DONDERDAG 5 OCTOBER 1933 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 9 GEMENGDE BERICHTEN auto met inzittenden te watee. Beiden gelukkig gered. Dinsdagavond is een luxe open auto aan den Amsterdamschestraatweg onder de gem. Zuilen (Utr.) geslipt en in het Mer- wedekanaal gereden. Een inzittende jongen werd er uit geslingerd en bleef op den kant liggen, terwijl de twee andere inzit tende personen in het water terecht kwa men. Een wist zich zwemmende te redden, terwijl de andere door toegesnelde burgers op het droge is gebracht De auto, welke 3 M. beneden den waterspiegel lag, is door een kraanwagen der fa. Raasink uit Zuilen later uit het water gehaald. nederlandsche motorrijder gedood. Bij een toer in den Harz. Tijdens den 1000 K.M.-tocht der combi natie van Noordelijke Motorclubs naar de Harz, Zaterdag en Zondag gehouden, is de Haarlemmer motorrijder G. Tjemmes, die met den heer Tiekenburg als duorijder aan dezen prestatierit deelnam, het slachtoffer geworden van een aanrijding. Te Alten- berge werd de heer Tjemmes door een Duitschen automobilist aangereden en ge dood. De duo-passagier is in een zieken huis opgenomen. door kolendampen bewusteloos Drie zusters een dag en een nacht bedwelmd. Te Nijmegen zijn gisteren drie gezusters, Roelofsen genaamd, wonende aan de Pon- tanusstraat nr. 44, het slachtoffer gewor den van kolendampvergiftiging. Zij werden des avonds in bewusteloozen toestand in haar woning aangetroffen. Na naar het Canisius-Ziekenhuis te zijn over gebracht, keerde bij twee hunner het be wustzijn weer. Een der slachtoffers is ech ter nog steeds bewusteloos. Haar toestand is niet zonder levensgevaar. Het wekte gisteren bij de omwonenden bevreemding, dat de deur der woning ge sloten bleef. Verscheidenen personen, die aanbelden, werd niet opengedaan. Toen hield men eerst nog rekening met de mo gelijkheid, dat de zusters zouden zijn uit gegaan; maar toen men 's avonds licht door de gordijnen naar buiten zag schijnen, ver moedde men een ongeluk. De politie werd gewaarschuwd, die zich toegang tot de wo ning verschafte en de drie gezusters in bewusteloozen toestand aantrof. Nadat me dische hulp ingeroepen en een eerste on derzoek ingesteld was, werden de dames naar het ziekenhuis overgebracht. Het is wel zeker, dat men hier met een geval van kolendampvergiftiging te doen heeft. In de woning hing een reuk van ko lendamp, terwijl is komen vast te staan, dat den dag tevoren voor het eerst de haard heeft gebrand. Uit het feit, dat buren om halfeen 's nachts «in de kamer licht heb ben zien branden, mag worden afgeleid, dat de zusters, die gewoon waren vroegtij dig ter ruste te gaan, reeds toen door de giftige dampen bedwelmd zijn geweest. Zij hebben dus vermoedelijk een dag en een nacht bewusteloos gelegen. verdronken. Te Groesbeek is het 2-jarig kind van den koster M. S. in een kuip met waschwater gevallen en verdronken. doodeluke val van een trap. Verleden week Koensdag viel mej. V. uit Limmel-Maastricht in haar woning van de trap. Het slachtoffer werd overgebracht naar het ziekenhuis en is daar thans zon der tot bewustzijn te zijn gekomen, over leden. uit een boom gevallen. Gistermiddag is de 60-jarige A Wage- makers te Oss bij het noten plukken uit een boom gevallen. De man bleef bewuste loos liggen. Met inwendige verwondingen en