- DONDERDAG 21 SEPTEMBER DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 7 De Pers over de Millioenen- nota. Voor menschen, doodgewone eenvou dige menschen, die met guldens en dubbel tjes rekenen, is het zich verdiepen in de Rijksbegrooting een duizelingwekkende onderneming. Millioenen guldens dansen voor zijn oogen in getallen, wier grootte voor hem evenmin vatbaar of begrijpelijk is, als het ontelbare heir van zilveren sterren aan het firmament. Deze vergelijking tusschen zilveren sterren en zilveren guldens is treffend, met dit opmerkelijk verschil, dat de sterren er z ij n en de millioenen van de Rijksbegrooting er vooralsnog niet z ij n. Men heeft de plannen der Regee ring om deze ontbrekende zilvermil- lioenen op te duiken, kunnen lezen. Vandaag laten wij eenige persstemmen hooren, waarin al dan niet instemming met de voorgenomen maatregelen tot dekken van het begrootingstekort wordt betuigd. Gauw gezegd, haar hoe m »t gedaan? De Maasbode geeft als volgt haar oordeel over de nieuwe middelen: Maar de nieuwe middelen? Het leeu wendeel er van, 85 millioen, heeft de Kamer bereids in de Omzetbelasting aanvaard. Een couponbelasting kan zeker veel onrechtvaardiger werken dan een crisisinkomstenbelasting. Een belasting op goederen in de doode hand zal men om meer dan één reden zeer moeilijk rechtvaardigen. Wij schrijven dit sine ira et studio omdat het waarlijk niet alleen katholieke in stellingen zullen zijn, die er voor in aanmerking zullen komen. Een ver hooging van de tabaksbelasting schijnt ons zeer gevaarlijk èn voor onze in dustrie èn voor voor onze tabaks- markt. Dat de koffiebelasting weer een voltreffer is voor het groote gezin, moeten wij zoo scherp mogelijk vast stellen. Gezien den stand der finan- cin is het niet gemakkelijk om iets zoo maar aanstonds af te wijzen: het is noch eerlijk, noch constitutioneel de noodige middelen te onthouden aan een Regeering, maar wij zijn ver heugd, dat er een parlement is, dat over deze zaken zeer nauwgezet zal moeten beraadslagen. Onze schroom om van leer te trek ken tegen de belastingen, wordt ver sterkt als wij het derde middel van den Minister onderzoeken. Bezuinigen is gauw gezegd, maar minder vlug ge daan. De 15 1/2 millioen uit Onderwijs achten wij aannemelijk, al zal zij ont steltenis genoeg bengen. Of er uit De fensie nog eens 121/2 millioen kan worden gehaald, ook al als men aan andere verdeeling van lasten denkt? Vooralsnog plaatsen wij een vraagtee- ken. De besparing op het Gemeentefonds lykt ons, eerlijk gezegd, eenvoudig een verschuiving van lasten van het Rijk naar de gemeente. En over de korting op de ambtenaars salarissen schrijft het blad: Wat de korting van de ambtenaars salarissen betreft inderdaad 5 pet. voor gehuwden en een progressieve korting van 10 pet. voor ongehuwden deze beteekent, gezien vroegere kortingen, naar onze meening een zeer zwaar offer en de eenige licht- zijde er aan is, dat in gezinsverband levende kostwinners met gehuwden worden gelijk gesteld. Wij weten, dat er dikwijls dwaas over de „hooge" ambtenarenssalarissen wordt gespro ken. Wie dit doen, vergeten van welk een ontzaglijke waarde een integer ambtenarenkorps voor