DONDERDAG 5 OCTOBER 1933 DE LE1DSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 2 BAROMETER. «nt waarnemingen verricht in den morgen van 5 Oct. 1933, medegedeeld door het Kon. Nod. Meteorol. Instituut te De ~ildt. Hoogste barometerst.: 767.1 te Le Havre. Laagste barometerst.: 743.6 te Helsingfors. Verwachting tot den avond van 6 Oct.: Zwakke tot matige Noordelijke tot Wes telijke wind, gedeelte lijk bewolkt, weinig of geen regen, weinig verandering in tempe ratuur. De diepe depressie, die gisteren voor de Noorsche kust gelegen was, is met haar kern naar Finland getrokken. Overal aan haar achterzijde Stijgt de barometer, doch bij IJsland kondigen dalingen van den luchtdruk een nieuw minimum aan. De de pressie heeft over Scandinavië stormachtig weer gebracht, ook thans waait het nog krachtig tot stormachtig langs de Duitsche Oostzeekust, in Denemarken en Zuid-Noor- wegen. Er wordt echter minder regen ge meld. In onze omgeving bleef de depressie invloed uit; blijkbaar is de afkoeling in de bovenlucht niet groot genoeg om tot buien aanleiding te geven. De vochtige zeelucht, die uit West en Noord-West werd aange voerd, gaf in het Zuid-Oosten van ons land aanleiding tot eenigen nevel. Zij ging een al te sterk nachtelijke afkoeling in ons land tegen. Plaatselijk zijn in het hooge drukge- bied, dat zich nog van Ierland tot Zwitser land uitstrekt, de ochtendtemperaturen zeer laag, zoo bijv. in Schotland en de Duitsche Rijnvlakte. Over de Golf van Biscaje bleef de slappe lage druktoestand aanhouden. Voor onze omgeving is nog niet veel ver andering in den weerstoestand te wachten. De regenkansen zijn vrij klein, de tempe ratuur zal gemiddeld ongeveer gelijk blij ven, wellicht met een iets kouderen nacht en iets warmeren dag. LUCHTTEMPERATUUR Temperatuur des middags te half drie 17.2 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS c.a.: Van Donderdagnamiddag 7.00 uur tot Vrijdagmorgen 6.38 uur. HOOG WATER. Te Katwijk: op Vrijdag voorm. 4.49 uur en nam. 5.08 uur. LEIDSCHENDAM. Crisiscomité. .Woensdag 11 October a.s. zal ten bate Van het plaatselijk crisis- comité Stomp wijk en Veur een collecte langs de huizen worden gehouden. Ten einde de ingezetenen te doen zien wat door het comité vanaf de oprichting is gedaan, volgt onderstaand verslag: De oprichtingsvergadering had plaats 13 Januari 1932, waarbij eenige heeren, ver tegenwoordigers van diverse organisaties, zitting hadden. In deze vergadering werd de werking van het Nationaal- en van het plaatselijk Crisiscomité besproken. In de twee volgende vergaderingen werd het comité uitgebreid en verder de pastoors en predikanten verzocht in het eere-comi- té te willen zitting nemen, wat door hen is aanvaard. Bepaald werd, dat de eerste collecte zou gehouden worden op 1 Februari 1932, waarvoor zich buiten het comité hadden beschikbaar gesteld alle raadsleden en den gemeente-secretaris. Deze eerste collecte bracht op in de gemeente Stomp wijk 763.37 en in de gemeente Veur 686.97, totaal 1450.54. Ook kwamen enkele giften in natura binnen. In de vergadering van 15 Febr. d.a.v. werden nog enkele leden geïnstal leerd en kon het comité als voltallig wor den beschouwd. Had in de eerste en twee de vergadering de heer T. Borst de func tie van secretaris waargenomen, op uit- noodiging van den voorzitter had de heer S. N. Perquin Sr. de functie van secretaris penningmeester zich doen welgevallen, hetgeen een goede keuze is gebleken. Het bestuur was nu samengesteld uit de hee ren: W. Keijzer, burgemeester, voorzitter; S. N. Perquin Sr., secretaris-peftningm.; J. v. d. Bosch, wethouder, voorzitter werk- loozen-commissie; J. de Langen, raadslid, voorz. R.