DONDERDAG 21 SEPTEMBER DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 9 GEMENGDE BERICHTEN NOODWEER TE DIRKSHORN PLUIM VEEBEDRIJF GETEISTERD. HONDERDEN JONGE DIEREN GEDOOD. Windhoos en wolkbreuk. Uit Dirkshorn wordt aan de „Tel" ge- me..»: Gistermiddag om halfdrie ontlastte zich boven de gemeente Harenkarspel een he vig onweer. Fel flitste de bliksem door het loodgrauw luchtruim, terwijl daverende donderslagen weerklon .en. Spoedig barst te een hevige regenbui los, die later bijna een wolkbreuk wed. Tijdens dezen plas regen dreef over Dirkshorn een windhoos, waardoor groote schade werd aangericht a- .^„r.Uuucten en enkele ge bouwtjes. „ren van een schuur van den heer j -.ns een ^„v,,ur werden verwoest. Planken en ijzeren pla ten werden door de kracht van den wind opgenomen en over een afstand van meer dan honderd meter meegesleurd. Welk een kracht de windhoos ontwikkel de blijkt uit het feit, dat een zware bak door het luchtruim werd meegevoerd en over een afstand van bijkans tachtig meter werd voortgesleurd. Het dorp werd plotseling in duisternis gehuld. Een geweldige storm stak op, ge volgd door eenige zware bliksemslagen, waardoor het pluimveebedrijf van den heer C. Vader zwaar werd geteisterd. Drie pluimveehokken, elk 12 X 5 meter en twee hokken van 5x4 meter, werden met be tonnen voetingen en al opgenomen en door de lucht geslingerd. Hout en glas dwar relden door de lucht, betonnen platen wer den tientallen meters ver meegevoerd en 500 meter verder vond men zelfs de stuk ken hout over het land verspreid. Honderden jonge dieren, alle van het Plymouthras, werden door den neerslaan- den regen gedood. Tot in ver afgelegen slooten vond men de doode dieren. Het geheele terrein waar de verwoestin gen zijn aangericht, biedt een vreeselijken aanblik. De aangerichte schade, welke naar schat ting drie duizend gulden bedraagt, wordt niet door verzekering gedekt. Na twee mi nuten trok de bui weer af. Opmerkelijk is, dat behalve aan het pluimveebedrijf van den heer Vader in het dorp verder geen noemenswaardige schade werd aangericht. Tijdens een hevig onweer brandde gis- term' ag de boerderij van den heer- C. Cootjes te Tjallewal tot den grond toe af. A_w verzekerd. NIET ONDER DEN TREIN EN TOCH EEN ONGELUK! Nu de schrik voor den onbewaakten overweg. De heer M. Lobst-yn, hoopman te Mep- pel reed met zijn 4-persoons auto uit de- richting Leeuwarden naar_ Meppel. Toen hij Akkrum gepasseerd was naderde hij den onbewaakten overweg, maar meende tot zijn schrik te bemerken dat hij deze reeds zoo dicht genaderd was dat hij een uit de richting Heerenveen komenden sneltrein onmogelijk meer zou kunnen ontwijken. Onmiddellijk zette de heer L. de remmen aan, maar dit is vermoedelijk te hard aangekomen, daar de auto over den kop sloeg en totaal vernield werd. Alle ruiten in den wagen waren kapot, terwijl het dak beschadigd was. De heer L. kwam uit den wagen te voorschijn en had slechts enkele lichte verwondingen opgeloopen. Hij bleek zich vergist te hebben. Er was geen trein in aantocht. „Tel." HET UNIFORMVERBOD. Het eerste procesverbaal. De politie te Deventer heeft proces-ver baal opgemaakt