eenige gebroken ribben is het slacht offer in zeer ernstigen toestand naar het ziekenhuis vervoerd. Men heeft den man de laatste Heilige Sacramenten der Ster venden toegediend. waar de „verloren" 37.000 gulden bleven. In huizen, winkels en auto's gestoken. Naar aanleiding van de geruchtmakende arrestatie van vijf menschen, die verdacht worden gezamenlijk de 37.000 gulden opge soupeerd te hebben, die verleden jaar Oc tober door een kantoorbediende van de Compagnie Continentale d'Importation in het postkantoor te Rotterdam werden „ver loren", verneemt de „Msb." nog liet vol gende: Zooals reeds gemeld, heeft de politie den kantoorbediende, den 22-jarigen A. V. van het begin af scherp in de gaten gehouden en haar waarzaamheid verdubbelde toen V. enkele maanden na het gebeurde zijn ontslag nam. De jongeman opende een zaak in veevoe der aan den Goudsche Singel, waarin hij kort daarna een compagnon opnam, der 25-jarigen kantoorbediende W. B., die eveneens zijn ontslag had genomen bij de firm* waar hij werkzaam was. De zaak Vwazn de politie nog bedenkelijker voor toen de 4S-jarlge 1 os-werkman J. T., een recidivist gezelschap kwam ver ster ks*. tijd werden de gangen van de heervsa op den voet gevolgd. ArfatsrMDvolgens werd eaesi groot pak- ewfc yr-j Hocun^ferdijk «ehuurd waar flinke enslti goederen werd opgesla gen en ging men tot den aanschaffing van een vrachtauto over. Dit vormde echter nog steeds niet vol doende materiaal om in te grijpen. Zeer bedenkelijk werd de zaak voor de heeren toen zij zich weer een nieuwen com pagnon aanschaften in de persoon van den 25-jarigen kantoorbediende H. v. d. l. van wien de politie wist, dat hij op den dag dat de tasch met geld werd „verloren" samen met V. in het postkantoor was geweest. Het wachten was toen nog maar op den tijd dat de heeren zich aan groote uitgaven te buiten zouden gaan. Dit gebeurde al spoedig nadat nog een vijfde jongeman tot de firma was toegetreden, de 22-jarige W. H., di^evenals de anderen zijn betrekking daarvwjf had opgezegd. Deze H., die vroeger nooit geld had be zeten, kocht een pand in den Vogelenzang en betaalde contant een bedrag van 14.000.—. Dat was het sein voor de politie om in te grijpen en alle leden van de firma te ar resteeren. Him heele hebben en houden werd in beslag genomen en zoo beschikt de politie thans over winkelinventaris en het kantoor meubilair van het pand aan den Goudsche- singel, de goederen die opgeslagen lagen in het pakhuis aan den Honingerdijk, twee vrachtauto's, een personen-auto en de in ventaris van een filiaal dat de heeren aan de Frederikstraat hadden gevestigd. Voorts is nog gebleken, dat zij onlangs een tweede pand aan den Vogelenzang had den gekocht waarop 2000.betaald was en dat Zij in onderhandeling waren voor de aankoop van enkele panden aan de Gaesbeekstraat. Van het gestolen geld zal vermoedelijk dus nog wel een flink gedeelte terecht ko men. diefstal van rijwiel- onderdeelen. Zeven personen aangehouden. De Rotterdamsche politie is een complot dieven van rijwielonderdeel en op het spoor gekomen. Het bleek, dat leden van het complot behoorden tot het personeel van een grossierder ij in rij wielonderdeelen. Bovendien dreven zij in hun vrijen tijd voor eigen rekening zaken in rijwielen. Zij vervaardigden fietsen van gestolen onder deden. Bij eenigen van