MAANDAG 9 OCTOBER 1933 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 11 ONDER VERDACHTE OMSTANDIG HEDEN OVERLEDEN. Dezer dagen is te Arnhem een 33-jarige vrouw, die van haar man gescheiden leef de, in haar woning aan de Trans onder verdachte omstandigheden overleden. De politie heeft het lijk in beslag genomen en over laten brengen naar het lijkenhuis aan Onder de Linden, waar dr. Hulst uit Leiden gisterenmiddag de sectie heeft ver richt. Over de resultaten van het onder zoek laat de politie zich niet uit. TUSSCHEN HEMEL EN AARDE. Mislukte poging tot ontvluchten. Poljtie en marechaussee te Sittard was het Donderdag ter oore gekomen, dat de 22-jarige H. M. H. aldaar, wiens opsporing verzocht was, zich bevond ten huize van de D. aan de Nieuwstraat. H. werd gezocht verdacht van poging tot doodslag op Rijks ambtenaren. Bij smokkelzaken zou hij er niet voor teruggedeinsd zijn ambtenaren, die de door hem bestuurde smokkelauto wilden aan houden, omver te rijden. Slechts door op het laatste moment ter zijde te springen, waren zij den dans ontloopen. Een geval heeft zich enkele weken geleden nabij Echt voorgedaan, een tweede op de Maas brug te Maastricht, waarbij H. van de brug sprong. H., die telkens ontkomen was, had zich in het buitenland opgehouden of zich we ten schuil te houden. Toen bekend was, aldus de „Limb. Koe rier", dat H. zich in het perceel aan de Nieuwstraat bevond, gingen een tweetal beambten der gemeentepolite naar binnen en ontdekten hem onder een stroomatras verborgen op een vertrek der eerste ver dieping. Hem werd toegestaan zich te klee- den en het scheen, dat hij gewillig mee wou gaan. Zijn pet nog zoekend vloog hij plotseling achter den hoofdagent om op Donderdagavond te acht uur kwam de Raad dezer gemeente in openbare zitting bijeen onder presidium van den heer bur gemeester. Afwezig met kennisgeving de heer W. C. Bokkestijn. Na opening op de gewone wijze volgt voorlezing en goedkeuring der notulen. De voorz. brengt dan allereerst de steun- kwestie der tuinders ter sprake. Onder een glimlach tipt spr. even de rekenfout aan, op de vorige vergadering gemaakt. Voorts deelt spr. mede, dat hij onlangs een bezoek aan het Departement gebracht heeft, ten einde de nood onder de tuinders nog eens scherper te belichten. Daar werd hem ver zekerd, dat de Minister wel degelijk zijn volle aandacht aan de tuinderij wijdt. Bui ten dit tuinbouwdistrict zijn er echter nog andere, o.a. de Langendijk, die zeker in niet mindere mate getroffen zijn. Tenslotte deelt de voorz. mede, dat hij met genoegen vernomen heeft, dat verscheidene tuinders aan het bietenrooien geslagen zijn. Een schaduwzijde noemt spr., dat tengevolge van dit extra zware werk enkele werklus- tigen ziek zijn geworden en daardoor nood gedwongen van de Ongevallenwet moesten gaan trekken. De „gangschilder" volkomen gerehabiliteerd; nu een grove insinuatie tegen de pers! Het volgende gerecht dat ter tafel komt is de schilderskwestie van de gang in de ambtswoning van het hoofd der O. Lagere School. Deze zaak heeft reeds een inge zonden schrijven in ons blad tengevolge gehad en voor dezen avond heeft de schil der, de heer Abr. van Zoest, een protest- schrijven bij den Raad ingediend. De heer W. Plomp, openbaar aanklager op de vorige zitting, heeft voor dit gerecht een uiterst pikant sausje bereid, dat hem vermoedelijk nog zal opbreken. Maar laten we de zaak niet vooruit loopen. De secr. leest het protest van den heer van Zoest