VRIJDAG 29 SEPTEMBER 1933 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 10 HET LEIPZIGER PROCES VREEMDE PRIMEUR VAN DE „TELEGRAAF". Mr. STOMPS TERUG. In de „Telegraaf" verscheen een repor tage uit Leipzig onder den titel:'„Nu van der Lubbe zwijgt, moeten anderen spre ken". Tot- die „anderen" behoort ook de knappe verslaggever van de „Telegraaf". Maar hij heeft op een journalistisch onge wone wijze gesproken constateert de „Tijd" terecht: „Voor ik mij er van bewust ben, sta ik eveneens voor de microfoon en steek de twee voorste vingers van de rechterhand op en verklaar omtrent mijn bezoek aan de gevangenis van v. d. Lubbe. Het is een vervelend procédé en waar gaat het heen, wanneer wij allen stuk voor stuk opgeroepen zouden worden om te ver klaren, betreffende datgene, wat wij in de kranten schrijven. Ik voel de oogen van 120 collega's in den rug, en aangezien zij het, wat te verklaren is, minder prettig hebben gevonden dat ik met v. d. Lubbe in den gevangenistuin gewandeld heb, kunnen zij nu in hun kranten schrijven, dat ik nerveus ben, van mijn eene been op mijn andere doorzak, en bijna niet te verstaan ben. „Het was alsof je na twaalf uren de details van je bezoek nog achter wilde houden", heeft een mijner confraters later gezegd. Ik voel mij zeer timide voor dit cirkel tje heeren in roode toga's en als de presi dent mij vraagt een schildering te geven van het bezoek, dat ik aan de gevangenis heb gebracht, dan geloof ik te kunnen vol staan met de verklaringen van dr. Söder- mann te bevestigen. En eigenlijk zou ik kunnen verwijzen naar het verslag in de „Telegraaf", die ech ter op het oogenblik nog niet in Leipzig gearriveerd is doch de heeren laten mij niet los, al heeft dan de brave dr. Seuffert geprobeerd mij dit lot te besparen door er op te wijzen, dat de mededeelingen van dr. Söderman eigenlijk voldoende zijn, waar mede ik het diep-gi'ondig eens ben. Doch nu wendt ook dr. Sack zich naar mij en sleept er zelfs Torgler bij, dien ik toevallig op den corridor der gevangenis tegengekomen ben. En als ik met een zucht van verlichting weg ga van de Senaats tafel, vind ik het zoo zomersch-warm en zoo drukkend in de zaal". Dat deze behendige reporter aan zijn blad een primeur bezorgde aldus teekent de „Tijd" hierbij aan over een sensa tioneel proces pleit voor zijn journalistieke bekwaamheid. Maar hij had het daarbij behooren te laten en niet ten gerieve van de Duitsche toga een verklaring onder cede voor de rechtbank moeten afleggen. Zijn houding aan de microfoon was voor hem en zijn blad interessant, maar hij stond er niet als vertegenwoordiger eener ge meenschap van 120 collega's, hij stond er wij nemen aan, onbewust als een wel voorbereide reclame. Mr. Stomps, de in Nederland terugge keerde advocaat, die als verdediger door van der Lubbe werd geweigerd, vond in de Telegraaf-regie een fout. Aan een me dewerker van „Het Volk" liet hij zich al dus uit op de volgende vraag: „Waarom die tolk, toen u er was, en waarom geen tolk, toen de heer Luger van de „Telegraaf" met Van der Lubbe sprak? En waarom juist de „Telegraaf", die toch immers heeft bewezen pro-nazi te zijn? Waarom geen andere buitenlandsche krant, vrij van verdenking? Er zijn toch genoeg journalisten in Leipzig? En wat moest die Stockholmsche jurist er bij? Ja, antwoordt mr. Stomps, dat zijn geen pleizierige vragen, waar ik zoo maar dade lijk op kan antwoorden. Ziet u, er zijn mcnschen, waar ik heel goed mee ben, die ik tutoyeer en daarover laat ik mij toch liever niet uit. Laat