hen is een huiszoeking gedaan, waarbij vrij groote hoeveelheden onderdeelen in beslag zijn genomen. In verband met een diefstal, gepleegd bij een grossier aan den Linker Maasoever, werden vijf mannen aangehouden. Later werden nog twee mannen aangehouden in verband met diefstallen bij een anderen grossier. nieuwste smokkeltruc. Grensbewakers bij den neus genomen. Het nieuwste snufje van smokkeltech- niek heeft zich Dinsdag afgespeeld buiten de Boschpoort te Maastricht, aldus vertelt het „Volk". Een fraaie, glimmende, eerste klas luxe wagen raast het grenskantoor voorbij. Geen nood, denkt de grenswacht. Op den weg zal hij wel in de fuik loopen. Inderdaad. Twee handhavers der wet zijn op pad. De auto stopt. Dwars stelt de be stuurder den wagen over den weg en zet het op een loopen, gedekt door den auto. Geen nood, denken de beslagleggers. Dien vent krijgen wij wel. Het voornaamste is in ons bezit. Kort daarop komt een voorwerp den weg opreden. Het is iets, dat vroeger een vrachtwagen geweest moet zijn. Hortend en stootend bereikt het ding den auto en stopt. De bestuurder stapt uit. Nonchalant en onbewogen vraagt hij, waarom dat „ding" op den weg staat. Een smokkelauto, is het bescheid. Die kerels ook, moppert onze chauffeur. Maar, goed en wel, heeren ik moet verder. Na veel gedelibereer is ten slotte onze chauffeur van den verloopen vrachtwagen bereid, den smokkel wagen langs den berm van den weg te zetten, Ja, eerst moet hij wat vooruit, ziet u, en dan terug. Goed. Eerst vooruit. Dan stopt de chauffeur, kijkt door het portiek en zegt: Nu heeren, een beetje opzij, want dan gaat hij achteruit. Een oogenblikje. De mooie luxe auto vol smokkelwaar, komt met een forschen ruk en met vol gas in beweging.evenwel niet achteruit, maar vooruit, in razende vaart. En daar stonden de handhavers der wet alleen met den ouden rommel, die opnieuw het verkeer versperde. Welk snufje van smokkelvindingrijkheid zal het smokkelaarsgilde morgen weer in toepassing brengen? WEER EEN HUURDERSSTAKING. Te Rotterdam. In de Diergaardestraat te Rotterdam is wederom een georganiseerde staking van huurbetaling uitgebroken. Het betreft de panden 2 tot en met 18, bevattende acht benedenwoningen en achttien bovenwo ningen, waarvan de huurprijzen bedragen vier gulden per week. Twee woningen zijn onverhuurd en twee huurders hebben ge weigerd aan de staking mede te doen, zoo dat gestaakt wordt door 22 huurders. De huurders hebben op 26 September de vol gende eischen gesteld: le. zuivering van de woningen van ongedierte; 2e. verlaging van den huurprijs tot 1 3.50 per week, en 3e. dat alle zich onder de panden bevindende kelders schoongemaakt en van behoorlijke ventilatie voorzien zouden worden. Bij een namens de eigenares bij de be woners gedane vraag, verklaarden vier hunner last van ongedierte te hebben. Hoe wel de eigenares van oordeel is, dat haar geen verwijt daarvan kan worden gemaakt, heeft zij toch opdracht gegeven, die wo ningen grondig te doen zuiveren. Aan den tweeden eisch wenscht de eige nares niet te voldoen. Zij meent, dat de huurprijs van vier gulden per week matig genoemd kan worden. Woningen van de zelfde soort in die buurt doen wel een hoo- geren, doch geen lageren prijs. De woningen zijn geregeld verhuurd. Wat den derden eisch aangaat, deze be treft natuurlijk alleen de acht