MAANDAG 9 OCTOBER 193s DE LE1DSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 2 BAROMETER. naar waarnemingen verricht in den morgen, van 9 Oct. 1933, medegedeeld door het Kon. Njd. I.Ieteorol. Instituut te De ildt. Hoogste barometerst.: 763.8 te Stensele. Laagst barometerst.: 740.0 te Malinhead. Verwachting tot den avond van 10 Oct.: krachtige Zuidelijke tot Zuid-Westelijke wind, nevelig tot zwaarbewolkt of be trokken, tijdelijk re en, zelfde tempera tuur. Sinds Zaterdag hebben zich in het weer van geheel Europa groote veranderingen voorgedaan. De depressie in het Noord- Oosten trok weg en werd gevolgd door een gebied van hooge luchtdruk met zeer lage temperaturen. In het Westen maakte te gebied van hooge luchtdruk plaats voor hooge temperatuur breidden zich met een luchtstroom uit het Zuid-Westen over on ze omgeving en Centraal-Europa uit en ven normaal. Over het geheele Westen vie len zware regens. Verschillende stations in ver uit. elkaar liggende gebieden meldden regenhoeveelheden van meer dan 20 m.m. Het is te verwachten dat het weer in de eerste dagen een regenachtig ka rakter zal behouden met nu en dan ster ke wind. LUCHTTEMPERATUUR Temperatuur des middags te half drie 17.2 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS c.a.: Van Maandagnamiddag 5.52 uur tot Dinsdagmorgen 5.45 uur. HOOG WATER. Te Katwijk: op Dinsdag 10 October v.m. 6.11 uur en nam. 6.35 uur. er voor om onze werkkracht en onzen tijd te deelen met anderen. Voor de eerste en laatste maal zal spr. een avond voor debat opofferen. Hij wil op één avond te woord staan een sociaal-de mocraat, ds. De Haas uit Zwolle, en den liberalen voorman prof. De Vries. Ten overstaan van de geheele pers wil hij den handschoen opnemen, maar dan. twee te gen een, op één avond, waarop hij minder spreektijd verlangt dan de beide anderen samen hebben. Toen hij zijn rede had beëindigd, kwam er haast geen einde aan het gejuich en het langdurig „Houzee"-geroep. Eindelijk, na een korte pauze, toen de deelnemers uit Ti- voli zich weer in de Jaarbeursgebouwen hadden verzameld, deed de heer Mussert nog enkele mededeelingen. Een twintigtal leden, die zich voor de N. S. B. zeer verdienstelijk hadden ge maakt en vooral bij straatgevechten of op propagandareizen klappen hadden opgeloo- pen, werden op het podium geroepen en kregen, na vermelding van ieders persoon lijke heldendaden, een insigne in zilver, dat hun door ir. Mussert op de borst werd gespeld. VEREENVOUDIGDE UITVOERING .DER SOCIALE WETTEN. De minister van Sociale Zaken heeft zijn memorie van antwoord uitgebracht op het voorloopig verslag van de Tweede Kamer over het wetsontwerp tot organisatie van de openbare organen, belast met de uit voering van de sociale verzekering. Hij zegt daarin: Het wetsontwerp prejudicieert in geen enkel opzicht op de al of niet wenschelijk- heid van het behoud van het stelsel van uitvoering in de geldende Ziektewet ge volgd, en evenmin op de al of niet wen- schelijkheid om dat stelsel ook bij de an dere sociale verzekeringswetten te gaan volgen. Daarom gaat de Minister thans niet in op de beschouwingen, in het Voorl. Ver slag zoowel tegen als voor het stelsel van uitvoering der geldende Ziektewet gevoerd. Dit wil echter geenszins zeggen, dat hij die beschouwingen naast zich neder