ALPHEN's NIEUWE BURGEMEESTER MAANDAG 25 SEPTEMBER 1933 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 3 POLITIEK VIA RADIODISTRIBUTIE. Door den Minister van Binnenlandsche Zaken is aan de radiocentrales medege deeld, dat het doorgeven van politieke radioredevoeringen via het distributienet niet is geoorloofd. CONTINGENTEERING VAN PAARDEN. De Rijkslandbouwconsulent te Berlijn deelt mede, dat de Duitsche regeering be sloten heeft den invoer van koudbloed paarden te contingenteeren. Deze contin- genteering zal 1 October a.s. in werking treden. Het contingent bedraagt voor de periode van 1 Oct. 193330 Sept. 1934 70% van den invoer in de periode 1 Juli 193230 Juni 1933. Voor Nederland betee- kent dit een aantal van 1879 stuks. BIOSCOPEN. Casino: Afgekeurd. Luxor: Volwassenen. Trianon: Volwassenen. .J#' UIT DE OMGEVING WARMOND. Kiesvereeniging. Morgenavond half negen is er wederom een vergadering van de R. K. Kiesvereeniging „Kiesrecht en Kiesplicht". Op deze vergadering zal de R. K. Raadsfractie in de gelegenheid zijn, om haar meening te zeggen betreffende de in de vorige vergadering gehouden bespre kingen, welke ten doel hadden, middelen aan te wijzen ter bestrijding van de open bare onzedelijkheid. Alle leden der R. K. Kiesvereeniging zullen thiervoor belangstelling hebben. Natuurlijk onze actie gaat niet tegen het gezag en de burgerlijke gezagsdragers. Integendeel, wij willen ons gaarne ach ter hen plaatsen in den strijd tegen de openbare onzedelijkheid, tegen ergernis wekkende toestanden in onze gemeente. En wij willen aan de Overheid gaarne de zekerheid geven dat zij bij verordeningen en de doorvoering ervan, bij streng poli- tie-optreden, enz., waar noodig, kan reke nen op de medewerking der Katholieke bevolking, die er om vraagt en er op aan dringt. Wij hebben het recht, om in de Kies vereeniging onze meening te zeggen, te trachten invloed uit te oefenen op de be stuursdaden der overheid. En, dat recht uit te oefenen, kan een plicht zijn! Wij weten wel, dat niet alles, wat slecht is, wat strijdt met de zedenwet, met den eerbied voor de menschelijke waardigheid, door verordeningen of politie-maatrege- len uit het openbare leven zal kunnen worden geweerd. Maar wij weten toch ook, dat er toch wel door deze middelen wat en misschien zelfs veel bereikt, of liever gezegd: belet kan worden. Dat alle katholieken in eensgezindheid, met de oprechte bedoeling, te streven naar het waarachtig belang onzer gemeente, in deze mogen samenwerken. Zeer vele weldenkende niet-katholieken die niet voor en boven en ten koste van alles den Mammon willen dienen zullen ongetwijfeld met onze actie daadwerkelijk sympathiseeren. (Niet van onzen gewonen correspon dent). UIT DE RIJNSTREEK BODEGRAVEN. Kapelaans-benoeming. De weleerw. heer J .H. Kessel, sedert 1927 kapelaan alhier, is door Mgr. den Bisschop benoemd tot kapelaan te Den Haag (H. Joseph). In zijn plaats is benoemd tot kapelaan alhier de weleerw. heer J. J. Suyker, kapelaan te Zaandam. Kapelaan Suyker werd geboren in 1906, priester gewijd in 1931. Vrouwenbond. Zondag was er in het Parochiehuis tentoonstelling van Missie- goeren, die door de meisjes van de Missie- naaivereeniging vervaardigd waren, zoo als Priestergewaden, gewone kleeren en fraaie handwerken, die dan aan verschil lende missies worden geschonken. Tevens kon men lootjes koopen, ten bate der mis- mie, waar men 1 sprei en twee taarten mee winnen kon. 