beneden woningen, daarmede hebben de huurders der bovenwoningen niets te maken. De ver huurster beschouwt verder het schoonma ken van de kelders (een gedeelte van de woning) als niet tot haar taak te behooren. Tot het aanbrengen van ventilatieroosters is ze evenwel bereid. De eigenares heeft den directeur der Vereeniging van Grond eigenaren, den heer J. J. Buskop, opgedra gen de stakende huurders te sommeeren tot betaling, vóór of uiterlijk op morgen, van den op 2 dezer vervallen huurtermijn. vechtpartij in donker amsterdam. In den afgeloopen nacht tegen half één is tusschen een aantal leden van donker Amsterdam een ruzie uitgevochten, die, wanneer de politie niet tijdig zou hebben ingegrepen nog vrij ernstige gevolgen zou hebben kunnen gehad. De oorzaak van de ruzie zal wel ten eeuwigen dage onbekend blijven voor de buitenwereld, aangezien de heeren op dit punt geenszins spraak zaam bleken te zijn. Hoe dit ook zij, het gezelschap bevond zich in een cafétje in de Lijnbaansteeg, toen een tweetal hunner zich naar buiten begaven om ruimer ter rein voor discussie te hebben. Plotseling stak een van deze beiden den ander met een mes in de buik. Een derde, die zich bij de vechtenden gevoegd had, stak den reeds gewonde met een mes twee maal in het hoofd, waarop door andere, toegesnelde vrienden den gewonde een stuk ijzer in de handen werden geduwd, waarmede deze zich duchtig weerde. Een vierde man kreeg hierbij een hevige klap op het hoofd, het geen voor hem aanleiding was den in den buik gewonde aan te vallen en hem het stuk jjzer te ontwringen om daarmede woedend om zich heen te slaan en vervol gens den vlucht te nemen naar een nacht huis op het Singel. Hij werd achtervolgd door de rest van de bende, die de voordeur intrapte en naar binnen stormde, waar di- vt-rse meubelstukken, o.a. een ijskast aan een grondige afbraak werden onderwor pen. Omwonenden waren intusschen opmerk zaam geworden op het kabaal en toen dan ook de vechtende bende weer naar buiten rolde en gillende vrouwen in moordgeroep uitbarstten, achtten zij het oogenblik ge komen om de politie te waarschuwen. Deze verscheen in opmerkelijk korten tijd en rekende een aantal heeren in. De gewonde werd eerst even naar het ziekenhuis ge bracht, doch daar bleek, dat hij, na ver bonden te zijn, wel verder kon worden verhoord. De overige en talrijke be bloede koppen waren niet zoodanig ge schonden, dat geneeskundige hulp ge- wenscht werd. Op het politiebureau bleek het punt, dat den heeren het meest interesseerde te zijn, wie nu eigenlijk de schade moest betalen van de toegetakelde meubelen. Het overige zouden zij onder elkaar wel uitmaken. RECHTZAKEN stakingsrelletje op het station te warmond. De 29-jarige stucadoor A. j. n. en de 37-jarige stucadoor H. J. van der S. uit Haarlem zijn door de politie-rechter te 's-Gravenhage vrijgesproken van de hun ten laste gelegde poging tot zware mis handeling, tegen welk vonnis het O. M. ap pèl had aangeteekend. In hooger beroep werden -deze zaken gis teren afzonderlijk behandeld voor het Haagsch Gerechtshof. Mr. Tj. Mobach trad als verdediger op. Verdachte n. erkende tijdens de stu- cadoorsstaking op - Juni 1932 met eenige vakgenooten per auto van Haarlem naar Warmond te zijn gereden, waar werk willigen zich aan het station bevonden ten einde zich naar Haarlem