legt. In tegendeel zal hij bij den verderen door hem voorgenomen arbeid aan de herziening onzer sociale verzekering, van welken arbeid hjj de vruchten binnen afzienbaren tijd aan de Kamer hoopt te kunnen aanbieden, de ten deze gevoerde beschouwingen zorgvuldig overwegen. Principieele wijziging van het bestaande wordt niet beoogd. Evenals thans zal ook bij aanvaardiging van het wetsontwerp de uitvoering der sociale verzekering, voor zoover gelegd in handen van openbare or ganen, geschieden door een centrale instel ling, de Bank, en met zelfbestuur toege ruste organen, de Raden van Arbeid. Het toezicht op deze Raden wordt echter ver eenvoudigd door het laten vervallen van den Verzekeringsraad en de overbrenging van diens bevoegdheden naar de Bank, ter wijl bovendien wordt voorzien in de leemte van het ontbreken van machtsmiddelen lot verzekering van de noodige eenheid in de uitvoering der verzekering. De Minister is aan geopperde bezwaren tegemoet gekomen door in een Nota van Wijzigingen een tweetal veranderingen aan te brengen, waarvan de eerste den zittings tij d van het lid-werkgever en het lid-arbei der terugbrengt tot drie jaren, waarmede invoering van een rouleer ingssysteem wordt mogelijk gemaakt en de tweede het aantal plaatsvervangende leden verdub beld. Wat betreft het wegvallen van den in vloed der belanghebbenden bij het toezicht op de Raden van Arbeid, aan het betreffen de bezwaar is de minister tegemoet geko men door uitbreiding van de bevoegdheid van den Raad van Toezicht op de Rijksver zekeringsbank. Naar het aldus gewijzigd voorstel moet de Raad van Toezicht door het Bankbestuur worden gehoord alvorens dat bestuur tot toepassing van art. 69 over gaat. Voorts is thans voorgeschreven dat op een beroep, als bedoeld in het derde lid van art. 43, niet wordt beslist dan na vooraf bij den Raad van Toezicht ingewonnen advies, terwijl eenzelfde voorschrift is opgenomen in art. 57 lid 2, met betrekking tot het be roep, ingesteld tegen een beslissing van het Bankbestuur met betrekking tot de goedkeuring van de begrooting van een Raad van Arbeid. KONINGIN SCHENKT ƒ5000. De Koningin heeft een gift van 5000. geschonken ten bate van het Nationaal Crisis-Comité. DE BENZINE-PRIJS. Naar wij vernemen is met ingang van Maandag 9 October 1933, de prijs van de Shell-Motorbenzine vastgesteld op 13 ct. per liter aan de Benzinepompen en 14 ct. per liter in bussen. KERKNIEUWS Trapistinen in Nederland. Het Generaal Kapittel heeft het voorstel aanvaard om te Berkel bij Tilburg een Trapistinenklooster te stichten. Er bevinden zich op het oogenblik meer dan 25 Nederlandsche Trapistinen in Bel gië. Deze zusters zullen te Berkel een gemeen te stichten. RECHTZAKEN Doodslag te Rotterdam. Het Gerechtshof te 's Gravenhage heeft heden arrest gewezen in de strafzaak tegen den 20-jarigen Duitschen matroos ter koopvaardij Hans Rudolf H., die door de Rotterdamsche Rechtbank, terzake van doodslag gepleegd, in den nacht van 17 op 18 September 1932 in een perceel aan den Schiedamschendijk, te Rotterdam, alwaar hij Wilhelmina E. (bijgenaamd blonde Mien) door worging van het leven beroof de en bovendien diefstal pleegde, is ver oordeeld tot 5 jaar gevnagenistraf. Het Hof bevestigde het vonnis van de Rechtbank. FINANCIëN EN ECONOMIE DE 4 PCT. TWEEDE