MAANDAG 9 OCTOBER 193^ DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 5 UIT HET KATHOLIEKE KAMP. BLIJVENDE VERRASSINGEN EN INTERESSANTE UITSLAGEN Na een regen- en stormnacht is het giste ren nog een mooie wedstrijddag geworden, waarop weer tal van interessante uitslagen zijn geboekt In de eerste klasse van Afd. I in het Wes ten heeft Volendam op ondubbelzinnige wijze haar meerderheid getoond over De Meer, welke club met niet minder dan 9—1 werd ingemaakt. V.I.C. stelde haar aanhang teleur door een nederlaag op eigen veld tegen D.E.M. Deze overwinning der Beverwijkers is een groote verrassing. Wilskracht heeft het op eigen terrein tegen V.V.Z. niet kunnen bol werken, want er werd met 62 verloren. De overwinning van Wilskracht op Volen dam in den eersten wedstrijd blijkt meer en meer een vergissing te zijn geweest. In de 2e klasse A heeft V.E.P. uitstekend werk gedaan door met 10 van S.D.O te winnen. Al is dit de kleinst mogelijke over winning, de punten zijn binnen. Overigens was het succes hier wel aan de zijde der thuisclub, want ook de E.M.M.-reserven en Amersfoort wisten te winnen, resp. van L.V V. en Olympia. In Afdeeling II leverde de wedstrijd H.B. C.Santpoort de grootste verassing op. Met niet minder dan 60 werden de Heem- stedenaars op eigen terrein door Santpoort geklopt. S.J.C. begon heel goed met een 51-overwinning op Donk, terwijl D.H.L. ondanks 't gemis v. middenvoor Alsemgeest haar goede positie handhaafde door een 5 2-zege op T.IJ.B.B. In den plaatselijkgn wedstrijd te Rotterdam won Spartaan met 21 van Leonidas, terwijl Graaf-Willem haar derde nederlaag boekte, nu tegen G.D.A. De stand is nu:: Santpoort 3 3 12-0 6 D.H.L. 3 2 1—8-45 Spartaan 2 2 7-3 4 G.D.A. 3 1114-33 S.J.C. 1 1 5-1 2 H.B.C. 2 1—18-72 Leonidas 3 1—2 8-8 2 Donk 3 1 2 4-13 2 Gr. Willem 3 3 6-14 T.IJ.B.B. 3 3 2-11 In de 2e klasse A zorgde Leiden ditmaal voor 'n verrassing door met 'n zege uit Haarlem terug te komen. Na een interes santen strijd bleven de Leidenaars met 32 de baas. Nog beter werk leverde Teijlingen door de derde overwinning te behalen. Met 43 bleven de Sassenheimers de baas over Geel -Wit. Dat belooft spannend te worden. De stand is: Teijlingen 3 3 11-5 6 Vitesse 2 1—1 7-6 2 Onze Gez. 1 1 3-1 2 Geel Wit 3 1—2 7-9 2 Leiden 3 1—2 7-10 2 Santpoort II 2 2 2-6 Lisse 0-0 A.D.O. 0-0 In de 2e klasse B handhaafde Blauw Zwart zich op fraaie wijze aan den kop door 'n 50-overwinning op Graaf Floris en al moge deze uitslag geflatteerd zijn, het bewijst toch wel, dat de Wassenaarsche club er zin in heeft dit seizoen. Deze over winning is van te grooter waarde nu Excel- sipr een punt verspeelde aan Oliveo. De Spartaan-reserven boekten hun derde ge lijke spel, thans tegen Wilhelmus. De stand is: BI. Zwart 4 3 1 16-7 7 Excelsior 3 2 1 9-3 5 Spartaan H 3 3 4-4 3 Oliveo 3 1118-83 Gr. Floris 4 112 9-12 3 Wilhelmus 4 2 2 5-11 2 L. en Sn. 2—11 4-5 1 P.F.C. 1 1 2-7 De uitslagen ZUID AFDEELING I 1 s t e k 1 a s: RKVVL—RKONS 3—0, Sitt. BoysCaesar 34, KerkradeChèvremont 2—2, KNV—Valkenburg 2—4. ZUID AFDEELING II lste klas: GennepBrabantia 13, Dongen—RKTW 6—5, SVB—Mulo 0—4, WilhelminaVenlo 101; Best. Vooruit Venl. Boys 40. OOST AFDEELING I lste klasse: 'sHeerenbergAltier 0-0 OOST AFDEELING n lste klasse: PHNEO 24, Quick Vosta 34, EmosDe Zweef 30 WEST AFDEELING I lste klasse:: WilskrachtWZ 26, VICDEM 23, VolendamDe Meer 91. 