de gemeenschap is. Een beetje „roofbouw". De Tij d is de begrooting gaan nareke nen. Het klopt! Maar de wijze waarop hét klopt heeft niet de onverdeelde tevreden heid van het blad. Want als men deze begrooting na rekent, dan erkent men, dat vrij op pervlakkig naar de voorgenomen slui ting is gewerkt. Bezuinigen, belastin gen en afbraak moeten den put dem pen, maar aan versobering van staats diensten, de ambtenarij der Raden v. Arbeid, de zegeltjesplakker ij en af schaffing van den te duur betaalden administratieven rompslomp werd niet gedacht. Een geleidelijk verhoogde korting tot 10 pet. toe vooral op het onderwij zend kloosterpersoneel is een gemak kelijke maatregel, maar hoe worden de besparingen ad zeven en twintig en een half millioen op Defensie, Onder wijs, Kunsten en Wetenschappen ver antwoord? Ze worden „in den loop van 1934 en enkele daaropvolgende jaren geëffectueerd". Een normale boekhou ding zbu dus de verkregen baten ook verdeelen over de jaren, waarin zij worden „geëffectueerd". Maar minister Oud is niet bang voor een beetje roof bouw, en „in afwachting van het effectueeren zal de gewone dienst van het budget kunnen worden ont last door de aflossing op de leeningen van het Leeningfonds, tijdelijk tot een bedrag, overeenkomende met de nog niet in het budget verwerkte bespa ringen op de hoofdstukken VI en VIII te brengen ten laste van den kapitaal- dienst." Kom ik tekort, dan ga ik maar minder aflossen op mijn schuld, dat is de averechtsche redeneering van deze departementale economie. Waar blijft de gezins politiek? Het Huisgezin is bekommerd over het wee, welke deze krachttoer van belas ting en bezuiniging in duizenden en tien duizenden gezinnen zal brengen. Men moet aan al deze dingen niet te veel denken of men wordt bitter bij het beschouwen van het leven van al len dag dat om ons heen voortgaat met zijn verstrooiing, zijn vermaken, zijn verkwisting en verspilling ook. Men moet er wel aan denken, aan de gezinnen in kommer en nood, in bange afwachting of ook zij door het allerergste zullen worden getroffen, of zij van welgesteld (bescheiden welge steldheid) zullen afdalen tot het pro letariaat: zonder middelen, zonder in komsten, zonder werk. En men vraagt met meer nadruk aan de regeering, uan de volksverte genwoordiging, aan de afgevaardigden der R.-K. Staatspartij allereerst: waar blijft de gezinspolitiek, welke bedoelt van de gezinnen, met name de groote, het allerergste af te wen den? Het woord gezinspolitiek werd niet in de Troonrede aangetroffen en komt ook in de millioenennota niet voor. Maar het mag toch niet tot een woord zonder zin worden voor wie het gezin niet wil zien ondergaan in dezen, men zegt grooten, maar toch allereerst zwaren en bangen tijd. Iedere bezuiniging heeft bezwaren. De eerste opmerking, waartoe dit stuk ons aanleiding geeft, is deze, dat het in een dorje opsomming van cijfers, maar daardoor des te sprekender, nogmaals laat zien, welke schrikbarende gevolgen, ook voor de publieke financiën, de crisis met zich bracht, schrijft De Standaard: Tegen verschillende der aangegeven middelen om het uitgavenpeil omlaag te brengen, zullen van vele zijden be zwaren inkomen. Wij