VRIJDAG 29 SEPTEMBER 1933 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 3 doodsche stilte: „Marinus ken je mij?" (Een pauze). „Wij hebben je toch te eten gegeven". „V. d. Lubbe, herkent ge meneer Jah- necke?" Van der Lubbe blijft naar den grond kij ken, lacht en zegt „Neen". Hij mag daarna weer gaan zitten. DE ACHTSTE DAG. COMMUNISTEN ALS GETUIGEN. De zitting van het Rijksgerechtshof be gon heden weer aanzienlijk later dan was vastgesteld, aangezien de getuige Bienge te half tien nog niet aanwezig was. Bienge is de man, die bij het gesprek voor het bureau voor maatschappelijken steun aan den Mittelweg den raad zou hebben gege ven benzine over de S.A.-lieden te gieten en hen in brand te steken. Behalve Bienge zullen nog de kantoor bediende Jahnecke en de kellner Starker, beiden leidende figuren in het communis tische district aan den Mittelweg, worden gehoord. Ook de rechercheur Marowski zal nog eens verhoord worden, aangezien liij het onderzoek naar de gebeurtenissen aan den Mittelweg heeft gedaan. Tenslotte zal de rechercheur Scheer, die in den nacht na den Rijksdagbrand verschillende plaatsen van brandstichting moest opspo- i ren, aan de hand van een groote over zichtskaart nauwkeurige inlichtingen daar omtrent geven. Te kwart voor tien opent Senaatspresi dent Dr. Buenger, de zitting en begint ter stond met het verhoor van getuige Bienge, die niet beëedigd wordt. President: „Het gaat om het gesprek bij het bureau voor maatschappelijken steun in Neuköln, waarbij o.a. van der Lubbe en Zachow aanwezig waren. Zachow heeft gezegd, dat u naar hem toe bent gekomen en een gesprek met hem begonnen en hem hebt verteld, van de voorvallen in de Son- nen allee. (De getuige schudt ontkennend het hoofd). Voorts is verklaard dat u aan dit gesprek zeer levendig hebt deelgeno men. U zou gezegd hebben dat Zachow te tam is". Getuige Bienge: „Dat ontken ik". President: „Panknin heeft het echter on der eede verklaard. U zou voorts gezegd hebben, dat men bij brandstichting ook het Slot en den Rijksdag moest uitkiezen". Getuige Bienge: „Dat is een grove on waarheid. Ik heb ook niet van Van der Lubbe gezegd: „Dat is een geschikte jon gen". Ik weet dat er over de K.P.D. is ge sproken en ook over haar program. Van der Lubbe heb ik gezien en oek gehoord dat hij gesproken heeft. Maar wat hij ge zegd heeft weet ik niet Ik heb er niets van verstaan". Naar getuige zich herinnert, zou Van der Lubbe zelfs niet gezegd hebben, dat het volk in opstand moest worden ge bracht. Ook ontkent getuige, dat er over het in brand steken van gebouwen gespro ken is. Hij geeft toe aan hardhoorendheid te lijden. Ook de uitspraak van Van der Lubbe „dat moest dan maar gebeuren", heeft hij niet gehoord. Wel is er over ge sproken, dat men de macht in handen moest zien te krijgen, waarbij ook gezegd is, dat het, als men dat eerder had gedaan, makkelijker zou zijn geweest en er min der bloed bij zou zijn vergoten. President: „Is in het gesprek, waarbij over het grijpen van de macht werd ge sproken, ook nog iets gezegd over aanval len van S.A.