tegen een persoon, die zich in de zwarte uniform der nationaal- socialistische beweging op straat bevond. FEUILLETON. HET MEDAILLON VAN LORD STAIR. Naar het Engelsch van CHARLOTTE M. BRAME. - 29) De Hertog kon nog steeds niet besluiten het op te geven. Hij diep gejaagd de ka mer op en neer. Ik kan er niet aan denken een zwak ke en beschaafde vrouw als u naar de ge vangenis te laten gaan. Kan ik er dan niets aan doen? Niets, was het kalme antwoord. Ik kan niet gelooven, dat u een ver harde misdadigster bent, een geslepen die vegge. Misschien is u het slachtoffer ge worden van een bende? Neen, antwoordde ze rustig, de schuld rust op mij alleen. En toch weigert u beslist om eenige aanwijzing te geven, hoe gering ook, waardoor we ons eigendom kunnen terug krijgen? Ik moet wel. Vertel me iets, waardoor ik u kan helpen, drong hij aan. Ze keek naar hem met een zachten glimlach. U is heel vriendelijk voor me, zei ze doe geen poging om mij te redden. Dat is iets, waartoe ik onmogelijk kan meewerken, was zijn antwoord. O, kon ik u toch maar overreden. Weet u wel, dat u uw eigen graf graaft op deze manier? Hij begreep niet waarom ze lachte, een korte, zachte lach, alsof er iets vermake lijks in zijn woorden was geweest. De dag van de zitting kwam. Geheel Clavering was in opwinding. Niemand be- WONING AFGEBRAND. Door het omvallen van een petroleum lampje, bij het licht waarvan een gebrek kige zoon des huizes op den zolder iets zocht, ontstond brand in de woning van G. de Leeuw te Terhorne (Fr.). De jonge ling zag geen kans het vuur te blusschen en in den tijd, welke hij noodig had om beneden te komen, vatte het dak vlam. De woning werd totaal vernield. DE OVERVAL OP EEN WISSEL KANTOOR TE AMSTERDAM. Arrestatie te Maastricht. Te Maastricht is de huisknecht J. van Gij zen angehouden in verband met een bankoverval in 1932 te Amsterdam. In een wisselkantoor op het Damrak 24 had op 28 November 1932 in den namiddag een overval plaats. Men zal zich herinne ren dat toen een man voor het loket ver scheen, die plotseling den kassier met een revolver bedreigde en een greep naar het geld deed. De kassier heeft toen een ruit aan de straat ingegooid, waardoor de aan dacht van het publiek werd getrokken. De man heeft daarop de vlucht geno men en is in het publiek verdwenen. De politie heeft echter naarstig gespeurd en thans is het haar gelukt den vermoede- lijken dader te arresteeren. Het is boven genoemde Van Gijzen. De marechaussee heeft hem van Maastricht naar Amsterdam overgebracht en hede" is de man ter be schikking van de justitie gesteld. DE MARGARINE-SMOKKEL. Vrachtauto met 1000 K.G. in beslag genomen. De margarine-smokkelhandel uit Duitsch- land neemt den laatsten tijd weer zeer sterk toe. Het is gebleken, dat voor marga rine, welke uit Duitschland wordt inge voerd, geen extra-belasting behoeft te worden betaald, waardoor de smokkelhan del, welke geruimen tijd niet meer is be oefend, weer loonend is geworden. De douane van het kantoor Enschede Ahaus deed een goede vangst door de aan houding van een vrachtauto, waarmede men 1000 Kg. margarine frauduleus uit Duitschland in ons land had ingevoerd. Margarine