WERKVERSCHAFFING IN DE BOEREN BEDRIJVEN. VRIJDAG 22 SEPTEMBER DE LEIDSCHE COURANT VIJFDE BLAD PAG. 17 TER VERGADERING VAN D EN R. K. LANDBOUWBEDRIJFSRAAD WERDEN VOORDEELEN EN BEZWAREN UITEENGEZET. In het hotel „Kasteel van Antwerpen" te Utrecht hield Donderdag de Algemeene R.-K. Landbouwbedrijfsraad zijn alge meene vergadering onder voorzitterschap van den zeereerw. pater mr. dr. Arn. Bor- ret S.J. Jaarverslag. Aan de inleiding op het Jaarverslag over 1932 ontleenen wij de volgende zinsne den: „De économische moeilijkheden waren ook nu weer oorzaak van groote luste loosheid in sociaal opzicht. Onder vele werkgevers vatte zelfs de gedachte post, dat het nu geen tijd meer was om aan so ciale politiek te denken, laat staan: te doen. En een groote onverschilligheid hier en onwilligheid daar, zelfs tegenover de collectieve arbeidsovereenkomsten, ken merkten de afgesloten periode. Hoezeer deze ongelukkige mentaliteit te verklaren en deels zelfs te verontschul digen is, juist is zij allerminst. Immers het moge waar zijn, dat veel van hetgeen in deze dagen evengoed als voorheen sociaal wenschelijk is nu en misschien zelfs voor- loopig economisch niet meer mogelijk is, toch is het volmaakt onjuist nu ook maar meteen aan te nemen, dat er niets meer economisch mogelijk is. Zoo is b.v. het af sluiten van collectieve arbeidsovereen komsten de basis van een ordelijke ar beidsverhouding! steeds economisch mogelijk; dit instituut is in tijden van economische depressie even noodzakelijk en bruikbaar als in tijden van hoogen eco- nomischen bloei. Vervolgens werd overgegaan tot behan deling van het onderwerp „Inschakeling van de particuliere ondernemingen in de werkverschaffing." Inleiding G. W. J. van Koeverden. De heer van Koeverden opende zijn in leiding met een waardeerende verwijzing naar de laatste troonrede, waarin inscha keling van het particulier bedrijf hieven in de werkverschaffing als propagandapunt der regeering werd aangekondigd. Zooals de toestand nu is, biedt het par ticuliere boerenbedrijf geen gelegenheid tot loonenden arbeid in dienstverband. Het is nog slechts in het leven te houden door uitbreiding van de arbeidskracht van den boer zelf met zijn gezin; loon voor arbei der kan niet meer betaald worden. Toch zou veel meer arbeid in het land bouwbedrijf ingeschakeld kunnen wprden, doch daartoe is noodig steun van de re geering aan de landbouwers, waardoor zij in staat gesteld worden, loonen uit te be talen. Twee wegen wijst spr. aan: le ver betering van onvruchtbare gronden, en 2e vervanging van machinalen door handen arbeid. Vervolgens schetste spr. het belang van de houding der georganiseerde landbou wers tegenover pogingen die de regeering zal aanwenden om het bedrijf als werkver schaffingsobject aan te wenden. De orga nisaties zullen, gezien het groote zedelijke gevaar, dat in de werkloosheid gelegen is, zich moeten stellen niet zoozeer op een economisch, dan wel op een sociaal stand punt. Men zal niet op de eerste plaats moe ten vragen naar het directe geldelijke voordeel, dat in een eventueele regeling gelegen is, doch men zal moeten samen werken „in dienende liefde". Inleiding A. J. Loerakker. De heer A. J. Loerakker, die vervolgens het woord verkreeg, legde het essentieele van zijn betoog neer in de volgende con clusies: 1. Ofschoon behoorlijke steunregelingen op onze dorpen onmisbaar zijn, verdient in het algemeen het verschaffen van werk toch verre de voorkeur boven het ver strekken van steun. 