NACHTELIJK DRAMA TE HAELEN. MAANDAG 9 OCTOBER 1933 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 10 MET EEN SMOKKELGESCHIEDENIS TOT ONDERGROND. GEMENGDE BERICHTEN AAN DE GEVOLGEN OVERLEDEN. Dezer dagen werd bij het oversteken per fiets van een weg te Ellecom de 69- jarige heer H. C. Nas, directeur van de Renaldo sigarenfabriek, door een motor rijder aangereden, tengevolge waarvan beiden kwamen te vallen. Zaterdagmiddag is de heer Nas aan de gevolgen overleden. De motorrijder de 45- jarige heer de Ruiter uit Arnhem, wien geen schuld treft, werd aan een been ge wond en zal gedurende eenige dagen niet tot werken in staat zijn. VERDRONKEN. De fabrieksarbeider J. van Wijck is toen hij van zijn werk te Sas van Gent per rij wiel naar zijn woning te Hoek terugkeer de, nabij Driekwart in het kanaal gereden. Zijn lijk is opgehaald. VERGIFT GEDRONKEN. De 31-jarige kapitein van de sleepboot Walvisch, te Wemeldingen, C. Baggerman, uit Werkendam, heeft Zaterdagavond, toen hij, terwijl hij onder invloed van sterken drank verkeerde, nog een flesch bier wilde drinken, een verkeerde flesch gegrepen, waarin n.l. een vergiftige vloeistof voor het dooden van insecten zat. De man heeft hieruit gedronken en geraakte ge heel versuft. Zondagochtend is B. naar het ziekenhuis te Goes vervoerd. Men vreest voor zijn leven. De flesch met vergift is door de marechaussee in beslag genomen. OUDE BEURS TE VLISSINGEN DOOR BRAND GETEISTERD. Voor algeheelen ondergang behoed. Zaterdagnacht is brand ontstaan in het vroegere Beursgebouw te Vlissingen, een gebouw, dat een aantal jaren geleden is aangekocht door de vereeniging „Hendrick de Keijser", dateerend uit de zeventiende eeuw. Het huis is geheel gerestaureerd. Een hotel-restaurant werd erin gevestigd. De brand is ontstaan in een aan het ge bouw grenzende keuken. Hierin was men bezig met het in een pot op het vuur vloei baar maken van was. Vermoedelijk door dot er een gaatje in den pot was, is de was in brand geraakt. De vlammen gre pen direct flink om zich heen en al spoe dig stond de keuken geheel in brand. Het vuur verspreidde zich vandaar weldra over het hotel zelf, dat van binnen geheel van eikenhout was. Van het gelijkstraats gelegen gedeelte sloegen de vlammen via de eikenhouten wenteltrap over naar de eerste verdieping, waar zich twee zaaltjes bevonden en vervolgens naar de zolder verdieping en het zich daar boven bevin dende torentje. De brandweer zag zich voor een moei lijke taak geplaatst. Na eenige uren had werken slaagde zij erin het vuur te be dwingen. Het voormalige Beursgebouw heeft van binnen groote schade gekregen en is op sommige plaatsen geheel uitge brand. Het torentje is gespaard gebleven, doch moest worden gestut. De voorgevel van het gebouw is even eens behouden. Persoonlijke ongelukken hebben niet plaats gehad. De schade wordt door verzekering gedekt. BAKKERIJ EN WOONHUIS TE STEYL AFGEBRAND. Bewoners met veel moeite gered. Door tot nog toe onbekende oorzaak is Zaterdagnacht brand uitgebroken in de bakkerij van den heer Benders in de Maas straat te Steyl (L.). Toen de bewoners te gen twee uur wakker werden van het ge knetter der vlammen, bleek de bakkerij reeds geheel in vlammen te staan. De in woners van het brandende perceel, zeven kinderen, twee knechten en een dienst meisje, konden zich slechts met groote EEN SMOKKELAAR IN KOELEN BLOEDE VERMOORD, ZIJN BROER. GEWOND. Gisternacht werd de heer H. Puts, wo nende aan den Napoleonweg te Haelen uit zijn huis geroepen. Buiten zijn woning gekomen werd hij aangevallen en door een onbekende de hals doorgesneden. De man was spoedig dood. Zijn broer, die bij hem in huis woont, werd in het gelaat gewond en moest naar het