ik u dit zeggen. Ik vond die regie met de „Telegraaf" van de Duitschers heelemaal verkeerd. Het is mijns inziens een regiefout. En waarom Lu ger wel alleen met Marinus was en ik niet? Tja, wat zal ik u daarvan zeggen, tjatjaEn dien mijnheer uit Stock holm ken ik heelemaal nietIk wil u ook wel eerlijk zeggen, dat het mij en an deren zeer heeft bevreemd, dat wel de heer Luger van de „Telegraaf" bij het lichame lijk onderzoek van Van der Lubbe tegen woordig was, dat wel hij als vertrouwens man werd voorgesteld en niet de Neder- landsche verdediger mr. Stomps...." Dit soort journalistiek is ontoelaatbaar. KOOPT BIJ ONZE ADVERTEERDERS RECHTZAKEN ZAANSCHE KASSIER VOOR DE RECHTBANK. net O. M. eischt een voorwaardelijke straf. Eind Juni van dit jaar werd de Zaan streek opgeschrikt door het bericht, dat de kassier van het bestedingskantoor voor havenarbeiders er met ruim 27.000 gulden van door was gegaan en spoorloos was verdwenen. Dank zij het feit echter, dat de vluchteling, die per vliegtuig naar Pa rijs was uitgeweken, geen raad wist met zooveel geld en zich later bij de politie aanmeldde, en niet te vergeten de voort varendheid, waarmede de politie-commis- saris Van der Laan en zijn mannen naar de begraven schat hebben gezocht op aan wijzing van den dader zelf, was de geheele zaak weldra zoo helder als.... de witte geglazuurde potten (suiker, thee en koffie) die vandaag als stukken van overtuiging in de rechtzaal prijkten. Eens waren in deze potten 10.000, ƒ7000 en f 8500 opgeborgen, maar na de schatgraving bij Woensdrecht ontvingen de benadeelden, de Scheepvaart- vereeniging Noord en de Bond van Werk gevers in het Houtbedrijf, al het geld weer terug, dat ten nadeele van hen was ver duisterd. Ook het ontbrekende, plus minus 479.werd aangezuiverd, zoodat nie mand schade heeft geleden. De verdachte, die gisteren ter zake ver duistering voor de Haarlemsche rechtbank terecht stond, had meer last dan plezier van het geld ondervonden. In Parijs durf de hij zich nergens te vertoonen, zwierf ten slotte van plaats naar plaats en ver stopte den buit ten einde raad in Noord- Brabantschen grond. Vervolgens wist hij niets beters te doen dan zich over te geven; het avontuur was voorbij. Na ongeveer twee maanden in voorarrest te hebben doorgebracht, is verdachte in vrijheid gesteld, omdat uit het vooronder zoek bleek, dat de dader in een toestand van ernstige zenuwoverspanning heeft ge handeld. Hij bekende alles naar waarheid en toonde berouw. In een sfeer van vergevensgzindheid heeft verdachte gistermiddag terecht ge staan. Zijn verdediger, mr. L. G. van Dam, vroeg behandeling met gesloten deuren, in verband met de familieomstandigheden en intieme kwesties welke ter sprake zou den komen; bovendien vond mr. Van Dam dat er al te véél publiciteit aan deze zadk was gegeven. Een der Zaansche bladen zou volgens hem niet minder dan twaalf kolommen druks aan dit geval hebben be steed. De rechtbank was van oordeel, dat er geen termen aanwezig waren om de ge heele zitting met gesloten deuren te be handelen; indien bepaalde vragen daar- toen aanleiding zouden geven, kon men daar evenwel toe besluiten. Als eerste getuige werd gehoord com missaris van politie S. v. d. Laan, die een groot aandeel heeft gehad in het terugvin den van de potten met geld. Hij verklaarde van verdachte alle medewerking te heb ben ontvangen; dat de derde pot met 8500 niet onmiddellijk was gevonden, was niet te wijten geweest aan onwil van den dader. Hij was zelf de juiste plaats vergeten en de schat