MAANDAG 18 SEPTEMBER DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 9 GEMENGDE BERICHTEN DAME DOOR AUTO ONDER TRAM GESCHOVEN. Onmiddellijk gedood. Gisteravond tegen half negen is op de Leidschevaart te Haarlem ter hoogte van dn oprit der Electrische tram naar Zand- voort een doodelijk ongeval gebeurd. De 60-jarige mevr. v. d. Broek, echtgenoote van een empl yé van de N. Z. H. Tram weg Mij. fietste in gezelschap van een buurman geheel rechts op den weg, toen achter haar een auto naderde. De vrouw stapte af en liep met het rijwiel aan de hand naar de linkerzij van den weg. De autobestuurder meende toen, dat hij rechts van haar kon passeeren, doch de wielrijdster liep vlak voor de auto plot seling weer naar rechts, met het gevolg, dat zij werd aangereden en voor de wie len terecht kwam. De chauffeur stopte onmiddellijk. Juist kwam echter een uit drie wagens bestaande tramtrein uti Zandvoort de helling van het viaduct af rijden. Hoewel de wagenbestuurder uit alle macht remde kon hij niet verhinde ren, dat hij achter tegen de auto aanbot ste en deze hierdoor eenige meters voor uitschoof. Tengevolge hiervan werd de vrouw overreden. Door den noodrem te gebruiken kon de wagenbestuurder voor komen,, dat ook de wielen van de tram over haar heen gingen. Men vond de on gelukkige onder de treeplank van het voorste tramrijtuig. Een dokter was spoe dig ter plaatse, doch deze kon slechts den dood constateeren. Het lijk is overge bracht naar het St. Elisabethsziekenhuis. TWEE TRAMONGELUKKEN TE RDAM. Twee personen slachtoffer Zaterdagavond is de 35-jarige kantoor bediende A. F. Reymer, gewoond hebben de aan de Hocidrift te Rotterdam op den Schiedamschenweg onder een tra© ge raakt en met een hersenschudding naar het ziekenhuis gebracht, waar hij gister morgen is overleden. Zondagochtend is de 82-jarige mevr. de wed. H. Rienks, gewoond hebbende aan de Roode Rijschelaan te Rotterdam, op de Bergschelaan onder een tramwagen van lijn 5 geraakt, toen zij onverwacht den rijweg overstak. Met zware verwon dingen werd zij naar het ziekenhuis- Bergweg overgebracht, waar zij kort daarop is overleden. VERDRONKEN. Zondagavond om half acht is de tienja rige L. Bakker, gewoond hebbende, in de Rooseveltstraat te Rotterdam bij het vlot jevaren op een onder water geloopen bouwput aan de Galileistraat in het water gevallen en verdronken. GASVERSTIKKING TE UTRECHT. Zaterdagmiddag ontdekten voorbijgan gers, dat uit een perceel in de Marnixlaan te Utrecht een sterke gaslucht naar buiten drong. Op herhaald kloppen werd niet opengedaan, zoodat men er toe is overge gaan de toegang tot de woning te forcee- ren. Het bleek toen, dat de woning vermoe delijk den geheelen morgen onder gas had gestaan. In huis werd een 45-jarige onder wijzeres, mej. S., gevonden, die in het per- ceeel woonde. Zij was, volgens het „U.D.", iemand die nogal op zichzelf was en die zich weinig met anderen bemoeide; daarom was het ook niet zoo spoedig opgevallen, dat de woning den geheelen morgen geslo ten was gebleven. De onderwijzeres is per auto van den ge meentelijken geneeskundigen dienst naar het ziekenhuis overgebracht; de levensgees ten waren nog niet geweken. WERKLOOZE GAAT ER MET DE STEUN KAS VANDOOR. Burgemeester geslagen. Zaterdagmiddag