te had toen v. d. S. met een klomp tegen getuige zijn hoofd geslagen, waardoor de ze pijnlijk werd getroffen. De Politie rechter eischte tegen verdachte een geld boete van ƒ20.— subs. 20 dagen hechte nis. De Politierechter onmiddellijk vonnis wijzende, veroordeelde verdachte tot ƒ5. subs. 2 dagen nechtenis. (Berichten reeds geplaatst in onze vorige oplage). LEIDEN. BENOEMING PRIVAAT-DOCENT. Bij beschikking van den Minister van is dr. M. David, tot wederopzeggens toe gelaten als privaat-docent aan de Rijks universiteit alhier, in de faculteit der chtsgeleerdheid, om onderwijs te geven ^ersche rechtsgeschiedenis en de ptische papyrologie. M MUZIEK. HET RESIDENTIE-ORKEST. W Eerste Abonnementsconcert. Donderdag 19 October a.s. heeft het eerste abonnementsconcert van dit seizoen te Leiden door het Residentie-Orkest plaats. In verband met het ziekte-verlof van Dr. Peter Anrooy zal dit concert staan onder leiding van den Hongaarschen dirigent Eugen Szenkar, die reeds enkele malen met groot succes concerten en operavoor stellingen in Nederland heeft geleid. Zoo als wij reeds mede deelden werken aan dit concert, in de plaats van José Iturbi, mede de pianisten E. Bartlett en R. Robertson. BUITENLAND. HET RIJKSDAGBRAND-PROCES. Was v. d. Lubbe alleen, of waren er twee? BERLIJN, 10 October (V.D.). Bij de her vatting der behandeling wordt allereerst gehoord de 21-jarige letterzetter B. Thaler uit Berlijn, die tot de weinige personen be hoort, die in den avond van 27 Febr. het uitbreken van den brand hebben waargeno men. Ook deze getuige heeft gerinkel van glasscherven gehoord. Hij verklaarde ver der, dat hij den indruk kreeg, dat twee personen door het venster naar het hoofd portaal gingen. De verlichting was even wel niet zeer goed. Er wordt nog nagegaan of de tweede persoon soms een schaduw zou kunnen zijn, doch get. Thaler acht dit niet waarschijnlijk. De situatie zal ter plaatse worden gereconstrueerd. TELEGRAMMEN HET RIJKSDAGBRANDPROCES, v. d. Lubbe blijft zwijkzaam. BERLIJN 11 October. (V.D.) Na de pauze vraagt Dimitroff's verdediger dr. Teichert: „Kan get. luitenant Lateit bevestigen, dat het beeld op de teekening van den deskun dige overeenstemt met zijn indruk van den brand in de zaal?" De teekeningen stem men blijkbaar overeen met de waarnemin gen van den getuige. Hij deelt ter aanvul ling nog mede, dat zijn eerste indruk op het posthuis, dat v. d. Lubbe waanzinnig was, alleen maar berustte op het uiterlijk van den man. Dr. Werner: „Er wordt beweerd, dat di- ectr bij het begin, toen het revolverschot was gelost, S.A., S.S. of andere formaties voor de afzetting van de omgeving voorbe reid in de buurt waren". Getuige: „Dat is onjuist". Onder doodsche stilte roept de president v. d. Lubbe weer aan de getuigentafel en vraagt hem: „U hebt de verklaringen van get. gehoord. Hebt u daarover iets te zeg gen?" v. d. Lubbe: „Neen". President: „Waren die verklaringen zóó juist?" v. d. Lubbe: „Dat kan ik niet zeggen". Torglers verdediger dr. Sack springt op en roept: „Wat beteekent dat nu? Wil hij dat niet zeggen of kan hij het niet zeg gen?" v. d. Lubbe wordt nogmaals tot spre ken aangemaand, maar het is nutteloos, want ook terwijl het in de zaal doodstil is, hoort men van v. d. Lubbe niets. President: „Ik verwacht hier weinig suc ces van. Ik heb het reeds dikwijls genoeg geprobeerd". AMERIKAANSCH VERKEERS VLIEGTUIG NEERGESTORT. NEW YORK, 11 Oct. (V.D.) Uit Chester ton in den staat Indiana wordt gemeld, dat aldaar een verkeersvliegtuig van de United Airways uit New York is neergestort. Aan boord bevonden zich vier passagiers en een uit vier koppen bestaande bemanning. Hot vliegtuig raakte in brand en alle acht in zittenden vonden den dood. KINGSFORD SMITH IN AUSTRALIË. Record EngelandAustralië met één dag en zestien uur verbeterd. SYDNEY, 11 Oct. (V.D.). Kingsford Smith is heden te 5.12 uur (pl. tyd) met zijn vliegtuig in Engeland te Wyndham in West-Australië gedaald. Hij heeft den af stand EngelandAustralië afgelegd in 7 dagen, 4 uur en 47 minuten, en daarmee net record opnieuw op zijn naam gebracht. Het bestaande record op naam van Scotts was 8 dagen, 20 uur en 47 minuten. DUITSCHLAND EN HET JODEN VRAAGSTUK. Joden vormen geen „minderheid". GENEVE, 11 October. (V. D.). De Volkenbondsassemblée behandelde in haar plenaire zitting van heden de giste ren door de 6e commissie aangenomen Fransche ontwerp-resolutie, waarin de minderheden- en Jodenkwestie wordt be handeld. Zonder discussie werd met alge- meene stemmen het eerste deel der reso lutie aangenomen. Met het tweede ge deelte, dat den mogendheden verplicht