2. Naarmate de werkverschaffing het karakter van normalen arbeid meer bena dert, naar die mate zal zij ook beter het doel benaderen wat men daarmede be oogt, n.l. vooral de moreele inzinking der arbeiders tegen te gaan. 3. Indien het dus mogelijk is om het be drijfsleven in te schakelen in de werkver schaffing zou dat stellig een belangrijke stap in de goede richting beteekenen. 4. De gevaren daaraan verbonden zijn echter zeer groot zoodat ook dit terrein met groote omzichtigheid moet worden be treden, wijl anders de werkloosheid niet geringer maar grooter zou worden, min stens tot gevolg zou hebben dat het aantal z.g. vaste arbeiders nog meer werd inge krompen. 5. Vermoedelijk zal men zich dan ook moeten beperken: a. tot het op normale wijze uitbesteden van groote werken, echter met een zoo groot mogelijke beperking van machinalen arbeid. b. het verleenen van subsidie aan be drijf s werkzaamheden, welke zeer kenne lijk een bijzonder karakter dragen zooals: het verbreeden en in het algemeen belang rijk werk aan watergangen, baggeren, veendelven e.d. c. idem aan werkgevers, die kennelijk meer arbeiders in dienst nemen dan an ders het geval zou zijn. 6. Teneinde misbruiken te voorkomen zal het noodig zijn een adviesinstantie te maken van de centrale organisaties van werkgevers en werknemers, die geacht kun nen worden objectief de plaatselijke toe standen te zullen beoordeelen. 7. In elk geval dient er tegen gewaakt dat de „ingeschakelde" arbeiders beneden het contractloon, of bij gebreke daarvan, het in overleg met de organisaties van landarbeiders vast te stellen loon, worden te werk gesteld. Discussies. Nadat korten tijd gepauzeerd was, werd gelegenheid gegeven tot gedachtenwisse- ling, waarvan door verschillende aanwezi gen over en weer gebruik werd gemaakt. De heer B. Loerakker uit Hillegom legt den nadruk op de noodzakelijkheid voor den R.K. Bedrijfsraad, om het vertrouwen van de arbeiders te winnen. Het is noodza kelijk om toe te zien dat de steun, die door de regeering krachtens de verschillende crisiswetten aan den landbouw gegeven wordt, althans ten deele aan de arbeiders ten goede komt. Scherpe krtiek oefent spr. op de houding der boerenorganisaties te genover de arbeiders, b.v. wat betreft te gemoetkomingen bij het weder-invoeren van het met-de-hand dorschen, en het uit betalen van degecontractueerde loonen. De heer J. D. de Kok uit Loosduinen, lid van het hoofdbestuur van den R.K. Dioce- sanen Land- en Tuinbouwbond in het Bis dom Haarlem, verklaart dat te Monster de inschakeling van locale organisaties in de steunregeling zeer voldaan heeft en zoo lang zij duurde een groote vermindering der werkloosheid tengevolge had. De heer G. W. J. van Koeverden legt nog eens den nadruk op de noodzakelijk heid van samenwerking tusschen boeren en arbeiders in het bewustzijn van het groote sociale belang van bestrijding der werkloosheid. Daartegen verklaarde de heey A. J. Loerakker, dat het toch goed is, dat eens de aandacht gevestigd wordt op de toe standen zooals die in werkelijkheid be staan op het platteland, ondanks de idea listische opvattingen die in de bedrijfsra- den heerschen. Nogmaals bespreekt hij 't niet uitbetalen van de contractloonen in de groote landbouwbedrijven. Als de be drijven met verlies werken, aldus spr., waarom geeft men dan aan de arbeiders niet een stukje aardappelland in bewer king. Hij weerspreekt de beweringen van den heer de Kok. omtrent de subsidie-ver leening in verhouding tot het aantal te werk gestelde werkloozen. Gevolg van dat stelsel is, dat de boeren hun arbeiders op straat zetten om werkloozen te