's Avonds om 8 uur was er een filmavond. Mej. de Koning, presi dente van d enR. K. Vrouwenbond opende den avond met den Chr. groet en heette alle aanwezigen een hartelijk welkom. Spreekster moedigde in 't kort de meisjes aan om veel voor de missie te blijven wer ken vooral in de komende winteravonden eens 'n handwerkje voor dat doel te .ma ken. Ook vroeg ze nog even de aandacht voor het zoo belangrijke jeugdwerk van de Graal. Spr. zei, dat nog zoo veel meis jes geen lid van die vereeniging waren en spoorde ze aan, om dan tenminste eens 'n paar keer te gaan luisteren wat toch feite lijk de Graal is en wat ze wil. Vervolgens begon onze zeereerw. heer Pastoor Lühn met de film van Lourdes, wat bij alle aanwezigen zeer in den smaak viel. Onderwijl legde zijneerw. 't een en ander uit, van wat op de film voorkwam en dat kwam goed tot z'n recht, daar Pas toor er zelf reeds tweemaal geweest is. Vervolgens, na afloop van de film, wer den de sprei en de taarten verloot. De sprei werd gewonnen door J. v. d. Heuvel en de taarten door de Jorigeh. v. Velzen en Mej. Kromwijk. Hierna gingen allen voldaan huiswaarts. INSTALLATIE VAN DEN WELED. ACHTB. HEER P. A. COLIJN Hedenmidag heeft de plechtige installa tie plaats gehad van den heer P. A. Colijn als burgemeester dezer gemeente. Tegen 1 uur reden een dertigtal met bloemen versierde auto's, waarin een aan tal vooraanstaande personen uit de ge meente had plaats genomen, naar de grens der gemeente. Onder deze autoriteiten wa ren o.a. de Deken van Alphen aan den Rijn. Op de grens der gemeente aan den Groeneweg werd de nieuwe Burgemeester opgewacht, Z. Edelachb. arriveerde in ge zelschap van eenige familieleden, onder wie mevr. H. Colijn, de echtgenoote van den Minister-President. Na een korte begroeting reed de stoet naar het Raadhuis. Uit bijna alle kringen wapperde de vaderlandsche driekleur, ter wijl voor het Raoadhuis een versiering van groen was aangebracht. Om half 3 arriveerde de stoet aan het Raadhuis, waarna het gezelschap zich naar de Raadszaal begaf, welke met tal van mooie bloemstukken, palmen en groen kwistig was versierd. Toen de burgemeester en alle genoodig- den gezeten waren, had de plechtigheid der installatie plaats. TOESPRAAK WETH. HERNGREEN. Wethouder Herngreen sprak den nieuwen Burgemeester als volgt toe: Wanneer ik in deze vergadering van den Raad, waarin u haar presidium van mij zult overnemen, u het welkom toeroep als burgemeester dezer gemeente, is dat niet slechts omdat nu eenmaal het gebruik en de goede toon dat vorderen. Ik stel er prijs op, u te verzekeren, dat ik dat ook doe met genoegen en dankbaar voor uw benoeming, omdat ik meen dat er reden is voor het vertrouwen, dat onze gemeente in u vinden zal een burgemeester, die haar belangen op het best zal voor staan. In de tien voorafgaande jaren hebben wij niet ver van elkaar geleefd. Het is be kend, dat u bestuurskwaliteiten bezit, zoo dat de bestuursleiding bij u veilig zal zijn. De wethouder schetste vervolgens de toe stand der gemeente Alphen, voor welke ge meente de tijdsomstandigheden bizonder zwaar zijn. De middelen zijn terugloopend, terwijl de werkloosheid zorgwekkend is. Zuinigheid en soberheid zullen moeten worden betracht. Spr. wenschte tenslotte den nieuwen bur gemeester toe, dat spoedig beter dagen zul len aanbreken. Spr. is overtuigd, dat de burgemeester er naar zal streven met wijs heid, voorzichtigheid en moed deze ge meente te besturen. Doe God zelf besloot spr. uw ern stig pogen daartoe gelukken. Wethouder Herngreen bekleedde daarna den heer Colijn met de voorzitters-keten. De Burgemeester nam hierop het woord en sprak de volgende rede uit: REDE VAN BURGEMEESTER COLIJN. Gereed staande het ambt van burge meester dezer gemeente te aanvaarden, zij het mij vergund mijn eerbiedigen dank te brengen aan H. M. onze geëerbiedigde Koningin, wie het behaagde mij tot bur gemeester van Alphen aan den Rijn te be noemen, alsmede aan Zijne Excellentie den Minister van Binnenlandsche Zaken en Zijne Excellentie den Minister van Staat, Commissaris der Koningin in deze provincie, voor de medewerking, welke zij terzake van deze benoeming hebben wil len verleenen. Ook U, hooggeachte heer Herngreen, loco-burgemeester, betuig ik mijn oprech ten dank voor de vriendelijke woorden, waarmede gij mij bij den Raad en tevens bij Alphens burgerij hebt willen inlei den, woorden welke mij zoo bijzonder troffen, omdat ik er zood uidelijk in be luisterde dat hij en uw collega wethouder mij hier met vertrouwen aan den arbeid ziet gaan en dat dit vertrouwen ook ge vonden wordt bij velen der ingezetenen. Anderzijds deden uw woorden bij mij de vraag opkomen of ik ook maar bij be nadering zal kunnen voldoen aan de ver wachtingen welke uitgesproken of ver holen, ten opzichte van mijn persoon door u en anderen worden gekoesterd en of de maatstaf, welke gij bij het afmeten uwer waardeering mij hebt aangelegd wel van geijkte afmeting is. Toch wil ik gaarne zeggen, dat zulk een ontvangst, zoo zonder eenige gere serveerdheid uwerzijds, mij het komen in Alphen gemakkelijker maakt dan ik het mij had voorgesteld, want de postie van een pas optredenden burgemeester is ze ker niet in elk opzicht benijdenswaard. Evenals de Raad, vooral in dezen tijd, zich herhaaldelijk geplaatst ziet voor het conflict tusschen het onbeperkt willen en het zeer beperkt kunnen, heeft ook de bur gemeester en speciaal een nieuwe burge meester, ieder uur van den dag rekening te houden met de zeer eng begrensde mo gelijkheden welke het heden biedt, waarbij de aanvankelijke onbekendheid met wat in de gemeente leeft en historisch is gegroeid, tot dubbele voorzichtigheid maant, terwijl in mijn geval de moeilijk heden nog toenemen doordat ik heb op te volgen dr. Lovink, een man van zoo veel zijdige bewaamheid. Culmineeren doen de moeilijkheden echter in de bange zorgen waarmede schier elk gemeentebestuur dag aan dag te kampen heeft en welke dikwijls van zóó ernstigen aard zijn, dat zij voor de fi- nancieele en daarmede tegelijkertijd voor de feitelijke zelfstandigheid eener ge meente een voortdurend en zeer nabij ge vaar opleveren. Dat ook Alphen tot zulke gemeenten moet worden gerekend, had ik reeds ver moed en uw woorden hebben dat vermoe den bevestigd en wij weten dus nu dat de eerstvolgende jaren voor deze gemeente tot de zeer moeilijke zullen behooren.. Voorzoo ver nu een burgemeester bij machte is, iets tot verlichting der zorgen, tot het overwinnen der moeilijkheden, tot gezond houden der financiën bij te dragen, geef ik zonder voorbehoud de verzekering mij met mijn volle arbeidskracht en mijn geheelen persoon aan die taak te zullen geven, waarbij ik denk aan de woorden van Vondel, gebeiteld in den gevel van een onzer oude stadhuizen, woorden die stellig beteekenis hebben ook buiten den kring van door het volk gekozenen: Indien 't gemeen U roept Besorght het als Uw eigen. f# Als ik zooeven de ristrictie maakte „voorzoover", bedoelde ik daarmede uit te spreken dat de invloed, welke een burge meester op den gang van-zaken kan uit oefenen weliswaar niet geheel los staat van zijn arbeid en de door hem gegeven leiding, marar voor het overgroote deel toch afhankelijk is van