zullen in de eerstvolgende maanden nog overvloe dig gelegenheid hebben, om daarop de aandacht te vestigen. Thans volstaan wij, wat dit betreft, met er op te wij zen, dat niemand in staat is middelen tot bezuiniging aan t egeven, welke niet aan bezwaren onderhevig zijn. Het hooge levenspeil. De liberale bladen zijn eensgezind in hun verlangen naar verlaging van het le venspeil van de arbeiders wel te ver staan. Uit de Nieuwe R o 11. C r t.: Met instemming halen wij uit de nota nog aan, dat handhaving van den gouden standaard het dwingend nood zakelijk maakt, dat wij ons instellen op een lager niveau, en dat cBt proces niet gemakkelijk verloopt. De regee ring voegt daaraan toe, dat met name op het stuk der loonen reeds heel wat geschied is. Daarom zouden wij willen eindigen met den raad: vergeet ech ter ook de prijzen niet, welke door uw steunpolitiek ten aanzien van den landbouw al te veel in tegengestelde richting werken. Uit het Alg. Handelsblad: De regeering moge juist daarbij voor oogen houden hoezeer verkeerd gevoerde steunpolitiek ook de loon- toestanden in het particuliere bedrijf zou kunnen beinvloeden, en een nood zakelijk aanpassingsproces naar het lager niveau van een verarmde maat schappij zou kunnen tegenhouden. De nota blijkt dit te beseffen. Hier mag geen gevaarlijke zwakheid worden be tracht. In het belang van de steun- bron-zelf. Wat vergeten wordt. Het Volk komt tot de prettige ont dekking, dat het tekort van een kwart milliard feitelijk veel grooter is. Feitelijk is het tekort nog belang rijk grooter. Er komen nJ. nog bij de zeer groote crisis-uitgaven voor den landbouw. Deze zullen echter, krach tens de landbouwcrisiswet, worden ge dekt door de speciale heffingen op landbouwproducten, die van de ver bruikers gevergd worden. In wezen zijn dit ook belastingen, nieuwe be lastingen, die aan de bevmking opge legd worden. I. =3 UIT DE OMGEVING KATWIJK AAN DEN RIJN. Aardappelenmisère. De heer A. v. d. Oever die aanvankelijk was benoemd tot het afgeven van vervoervergunningen van consumptieaardappelen, daarna weer van zijn functie was ontheven, is thans weer als zoodanig herbenoemd. Wie volgt? In het eerste stadium van de aardap pelen-misère moest een heffing van 1. per 100 K.G. berekend worden. Na eenige dagen moest diezelfde heffing verhoogd worden tot 2.en gisteren werd op last van de Aardappelen-Centrale weer order gegeven dat maar ƒ1.behoefde berekend te worden. De rebus! .Kostelooze vaccinatie. Donderdag 28 September a.s. des namiddags om half drie zal in het voormalig gemeentehuis gelegen heid gegeven worden tot kostelooze inen ting of her-inenting. Late aardbeien. Als een groote bij zonderheid kunnen we vermelden, dat de heer C. Kromhout, wonende aan den Mo- lentuinweg alhier, gisteren voor de tweede maal in dit seizoen rijpe aardbeien kon oogsten. Een uitkomst, alleen mogelijk bij een mooie zomer- en na-zomer, zooals we dit jaar hebben gehad. OUDEWETERING. Voetballen. Maandag 25 October zal alhier een vergadering plaats hebben, waar getracht zal worden een voetbalclub op te richten. Het initiatief hiervoor is uitge gaan van den Zeereerw. heer Pastoor P. Aarts. De vergadering begint om acht uur en wordt gehouden in het R. K. schoolge bouw. SASSENHEIM. Hanze. Dinsdagavond hield de plaat selijke afdeeling „Hanze" een leden ver gadering in het K. S. A.