werk te kunnen stellen, waarvoor zij toeslag krij gen. Noodzakelijk is, dat de centrale en niet de locale organisaties in dezen van ad vies mogen dienen. Na dupliek van den heer de Kok wijst het oud-Kamerlid Jac. Vos Antz te Roo sendaal, lid van het hoofdbestuur van den N. C. B. op den uiterst precairen toestand waarin vel boeren verkeeren. Hij ver trouwt, dat als hun toestand het maar eenigszins toeliet, zij ook meer zouden doen voor de werklooze arbeiders ten plat- telande. De heer A. J. Loerakker is van mee ning, dat wanneer een werkgever niet meer in staat is de loonen uit te betalen, hij geen werkgever meer kan zijn, en geen arbeiders in dienst moet nemen. In verband daarmede wijst de heer Van der Weijden, lid der Tweede Kamer, op de ontzaglijke lasten die op de bedrijven drukken.Evenals in het buitenland ge schiedt, moeten maatregelen genomen worden van regeeringswege om deze las ten te verlagen. Dan zal het weer mogelijk zijn, loonen uit te betalen en den land bouw rendabel te maken. De Zeereerw. heer Rector J. P. J. Kok, uit Bloemendaal, geestelijk adviseur van den Landarbeidersbond „St. Deus Dedit", wyst op de noodzakelijkheid, de ongunst der tijden uit Gods hand te aanvaarden. Hij stelt voor nog eens te overwegen, wat in de verschillende gewesten gedaan kan worden om partijen tot elkaar te brengen, welk voorstel met applaus aanvaard werd. Conclusies. Nadat de vertegenwoordigers van den Chr. Boeren- en Tuindersbond en van den Chr. Landarbeidersbond van hun belang stelling in 't werk van den bedrijfsraad hadden blijk gegeven, hetgeen door de vergadering op hoogen prijs gesteld werd, stelde de voorzitter der vergadering, de zeereerw. pater Borret de volgende reso lutie voor: De algemeene landbouwbedrijfsraad zal bij de uitvoering van het in de Troonrede aangekondigde voornemen, het particulier bedrijf in te schakelen in de werkverschaf fing, bij de Centrale R.-K. Landbouworga nisaties met alle kracht er op aandringen, met eventueele regelingen zoodanig mee te werken, dat niet het persoonlijk voor deel der werkgevers, doch verruiming van werkgelegenheid tegen redelijk loon, eer ste en voornaamste doel van den maatre gel blijft. In aansluiting hierop werden ook de conclusies van den heer A. J. Loerakker, hierboven vermeld, door de vergadering aanvaard, die daarop, te ongeveer twee uur, door den voorzitter gesloten werd. GEMEENTERAAD VAN LEIMUIDEN Aanwezig alle leden. Voorzitter de heer J. A. Bakhuizen, burgemeester der ge meente. De voorzitter opent de vergadering met gebed. De voorzitter wenscht den heer Visser, die na gevaarlijke operatie weer terug is, van harte geluk met zijn herstel. Het is hem een buitengewoon genoegen hem weer in den Raad te zien. De voorzitter zegt, dat de Raad en hijzelf meegeleefd hebben met het verlies dat het lid J. de Rijk heeft ge troffen. De voorzitter hoopt dat God hem tot steun en sterkte zal zijn in deze droeve omstandigheden. De notulen van de vorige vergadering worden voorgelezen en zonder op of aan merkingen vastgesteld. De voorzitter doet daarna mededeeling van de ingekomen stuk ken. De voorzitter doet mededeeling van een voor de secretaris zeer belangrijk besluit, Ged. Staten hebben nl. bij besluit van 15 26 Aug. 1933 goedgekeurd een Raadsbesluit tot wijziging der begrooting dienst 1933. Op dit besluit was f 500.uitgetrokken voor de jaarwedde van een tijdelijk amb tenaar gedurende 1933. Ged. Staten willen dat aan dezen ambtenaar geen vaste aan stelling wordt uitgereikt. Zij geven in over weging te bevorderen dat voor het