St. Laurentiusziekenhuis worden overgebracht. De dader, die nog onbekend is, heeft zijn fiets en jas achter gelaten. Het drama blijkt een smokkelgeschiede- nis tot achtergrond te hebben, waarvan al le bijzonderheden nog niet bekend zijn, doch welke iets van het leven van de smokkelaars in deze streken aan de open baarheid prijsgeeft. Volgens de inlichtingen, welke wij tot dusver omtrent den moord konden ver krijgen, kwam Zaterdagavond laat de 29- jarige P. J. van Rooy uit Neder weert aan de woning van de gebroeders Puts aan den Napoleonsweg den Rijksstraatweg te Halen. De 45-jarige Hendrikus Puts, voor wien van R. eigenlijk kwam, was nog niet thuis. Eerst te ongeveer half twee in den nacht arriveerde hij met een vrachtauto, waarmede hij suiker over de grens had ge smokkeld, en welke hij naar het in de na bijheid gelegen Roggel moest vervoeren. Van R. moest H. P. spreken over het smokkelen van wapen. Daarover had hij met hem onderhandeld in een café te Roermond. Hij van R. zou in België honderd revolvers koopen en deze 'zon den door P. over de grens naar Duitsch- land worden gebracht. Van R. zou, daar hij den toestand aan de grens goed kende, meegaan. Het schijnt de bedoeling geweest te zijn, dat de smokkelwaar dezen nacht over de grens zou worden gebracht. Van R. en P. bevonden zich in de garage, die naast de woning van de gebroeders P. ligt. Wat er toen gebeurd is staat nog niet precies vast. De broer van H. P., de ruim dertigjarige H. Puts, die op de bovenkamer gekleed te bed lag te slapen, hoorde plotseling een twist tusschen zijn broer en van R. Toen hij in de garage kwam ,lag H. P. in een hoek en gaf nagenoeg geen teekenen van leven meer. Van R. stond met een mes in de hand. Toen ontstond er een vechtpartij tusschen P. P. en van R. Eerstgenoemde trachtte van R. het mes te ontrukken, doch dit gelukte niet voordat hij zelf vrij ern stig was gewond. P. riep naar boven waar ook nog een zuster van de beide broe ders was om een geweer. Toen het meis moeite redden, aangezien intusschen de bovenverdieping van het woonhuis reeds in lichtelaaie stond. De brandweer van het missiehuis daar ter plaatse heeft kunnen voorkomen, dat ook de benedenverdieping van het pand met het winkelperceel in de vlammen opging. De bakkerij en de boven verdieping van het huis zijn met inboedel geheel verbrand. Aan den inboedel van de gespaard gebleven benedenvertrekken en het winkelhuis is groote waterschade toe gebracht. Alle schade wordt door verzeke ring gedekt. DE MOORD IN DEN IJPOLDER. Politie heeft verdachte in handen die niet „Arie" heet. Ondanks de geringe aanwijzingen schijnt de politie te Amsterdam toch licht te zul len brengen inzake den moord in den Y- polder. Zij heeft in de Jordaan een 30- jarige arbeider gearresteerd. Deze man heeft den doodgeschoten Gerrit Verhoe ven gekend. Hij is eveneens goed bekend O, wat zal er met hem gebeuren? jammerde zij. Ik ging hulp halende politie, den dokter. Ikik viel. O, er glinsterde iets op den weg. Het was een valstrik. En toen verloor ze het bewustzijn weer. Dezen keer behoeven we ons niet ongerust te maken, juffrouw Smithers, zei Royson. De eerste maal werd zij bewus teloos door den val, legde hij snel uit. Nu is het een onschuldige flauwte, een veilig heidsklep voor ieder meisje. Zoo dadelijk zal ze om nog een glas en een biscuit je vragen en geeft u haar een hartig hapje. Wat zou u zeggen van een glas whisky voor uw eigen persoontje? Wat zegt u? viel ze uit. Op mijn leeftijd! En om bijna twee uur in den nacht? M'n goeie beste man zou zich in zijn graf omkeeren, als hij u zooiets kon hooren zeggen. Royson hoorde weer het ronken van een motorrijwiel, dat snel naderde. Juffrouw Smithers, zei hij