-gebouw. De voor zitter verwelkomde de leden en sprak zijn tevredenheid, heowel niet voldaanheid, over de opkomst. Achtereenvolgens worden de agenda-punten afgewerkt. De gegevens der opgerichte reclame-afdeeling van het Nationaal Hanzebureau worden bij de plaatselijke reclame-commissie onderge bracht. Het plaatselijk voorschotfonds was nog niet geheel uitgewerkt, zoodat bespre king daarvan tot een volgende vergadering werd verdaagd. Door den voorzitter wordt het doel en streven der inkoop-combinaties, voorname lijk van kruideniers, uiteengezet. Ver wacht en gehoopt wordt, dat dit zeker suc ces zal opleveren voor de toekomst. Ver volgens werd voorgesteld om a.s. winter een cursus te organiseeren voor lakschrift voor reclame-doeleinden. Deze cursus zal by genoegzame deelname wel een feit wor den. Bij de rondvraag werd door een der leden de wensch geuit, dat, nu de Hanze in samenwerking is getreden met het Prot. winkeliers-comité, een verzoek tot B. en W. gericht moet worden, om de werkzaam heden en leveranties aan de Gemeente plaatselijk te doen geschieden, en voortaan brandstolfen voor de gemeente niet van elders te betrekken. Hierna sluiting. Stopplaat... Vanwege de N.Z.H.T.M. zijn op alle haltes bovenaan de voedings draden groote letters aangebracht, tenein de de reizigers en vooral de automobilis ten opmerkzaam maken dat dit stop plaatsen zijn. Het blijkt dat velen daarmee niet bekend zijn en steeds maar doorrijden als passagiers in- en uitstappen. Geboren: Alida Klazina, d. v. K. Hon- ders en A. V. Duyvenbode; Johanna Ma ria Nicoletta, d. v. C. G. Booy en J. P. Mathot. Johannes Adrian us, z. v. M. Zandvliet en P. C. Buschman. Maria, Johanna, Theresia, d. v. G. P. Scholten en W. J. T. Brouwer. O v e r 1 e d e n: Helena Maria van den Berk 81 j. Ondertrouwd: R. Voorthuis 29 j. en A. Zijerveld 26 j. Ingekomen: A. Wijnands, J. v. Beierenlaan 27, van Noordwijk; J. P. de Graaf, Hoofdstraat 55, van Amsterdam; G. H. Kremer en gezin, Rijksstraatweg 39, van Leiden; G. Snip, J. v. Beierenlaan 27, van Haarlem; J .Hoogervorst, J. v. Beierenlaan 17, van Voorhout; G. J. de Raadt, Beuken laan 48, van Bemmel. Vertrokken: A. J. du Croix, naar Haarlem; T. J. van der Laan, naar Heem stede; W .F. van Klaveren en gezin, naar Voorhout; J. E. Warmenhoven, naar Den Helder; J. C. Ie Clercq, naar Haarlem; C. G. Wijntjes, naar Wassenaar; H. E. M. El- fe^ink, naar Lemsterland; F. M. Kieser, naar Voorhout. WARMOND. GraalwachL Mochten wij eenigen tyd terug, in djt blad een oproep doen, tot alle meisjes van de Maria-Congregatie, tot bij woning van een propaganda-avond van de Graal, thans kunnen wij tot onze groote blijdschap mededeelen, dat de moeite en zorgen aan deze avond verbonden, groote- lijks zijn beloond geworden, doordat een 10-tal meisjes, leden van de groote Con gregatie, zich als leden van de Graalwacht hebben opgegeven. Waar dit ledental groo- tere meisjes betreft, waaronder voortref felijke naaisters, heeft de Graal besloten, daarvan een clubje te vormen, dat zich ten