NEDERL STAATS- LEENING 1933 VAN 200.000.000. Blijkens een advertentie in dit blad stelt de Regeering op 17 October a.s. van 9 uur 's morgens tot 4 uur 's middags de inschrij ving open op de 4 pCt. tweede geldleening 1933 van den Staat der Nederlanden tot een bedrag van 200.000.000, waarvan ge plaatst: 30.000.000, terwijl de deelneming is verzekerd tot een bedrag van 73.000.000 De inschrijving staat open ten kantore van de in de advertentie vermelde Bank instellingen en van den Agent van het Ministerie van Financiën te Amsterdam. De schuldbewijzen aan toonder zijn groot 100, 500 en 1000 en worden uitgegeven tegen den koers van 99 1/2 pCt. De aflossing van de nieuwe leening be gint op 1 Nov. 1934 tot ten minste 1.05 pCt. va nde geheele schuld, vermeerderd met het bedrag der door die verplichte aflos singen vrijgevallen rente. De aflossing ge schiedt a pari. De schuldbewijzen worden bij loting vóór 15 Sept. te houden, ter af lossing aangewezen De leening zal in uiterlijk 40 jaren zijn afgelost. De aflosbaargestelde obligatiën verjaren 30 jaren na den eersten dag waarop zij af losbaar zijn. De formulieren voor de inschrijving zijn verkrijgbaar vanaf 10 October aan de kan toren van inschrijving. De inschrijvingen moeten beloopen be dragen van 100 of veelvouden daarvan. De storting moet geschieden op Woens dag 1 November 1933 ten kantore waar de inschrijving is geschied. Bij elke storting worden voorloopig rece- pissen aan toonder uitgereikt, welke zoo spoedig mogelijk kosteloos zullen worden ingewisseld. UIT DE OMGEVING KORENBOND „ST. WILLIBRORDUS". Een „Mis-week" in Wassenaar. Van 29 Oct. tot 1 Nov. a.s. zal in de Pa rochie „De Goede Herder" ter gelegenheid van het 19de Eeuwfeest van Christus' Kruisoffer een Mis-week gehouden wor den. Aan deze grootsche feestviering zullen vermoedelijk meewerken naast Pastoor Meijsing, pastoor van de G. H., pastoor Boogmans, pastoor v. Adrichem, prof. Ver haar, kapelaan dr. Kat, kapelaan te Am sterdam, e.a. Bedoeling is dat ook de Ko- renbond St. Willibrordus, waarbij zijn aan gesloten de zangkoren van Wassenaar St. Wilibrord, idem De Goede Herder, idem St. Josef, van Noordwijk, Katwijk, Voor schoten en Oegstgeest, hieraan medewer king verleent, en wel op Maandag 30 Oc tober, op welken avond kapelaan dr. L. Kat een spreekbeurt zal vervullen. De Ko- renbond zal worden verzocht de avond ge deeltelijk te vullen met een demonstratie van Gregoriaansche muziek, polyphonie en moderne muziek. De leiding van deze Mis-week zal be rusten bij Kapelaan dr. Louis Kat. Er wordt op een groote deelname gerekend. Het beloven prachtdagen te worden. Na der bijzonderheden volgen later nog. Het bestuur van den Korenbond zal in verband met deze aangelegenheid a.s. Woensdag een belangrijke vergadering houden. HILLEGOM. Geboren: Geertruida Johanna, d. v. Leonardus Gijsbertus Uitendaal en N. Duijzers. Gerhard Johann Hermann, z. v. A. H. H. Schülte Küperjans en W. A. Paardekooper. Ondertrouwd: S. L. Lieverse en P. E. J. Berkhout. T. M. Meijer en M. M. van Saasen. M. Th. van Dijk en A. M. G. Goemans. P. F. Sijtsma en E. A. Meijer. Getrouwd: C. van Kampen en L. S. van Grootveld. Gevestigd: J. Bussink en gezin, Wee- resteinstr. 141; Fr. G. Damo, Meerstr. 60; J. W. Dekker, Hoofdstr. 123; P. J. de Graaf, Mariastr. 