en auto zijn in beslag genomen. EEN PROTESTEERENDE STEUN TREKKER. Als inbreker aangehouden. In verband met de inbraak te Enschede in de opslagplaats van het kantongerecht heeft de politie te Enschede nog twee per sonen uit Lonnekrr gearresteerd. Een van hen werd aangehouden, toen hij aan het hocdu Vtui .ju deputatie op het ge meentehuis te Lor. oker verscheen om te protesteeren tegen ingehouden steungel den. GROOTE STERFTE ONDER HET PLUIMVEE. Kippen-cholera te Den lip en omgeving. De cholera woedt dermate onder den pluimveestapel te Den Up en omgeving, dat deze met vernietiging wordt bedreigd. Gemiddeld sterven er thans 900 a 1000 een den en kippen per week .Van deskundige zijde wordt medegedeeld, dat door som mige pluimveehouders een zeer gevaar lijke maatregel wordt genomen: de doode beesten worden niet vernietigd maar in de sloot geworpen. „Tel.". BELEEDIGING VAN DE KONINGIN. De politie te Delft heeft proces-verbaal opgemaakt tegen den communistischen spreker Meyer, die op een vergadering van het Roode Dinsdagcomité zich iii ver band met de Troonrede beleedigend had uitgelaten over de Koningin. greep waarom de beklaagde geen aanwij zingen had willen geven, daar haar toch zulk een prachtig aanbod gedaan was. De belangstelling in de rechtszaal was over weldigend. Zelfs de rechter, die als ieder een, onder den indruk was van de schoon heid en de stille droefenis van de beklaag de, had een geheim vermoeden, dat deze vrouw onschuldig was, maar wie zou het bewijzen? De beklaagde was plotseling, zonder een duidelijke reden naar Clavering gekomen, op het ogenblik, dat de Hertog en de Her togin zich op de Neath-Castle vestigden; ze had getracht de aandacht van de bewo ners van het kasteel te trekken door voor het repareeren van kant geen betaling aan te nemen, ze was naar het kasteel ge roepen om oude kant te herstellen en dit alles in een vermomming bewezen door het donker verven van haar haar. Op den avond van den diefstal had ze met de Hertogin over de juweelen gespro ken en deze had haar verteld, waar ze bewaard werden. Dit laatste was wel een zeer verzwarende omstandigheid. Daarna was zij alleen geweest in het ge deelte van het huis waar zich de juweelen bevonden. Ten slc*te de groote angst bij het on derzoek van haar koffers. Toen eindelijk het medaillon te voorschijn werd ge bracht, had ze onmiddellijk schuld bekend en alle verdere inlichtingen geweigerd. Het was niet mogelijk haar vrij te spre ken; gedurende de zitting was geen spoor van vrees op het gelaat van de beklaagde t_ zien geweest, zij maakte den indruk, dat zij wenschte schuldig bevonden te wor den en toen de bewijzen tegen haar steeds klemmender werden, kwam er een vreemd licht in haar oogen. De uitspraak luidde: „schuldig". Het woord klonk haar als muziek in de ooren. SPORT MANNELIJK JEUGDWERK EN SPORT ORGANISATIE. Over 't algemeen geen paroehieele clubjes. De ZeerEerw. Heer J. J. Mol, diocesaan directeur der mannelijke jeugdbeweging in het bisdom Haarlem, zet in de „Sportillus- tratie" zijn standpunt uiteen aangaande de sportorganisaties in dat bisdom, teneinde misverstanden uit den weg te ruimen. Z. Eerw. schrijft