jaar 1934 de werkzaamheden zonder hulp van extra personeel worden verricht en dat op de begrooting van 1934 geen belooning voor zoodanig personeel wordt uitgetrok ken. De voorzitter zegt, dat hij bij de be handeling van de begrooting dienst 1934 nog nader zal terugkomen. Ingekomen is een schrijven van den heer A. van Poelgeest, pachter van de Gem. Riet landen, waarin deze met het oog op de on gunstige uitkomsten van het rietbedrijf, de bestaande huurovereenkomst vraagt te ontbinden. In een uitvoerige toelichting zegt de heer van Poelgeest dat door de maatregelen der Regeering. inzake de bloembollen, de eerste jaren zoo goed als geen riet noodig zal zijn voor afdekking. B. en W. stellen voor om eerst de oogst af te wachten en dan met een voorstel tot vermindering der pacht bij den Raad te komen. De Raad kan zich hiermede vol komen vereenigen. Schrijven van het gesticht Zon en Schild te Amersfoort, waarin medegedeeld wordt dat de patiënt C. A. J. Flikweert, die voor rekening der gemeente verpleegd wordt op 6 Augustus 1933 die inrichting heeft verla ten. Schrijven van B. en W. van Leiden van 7 Aug. 1933, waarin medegedeeld wordt dat de gemeente Leimuiden voor het jaar 1932 nog 10.73 moet bijdragen in de kosten van de Districts arbeidsbeurs aldaar. Besloten wordt dit bedrag alsnog op de begrooting dienst 1933 uit te trekken. De steunregeling weer ingevoerd. Ingekomen is een schrijven*van een tiental werkloozen. Verzocht wordt de steunregeling weer in te voeren. De Voor zitter zegt dat dit schrijven niet in de ver gadering van B. en W. is geweest, maar toch acht hij het wel noodig de steunrege ling weer in het leven te roepen. De heer Rietdijk zou de oude bedragen willen hand haven. Ook, de Voorzitter zou niet willen tornen aan de steunbedragen. De heer Vis ser zegt, dat de levensmiddelenprijzen de hoogte ingaan. Het wordt hoe langer hoe moeilijker om rond te komen voor de werklooze arbeiders. Verhooging is meer noodzakelijk dan verlaging. De voorzitter is het geheel met den heer Visser eens. Hij hoopt echter dat er - van Regeeringswege verdere maatregelen zullen worden getrof fen om de werkloozen op een minder kost bare wijze van levensmiddelen te voorzien. Besloten wordt de oude steunbedragen te handhaven. De steunverleening zal 1 Oct. a.s. in werking treden. De voorzitter deelt mede dat zoo juist van den Minister van Sociale Zaken een circulaire in verband met de steunverleening is ingekomen. De Minister wil een deugdelijke stempel con, trole, maar tevens een straat en een huis controle. Veel zal in den komenden winter van de ambtenaren gevergd worden. Jam mer is het dat bij steeds toenemende werk zaamheden de Prov. Griffie op verminde ring van het toch al sobere personeel aan dringt. De Voorzitter is reeds bij den Re ferendaris ter Griffie geweest. Deze zal een persoonlijk bezoek aan de gemeente bren gen, aangezien het schrijven omtrent het ontslag van den tijdelijken ambtenaar, waarschijnlijk op een misverstand berust. De voorzitter deelt mede, dat in de vo rige vergadering het aantal leerlingen der Bijz. school bij de afrekening over het jaar 1931 wat betreft de vergoeding ex ar tikel 101 der L. O. Wet abusievelijk gesteld is op 94. Dit aantal moet zijn 104. Besloten wordt de noodige wijzigingen aan te bren gen. Naar aanleiding van en schrijven van Ged. Staten wordt besloten enkele wijzi gingen aan te brengen in de verordeningen regelende de heffing en de invordering van bruggeld in het dorp Leimuiden en te- Bilderdam. Aan de orde komen thans enkele verzoe ken om