MAANDAG 25 SEPTEMBER 1933 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 5 VOETBAL UIT HET KATHOLIEKE KAMP VERRASSENDE UITSLAGEN. Zoo zal het eiken Zondag wel blijven: verrassingen en onverwachte uitslagen naast normale. In Afdeeling I van het Zuiden hebben Kimbria en Valkenburg, na een gelijk spel vorige week, thans gewonnen. En bij deze clubs voegde zich thans als derde R. K. O. N. S., dat met 52 van Kerkrake won. In Afdeeling II heeft R. K. T. V. V. weer goede plannen. Nu werd van Best Vooruit gewonnen. M. U. L. O. won haar eersten wedstrijd, terwijl Brabantia en Gennep na een nederlaag in den eersten wedstrijd thans met flinke cijfers wonnen. Uit het Oosten bereikte ons slechts één üftslag, uit elke afdeeling. Altior won in Afd. I met 53 van V. D. Z., Quick in Afd. II van Achilles. In Afd. I van het Westen was het succes aan de thuisclubs. H. M. S. won met 32 van De Meer, W ilskracht was stukken ster ker dan Volendam en noteerde 41, na dat de rust met 20 was ingegaan. V. I. C. tenslotte bleef met 32 de baas over E. M. M. In de 2e klasse A bracht V. E. P. het op eigen terrein niet verder dan een gelyk spel tegen H. M. S. II Dat valt ons wel een wei nig tegen. Overigens was het succes hier juist aan de zijde der bezoekende vereeni- gingen, want de Zwaluwen won met 20 van Semper Avanti en Montfoort met 32 van Olympia. In Afd. II wist G. D. A. in Delft een ge lijk spel op D. H. L. te bewerken, hetgeen zeker niet onverdienstelijk mag worden genoemd. T. Y. B. B. verloor, zooals ver wacht kon worden van Santpoort. Dat het 40 zou worden hadden we echter niet verwacht. H.B.C. verpletterde D. O. N. K. in Heem stede met 81, terwijl Leonidas 64 no teerde op Graaf Willem II. De ploegen in de 2de klasse A zijn gis teren ook gestart. Leiden begon slecht met een 52 nederlaag tegen Vitesse. Bij de rust was de stand 50. Daarna volgde een wijziging in de opstelling, die heel goed voldeed, maar afdoende resultaat kon toen niet meer bereikt worden. Teylingen kwam met een 30 overwin ning op de Santpoort-reserven terug, ter wijl Onze Gezellen met 31 wonnen van Geel Wit. In de 2e klasse B hield Blauw Zwart zich goed door met 43 van Oliveo te winnen. Dat belooft wat dit seizoen! Excelsior startte goed en bleef met 41 de baas over Graaf Floris, terwijl Lenig en Snel met Wilhelmus de punten deelde. De uitslagen. ZUID: AFDEELING I. Ie klass e: KimbriaCaesar 32; RK ONSKerkrade 52; HVVValkenburg 0—5. ZUID: AFDEELING II. Ie klasse: Best VooruitRKTW 12 SVBBrabantia 26; GennepVenlo 82 OOST: AFDEELING I. leklasse: VDZAltior 35. OOST: AFDEELING II. Ie klasse: QuickAchilles 81. WEST: AFDEELING I. Ie klasse HMSDe Meer 32; Wils krachtVolendam 41; VICEMM 32. 2eklasseA: VEPHMS II 11; Sem per AvantiZwaluwen 02; Olympia MSV 2—3. WEST: AFDEELING H. Ie klasse: DHL—GDA 1—1; TYBB Santpoort 04; Graaf WillemHLeonidas 4—6; HBC—DONK 8—1. 2eklasseA: Geel WitOnze Gezellen 13; Santpoort IITeylingen 03; Vites seLeiden 52. 