-K. Volksbond; Ant. Haagen, lid R.-K. Armbestuur, N. W. Mooymen, voor zitter Boerenleenbank, Veenweg; T. Borst, raadslid, boekhouder Veilingver.; P. Keu kenmeester, voorz Holl. Mija van Land bouw; L. C. de Koning, wethouder, secr.- penningmeester Burg. Armbestuur; J. ten Hoopen, raadslid, lid van den Kerkeraad en van het Burg. Armbestuur: C. Havik, vertegenwoordiger R.-K. arbeiders te Stompwijk; J. Bleiis, lid R.-K. Armbestuur te Y<r»u\ J. Gruvensteijn. lid van den Ker- kertad Gar. Kerk. Deze laatste is door ver trek vervangen door P. Vesseur, eveneens lid van den Kerkeraad. In het geheel werden gehouden 24 ver gaderingen, waarvoor het gemeentebe stuur de zaal van het Gemeentehuis ter be schikking stelde. In het geheel werden 2 collecten gehouden, terwijl door enkele personen of vereenigingen vrijwillige gif ten binnenkwamen. Ook werd tweemaal een bloempjesdag gehouden, terwijl het comité ook van den verkoop van vlagge tjes en lepeltjes haar revenuen had. Twee concerten brachten een batig saldo van 276.77 op. Eenmaal werd voor studiegeld een bedrag van /25.uitgekeerd, welk bedrag door het N. C. C. werd terugont vangen. Met dankbaarheid mogen wij ver melden, dat het N. C. C. ons comité ver schillende malen zoowel in geld als in natura heeft gesteund, anders was ons comité reeds veel eerder ontbonden. Hier vermelden wij u de totale opbrengst in geld, wat ook geheel is uitgegeven: aan collecte 2225.68 1/2, aan vrijwillige bij dragen ƒ443.79, van het N. C. C. ƒ1475, aan concerten 276.77, aan bloempjesver koop 241.17, aan lepeltjesverkoop 35.75, aan vlaggetjesverkoop 22.121/2, totaal 4710.29. In natura werd ontvangen van particulieren: 15 K.G. reuzel, 400 brooden, 40 bloedworsten, 50 pakken met kruide nierswaren, 50 K.G. margarine, 6 ledikan ten, 2 matrassen en gedragen kleeding en schoeisel. Verder kwam van het N. C. C. in: 35 ton eierenkolen, 30 wollen en 20 imitatie wollen dekens, 5 regenjassen, 4 jekkers, 20 paar mans-, vrouwen- en kin derschoenen, 10 matrassen met kussens, 30 pantalons voor mannen, 48 borstrokken en onderbroeken voor mannen, 30 sporthem den, 800 pak kindermeel, 5 schippers truien, 12 kniepantalons, 12 hemd- en 12 borstrokken, 12 directoirs en nog enkele paren kousen en kinderondergoed. In de 24 gehouden vergaderingen kwa men 640 aanvragen binnen; door de le den en vooral door den secretaris-penning meester werden alle aanvragen onder zocht. Van die aanvragen werden er 227 afgewezen, terwijl 21 werden verwezen naar andere instellingen, zoodat er 392 werden toegewezen. Een bepaalde taak heeft niemand der comité-leden, elke op dracht wordt in de vergadering verstrekt. Over het algemeen zijn vele boeren en tuinders geholpen, vooral deze laatsten met aankoop van stroo en mest. De mest werd alhier op de veiling gekocht, kunst mest daarentegen bij den plaatselijken handelaar. Ook werden aan gezinnen lin nengoed of stof voor kleeding verstrekt, waardoor met medewerking van de vrouw van het gezin meer werd bereikt dan bij aankoop van de kleeding. Ook werden in vele gevallen broodbon nen verstrekt, alsmede spek, terwijl ook in verschillende gevallen eieren en melk werden toegewezen. Wij mogen niet eindigen, alvorens het bestuur van het N. C. C. hartelijk dank te hebben gezegd voor