als volgt: Onze meening is, dat de grootere sport organisaties technisch en financiel beter in staat zijn dan kleinere vereenigingen, een goede sportbeoefening te waarborgen. De paroehieele jeugdvereenigingen hebben dikwijls onder haar eigen leden sport- clubjes opgericht,e die ofwel een kwijnend bestaan leidden, ofwel al spoedig uitgroei den in grootere interparochieele vereeni gingen, die zich onttrokken, dikwijls met veel moeilijkheden, aan de leiding der jeugdvereenigingen. Door het oprichten dier kleine clubjes werd het bestaan van groote, gezonde sportvereenigingen be dreigd. Waar behoefte bestaat en de paroehieele jeugdvereeniging zoo krachtig is, dat zij zich de weelde van een eigen sportvereeni- ging kan veroorloven, is er alle reden tot oprichting van een dergelijke sportveree- niging. Over het algemeen zullen de jeugd vereenigingen niet in staat zijn, gezonde sportvereenigingen in eigen kring in stand te houden. Dan is het oprichten ervan verkeerd. De komende sportcentrale in ieder district zal over behoefte en moge lijkheid ter plaatse moeten oordeelen. Zon der goedkeuring mag geen sportvereeniging worden opgericht. Echter de sportvereeniging verzorgt slechts een deel van de opvoeding. Mag zich niet ontpoppen als een organisatie, die zich met alle mogelijke vormen van jeugd organisatie inlaat. Daarvoor zijn de leiders der sportvereenigingen niet bevoegd. Daar om moeten de leiders der sportvereenigin gen zich beperken tot leiding in de sport, de rest van de vorming moeten zij overlaten aan de georganiseerde jeugdbeweging. Door de bisschoppelijke bepalingen van 22 Juli 1933 is voorgeschreven, dat de R. K. Sportvereenigingen er voor zorg moe ten dragen, dat de juniorleden lid zijn van de algemeene jeugdbeweging. In de nadere uitwerking, door den bis schop gesanctionneerd, staat de weg aan gegeven, waarlangs dit doel bereikt moet worden. Nauwkeurige bestudeering wordt aan alle leiders van sportorganisaties aan bevolen. Nu spreekt het vanzelf, dat, als de alge meene jeugdbeweging krachtig gaat steu nen het werk der interparochieele jeugd vereenigingen, ngatief door zelf geen sport- afdeelingen op te richten, positief door voor den noodigen toevoer te zorgen, dat inter parochieele sportvereenigingen ten krach tigste moeten medewerken met de alge meene jeugdbeweging volgens den door den bisschop voorgeschreven weg. Mocht dit niet gebeuren, dan zal'-de steun aan de in terparochieele sportvereenigingen vanzelf niet geschonken worden. Als de sportorganisaties juniorenleden blijven aannemen, zonder dat zij aangeslo ten zijn bij een algemeene paroehieele jeugdvereeniging, geen rekening houden met het bepaalde over de juniorenleiders, zich op het werkterrein der algemeene jeugdbeweging bewegen enz., dan zal de algemeene jeugdbeweging, al is het dan niet zoo volmaakt, eigen sportclubs gaan inrichten. Nauwe samenwerking is noodig en van de samenwerking hangt het belang van de in terparochieele sportvereenigingen af. Wij hopen, dat door deze verklaring hel derder licht moge verspreid worden over deze belangrijke kwestie. VOETBAL DE ENGELSCH" WEDSTRIJDEN. Gisteren is voor de