zat dieper dan men oorspronkelijk vermoedde. De heer Bastet, secretaris van de Scheep- vaartvereeniging, omschreef nader de taak van verdachte, die niets anders had te doen dan chèques te innen bij de Rot- terdamsche Bankvereeniging en gelden uit te betalen aan de transportarbeiders. Toen 23 Juni 's morgens de kas werd opgemaakt, bleek er slechts 4000 aanwezig te zijn in plaats van 33.428, zooals behoorde. Na dit korte getuigenverhoor bekende verdachte, die ook thans zeer zenuwachtig was, het ten laste gelegde. Als motief tot zijn daad gaf hij op: moeilijkheden thuis en bij zijn werk, toestanden die hem vol komen in de war hadden gebracht. De be handeling van het gunstig luidende re- classeeringsrapport en de verdere onder vragingen werden met gesloten deuren ge houden. Het requisitoir van mr. Paardekooper Overman was zeer mild. Na een woord van hulde gebracht te hebben aan commissa ris Van der Laan en diens helpers voor het opsporingswerk verklaarde hij het bewijs volkomen geleverd. Het is ons allen wel duidelijk, zoo zeide de officier, dat één ding zéér te betreuren is: namelijk dat verdachte zelf, noch zijn principalen in dertijd- hebben geluisterd naar den huis arts, die verdachte aanraadde rust te ne men, omdat hij overspannen was. Deze on rust en zenuwoverspanning zijn de oor zaak dat verdachte nu terecht moet staan. De rechtbank en het O. M. dienen zich steeds af te vragen: met wien hebben wij te doen en welke motieven hebben tot de daad geleid. Wij moeten medelijden gevoe len met iemand die als een wild dier voort gejaagd is in het buitenland, van de eene plaats naar de andere. En de voorgeschie denis èn het reclasseeringsrapport pleiten voor verdachte, die de waarheid spreekt en berouw toont. Spr. eischte op die over wegingen een voorwaardelijke gevangenis straf van zes maanden, met een proeftijd van drie jaar en onder toezichtstelling. Uitspraak over 14 dagen. „Tel." Voor de Haagsche Rechtbank stond heden terecht de 27-jarige koopman W. H. L. G. thans ged., wien bij dagvaarding is ten laste gelegd, dat hij opzettelijk aan Hendrik Z. (een van de veroordeelden wegens den op 22 Mei jl. gepleegden roofoverval op den 82-jarigen Leendert K. te Wateringen) inlichtingen zou hebben verstrekt omtrent de aanwezigheid van geld in het huis aan de Schoollaan en dat hij Z. op de hoogte zou hebben gebracht van de omstandigheid, dat K. alleen in huis was, daar diens'huis houdster in het Ziekenhuis vertoefde. Geéischt werd 5 jaar gevangenisstraf. ZWARE EISCH TEGEN EEN SMOKKELAAR. Acht jaar voor het doodrijden van een kommies. Gistermorgen stond voor de rechtbank te Den Bosch terecht de 22-jarige J. A. v. d. Crommert uit Nijmegen, smokkelaar van verdoovende middelen. Hem was ten laste gelegd, zooals wij reeds vermeldden, dat hij op 27 Mei j.l. te Ottersum den kom mies A. de Man met zijn auto omver zou hebben gereden, waarbij hij den man dus danig verwondde, dat deze is overleden. Verdachte beweerde, dat de aanrijding aan een ongeluk te wijten was. Hij reed achter een luxe auto, die plotseling stopte en om niet daarop te botsen, gooide hij zijn stuur toen naar links. Verdachte wist niet dat daar de kommies De Man stond, en zag geen mogelijkheid meer hem te ontwijken. Dat hij toen in razende snel heid verder gereden was, weet verdachte aan opwinding. De Officier van Justitie, mr. Dubois, wees erop dat verdachte sinds 1929 35 von nissen achter den rug heeft, waarvan twaalf maal wegens weigering te stoppen. Hij eischte acht jaar gevangenisstraf. Verdachte