neemt u dan maar een glas water voor den schrik, dan ga ik eens een kijkje nemen naar dien kerel op zijn motorrijwiel. Ik zal niet lang wegblijven. Zorgt u, dat deze jongedame zich kalm houdt. Waarschijn lijk zal ze zich opwinden, als zij die mo torfiets hoort Wat jou betreft, en hij hief dreigend zijn vinger op tegen Jack, laat ik geen kik van je hooren! Hij haastte zich naar buiten, terwijl hij de deur achter zich sloot, en spoedde zich naar een gereedschappenschuurtje, rechts van het huis. Hij wist, dat daar een paar dicht-bebladerde struiken stonden, die hem afdoende konden verbergen. De mo torrijder was in aantocht en achter hem reed een auto. Eén oogopslag was voldoen de om hem er van te overtuigen, toen het je hiermede naar beneden kwam, schijnt van R. op de vlucht gegaan te zijn. P. trachtte hem, ondanks zijn wonden, ach terna te gaan, doch viel spoedig tengevolge van het vele bloedverlies neer. Het meisje heeft daarop onmiddellijk de politie ge waarschuwd en hulp gehaald. Toen ge neeskundige hulp ter plaatse kwam, bleek H. P. reeds te zijn overleden. De rechter- halsslagader bleek te zijn doorgesneden, terwijl nog eenige andere snij- en steek wonden waren toegebracht. In afwachting van de komst van de justitie die Zon dagmiddag ter plaatse een onderzoek heeft ingesteld is*het lijk voorloopig in de garage gebleven. P. Puts werd per auto naar het St. Lau rentiusziekenhuis overgebracht, waar hij ter verpleging is opgenomen. Hij is ern stig aan het gelaat, hoofd en armen ge wond. Zijn toestand was Zondagmiddag redelijk wel. De dader is, zooals hierboven reeds me degedeeld, toen het meisje met het jacht geweer kwam, gevlucht. Hij is het bosch ingerend en heeft den geheelen nacht rondgezworven, geruimen tijd zonder te weten waar hij zich bevond. Zondagochtend tegen halfzeven heeft hij zich echter bij de marechaussee te Gra- them aangemeld. Tengevolge van den he- vigen regen, die des nachts was gevallen, was hij door en door nat. Uit het verhoog, dat hem direct werd afgenomen, blijkt naar wij vernemen dat van R. niet wist waar hij naar toe moest. Hij vertelde den wachtmeester van de marechaussee Martens, die hem het eerst sprak, dat hij voornemens was ge weest zich bij de politie te Roermond aan- te melden. Hij was echter in het bosch ver dwaald. Zondagochtend in de vroegte was hij bij de kerk te Baexem gekomen, waar hij zich weer kon oriënteeren. Hij is toen gegaan naar den boer Kessels, dien hij kende, en hij heeft hem het verhaal van het drama verteld en hem tevens den weg gevraagd naar de marechausseekazerne. Boer Kessels heeft hem daarop den weg gewezen naar Grathem. Aldaar bij de kerk had van R. nog drie vrouwen aangespro ken en den weg gevraagd, doch deze wa ren in de kerk gevlucht. Wachtmeester Martens, bij wien van R. zich meldde, lag nog te bed. Eerst te drie uur in den nacht waren hij en een collega thuis gekomen van een tocht naar de grehs, waar zij veer tien woonwagens met Zigeuners, die uit België naar ons land wilden komen, had den tegengehouden. Van R. is voorloopig per auto naar de marechaussee-kazerne te Heythuizen over gebracht in afwachting van het verder on derzoek door de justitie. in den polder, waar hij dikwijls als land arbeider heeft gewerkt. Hij heet echter niet Arie. Zooals wij reeds vroeger mededeelden behoeft dit ook niet onomstootelijk vast te staan, omdat het slachtoffer heeft ge vraagd: Bij jij het Arie? De man ontkent tot nu toe het noodlot tige schot te hebben gelost. Bij een con frontatie met het meisje, dat van den moord getuige is geweest, heeft zij niet kunnen verklaren, dat de aangehoudene inderdaad de man is geweest die de deur van de schuur opende en toen een electrische lan