voor. Adressant toont met gron dige argumenten aan, dat de beschuldigin gen tegen zijn werk en deszelfs kosten ge tuigen van groote onnauwkeurigheid en ondeskundigheid door de rekening-commis sie bij haar „onderzoek" aan den dag ge legd. Eerstens valt schrijver het bedrag van 171 aan, dat de heer Plomp op de vorige zitting noemde. Het werk was hem als laagste inschrijver voor 112 gegund, waar van hij bewijs kon overleggen. Bij de uit voering had hij zich stipt gehouden aan het bestek van den gemeente-opzichter, die het werk goedkeurde blijkens de volmacht tot betaling. Adressant noemt zich in zijn per soon en in zijn zaak beleedigd en spreekt aan het slot de verwachting uit, dat de Raad in de toekomst slechts in uiterste noodzaak van het gevaarljike wapen der openbare aanklacht zal gebruik maken en dan nog eerst na grondig onderzoek. Het zal de plaatselijke middenstand ten goede komen en een gezonde waardeering van 't gemeente-beleid bevorderen. Het woord wordt dan verleend aan den heer De Geus, die als oud-schilder namens de commissie van onderzoek verslag uit brengt. De heer Plomp bleek bij dit onder zoek verhinderd te zijn. De heer De Geus zegt dat de kosten ad 112 hem niet te hoog voorkomen, gezien de uitvoerige opdracht in het bestek. Ook de kwaliteit van het werk is goed. Het uitslag bij het closet is niet aan den schilder te wijten doch aan de vochtige muur. De beste verfkwaliteiten zijn toegepast. Van andere gebreken door den heer Plomp genoemd is de commissie niets gebleken. Spr. verzoekt „aanklager" iets te noemen, wat de commissie ontgaan mocht zijn. De heer Plomp het woord verkrijgend zegt, dat het schoolhoofd hem eenige feilen had aangewezen, De heer De Geus ant woordt, dat hiervan niet de schuld bij den schilder ligt, doch deze later door beschadi ging en stooten zijn veroorzaakt. De heer het raam toe, opende dit en sprong er uit De hoofdagent v. d. H. was hem echter te vlug af en wist hem nog even te grijpen, met het gevolg dat H. tusschen hemel en aarde zweefde. Agent B., die op de trap had postgevat, snelde terstond naar buiten om H. op te vangen. De hoofdagent had echter reeds gezien, dat een tweetal marechaussees juist na derden en liet den zwevenden H. los. Deze kwam goed op z'n been en terecht en werd door de marechaussees opgevangen. Was H.'s sprong niet opgevangen door den hoofdagent, dan was zijn sprong van ruim 5 M. hoogte wellicht niet zoo goed aan gekomen. H. zal ter beschikking der justitie ge steld worden. OPLICHTERS IN DE VAL GELOOPEN. Twee mannen achter slot en grendel. In den laatsten tijd zijn herhaaldelijk oplichtingen gepleegd van fabrieken van vleeschwaren. Zoo is Dinsdag 3 October uit Rotterdam aan een exportslagerij te Twello een telefonische bestelling gedaan voor de levering van een partij vleesch waren, ter waarde van ongeveer 250. Deze bestelling werd gedaan in opdracht en op naam van een firma te Lisse, met opdracht de waren station restante 's-Gra- venhage af te leveren. Dit is geschied. De firma te Lisse ontving de factuur der ge zonden waren reeds Woensdagochtend Aangezien zij van een bestelling niets wist, wendde zij zich tot de politie te Lisse, die een onderzoek instelde te 's-Gra- venhage, waar de partij in beslag werd genomen. Toen een onbekende later een expediteur te 's-Gravenhage opdracht gaf, de partij naar Rotterdam te vervoeren en af te leveren aan de Boompjes, werd de politie in de Maasstad gewaarschuwd. Deze heeft in de omgeving van de Boompjes twee mannen aangehouden, beiden afkom stig uit Schiedam. Plomp bindt bij zijn „verdediging" steeds meer in. Spr. zegt, dat hij het schilderwerk niet uitgesproken slecht heeft genoemd. (In het krantenverslag door den gem.