te begeven. De bij dagvaarding ten laste gelegde bedrei gingen van den stucadoor J. A. Vugts uit Sassenheim, die met een mes zou zijn be dreigd, werd door N. ontkend. Getuige V. verklaarde, dat een groep stakers zich naar het stationsgebouw be gaf teneinde de werkwilligen te molestee- ren. V. was daarbij uit vrees voor mis handeling in een afgesloten ruimte ge vlucht. Er werd geroepen: „Kom er uit, dan zal ik je vermoorden." Getuige gaf eenige aarzelende antwoor den op de vraag van den advocaat-gene raal of hij zich inderdaad bedreigd had gevoeld. Adv.-gen.: „Ik begrijp, dat het nu voor getuige moeilijk is, omdat ze nu weer goe de vrienden zijn." Mr. Mobach: Deze vragen zijn sterk sug gestief. Ik moet daartegen op komen. Getuige zeide daarop, dat hij de woor den wel als een bedreiging, doch niet als een ernstige bedreiging tegen zijn leven heeft opgevat. Getuige N. verklaarde, dat verdachte onder het uiten van bovenaangehaalde be dreiging, op de kast is toegetreden en dat verdachte een voorwerp in de hand had. Getuige weet niet of dit een mes was. Mr. Mobach zeide te twij' 'en aan het waarnemingsvermogen van getuige, daar deze èn voor den rechtercommissaris èn voor den politierechter afwekende verkla ringen heeft afgelegd. De president merkte op, dat getuige was mishandeld, zoodat het mogelijk is, dat hij bij het eerste verhoor iets té veel heeft gezegd. De griffier las daarop de verklaringen van den niet verschenen getuige van L. voor, die eveneens verklaarde, de geiucri- UIT DE RADIOWERELD Pprogramma's voor Vrijdag 6 Oct. Huizen 1875 M. Algemeen Programma verzorgd door de K. R. a 8.00 Morgenconcert. 10.00 Gramofon. 11.30 Halfuurtje voor zieken en ouden van dagen. 12.15 Lunchconcert door het K. R. O.-or- kest, afgewisseld door gramofoon. 2.00 Middagconcert door het Weensch Radio-Octet. 2.45 Viool-recital door S. Tromp, afgewis seld door Liederen-recital door Paul Per- lot, bariton. Te 3.15 Weensch Radio Octet. 4.00 Vooravondconcert door het K. R. O- orkest, afgewisseld door Gramofoon. Te 5.30 uur Land- en tuinbouw halfuurtje. 7.15 Mr. A. Hustink over „Perzië". 7.35 Russische volksmuziek (gramofoon). 7.45 P. T. T.-kwartiertje, waarna gramo foon. 8.15 Concert door het Stedelijk Orkest van Maastricht. Te 8.30 en 10.30 Vaz Dias. Te 9.10 Betuwsche schetsen. Te 10.15 Drs. A. Wanders over den Sterrenhemel. 10.35 Concert door het Weensch Radio Octet. Hilversum 290 M. 12.00 AVRO, 3.00 VARA, 8.00 VPRO 11.00 VARA. 8.00 Gramofoonplaten. 10.00 Morgenwijding. VPRO. 10.15 Declamatie C. Rijken. 10.30 Het Vocaalinstr.kwartet (rang fluit, klarinet, piano). 11.00 „Onze Keuken" door P. J. Kers Jr. 11.30 Vervolg kwartet concert. 12.00 Concert door de Ophonikers m. m. van Boris Lenski (viool) en e. Veen (piano) 2.00 Gramofoonplaten. 2.30 Voordracht door J. de Gruyter. 3.00 Gramofoonplaten. 4.00 dito. 4.50 Voor de kinderen. 5.30 VARA-orkest o. 1. v. H. de Groot. 6.00 Concert door C. Steyn (accordeon) en J. Jong (piano). 6.10 Vervolg orkestconcert. 6.40 Causerie Drs. S. Kleerekooper. 7.00 Vervolg orkestconcert. 8.00 Causerie Dr. W. Banning. 8.30 Pianorecital Renée Regnard. 9.00 Causerie Prof. Ir. W. Scherm er horn. 9.30 Vervolg concert. 10.00 Vrijz. Godsd. Persbureau en Vaz Dias. 10.15 Lezing door C. Höweler. 10.45 Gramofoonplaten. Daventry, 1554 m. 10.35 Morgenwijding. 