hare loyale medewer king ons plaatselijk comité verleend. Ook onzen dank aan de leden voor haar ijver en bereidwilligheid en ten slotte dank aan alle ingezetenen en vereenigingen, die ons in ons werk steunden. Ingezetenen vergeet dus niet de schaal- collecte van 11 October a.s. en maakt tal van medeburgers door uwe bijdrage mede gelukkig. Wegenbelasting. Bij controle op de wegenbelasting en rijwlelbelastingmer- ken zijn 11 proces-verbalen opgemaakt en 4 rijwielen in beslag genomen. Incident op verkooping. Tijdens een verkooping van 40 koeien te Wilsveen deed zich een incident voor. Een zwager van den eigenaar der in beslag genomen bees ten kocht er 39 terug, doch de 40e ging zijn neus voorbij. Een der aanwezigen was dit niet naar den zin en trachtte het touw door te snijden, waarop de gemeen tepolitie ingreep en de man met zyn beestje kon ongestoord vertrekken. „St. Cecilia". De R.-K. Harmoniever- eeniging „St. Cecilia" zal op 15 October a.s. haar 25-jarig jubileum feestelijk her denken, welk feit zeker niet ongemerkt zal voorbijgaan. Het programma verluidt des morgens al- gemeene H. Communie der leden, waarna een H. Mis wordt opgedragen tot dank baarheid. Des avonds te 8 uur zal de jubi- leerende vereeniging eenige mooie num mers ten gehoore brengen, ook zal het duo „Leuk" den avond opvroolijken. Op dezen feestavond hebben toegang donateurs en begunstigers en diverse genoodigden. Er zal ook gelegenheid zijn om de jubilee- rende vereeniging te complimenteeren. E. H. B. O. .De .eerste .herhalings cursus voor heeren zal worden gehouden op Dinsdag 10 October a.s. en voor dames zal de eerste damescursus worden gehou den op Maandag 16 October a.s. des avonds 7.30 uur. Voor eenige dames is nog plaats; aanmelden bij den heer J. Koole, Tedin- gerstraat 72. Alle cursussen worden gege ven op de bovenzaal van café-restaurant „Vronesteyn" aan het Oosteinde. Proces-verbaal. Door de marechaus sees is proces-verbaal opgemaakt tegen H. aan den Oostvlietweg, wegens frauduleus Slachten van een ziek beest. SASSENHEIM. B.C. „Dommering". Na een rustperiode van eenige maanden begint „Dommering" a.s. week wederom haar winterprogramma. Op dc eerste plaats vraagt de nederlaag- wedstrijd om den Brandenburg Wissel beker onzen aandacht. Deze beker is mo menteel in het bezit der B.C. „Excelsior" te Llsse* De vereenigingen L.U.T.O., V.I.O.S., Ons genoegen en Excelsior zullen dit jaar om dit prachtige kleinood kampen. Na loting is de volgorde als volgt: a.s. Maandag V.I.O.S.; a.s. Dinsdag Ons Ge noegen; a.s. Woensdag L.U.T.O.; a.s. Vrij dag Excelsior. Dommering rekent dit seizoen weer op aller belangstelling. Propaganda-uitvoering. Aanstaande Zondag zal in het K.S.A.-gebouw de R. K. Harmonie- en Zangvereeniging „St. Am- brosius" een propaganda-uitvoering geven. De bedoeling van deze uitvoering, waar voor ieder gratis toegang heeft, is het le dental uit te breiden, om zoo de vereeni ging sterk te maken. Een keurig verzorgd programma zal worden gegeven, zoodat niemand spijt zal hebben om dit instru mentaal en vocaal concert te gaan beluiste ren. Slechte ruil. Dinsdagavond bracht een zekere K. een bezoek aan zijn vriend en "liet een oogenblik zijn fonkelnieuwe fiets aan het hek staan. Een onbekende verwis selde deze voor een oude damesfiets en maakte dat hij weg kwam. VOORSCHOTEN. Lezing „De landelijke woning vroeger en nu". Onder leiding van mej. N. van Geest, presidente van de af deeling Voorschoten van den