2de klasse A: EMM II—LVV 3—2, VEPSDO 10, AmersfoortOlympia 4-2 WEST AFDEELING II lste klasse:: Graaf WillemGDA 0-3 HBCSantpoort 06, SpartaanLeonidas 2—1, DHLTYBB 5—2, SJC—Donk 5—1. 2de klasse A: Santpoort IILeiden 2 3, Geel WitTeijlingen 34, Vitesse Onze Gezellen (terr. af gek.) 3de klasse B. OliveoExcelsior 11; WilhelmusSpartaan II 11, Blauw Zwart Gr. Floris 5—0. S.J.C. I—DONK I 5—1. Het eerste elftal heeft de competitie wel goed ingezet door een eclatante overwin ning op de Goudsche bezoekers. Het elftal heeft in zijn geheel geen onbetrouwbaren indruk gemaakt, ondanks v. d. Berg niet van de partij was. Te half drie wordt aangevangen en tel len beide ploegen één invaller. Na eenig verkennen, komt de S.J.C.-voorhoede flink opzetten, doch valt hierbij herhaaldelijk in het buitenspel valletje, waardoor meerdere kansen verloren gingen. De gasten werken steeds op hun rechterwing, welke dan ook goed werk deed, doch geen kans zag door de hechte S.J.C.-verdediging te komen en het slechts wist te brengen tot een serie corners, welke geen resultaten opleverden. Als na 8 minuten spelen de linksche wing der thuisclub in een prachtig driehoekspel ten aanval trekt, weet Th. Ruigrok onhoud baar te doelpunten. (10). De thuisclub blijft nu het meest in den aanval, doch Houdijk c.s. weten meerdere aanvallen goed te keer en en herhaaldelijk hun voorhoede aan het werk te zetten. Na 17 min. weet Janmaat uit een strafschop den gelijkmaker in te zetten (11). Het gelijke spel was echter van zeer korten duur, want vanaf den aftrap gaat het regel recht op het Donk-doel af en met een keu rig doelpunt weet Th. Ruigrok weder de leiding voor S.J.C. te veroveren (21). In het resteerende gedeelte voor rust is de Donk-keeper nog al eens gelukkig in zijn redden en komt de rust ongewijzigd. Na de thee zitten de gasten er flink op, doch vinden in de S.J.C.-verdediging een onoverkomenlijk struikelblok, terwijl ook hun schieten veel te wenschen overlaat. Enkele corners welke zij forceeren, leve ren weer niets op en hun overwicht is slechts kort. S.J.C. begint de Donk-veste te belegeren en uit 'n scrimage voor doel weet Vos 31 te maken. Direct hierop weet Vos nogmaals te doelpunten, doch nu in buitenspelpositie, zoodat dit doelpunt wordt geannuleerd. Donk laat het er niet bij zitten èn zet er alles op om den ach terstand te verkleinen. Bij een aanval der Gouwenaars wordt door een S.J.C-back hands gemaakt in het beruchte gebied, maar Kasbergen weet niet beter dan juist naast te schieten. Dat gaf blijkbaar opluch ting en moed aan de S.J.C.