-lieden in de Sonnenallee?" Getuige Bienge: „Neen, in mijn tegen woordigheid in elk geval niet'.' President: „Vroeger hebt u daaromtrent een andere verklaring gegeven. Van der Lubbe zou u gevraagd hebben of hier niet een bureau of een centrale der K.P.D. was". Getuige: „Dat heeft hij niet gevraagd". President: „Maar dat hebt u toch zelf vroeger toegegeven. Vroeger vertelde u toch ook, dat er over gesproken was dat men de drie pijlen moest afrukken'. Getuige: „Ja, daarover is gesproken". Behoudens een enkele toestemming of bevestiging ontkent Bienge zoo goed als alles. Hij verklaart geen communist te zijn geweest en zelfs nooit communistisch te hebben gestemd. Landgerichtsdirektor Perisius: „U hebt in het huis van Zachow gewoond. Voor het bureau van maatschappelijken steun zou u hem niet gezien hebben?" U zegt dat a hardhoorend bent, maar u hebt toch goede oogen?" Getuige: „Mijn oogen zijn ook niet goed (vroolijkheid)). Ik heb Zachow daar niet gezien". De beklaagde Dimitroff stelt weer ver scheidene vragen ten aanzien van Van der Lubbe en vraagt verder: „Was getuige 1 n"e in arrest, en hoe lang?" Getuige: „Ik ben op 10 Maart gearres teerd en ben op 12 Juli weer vrijgelaten". De advocaat Dr. Sack: „Bent u dikwijls met Van der Lubbe samengeweest?" Getuige: „Neen". De Oberreichsanwalt Dr. Werner stelt voor, getuige Bienge niet te beëedigen, aangezien hij verdacht wordt van mede plichtigheid aan de te berechten delicten. RECHTZAKEN HAAGSCHE RECHTBANK. Burenruzie te Noordwijk. Voor den Haagschen politierechter mr. van den Boom, stonden terecht twee juf frouwen uit N o o r d w ij k, die elkander in letterlijken zin in de haren waren gevlo gen. Juffr. v. B. stond in het verdachten bankje, juffrouw F. over het getuigenhek- je. Laatstgenoemde verklaarde, dat ver dachte een emmer water in haar keuken had geworpen en haar man naar aanleiding van haar protesten met een hangslot be werkte en aan de haren trok. „Alles gelogen", zei verdachte, „hier en zij ontvouwde een papier waarin een dotje hoofdhaar stak, „Edelachtbare, ik ben de aanklaagster en niet zij.^ Zij had ver volgd moeten worden." O.M.: „Dat zal ik wel uitmaken wie er vervolgd wordt". Verdachte beweerde voorts, dat getuige haar het eerst met een zak zou hebben geslagen. Getuige werd op dit punt geducht door den politierechter onderhanden genomen, doch hield haar beweringen vol. Het O.M. zeide, dat beide vrouwen schuld hebben, en daarmede rekening houdend vorderde Z.E.A. een geldboete van 5 subs. 5 d. De politierechter gaf den beiden vrouwen den raad zich voortaan anders te gedra gen en wees daarop vonnis overeenkomstig den eisch. UIT DE RIJNSTREEK LAATSTE BERICHTEN ACADEMIENIEUWS LEIDEN. Geslaagd: taalkundig candidaats-examen indologie de heeren J. de Bruyn (Den Haag); J. D. M. Versluys, (Haarlem); C. Proper, (Over- veen); .Economisch candidaats-examen indologie de heer F. P. Thomassen; Doctoraal-examen indisch recht, de heer mr. H. Edelman (Den Haag); Arts-examen eerste gedeelte de heeren D. P. de Kreek( Strijen); Th. H. Cowan (Den Haag), A. J. van den Briel (Den Haag). ERNSTIG AUTO-ONGELUK. De bestuurder aan zijn verwondingen bezweken. Gisteren heeft onder deze gemeente een ernstig auto-ohgeluk plaats gehad. Een vertegenwoordiger van de N. V. Helmond- sche Textiel-Mij. de heer J. A. Muit, wo nende te Hilversum reed met vrij groote senlheid door een bocht in den weg, waar door hij tegen een boom opbotste, met het