10.50 Tijdsein, berichten. 11.055—-11.20 Lezing. 12.20 Orgelconcert H. Dawson. 12.50 Dansorkest o. 1. v. H. Hall. 1.35 Northern Studio-orkest o. L v. John Bridge. 2.20 Voor de scholen. 3.55 Voordracht. 4.10 Gramofoonmuziek. 4 50 E. Colombo's orkest. 5 35 Kinderuur. 6.20 Berichten. 6 50 Pianorecital J. Hunt. 7.10; 7.30 en 7.50 Lezingen. mineerde woorden te hebben gehoord. Getuige B., stationschef uit Warmond, heeft verdachte gezien met een wapen in de hand. Getuige, die vroeger had ver klaard, dat dit de verdachte v. d. S. was, kwam thans op deze verklaring terug en zeide, dat dit N. is geweest. De bedrei ging heeft get. niet gehoord, want er was een algemeen geschreeuw. Wel heeft hij gezien, dat een van de stakers een mes in de hand had. Daarna werden eenige getuigen a dé charge gehoord, die verklaarden, dat zjj in de onmiddellijke nabijheid van ver dachte N. zijn geweest en niet hebben ge zien, dat deze eenig voorwerp in de hand zou hebben gehad of bedreigingen zou heb ben geuit. Een van deze getuigen zeide, dat hij gezien had, dat N. een sleutel in de hand had. Hem werd er op gewezen, dat zijn verklaringen niet overeenstemden met zijn vroeger voor den politierechter afgelegde verklaringen. Mr. J. A. de Visser, die het O. M. waar nam, constateerde, dat drie getuigen, on der wie de chef,, die geheel neutraal is, pertinent verklaarden, dat zij N. hebben gezien, met een voorwerp in de hand en dat zij hem de bedreigingen hebben hoo- ren uiten. Dat de getuigen a décharge ko men verklaren, dat zij iets niet hebben gezien, zegt spr. niets. Spr. betoogde voorts, dat de stakers zich opzettelijk naar Warmond hebben begeven om de werk willigen te bedreigen. Hij concludeerde tot vernietiging van het vrijsprekend vonnis en veroordeeling van verdachte N. we gens bedreiging met zware mishandeling tot drie maanden gevangenisstraf. Mr. Mobach betoogde, dat zoo N. het station is binnengegaan, dit het gevolg is van het feit, dat hij daarin gedrongen is. Men ging naar Warmond, omdat de poli tie te Haarlem het den stakers onmogelijk maakte, om met de onderkruipers in con tact te komen. Wat de bedreiging betreft, zeide plei ter, dat ook de getuigen h charge geen mes hebben gezien en dat daarmede de bedreiging tegen het leven komt te ver vallen. Pleiter concludeerde dat het bewijs niet is geleverd en verzoekt het Hof, het vrij sprekende vonnis van den politie-rechter té bevestigen. Na re- en dupliek bepaalde het Hof het arrest op 18 October. In de zaak tegen den tweeden verdach te, H. J. van der S., die wegens mishande- 8.20 Variété-prögramma. 9.20 Radio-militair-orkest o. L B. W. O'Donnell. 10.00 Berichten, Causerie. 10.40 Voordracht. 10.45 Dansmuziek (gramof.pl.>. 10.5012.20 Harry Roy en zfjn band. ,3 a d i o- P a r i s", 1724 m. 8.05; 12.50; 7.10 Gramofoonplaten. 9.05 Zang en duetten door Renée Legen- dre en Germaine Campbell. 9.50 Gramofoonplaten. Kalundborg 1153 m. 12.202.20 Concert uit Rest. „Wivex". 3.205.20 Radio-harmonie-orkest a l v. Gröndahl m. m. viool-oslist. 8.30 Trioconcert (fluit, cembalo, viool). 9.00 Radio-tooneel. 10.45 Concert door Strijkkwartet. 11.2512.50 Dansmuziek uit „Valencia" o. L v. Kai Julian. Langenberg, 478 ra. 6.25; 7.35 en 11.45 Gramofoonplaten. 12.20 Stud, orkest van Munster o. L Jochum. I.55 Concert m. m. v. „Die fröhlichen Fuenf". 