doel stelt te naaien voor het crisis-comité en dergelijke instellingen. Voorwaar een heerlijk werk van naastenliefde, waaraan de meisjes haar krachten gaan geven. Zoo ieder weet, hebben ook de jongere kinderen een plaatsje in de Graal gekre gen en zullen Zondag 24 September a.s. een kruisje ontvangen, wat met een klein feestje gepaard zal gaan. Wij moeten er echter van opaan kunnen, dat ook deze kindertjes echte „kruiskindertjes" worden, en dus trouw de bijeenkomsten zullen vol gen. Binnenkort zullen u nog meer Graal- nieuwtjes ter oore komen en durven wij te veronderstellen, dat ons leden-tal deze winter, zeker nog zal stijgen. Moge dan in vervulling gaan, wat wij zoo dikwijls vragen in onze „Graalof- ferande": Geef dat ieder gaaf en stil Volgen mag Uw keuze en wil; Laat Uw zaad in ons volbloeien, En uit elk het hoogste groeien, Waar Gij haar voor schiept weleer: Help ons allen, lieve Heer Koe door de bliksem gedood. Tijdens het onweer, dat zich gistermiddag boven deze gemeente ontlastte, werd een goede melkkoe van den veehouder van der Voort alhier door den bliksem getroffen. Hoewel dit voor hem een groote schadepost is mag toch nog van geluk gesproken worden, om dat de knecht juist onder deze koe, die hij gemolken had, vandaan kwam. De knecht kwam met den hevigen schrik vrij. Iepziekte. Hoe ernstig in deze gemeen te de iepziekte heeft geheerscht moge blij ken uit het feit, dat meer dan 100 boomen zijn aangetast en velen stervende zijn. Vooral in de Dorpstraat nabij de boerderij „Meerrust" waar een 20 tal flinke boomen stonden, is er geen enkele gespaard geble ven en moeten allen verwijderd worden. Wij hopen dat het gemeentebestuur tz.t. tot planten van een ander soort boomen zal overgaan, daar boomen in hooge mate bijdragen tot verfraaiing onzer gemeente. Geboren: Cornelia Hendrika Alida, d. v. L. Tuynman en H. C. van Egmond. Andries, z. v. G. M. Schijf en J. Nek. Cornelia Sophia, d. v. N. van Schie en G. P. v. d. Poel. Anna Beatrix Theresia, d. v. O. R. Lampo en J. E. Spcirings. Antonius Cornells, z. v. J. Th. Koek en J. P. v. d. Meer. Gehuwd: S. P. van Rijn jm oud 25 j. en F. A. van Leeuwen jd oud 22 j. P. v. d. Vliet jm oud 23 en M. W. v. d. Voet jd oud 23 J. F. Westen jm oud 27 j. en M. C. J. Leenen jd oud 27 j. Overleden: Adolf Johan Kamerlingh Onnes, oud 68 jaar. VOORHOUT. Kleinveevereeniging D.V.V. Vrijdag avond a.s. te 8 uur zal door bovengenoem de vereeniging een zeer belangrijke leden vergadering worden gehouden, ter bespre king van de resultaten van de Tentoon stellingscommissie. Ook niet-leden der ver eeniging, die zich evenwel interesseeren voor de veredeling van het kleinvee, zul len van harte welkom zijn op deze verga dering, in café „Boerhaave" van den heer Angevaren. Kostelooze inenting. Op Woensdag 27 September a.s. zal er voor belanghebben den gelegenheid zijn, zich of hunne kinde ren te laten inenten of herinenten ten huize van den gemeente-geneesheer dr. H. A. G. Bots, alhier, des namiddags om half 3 uur. WASSENAAR. Geboren: Leonardus Johannes Si mon, z. v. L. C. van Egmond en J. J. Noor- dermeer. Wilhelmina Cornelia en Aga tha Elisabeth, drs. van W. Vosse en J. C. Snelderwaard. Theodora