taren aanstak. Het onderzoek in de zaak duurt voort. TASCHJESDIEF AANGEHOUDEN. Vrijdagnamiddag begaf een 65-jarige dame wonende Hoorneboeg te Hilversum, zich te voet van haar woning naar den Hilvertsweg, daarbij het rijwielpad door de heide volgende. Ongeveer halverwege dit pad ontmoette zij een man, die haar escorte tegenover zijn schuilplaats was, dat de man in smoking teruggekomen was; derhalve concentreerde hij zijn aandacht op den auto, waarin hij die van den dorps dokter herkende. Naast den dokter, die zelf chauffeerde zag hij twee politieman nen zitten, verbaasd vroeg Royson zich af waar de motorrijder dat drietal zoo gauw opgepikt had. Hij bleef nog even wach ten, of er nog meer nachtelijke voorbijgan gers voorby zouden komen, maar dat was niet het geval. Toen liep hij vlug naar huis terug en ging de zitkamer binnen. Het meisje zat nu recht overeind. Zij had haar kleur weer terug gekregen, maar ze was zichtbaar van streek en on gerust. Waarom ben ik hier? vroeg ze tame lijk gebiedend, zoodra haar wonderlijk lichtende oogen een man gewaar werden, van wien zij terstond zag, dat hij tot haar eigen stand behoorde Wat voor huis is dit? Ik herinner mij, dat ik een ongeluk kreeg, maar ik moet nu gaanik moet dadelijk gaan. Er is een moord gepleegd! Die verschrikkelijke mannen bedreigden het leven van mijn vader! Hoort u het? Ik moet dadelijk hulp van het dorp halen. Ze stond moedig op, maar viel weer te rug. Ze was wel tot bezinning gekomen, maar niet in staat tot eenige lichamelijke inspanning. De dokter en de politie zyn al on derweg, zei hij. U moet ze een oogen- blik geleden langs hebben hooren komen het is heusch waar. Ze werden gehaald door iemand op een motor een man in avondcostuum Dat moet Juan geweest zijn! riep ze. Als dat waar is, hernam hij, dan mogen zoowel Juan als u van geluk spre- ken.U is door het oog van een naald ge kropen, doordat u op het laatste oogen- UIT DE RADIOWERELD Programma's van Dinsdag 10 Octohejr. Huizen 1875 M. K.R.O.-programma. 8.00 Morgenconcert. 10.00 Gramofoonplaten. 11.30 Godsdienstig halfuurtje door pas toor Perquin. 12.15 Lunchconcert door het Weensch Radio Octet, afgewisseld door gramofoon- muziek. 2.00 Vrouwenuurtje. 3.00 „De Bedelstudent" verkorte opera op gramofoonplaten. 2.00 Vrouwenuurtje. 3.00 Voordrachten door Gerda Panhuy- 3.45 Leiderenrecital door Rie Dijs-Ochel, afgewisseld door gramofoonmuziek. 4.45 Voordracht door Gerda Panhuysen. 5.00 Concert door het Weensch Radia Octet. 5.45 Gramofoonplaten. 6.00 Pater C. Piets O.P. over de Rozen kransdevotie. 6.15 Vervolg concert Radio Octet. 6.45 Esperantocursus. 7.15 Prof. Lector Jos. v. Wely O.P. over „Geest en Kerk", waarna Gramofoon. 7.45 Drs. A. J. M. v. Dal over „Tien jaar Nijmeegsch Studentenleven". 8.00 Concert door het K.R.O.-orkest in samenwerking met het Utrechtsch Stedelijk Orkest in „Tivoli" te Utrecht. Te 8.45 en 10.30 Vaz Dias. 10.45 Concert door het Weensch Radio Octet. Hilversum 290 M. A.V.R.O.-programma. 8.00 Gramofoonplaten. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gramofoonplaten. 10.30 Zang H. Sweres, m.m.v. E. Veen, piano. 11.00 R.V.U. O. v. Tussenbroek: Een va- cantie-herinnering aan Saas Fée en de Brittannia Hütk. 11.30 Concert door Boris Lensky, viool en de Brittannia Hütk. 11.30 Concert door Boris Lensky, viool en E. Veen, piano. 12.00 Concert door de Octophonikers, to.t 2.15. 2.30 Gramofoonplaten. 3.00 Knipcursus Mevr. I. de Leeuw-van Rees. 4.00 Pianorecital Cor de Groot. 4.30 Gramofoonplaten. 5.00 Voor kleinere kinderen. 5.30 Jeugdhalfuurtje VPRO. 6.00 Gramofoonplaten. 6.30 R.V.U. Prof. C. F. A. van Dam: Ge- scheidenis van Spanje. 7.00 Omoeporkest o.l.v. Treep. 