-ers, want de aanvallen waren nu niet van de lucht en hoe dapper Houdijk c.s. zich ook weerden, wisten zij niet te voorkomen, dat Vos een onhoudbaar doelpunt wist in te zetten (41). De gasten lieten nu blijkbaar den moed zakken, want het spel kwam bijna niet meer van de Donk-helft weg en uit een goed genomen corner weet Vos nogmaals met een mooien kopbal den voorsprong te vergrooten (51). Hiermede was het pleit beslecht en kwam onveranderd het einde. De leiding van den scheidsrechter was goed. BLAUW ZWART I—GR. FLORIS I 5—0. Een geflatteerde overwinning: een 42 uitslag had de verhouding beter weerge geven. Gr. Floris wint den toss en Blauw Zwart brengt den bal aan het rollen. Di rect forceert BI. Zwart een corner, welke wordt naastgeschoten. Dan ziet Gr. Floris zich een kans ontgaan door buitenspel. Even later rent de B. Zwart-midvoor door de geheele Gr. Floris-verdediging heen, doch schiet tegen den keeper. Een corner op het Gr. Floris-doel wordt overgeschoten. BI. Zwart komt terug. We noteeren een kei van den BI. Zwart-midvoor, welke de lat millimetert en den terugspringenden bal schiet de linksbinnen over het verlaten doel. Aan den anderen kant herhaald de Gr. Floris-linksbinnen het zelfde. Een voorzet van den Gr. Floris linksbuiten onderschept de BI. Zwart-keeper schitterend. De rust breekt aan met blanken stand. Na rust een klein overwicht van BI. Zwart. Dan valt Gr. Floris een vrije trap ten deel, welke de BI. Zwart-keeper schit terend stopt. Beide partijen verslappen dan eenigszins en de gemakkelijkste kan sen worden verknoeid. Dan werkt BI. Zwart zich los, een voorzet van links be landt bij den midvoor. Deze geeft aan den vrijstaanden linksbinnen, die BI. Zwart de leiding geeft (10). Gr. Floris probeert den achterstand in te halen, doch als BI. Zwart terug komt, speelt de Gr. Floris rechtsback op den keeper terug. De BI. Zwart-linksbinnen profiteert hiervan en vergroot den voorsprong (20). Gr. Floris krijgt dan een vrijen trap te nemen, doch de BI. Zwart-keeper is in topvorm. De bal belandt bij den BI. Zwart rechtsbinnen. Deze rent op het vijandelijk doel af en maakt er met een schuiver 30 van. Even later herhaalt de rechtsbuiten het zelfde staaltje en via de paal is het 40. Als dan de zelfde speler nogmaals op doel schiet, kan de Gr. Floris-keeper niet voldoende wegwerken en de BI. Zwart linksbinnen maakt er 50 van. Dit is Gr. Floris te bar. Keeper Kleijn gaat naar voren, doch wat de Hagenaars ook probeeren ,de BI. Zw.-keeper staat als een rots in de branding en bezweert elk gevaar. Even later kondigt scheidsrechter Hofstede, die naar beider genoegen voldeed, 't einde aan en heeft BI. Zwart weer 2 pun ten binnen. SANTPOORT n—LEIDEN I 2—3. In een enthousiaste en zwaren strijd is het Leiden gelukt beide punten te be machtigen en verdiend te winnen. Leiden trapt af en direct valt op, dat de Leidsche voorhoede het ietwat laksche spel der laatste wedstrijden van zich heeft af geschud. Met frisch en goed combinatie spel zitten zij het eerste kwartier voortdu rend voor de Santpoort-veste. Succes komt echter aan den anderen kant, als bij een doelworsteling de Santpoort-midvoor on houdbaar doelpunt (10). Niet ontmoe digd speelt Leiden verder. Hoewel de Santpoort-achterhoede schitterend verde digt kan zij niet verhinderen, dat even voor rust W. Kraan den gelijkmaker scoort (1—1). Na rust is Leiden weer het eerst in den aanval. Een doelpunt zit in de lucht. Als twintig minuten na de hervatting L. Groe- newegen naar A. Kamphues plaatst, pas seert deze tusschen de backs door en plaats in den uitersten hoek. Hierna komt Santpoort