Maria Corne lia, d. v. J. Th. van Rijn en M. C. C. van Wijk. Overleden: Maartje Cornelia Ste- hauwer 41 j., echtgen. van G. Delwel. Eva de Kadt 64 j. echtgen. van R. de Kadt. Ondertrouwd: A. Vlieland en A. van Beelen. G. Spierenburg en M. de Groot. G. F. Nagelkerke en A. G. I. A. D. Surenbroek. A. L. de Bruijn en F. R. Muhr. J. Haak en A. J. Drabbe. R. F. Stokhuijzen en H. Schenck de Jong. J. Kalff en J. W. A. C. Quintus. J. van Haastrecht en W. M. Schroder. H. G. de Langen en M. M. Laman. Gehuwd: H. G. van Everdingen en L. C. van Tienhoven. H. W. van Hui- zum en H. Klarenberg. Gevestigd: M. Wagner, van Bottrop, Waalsdorperlaan 22b; J. van Nie, van Am sterdam, Rijksstraatweg 374; F. M. Buch- hols, van Delft, Meijendell 5C; C. Dieck- mann, van Den Haag, Rijksstraatweg 795; P. Henneken, van Zegwaart, Rijksstraat weg 360; S. Furstenberg, van Hamburg, v. Z. v. N.str. 79; Wed. J. A. Tribbe geb. M. C. Bakker, van Leiden, Zijllaan 8; A. D. de Jong, van Den Haag, van Bommellaan 12; L. Klein, van Den Haag, Laan van Koot 12; M. Christ, van Oostenrijk, Schouwweg 28; J. C. Tiemstra, van Den Haag, Buurt weg 153; W. Kraak, van Den Haag, Wind- lustweg 20; J. C. Rooyakkers, van Anna Paulowna, Oostd. weg 71; A. C. P. Zon neveld, van Oirschot, Rijksstraatweg 310; J. R. Hermanidos, van Ubbergen, Deijler- weg 5; C. A. A. J. M. Houben, van Diemen, Eikenlaan 5; J. van Dop en vr., van Rijs wijk Z.H., L. Kerkdam 59; J. B. Krul en gez., van Den Haag, Kasstraat 5; L. D. J. Reeser engez., van Den Haag, Wittenbur- gerweg 66; W. Greeve en gez., van Den Haag, O. Waeesn. weg 7. Vertrokken: H. Klaij, naar Den Haag; Wed. C. J. Hubar geb. Poulie, naar Voorburg; J. G. Gregory, naar Leiden; A. Lubbers, naar Leiden; G. Balduin, naar Den Haag; J. J. v. d. Does, naar Den Haag; E. J. Schouten, naar Leiden; M. C. Wijs man, naar Voorhout; L. C. van Everdingen geb. van Tienhoven, naar Zoelen; J. Raaij- makers, naar Eindhoven; A. J. Knijnen- burg, naar Wateringen; J. Bijl, naar Lei den; B. Th. H .Wezenberg, naar Gendrin- gen; H. W. van Huizum en vr., naar Den Haag; J. C. Slot, naar Rotterdam; M. J. Couvée, naar Leiden; M. J. van Voorber gen, naar Sassenheim; W. Miltenburg, naar Weesperkarspel; J. J. ten Siethoff en dr. naar Den Haag; I. A. Haks, naar Den Haag; P. H. Noordover, naar Leeuwarde- radeel; X. Mann, naar Den Haag. UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. Speldjesdag. De opbrengst van de gisteren alhier gehouden speldjesdag ten bate van de vereeniging „Zonnegloren" bedraagt 126.95. Roode Kruis. De jaarlijksche Roode Kruis-collecte zal in onze gemeente ge houden worden op Woensdag 27 Septem ber. Paardenmarkt. De jaarlijksche paar denmarkt, gisteren gehouden, kenmerkte zich weder door de gewone levendigheid. De aanvoer van paarden was vrij statio nair vergeleken bij die van het vorig jaar. De handel was daarentegen niet druk; an ders was het gesteld met de talrijke marktkramers, die hun tenten op de markt en omgeving hadden opgesteld. Een zeer talrijk publiek verdrong zich den gehee- len dag in de nabijheid dezer marktven ters, die op allerlei wijze trachtten hun waren aan den man te brengen. Omstreeks vier uur was de markt ten