omstreeks twee uur was de burgemeester van Assendelft, de heer J. J. de Boer in tegenwoordigheid van den heer J. Koomen, agent van de arbeidsbe middeling, bezig steun uit te betalen aan de werkloozen. In verband met de stuca- doorsstaking te Amsterdam mocht aan een viertal federatie-menschen geen steun uit betaald worden, hetgeen aan dezen bekend was. Nochtans kwamen twee van hen op het kantoor. Toen de burgemeester hen aan het verstand wilde brengen, dat zij geen steun kregen, gaf een van hen, F. W., den burgemeester een klap in het gezicht, waardoor deze bloedend werd gewond. De andere, P. V., maakte van de gelegenheid gebruik om een stapel bankbiljetten te ste len en er vandoor te gaan, waardoor de burgemeester zich genoodzaakt zag het uit betalen van steun te staken. De andere werkloozen, hierdoor hevig gedupeerd, zet ten den dief na en brachten al spoedig al het gestolen geld weerom, na welk inter mezzo het uitbetalen van de steungelden rustig voortgang vond. DE AANSLAG TE MUIDEN. Burgemeester De Raadt naar huis terug gekeerd. Zaterdagmorgen heeft de heer J. L. de Raadt, burgemeester van Muiden, die het slachtoffer werd van de schietpartij in het raadhuis aldaar, het Burgerziekenhuis te Amsterdam verlaten. De burgemeester begaf zich loopendé naar den gereedstaanden auto en reed ver volgens naar zijn plaats van inwoning. Er was eenige publieke belangstelling. POLITIE ONDERBREEKT VOETBALMATCH. De scheidsrechter was bestolen. De duizenden bezoekers van den wed strijd QuickN. E. C. te Nijmegen, keken gistermiddag vreemd op, aldus ie „Crt.", toen Pot tweemaal toe het spel gestoord werd, doordat een politie-ageut het ter rein opwandelde, en zich met den scheids rechter ondernieid. Bij informatie bleek ons, dat even voor of tijdens den wedstrijd in de kleeaka- mt. f een dief zijn slag haa ge «lfgt». en daar een viercal pmtemonna'i a had buit gontakt. De mm werd door ee-.ngo per sonen op heetenluad be; rapt e i aaa de po litie overgegeven. Het bleek te zijn een zekere C. A. wonende aan den Willems- weg. Onder de gestolen portemonnaies be vond zich ook die van den scheidsrech ter met een inhoud van twaalf en een hal ve gulden. Vandaar dat de politie zich op het terrein tijdens het spel met den scheidsrechter in verbinding stelde. In verband met deze diefstal is nog een huiszoeking gedaan, daar gebleken is, dat op de fabriek waar bedoelde A. werk zaam is, de Pupierexportfabriek te Nij megen ook verschillende diefstallen in den laatsten tijd zijn gepleegd. Men ver moedt dat A. ook van deze diefstallen meer zal weten. RELLETJES TE GRONINGEN. Het is Zaterdagavond in Groningen zeer rumoerig geweest. Om 9 uur colporteer den op de Vischmarkt, het centrum van de stad, fascisten met lectuur, zij werden plotseling door communisten besprongen. Er ontstond een vechtpartij en een groote volksoploop, die spoedig door de politie uiteen werd gedreven. Er moest met behulp van de wapenen ruim baan .worden gemaakt. Een jongetje en een meisje, die zich tusschen het publiek be vonden werden gewond. Er werde. gevoelige klappen uitge deeld, te ongeveer half tien was de orde weer hersteld. DUITSCHE HULPPOLITIE GEREQUIREERD UIT WERKLOOZEN. UIT DE RADIOWERELD 4.25 Vernon Bartlett: „Whither Germa- nay?" 4.50 Concert. L. Zifado (sopraan) en het Owen Strijkkwartet. 