gevolg, dat de auto omgekeerd te water geraakte. Personeel, hetwelk op de aan grenzende kweekerij werkzaam was, ver leende hulp en slaagde er in den bestuur der, welke ernstig gewond en bewuste loos was, uit zyn benarde positie te bevrij den. Door toepassing van kunstmatige ademhaling slaagde men er in, de levens geesten weder op te wekken. De inmiddels ontboden geneesheer con stateerde schedelfractuur. Het slachtoffer klaagde voorts over pijn in de borst. De bestuurder was katholiek en werd van de H. Sacramenten der Stervenden voorzien. De patiënt werd naar het St. Elisabeth- gesticht te Leiden vervoerd, waar hij he denmorgen is overleden. ZEVENHOVEN. Kiesvereeniging. Dinsdagavond hield de R.-K. Kiesvereeniging een ledenverga dering in het Bondsgebouw. Om 7.30 uur opende de voor de heer A. P. v. d. Wey- den, de vergadering met den chr. groet en riep alle aanwezigen het welkom toe; de opkomst was niet best. Hierna was het woord aan den secr., den heer A. J. de Groot H.Pzn., voor het lezen der notulen, welke met dank van den voorz. werden goedgekeurd. Thans gaf de heer W. Kerk- hoveri een overzicht van de laatste Twee de Kamerverkiezingen. Hoewel alle Ka tholieken waren wezen stemmen, moest spr. er toch even op wijzen, dat zes stem men waren uitgebracht op de R.-K. Volks partij. Dit is op zichzelf niet veel, maar spr. hoopte, dat allen in de R.-K. Staats partij zouden blijven, waar hun belangen veilig zijn. De voorzitter dankte spreker voor zijn toelichtingen. 't Volgende punt was aftreden van het bestuur. Volgens art. 19 van ons Regle ment treedt het bestuur in zijn geheel af en de vacature, die er op heden is, moet nu aangevuld worden. De voorz. benoemt de heeren J. v. d. Hulst en B. C. de Groot als stembureau. Na stemming bleken te zijn herkozen de heeren A. P. v. d. Weijden, A. J. de Groot, W. Kerkhoven, E. J. Oostdam, W. J. Blom en G. Mourits en na een volgende stemming werd gekozen de heer W. C. Visser. Allen namen hun benoeming aan. Nu volgde verkiezing van een voorz. uit het gekozen bestuur. De heer A. P. v. d. Weyden werd herkozen met algemeene stemmen. Volgens art. 22 moeten ook de afgevaardigden voor Kamer en Staten- kieskring aftreden. Na gehouden stemming werd als afgevaardigde gekozen de heer W. Kerkhoven en als plaatsvervanger de heer W. C. Visser. Ook deze heeren namen hun benoeming aan.. Voor de a.s. Zater dag te houden vergadering te Leiden van de Kamer Centrale wordt den afgev. vrij mandaat gegeven. Het nieuwe bestuur verdeelde onderling de functies als volgt: A. J. de Groot H.Pz., secretaris, W. Kerkhoven, penningm., W. J. Blom, vice-voorz., E. J. Oostdam, 2e se cretaris, G. Mourits 2e penningm. Van de rondvraag werd geen gebruik gemaakt. De voorz. dankte de aanwezigen voor hun opkomst en gezellige bespreking en sloot de vergadering met den chr. groet. NIEUWKOOP. Geboren: Nicolaas Henricus, z. van J. Kwakeknbos en P. M. de Jong. Ondertrouwd: B. Th. B. van de Poel 27 j., wonende te Deventer en P. J. de Rijk 26 j. Overleden: G. van der Voorn 77 j., weduwe van A. Kuijf. ALWEER DE ONBEWAAKTE OVERWEG. Eén doode en een zwaar gewonde. Hedenmorgen omstreeks half 10 heeft op den onbewaakten overweg onder de ge meente Buurmalsen een ernstig ongeval plaats gehad. Een