2e klasse B: Graaf Floris VExcel sior 14; Lenig en SnelWilhelmus 11; OliveoBlauw Zwart 34. VITESSE—LEIDEN 5—2. De eerste wedstrijd van de nieuwe com petitie is voor Leiden onfortuinlijk verloo- pen, maar ongeacht de uitslag geeft deze wedstrijd toch hoop voor de toekomst. Vitesse beschikt over een zeer snelle voorhoede, die vooral van de mindere snel heid der Leidsche verdediging profiteerde. Met regelmatige tusschenpoozen werd de score door Vitesse opgevoerd met het ge volg, dat de rust aanbrak met een 5 voorsprong voor Vitesse. Het eerste doel punt was voor Leiden een veriassing, want de thuisclub trad zoo overrompelend op, dat reeds dadelijk gescoord werd. Van de overige was een der doelpunten ongetwij feld buitenspel, hetgeen den scheidsrechter ontging. In de tweede helft had Leiden de opstel ling gewijzigd. oPmpe was naar voren ge komen, terwijl Henk Goddijn linksback ging spelen. Toen vlotte het spel veel beter Pim Goddijn verkleinde met een schitte- den kopbal den achterstand, terwijl Kerk vliet met een fel schot nummer twee maak te. Verder konden de Leidenaars het, on danks hun overwicht niet brengen. Het wan een aangename wedstrijd tusschen twee fair spelende ploegen. SANTPOORT n—TEYLINGEN I 0—3. Van den aftrap neemt Santpoort den bal over en trekt ten aanval. In de eerste vijf minuten is het een zenuwachtig verkennen, waarbij de Santpoorters het meest in den aanval zijn. Teyl. werkt zich wat los en de midhalf geeft aan den linksbuiten, deze rent langs het lijntje, een schot, en de bal verdwijnt in het Santpoort-doel (10). Als weer is afgetrapt zitten de Santpoorters er flink op, doch haar spel is te doorzichtig. Eenige corners aan beide zijden worden goed genomen, doch leveren niets op. Als Teyl. flink is opgedrongen, verdedigt heel Santpoort, waarbij een der spelers van Santpoort den bal met zijn handen weg slaat. Penalty! Homan plaats zich achter den bal en het is 20. Door deze voorsprong speelt Teyl. met meer zelfvertrouwen; on danks dat Santpoort zich flink weert. Tot rust blijft deze stand gehandhaafd. Na rust zitten de Santp. spoedig voor het Teyl. doel, een hard schot wordt door Homan ge keerd. Herhaaldelijk komen de Santp. te rug en er is zeker 10 minuten gespeeld voordat Teyl. los komt en ten aanval trekt Corner. Deze wordt goed genomen, maar even mooi werkt de keeper den bal weg. Weer komt Teyl. terug, doch elke aanaval wordt afgeslagen door het backstel. Sant poort verdedigt onvermoeid doch moet ten laatste zwichten voor een voorzet van links welke midden voor het doel komt, waar de mid voor keurig inkopt (30). Santpoort geeft den moed niet op en werkt zich weer wat los, zelfs zoo, dat er een doelpunt in de lucht hangt. De Santpoorters zwoegen uit alle macht doch het einde komt onver anderd. OLIVEO—BLAUW ZWART 3—4. Oliveo is voltallig. BI. Zwart telt 1 inval ler. BI. Zwart wint den toss en verkiest te gen wind te spelen. Direct is Oliveo in den aanval, zet gevaarlijk op, maar het schot gaat ver naast. Na 8 minuten onderneemt BI. Zwart een aanval, welke veilig belandt in de handen van den keeper. Door 'n flink schot van de linkshalf wordt de voorhoede van Blauw Zwart aan het werk gezet en de mid voor van Veen benut dezen kans om z'n - club de leiding te geven (01). Olivo krijgt een corner te nemen welke achter doel belandt. Er is bij BI. Zwart 'n inzinking te bespeuren, die echter niet van langen duur is. Ineens komt BI. Zwart op zetten de linksbinnen wordt aan het werk gezet, die met een keihard schot