bezwoer daarop zijn onschuld. De verdediger, mr. Schipperijen, achtte het wettig en overtuigend bewijs niet ge leverd en drong aan op vrijspraak en on middellijke invrijheidstelling. De recht bank achtte geen termen aanwezig om aan het verzoek van den verdediger te voldoen. Uitspraak over veertien dagen. SCHIETPARTIJ OP VELDWACTER. De dertigjarige veehouder, die eenigen tijd geleden het dorp Akkrum in opschud ding heeft gebracht door te schieten o. a. op de beide veldwachters, is Woensdag ver oordeeld tot een gevangenisstraf van twee jaar. De eisch van het O. M. luidde vier jaar gevangenisstraf. UIT DE OMGEVING KATWIJK AAN DEN RIJN Tuinbouw. Het is lang goed gegaan met de hoofdproducten van hier en omge ving, n.l. de peen en de bloemkool. Rede lijke, soms zeer goede, een enkele maal beste prijzen werden er betaald. Thans is echter de klad erin gekomen. En opval lend is het, dat er nu geen enkel product is waarmede het goed gaat. Een der oor zaken is wel dat er teveel is en voor ex port bijna niet wordt gekocht. En de on dervinding heeft zulks al lang geleerd, dat, zoodra het aanbod iets grooter is dan de vraag, de prijs naar beneden gaat. Al weer een bewijs van de noodzakelijkheid van in krimping der teelt, waarover in deze da gen zooveel wordt gesproken. We verna men dezer dagen dat eenige tuinders het voornemen hebben, ter bevoegder plaatse inlichtingen in te winnen omtrent de teelt beperking. Dit in verband met eventueel wel of niet opnieuw inhuren van teelgrond waarvan de huur verstreken is. Men weet immers nog niet officieel waar men aan toe is, al staat het voor iedere tuinder vast, dat maatregelen ten opzichte der beperking zullen worden genomen. Ook omtrent de soort der productie waarop de teeltbeper king van toepassing zal zijn, leeft men nog in het onzekere al wordt verondersteld, dat dit op de eerste plaats de producten zullen zijn, waarop steun of toeslag is verstrekt. Een feit is, dat men in alle opzichten voor zichtigheid aan den dag legt. LISSE. Harmonie „Adolf Kolping". Gisteren avond hield de R.K. Harmonie „Adolf Kol ping" haar jaarvergadering. De voorzitter, de heer J. v. d. Voort, opende met den Chr. groet en heette allen van harte wel kom, in het bijzonder den Raad van Be stuur en den heer P. Warmerdam. De no tulen werden onveranderd goedgekeurd. De secretaris las vervolgens het jaarverslag waarvoor door den voorzitter dank werd gebracht. Uit het jaarverslag van den pen ningmeester bleek, dat de Harmonie het hard te verduren heeft in dezen crisistijd. Het boekjaar werd afgesloten met een te kort van 280. De voorz. hoopte, dat het tekort spoedig aangevuld mag worden. Aan de orde was bestuursverkiezing. Af tredend waren voorz. en penningm. Beiden werden bij acclamatie herkozen. De voorz. bracht dank voor het in hem gestelde ver trouwen. Voorts sprak de heer Warmerdam woorden van felicitatie tot de herkozenen, den wensch uitsprekende, dat deze ver- eeniging onder hun bekwame leiding moge groeien en bloeien. Besloten werd zoo spoedig mogelijk een uitvoering te beleg gen. Na rondvraag volgde sluiting op gebrui kelijke wijze. Drankwet. B. en W. dezer gemeente hebben aan den heer L. van der Linden, alhier, vergunning verleend, ingevolge de Drankwet, tot den verkoop van alcohol houdenden dranken andere dan sterken drank, een z.g. verlof A, voor het perceel plaatselijk gemerkt Wagendwarsstraat no. 23. U. L. O.