einde, op op straat als aandenken een groote pa pier-lawine achterlatende. LEIDERDORP. Gemeenteraad. Agenda van de ver gadering van den gemeenteraad te houden op Donderdag des nam. 7.15 uur. Punt 8. Voorstel B. en W. tot verlaging van het waterleiding-tarief. WOERDEN. Prijsuitreiking. .In .gezellige sfeer heeft in Hotel „De Dubbele Sleutel" de uit reiking der «op Koninginnedag gewonnen prijzen plaats gehad. Deze prijzen, uitge loofd voor de Athlctiek-, Zwem- cn Schiet wedstrijden, werden na een hartelijke wclkomstspeech van den voorz. der Ver eeniging „Koninginnedag", uitgereikt door den heer W. J. van Schaffelaar, te Baarn, lieder der gehouden Athletiekwcdstrijdon. Woorden van bijzondcren dank werden gericht tot den heer W. Kruithof, die een tydroovende rol in het opgevoerde histo risch spel had verricht. Door de voorzit ters van verschillende vereenigingen wer den hierna toespraken gehouden, terwijl het „Wilhelmus", gewlgd door eenige volksliederen, met groote animo werd ge zongen. Na dc officieele uitreiking bleef de gezelligheid nog even aanhouden. Gemeentcaad. De Raad dezer gemeen te vergadert Vrijdag a.s. .des namiddags te 2.30 uur ten stzndhuize. Agenda: Conventie geldleeningcn. ZOETERWOUDE. Personalia. Tot onderwijzeres aan de R.-K. Meisji*sschool in deze gemeente is tijdelijk benoemd mej. C. C. F. van Beek, uit Hazers'sroude. Aan den heer L. van Leeuwen, be steller bjj den dienst der posterijen, alhier, is, ingaande 1 October 1933, eervol ont slag als zoodanig verleend met toekenning van pensioen. Als hulpbesteller is be noemd de heer Arie van Benten. alhier. Voor de groote gezinnenHet gemeen tebestuur alhier heeft zich gewend tot den Minister van Sociale Zaken met verzoek om wijziging te brengen in de regeling be treffende het distribuecren van onver mengde margarine en wel in dier voege, dat voortaan bedoelde margarine ook kan verstrekt worden aan groote gezinnen, waaronder te verstaan gezinnen met 8 en meer kinderen. In het adres wordt cr op gewezen dat dergelijke gezinnen zeer ze ker ook zijn aan te merken als te behoo-» ren tot het behoeftige gedeelte der bevol king, wanneer men weet, dat de inkom sten uit arbeid van zoo'n gezin in de mees te gevallen niet grooter zijn, dan het bc- 463e STAATSLOTERIJ (Niet officieel) Be Klasse, 4e LUst Trekking van Donderdag 21 September 1933 Hooge Prijzen f 1000.— 4918 19977 f 400.— 1404 19975 20302 f 200.— 699 3044 5103 11381 13633 16024 17205 19608 f 100.— 5106 9071 10956 11164 13030 20367 PrUsen van f 70.— 15 222 337 670 685 826 828 897 915 927 928 036 007 980 1082 1218 1301 1310 1547 1604 1674 1708 1790 1843 2337 2522 2771 2841 2882 2930 3101 3374 3399 3422 3591 3755 4113 4174 4257 4422 4544 4578 4728 4949 5077 5115 5134 5141 5206 5582 5606 5617 5630 5687 5793 5863 5894 5935 5950 5993 6074 0207 6239 6350 6463 6189 6544 6580 6766 6838 7362 7437 7543 7630 7677 7733 7793 7863 7938 8025 8040 8227 8308 8390 8534 8654 8951 9059 9102 9620 9696 9697 9700 9703 9811 9982 10022 10066 10379 10662 10871 11432 11704 11987 12147 12188 12287 12602 12612 12698 12726 12775 12918 12920 12986 13418 13532 13695 13898 13931 14005 14659 14667 14746 14832 14870 14920 15013 15404 15620 