eerste afdeeling ge spt Glasgow R'rsArser.al 20. „Schuldig", maar er was geen hart in de heele rechtszaal dat niet warm voor haar klopte. -Jr Vijf jaar gevangenisstraf. De be klaagde gaf geen enkel teeken van ontzet ting. Toen haar advocaat naar haar toe kwam en verwijtend tot haar zei: Ik had meer voor u kunnen doen als u het mij had willen toestaan, glimlachte ze droevig. Den volgenden dag werd zij overge bracht naar de vrouwengevangenis van Clavering. HOOFDSTUK XLH. Het was weer Mei. De seringen en de gouden regen stonden in bloei. De Hertog en Ethel hadden juist enkele weken in Londen doorgebracht en genoten van de season. Verschillende keeren had de Hertog een onderhoud gehad met Scotland Yard, want het onderzoek naar den diefstal van de juweelen duurde nog steeds voort. Half Mei ontving Ethel een brief van haar vader, waarin deze haar meedeelde, dat hij uit het buitenland was terugge keerd, en haar vroeg eenige weken op Oakcliff te komen. Papa, zei Ethel op een avond tot haar vader, ik heb het gevoel of ik weer zeventien ben en weer Ethel Stair ben geworden! Ik hoop, dat Ethel Neath nog geluk kiger is dan Ethel Stair is geweest, was het antwoord. Ze lachte. Wat is de Reiger-Plas toch mooi, zeide ze. Dat is toch wel de mooi ste plek van heel Oackcliff. Zijn gezicht betrok even. Je doet me denken aan je moeder Ethel. Zij hield ook zooveel van de Reiger-Plas. Ethel sloeg haar armen om haar vaders hals en zei zacht: UIT DE RADIOWERELD Programma's voor Vrijdag 22 Sept. Huizen, 296 M. Algemeen Programma verzorgd door de K. R. O. 8.00 Morgenconcert. 10.00 Gramofoonpl. 11.30 Halfuurtje voor zieken en ouden van dagen. 12.15 Lunchconcret door het K. R. O.- sextet met gramofoon-intermezzo. 2.00 Gramofoonpl. 2.30 Zang- en klavierrecital door Marie AndriessenBies, zang, en Joop Dito, kla vier. 3.30 Gramofoonmuziek. 4.00 Orgelconcert door Alphons Dreissen op Standaardorgel, afgewisseld door gra mofoonpl. 5.00 Gramofoonpl. 5.30 Land- en tuinbouwhalfuurjte door Th. Arts. 6.00 Concert door de K.R.O.-Boys. 7.15 Dr. A. G. A. M. Buwalda over „Ac cumulatoren". 7.35 Gramofoonpl. 7.45 Concert door het K. R. O.-orkest. 8.30 Vaz Dias. 8.35 Viool-soli door Ad. Grootegoed. 8.45 Gramofoonpl. 9.00 Solistenconcert door het K. R. O.- orkest m.m.v. den violist Grootegoed. Te 9.30 „De Brief" miniatuur-comedie in 1 bedrijf. Te 10.00 „De Satijnen schoen tjes", huwelijksidylle in 1 bedrijf. 10.10 Populair concert door het K. R. O.- orkest. 10.35 Vaz Dias. I.40 Aansluiting aan hotel Coomans in Rotterdam. Hilversum, 1875 M. 8.00 VARA, 12.00 AVRO, 4.00 VARA. 8.00 VPRO, 11.00—12.00 VARA. 8.00 Gramofoonpl. 10.00 Morgenwijding V.P.R.O. 10.15 Declamatie A. Bouwmeester. 10.30 Trio Favoriet. II.00 P. J. Kers Jr.: Onze keuken. 11.30 Vervolg Trioconcert. 12.00 Trio Jetty Cantor en gramofoonpl. 2.00 Gramofoonpl. 2.30 Voordracht door mevr. W. v. Hoof Gualthérie van Weezel. 3.00 Gramofoonpl. 4.15 VARA-Kleinorkest o.l.v. H. de Groot. 4.50 Voor de kinderen. 5.30 De Notenkrakers o.l.v. D. Wins. 6.00 Gramofoonpl. 6.15 De Flierefluiters o.l.v. R. Forest, 6.40 Causerie vanwege de J.V.A. door C. Huisman. 