-onderwijs. Naar wij verne men hebben Ged. Staten dezer provincie goedgekeurd het raadsbesluit van den Raad dezer gemeente inzake de regeling omtrent de toelating van kinderen uit deze ge meente tot de U. L. O. School der gemeen te Hillegom. Werkloosheid. Bij de gemeentelijke arbeidsbeurs alhier staan ingeschreven 240 werkzoekende personen. Het aantal werk- loozen in deze gemeente is stijgende. Inlevering rijksgoederen. Dienstplich tigen van de lichting 1918 moeten op 18 October a.s., des voormiddags om elf uur te Sassenheim, in het K. S. A.-gebouw, de onder hunne berusting zijnde rijksgoederen inleveren. Geboren: Petrus Nicolaas Jeroen zoon van L. Koelewijn en van G. J. Gahrmann Johannes, zoon van J. J. Meijer en van H. Mink Johanna Jacoba dochter van J. J. Meijer en van H. Mink Theodorus Hendrikus, zoon van W. N. Reeuwijk en van M. G. Turnhout Johanna Maria Franciscus, dochter van J. H. van Nobe- len en van M. C. Jonker. Getrouwd: P. Nieuwenhuis met H. Abbink, beiden te Lisse O v er le de n Johannes Bernardus Meskers, 81 jaar, wed. van J. Prins. Ggevestigd:. L. Scheepmaker uit Voorhout E. M. J. Tegelaar uit Oegst- geest J. C. M. Slobbe uit Hillegom H. G. Rooij akkers uit Noord wij kerhout M. Chr. M. van der Voorn uit Bennebroek P. Overwijk uit Haarlem K. Vink uit Noordwijk. Vertrokken: A. van Oord naar Am sterdam P. Th. Maat naar Haarlem H. J. Oostveen naar Heemstede M. W. Bijleveld naar Wassenaar M. Th. den Boer naar Haarlemmermeer P. M. Weijers naar Hillegom M. C. van Oeffele- len naar Dongen L. van Diest naar Ben nebroek. OEGSTGEEST. HET CRISIS-COMITé VERGADERT. Minder aangename ervaringen opgedaan. In „Het Witte Huis" hield gisteravond het Crisis-Comité een alg. vergadering, onder voorzitterschap van den heer H. Ch. Gooszen, die bij de opening de aanwezigen, waaronder ook Burgemeester v. Gerrevinlc en Weth. v. Egmond, hartelijk verwelkom de. De notulen werden na voorlezing door mr. B. C. v. Krieken, goedgekeurd. Vervolgens gaf de voorzitter een verslag van de werkzaamheden over het tijdvak van Juni t/m September 1933. Dit tijdvak, de „slappe" tijd, kan genoemd worden een voorbereiding en toerusting voor de win- tercampagne. In die tijd vergaderde het be stuur vijfmaal en werden er 21 gevallen behandeld. Drie verzoeken werden afgewe zen op gegronde motieven. In een tweetal gevallen werd achterstallige huur betaald. Ook werd handelsvoorschot of werkkapi taal in een viertal gevallen verstrekt, noo- dig voor uitoefening en voortzetting of kleine uitbreiding van het bedrijf; in één geval, teneinde faillissement te voorkomen en op zoodanige wijze, dat terugbetaling gegarandeerd is. In verdere gevallen werd aanvullende steun met kleeren, werkbroe ken en schoenen verleend. Ook was en is somtijds gedurende eeni gen tijd een wekelijksche geldelijke onder steuning urgent om de betrokkenen en hun gezin door een moeilijken tijd heen te hel pen. Een dergelijke wekelijksche geldelijke ondersteuning heeft echter het groote na deel, dat er als vanzelf op gerekend wordt, dat men de bijdrage als een vast inkomen gaat beschouwenen heftig verontwaardigd, ja zelfs nijdig is, wanneer eens tijdelijk die steun wordt stop gezet, teneinde eenige pressie uit te oefenen op eigen werkzaam heid. Zoo heeft het geval zich voorgedaan, dat iemand die reeds aan wekelijkschen steun, betaling van zijn rekening aan de lichtfa brieken ter voorkoming, dat de familie in 't donker zou zitten enz. in totaal ƒ511. had ontvangen, zich gaat beklagen bij den Burgemeester, omdat het naar ons oordeel tijd werd, dat hij zou trachten op eigen krachten te drijven door ook eens kleiner werk, zelfs al ware het als