ontheffing van schoolgeld en hon denbelasting. Op 'n verzoek van den heer A. Spierings om ontheffing van hondenbelasting wordt afwijzend beschikt. Aan den heer A. Joh. van Diemen wordt een half jaar onthef fing van hondenbelasting verleend. De heer H. Buising vraagt gedeeltelijke verminde ring over het tweede kwartaal 1933 van schoolgeld, aangezien zijn l.ind niet het geheele kwartaal schoolgegaan geeft. De voorzitter zegt, dat de verordening bepaalt dat een gedeelte van een kwartaal voor een geheel gerekend wordt. Besloten wordt dit den heer Buising mede te deelen. Aan den heer Chr. Overdevest wordt op diens ver zoek, voor 1933 ontheffing van schoolgeld verleend aangezien hij algeheele afschrij ving der Inkomstenbelasting heeft verkre gen. De heer Overdevest vraagt ook voor het jaar 1932 om vermindering. Hij heeft echter geen vermindering in zijn aanslag in de R. T. B. over 1931'32 gekregen, zoodat zijn verzoek niet kan worden toegestaan. De begrooting. Dan volgt de aanbieding van de gemeen- tebegrooting voor 1934. De voorzitter zegt, dat deze begrooting in B. en W. ter dege onder de oogen is gezien. De begrooting sluit voor den gewonen dienst in ontvang sten en uitgaven met een bedrag van 73999.50. Er zijn echter afwijkende voor stellen tusschen de meerderheid en de min derheid van B. en W. waarop bij de be handeling nader terug zal worden geko men. Het eindbedrag is vergeleken bij de begrooting van 1933 12 a 13 mille minder. Het heeft veel moeite gekost cm met een sluitende begrooting voor den dag te ko men. In 1933 was het batig slot waarmede de begrooting aanving 14000.Terwijl nu begonnen werd met een nadeelig slot van 2000.gerekend moet worden op een aanzienlijke vermindering der bruggelden in verband met de verlaging der tarieven, verder is gerekend op een aanzienlijke min- dreigd. Burgemeester en Wethouders de zer gemeente hebben besloten eveneens aan Ged. Staten een dergelijk verzoek te richten, omdat het college van meening is dat do belangen der inwoners, speciaal van de bewoners van Gelderswoude, Weipoort en Hooge Rijndijk, zullen worden ge schaad. De steunregeling. Door B. en W. dezer gemeente is tot den Minister van Sociale Zaken het verzoek gericht om ook de werklooze valide arbeiders, die ouder zijn dan 60 jaar en niet ouder dan 65 jaar, on der de rijkssteunregeling te doen opnemen. Personalia. Tot onderwijzeres aan een bijzondere school te Leiden is benoemd mej. A. H. M. Eijkman, alhier. Hinderwet. Aan N.V. Oosthoek en Zoon's Beton Mij. te 's-Gravenhage is ver gunning verleend tot het bijplaatsen van 7 houtbewerkingsmachines met 7 bijbehoo- rende electro motoren met een gezamen lijke capaciteit van 28 P.K. VAN M'N BOEKENTAFEL deropbrengst der rietlanden. De voorzitter,Lfot°'a °verde ontwikkeling van do lucht- deelt mode dat nn de ambtenaren nenainen- vaart' dcn bö01v vad de machines, kiekje deelt mede dat op de ambtenaren pensioen verhaal van 8.5 pet. zal worden toegepast. De heer J. de Rijk, P. Rietdijk en H. Heenk, die benoemd worden tot leden der commissie van onderzoek der begrooting nemen hun benoeming aan. Bij de rondvraag wijst de heer van Dam op de verlichting der Oude-Wetering. De lantaarns gaan veel te vroeg aan en ook veel te vroeg weer uit. De voorzitter zegt een onderzoek toe. De heer Visser wijst op de vervuilde sloot langs den Woudschen dijk en zou gaarne schouw door B. en W. willen doen uitoefenen. In Juli zou dat het best zijn, men heeft dan in den zomer een behoorlijke sloot. De voorzitter zegt over weging in het College van B. en W. toe. De