7.00 VARA-orkest o.l.v. H. de Groot. m. m.v. J. Hekkertvan Eysden (zang). 8.00 Causerie dr. W. Banning. 8.30 Concert H. Bosmans (piano) en N. v. d. Stad (cello). 9.00 Lezing ds. H. J. Kastein. 9.30 Vervolg concert. 10.00 Vrijz. Godsd. Persbureau. 10.05 Vaz Dias. 10.15 Causerie C. Höweler. 10.45 Gramofoonpl. 11.00 Orgelspel J. Jong. 11.3012.00 Gramofoonmuziek. Daventry, 1554 M. 10.35 Morgenwijding. 10.50 Tijdsein, Berichten. 11.05—11.20 Lezing. 12.20 Orgelconcert O. H. Peasgood. 12.50 BBC-Dansorkest o.l.v. Hall. 1.35 Northern Studio-orkest o.l.v. J. Bridge. 2.20 Voor de scholen. 4.10 Gramofoonmuziek. 4.50 E. Colombo's orkest. ZEILEN NA-KAAG EN NA-BRASEM. Zaterdagmiddag en Zondag zal op de Brasemermeer de Na-Brasem worden ge houden. Zaterdagmiddag wordt te 3 uur Het is al zoo lang geleden dat moe der stierf. Herinnert u zich haar nog heel gOQd? Ik zal haar nooit vergeten, Ethel. Ze was zoo mooi en goed. Was ze gelukkig, papa? vroeg Ethel na een poosje. Ik weet niet waarom, maar als ik aan haar denk, heb ik altijd het gevoel, alsof ze droef en peinzend was, niet gelukkig. Ze was nog zoo jong toen ze mijn vrouw werd. En ik was zoo in beslag ge nomen door mijn boeken, zei hij langzaam. Als ik mijn leven nog eens over kon doen, zou het heel anders worden. Ethel zuch.te. De Hertog voegde zich bij hen en het gesprek kwam op den dief stal van de juweelen. Ik was in Parijs toen ik het hoorde, zei Lord Stair. Het gaf met een gewel digen schok. Het is vreemd, ging hij na eenigen tijd voort, dat die vrouw juist het medaillon met mijn portret er in heeft gehouden. Ze wist waarschijnlijk niet eens wiens portret het was; het was natuurlijk om de diamanten, dat zij het hield. Wat was zij eigenlijk voor een vrouw? Ik voelde me sterk tot haar aange trokken, zei Ethel zacht, van het oogenblik af, dat ik haar naar me zag kij ken door het hek van or: park. Ik vroeg haar naar binnen te komen om bloemen te plukken. Was ze mooi vroeg Lord Stair. Ja, maar met iets heel droefgeestigs. Ze deed me altijd denken aan de Mater Dolorosa uit het Louvre. Ze was heel zacht en had goede manieren. Hoe zag ze er uit? Groot, slank, bijna violette oogen, donker haar en heel mooie handen. Ik kan maar niet gelooven, dat ze een die vegge is. 5.35 Kinderuur. 6.50 Chopin-recital door C. Smith. 7.10, 7.30 en 7.50 Berichten. 8.20 Radio-Militair-Orkest o.l.v. B. Wal ton O'Donnell. 9,00 Vaudeville. (O.a. Paul Robeson, bas). 10.00 Berichten. 10.20BBC-orkest o.l.v. E. Clark m.m.v. I. Souez (sopraan) en N. Allin (bas). 11.15 Voordracht. 11.2012.20 Marry Roy en zijn Band. „R a d i o-P a r i s, 1724 M. 8.05, 12.50 en 7.50 Gramofoonpl. 8.20 „Roméo et Juliette", opera van Charles Gounod. Kalundborg, 1153 M. 12.202.20 Concert u.h. Bellevue-Strand- hotel. 3.205.20 Omroeporkest en solisten o.l.v. Gröndahl. 8.30 Cembalo-recital J. Jensen. 8.45 „Violinkonge", hoorspel van G. Hetsch. 9.45 Gramofoonpl. 10.30 Moderne Deensche muziek o.l.v. Emil Reesen. 11.3012.50 Dansmuziek uit Rest. „Wi- vex". Langenberg, 473 M. 6.25, 7.23 en 11.50 Gramofoonpl. 12.20 Populair concert. I.50 Concert o.l.v. Eysoldt. 5.20 Concert m.m.v. alt, piona en viool. 