Jumbo-locomotief reed van Utrecht naar den Bosch. Op gfnoem- den overweg had een botsing plaats met een geladen auto met melkbussen van den heer v. d. Water uit Tricht. De auto werd over een afstand van meer dan 3Ö0 M. mee gesleurd en totaal vernield. De stukken vlogen naar alle kanten en de melkbussen, gedeeltelijk vernield, werden langs den weg verspreid. Op den melkwagen bevonden zich ae 19-jarige D. v. d. Water en diens 22-jarige zuster Elisabeth. De jongeman werd bij de botsing op slag gedood; zijn zuster werd levensgevaarlijk gewond. Zij is per auto naar haar woning te Tricht vervoerd. Daar bleek, dat vervoer naar het ziekenhuis niet meer wenschelijk was. Onmiddellijk na het ongeval heeft het parket Titl een onder zoek ingesteld. Dé toestand aan dezen over weg is zeer gevaarlijk, omdat de weg eerst parallel met den spoorweg loopt en dan plotseling dwars ovër den spoorweg gaat. Het uitzicht, dat hier altijd slecht is, ont brak hedenmorgen nagenoeg geheel tenge volge van den mist. Bij de botsing werd cok de locomotief beschadigd. Het spoor wegverkeer ondervond ,echter geen vertra ging. ONGEVAL TENGEVOLGE VAN DEN MIST. Eén doode en één gewonde. In den afgeloopen nacht omstreeks half twee hoorde de nachtwacht van Muiden een hevigen slag en een geschuif en ge knars van wielen. Het geluid kwam uit de richting van den nieuvven Rijksweg. Hij ging er naar toe en zag op den berm langs den weg het lijk van een man liggen. Even verder vond hij éen vernield rijwiel. Aan den anderen kant van den weg lag een luxe auto in de sloot; de bestuurder van den wagen, die er uit gekropen was, was ernstig aan.hoofd en beenan gewond. Dr. Niekerk uit Muiden, die spoedig ter plaatse was, constateerde den dood van den wielrijder, die bleek te zijn de 34-jarige J. Verschure uit Muiderberg. Waarschijnlijk heeft hij met zijn rijwiel in verband met den mist op den weg gereden inplaats van op het rijwielpad. De bestuurder van de auto, de heer R. A. uit Bussum, werd naar zijn woning over gebracht. Hij was zoo overstuur, dat hij tot hedenmorgen vroeg nog geen verklaring kon afleggen over het ongeval. Het lijk van het slachtoffer is naar het lijkenhuisje te Muiden overgebracht. De mist in de hoofdstad. Uit Amsterdam wordt gemeld: Van de mist, welke in de vroege ochtenduren de hoofdstad en omgeving in een dichten ne vel hulde, heeft voor zoover wij kunnen nagaan, het verkeer, zoowel te land, te wa ter als in de lucht, weinig hinder onder vonden. Het eenige ongeval dat gemeld wordt heeft plaats gehad op het Buiten-IJ, waar de „Burgemeester van Marie" van de ree- derij Verschure Co., welke dienst doet op Meppel, vanochtend om kwart over vijf op den Zuiderdam, voorbij de vlieghaven, is geloopen. Om half negen is het schip weer vlot gebracht door de sleepboot „An- thonie III". Persoonlijke ongelukken deden zich hierbij niet voor. In de haven zelf zijn geen ongevallen geschied. Wat het luchtverkeer betreft, ook dit heeft nagenoeg geen nadeel van den mist ondervonden. Slechts het toestel voor En geland, dat om 8.50 uur moest vertrekken, is om 9.20 opgestegen. De mist welke desnachts te ongeveer vijf uur was begonnen, was tegen negen uur nagenoeg geheei opgetrokken. KINDJE UIT AUTO GEVALLEN. Overreden en gedood. Gisteren, tegen