den stand verhoogt (02). Na 30 min. spelen komt Oliveo sterk opzetten, brengt den bal tot bij het doel, waar de rechtsback freekick maakt. Penalty, welke er door den mid- voor ingekanjerd wordt (12). Onveran derd komt de rust. Na de thee heeft Oliveo de zon tegen. BI. Zwart krijgt een strafschop te nemen, welke op niets uitloopt. Oliveo's doorbraken zijn erg gevaarlijk. Een corner wordt ge nomen op BI. Zwart doel, welke goed wordt weggewerkt. Herhaaldelijk is Oliveo in den aanval en BI. Zwart weet den bal maar niet weg te krijgen er wordt gewerkt voor den gelijkmaker. Tot eindelijk door uitloo- pen van den keeper de linksbinnen er 22 van kan maken. Dat prikkelt BI. Zwart, zij zetten alles op alles om de baas te worden. Wat hun gelukt. Na 25 min. spelen ziet de midvoor van BI. Zwart kans den stand op 23 te brengen. Dan worden nog eenige corners geforceerd, die echter op niets uit- loopen. Dan komt BI. Zwart weer opzetten en bij doorloopen ontstaat het vierde doel punt (24). Oliveo komt steeds flink op zetten, maar BI. Zwart houdt stand. Bij een scrimmage voor het BI. Zwart doel wordt hands gemaakt,waardoor Oliveo weer een penalty krijgt. Deze wordt mooi inge zet (34). Er zijn 40 min. gespeeld en BI. Zwart krijgt nog een corner te nemen, wel ke niets oplevert. Nog eenige benauwde oogenblikken voor BI. Z\yart en dan kon digt de scheidsrechter het einde aan. V. E. P.H. M. S. II 1—1. Onder flinke publieke belangstelling speelde het eerste elftal van V. E. P. gis ter haar tweeden competitiewedstrijd en eersten thuiswedstrijd tegen de reserves van H. M. S. uit Utrecht. De wedstrijd is er een geweest van het goede soort en als V. E. P. blijft spelen in den vorm, die zij Zon dag vertoonde, zal zij zich niet met een bescheiden plaats op de ranglijst tevre den behoeven te stellen. Vooral het samen spel klopte dezen middag uitstekend; de voorhoede zette steeds goed combinaties op, maar treuzelen met schieten en ook met afgeven bracht menige kans om zeep. In de middenlinie misten wij de spil, hoe wel zijn plaatsvervanger soms goede din gen deed. De halfs waren goed en ook het backstel speelde een soliede partij, de kee per liep soms wat gevaarlijk uit, maar was overigens zeker van zijn zaak. In 't begin H. M. S. speelde toen met 9 man 'n beet je terrein verkennen met wederzijdsche aanvallen, waar de verdedigingen wel raad mee weten. Van Kleef schept al gauw verwarring met zijn mooie voorzeten. 'n Zekere kans gaat verloren wanneer de scheidsrechter o. i. ten onrechte blaast voor buitenspel. Aan den anderen kant schiet de linksbuiten bij onvoldoende weg werken rakelings naast. Na 20 min. begint V. E. P .druk uit te oefenen op het H. M. S.-doel. Van Kleef en Fortuin scheppen ge vaarlijke situaties. Scholten geeft een paar verre kogels, waar de keeper moeite ge noeg mee heeft. Bij een snelle V. E. P.- aanval onderbreekt de scheidsrechter voor vermeend buitenspel. Hij herstelt de fout door 'n opgooi even buiten het strafschop gebied. Van Kleef plaats naar Smits die makkelijk kan scoren. Even later schiet Bennink een voorzet van Scholten rake lings over. H. M. S. antwoordt met snelle uitvallen. Als zij 'n corner met moeite heb ben afgeslagen trekt de rechtsbuiten er tus- schenuit en schiet tegen de paal. Een vol gende voorzet wordt door van Leeuwen jr. tegen een H. M. S.'er opgeschoten, waar door de bal hoog in het net verdwijnt 11. 