pas los en een kwartier voor het einde wordt de goed spelende achterhoede van Leiden ook gepasseerd (22). Het tempo na dit doelpunt wordt steeds opge voerd. Het blijft een aantrekkelijken strijd. Leiden zet er echter alles op om toch nog te winnen en eindelijk gelukt het Kerk vliet even voor tijd met een schitterend schot Leiden de leiding te geven (23). Leiden gaat zich meer op verdedigen toe leggen en onder groote spanning komt het einde. GEEL WIT—TEYLINGEN 3—4. Het is voor Teylingen hard werken ge weest om beide punten te veroveren te meer daar Th. ter Horst na 40 minuten spelen het veld moest verlaten vanwege een opgeloopen blessure. Om 2.30 uur fluit scheidsrechter Hooge- boom beginnen. Teylingen trapt af en neemt den bal mee tot dicht bij G.-W.-doel, doch deze wordt achter geschoten. Nu krijgt Teylingen den kans van den dag doch de keeper grijpt in. Het tempo gaat snel en bij een aanval van G.-W. weet haar rechtsbuiten keurig te doelpunten. (10). Teylingen, hierdoor geprikkeld, stormt op doel af, dpch haar aanval gaat achter. G.W. zit er goed op en ware de keeper van Teylingen niet in vorm ge weest, er waren zeker meer doelpunten ge komen. Langzamerhand past Teylingen zich beter aan, zoodat de bordjes worden verhangen. De linksbinnen van Teylingen schiet keihard in, doch de keeper van G.W. werkt corner. Deze levert niets op. Nadat G.W. nog eenmaal is doorgebroken ziet zij kans om voor open doel naast te schieten. Dan een aanval van Teylingen, de rechts buiten breekt door alles heen, een schot en de stand is 11. Beide elftallen geven zich geheel, zoodat het spel van doel tot doel gaat. Als Tey lingen ten aantal trekt, gaat de bal van links naar rechts, doch de keeper redt ten koste van een corner. Deze, goed genomen, wordt door den rechtsbuiten ingeschoten. (21). Spoedig is Teylingen weer voor het G.W.-doel en krijgt een vrije trap toege kend. De rechtsbinnen van Teylingen schiet keurig in (31). Nu wordt Homan tweemaal achtereen volgens aan den tand gevoeld, doch hij re tourneert alles. Weer is het G.W. welke doorbreekt, doch op het laatste moment is het de rechtsback, die keurig met een kop bal redt. Wanneer Teylingen een kans krijgt is het de rechtsbinnen, welke zal schieten, doch zijn voet begeeft het, hij wordt het veld uitgedragen. Het blijkt, dat hij zijn enkel heeft verzwikt. E. Vink neemt zijn plaats in. Spoedig hierna is het rust. Na de thee krijgt de midvoor van Tey lingen een kans, doch schiet jammerlijk naast. Dan is het G.W., dan Teylingen dat ten aanval treft, doch succes blijft voor- loopig uit. Enkele corners leveren ook al niets op. De G.W. voorhoede is niet for tuinlijk in haar schieten, daar eenige ma len rakelings over de lat wordt geknald. Het zelfde moet van Teylingen gezegd worden. Wanneer G.W. op het Teylingen- doel afgaat, schiet de linksbinnen keurig in (23). Dit is voor Teylingen het sein om aan te pakken en na tien minuten spelen gelukt het haar door toedoen van den mid voor om er 42 va nte maken. Nog 10 mi nuten is er te spelen en werkt G.W. no. 3 in het doel. Kort hierop wordt het einde aangekondigd met 43 in het voordeel van Teylingen. Athletiek. Zooals reeds vermeld heeft de Teyl.