R. K. Vrouwenbond, hield gister avond de Vrouwenbond een vergadering in het R. K. Vereenigingsgebouw alhier. Nadat de presidente de vergadering had geopend met gebed, las de öecretaresse de notulen der vorige vergadering en werden eenige ingekomen stukken behandeld, waarna de bespreking plaats had van het winterprogram. Het bestuur was van mee ning om in November a.s. een filmavond te doen houden, in December een St. Nicolaas- feest voor kinderen van 414 jaar, doch uitsluitend voor de kinderen van de leden der afdeeling, in Januari zal plaats hebben de jaarvergadering, terwijl in Februari n.l. 11 Februari het patroonfeest zal worden gevierd, 's Morgens zal eene algemeene Heilige Communie plaats hebben en des avonds zal een feestavond worden gehou den. Tevens zal dezen winter bij genoeg zame deelname een Moedercursus worden gehouden. De kosten voor het volgen van dezen cursus zullen bedragen voor de le- ,den der afdeeling ƒ1 en voor niet-leden 1.50 per persoon. Onder de pauze werd aan de dames thee aangeboden. Na de pauze verleende de presidente het woord aan mevrouw M. van der Schrieck, alhier, voor het houden van een lezing met lichtbeelden over het onderwerp „De lan delijke woning van vroeger en nu". Mevrouw M. van der Schrieck wist haar gehoor te boeien door een met veel enthou siasme voorgedragen uiteenzetting over het ontstaan en de ontwikkeling der mensche- lijke woning, op het land vanaf den oer tijd tot op onze dagen. We zagen hoe de mensch in vroegste tijderi zijn woning bouw de onder den grond doch ook als 'n reus achtig vogelennest in de boomkruinen van het oerwoud. We trokken in onzen geest naar Scandinavië, Denemarken, Engeland. De aardige lichtbeelden illustreerden voor ons het gesproken woord. Twente door kruisend maakten we kennis met de Ne- der-Saksische boerenwoning het Twent- sche „Lös-Hoes", waar mensch en dier nog vreedzaam te samen leefden. Doch vóór alles bewonderden wij in die oude voort brengselen van volkscultuur en oud-natio nale bouwkunst, de natuurlijke bouwwijze, de ongezochtheid en de harmonieuze aan passing bij de landelijke omgeving. Na de leerzame uiteenzetting, waarvan we na afloop enkel maar spijt te betuigen wisten, dat ze al geëindigd was, gingen we huiswaarts in de overtuiging een leerza- men avond te hebben bijgewoond. Het be grip „bouwkunst" werd ons duidelijker niet alleen, maar we zagen eerst recht hoe rijk aan schoonheid ons land wel is en dat Nederland niet ten onrechte door dr. Henri Polak genoemd werd: „Het kleine land met de groote schoonheid". Arbeidsbemiddeling. Bij het corres pondentschap der arbeidsbemiddeling al hier, staan als werkzoekenden 114 perso nen ingeschreven; n.l. 13 timmerlieden, 5 metselaars, 7 opperlieden, 7 grondwerkers, 5 schilders. 39 land- en tuinbouwarbeiders; 15 losarbeiders, 1 zilverbewerker, 1 lood gieter, 1 taludwerker, 3 bankwerkers, 4 chauffeurs, 1 radio-techniker, 1 betonwer ker, 1 gereedschapsmid, 1 schoenmaker, 1 stuurman, 1 meubelmaker, 1 mach, hout bewerker, 1 monteur, 1 electriciën, 1 kan toorbediende, 1 smid, 1 handelsreiziger, 1 surveillant. STADSNIEUWS CRISIS-COMITé LEIDEN. De opbrengst van de collecte, die op 3 October gehouden is voor het Crisis-Co mité, heeft opgebracht 1772.60 1/2. De auto van het Leidsch Gymnasium bracht op 174.85, terwijl de opbrengst van de collecte uitgang Gehoorzaal Cabaretavond 120.80 1/2 opbracht. 