-secr. in „zijn" blad geschreven, staat echter: Het aangebrachte schilderwerk is z.i. (Plomp) zeer slecht; nu schijnt hier en daar het houtwerk al door, terwijl de gang schil fert). Het bedrag van 171 zegt de heer Plomp nooit genoemd te hebben. Hij heeft geen enkel bedrag genoemd. Spr. ziet nu geen andere weg dan de pers de schuld in de schoenen te schuiven, hetgeen bij de drie aanwezige verslaggevers hevige ge moedsstoring verwekt, die zich noodge dwongen en beleefdheidshalve beperkt tot verontwaardigde gezichten en nijdig dik potloodschrift. Geen der raadsleden neemt het woord op tegen deze insinuatie, zelfs de heer Groeneweg niet, ofschoon wij o.m. ook over zijn handteekening beschikken, waar bij hij getuigt, dat wel degelijk in de ver gadering van 20 Sept. j.l. door den heer Plomp het bedrag van 171 voor gangschil- derwerp is genoemd. Wij hopen buiten dit verslag om de ontkenning van den heer Plomp te ontzenuwen. Mogelijk zal deze dan inzien, dat hij wel degelijk verantwoor delijk is voor de naar waarheid weergege ven woorden, door hèm in den Raad ge- srokenp. Het antwoord van het Chr. Schoolbestuur bevredigt niet; de burgemeester naar 'sHage. B. en W. stellen voor het bestuur der R.K. School alsnog 374.62 uit te keeren, zijnde het tegoed boven het voorschot van 4.650, reeds door genoemd bestuur ont vangen voor de jaren 1928 t/m. 1930. Z. h. st aanvaard. Vervolgens leest de voorz. het antwoord voor van het bestuur der Chr. School dat, ondanks het verzoek van B. en W. op de vorige zitting nog niet was gegeven. De aanhef ergert den voorz .in geweldige mate „Als bestuur van de Chr. School alhier en als belastingbetalende ingezetenen van Nieuwveen verheugt het ons, dat het ge meentebestuur van Nieuwveen de zuinig heid wil betrachten. We hebben steeds ge meend en het is ook steeds ons streven ge weest om zuinig te zijn". Vervolgens komt een nadere specificatie van de rekening ad ƒ117.76 voor reiskosten voor bezoek aan sollicitanten. Onder dit bedrag zit voor plm 40 aan advertentiekosten; voorts is het geld weggegaan aan een reis van twee per sonen: a naar Hilzum via Leeuwarden; b. naar Zwolle, Wapenveld, Ellecom, Arnhem; c. naar Rijnsburg; vertering en porti vroe gen ook hun deel. De voorz. zegt nijdig, dat advertentiekos ten niet onder reiskosten behooren te res sorteeren. Bovendien is er een kwitantie van 17.20 voor 6 advertenties. Als werke lijk plm. 40 voor advertenties onder-de post reiskosten zit, zouden er 23 adverten ties geplaatst zijn voor één onderwijzer. Zoover gaat het geloof van den voorz. niet! Betreffende de uitgaven voor aanstelling van assistenten en aanschaf orgel beroept het bestuur zich op art. 55, ter verzekering van den goeden gang van het onderwijs. De voorz. is van meening, dat het School bestuur zich met dit antwoord weer voor een groote moeilijkheid stelt. Spr. acht 't beter zijn verontwaardiging maar in te hou den, en persoonlijk zich ten departemente te vervoegen. Spr. zegt het niet te kunnen helpen, dat het geheele Bijz. onderwijs hier door aan de kaak wordt gesteld door „Het Volk", dat spr. voor zich heeft liggen. In de gem.