den avond, reed een auto geladen met bussen melk, langs den Ka naaldijk te Purpierend, In de cabine reed mede het 6-jarig dochtertje van den heer Witkamp, wonende aan den Kanaaldijk onder de gemeente Purmerend. Het meis je deed zulks wel meer. Al spelende viel het kind, doordat de deur van de cabine open ging, uit de auto. Zij kreeg het ach terwiel over het buikje en was onmiddel lijk dood. MOTORRIJDER TEGEN AFSLUITTOUW GEREDEN. Spoedig overleden. Na de landbouwfeesten, gisteren te Pur merend gehouden, is een ernstig ongeluk gebeurd. Op de Westerstraat worden ieder jaar tijdens deze feesten 's avonds volksfeesten gehouden. Deze feesten trekken altijd zeer veel publiek ook van buiten deze gemeen te. Na afloop gisteravond heeft men het touw, dat ter afscheiding dwars over de Westerstraat was gespannen, niet verwij derd. Men plaatste op ongeveer tien meter afstand een bord met opschrift: „Verboden rijweg" benevens een lantaarn met rood licht. Vannacht te ongeveer twee uur kwam een jongeman van omstreeks 21 jaar, D. Musch geheeten, uit de Purmer met zijn motorfiets met flinke vaart uit de garage Kortus en reed tegen het touw. Hij werd door het touw aan de borst geraakt en on geveer zes meter weggeslingerd. Met een ernstigen schedelbreuk werd de jongeman opgenomen en naar het gemeente-zieken huis te Purmerend vervoerd. Bij aankomst aldaar bleek hij reeds te zijn overleden. De ouders van den jongeman werden direct gewaarschuwd. De vader bleek dus danig overstuur, dat men het raadzaam achtte, hem in het ziekenhuis op te nemen. AUTO OP BAKKERSWAGEN GEREDEN. Gisteravond omstreeks half negen is op den Rijksweg Den BoschGrave onder Schaik, ter hoogte van café „De Schaik- sche Hoek" een luxe auto op een bakkers kar, bespannen met een paard, gereden. Op de bakkerskar zat de heer Aarts. Door den schok viel hij. De man werd in be wust eloozen toestand opgenomen en in een woning binnengedragen. Hij heeft ver wondingen aan hoofd, beenen en armen bekomen. Zijn toestand is redelijk. De bak kerskar is geheel vernield. De cabine van de auto is ingedrukt. Het paard bekwam geen letsel. BOERENHOFSTEDE AFGEBRAND. Gisteravond omstreeks acht uur ont stond brand in de boerenhofstede van den heer O. A. H. Nieuwenhuizen te Nieuwer- kerk. In een oogwenk stond de geheele schuur in brand. Ook uit het dak van het aan grenzende woonhuis sloegen al spoedig de vlammen. Door het doortastende optreden van de brandweer kon het woonhuis ge deeltelijk behouden worden; wel bekwam het waterschade. De oorzaak van den brand is vermoede lijk het omvallen van een petroleumlamp. De, boerderij, de inboedel en de oogst waren verzekerd. TELEGRAMMEN HET PROCES TE LEIPZIG. VASTSTELLING VAN v. d. LUBBE S POLITIEKE MEENING. LEIPZIG, 29 September. (V. D.) Getuige Jahnecke vertelt vèrvolgens, dat v. d. Lubbe indertijd zeer opgewekt en spraak zaam was. Een beetje voorover heeft hij altijd geloopen. Jahnecke had den indruk gehad, dat v. d. Lubbe door de Nederland- sche communisten werd gestuurd om na te gaan hoe de verhoudingen waren. Naar* Je meening van getuige was v. d. Lubbe tamelijk intelligent, al liet zijn kennis dan ook te wenschen over Zijn politieke mee ning kwam niet altijd overeen met die van getuige. „Men moet wat doen", was