'EEN BIJZONDERE PROMOTIE. Naar wij vernemen zal de heer H. H. Maas, directeur van het Academisch Zie kenhuis alhier, Woensdag 11 October aan de Leidsche Universiteit promoveeren tot doctor in de geneeskunde. VEERTIG-JARIG JUBILEUM. Heden herdacht de heer G. van der Lelie den dag, waarop hij voor'40 jaar als de kenwever in dienst trad bij de N.V. Kon. Ned. Fabriek van Wollen dekens v/h. J. C. Zaalberg Zoon. De jubilaris werd toegesproken door de Directie terwijl hem een geschenk onder couvert werd overhandigd. Daarna werd de jubilaris gehuldigd door het gezamenlijk personeel en werd een cadeau en bloemen aangeboden. LEIDSCH CRIMINOLOGISCH INSTITUUT Voordrachtenreeks geopend. Gisteravond is in het Pharmaceutisch- tooxiologisch laboratorium der Universiteit de voordrachtenreeks, die op het pro gramma van het Leidsche Criminologische Instituut voor den cursus 1933'34 staat, begonnen. De voorzitter, prof. dr. G. van Itallie heette in zijn openingswoord den rector-magnificus, prof. Van Blom, die dezen avond tegenwoordig was, welkom en sprak zijn vreugde uit over het feit, dat niet slechts talrijke studenten, doch ook vele juristen leden van de Rechterlijke Macht en advocaten apothekers en eenig medici van hun belangstelling in de criminologische wetenschappen hebben blijk gegeven, door voor dezen cursus in te teekenen en dan ook dezen avond aan wezig te zijn. De sprekers hopen, zoo zeide prof. van Itallie, dat de toehoorders door het stellen van vragen en het te berde brengen \an vraagstukken, die een nader onderzoek verdienen, tot het welslagen van deze voordrachtenreeks zullen bij dragen. Voordracht van prof. mr. J. M. van Bemmelen. AGENDA LEIDEN. Donderdag R.-K. Reclasseeringsvereeni- gin'g. Zitting St. Vincentiushuis, Hoogl. Kerkgracht 32, 89 uur. Dinsdag, R.-K. Metaalbewerkersbond, le denvergadering, Bondsgebouw, 8 uur. De avond-, nacht- enZondagsdienst der apotheken wordt van Woensdag 4 tot en met Zondag 8 Oct. neemt waar apotheek M. Boekwijt, Vischmarkt 8, tele foon 552. korte beschouwing over den aard der ver giftigingen en de consequenties, die uit de uitkomsten van chemisch onderzoek kun nen worden getrokken, met betrekking tot de vraag of een acute, sub-acute of chro nische vergiftiging in het spel is en ook wel of in een bepaald geval, vergiftiging meer dan eens heeft plaats gehad. Ook deze spreker beantwoordde aan het slot van den avond eenige vragen van toe hoorders. Prof. mr. J. M. van Bemmelen sprak ver volgens over de beteekenis van den des kundige in strafzaken. Spr. begon met een citaat uit het Leerboek der Geregtelijke Geneeskunde van A. Moll uit 1825, waaruit blijkt dat destijds reeds vijf bezwaren ge voeld werden, die tnans nog bestaan- „on voldoende voorlichting op het gebied der gei echtelijke geneeskunde aan de Universi teit, onvoldoende kennis van medici en juristen op dit gebied, het ontbreken van officieele deskundigen, onvoldoende bezol diging der deskundigen en het feit, dat nog steeds deskundigenwerk wordt ver richt door personen, die daarvoor vol doende ervaring tnissen. Spr. is er van overtuigd, dat deze bezwaren, die reeds sedert meer dan een eeuw bestaan niet van vandaag op morgen uit den weg zul len worden geruimd. De deskundigenverklaring geeft, volgens spr., aanleiding tot te krasse uitingen, wanneer ze beoordeeld wordt op hare waarde als bewijsmiddel. Volgens sommigen is ze de bron van alle rechterlijke dwalingen, volgens anderen is ze het bewijsmiddel bij uitnemendheid. De waarheid ligt in het midden. Spr. zocht de scheidingslijn tusschen