de medewerking, welke hij van Raa.d en van de wethouders ondervindt, waarom ik dan ook reeds in dit eerste oogenblik op die medewerking, waaraan ik gaarne de beteekenis hecht van samenwerking, een ernstig beroep doe. Zulk een reëele saamwerking sluit het geven en het aanvaarden van leiding niet uit doch veel meer in en de feiten zijn er om te bewijzen, dat naarmate de lei ding welke er van het College van Bur gemeester en Wethouders uitgaat, sterker is, de Raad, instede van aan invloed in te boeten, dien invloed in werkelijkheid ziet vergrooten, indien beide partijen zich maar weten te stellen op den bodem der werkelijkheid. Een zoodanig verstaan van onze ge meenschappelijke taak opent wellicht de mogelijkheid het scheepke van ons ge meentelijk bestuur, zij- het met gescheur de zeilen, door de branding heen in veilige haven te sturen, zonder dat anderen, min der bevoegden, bedekt of openlijk, de taak uit onze handen overnemen. Dit moeilijke werk vraagt nuchteren zin, vastberadenheid en veel stuursmans- kunst, vraagt ook een klare visie zoowel op de dingen om ons heen als op den ver ren nu nog zoo zwarten einder. Het is w a a r s c hij n 1 ij k, dat wij op dien tocht véél overtolligs zullen moeten afleggen en dat wij veel van onze lang gekoesterde wenschen als damp zien ver gaan, terwijl de mogelijkheid zelfs niet is uitgesloten dat, ook van wat reeds werd bereikt en voor ons werd een kost baar bezit, een kleiner of een grooter deel zal moeten worden over boord ge zet, indien het behoud er van ons zou ver hinderen de haven binnen te loopen. Of zulks nu ook in Alphen, in verre of nabije toekomst werkelijkheid zal worden, hierop vermag ok het "antwoord niet te geven, daarvoor ontbreekt mij de kennis der plaatselijke toestanden. Mijn verzoek is dan oplc aan U heeren wethouders, mij met uw rijke ervaring en uw uitgebreide kennis van de gemeente lijke vraagstukken, wel te willen terzijde staan, opdat ik zoo spoedig mogelijk mijn tekort moge zien aangevuld. Wat de arbeid van ons College betreft, wil die werkelijk vruchten afwerpen, is echter kennis van zaken alléén, niet vol doende, er moet óók zijn de noodige één stemmigheid omtrent de wijze waarop de vraagstukken moeten worden opgelost, en als die eenstemmigheid in bepaalde geval len ontbreekt, moet er juist zóó lang naar worden gezocht, tot ze gevonden is. Ik deed een beroep op de medewerking en voorlichting van Raad en College, maar richt mij met eenzelfde verzoek tot U hoog geachte heer Salverda, secretaris dezer ge meente. Indien God wil, zullen wij dage lijks en in veel hebben saam te werken en het zal mij telkens weer een voorrecht zijn dit te mogen doen omdat Uw zeer gede gen kennis en uw persoonlijke welwillend heid mij niet, onbekend zijn. Een gelijk beroep doe ik op allen die in gemeentedienst, in welke functie dan ook, werkzaam zijn en ik houd mij van hun trouwe plichtsbetrachting bij voorbaat ver zekerd. Het is bijna een gewoonte geworden, dat een Burgemeester bij zijn installatie verklaart „boven de partijen" te willen staan. Indien men ook van mij zulk een ver klaring verlangt heb ik er geen bezwaar tegen ze te geven, maar ik acht ze vol maakt overbodig, omdat een zuiver en on partijdig aanvoelen van de geestelijke en maatschappelijke stroomingen en een vol maakt onpartijdige behartiging der belan gen van de onderscheiden bevolkingsgroe pen, toch met recht verwacht mag worden van een Burgemeester, wiens ambt het meebrengt te letten op wat onder ons, als kinderen van eenzelfde volk nog aan een heid