-begrooting is op het Openbaar onder wijs sterk bezuinigd, om aan de verkwis tende uitgaven paal en perk te stellen. De twee aanwezgie schoolbestuursleden kun nen zich de blamage in „Het Volk" aan trekken, aldus spreker. De heer Groeneweg zegt, dat de jaren waarin de uitgaven gemaakt zijn, veel royaler waren dan de huidige. Hij kan moeilijk oordeelen over kwitanties van 3 a 4 jaren terug. De voorz. vraagt waarom dat punt in het schrijven niet genoemd wordt. Dan kon er verder gepraat worden. Besloten wordt het tegoed voorloopig nog niet uit te keeren. De nieuwe bouwverordening wordt ver volgens na eenige discussies aanvaard. B. en W. zullen naar verwachting een ruim ge bruik van hun recht tot ontheffing moeten maken, aldus is de algemeene opinie; de bepalingen blyken n.l. over het geheel zeer zwaar te zijn voor nieuwbouw. BegTooting 1934 vastgesteld. Zuinig zijn op het onvoorzien van ƒ6000. De begrootingscommissie, bestaande uit de heeren Plomp en Ran, brengt bjj monde van den eerste verslag uit. De commissie vindt dat de begrooting vrij goed in elkaar zit. Een kleine 6000 is er voor onvoorzien, die slechts bij dringende noodzaak mag aangesproken worden. Gezien de raming van sommige posten, w.o. die voor de O.L. School en de ambtswoning, die vergeleken bij de uitgaven in de vorige jaren zeer laag is, zal er wel met af- en overschrijvin gen gewerkt gewerkt moeten worden. Het valt bijzonder op hoe de vroede vaderen, dank zij de les van de vorige vergadering, zeer minutieus de elementaire rekenkun dige begrippen in toepassing brengen by de ?ich voordoende rekensommetjes, in de behandeling der begrooting. Om strijd vra gen de voorz. en de secretaris of de bereke ning goed is. Steeds gaat dit vergezeld von een soort grimlachje! De heer Groeneweg kan het niet laten te informeeren naar de noodzakelijkheid der onderscheiden tijdschriften en bladen, waar de gemeente op geabonneerd is, dit in ver band met de opmerkingen van B. en W. over de tijdschriften en bladen, waar zijn schoolbestuur een abonnement op heeft. De secr. zegt, dat er reeds eenige in de be grooting geschrapt zijn, de andere zijn strikt noodzakelijk. Op de venijnige vraag of het lidmaatschap van de Vereen, van Ned. Gemeenten in het gemeentebelang is, kaatst de voorz. terug, dat 't daardoor o.a. in de gelegenheid is inlichtingen in te win nen over de handelingen van het Chr. Schoolbestuur! Als laatste agenda-punt wordt druk ge discussieerd over een korting op de toeslag van de gemeente op het rijkspensioen van den oud-veldwachter Boeree. Met 5 tegen 1 (De Geus) wordt besloten 50 te korten, waardoor bedoelden persoon ƒ500 pensioen in totaal blijft houden. Bij stemming over een korting op de pensioen-toeslag van den oud-gemeente werkman De Rijk staken de stemmen, zoo dat dit in de volgende vergadering op nieuw in behandeling komt. Daar de ongunstige tijden zich hebben gehandhaafd, aldus de voorz., blijft de kor ting oj^de salarissen der gemeente-ambte naren van kracht en wel wederom voor een jaar. Ook de pensioenheffing blijft gehand haafd. De begrooting wordt dan vastgesteld, waarna de rondvraag volgt, die hoofdzake lijk beperkt blijft tot een praatje over de gemeente-turf. Volgt kort na tienen slui ting. LEIDEN. INTERPAROCHIEELE ST. JOSEPH'S- GEZELLEN-VEREENIGING. Rapenburg 52. Dinsdag 8.45 uur verplichte maandverga dering Afd. Gezellen. Na de vergadering spreekuur van de Eerw. Vice-Praeses. Te vens afrekening zelateurs Kempermans- fonds. Woensdag 8.15 uur Liedertafel „Sebas tian Schaffer". Allen op tijd aanwezig. 