-jeugd de 10 K.M.-marsch schitterend volbracht. Er waren 22 leden en 5 niet-leden voor de deelname. Om 2.40 uur werd afgemarcheerd onder leiding van de heeren W. v. d. Berg, J. v. Nouland en den trainer van S.M.C., den heer Ritzen, welke laatste zich bij ons ge zelschap had toegevoegd. De uitslag was, dat het geheele gezelschap den marsch schitterend heeft "volbracht en alle om 4.50 weer aan het K.SA.-gebouw arriveerden. Het ligt in de bedoeling om in 't laatst van deze maand nog eens een wandeltocht te organiseeren. ZWEM- EN WATERPOLOWEDSTRIJDEN TE R'DAM. Willy den Ouden vestigt nieuw wereldrecord 300 M. Ned. ree. 100 M. schoolslag heeren verbeterd, evenals 3 X 100 M. wisselslag dames. Het IJ op nieuw waterpolo-kampioen. In het Oostelijk Zwembad te Rotterdam heeft Willy den Ouden gistermiddag een met succes bekroonden aanval gedaan op het Europeesch record en het wereldrecord 300 M. vrije slag. Het eerste stond op naam van mevr. Philipsen Braun met 4 min. 17 2/5 sec; het wereldrecord stond ten name van miss Helen Madison (Vereenigde Staten) met 3 min. 59 5/10 sec. De tijd, welke Willy den Ouden gister middag maakte was 3 min. 58 sec., zoodat het wereldrecord van Madison met 1 5/10 sec. is verbeterd. Deze prachtige recordverbetering is ge schied tijdens uitnoodigingswedstrijden welke ter gelegenheid van den beslissings wedstrijd om het kampioenschap van Ne derland tusschen het IJ en de H.Z. en P.C. werden gehouden. Deze wedstrijden hadden de volgende uitslagen: 100 M. vrije slag heeren: 1. J. S. Scheffer (DJK) 1 min. 3 sec.; 2. H. v. Essen (IJ), 1 min. 4 sec.; 3. S. L. Mooi (HPC) 1 min. 5 sec. en 4. G. Regter (RZC) 1 min. 6 sec. 100 M. schoolslag heeren: 1. A. v. Kal ken (DJK) 1 min. 19 sec., waarmede hij zijn Nederlandsch record met 3/5 sec. ver beterde. 2. L. Korpershoek (RZC) 1 min. 19 1/5 sec.; 3. P. Kruythof (RZC), 1 min. 19 4/5 sec.; 4. J. v. Woerkom (SZC) 1 min. 21 2/5 sec. 100 M. Rugzwemmen dames: 1. Puck Oversloot (ODZ) 1 min. 21 3/5 sec.; 2. Truus Baumeister 1 min. 26 4/5 sec.; 3. N. C. Helms (IJ) 1 min. 27 1/5 sec.; 4. B. Mar tin (ODZ) 1 min. 30 2/5 sec. 3 x 100 M. wisselslag dames: 1. A. Tim mermans (RDZ) tijd 4 min. 52 sec., waar mede zij het Nederlandsche record van de Amsterdamsche zwemster mej. T. Wagner met 5 1/5 sec. verbeterde. 2. M. Olsen (R DZ), 5 min. 9 1/5 sec.; 3. C. Luycke (SZC) 5 min. 15 2/5 sec. 100 M. vrije slag dames: 1. J. Selbach (ADZ) 1 min. 9 4/5 sec.; 2. R. Mastenbroek (ODZ) 1 min. 12 3/5 sec.; 3. N. Mudde (O DZ) 1 min. 12 4/5 sec. 200 M. schoolslag dames: 1. Hessel (IJ) 3 min. 7 1/5 sec.; 2. G. Brouwers (RDZ) 3 min. 9 sec.; 3. M. Roelants (SZC) 3 min. 30 sec. 3 x 50 M. wisselslag estafette heeren: 1 RZC 1 min. 39 2/5 2. IJ 1 min. 40 DJK had den kortsten tijd gemaakt n.l. 1 min. 38 sec. doch de ploeg werd gedis kwalificeerd wegens te vroeg starten. De polo wedstrijd *t IJHZ en PC, welke besliste voor het kampioenschap van Ne- derlancf, werd door de Amsterdammers ge wonnen met 32 (rust 01). Het IJ begon met een feilen aanval, wel ke evenwel door het uitstekende verdedi gen van HZ en PC werd afgeslagen. Kort daarop zond Schrieder van HZ en PC een uitstekend schot