't Laatste kwartier verslapt V. E. P., maar H. M. S. trekt hiervan geen profijt. De tweede helft begint met eenige Utrechtsche attaques, waarbij op den keeper moet worden teruggespeeld. Aan den anderen kant is Fortuin met z'n schoten niet geluk kig. Van Leeuwen Sr. schept en redt een paar benauwde situaties. Dan is V. E. P. bijna voortdurend aan het woord. Eenige aanvallen worden met een te zacht schot besloten. Fortuin doelpunt uit een voorzet, maar het was buitenspel. H. M. S. wordt ingesloten. Fortuin schiet eenige voorzet ten rakelings over, Scholten zendt een ver schot in, Bennink kopt 'n voorzet prachtig in, 't helpt allemaal niets. Fortuin brengt nog een mooie kans om zeep en 't einde komt met een gelijke stand 11, waar een overwinning volkomen verdiend was. DE D.H.V.B.-WEDSTRIJDEN. Het weer is gisteren niet tegengevallen, de regen bleef tot den avond bewaard en overal is gevoetbald. D.O.S. I begon de competitie met een ge lijk spel tegen R.O.D.A. Of 't goed of slecht geweest is zal het verdere verloop der competitie moeten uitwijzen. De wedstrijd te Noord wij kerhout tus schen V.V.S.B. en S.M.C. eindigde in een 32 zege der thuisclub. In de res. 2e klasse D. begonnen de thuisclubs slecht. Zoowel de S.J.C.- als de Leiden-reserven verloren, respectieve lijk met 52 van Santpoort III en met 3—1 van T.Y.B.B. II. Van de 3e klasse D. wonnen D.O.S. II en Foreholte I en zij scoorden elk vijf doel punten, maar R.W.D. nam er tien voor haar rekening tegen Adolf Kolping. S.J.C. III maakte het nog een beetje slechter dan het tweede. Met een 70 ne derlaag kwamen de Noordwijkers uit het Noorden terug. Dat moet 'n volgende keer beter. De Teylingen-reserven begonnen uitste kend door een 72 zege op de reserven van B.S.M. Voor de 4e klasse C. streden de clubs met wisselend succes. Van Nispen en Kol ping Boys deelden de punten, V.V.L. II won in eigen home van O.D.I. met 53 en S.N.A. II ondervond de kracht van K.R.V. II, welke club met een 81 over winning naar Katwijk terugging. Teylingen II deed het nog beter dan de reserven. Dit elftal won met niet minder dan 110, zoodat de totaalscore der drie elftallen is 212. Een prachtig begin van de competitie. In de res. 4e klasse M. was het succes voor de thuisclubs. Zoowel K.R.V. III als D.O.S. III wonnen thuis. K.R.V. boekte al- zoo op den eersten competitiedag twee overwinningen tegen één nederlaag, ter wijl D.O.S. 5 van de 6 te behalen punten in de wacht sleepte. De Adolf Kolping-reserven deden het beter dan de ouderen en versloegen S.M.C. met 71. De uitslagen. Afdeeling Centrum. Ie klasse C: D.O.S. I—R.O.D.A. I 3—3; 2e klasse D: V.V.S.B. I—S.M.C. I 3—2. Res. 2e klasse D: S.J.C. nSantpoort III 2—5; Leiden II—T.Y.B.B. II 1—3. 3e klasse D: A.S.C. ID.O.S. II 15; K.R.V. I—Foreholte I 2—5; R.W.D. I— Adolf Kolping I 10—3. Res. 3e klasse H: Santpoort IVS.J.C. III 7—0; Teylingen II—B.S.M. II 7—2. 4e klasse C: Van Nispen IIKolp. Boys I 1—1V.V.L. II—O.D.I. I 5—3; S.N.A. II —K.R.V. II 1—8. Res. 4e klasse L: Teylingen IIIVoge lenzang m 110. Res. 4e klasse M: K.R.V. ni—O.D.I. 4—2; D.O.S. III—Foreholte II 7—1; Ad. Kolping II—S.M.C. III 7—1. Afdeeling Zuid. 2e klasse G: Unio I—V.E.P. II 6—2. 