8.30 uur Repetitie tooneelclub „Adolf Kolping" Donderdag bijeenkomst voor de leden van 8 tot 10.15 uur. Vrijdag 8.30 uur Symphonie „Franz Schweitzer." ,8.30 uur op de bovenzaal eerste bijeen komst van de Studie- en Debatingclub St. Petrus Canisius. Spreker de heer P. Brou wer, die een lezing zal houden met licht beelden. Canisianen op post. Zaterdag bijeenkomst voor de leden van 8 tot 10.15 uur. 8.15 uur Kegel club de Poedelaars. lederen Zondag van 1 tot 2 uur en iede- ren Zaterdag van 8 tot 9 uur is de Leesbi bliotheek geopend, uitsluitend voor de le den en donateurs der Vereeniging. Verdere mededeelingen: De eerstvolgen de recollectie zal plaats hebben op Donder dag 26 October a.s. Gezellen nog 11 weken en we staan weer voor de mooiste dagen van het jaar, onze Gezellenretraite; nu al len goed door sparen, niet wachten tot de laatste weken, dat is voor allen beter en ook voor het bestüur. NED. R. K. VOLKSBOND AFD. LEIDEN. Secretariaat: Leliestraat 7. Maandag geen zitting Rechtskundig Bureau, wegens Studiedagen te Bergen, de buitengemeenten nemen hiervan goede nota. Dinsdag Ledenvergadering Metaalbewer kers, 8 uur, opkomst gewenscht. Dinsdag. Zitting Bouwvakarb. en Trans portarbeiders, van 78 uur, beide kanto ren zijn boven. Vrijdag. Hoogbelangrijke Bestuursraad vergadering 8 uur, op deze vergadering worden verwacht de volledige besturen van Vak- en Onderaf deelingen. Vrijdag. Repetitie R. K. Gem. Zangver- eeniging „Pulchri Studio" 8 uur. Zaterdag. Spaar- en Voorschotbank 7—8 uur. Brandstoffenconurissie 78 uur. Zie kenkas 7.30 uur. KRUISVAART ST. PETRUS. Rapenburg 52. Maandag 8.30 uur Aloysiusban. Woensdag 7.00 uur Tarsisiusban. Donderdag 8.30 uur Don Boscoban. Zaterdag Van 89 uur Leesbibliotheek. WA1 AftDEFE BLADEN EC HEIJ VEN: WAAROM GEEN INFLATIE. De Utrechtsche Courant schrijft een korte beschouwing over het belang rijke vraagstuk der inflatie. Men behoeft 't niet met alles eens te zijn, om met belangstelling kennis te nemen van eenige hierin gemaakte opmerkingen. „Onder geweldige hoogspanning van opgepropte grieven en crisisdruk is de vorige week te Breda het Congres van den R. K. Middenstand gehouden. Het is een nuttig congres geweest, omdat het werkte als een barometer die de gesteltenis der atmosfeer registreert, en wijl men het beschouwen kan als het dieplood, waarmede peilingen wor den verricht. Op een congres, waar het gevoel door verschillende omstandigheden den boventoon gaat voeren, moet men ieder woordje niet op een goudschaal gaan wegen. Wij zullen daarom niet ingaan op diverse aanvechtbare meeningen of onvoorzichtige uitdrukkingen. Wij willen slechts één grove dwaling onder de loupe nemen. Een paar sprekers hebben namelijk de inflatie ofwel de waardeverminde ring van ons geld bepleit. Een van hen was zelfs zoo boosaardig-naïef te ver klaren, dat minister Colijn de inflatie verwerpt, om het groot-kapitaal te be- voordeelen. Behalve dat dit laster is ten opzich te van een goed Christen en nobel staatsman, moet men het ook een eco nomische ketterij noemen. Inflatie treft op de allerergste wijze de niet-bezitters en kleine bezitters. De menschen met een vast inkomen worden voornamelijk het kind van de rekening; de werklui, de pensioentrekkers, zij, die een lijf rente hebben of een uitkeer ink je krach tens de ouderdoms- en invaliditeits wet. Voordeel bij een inflatie heeft bijna niemand; het kan alleen worden ver kregen door kapitaalkrachtige specu lanten zonder geweten, die groote schulden aangingen of hypotheken