4.20 Weragorkest o. L v..Kühn. 7.20 Koorconcért. 8.30 Populairconcert. 9.20 Omroeporkest o. L v. Rosbaud. II.00 Dansmuziek o. 1. v. Kühn. Rome, 441 m. 8.35 Gramofoonplaten. 9.35 Radiotooneel. 10.05 Concert m. m. v. viool, sopraan cn tenor. Hierna dansmuziek tot 111.50. Brosse 1, 338 en 508 m. 338 meter: 12.20 Gramofoonplaten 1.30 Omroepkleinorkest o. L v. Leemans. 5.20 Omroeporkest o. 1. v. Walpot. 6.50 Omroepkleinorkest o. 1. v. Leemans. 8.20 Omroeporkest o. L Walpot. 9.25 Radiosymphonieorkest o. 1. Meu- lemans. 508 meter: 12.20 Omroepkleinorkest o. L Leemans I.30 Gramofoonplaten. 5.20 Radio-symphonie orkest o. L Meu- lemans. 6.36 Gramofoonplaten. 7.05 Pianorecital. 8.20 Radiosymphonie orkest o. 1. v. Meu- lemans. 9.20 Omroeporkest o. L v. Walpot. Deutschlandsender, 1635 m. 7.20 Rijkszending. Concert m. m. v. orkest zang en orgel. Liederen van Hugo Kaun. 8.25 Uurtje der S. A. 9.25 Populair concert uit Königsberg. 10.20 Berichten. Sportpraatje. Weerbe richt. II.2012.20 Concert. Gemeentelijk Radio Distributie-bedrijf te Leiden. (3e Programma). 8.0013.35 Langenberg. 12.è35—15.20 North Reg. 15.2017.20 Kalundborg. 17.20—19.50 Brussel (VI.). 19.50afloop: Luxemburg. (Wijzigingen voorbehouden). ling terechtstond werden de hierboven ge noemde getuigen eveneens gehoord. Tijdens het verhoor van de getuigen décharge verzocht de advocaat-generaal den griffier, de verklaringen goed te no- teeren, daar spr. zich nog zou beraden omtrent de tegen deze getuigen te nemen maatregelen. Immers, deze getuigen a dé charge, tien m getal, hadden verklaard, dat v. d. S. niet op het station te War mond is geweest, terwijl de getuige A. G. Naaykens verklaarde, dat hij door ver dachte met een mes in het achterhoofd is gestoken, welke verklaring door twee an dere getuigen werd bevestigd. Tegen v. d. S. vorderde de advocaat-ge neraal, met vernietiging van het vrijspre kend vonnis, 6 maanden gevangenisstraf. Mr. Mobach concludeerde tot vrijspraak, aangezien volgens pleiter uit de getuigen verklaringen is gebleken, dat v. d. S. niet op het station aanwezig is geweest. Arrest 18 October. margarine in plaats van boter. Gistermiddag stond voor het Haagsche Gerechtshof terecht de 54-jarige melkven ter N. v. d. M. uit R ij n s b u r g, die bij von nis van den Politierechter van 5 Mei jL was veroordeeld tot een maand gevangenis straf en een geldboete van 100.boete, terzake dat hij heeft rondbezorgd pakjes margarine m witte wikkels zonder den naam „Margarine" er op vermeld. Ver dachte beweerde thans dat de boter voor eigen gebruik was. Dti verweer werd door het Hof niet aannemelijk geacht, aangezien verd. reeds eerder voor een dergelijk feit is veroordeeld. De procureur-generaal mr. J. A. Visser, vroeg bevestiging van 't vonnis van den Haagschen Politierechter. Vonnis 18 October a.s. POGING TOT MOORD TE WASSENAAR. Van een vrijsprekend vonnis van de Haagsche Rechtbank was de Officier mr. P. J. Blok, in hooger beroep gegaan. C. N. was vrijgesproken wegens poging tot moord op de jachtopziener K. te Wass eaaar; de eisch was geweest 3)£ jaar gevanoaoi»- straf. Na het hooren van verschillende grtirigm vroeg de procureur-generaal mr. J. A. de Visser vernieuging van het vrijspre&and vonnis en eisch*# 2X jaar gevangnii—Ijsrf Vonnis 18 October aa.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 9