7.30 Engelsche les. Fred. Fry. 8.00 Vaz Dias. 8.05 Omroeporkest o.l.v. Treep, m.m.v. „The Paradise Gardeh Hawaïians" o.l.v. H. Kuypers. 9.30 „Waarom zwijgt Margaret Hamil ton?", hoorspel in drie actes van M. Bar- ringer. Regie: Kommer Kleyn. 10.30 Gramofoonplaten. 11.00 Vaz Dias. 11.10—12.00 Uit „Central" te Den Haag: Tom van der Stap en zijn orkest. Daventry, 1554 m. 10.35 Morgenwijding. 10.50 Tijdsein en berichten. 11.05 en 11.2011.40 Lezingen. 12.20 Orgelspel A. New. 12.50 Paramount-Astoria-orkest o.l.v. Anton. 1.50 Midland Studio-orkest o.l.v. F. Can- tell. plotseling op den grond gooide en haar de handtasch ontrukte, waarna het indi vidu de vlucht nam in de richting van den Utrechtscheweg. Het hulpgeroep van de dame trok de aandacht van den oud-majoor der Hilversumsche politie, den heer C. Jonker, die in de omgeving met een speur- bliknog een ijzerdraad zag. Maar wat Juan betreft, wanneer hij met een vaart van tachtig kilometer in een uur tegen die hin dernis opgevlogen was, dan zou hij op het oogenblik niet veel meer in te brengen hebben. Maar, jammerde ze hopeloos, hoe lang ben ik hier geweest bewusteloos bedoel ik? Hij keek op zijn horloge. Negen minuten, zei hij. Nu moet u zich niet gaan ergeren, omdat ik iets ga doen, dat u dwaas zal schijnen. De eerste tien minuten kunt u onmogelijk opstaan. Daarna mag u zelf beslissen of juffrouw Smithers, mijn hospita, u in bed zal stop pen of dat ik u zal brengen, waar u maar wilt. Dat meen ik, voegde hij er streng aan toe, toen hij een uitdrukking van verzet in haar blauwe oogen zag. Indien u nu rustig wilt luisteren naar een paar aantee- keningen die ik ga maken ik zal ieder woord hardop lezen, terwijl ik het op schrijf dan zult u hooren, wat ik weet en er zelf wat aan toe kunnen voegen, wat u weet en mij niet bekend is. Het meisje maakte geen verdere tegen werpingen. Hij nam van de bovenste plank van de boekenkast een schrijfblok, pen en inkt. De kat stond op en begon te spinnen en hij streek haar over den rug. Zonder tijd te verliezen, want hij zag, dat het meisje gespannen luisterde naar geluiden van buiten, begon hij te schrij ven en te spreken. Ik was bezig melk aan een verdwaal de kat te gevenen zoo vervolgde hij in het kort zijn verhaal. Voor het oogenblik is dat alles, ge loof ik, verklaarde hij, toen zij aan het eind was gekomen. U ziet, dat mijn stijl tot den z.g. telegramstijl behoort. 2.20 Voor de scholen. 4.25 Causerie. 4.50 Concert door H. de Leon, bariton en het Brearley-Strijkkwartet. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Berichten. 6.50 Pianorecital door D. F. Tovey. 7.10 Duitsche causerie. 7.50 Russische muziek door het Radio- Militair-orkest o.l.v. B. Walton O'Donnell, m.m.v. E. Braham, viool. 8.50 Lezing. 9.20 Berichten. 9.40 „The white Chateau", hoorspel van R. Berkeley. 11.10 Voordracht. 11.1512.20 Lew Stone en de Monseig neur Band. „Radio-Paris", 1724 m. 8.05, 12.20, 7.10 en 7.40 Gramofoonplaten. 8.50 Concert door orkest o.l.v. P. Mon- teux, m.m.v. Marj. Lawrence, zang. Kalundborg 1153 m. 11.201.20 Concert uit het Bellevue- Strandhotel. 2.204.10 Omroeporkest o.l.v. Gröndahl. 7.20 Radiotooneel. 7.40 Engelsch-Amerikaansche muziek o.l.v. Reesen. 8.35 Reportage. 9.2010.20 Kamermuziek door het Boe- pester Strijkkwartet. Langenberg, 473 m. 5.25, 6.35 en 10.45 Gramofoonplaten. 11.20 Sted. Orkest te Münster o.l.v. Göhre. 12.55 Concert. 3.20 Vroolijk concert m.m.v. kwintet en solisten. 10.00 Concert o.l.v. Kühn. Rome, 441 m. 7.55 „Guglielmo Ratcliff", opera van Mascagni. Orkestl.: Mascagni. Koorl.: Vertova. In de pauze: Causerie. Na afloop: Berichten. Brusse 1, 338 en 508 m. 338 M.: 12.20 Gramofoonplaten. 1.30 dito. 5.20 Omroeporkest o.l.v. Walpot. 6.50 Gramofoonplaten. 