3e klasse G: V.E.P. IllAlph. Boys II 2—4. Res. 3e klasse L: L. en Sn. IIIBI Zwart II 2—3. Res. 4e klasse P: BI. Zwart IVV.V.P. III 5—2. Juniorencompetitie: BI. Zwart AWil helmus A 11; P.F.C. IVBI. Zwart III uitgesteld. Vriendschappelijk: Leiden IIIR.W.D. II 3—2; Leiden Jun.—V.V.L. Jun. 2—5. Foreholte I Jun.Lisse I Jun. 00; Fore holte II Jun.—K.R.V. I Jun. 1—1; S.J.C.- comb.Kolp. Boys II 70; S.M.C. II Jun. Kolp. Boys Jun. 12; O.D.I. Ill en IV V.V.R. III 0—6. D. O. S.—R. O. D. A. 3—3. Het begin is wat zenuwachtig, waardoor het spel wat al te stevig wordt, wat de scheidsrechter echter spoedig weet te ver anderen. Intusschen zijn beide doelen beurtelings in gevaar, doch de beide kee pers doen voor elkaar niet onder, en ont vangen menig applaus. D. O. S. heeft het eerst succes als bij een goed genomen cor ner, de bal door den midhalf in het net wordt gejaagd (10). Hierdoor krijgt D. O. S. weer moed en aanval op aanval volgt van Hameren lost een kogel tegen de bo venlat en Bosman knalt tweemaal rake lings naast, wat van Es herhaalt. Toch weet L. van Es 20 te maken. Wat Roda even later beantwoordt met een tegenpunt (21) Hiermee komt de rust. Na de rust wordt weer flink aangepakt en vliegensvlug gaat de bal van doel tot doel. Na een kwartier spelen heeft Bosman succes, met een hard schot (31). Een halve minuut later ligt de bal echter achter de Koning (32). Ro da geeft zich nog niet gewonnen, en haar aanvallen zijn gevaarlijk, even weifelt de D. O. S.-achterhoede en uit een geweldige doelworsteling rolt de gelijkmaker in het net. Er is dan nog 16 minuten te spelen doch hoe D. O. S. ook werkt de winnende goal blijft uit, zoodat D. O. S. den eersten lste klasse-wedstrijd gelijk speelde; iets wat met eer. 31 voorsprong niet noodig was geweest. R. K. S. V. V.V.L. De eerste competitiedag voor de reser ven is om. Gisteren werd zij ingezet met de wedstrijd V.V.L. IIO.D.I. I. Precies half drie trapt O.D.I. af en gaat het ter rein verkennen, maar vindt allen op hun post. V.V.L. begint los te komen en het is de linksbinnen, die zijn club de leiding geeft. V.V.L. blijft er goed opzitten en weten hun voorsprong te vergrooten. O.D.I. laat zich niet onbetuigd, maar doel punten gaat zoo makkelijk niet. V.V.L. echter ziet kans om bij een schermutse ling voor het O.D.I.-doel no. 3 in het net te plaatsen. Even voor rust maakt O.D.I. door talmen der achterspelers, een ver diend tegenpunt. Na de rust hetzelfde spel maar dan is O.D.I. in de meerderheid, wat zij door een tweede goal uitdrukt. Bij de V.V.L.-re- serven wil het niet vlotten, het heele ver band is hopeloos zoek. Bij het V.V.L.