15676 15689 15726 15866 15079 16213 16223 16241 16309 16336 16435 10487 16513 16509 16603 16673 16956 17030 17055 17129 17215 17293 17306 17500 17607 17613 17646 17764 17788 17939 18007 18095 18413 18565 18626 18710 18841 18909 18931 18947 19125 19254 10877 19902 19950 19992 20011 20124 20591 20608 20677 20686 Nieten 52 84 100 157 160 232 242 310 318 016 630 641 715 736 746 750 778 785 788 874 882 016 977 1018 1002 1098 1159 1165 1170 1261 1272 1276 1503 1505 1631 1730 1742 1753 1825 1957 1984 2003 2029 2071 2105 2129 2162 2176 2233 2234 2286 2377 2449 2465 2477 2496 2584 2023 2681 2730 2752 2790 2791 2868 2935 3014 3045 3146 3182 3211 3220 3244 3314 3329 3395 3420 3429 3547 3576 3607 3634 3035 3648 3678 3686 3698 3741 3773 3781 3782 3787 3868 3891 3896 3011 3944 3991 4011 4036 4191 4268 4295 4321 4340 4358 4440 4511 4518 4693 4703 4711 4770 4783 4785 4824 4990 4095 5048 5052 5132 5194 5307 5435 5452 5475 5518 5526 5543 5007 5614 5624 5648 5700 5712 5738 5763 5814 5877 5885 5944 6041 6161 6231 6257 C2Ö8 0273 6334 6355 6373 6445 6553 6744 6829 6834 6870 6964 0961 0967 6971 7002 7028 7046 7197 7199 7208 7285 7321 7467 7509 7510 7512 7561 7600 7004 7623 7629 7669 7798 7851 7889 7891 8003 8060 8139 8145 8194 8218 8231 8Z65 8310 8352 8374 8381 8432 8447 8453 8189 8615 8625 8681 8600 8834 8837 8872 8902 8915 8956 8988 8990 0126 9132 9191 9222 9253 9333 0362 0395 9418 9479 9507 9559 9584 0600 9640 0601 9714 9795 9858 10053 10059 10103 10123 10210 10240 10297 10320 10331 10337 10421 10433 10461 10469 10483 10512 10550 10696 10611 10078 10680 10707 10866 10876 10878 10886 10931 10037 11006 11072 11104 11134 11141 11144 11148 11210 11213 11238 11239 112C4 11320 11372 11434 11455 11465 11481 11555 11556 11681 11686 11891 11898 11965 11982 12021 12151 12186 12207 12229 12237 12249 12253 12271 12365 12410 12420 12433 12483 12493 12590 12607 12621 12872 12757 12954 12971 12975 12988 13058 13078 13107 13142 13202 13207 13214 13218 13221 13223 13237 13326 13336 13529 13588 13622 13662 13727 13731 13760 13861 13869 13874 13879 13880 13926 13948 13069 13974 14054 14066 14065 14106 14122 14129 14136 14189 14204 14252 14233 14309 14418 14428 14613 14630 14683 14709 14720 14732 14735 14747 14775 14826 14847 14860 14969 15037 15078 15108 15278 15344 15425 15428 15431 15551 15598 15603 15822 15856 15359 15873 15916 15958 15988 15091 1G000 16030 16145 16244 10248 16249 16384 16491 16500 16509 16539 16668 16736 16737 16798 16811 16822 1C843 16918 16985 17018 17063 17102 17103 17121 17231 17271 17287 17308 17504 17523 17542 17670 17579 17599 17009 176.61 17684 17722 17732 17818 17844 17846 17860 17872 18001 18067 18101 18104 18143 18171 18213 18247 18277 18345 18368 18448 13480 10544 18555 13013 18630 18670 18723 18787 18e36 18865 18039 18972 19013 19076 19090 19136 19153 19203 19385 19424 19433 10532 10559 19580 19632 19730 19753 19761 19810 19822 19921 19992 20092 20112 20122 20146 20101 20177 20189 20211 20303 20316 20339 204CQ 20408 23469 20521 20553 20601 20815 20618 20641 2 "4559 1)680 20663 20674 20701 20709 20727 20818 20964 Verbetering 5e Klasse 3e LUst: 17001 m. L; 17007

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 7