gevonden wordt, maar overbodig acht ik bedoelde verklaring ook, omdat een andere houding dan die der onpartij digheid, zich naar mijn gevoelen niet laat verstaan met het door mij beleden staat kundig beginsel. Het gebeurt ook wel, dat bij een derge lijke betuiging van onpartijdigheid, het voorbehoud gemaakt wordt „met behoud van eigen overtuiging". Ook deze reserve durf ik achterwege laten, omdat het niet hebben van of niet uitkomen voor een eigen, diep in de ziel gewortelde over tuiging, voor een drager van het Gezag, dat ik met Gods hulp en overeenkomstig Zijn ordinantiën, ook in deze moeilijke tij den onder u hoop te handhaven, waar schijnlijk wel allerwege. maar zeker in uw midden, het omgekeerde van een aanbe veling zou zijn. Zoo staan wij dan aan het begin onzer gemeenschappelijke arbeid met zijn zorgen en zijn eischen. Niettegenstaande al de moeilijkheden en hoewel gevoelende de zwaarte mijner taak, is er niettemin vreugde in mijn hart, tot den arbeid in deze gemeente geroepen te zijn, al wordt die vreugde eenigermate ge temperd doordat ik mijn werkkring in een andere gemeente, welke mij zoo na aan het hart ligt, heb moeten loslaten. Maar ook in deze mij nieuwe omgeving hoop ik steeds in dankbare herinnering te houden die tienjarige ambtsperiode in Boskoop, waarin ik zoo volkomen en zoo langdurig het volle vertrouwen van Raad en bevolking heb mogen genieten. Als ik gezwegen heb over wat naar mijne meening ons in den komenden tijd allereerst of allermeest te wachten staat, ligt de oorzaak van dit zwijgen zoowel in het niet bekend zijn met de vraagstukken welke hier aan de orde zijn, als wel in het feit, dat een ieder die geroepen is een gemeente mede te besturen, in den laat- sten tijd wel eenige bescheidenheid ge leerd heeft en weet wat het zeggen wil te leven bij den dag. Dit laatste beteekent echter allerminst dat wij zouden zijn als een schip zonder roer en evenmin, dat wij niet een vasten koers zouden hebben te volgen, maar dat wij ons eiken dag hebben te vergewissen of, wat gister nog gold en gelden mocht als te zijn de juiste richting, heden in verband met nieuw opgekomen gevaren geen wijziging behoort te ondergaan. Het beteekent echter ook nog iets an ders, iets méér, n.l. overgave, en dan weer niet aan de wisselende kansen van het lot, maar aan Hem die ook in onzen zoo heftig bewogen tijd het Regiment voert en bij al het wisselende en vergankelijke de eeuwig onveranderlijke blijft en die over deze zoo ontredderde en geslagen wereld, op Zijn tijd, weer het licht van een beteren dag kan doen opgaan. In vertrouwen op dien God, die beloofd heeft te zullen vermenigvuldigen de sterk te vmi hem die geen krachten heeft, aan vaard ik het ambt van Burgemeester van Alphen aan den Rijn. ALPHEN AAN DEN RIJN. Aanbesteding. Door B. en W. werd Zaterdagmorgen in het secretariegebouw in het openbaar aanbesteed het uitvoeren van verschillende bestratings- en verstra- tingswerken en hetgeen met een en ander in verband staat (o.a. het leveren van 150.000 straatklinkers en 13.000 M. straat werk). De inschrijvingen waren als volgt: W. A. de Waard 11.736.—; L. Wandel perc. I 9250.perc. II f 1515,P. C. Langeveld 10.798.—: J. G. Baars 9671.— F. Duynhouwer 10.290.P. Groenewoud en N. Bijl 12.570; A. v. Dijk 12.600. Gebrs. J. A. en E. G. Brandt 9992. N.V. Aannemersbedrijf v.h. Bochoven 10.963.—; W. Luijmers en P. Bal 10.690; Fa. Joh. Dienaar Zn. 11.869.W. v. d. Helm 10.875.—; Fa. Goris 11.280.—; Joh. de Rooij 11.380.Gesman Zoete- meijer 9980.Adr. Schols 9471. N.V. v.h. Jac. v. Gendt 11.859.