20; W. Luyten-de Vlieg, Stations weg 108; J. A. de Mooy. Leidschestr. 129; M. A. Paardekooper, Mariastr. 20; I. Zwa- neveld en gez., Hofstr. 37. Vertrokken: P. M. Dolle, naar Gilze en Rijen; L. S. van Grootveld, naar Benne- broek; H. Flehr, naar Bloemendaal, Aerden- hout; W. A. Nijhoff, naar Hoogeveen; H. Köhling, naar Haarlem. LISSE. DE JONÓE MIDDENSTANDERS. Het programma voor de wintermaanden. Zondag j.l., had de traditioneele opening plaats van het winterseizoen der Katho lieke Jonge Middenstandsver. afd. Lisse. Om dit gebeuren, cvok/op godsdienstig ter rein een officieel karakter te geven, werd des morgens om 7.45 uur een H. Mis op gedragen tot intentie der K.J.M.V., met algemeene H. Communie. Na de H. Mis had een gemeenschappelijk ontbijt plaats. Dit was de feestelijke inzet van dit wintersei zoen. Des avonds had de groote feestvergade- ring plaats in het patronaat. Als spreker was voor dezen avond uitgenoodigd de wel- eerw. heer W. C. M. v. Alphen, moderator der afd. 's-Gravenhage. De voorzitter, de heer W. Onderwater, opende deze bijeenkomst met de Vereeni- gingsgroet. In zijn openingswoord riep voorzitter allen een hartelijk welkom toe, in het bijzonder den spreker van dezen avond. De vereeniging heeft thans de 50 leden overschreden. Bijzonder werden nog verwelkomd Rector Timp en dr. Haase, die tijdens het openingswoord de zaal be traden. Bericht van verhindering was bin nengekomen van den oud-moderator, den weleerw. heer Agterof. Vervolgens werd het woord verleend aan den spreker, die het perspectief opende voor de komende campagne. Wij moeten allen met ernst afgestemd worden voor de opmarsch voor het seizoen 193334. Wjj moeten hiervoor reclame maken en de po sitie der vereeniging voor de nieuwe re- cruten, welke zijn toegetreden, kenbaar maken. Vervolgens besprak spr. de sociale rechtvaardigheid en liefde, zooals deze te vinden is in Quadragesimo Anno. „The Musicmakers" zorgden in de pauze voor het muzikale gedeelte. Na het muzikale gedeelte vervolgde de spreker zijn rede over den socialen mensch. Laten wij er naar streven, sociaal te den ken en handelen, want dit leert sociaal doen. Wij moeten zijn de groote wereld vuurtoren van sociale rechtvaardigheid en liefde. Werkt daarom allen mee aan de kerstening van de zoo afgevallen wereld. Daarom K.J.M.V. maakt uw program voor dit seizoen klaar als algemeen vormend in stituut. Moge de toekomst de vergulde ba nier zien van uwe echte katholiciteit. De Bonds-Moderator Rector Timp sprak vervolgens een krachtig propagandistisch woord voor de a.s. campagne. Werkt daar om allereerst mee aan je eigen persoonlijk heid. Wat geeft het al zijn wjj christenen, en wij weten ons leven er niet naar in te richten? Daarom, weest mannen van de daad. Bouwt uw vereeniging op en uw Roomsche persoonlijkheid, doch last not least uw eigen karaktervorming. Vervolgens werd door kap. Kuipers het winterprogram uiteengezet, hetgeen van elk wat wils biedt, verschillende vooraan staande persoonlijkheden zijn aangezocht voor de K.J.M.V.