den getuige en den deskundige niet in de grootere zaakken nis van den laatste maar vooral in het feit dat hij redeneert en derhalve een deel van den taak des rechters op het gebied der redeneering op eigen kennis en erva ring mag bouwen, in hoeverre hij heir steeds deskundigen noodig heeft. Spr. wijst op het onderzoek van Dr. Friedr. Stein Uit 1893 die reeds toènmaals drie stand punten onderscheidde: le dat de rechter alleen juridische kennis ten beste geeft en overigens steeds op deskundigen en getuigen afgaat. 2e. dat de rechter ook gebruikt voor het bewijs die ervaring en kennis, die hij even goed als ieder ander ontwikkeld mensch bezit; ,3e. dat de rechter alle kennis die hij bezit bijzondere of algemeene aan wendt zoo zulks noodig is. De vraag is dan echter nog in hoeverre hij den deskundige mag uitschakelen of zelfs tegen diens meening mag ingaan. Spr. wijst er op dat de rechter daarbij twee groote principes in acht moet nemen: a. de onmiddellijkheid der bewijsvoering, zoodat steeds reeds ter terechtzitting zal moeten blijken, waar de rechter van plan is eigen kennis in te schakelen; b. de eiseh dat de rechter Wil hij eigen kennis of er varing gebruiken, moet zorgen, dat deze is op de hoogte van den stand der hui dige wetenschap. Dit laatste is een zeer zware eisch. Spr. hoopt dat de cursussen van het Leidsche Criminologische Insti tuut op den duur er iets toe zullen kun nen bijdragen, dat de rechters aan dezen eisch kunnen beantwoorden. Voordracht van prof. dr. L. van Itallie. Nadat spr. enkele belangstellende vra gen had beantwoord, heeft prof. dr. L. van Itallie zijn voordrachten over vergiften begonnen met een beschouwing omtrent hetgeen onder een vergift moet worden beschouwd. Het wetboek van strafrecht geeft een definitie van een dergelijke stof, Een verklaring daarvoor is genoegzaam af te leiden uit dat, wat de spreker mededeel de. Het zijn nl. de omstandigheden, die tot vergiftiging met een bepaalde stof lei den. Immers een en dezelfde stof kan aJs genotmiddel, geneesmiddel en vergift op treden. Dit werd door eenige voorbeelden verduidelijkt. Op het tot stand komen eener vergifti ging zijn van invloed o.a. de dosis, de con centratie, de tijd van inwerking op het lichaam. Daarnaast treedt op den voor grond de meer of minder snelle resorptie en de verwijdering der giftige stof uit het lichaam. De resorptie kan langs verschil* lende slijmvliezen geschieden; verwijde ring uit het lichaam vindt plaats langs de organen der spijsvertering, de nieren, de longen, verschillende klieren, enz. Om schade te kunnen veroorzaken moet een vergift in een zekere concentratie in de organen aanwezig zijn. Vindt snellere elimineering dan opname plaats, dan wordt de toxische dosis niet bereikt. In het lichaam kunnen de vergiften tal van om zettingen en bindingen ondergaan. Dit is ook de reden, dat bij de opsporing van vergiften in sommige gevallen niets of weinig meer van het vergift wordt terug gevonden ofschoon dit toch aansprakelijk moet worden gesteld voor het intreden van den dood. Bij de beoordeeling van vergiftigingen moet ook rekening gehouden worden met de bij sommige personen aanwezige over gevoeligheid, bij andere met de immuniteit of wel de gewenning aan vergiften. Het slot dezer voordracht vormde een WAARSCHUWING. De Commissaris van Politie te Leiden waarschuwt tegen het koopen van loten in loterijen, waarvoor de vereischte toestem ming niet is verleend. Op de loten moe ten duidelijk