—; Don kers Zn. Leiden 8790.Huberts Zn. 11.740.—; C. Streefkerk 12.995.—; W. Vlieger 11.195.70; A. Veldt 10.830.—. De gunning werd aangehouden. KERKNIEUWS BENOEMINGEN IN HET BISDOM HAARLEM. Z. H. Exc. de Bisschop van Haarlem heeft benoemd tot Kapelaan te Amsterdam (O. L. Vr. Onbevl. Ontv.) den weleerw. heer H. J. Bangert; te Leiden (H. Petrus) den weleerw. heer G. H. E. Mudde; te 's-Gra- venhage (H. Joseph) den weleerw. heer J. H. van Kessel; te Bodegraven den weleerw. heer J. J. Suyker, die kapelaan was te Zaandam; te Rotterdam (H. Laur.) den weleerw. heer H. W. Haselaar; en te Haarlem (O. L. Vr. v. d. Allerh. Roz.) den weleerw. heer G. J. W. van Dijk, die kape laan was te Rotterdam (H. Lauren)ius). LAATSTE BERICHTEN HET PROCES TE LEIPZIG. Het verhoor der Bulgaarsche beklaagden. LEIIPZIG, 25 September. (V. D.) Aan het slot vcan haar verhoor verklaart get. Dimitroff nog, dat Tauef in het begin van Februari 1933 uit Moskou vertrok met be stemming Bulgarije. Het hof gaat thans over tot het verhoor van den derden Bulgaarschen beklaagde Tanef. Hij is in 1897 als zoon van een arbeider te Gevgelj geboren en woonde te Berlijn op het moment van zijn arrestatie aan den Hohenzollerndamm. Hij ontkent, dat hij gelijktijdig twee woningen had. Van beroep is hij schoenmaker. Sedert 1919 is hij lid van de communistische partij. In Bulgarije is hij twee maal tot gevangenis straffen van elk 12 jaar veroordeeld. Toen hij van de eerste straf 8 maanden had uitgezeten, werd hij door het afkon digen van een amnestie in vrijheid ge steld. Op vragen van den president ver klaarde Tanef verder, dat hij in October 1926 in Moskou was aangekomen. In 1926 en 1927 heeft hij er als schoenmaker ge werkt. Van 1928 tot Sept. 1931 werd hij er politiek geschoold. Met de Russische en communistische party had hij geen con tact. In 1929 kreeg hij amnestie en in Oc tober 1931 ging hij via Polen naar Tsjecho- Slowakije. Er wordt een pauze van 20 min. gehou den, waarna het verhoor van Tanef wordt voortgezet GROOTE BRAND TE HELMOND. Modezaak afgebrand. Hedennacht is brand uitgebroken in dé modezaak van de firma Sporenberg in de Veestraat te Helmond, toebehoorende aan den heer Letorjjs. De brand, die in den winkel was ontstaan, breidde zich spoedig over de andere verdiepingen uit, zoodat de bewoners, die reeds te rusten waren gegaan, weldra het gevaar opmerkten. Toch konden zij langs de winkelruimte al niet meer ontkomen en moesten zij langs de achterzijde, over de binnen plaats een goed heenkomen zoeken. En kele prfachtige Barsois die daar in hokken zaten, werden bevrijd en gered.. Daar het telefoonkantoor niet te bereiken was, moest meen op het politiebureau de brand weer waarschuwen. Intusschen brandde het pand echter totaal uit, waarbij ook nog een groote waarde aan antiquiteiten ver loren ging. De schade wordt geschat op 35.000 a 45.000 en wordt door verzeke ring gedekt. GROOTE FABRIEKSBRAND TE VVORMER. Tot den grond afgebrand. Hedenmorgen omstreeks 7 uur brak brand uit in de fabriek „De Veerschuit" aan den Wormeringdijk te Wormer, waar van eigenaar is de heer M. Groot uit Wor- merveer. In deze fabriek werden afvalpro ducten van cacaoboonen verwerkt tot vee voeder. Om 8 uur was de fabriek tot den grond toe afgebrand. Het pakhuis kon grooten- deels behouden worden. MARKTBERICHTEN AMSTERDAM, 25 Sept. Vee. 7 wagons geslachte runderen uit eDnemarken. 