-onderwerpen te behan delen. Vervolgens werd door de Zangvereeni- ging onder leiding van Cor v. Zeist eenige nummers ten gehoore gebracht. Een kort dankwoord van de moderator besloot deze zeer goed geslaagde inzet van het winter program. Na het zingen van het Vereeni- ginslied togen allen huiswaarts. ST. JOSEPH'S GEZELLENVEREENIGING. Het winterseizoen ingezet. Gisteravond had in de groote zaal van het Bondsgebouw een feestelijke bijeen komst plaats van de Josephgezellen, hunne ouders en verdere genoodigden ter opening van het winterseizoen. Onder de genoodig den merkten we o.m. nog op de besturen van enkele plaatselijke organisaties, de le den van den Raad van Bestuur benevens enkele bestuursleden van Zustervereni gingen van omliggende plaatsen. De zaal was goed gevuld. Een strijkje, met J. Reeuwijk aan de piano, bracht er al ddae lijk de feestelijke stemming in. De Senior, de heer B. Randsdorp, opende de bijeen komst met de Kolpingsgroet en heette allen welkom. Hij deed uitkomen, dat we het ko mende winterseizoen eenigszins bevreesd tegemoetgaan, daar we nog steeds in een crisis ziiten. Laten we echter op Gods on misbare zagen vertrouwen, wiens hulp we hedenmorgen bij een algemeene H. Com munie hebben afgesmeekt. Er stpat heel wat werk op het programma. Wij rekenen op de medewerking van alle leden. Hij ver welkomde den spreker, den heer P. Kasteel, den Raad van Bestuur en de ouders der le den op wier bijstand wordt gerekend. Hier na was het woord aan den heer P. Kas teel, die in pakkende woorden de ellende van de crisis schilderde en de groote vraagstukken besprak, voor welke de te genwoordige jeugd zal komen te staan. Speciaal wees spr. op ontwikkelingscursus sen op politiek en godsdienstig gebied. Spr. sloot zijn mooie rede met den wensen dat de St. Josephgezellen een vruchtbaar winterseizoen mogen tegemoetgaan. Een dankbaar applaus loonde spreker. De Se nior bracht hem in eenige goedgekozen woorden de dank der vergadering over. Hierna deed de Senior voorlezing van 'n schrijven van den oud vice-praeses, kape laan Agterof en van kapelaan Kuypers. Vervolgens werden een 20-tal nieuwe leden door den vice-praeses, kapelaan Tabink, met een toepasselijk woord geinstalleerd. Spreker hoopte, dat zij allen eensgezind zullen zijn en zullen trachten hun gods dienstig leven als voorbeeld te stellen en dat zij de lessen van den eminenten spre ker van dezen avond zich zullen ten nutte maken. Spreker sloot zijn kort woord met den wensch uit te spreken, dat zij zijn ver wachting niet zullen beschamen. Hierna zette zijneerw. het' winterpro- gramma uiteen. Allereerst zorgen de leden trouw de congregratie. te .bezoeken ter godsdienstige ontwikkeling. lederen Maan dagavond verplichte bijeenkomst en eens per maand komt er een vreemde spreker ter voorlichting en maatschappelijke ont wikkeling. Voorts de instellingen van ont spanning en de ontwikkelingsclub. Vervol gens hebben we beslag kunnen leggen op de Kerstretraite, waaraan, naar spreker hoopte, vele Jozef gezellen zullen deelnemen ter verbetering van hun karakter. Laten we onze krachten aanwenden om in de Jozef gezellen vereeniging te worden en te blij- van degelijke Katholieken. De ouders spoorde hij aan mede te wer ken aan dit mooie doel; dan zal God Zijn zegen rijkelijk schenken. Aan den vertrek- kenden gezel G. v. Zoen werd een diploma uitgereikt als blijk van verdiensten voor den Jozef gezellen vereeniging. Hierna werd gepauzeerd, waaronder een verloting van eenige mooie prijzen werd gehouden. Na de pauze kwamen de leden van „Gui- do Gezelle" voor