in, dat door Veenstra werd gekeerd. Vlak hierop volgde een moeilijk schot van Jacq. Koehler, dat eveneens werd gehouden. Eenigen tijd wisselden de aan vallen op de beide goals elkander af, waar bij het IJ sterker bleek. Met het schieten is men echter niet gelukkig. HZ en PC nam de leiding met een schot van v. Kleef (01); ook daarna bleek het IJ sterker in den aanval, maar de afwerking van het offensief liet nog te wenschen over. De rust kwam met onver anderden stand (0—1). Na de hervatting wist Jacq. Koehler (U) den bal prachtig op te brengen en daarna aan Bohlander over te geven, die onhoud baar scoort (11). Daarna volgt weer een aanval van HZ en PC, hierna komt een aanval van het IJ, waarbij Oostrom Soede tegen de lat schiet. Aan den anderen kant schoot Ingenluyff vlak naast. Eveneens werd gehouden een schot van Rekkers, daarop verschafte Jac. Koehler een prach tige kans aan Bohlander, welke deze ech ter niet benutte. Vlak hierop kreeg het LJ een strafworp toegewezen, die door Boh lander werd benut (21). Aan den ande ren kant viel eveneens een strafworp, wel ke Rekkers benutte (22). De wedstrijd welke tot nu toe een zeer spannend en dikwijls fanatiek karakter had gedragen, werd van beide zijden met groote geestdrift voortgezet. De scheidsrechter zag zich genoodzaakt Ingenluyff en Karei Koshler uit het water te zenden. Kortt daarop maakte F. v. d. Bosch voor het IJ het winnende doel punt.... even later blies scheidsrechter J. de Vries het eindsignaal, zoodat het IJ den wedstrijd om het kampioenschap- van Nederland heeft gewonnen. (32). V. E. P. I—S. D. O. I 1—0. Het eerste elftal van V.E.P. heeft kans gezien in een wedstrijd, waar de uitslag tot 't laatste moment onzeker was, aan de Bussummers de beide kostbare punten te ontfutselen. Om kwart over twee blies scheidsrech ter v. d. Aa de elftallen in 't veld. Het eer ste kwartier wederzijdsche aanvallen, die niets opleverden en met V.E.P. iets ge vaarlijker. Scholten schiet bij een ver doorgezette aanval te zacht in, Bennink schiet even later juist naast. S. D. O. be antwoordt dit offensief met felle tegen aanvallen. 'n Corner levert geen resultaat op. Als de midvoor gevaarlijk doorbreekt raakt de bal op gelukkige wijst naast, 'n Vrije schop even buiten het strafschopge bied wordt tegen de lat geknald en dan keurig weggewerkt. Aan de andere kant schiet Bennink in moeilijke positie hard over. Nu komt S. D. O. geweldig los en is 't 'n strijd tusschen haar goed combinee- rende voorhoede, waarbij 't kopwerk op valt, en de V. E. P.-verdediging. De van Leeuwens hebben er goed 't oog op en met een beetje geluk wordt 't doel schoon gehouden. Enkele corners en vrije schop pen doen benauwde situaties ontstaan. De midvoor schiet eenmaal tegen de paal. Als Ever wijn een hard schot op keurige wijze corner werkt, welke niets oplevert, komt de rust met blanken stand. Na de rust gaat de V. E. P.-voorhoede, die in de eerste helft maar heel matig werk verrichtte, uit een ander vaatje tap pen. Van Kleef staat nu midvoor en Ben nink rechtsbuiten. Fortuin leidt eenige fraaie aanvallen, 'n Vrije schop even bui ten het beruchte gebied gaat naast en 'n volgende wordt hard in keepers handen geschoten. De S. D. O.