5.35 Kinderuur. 6.20 Berichten. 6.50 Chdfcin-reeital door C. Smith. 7.10 Causerie. 7.40 „Three Loose Screws", variété-pro gramma. 8.15 1ste en 2de acte van „La Bohème", Puccini. 9.30 Piano-recital L. England. 10.00 Berichten en voordracht. 10.25 Dansmuziek gr.pl.). 10.5012.20 Lew Stone en de Monseig neur Band. „Radio-Paris, 1724 M. 8.05Gra mofoonpl. 12.20 en 7.30 dito. 9.05 Zang door E. Maubourguet (bariton). 9.50 Gramofoonmuziek. Kalundborg, 1153 M. 12.20—2.20 Concert uit hotel Angleterre. 3.205.20 L. Preil's orkest m. m. v. so listen. 8.20 „En Börsbaron", hoorspel met mu ziek van R. Schroder. 11.05 Pianorecital door F. Jensen. 11.2512.50 Dansmuziek uit rest. Lod- berg. Langenberg, 473 M. 6.25, 7.23 en 11.50 Gramofoonpl. 12.20 Populair concert. 1.50 Westfaalsch Omroeporkest o. 1. v. Göhre. 5.20 Pianorecital H. Haasz. 5.50 Gramofoonpl. 8.25 Gevar. programma. Rome, 441 M. 9.05 „II Toreador", operette van Caryll- Mockton, Leiding: A. Paoletti. In de pauze: Causerie. Na afloop: Berichten. Brussel, 338 en 508 M. 338 M.: 12.20 Gramofoonpl. 1.30 Omroepkleinorkest o. 1. v. Leemans. 5.20 Omroeporkest o. 1. v. André. 6.50 Gramofoonpl. 8.20 Symphonieconcert o. 1. v. Kumps. 9.3510.20 Omroeporkest o. 1. v. André. 508 M.: 12.20 Omroepkleinorkest o. L v. Leemans. I.30 Gramofoonpl. 5.20 Symphonieconcert o. 1. v. Kumps. 6.35 Cellorecital. 6.50 Omroepkleinorkest o. 1. v. Leemans. 8.20 Omroeporkest o. 1. v. André. 9.20 Symphonieconcert o. 1. v. Kumps. 10.0010.15 Pianorecital door J. Meer. Deutschlandsender, 1635 M. 8.25 „Lachen um Acht", vroolijke avond met Harold Paulsch, Robert Gadcn's orkest e.a. 10.20 en 11.05 Berichten. II.2012.20 Concert uit Stuttgart o. 1. v Görlich. Radio Luxemburg, 1191 M. 7.50 Belgische avond. Concert no. 2 voor piano en orkest (Rachmaninoff). 8.40 Orkest concert. .9.20 Kamermuziek; kwartet voor hobo, viool, viola en viloncel van Mozart. 9.40 Orkestconcert 10.50 Dansmuziek. Gemeentelijk Radio-DIstrlbutlebcdrljf te Leiden. 8.0012.00 Langenberg. 12.2014.20 Daventry. 14.20—15.20 North Reg. 15.2017.20 Kalundborg. 17.20—19.20 Brussel (VI.) 10.20afloop Daventry. VERMISTE KERKGEWADEN TERECHT. De zending kerkgewaden, bestemd voor den pastoor van „De Duif' en afgezonden uit Zaandam, is terecht. De dieven zullen vermoedelijk de on verkoopbaarheid der gewaden hebben in gezien en hebben zich toen ontdaan van hun buit, die in elkaar gefrommeld achter een boom werd gevonden. Een verzonnen verhaal over een aanrijding van een S.A.-man te Kleef door een Nijmegenaar. De correspondent van de „Msb. meldt: Men herinnert zich het bericht uit Kleef, dat de chauffeur V. uit Nijmegen, die een broer is van den voor eenige weken in Wij- Ier gearresteerden V. e'en S.A.-man met op zet met zijn auto te Kranenburg zou heb ben overreden. Deze geheele auto-aanrijding was ver zonnen. De aangeredene, zekere S. uit Kleef een S.A.-man courantenbezorger, die half dronken over den weg liep, weet zelf niet, of hü door een auto of een kar overre den is. Toch werd V.'s vader gearresteerd als mede-verdachte en werd de oude man eerst later losgelaten na veel onderhan delen en het stellen van borgtocht. Voor het zoover kwam moest door de Nijmeegsche onderhandelaren heel wat ge praat worden met de Kleefsche politie wel ke volhield dat S. zwaar gewond was en met opzet overreden. De Nijmegenaars kre gen evenwel contact met andere S.A.