539 vette koeien, waarvan de prijzen waren: le kwal. 5664 cent, 2e kwal. 4753 cent, 3e kwal. 3646 cent per kg. slachtgewicht, mindere soorten 2534 cent; 115 melk- en kalfkoeien 130—180 per stuk; 194 vette kalveren le kwal. 4853, 2e kwal. 3846, 3e kwal. 3036 cent per kg. levend gewicht; 46 nuchtere kalveren 48 per stuk, 86 schapen 1115 per stuk, 501 varkens: vleeschvarkens 90110 kg. 4546 cent, zware 3344 cent en vette 4042 cent por kg. slachtgewicht. Overzicht: Runderen aanvoer grooter dan de vorige week, han del tj-aag, prijzen iets lager. Vette kalveren flinke aanvoer, handel stug en prijs bedui dend lager. Varkens geringe aanvoer, han del stug en prijs hooger. ROTTERDAM, 25 Sept. Vee. Ter vee markt aangevoerd: 481 runderen, 262 vette kalveren, 854 varkens en overloopers, 827 schapen of lammeren. Prijzen per half kg.: koeien 5558, 4652 en 3238 cent, ossen 4852, 4045 en 3435 cent, vette kalve ren 7075, 7585 en 6065 cent, lammeren 383430 cent, schapen 38, 34 en 30 cent, schapen per stuk 14—10—6, lammeren 108 per stuk, varkens 40, 37 en 35 cent levend gewicht, exportvarkens 3034 cent Overzicht: De aanvoer van koeien en ossen was ruimer, de handel was levendiger en prijzen bleven gelijk aan die der vorige week. Vette kalveren waren iets miruler aangevoerd, met vluggeren handel en stij gende prijzen. De aanvoer van schapen en lammeren was minder, de handel vlugger en prijzen als vorige week. Varkens waren ruimer aangevoerd, handel traag en de prij zen gelijk aan vorige week. Een best var ken ging nog 1 cent boven noteering. NIEUWVEEN, 24 Sept. Vrije veiling. Aanvoer: 861 kippeneieren 4.054.50 en 50 eendeneieren 3.50—3.60 per 100 stuks, kaas 25 cent per pond, duiven 15 cent per stuk. BOSKOOP, 23 Sept. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Golden Ophe lia 813 cent, Marcel Rouyer 815 cent, Hadley 2434 cent, Claudius Pernet 40 61 cent, Columbia 1525 cent, Butterfly 9 20 cent, Mac Keiler 813 cent, Mme Jules Bouché 1014 cent, Rosalandia 1525 cent Florex 17—22 cent, Phoebe 10—20 cent, Chas. P. Kilhem 6—12 cent, Edith Helen 6270 cent, Aug. Noack 1326 cent, Else Poulsen 3560 cent, Gloria Mundi 20- -40 cent, Orange Perfection 1525 cent, Briar- cliff 2038 cent, Chrysanten, grootbloemig 80120 cent, idem tros 30GO cent, Phy- salis Franchetti 15—25 cent, Clematis Du- randi.1524 cent, Clematics Prins Hendrik 1.001.60, Clematis The President 40GO cent, Ligustrum 7—14 cent, Vuurpijlen 8-- 21 cent, Anjers 613 cent. VINKEVEEN, 22 Sept. Grocnlenveiling Spercieboonen 38 cent, kassnijboonen le soort 1014 cent, kassnijboonen 2c soort 24 cent, pronkboonen 24 cent en stam- spercieboonen 37 cent per kg., tomav.cn 1.001.20, B 1.201.40, per pond, kom kommers (gele) 1—5 cent, bloemkool 3—8 cent per stuk, kropsla 515 cent per 10 krop, spinazie 23 cent en postelein 23 cent per kg., blcekselderie 36 cent per struik, peen 24 cent per bos, roodekool 2 4 cent per stuk, groenckool 3 cent per stuk, andijvie 510 cent per 10 stronk( me loenen 6—18 cent per stuk. ...VEUR, 23 Sept. Groentenvciling. Eng. komkommers lc soort 1.30—1.90, 2c soort 0.601.10, 3c soort 0,50, wankl, 1.Gele komkommers lo soort 2.30 3.10, 2e soort 1.101.40, 3e soort ƒ0.50— 0.80, Kropsla ƒ0.60—1.10, Peen ƒ2.80— 3.90, Bloemkool le soort ƒ7.20—9.50, 2de soort ƒ2.504.60, uitschot ƒ1.50 Tomaten (mid.) 1.101.50, gr. ronden 1.201.70; 2e soort 1.001.10; 3e soort 1.00: bonken 1.00; rijp 1.00. Andijvio 0.501.00; Spinazie 0.080,18; Poste lein 2.00—3.20; Ramarber 1.00—2.00; Snijboonen 0.080.14; Spercieboonen 0.04—0.11; Radijs I 1.00—2.00; Prei 1.00—1.30; Selderie 1.00-1.40; Meloe nen 0.05—0.21; Druiven 0.08—0.15.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 3