-keeper redt eenige malen fraai en haalt 'n prachtbal van For tuin onder de lat vandaan. Nadat Smit te zacht heeft ingeschoten, van Kleef rake lings naast geknald en Fortuin 'n bal ach- terwerkt, mag de V. E. P.-verdediging weer in actie komen. S. D. O. zet 'n ge vaarlijk offensief in, waarbij het geluk niet erg aan hun zijde is, bovendien is Evehwijn in de goal er geweldig in. Een maal loopt h(j te ver uit. De bal wordt tweemaal voor de leege goal gegooid en dan hopeloos over geschoten. Een corner op 't V.E.P.-doel wordt schitterend inge schoten en keurig weggewerkt. Even later tipt Ever wijn 'n hard schot over de lat en redt de ontstane corner eveneens. In deze periode valt V. E. P. sporadisch aan. 't Laatste kwartier is echter geheel voor V. E. P. Fortuin leidt tal van aanvallen. Verschillende corners en vrije schoppen zijn 't gevolg, doch leveren niets op. De vrije schoppen aan weerszijden zijn niet van de lucht, 't S. D. O.-doel ontsnapt eenige malen op gelukkige wijze aan door boring. Bij 'n algemeenen V. E. P.-aanval breekt Scholten door en schiet onder ge weldig gejuich keihard langs den keeper. Tot de laatste minuut vallen zij aan, maar de stand blijft ongewijzigd 10. WAT DE D.H.V.B. GISTEREN BRACHT. In de eerst klasse C overwinningen van V.V.L. en van D.O.S. De Voorschotenaren deden goed werk door Concordia op eigen terrein met 53 te kloppen. D.O.S. echter gaat steeds crescendo en boekte na twee gelijke spelen thans een verdienstelijke overwinning op de H.B.C.-reserves. S.M.C. stelde teleur door met 63 van Alliance te verliezen. N.V.C. daarentegen hield zich goed door een 3—0 zege op O.I.V. Van VogelenzangV.V.S.B. bereik te ons geen uitslag. De S.J.C.-reserven speelden met de dito's van Leiden gelijk. Tot doelpunten konden zij het echter niet brengen. R.W.D. speelde een onfortuinlijken wed strijd tegen Meerburg, waarbij de punten gedeeld werden doordat aan Meerburg een strafschop werd toegekend, wat een veel te zware straf was. De keeper van R.W.D. stopte den strafschop bovendien nog, maar via den staander kwam de bal terug in het veld, waarop de nieuwe kans werd benut. Even later ontging R.W.D. een mooie kans om de leiding te hernemen, toen de scheids rechter ten onrechte voor buitenspel floot. K.R.V. boekte een overwinning op N.V.C. II, terwijl we van A.S.C.St. Ber- nardus geen uitslag ontvingen. S.J.C. III boekte 'n nieuwe 71 neder laag thans tegen T.Y.B.B. III. Beter werk deden de Teylingen-reserven. Zij boekten weer een 30 zege op Concordia II. Ook het derde elftal won opnieuw, zoodat weer drie overwinningen werden geboekt. In de afdeeling Zuid wisten de Donk- reserven met 20 van V.E.P. II te winnen, terwijl Esto de Alphensche Boys met 52 versloeg. Van Union—W.S.E. bereikt ons geen uitslag. Ook de Esto-reserven boekten een overwinning. Met 21 kwamen zij van V.E.P. III terug. De Blauw Zwart-elftallen deden niet voor de ouderen onder. Het derde won met 31, het vierde met 100. Dat is in de drie wedstrijden van gisteren 181. Bravo! VOETGANGER! ..Oogen en ooren altijd open! Niet ondoordacht maar over- 'oopenf*

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 5