af sloten, hun bezit omzettend in vreem de valuta, om dan later, wanneer de nationale munt gekelderd is, him schuld met drie-kwart, de helft of min der van de ontvangen som te betalen. Zoo zijn Hugo Stinnes c.s. in Duitsch- land destijds millionnair geworden. De burgers en kleine menschen raken er onder waarom dan ook in landen, welke eenmaal weten, wat inflatie is, een ontzettende afschuw ervan heerscht. Voor een reëelen handel kan infla- toe ook geen praktisch nut hebben. Wel kan men aanvankelijk naar het bui tenland tegen lager prijzen verkoopen en dus beter concurreeren, maar dit duurt niet langer, dan het buitenland zelf wil: met een verhooging van in voerrecht, een contingenteering of een import verbod maakt het heel dat tijde lijk voordeel illusoir. Een tijdelijk voordeel, want straks moet Nederland grondstoffen koopen en moet dan met zóóveel meer guldens betalen, als de waarde ervan gedaald is. Voor alle Ned. verbruikers worden de artikelen dan duurder. Daarom heeft inflatie voor expor teurs een slechts tijdelijk en dan nog twijfelachtig voordeel. Ieder ander lijdt er onder. Inflatie voorstaan is mercantilisme plegen in den slechtsen zin des woords. Veel verlangens van den midden stand zijn redelijk; laten middenstan ders echter nooit iets goeds verhopen van de inflatie. Zij zouden er alleen een sterk verminderde koopkracht uit zien ontstaan bij htm cliënteele, die immers zelf slechts onvolwaardige guldens in plaats van gave guldens zou verdienen. ONS VOLK. Men mag van onze nationaal-socialisten (fascisten) zeggen wat men wil, maar: van de deugd der bescheidenheid zal men hen niet kunnen beschuldigen, constateert de Avondpost en het blad vervolgt: „Met schetterende klaroenen blazen ze hun redevoeringen door het land. Eén van hun propagandisten is te genwoordig de heer W. O. A. Koster, vroeger secretaris van den Vrijzinnig- Democrati9chen Bond en destijds ge durende eenige jaren vrijzinnig-demo cratisch Kamerlid. Hij is nu indus trieel te Geldermalsen en een geweldig fascist voor het aangezicht van Mus- sert. Welnu, de heer Koster heeft deze week op een vergadering te Hilversum uitgeroepen: „De nationaal-soc ia listen willen de Koningin een volk geven, waar Zijtrotschop k a n z ij n". De „Avondpost" gaat dan na wat het Nederlandsche volk heeft gepraesteerd, om ironisch te besluiten, dat de heer W. O. A. Koster ons zal moeten opheffen uit de diepte: „Laat ons eens even zien. Ons volk heeft waarlijk niet zoo'n slechte repu tatie in de wereld. Het 6taat bekend als vrijheidslievend, eenvoudig, op recht, godsdienstig, gastvrij; als een land, dat altijd aan vervolgden steun bood, niet alleen in vroeger eeuw aan de Hugenoten en anderen, maar ook later. Het bood Paul Kruger een oor logsschip om hem tegen Engeland te beschermen en het weigerde de uitle vering van den Duitschen Keizer aan de machtigste landen der wereld. Als het er op aankomt, durft ons volk. In ontwikkeling staan wij bij niemand ten achter. Zeven of acht maal hebben wij een Nobelprijs gewonnen. Ver- scheidenen onzer geleerden zijn we reldberoemd. Bij IJmuiden bouwden wij de grootste sluizen ter wereld; de drooglegging der Zuiderzee is een gi gantisch werk, dat allerwege wordt bewonderd. Verscheidene van onze staatslieden en rechtsgeleerden hebben in Genève prachtig werk gedaan. Ais het groote Engeland zijn dokken naar het andere einde der wereld gebracht y wil hebben, roept het de hulp der Ne derlandsche sleepboote nin