leesbaar zijn door welke autoriteit en de datum van het besluit, waarop de-toestemming is verleend. Deze waarschuwing is noodig gebleken, daar zich den laatsten tijd in Leiden personen ophouden, die trachten loten aan den man te brengen in eene loterij, waar voor de vereischte toestemming niet is verleend en welke loterij niet bona-fide is. PAARD OP HOL. Hedenmorgen te kwart voor negen is in het Noordeinde een voor den melkwagen van v. N. gespannen hit op hol geslagen, vermoedelijk doordat het dier schrikte van een batterij artillerie, welke van de Oude Varkenmarkt kwam. Gelukkig was er geen verkeersfile voor de stopplaats bij de Gijselaarsbank, zoodat het dier de Breestraat. opholde. De verkeersagent A. B. Straathof zette, staande op de treeplank van de auto van mr. Nord Thompson het gespan na. De. pogingen van den koetsier, den 67-jarigen,'v. d. R. om het paard tot staan te brengen, bleven zonder succes. Eerst voorbij de diefsteeg gelukte het mr. Nord Thomson den wagen voorbij te ko men. De agent Straathof sprong toen van den wagen en tegelijkertijd trachtte een andere agent,, die nabij de Fongerszaak liep, het paard te grijpen, doch hij greep mis en kwam te vallen, terwijl mede een voorbijganger werd overreden, gelukkig zonder ernstige verwondingen op te loo- pen. Door een en ander had het paard veel vaart verminderd en het gelukte Straathof toen het dier te grijpen. Won der boven wonder was alles zonder ern stige ongelukken afgeloopen. Een afscheid. Gistermiddag had op het bureau der Garnizoenswerkplaatsen alhier het af scheid plaats van den wegens het be reiken van den leeftijdsgrens vertrek- kenden sergt.-maj. mr. schoenmaker W. A. Zoeteriks. Behalve het voltallig personeel, alsmede eenige belangstellenden, waren familieleden van den scheidenden be drijfsleider aanwezig. De Beheerder der Werkplaatsen, de le luitenant N. W. L. Everts, bracht in war me bewordingen naar voren de verdien stelijke wijze, waarop de vertrekkende zijn taak als bedrijfsleider heeft vervuld en bood hem namens de aanwezigen een fraaien wandelstok met gegraveerden zil veren knop aan, terwijl mevrouw Zoete riks bloemen in ontvangst had te nemen. Zoeteriks dankte in welgekozen woor den zijn chef voor de aangename samen werking, hierbij zijn spijt niet verheelend, dat hij zijn arbeid moest neerleggen. Nadat allen den scheidenden chef de hand hadden gedrukt, was deze plechtig heid beëindigd. De Nederlandsche Week. Men verzoekt ons mede te deelen, dat morgen de nummers van de geschenken der Winkelweek in de etalages der winke liers zullen worden bekend gemaakt. Adresboek voor Leiden. Binnenkort zal bij de N.V. Boek- en Steendrukkerij Eduard IJdo de achttiende uitgave verschijnen van het nieuwe Adres boek voor Leiden. Belangstellenden hier in, vooral hen, die in de laatste jaren verhuisd zijn, wijzen we in verband hier mede, naar de annonce in ons nummer van heden. Voor het examen politie-diploma van den Ned. R.-K. Politiebond „St. Michaël" is geslaagd de heer W. de Groot, agent van politie alhier. Door de politie te Leiderdorp is aange houden de 18-jarige v. L., die op 3 Octo ber hier ter stede een rijwiel had ont vreemd. Gisteren is de 22-jarige J. A. L. uit Ob- dam op den Rijnsburgers weg met zijn rij wiel tegen een boom gereden, waardoor hij een bloedende hoofdwonde opliep. Door den E. H. D. werd hii naar het Acad. Zie kenhuis vervoerd ter behandeling.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 2