heeren H. Visser en J. de Rijk zeggen den voorzitter dank voor de welgemeende woorden tot hen bij den aanvang der ver gadering gesproken. Niets meer aan de orde zijnde wordt de vergadering daarop door den voorzitter ge sloten. UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. Aanrijding. Toen de straatmaker B. gisteren op den Steekterweg achter een wagen weg liep, en den weg overstak, werd hij door een passeerenden motorrij der aangereden. B. sloeg over de straat en bekwam een vrij ernstige hoofdwonde. De motorrijder, die eveneens kwam te vallen, kreeg slechts een lichte schaafwonde. Ingekomen: Maria H. Visserj van Nieuwveen; Neeltje Jansen, van Rijnza- terwoude; Arie Peters en gezin, van Bode graven; Dirkje W. H. van Bekkum, Echt- gen. van M. M. de Jongh, van Zoelen (Gld). Johannes W. Kaptein, van Sassenheim; Agatha van Vliet, van Amersfoort; Agatha M. Schuyt, van Tietjerksteradeel; Gerardus van Harselaar, van Harmeien; Severius van der Plas, van 's-Gravenhage; Frederik J. Hulsbergen, van 's-Gravenhage; Siert van der Laan, van Vledder; Kathe Pape, van Lügde (Duitschland). Vertro kken: Cornelia Verhagen, naar Wassenaar; Ritske Sijtsma naar Zoe- terwoude; Kinderen van Vliet, naar. Rotter dam; Cornelis de Bruijn en gezin, naar Utrecht; Gerarda J. van der Helm, naar Zevenhoven; Antonius H. van Berkum, naar Katwijk; Antje C. van Rijn, naar 's-Gravenhage; Floris van Dolder, naar Zwammerdam. Geboren: Antonie, z. v. Jan de Lange en Margje Harskamp. Johannes Fran- ciscus Abraham, zoon van Gijsbertus van Deuren cn Maria Margaretha Pijnacker Barbara Jacoba, dochter van Cornelis de Jong en Geertje Smeding Otte, zoon van Pieter den Hollander en Jannetje van der Werf Pieter, zooh van Willem van Beije- ren en Aaltje van der Neut Leendert, zoon van Willem van der Vis en Cornelia Gerdina van der Neut. Getrouwd: Martinus Antonius Wil- tenburg oud 29 jaar en Maria Clemenia van Eijk oud 24 jaar Johannes van Loon oud 23 jaar en Hendrika Veuger oud 24 jaar Arie Pieter Groenenberg, oud 25 jaar en Jacoba Maria Zwaan, oud 25 jaar Johannes Gerardus Klein oud 05 jaar en Elisabeth Berkels, oud 64 jaar. Overleden: Willem van. Schaik oud 3 jaar Frits Kolster, oud 6 jaren. LEIDERDORP. Bekroond. Op de landbouwtentoon stelling te Alkmaar behaalde de heer A. Rijnsburger met vette koeien (niet afge wisseld) een le prijs en kampioensprijs; met vette schotten een 2e prijs. NIEUWKOOP. Geboren: Eleuthére Maria Anna, d. v. J. Mourits en P. de Groot. Adriana, d. v. C. Verlooij en M. K. de Jong. Gerardus z. v. C. Picterse en R. Blom. Antje Aag je, d. v. M. Schouten en A. van den Heu vel. ZOETERWOUDE. De bus door dc Weipoort. Door een groot aantal bewoners van Benthuizen, Gelderswoude en Weipoort, alhier, zun verzoeken gericht aan Ged. Staten om geen concessie te verleenen aan de N.V. Cito onderneming te Zoetermeer voor het in werking brengen van een autobusdienst ZoetermeerLeiden over Benthuizen, Gel derswoude etc., omdat daardoor de be staande autobusonderneming Hazerswoude DorpLeiden in haar bestaan wordt be Vcrjaardagknlender. N.V. Natio nale Levensverzekeringbank, Rot terdam. Door de N.V. Nationale Levensverzeke ringsbank te Rotterdam is een zeer aardige altijddurende verjaardagkalender uitge geven. Het is een vierbladige, ingedeeld naar de vier jaargetijden en Rie Cramer heeft daarvoor leuke kinderplaten getee- kend, die het doen, op het eerste gezicht. Bij de kalender is gevoegd een boekje, met weinig woorden en teekeningen de laatste van Jo Spier. Het geheel is kort, maar krachtig. Het gaat