-doel krijgt een speler den bal tegen de hand. Penalty! We denken aan de gelijkmaker, maar de bal wordt hoog over geschoten. Dit geeft weer moed en de V.V.L. rechts buiten smaakt het genoegen er in zijn een tje 42 van te maken. Even later lost de linksbinnen een schot, wat eveneens doel treft. Nog eenige minuten zijn te spelen. O.D.I. zet de tanden nog eens op elkaar en waarlijk een minuut voor het einde ma ken zij er 53 van, zoodat V.V.L. 2 haar eerste competitiewedstrijd gewonnen heeft. De eerste punten zijn binnen, zorgt ook voor de meesten. De leiding was in goede handen bij den heer Hoogduin, terwijl O.D.I. zich als sportieve tegenstanders deed kennen. R. K. Athliek en Sportvereeniging „Rood-Wit". Het eerste elftal heeft de competitie goed ingezet met een 103 zege op Adolf Kol ping I. Ondanks onvolledigheid is er een partij voetbal gespeeld, waartegen de hard zwoegende tegenstanders het niet konden bolwerken. Toch was het Adolf Kolping, dat na tien minuten de leiding nam. Toen kwam R. W. D. er in en geleidelijk werd de stand tot 103 opgevoerd. Ruststand 61 A. K. toonde zich een sportieve tegenstan der terwijl de scheidsrechter tot beider ge noegen leidde. R. K. S. V. „K. R. V.* K. R. V. I kon het tegen Foreholte I niet bolwerken en verloor thuis met 52. Als K. R. V. I een volgende maal hetzelfde spel geeft, kan er echter wel gewonnen wor den. R. K. Sportvercen. „Foreholte". Foreholte I moest in Katwijk tegen K. R. V. I in de 3e klasse haar eerste compe titie-wedstrijd spelen. Dat voor Foreholte I een indeeling is aangevraagd voor de 2e klasse D is de meening van Bestuur en le den, maar dat slechts 4 spelers van het eer ste elftal in Katwijk aanwezig waren is niet de gewenschte weg. Niettemin wonnen deze vier geholpen door zeven tweede en tailers met 52 van R. R. V. I. Misschien is dit al een bewijs voor den D. H. V. B. om Foreholte in te deelen in de 2de klasse D. Mededeelingen: Den leden en do nateurs wordt bekend gemaakt dat de jaarvergadering niet a.s. Dinsdag, doch a.s. Woensdagavond plaats vindt. Hedenavond Elftalcommissie vergadering bij Nic. Be- melman 7.30 uur. E.S.T.O. Bodegraven. Gisteren hebben de leden van Esto's af deeling voetbal op hun beurt volop van hun gekozen sport kunnen genieten, en ook werkelijk genoten, gezien de goede op komst der leden en het schoone weer, wat zeker niet weinig daartoe heeft medege werkt. Te 1 uur speelde Esto A tegen Donk B uit Gouda, en geen van beide ploegen heeft dezen keer ook maar één doelpunt weten te boeken. Te half drie stond de wedstrijd Esto ITrekvogels I uit Boskoop vermeld, en aangezien, na gewacht te hebben tot kwart voor drie uur, geen scheidsrechter, aangewezen moetende zyn door den Bond, kwam opdagen, besloot men toch een aanvang te maken met den wed strijd onder leiding van den heer C. van Dijk. Te kwart voor 3 uur trapten de gas ten af, met noch zon noch wind vóór of tegen, waarna al heel spoedig de bal door onze jongens werd overgenomen en na on geveer 7 minuten spelen door een flink schot van den midvoor, van Liempt, de stand op 10 gebracht werd. De Boskoop- sche achterhoede kreeg handen vol werk, en weerde zich zoo dapper mogelijk, het geen niettemin niet kon verhinderen, dat v. Liempt hetzelfde spel nog tweemaal her haalde en den stand op 30 bracht. Nadat de bal het veld weer was ingeschoten, dryft de midhalf de bal voor, geeft over aan den linksbuiten welke prachtig voor zet, en met een onhoudbaar schot wordt de stand door den linksbinnen v. d. Poll op 40 gebracht. Niettegenstaande de groote achterstand in zoo'n korten tijd, waaruit wel Wijkt dat het spel in 't ge heel niet gelijk op gaat, zitten de Boskoo- pers er geducht op, maar keeper v. Vliet