en deze lilliputters brengen de reuzen veilig over de oceanen naar hun bestemming. Rotterdam kan in normale tijden als wereldhaven met de beste concurree ren. Onze vliegers doorklieven om de paar dagen de luchten en hebben een „beurt" op Indië tot stand gebracht met de regelmaat van een tramdienst tus schen twee dorpen. Wij maakten een draadlooze verbinding met datzelfde Indië en de ouders hier spreken, dank baar en ontroerd, met hun kinderen ginds, alsof ze hen even opbellen hier in het eigen land. Al is ons taalgebied en onze bevolking beperkt, toch wor den verscheidene onzer boeken in vreemde talen overgebracht, en onze musici treden allerwege op, en onze sportlieden weten successen te beha len. Wij hebben hier nu maar het een en ander opgesomd, dat ons in den la ten avond invalt: er zou nog veel meer bij te voegen zijn. En toch zullen de heer W. O. A. Kos ter. industrieel te Geldermalsen en zijn mede-fascisten „de Koningin een volk geven waar zij trotsch op kan zijn". ST. FRANCISCUS-LIEFDEWERK. Maandag 8.009.30 uur Handteekenen. Dinsdag 6.157.30 uur Vlecht- en Carto- nagewerk, jongste afdeeling. Woensdag 7.30 uur Lof, 8.008.30 uur Ontspanning. Donderdag 6.157.30 uur. Vlecht- en Car- tonnagewerk hoogste afdeeling; 7.300.00 uur Huisvlijt. Vrijdag. 8 uur Apologie. Zaterdag 67 uur Gymnastiek jongste afdeeling. 78 uur Gymnastiek hoogste afd. 810 uur Ontspanning. ONS CLUBHUIS „ST. ANTONTUS". Maandag: van 5.30 tot 6.15 uur. Spreek koor voor de Antonius-, Franciscus- en Hu- bertusgroep. 6.30 uur Franciscusgroep. Dinsdag 6 uur Botanieclub. 8.15 uur Trainingsmarsch de Trekvogels. Allen present. Woensdag 6 uur Postzegelclub, jongste afdeeling. 7 uur Postzegelclub hoogste afd. 7 uur zaagclub. 8 uur Esperantoles. 8.15 uur Tooneelclub. Donderdag 7.30 uur Antoniusgroep. Vrijdag Van 5.30 tot 6.15 uur. Spreekkoor Antonius-, Franciscus- en Hubertus-groep. Van 7.308.00 uur Groep K. en P. Zaterdag 4.30 uur Zangclub; 7 uur Con- tributiebetalen, Bibliotheek en spaarbank. R. K. HARMONIEKAPEL „PEROSI". Maandag. Tamboers Pieterskerkgracht, 8 uur. Woensdag: Harmonie leerlingen 7.30 8.15 uur; 8.30 uur harmonie Pieterskerk- gracht. Aanmelden nieuwe leden op de les- avonden. ZITA-VEREENIGING. Pieterskerkkoorsteeg 15. Avondbijeenkomsten voor Hollandsche meisjes op Zondag en Woensdag van 8.0011.00 uur. Avondbijeenkomsten voor Duitsch meis jes op Zondag en Donderdag van 8.0010.20 uur. DE GRAAL. Maandag 7.45 uur H. Mis. 89 uur Gym. St. Ursulasteeg. 8.159.15 Gym. Heerensingelschool. 8.009.30 uur naaien, knippen, handwer ken en reidansen. 9 uur Leidstersvergadering. Dinsdag 79 uur naaien, knippen en handwerken. 8 uur ontwikkelingsclub. 8.15 uur Zangsectie van de Mariacon- gregatie der St. Petrusparochie. Woensdag: ,8.009.30 uur naaien, knippen en rei dansen. 9.15 uur Dadenclub „De Musschen". 9.30 uur Dadenclub „Het Kcerseke". Van 1.303.00 uur en van 3.004.30 uur Kruiskinderen. Donderdag 56 uur Gym. Kleinen Hee rensingelschool. 67 uur Gym. Muloclub Ursulasteeg. 8.15 uur Verloofdenclub. 810 uur mandolineclub. 8.009.30 uur reidansen, handwerken, houtzagen, weven. Vrijdag 56 uur Gym. Afd. A St. Ursu lasteeg. 8:159.15 uur Gym. Afd. B. St. Ursula steeg. ,810 uur costuumnaaien op de Vak school. 6.308.00 uur naaien en knippen. 8.009.30 uur naaien, knippen en hand werken voor de kapel. 7.30 uur Dadenclub „De Roode Graal" Excelsior Alleluia Vooruit! GEMEENTERAAD VAN NIEUWVEEN

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 11