-man nen. die zij met geld en goede woorden tot spreken konden brengen. En wat bleek nu? S. was in het geheel niet zwaar gewond en was de man geweest die tijdens het ver hoor van de Nijmegenaars met de Kleef sche politie op het bureau een fiets stond schoon te maken. Het was er S. maar om te doen van de rijke Hollanders een flinke schadevergoe ding te krijgen. En S. had er natuurlijk niet op gerekend dat de Nijmegenaars ter plaat se een onderzoek zouden komen instellen. S. kreeg later contact met de Nijmege naars en zeide met 150 schadevergoeding tevreden te zijn. De Kleefsche politie was op haar beurt weer te eerlijk om S. kans te geven de Hollanders af te zetten. Resultaat was, dat de zaak nu in kort geding diende voor de Kleefsche rechtbank, waar een rechter zat, die de true's van den S.A.-man al spoedig doorzag. Om de zaak nog beter te kunnen verde digen had de Nijmegenaar de assistentie ingeroepen van een advocaat te Kleef. Deze toonde zich zoo huiverig om met de S.A- mannen in conflict te komen, dat hij het beter vond niet openlijk tegen de heeren op te treden. Hij had er liever niet mede te doen en hield zich liever achter af. Het slot van de geschiedenis was toch, dat de zgn. aangereden S.A.-man uit Kleef in het ongelijk werd gesteld en door eigen medeleden een onwaardig lid der Hitier- groep werd genoemd. Vermoedelijk zal S. zelfs een vervolging tegen zich kriigen wegens valsche aangif te en beschuldiging. De Nijmegenaar, die verklaarde niet zoo ver gevorderd te zijn, als de S.A.-mannen niet gezwicht waren voor fooien, roemde den Kleefschen rechter en ook den Kleef- schen politie-commissaris, maar zeide geen groot vertrouwen te hebben in de zgn. hulppolitie, meestal S.A.-lieden, die werk loos zjjn. De oude heer V. is intusschen in vrijheid gesteld. Toevallig zijn wij dezer dagen aan le Limburgsche grens, in de gelegenheid ge weest, om over die zgn. hulppolitie en hulp douane, meestal werklooze S.A.-lieden, meer te vernemen. Het cijfer der werkloosheid in Duitsch- land daalt. Doch hierbij moet men in aan merking nemen, dat tallooze werkloozen over geheel het Rijk zijn opgenomen bij de S.A.-lieden als hulppolitie, dus niet meer werkloos zijn. Deze lieden verdienen echter heel wei nig; zij ontvangen voor hun levensonder houd meestal minder dan de werkloozen in ons land. Ener zijn vele duidelijke aanwij zingen, dat men die zgn. hulpdouane go- makkelijk kan omkoopen, zoo deelde men ons aan de grens mede. En de feiten, in het bovenstaande vermeld, bevestigen de ons gedane mededeelingen. Intusschen weten wij, dat de daling van het werkloosheidscijfer van Duitschland helaas niet met onvermengde vreugde of voldoening kan worden geconstateerd! Programma's voor Dinsdag 19 September. Huizen, 296 M. 8.00 Morgenconcert. 10.00 Gramofoonmuziek. 11.30 Godsdienstig halfuurtje door pas toor Perquin. 12.15 Lunchconcert door het KRO-sextet. I.00 Opening der Staten-Generaal. Uit zending van de troonrede van H. M. de Ko ningin, vooraf een kort ooggetuige-verslag door Paul de Waart. 2.00 Vrouwenuurtje. 