5.50 Werag-orkest o.l.v. Kühn. 8.25 „Dichtung wird Volkslied", m.m.v. orkest, koor en solisten. II.1011.50 Avondconcert o.l.v. Leo Eysoldt. Rome, 441 M. 8.35 Gramofoonpl. 9.35 Gevarieerd concert. In de pauze: Berichten. Brussel, 338 en 508 M. 338 M.: 12.20 Omroepkleinorkest o.l.v. Leemans. 1.30 Gramofoonpl. 5.20 Symphonieconcert o.l.v. Kumps. 6.20 Gramofoonpl. 6.50 Omroepkleinorkest o.l.v. Leemans. 8.20 Symphonie-orkest o.l.v. Kumps. 508 M.: 12.20 Gramofoonpl. I.30 Omroepkleinorkest o.l.v. Leemans. 5.20 Omroeporkest o.l.v. F. André. 6.35 Gramofoonpl. 6.50 Zangvoordracht. 8,20 Uitzending voor oud-strijders. 9.2010.20 Dmroeporkest o.l.v. Franz André. Deutschlandsender, 1635 M. 8.20 Concert. 9.40 „Der Klippdachs", hoorspel van G. MühlenSehulte. 10.20 Berichten en causerie over Balbo's Oceaanvlucht. II.0' Weerbericht. 11.2012.20 Avondconcert uit Frank furt. Radio Luxemburg, 1191 M. 7.50 Nederlandsche "avond. Symphonic No. 4 Tchaikowsky. 8.35 Vocaal concert door Laure Lamby Trouet. Liederen van Schubert, Max Bruch, Max Reger. 9.20 Vioolconcert door Jan Dörner, composities van TartiniKreisler. 10.15 Heruitzending van het concert uit de Brasserie du Péle Nord door het or kest Paul van Béky. Gemeentelijk Radlo-Dtatributlebcdrijf te Leiden. (3e Programma). 8.13.35 Langenberg. 13.35—15.20 North Reg. 15.20—16.10 Kalundborg. 16.10—19.50 North Reg. 19.50Afl.: Luxemburg. gestart. Inschrijvingen aan de jachthaven „de Brasem" te Óude-Wetering. De Na-Kaag zal volgende week Zater dagmiddag en Zondag, 30 Sept. en 1 Octo ber, plaats hebben. Inschrijvingen voor de zen wedstrijd tot 28 September bij de heer ir. J. C. van Hoolwerff, Middenlaan 58 te Haarlem. Ethel houdt maar altijd vol, dat de vrouw onschuldig is. We hebben besloten er niet meer over te spreken; we zullen het toch niet eens worden, viel de Hertog in. Het is vreemd, dat er niets van do andere juweelen is ontdekt, ging Lord Stair voort. Dat is niet zoo heel vreemd, meende de Hertog. Ze worden natuurlijk ver borgen gehouden, tot de cjicven denken, dat de zaak in het vergeetboek is geraakt. Dan zal men trachten ze te verkoopen, waarschijnlijk in Nederland; in Amster dam zijn schatrijke diamanthandelaren. Het lijkt me nog zoo kort geleden, dat ik dc beide medaillons thuisbracht, zei Lord Stair peinzend. Waar is dat tweede medaillon geble ven, papa, dat van moeder zelf? Ik weet het niet, was het antwoord. Je tante Phamer beweert altijd, dat je moeder's kamenier, Phocbe Askern, er mee vandoor is gegaan. Het kan natuur lijk ook zijn, dat het verloren is geraakt bij het spoorwegongeluk. Wc weten niet of je moeder het dien middag van het on geluk droeg. Het vreemdste van de heele geschie denis is, dat die vrouw niets wil zeggen. Heb je een belooning uitgeloofd, Fulke? Neon, nog niet, was het antwoord. We hadden altijd nog hoop, dat juf frouw Grey zou spreken. Als ik in jouw plaats was, zou ik een groote belooning uitloven, groot genoog om een van de bende in verzoeking te brengen. Dit geschiedde en er werd een beloo ning van twee honderd pond uitgeloofd voor ieder, die inlichtingen zou kunnen geven over de gestolen juweelen. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 9