het vaste gezegde van v. d. Lubbe. Getuige achtte het echter niet mogelijk, dat v. d. Lubbe iets als het in brand steken van den Rijksdag zou hebben gedaan. President: „U habt gezegd, dat u zich na den Rijksdagbrand v. d. Lubbe heeft her innerd. Waarom hebt u toen geen aangifte daarvan gedaan?" Getuige: „Er heerschte toen een zeer op gewonden stemming. Ik geloofde mij zelf in groot gevaar en vreesde, met de brand stichting in verband te worden gebracht, omoat v. d. Lubbe bij mij had overnirht en ik hem te eten had gegeven". MARKTBERICHTEN cent, idem tros 4060 cent, Physalis Fran- chetti 1430 cent, Clematis Durandi 12— 18 cent. Clematis Prins Hendria f 1.80, Cle matis The President 4070 cent, Ligustrun 410 cent, atonjèrs 2030 cent, vuurpijlen 12 cent. AARLANDERVEEN, Eiercnveiling. Kip eieren f 3.804.80; Kuikens f 3.603.70; Boter 75 ct. per pond; Kaas 15 ct. per pond. DEN HAAG, 28 Sept. Fruitveiling voor Groothandel. Appelen: Wijnappelen 812; Sterappelen 7—30; dubb. Bellefleur 614; Triumph de Cronsel 5—22; Lemoenappe- len 514; Mank Codlin 410; Goudreinet- t enextra 21—25; I: 12—15; II: 7—10; Zure Bloeme 710; Gamersche zuren 69; Aag jesappelen 57; Pres. v. Engeland 1113; Pres. Lunteren 610; Benderzoet 710; Kaneelzuur 58; Zoete Bellefleur 79; Hondsmuil 68; Notarisappelen 11—l4j Jaque Label 812; Paradijsappelen 610; Pr. Nobel 12—20; Peren: Bergermot 57; IJsbouten 78; Bon Louis 1440; Maagdeperen 915; Williams extra 2630; Pondsperen 510; Nouveau Poiteau 515; Giesser Wildeman 810; Konnigsrood 511; Herfstpcren 7 10; Leopolds 1520; William Duchessc 7 10; Triumph de Vienne 1417; Beurre Clairgeau 520; Beurre Alexander Lucas 510; Doyenne de Comiee 1224; St. Re- mi 68; Pondsperen 6IL Pasteurperen 68; Beurre Willemien 718; St. Gcrmain- peren 610. Effectenkoersen Verstrekt door: INCASSO-BANK N.V., LEIDÊN 29 Sept. 1033 I L.K. Heden. I LEIDEN, 29 Sept. Vee. Aanvoer: 656 runderen, 170 kalveren, 1324 schapen, 379 varkens, 634 biggen, 7 paarden, 10 bokken en geiten. Prijzen: 31 stieren f 75210, handel matig; 187 kalf- en melkkoeien f 95 185, handel matig 300 varekoeien f 70 115, handel matig, 169 vette ossen en koeien f 95230, schoon aan de haak 3262 cent. 84 graskalveren 1434, 25 vette kalveren 4560, 61 nuchtere kalveren 48, 874 vette schapen 1216, handel matig, 450 weideschapen 1014 hande lmatig, 379 varkens 1325„ handel zeer matig, 634 biggen 610 handel zeer matig, 7 paar den 60205, 10 bokken cn geiten 4—9, Kaas. Aangevoerd 96 partijen w. o. 71 partijen Goudsche en 25 partijen Leid- sche kaas. Besteed werd voor le Wu t Goudsche kaas 2327. 2e soort 2022, le soort Leidsche 2428 en 2e soort >20 23 per 50 kg, Handel voor Goudsche en Leidsche kaas matig. LEEUWARDEN. Kaas. Sleutelkaas f 1923, nagelkaas f 89, Goudakaas f 1123, Edammerkaas f 3—38. Aanvoer 27.374 kg. Boter. Mijnboter f 1.561.551.54 per kg., veilingboter f 1.53145. Aanvoer 15 zesde, 3 twaalfde vaten. Commissie f 65. Eieren. Kippeneieren aangevoerd 11000 kg., prijs 3.304.30 cent per stuk, handels- prijs 6570 cent per kg., eendeenieren aan gevoerd 200 kg. prijs 3.53 3/4 cent per stuk, handelsprens 4550 cent per kg. Pluimvee 20 slachtkippcn 30—70 cent 400 slachtkippen 3580 cent, 200 jonge dui ven 10 cent per stuk. ZOETERMEER—ZEGWAART, 28 Sept. Eierenveiling. Aangevoerd 3000 stuks. Prij zen: kippeneieren f 3.755.00 en eenden eieren f 3.004.35 per 100 stuks. ALKMAAR, 29 Sept. Kaas. Aangevoerd 87 stapels, zijnde 128.000 kg. Fabriekskaas kleine f 22, Fabriekskaas commissie f 19, fabriekskaas middelbare f 19, boerenkaas kleine f 20.50, boerenkaas commissie f 21 per 50 kg. Handel matig. BOSKOOP, 28 Sept. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Golden Ophe lia 916 cent, Marcel Rouyer 1014 cent, Hadley 2030 cent, Claudius Pernet 2035 cent, Columbia 1317 cent, Butterfly 11 21 cent, Mac Keiler 816 cent, Mme Jules Bouché 1016 cent, Rosalandia 1425 cent Florex 1525 cent, Phoebe 2031 cent, Chas. P. Kilham 1017 cent, Edith Ileie i 97 cent, Aug. Noack 1317 cent, Else Poul- sen 4065 cent, Gloria Mundi 1535 cent, Briarcliff 1423 cent, Ellen Poulsen 12 20 cent, Chrysanten grootbloemig 70130 Industrie: Alg. Kunstz. Unie Berkels Patent Calvé Delft c. v. A Küchenm. Acg» Ned. Ford Philips Gem. Bcz. Uni Lever Petroleum: Kon. Olie Perlak Rubber: A'dam Rubber Deli Bat. Rubber Vico Serbadjadi Scheepvaart: Oude Vaart N. Scheepv. Unie Oude Boot Mijnbouw: Boeton Alg. Explor. Mij. Suiker: H.V. A'dam Vorstenlanden Java Cultuur N.I.S.U. Tabak: Deli Mij. Senembah Deli Bat. Tabak Oostkust Am. Fondsen: Am. Smelting Anaconda Ass. Gas en Elec. Bethlehem Steel Cities Service Central Public. Continental Oil Gen. Aviation Int. Nickel Kennec. Copper Milwaukee ld. Pref. Keesport Tin PI. North American Nevada Shell Union Unit. St. Leather Union Pacific Wabash Tidew. Ass. Oil United St. Steel 65 IV» 1301/, 182 791/, 2H/-J 151/, 65 l'/l» 132 1841/., 78»/, 173»/, »»V» 173»/, 90 91 391/, «5»/« 27% 931/j <'"/j 46»/, 2ÏS/' 9 501/, 872 101 k 1301/j 101/, lbl 173 29 90 60 173l/;j/8 00 «0 120 131»/, 120 201/, 11 t)7a 134% 12074 20 261.7 10 I7i« 2874 107i« 74 10i/a 13i/4 6% lVio 73>/h 30'/, 1 °9/in /Va 3'%, 574 73 *7 4 80 V^/4 WISSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM) (Niet officieel). Berlijn 59.13 Londen 7 7l)5/g New York 1.827. Parijs Ü70v]fl Brussel 34 fit!' Zwitserland 48 0372 Milaan 13 Oö1/* Madrid 20 72l/2 Oslo 38 65 Kopenhagen 34 40 Stockholm 89.70 Wccnen Praag 7.36 Boedapest Prolongatie 3EURS0VERZICHT. van gisteren. Het koersverlies van Wallstrcet was voor de Amsterdamsche fondsenmarkt een min der prettige verrassing daar onze beurs de laatste dagen een vertrouwenwekkende stemming ten toon had gespreid. Deze te leurstelling leidde tot flinke koersverlie zen in de morgenuren, doch 's middags bood het koerspeil wat' meer weerstand. De geleden verliezen werden echter slechts gedeeltelijk ingehaald. De handel was van beperkten omvang. Van de Industr. fondsen verloren Philips ongeveer 3%. Unilever nauwelijks prijshoudend. Aku volkomen verwaarloosd. Petroleumwaarden kalm. Kon. Olie zette 1% lager in, waarna de noteering nog iets afbrokkelde. De Amer. soorten lagen zwakker. Suikerwaarden waren aangeboden cn liepen enkele pet. terug Rubbers hadden een beperkte mark.t doch waren maar weinig veranderd. Am- sterd. Rubber golden fractioneel iets hoo- ger. Tabakken verdeeld, doch weinig ver anderd. Ned. Scheepvaart Unie iets vaster, Amerik. fondsen op lager peil. Duitsche obligaties op peil.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 3