ondergeschikte aan te pakken. Diep teleurstellend is het te ervaren, dat gelden in voorschot gévraagd en toen met groote dankbaarheid en krachtige beloften van terugbetaling aanvaard, herhaaldelijk niet worden terugontvangen, hoewel de om standigheden voor de gesteunden zoo zeer verbeterden, dat de nakoming van de be loften geen onoverkomelijkheid zou ge weest zijn. Een herinnering aan de voldoe ning van de verplichtingen wekt dan wel eens verontwaardiging, ja zelfs grofheid op en de voormalige dankbaren ontzien zich niet hun ontevredenheid te toonem Zij ver geten, dat ten gevolge van hun ergerlijke niet-nakoming van hun beloften in hooge mate de belangen van anderen worden ge schaad, wyl ondersteuning van soms meer dringende crisisgevallen alsdan door ge brek aan fondsen bijkans onmogelijk wordt gemaakt. Voorts werd medegedeeld, dat de weke lijksche collecte terugliep tot pl.m. 56. De op Koninginne-verjaardag door mevr. Roosen georganiseerde speldjesdag bracht 67 op. Mevr. Roozen en de haar terzijde gestaan hebbende verkoopsters werd har telijk dank gebracht. Ook werd de aandacht er op gevestigd, dat mevr. Roosen bereid is gevonden de leiding der wekelijksche collecte op zich te nemen. Moge mevr. Roosen, aldus de voorzitter, van het dertigtal dames, die week in week uit weer en wind en andere onaangenaamheden trotseeren, den zelfden onvermoeiden steun blijven ontvangen bij de wekelijksche collecte als mevr. Timmer mans genoot, want het zijn de ontvangsten van die collecte, die het mogelijk maken het zoo zeer noodige werk van steunver- leening voort te zetten. Hierop werd nog maals de aandacht gevestigd met dringend beroep op alle ingezetenen. Het financieel onderzoek van den ac countant was alleszins gunstig en boeken en bescheiden waren in de beste orde be vonden. Punt 5 der agenda was benoeming van een bestuurslid in de vacature ontstaan noor het bedanken van mevr. C. Timmer- mans-Sparnaay. De voorzitter sprak hartelijke woorden van dank tot mevr. Timmermans, prees haar om hare onvermoeide ijver en door zettingsvermogen, waarvoor haar door de bestuursleden een keurige bloemenmand werd aangeboden. Burgemeester van Gerrevink sprak ook WA7 AFDEEL BLADEN bCHRLJVhS: GEEN CUMULATIE. ONGEGRON DE KLACHT. Dezer dagen vermeldde Onze Vaan in een zeer opgewonden artikeltje over cumu latie, dat de voorzitter van de Tweede Ka mer, Jhr. mr. Ch. Ruys de Beerenbrouck, benoemd is tot voorzitter van den Mijnraad., een college, waarvan de heer Ruys ook vroeger reeds lid is geweest. Tot vóór kort was mr. Van Schaik voorzitter van den Mijnraad, en hij was toen ook president van de Tweede Kamer. Onze Vaan, het orgaan van prof. Ver aart en G. D. Wesseling insinueerde daar bij, dat de heeren in eDn Haag onder el kaar de baantjes en dus de centen verdee- len. DeLimburgerKoerier merkt hier bij op: „Maar het blad schijnt niet te weten, dat het voorzitterschap en het lidmaat schap van den Mijnraad onbezoldig- d e functies zijn. De heeren mogen in dat college werken voor de gemeen schap. En goed werken ook, want het is een zeer actief college, waarover t men in de kringen der mijndirecties en aan het departement van Water staat in Den Haag wel een en ander zou kunnen vertellen. Maar voorzitter en leden krijgen geen honorarium. Zij geven hun werk ten behoeve van het mijnbedrijf en van de volksgemeen schap. „Onze Vaan" behoorde dit te weten." woorden van dank tot mevr. Timmermans. Tot bestuurslid werd benoemd mevr. W ichers-Rollandet De voorzitter bracht daarna verslag uit van