is goed op dreef, en geeft geen schijn van kans. Nog voor de rust worden er even 3 doelpunten bijgezet en komt de rust met 70 voor Esto. Boskoop tracht den achterstand te ver kleinen, hetgeen gedeeltelijk gelukt. In een feilen aanval wordt gespeeld naar den linksbuiten, deze zet voor, en men geeft keeper v. Vliet voor de eerste en laatste maal het nakijken (71). Dat viel tegen en het was alsof men wraak wilde nemen, e.i Esto's voorhoede zette z'n beste beentje voor, hetgeen beloond werd met nog 3 mooie doelpunten, zoodat het einde kwam met een 101 overwinning voor Esto. Scheidsrechter v. Dijk leidde uitstekend. Esto Jun.Donk B. 00; Trekvogels A Esto A 16; Trekvogels IIEsto II 21. R. K. S. V. „Kolpings Boys." Na een voorspoedige fietstocht van ander half uur kwam men in De Zilk aan om aldaar den eersten competitiewedstrijd te gen totaal onbekende tegenstanders te spelen. Ofschoon Van Nispen een sterke ploeg heeft, zijn onze boys voor de rust toch het meest in den aanval. Doelpalen voorkomen echter doorboring van het v. Nispen-doel, terwijl deze verdediging voor de rust van geen wijken weet. Ruststand 00. Na de rust weer hetzelfde spel met de Boys iets in de meerderheid, welke einde lijk tot uiting komt in een doelpunt van onzen rechtsbinnen; tot vlak voor het einde werd de voorsprong behouden, totdat van Nispen met een onhoudbaar schot de par tijen op gelijken voet brengt, waarmede het einde kwam. Nog een beetje meer samenspel en de Boys kunnen met zelfvertrouwen de ver dere competitiewedstrijden tegemoetzien. De reserves moesten mede door onvolle digheid in Noordwijk tegen een S. J. C.- comb. met 07 het onderspit delven, ter wijl onze junioren prachtwerk verrichtten door de geroutineerde S. M. C. Junioren met 21 te slaan. KON. NEDERL. VOETBALBOND. HOOGE SCORES. In Afd. I hield Feijenoord zich tegen over Z.F.C. uitstekend, al werd dan met slechts 21 gewonnen. Ajax daarente gen, welke club het oogenschijnlijk ge makkelijker had, verloor van Sparta.... Dat zijn de verrassingen van den voetbal! In een spannenden wedstrijd deelden Haarlem en H.F.C. de punten, doch v. d. Meulen, die 'n prachtige partij keepte, geraakte daarbij aan een arm verwond, zoodat hij het veld moest verlaten. In Afd. II al eveneens verrasingen. D.H.C., vorige week zoo schitterend be gonnen, werd nu door Excelsior met 50 ingemaakt. De andere Rotterdamsche club, Xerxes, verloor opnieuw, nu met 32 van K.F.C. In de 2e klasse A boekte Alphen een overwinning op V.I.O.S. Verder wonnen hier R.F.C., H.V.V., Quick en S.V.V. Van de Leidsche clubs in de 3e klasse A won U.V.S. met 4—0, doch A.S.C. ver loor opnieuw, nu met 32 van Alphia, nadat deze club tot kort voor het einde met 21 achterstond. L.F.C. speelde in de 3e klasse B gelijk met Naaldwijk (11), maar Lugdunum won met 20 van Concordia. Hoek van Holland en B.M.T. herstelden zich en boekten groote overwinningen. In het Oosten maakte Go Ahead de hoogste score. Het werd 81 tegen Hen gelo. Ook Heracles en Enschede beten flink van zich af. In het Zuiden stelde P.S.V. opnieuw te leur. Longa bleef haar met 42 de baas. Ook Eindhoven verloor nu en kwam met een 31 nederlaag uit Zuid-Limburg te-

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 5