over een ongeluk, dat in een klein hoekje ligt. Daarin wordt o.m. een kort overzicht gegeven van het aantal verkeersongevallen in de vier groot ste steden va nons land, in 1931 reeds 18.419, het vorig jaar 19.293. En' ieder is, ieder uur van den dag blootgesteld aan ongevallen. Daarom adviseert de Eerste Rotterdamsche verzekeringen te sluiten. Een goed verstaander heeft maar 'n half woord noodig! De wereld van boven. Door A. Viruly, piloot K.L.M. Uitgave Douwe Egberts. Reclame is een machtig ding. Wie durft het tegenspreken. Hoe beter de reclame, hoe beter de zaak, die de reclame maakt. Dat heeft de firma Douwe Egberts begre pen, wanneer we voor ons zien op welk een eminente wijze zij „De wereld van boven" het licht heeft doen zien. Hiermede werd een bijzonder interessant en leerzaam boek over het vliegwezen aan de reeds be staande toegevoegd. De tekst, zoodanig geschreven, dat het voor eiken leeftijd geschikt is, kwam van den heer A. Viruly, piloot van de K.L.M. Talrijke fraaie en zeer bijzondere lucht- uit eigen vreemde landen, verluchten den tekst en maken het boek tot een frisch, aantrekkelijk geheel. Het boek is uitsluitend verkrijgbaar op dc D.E.-artikelen, tegen inzending van 200 punten, welke verpakt zijn bij de D.E. koffie, thee en tabak. RECHTZAKEN KANTONGERECHT ALPIIEN AAN DEN RIJN. Vcrstekvonnlsscn. Door het Kantongerecht werden de na volgende verstckvbnnissen gewezen we gens overtreding van de algemeene politie verordening der gemeente Koudekerk: W. de M. te Leiden 3.subs. 1 week tucht school; J. P. v. d. H. te Leiden 3.subs. 1 dag; W. B. 3.subs. 1 dag; Overtreding der motor- en rijwielwet: P. A. V. te Rot terdam 30.subs. 6 dagen; C. Th. van V. te Lopik 5.subs. 1 dag; D. B. te Amster dam 3.subs. 1 dag; J. C. J. te 's-Graven hage 4.— subs. 1 dag; J. H. D. te Hazers woude f 3.50 subs. 1 dag; W. M. idem; H. Th. V. idem; J. Th. D. te 's-Gravenhage ƒ5 subs. 1 dag; K. M. te Utrecht 4.subs. 1 dag; G. J. N. te Delft idem; A. C. te Hilver sum idem; J. J. l'A. 3.50 subs. 1 dag; L. I. S. 5.subs. 1 dag; C. T. te Amsterdam idem; J. v. d. N. 3.50 subs. 1 dag; L. S. te 's-Gravenhage 5.— subs. 1 dag; C. H. te Ter Aar idem; K. H. idem; Terzake wegens overtreding der arbeidswet: L. B. te Wou- brugge 2.subs. 1 dag; Visscherijwetovcr treding: J. Th. D. te 's-Gravenhage 3.50, uitlevering hengel of 0.50 subs. 1 dag hech tenis; W. P. v. K. te 's-Gravenhage 4,— subs. 1 dag; W. F. B. te 'a-Gravenhage f 4 subs. 1 dag; T. J. N. te ITazerswoudc 3. subs. 1 dag uitlevering hengel of 0.50 subs. 1 dag hechtenis; P. W. van R. te 'B-Graven- hage 4.subs. 1 dag; N. L. te 's-Graven hage 2 x 2.subs. 2x1 dag hechtenis met verbeurdverklaring van inbeslag geno men hengel; J. van E. 4.subs. 1 dag met verb, verkl. van wargaren; H. R. idem; Algemeene politieverordening P. K. te Ha zerswoude 6.subs 2 dagen; Overtreding motor en rijwielvorordening. der gemeente- Boskoop B. R. te Boskoop 3 subs. 1 dag; Overtreding Crisiszuivelwet A. v. cl. H. te Boskoop 10.subs. 2 dagen met verbeurd verklaring van inbeslag genomen reuzel; R. van R. te Hazerswoude idem; J. C. R. te Hazerswoude idem; L. van K. te Hazers woude idem doch niet met verbeurdver klaring van reuzel maar van in beslaggeno men rundvet; Overtreding vuurwapenwet: Th. 13. te Bodegraven 2.subs. 1 dag; A. v. d. N. te Bodegraven idem; Verordening op de stoomvaart in Z. H.: W. R. te Leiden 5.subs. 1 dag; Overtreding dor alge meene politieverordening der gemeente Al phen J. J. W. 1.50 subs. 1 dag.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 17