8.20 Symphonieconcert o.l.v. Kumps. 9.2010.20 Omroeporkest o.l.v. Walpot. 508 M.: 12.20 Gramofoonplaten en Piano recital. 1.30 Het Jazz. 5.20 Symphonieconcert o.l.v. Kumps. 6.35 Pianorecital. 7.05 Vioolrecital. 7.20 Gramofoonplaten. 8.20 Omroeporkest o.l.v. Walpot. 9.20 Symphonieconcert o.l.v. Kumps. 10.0010.20 Gramofoonplaten. Deutschlandsender, 1635 m. 6.20 Rijkszending „Jugend musiziert". 7.30 „Lachender Herbst", gevarieerd pro gramma. 8.20 Omroeporkest o.l.v. Lindner. 9.20 en 10.05 Berichten. 10.2011.20 Populair concert door Karl- horst Nowack. Gemeentelijk Radio Distributie-bedrijf te Leiden. (3e Programma) 8.0012.00 Langenberg. 12.2013.35 Daventry. 13.35—15.20 North Reg. 15.2016.50 Kalundborg. 16.5017.20 Daventry. 17.20—19.35 Brussel (VI.). 19.35afloop North. Reg. hond aan het oefenen was. De heer Jonker doorzag de bedoeling van den roover en sneed hem den pas af. De man gaf zich over. De tasch, welke een bedrag van 8.— bevatte, had hij weggeworpen. De dader, een 23-jarige zwerver uit Gieten, werd naar het politiebureau overgebracht. Hij had opgemerkt, hoe onrustig zij ge worden was, toen zij hoorde van het om zichtig nadersluipen van een of ander on guur individu na haar val. Heeft u niets weggelaten? vroeg ze. De hopelooze klank in de stem van het meisje was verontrustend, maar hij liet er niets van merken, toen hij- haar aanzag. Wat de verdere kleinigheden betreft, kan ik op mijn geheugen afgaan, ant woordde hij. Schrijf dan nog op, zei ze zacht voor zich heen, dat, terwijl ik hier veilig zit en niets doe, de mannen, die twee onzer bedienden vermoordden en misschien ook mijn vader gedood hebben, ontsnappen; want zij moeten het geweest zijn, die er in den auto vandoor gingen na op Juan ge schoten te hebben. HOOFDSTUK III. Hindernissen. Dat is heel ongelukkig, gaf hij toe en heel treurig, maar u ziet over het hoofd, dat als u niet tegen dat ijzerdraad aangebotst was, uw vriend Juan.... maar als ik vragen mag: wie is Juan eigenlijk? Mijn broer, mijn halfbroer. Wilt u mij niet eenige namen noe men? Ik hoor daar juffrouw Smithers met de thee komen. Ik ben Philip Royson, oud militair. Weer voelde hij terughouding en beslui teloosheid in de verhouding van het meis je, maar zij liet die varen want zij be greep, dat de zaak den volgenden dag toch algemeen bekend zou zijn, nu de po litie er in gemengd was. (Wordt vervoAjiO. FEUILLETON. VREEMDE KAPERS OP DE KUST. Naar het Engelsch bewerkt door J. VAN DER SLUYS. 3) Hij schonk een kleine hoeveelheid whis ky in een glas en verdunde het met water, en zonder gebruik te maken van de lepel, knielde hij naast het meisje neer en liet haar hoofd in zijn linkerarm rusten. Neem me niet kwalijk, dat ik me in dring, juffrouw Smithers, zei hij, maar ik heb zooiets vaker bij de hand gehad. Ik had in Frankrijk volop gelegenheid om me te oefenen, weet u. Om gemakkelijk te kunnen drinken, moet het lichaam voor over gebogen worden. En deze jonge da me zal gaan zitten en weer bij haar posi tieven komen, voordat je tot drie kan tel len. Het doet er niet toe, dat haar japon gescheurd is. Laat haar daarover een mi nuut of wat beginnen te tobben.... Ha! Ze zijn blauw! Dat hoopte ik ai. Na een diepen zucht zag het meisje hem inderdaad met groote, blauwe oogen aan, waarin een uitdrukking van groote ontsteltenis lag. Neem eens een slok hiervan praatte hij vroolijk door. Dat is het goedje, dat je aan de troepen moet geven! Nu nog een teug. het heele glas als u het wilt en dan moet -u een tijdje stil blijven liggen, tot dat de bloedsomloop weer heelemaal nor maal is. Plotseling trok de kleur weer uit het ge zicht van het meisje weg.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 10