het algemeen beginsel der minderhedenbe scherming ook toe te passen op die onder danen, die zich van de meerderheid der bevolking onderscheiden door ras, religie of taal, was dit niet het geval. De Duit- sche vertegenwoordiger gezant von Keiler verklaarde, dat de Duitsche delegatie dit tweede gedeelte van de ontwerp-resolutie m' af.vijzen. Tewater, zag zich derhal- BIOSCOPEN Casino: Volwassenen. Luxor: Valwassenen. Trianon: Afgekeurd. ve genoodzaakt te concludeeren, dat de voor alle besluiten der Volkenbonds-as- semblée noodzakelijke eenstemmigheid niet bereikt kon worden, het tweede ge deelte der resolutie als verworpen moest worden beschouwd. De Duitsche regeering heeft hierdoor elke internationale behan deling van het Joodsche vraagstuk onmo gelijk gemaakt en slechts haar medewer king verleend aan de algemeene resolu tie over gelijke behandeling der alge meene minderheden. Waarschijnlijk zal de Assemblée vanavond worden gesloten. MARKTBERICHTEN BOSKOOP, 10 Oct. Bloemenveiling:. Rozen per bos van 10 stuks: Golden Ophe lia 1018 cent, Marcel Rouyer 1016 cent, Hadley 1627 cent, Claudius Pernet 18 -30 cent, Columbia 816 cent, Butterfly 13 21 cent, Mac Keiler 1218 cent, Wilh. Kor- des 3044 cent, Mme Jule Bouché 20--30 cent, Rosalandia 1630 cent, Florex 14--30 cent, Phoebe 1825 cent, Edith Helen 40 66 cent, Aug. Noack 2440 cent, Else Poul- sen 4065 cent, Gloria Mundi 2036 cent, Paul Grampel 3258 cent, Chaplin 17 -24 cent, Ellen Poulsen 1830 cent, Briarcli/f 1724 cent, Chrysanten, grootbloemig 70 140 cent, idem tros 10—25 cent, Physalis Franchetti 1625 cent, Gerbera 25 cent. Clematis Durandi 25 cent, Clematis Prins Hendrik 1.101.60, Acerblad 12 cent, Li- gustrum 69 cent. STOMPWIJK, 10 Oct. Eierenveiling. Aanvoer 2693 eieren. Prijzen: henneneieren 3.809.25, kippeneieren 5.656.25, een deneieren 1.853.00 per 100 stuks. VOORSCHOTEN, 10 Oct. Vrije veiling. Prijzen: kippeneieren 5.506.20, kuiken eieren 4.004.10, en eendeneieren 3.50 3.80 per 100 stuks, kippen 5090 cent, hanen 2550 cent, konijnen 60125 cent en duiven 1015 cent. VEUR, 10 Oct. Eierenveiling café Het Wapen van Veur, Aangevoerd 22966 stuks: 22665 kippeneieren 4.855.45 en 288 een deneieren 1.653.00 per 100 stuks, 13 ganzeneieren 8 cent, 906 kippen 4085 et., 14 eenden 3050 cent, 114 konijnen 20150 cent en 28 duiven 7—40 cent per stuk WOERDEN, 11 Oct. Kaas. Aangevoerd 449 partijen, met rijksmerk le kwal. 2523 cent, met rijksmerk 2e kwal. 2224 cent, zware 29 cent. Handel matig. AMSTERDAM, 11 Oct. Vee. 3 wagons geslachte runderen uit eDnemarken. 329 vette kalveren: le kwal. 5565, 2e kwal. 4552 cent, 3e kwal. 3540 cent per kg. levend gewicht, 33 nuchtere kalveren 4 8 per stupk, 347 varkens, vleeschvarkens 90110 kg. 4546 cent, zware 4344 cent vette 4142 per kg. gewicht. Overzicht. Vette kalveren iets mindere aanvoer, prij zen beduidend hooger. Varkens geringe aan voer betere handel en prijshoqdend. WISSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM) (Niet officieel) Berlijn 59.06 Londen 7.69 New York 1.64^/a Parijs 9 50®/g Brussel 84.541/2 Zwitserland 48.05 Milaan 1302 Madrid 20.721/? Oslo 38.50 Kopenhagen 34.32l/2 Stockholm 39.571/3 Weenen Praag 7 36 Boedapest Prolongatie 1 pet. BEURSOVERZICHT. van gisteren. De beursstemming was in de ochtend uren verdeeld. Ondanks de hooger notee ringen, die Wallstreet gisteren had afge- nagenoeg onveranderd in verband met de verdere reactie van pond en dollar. Sui kers waren flauw in verband met de scherpe daling van de Cuba-suiker notee ring in New York, terwijl Philips enkele pets hooger waren daar de uitvoercijfers van radio-apparaten over September gun- verloop brokkelden de noteeringen echter af, daar de internationale politieke toe- leidde. Van de Industrieelen waren Uni levers vaster, op geruchten dat de onder neming een interim-dividend van 2 pet. zal uitkeeren. Aku's bleven op peil. Phi lips sloten per saldo ruim 2 pet. lager. Oliewaarden waren zwak, speciaal Kon. Olies die beneden 170 terechtkwamen. Ta bakken en Rubbers verkeerden in reac tie, terwijl ook Scheepv., Mijnw., en Ame rikanen op lager niveau terecht kwamen, doch de handel was zeer stil. Duitsche obligaties waren gedrukt, terwijl de Ned. Staatsfondsen verdeeld waren. Oude Ned. Schuld gedrukt. GEVRAAGD bij hit openbaajr bewaarschoolonderwijs Jaarwedde f 1^)0.m/t tweej. verhoogingen van f.AOO.- (Tijd. korting '4.40/0 na aftrek f. 700.bijdrage voor pen si oen 81/2 °/o). Stukken (gez. soll..>Wut van dienst en akten>-<oór 18 Oct. 1933 aan Aftk^Onderwijs Gom. Secretaris. 9181

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 3