het voetlicht met het kluchtspel in twee bedrijven „De nieuwe Burgemeester". Dit stukje werd goed en vlot gespeeld, zooals men trouwens van „Guido Gezelle" gewoon zijn, en oogstten een dankbaar applaus. Aan het einde bracht de Senior allen, die hadden medegewerkt om dezen avond te doen slagen, een harte lijk woord van dank, waarna men na tiet zingen van het Kolpingslied in aangename stemming huiswaarts toog! Naar de Missie. Morgen vertrekken twee Lissesche Missionarissen, nl. Father C. van Graven en Father Jo Stelders, naar hun Missiegebied in Mombasa aan Afrika's Oostkust. Als zij aldaar zijn aangekomen moeten zij twee dagen en twee nachten met den trein reizen dwars door Afrika, naar het groote Victoriameer, om dan verder het meer over naar Kampala te komen, oe Hoofdstatie van de Missie van Oeganda, hetzelfde district waar Father Joseph Da mes en Broeder Hubert Onderwater, bei den Lissers, werkzaam zijn. De eerw. Broe der Aloysius de Jeu is enkele dagen gele den reeds vertrokken naar de Missie in Nieuw-Zeejland, terwijl op 20 October a.s. Father A. Kerkvliet zal vertrekken naar Afrika's Westkust naar de Missie van Ka- maroen, waar ook reeds twee Lisser Mis sionarissen, nl. Father Antoon v. d. Vlugt en Father Leo Onderwater, werkzaam zijn. Voorwaar Lisse mag trotsch zijn op zijn mannen welke den moed hebben ouderhuis en vaderland vaarwel te zeggen en te gaan werken tot redding van menschenzielen on der de arme heidenen. Gistermorgen te kwart over negen uur werd door Father v. Graven, geassisteerd door de Fathers Jo Stilders en A. Kerkvliet een plechtige Hoogmis opgedragen tot in tentie vein een voorspoedige reis. Father v. Graven, welke al eerder in de Missie van Oeganda werkzaam was, hield onder deze en de 3 stille H. Missen een afscheidspre- dicatie, waarbij hij menige gevoelige snaar wist te treffen. Na de predicaties, waarin hij de parochianen van Lisse vaarwel toe riep, mede namens zijn vertrekkende me de broeders, en waarvan hij er zeker velen niet meer zal ontmoeten jp iet ondermaan- sche, werd een schaalcollecte voor hun Mis siegebieden gehouden. Deze bracht 667 op! Onzerzijds wenschen wij de vertrek kende parochianen missionarissen een voorspoedige reis en een vruchtbaren arbeid in den wijngaard des Heeren! Openb. lager onderwijs. Naar wij vernemen hebben Ged. Staten dezer pro vincie goedgekeurd het besluit van de ra den der gemeente Sassenheim en Lisse, betreffende de regeling omtrent de toe- Gemeentelijke Aankondigingen. Hinderwet. Burgemeester en Wethouders van Lei den; Gezien het verzoek van a: D. H. de Bruijn om vergunning tot het uitbreiden van de broodbakkerij in het perceel Oran jegracht Nis 4042, kadastraal bekei^l Gemeente Leiden, Sectie C No. 1890; b. A. Noort om vergunning tot het oprichten van een ondergrondsche bewaarplaats voor benzine op het perceel Lage Morsch- weg No. 29, kadastraal bekend Gemeente Leiden, Sectie P No. HfÖ6, irtfet bovengrond- sche aftapinrichting op h^titrottoir voor dat perceel; j Gelet op de artikelerl^ erJl der Hinder- Geven kennis aaiwiet ofirffliek, dat ge noemde verzoeken Aaet «^bijlagen op de Secretarie dezer gemeen tof ter visie gelegd zijn; alsmede dat op Zat«:dag 21 October 1933 des voormiddags tdeli uren in het perceel Br eestraat 125 fBureau van Ge meentewerken) gelegenheid zal worden gegeven om bezwaren tegen deze verzoe ken in te brengen, terwijl zij er de aan dacht op vestigen, dat niet tot beroep ge rechtigd zijn zij, die niet overeenkomstig art. 7 der Hinderwet voor het gemeente bestuur of een zijner leden zijn versche nen, ten einde hun bezwaren mondeling toe te lichten. Leiden 7 October 1933. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester VAN STRIJEN, Secretaris. AGENDA LEIDEN. Dinsdag. K. J. M. V. Foyer Stadsgehoorzaal 8.30 uur. Dinsdag. A. R. K. A. Ledenvergadering, den Burcht, 8.15 uur. Dinsdag, R.-K. Metaalbewerkersbond, le denvergadering, Bondsgebouw, 8 uur. Donderdag. R. K. Kiesv. „Den Burcht", 8.15 uur. De a v o n d-, n a c h t- en Zondag- d ie'n st der apotheken wordt van Maan- •d a g 9 tot en met Zondag 15 Oct. a.s. waargenomen door de apotheken: G. F. Reijst, Steenstraat 35, telef. 136 en A. J. Donk, Doezastraat 31, telef. 1313. RK. VEREEN. VOOR KRAAMVERZORGING VOOR ALLE GEZINDTEN TE LEIDEN PL A ATSlllGSBUREAU BOERHAA^SyiAAT 30. Geopend elke Dondprd^femifldag ran 25 u. tot het TerstrekkeniYiLMde ^Sewenschte inlich tingen, eii (Jr ^iimelding van contr&fieerende leden 8863 IW" Schriftelijke aanTragen, adres: R.K. Ver. v. Kr., Stille Rijn 7, Tel. 3420 lating van kinderen uit de gemeente Sas senheim tot de openbare lagere school in de gemeente Lisse. Mond- en klauwzeer. In de week van 1 tot en met 7 October 1933 is binnen deze gemeente een geval van de besmette lijke veeziekte mond- en klauwzeer gecon- staeterd en wel onder de veestapel van de Gebrs. Verdegaal, alhier. Werkloosheid. Bij de gemeentelijke arbeidsbeurs staan als werkzoekenden in geschreven 255 personen. Dit aantal is we derom stijgende. NOORD WIJKERHOUT. Aanrijding. Zondagmiddag had aan den Ruigenhoek alhier, een aanrijding plaats tusschen twee luxe auto's. De heer B. uit Hillegom wilde met zijn auto links afslaan nabij het kruispunt RuigenhoeK, toen een achter hem rijdende auto, be stuurd door den heer N. uit Velsen, even eens passeerde en door de voorste auto werd gegrepen. Het gevolg hiervan was dat de auto van den heer N. gedeeltelijk werd ver meld; terwijl een benzinepomp staande voor het café van den heer Geerlings, ge deeltelijk omver werd gereden. Rijks- en gemeentepolitie was spoedig ter plaatse en maakte proces-verbaal op. Proces-verbaal. Door den gemeente veldwachter uit de Zilk werd tegen den veehouder H. S. aan den Delfweg alhier proces-verbaal opgemaakt wegens het ver voeren verweiden van vee hetwelk lijdende was aan mond- en klauwzeer. K. J. C. Tot directeur van de K. J. C. in de Zilk is benoemd de weleerw. heer kapelaan Paap. Huisbroei. Evenals andere jaren wordt dit jaar in de Zilk wederom een huisbroei tentoonstelling georganiseerd. De deelnemers zijn verplicht in te zenden 3 potten hyacinthen (één bol) en 3 potten tulpen (5 bollen). Deze bollen worden door de commissie gratis beschikbaar gesteld. Mooie prijzen zullen beschikbaar word gesteld. STOMPWIJK Geboren: Johanna Petronella d. van A. J. Groenewegen en C. A. de Winter. Ondertrouwd: C. Henneke en A. M. Bolleboom. Overleden: B. Mansvelder 55 j. VEUR Ge boren: Maria Elisabeth d. van G. C. Kasbergen en E. Waanders. Getrouwd: A. C. v. Rossem en M. C. Eruijnzeel.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 2