de gehouden besprekingen met N.C.C. te den Haag over steunverleening aan klei ne kweekers. Dit punt werd in comité-ge neraal behandeld. De Nationale inzamelingsweek is be paald van 411 October a.s. en er zal dan wederom een open schaalcollecte worden gehouden langs de huizen. Bij de rondvraag bracht mevr. Heertjes fabelachtige mededeelingen die haar ter hoore kwamen naar voren, als: „Het Co- mitézou o.m. aan een winkelier 1000 heb ben gegeven". „De steun is alleen maar voor de bollenkweekers" enz. en dit waren dan de redenen waarom men niet aan het Crisis-Comité gaf. Mevr. Heertjes is zelf overtuigd dat e.a. niet waar is, doch meen de deze geruchten toch op een openbare vergadering te moeten zeggen. De voorzitter ontkent het eerste punt, terwijl ook aan uitsluitend bollenkweekers nimmer steun is verleend. Mevr. Roosen deed eenige mededeelin gen, hetgeen zij wel op de wekelijksche tocht langs de huizen ondervond. Juist door de gewone menschen wordt dikwijls het meest geofferd. Spreekster bepleit meer in tensieve bewerking, waarvoor noodig is uitbreiding van het aantal collectrices. Vervolgens zou spreekster wel gaarne een vergadering van collectrices onder leiding van den voorzitter willen belegd zien. Van zoo'n bijeenkomst verwacht spreekster goe de resultaten. De voorzitter dankt mevr. Roosen en deelt mede, dat aan haar verzoek zal wor den voldaan. De voorzitter geeft verder als den wensch van het bestuur te kennen cm jaarlijks twee leden te laten aftreden. Dit wordt door den Burgemeester alsook door den heer Kortmann ontraden. Na eenige discussie wordt een voorstel van den heer Kortmann, om terwille van de eenheid en gezonde werkwijze geen pe riodieke aftreding in 't leven te roepen met. algemeene stemmen aangenomen. Hier na sluiting. VOORHOUT R.K.S.V. „Foreholte". Woensdag j.l. hield bovengenoemde vereeniging haar eerste jaarvergadering in het Parochiehuis. Des avonds omstreeks half negen opende de heer C. Heuzen, als waarn. voorz., met den chr. groet. Spr. memoreerde het ver trek van den geestel. adviseur, tevens voor zitter. Spr. heet de aanwezigen welkom, in bijzonder den nieuwen geestel. adviseur en den heer J. P. Vester, deze laatste als nieuw bestuurslid. Vervolgens, nadat de waarn. vporz. de prestaties en de werk zaamheden van de vereeniging besproken had, kreeg J. P. Vester het woord en zeide, door Foreholte's bestuur te zijn aangezocht cm de vereeniging te doen opbouwen. Vooral door eensgezindheid kan men tot een goed resultaat komen. Spr. zal zijn krachten zoo goed mogelijk als nieuw be stuurslid aan Foreholte geven (applaus). De notulen der vorige vergadering, ge lezen door den heer N. Bemelman, werden onder dank onveranderd vastgesteld. De geestel. adv. richt tot de leden eenige op wekkende woorden, omtrent de goede sport, vooral ook onze eerste elftallers, wegens de hangende promoveering naar de 2de klasse. Sportief blijven en uw leiding volgen! Uit het verslag van den penningmees ter bleek, dat het financieele gedeelte er niet rooskleurig uit zag. Wel was nog een batig saldo in kas, maar eenige loopende rekeningen moeten nog worden betaald. Daarom is een 2e klasse-indeeling van Foreholte I van groot belang. De geestelijk adviseur zal met feiten aantoonen, de niet rg eerlijke indeeling van het le elftal aan het hoofdbestuur van den D.H.V.B. Nadat nog over eenige huishoudelijke dingen het woord was gevoerd, sloot de voorz. op gebruikelijke wijze deze gezel lige vergadering.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 10