3.00 Zang- en vioolrecital door Willem Hessink, bas, en Ludwig Coenen, viool. 4.00 Afgestaan aan de H.I.R.O. 5.10 Gramofoon. 5.30 Voor avond-concert door de KRO- boys, afgewisseld door lezing en gramo foon. 7.15 Gramofoon. 7.25 Ir. L. J. M. Feber over „Lenin en Gandhi". 7.45 Verbondskwartiertje. 8.00 Het KRO-orkest. 8.30 Vaz Dias. 8.35 Gramofoon. 8.45 Solistenconcert door het KRO-orkest 9.30 Gramofoon (Richard Tauber). 9.45 Piano-soli door George van Renesse. 10.Populair concert door het KRO-or kest. 10.30 Vaz Dias. 10.35 De KRO-boys. Hilversum, 1875 M. 8.00 GramofoonpL 9.00 Omroeporkest o. 1. v. N. Treep. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gramofoonpl. 10.30 Vervolg orkestconcert II.00 RVU. Mevr. H. L. Goemans-Geert- sema Beckeringh: Huisvrouw-overpeinzin gen. 11.30 Gramofoonpl. 12.00 Ooggetuigeverslag van de Opening der Staten-Generaal door D. Hans en W. Vogt. 2.00 Gramofoonpl. 2.30 Zang door G. Holthaus (bariton). A. d. vleugel: E. Veen. 3.00 Gramofoonpl. 4.00 Vioolrecital door C. Frantz. A. d. vleugel: E. Veen. 4.30 Radiokinderkoorzang o. 1. v. J. Ha mel. 5.00 Voor de kinderen. 5.30 Omroeporkest o. 1. v. N. Treep. 6.30 RVU. H. Ch. G. J. v. d Mandere: De nieuwe programma's der Volksuniver siteiten'. 7.00 Vervolg ocncert 7.30 Dr. J. H. Schuurmans Stekhoven: .Schokland" 8.00 Vaz Dias. 8.05 Gramofoonpl. 8.30 Uitzending van de Taptoe op Plein 1813 Den Haag door de Kon. Mil. Kapel o. 1. v. Kapt. C. L. Walther Boer. 9.00 Gramofoonpl. 9.30 Kovacs Lajos en zijn orkest. 10.00 D. Hans: De Millioenennota. 10.30 Kovacs Lajos en zijn orkest. 11.00 Vaz Dias. 11.1012.00 Gramofoonmuziek. Daventry, 1554 M. 10.35 Morgenwijding. 10.50 Tijdsein en berichten. 11.05—11.20 Lezing. 12.20 Orgelspel R. New. 12.50 Paramount Astoria-orkest o. L v. Anton. 1.50 Midland Studio-orkest o. 1. v. F. Can- tell. 2.20 Voor de scholen. GEMEIME DISTILLEERDERIJ. Te Zaandam is Zaterdag aan het mr. Cor- nelispad 43 een geheime distilleerderij ont dekt. Zekere K. de Boer oefende hier het stokersbedrijf uit. De politie had reeds lang argwaan en Zaterdag hebben de rijks ambtenaren een inval gedaan en diverse apparaten en een hoeveelheid alcohol in beslag genomen. FEUILLETON. HET MEDAILLON VAN LORD STAIR. Na^r het Engelsch van CHARLOTTE M. BRAME. 2C) In dr.' geval, zei juL'.ouw Grey, moet je je niet ongerust maken. Waarschijn lijk heeft iets gewichtigs hem verhinderd te komen, hij zal je morgen wel een brief schrijven, waarin hij zich verontschul digt. Wanneer ben je weggegaan, Jennie? Direct na acht uur. Dus jij was om ongeveer negen uur niet in de kamer van de Hertogin? Neen, waarom Vraagt u dat? Omdat ik om negen uur een eigen aardig geluid in die kamer heb gehoord. U zult zich verbeeld hebben, juf frouw Grey, maar :I: zal direct gaan kijken. Ze ging. Een moment later werd juffrouw Grey opgeschrikt door een door dringenden kreet en na een paar seconden kwam Jennie de kamer binnenrennen. Het verschrikkeli;':, riep ze de spf- is opengebroken en de famihv-juwee- l?n zijn weg. Wat moet ik beginnen? Weg? was het antwoord, maar dat is' onmogelijk. Het is waar, komt u zelf mee kij ken. Haar handen wringend, tenvijl haar luide kreten de andere bedienden alar meerden, ging Jennie juffrouw Grey voor naar de kamer van de Hertogin. HOOFDSTUK XXXVIII. De Hertog en de Hertogin hadden eer prettigen avond gehad. Maar het prettig ste uur van al was de terugrit geweest door den stillen zomernacht. Ethel was vermoeid, maar de avondlucht verkwikte haar en vroolijk praatte ze met hnar m?n over het diner en het bal. We zijn zei de Hertog, toen hij de verlichte ramen van het kasteel in het oog kreeg, maar nog voor de auto stil hield, wist hij, dat zijn vermoeden zeker heid was, dat er iets ernstigs was ge beurd. Wat is er Barnes? vroeg hij. Wat beteekent deze opschudding? Zij hoorden het gesnik van Jennie; de Hertogin schrok. Wat is er Barnes? vroeg zij nu ook. Je zoudt mij 'n genoegen doen, nu eindelijk eens te antwoorden, zei de Her tog. Ik schrik er voor om het u te moe ten zeggen, My lord. Is er iemand ziek? vroeg Ethel. Ze dacht direct aan juffrouw Grey. Neen, was het antwoord er is ge stolen. Gestolen? riep de Hertog. Hoe kan er gestolen worden in een huis vol oedien- den? Wat is er gestolen? De man was doodsbleek toen nij ant woordde; vrees de familie-diaman ten. Een oogenblik stond de Hertog als ver steend. Toen riep hij: De familie-dia manten? Dat is onmogelijk. Juffrouw Dane vond de safe open, een poosje geleden en de diamanten zijn weg. Een hard woord kwam over de lippen van den Hertog, iets wat maar hoogst zel den gebeurde. Kom mee, Ethel, zei hij, terwijl hij i. naar zijn vrouw's kamer haastte. De verschrikte bedieden weken terug, toen zij passeerden. Jennie's oogen waren gezwollen van het huilen. Ze viel op haar knieën voor de Hertogin en riep, dat deze 't haar nooit zou kunnen vergeven en dat ze wilde, dat ze dood was. De Hertog beval stilte. Vertel me, wat er gebeurd is. Niemand durfde spreken. Juffrouw Hilton, zei hij tot de huis houdster, wilt u me vertellen? Juffrouw Hilton wis* niet anders dan, dat ze op Jennie's schreeuwen was komen aanloopcn en het verschrikkelijke nieuws had gehoord. Sta op, zei de Hertog tegen Jennie, de juweelen van de hertogin waren aan jou toevertrouwd. Wat is er mee ge beurd? Jennie stond bevend op. Ik kan u al leen de waarheid vertellen, maar ik kan niets verklaren. Toen ik de Hertogin ver kleed had, heb ik net als altijd de safe gesloten en het paneel er over getrokken. Toen ben ik uitgegaan tot tie nuur, maar ik had de sic :ls bij me. Had je toestemming om uit te gaan? vroeg de Hertog streng. Neen, was het stamelende antwoord. Dus je sloot ue safe en nam de sleu tels mee en je ging om acht uur uit? En kwam terug om tien uur? Ja, en toen vertelde juffrouw Grey me, dat ze een vreemd geluid gehoord had in mevrouw's kamer. Ik ging dadelijk kij ken, vond de safe open en de juweelen waren weg. Wat voor geluid hoorde u in deze kamer, juffrouw Grey? vroeg de Hertog hoffelijk. Ze vertelde hem, dat ze om negen uur een ongewoon dof dreunend geluid had gehoord en naar de deur was gegaan, doch niet had willen binnengaan tijdens de afwezigheid van de hertogin. Ze had om Jennie geroepen, maar toen ze verder niets gehoord had, was ze te ruggegaan naar haar eigen kamer. Waarschijnlijk is de safe openge broken. De vraag is door wie? Het moet iemand geweest zijn, die het geheim van de bergplaats kende en wist waar de ju weelen bewaard worden. Weinigen hier in huis kennen het geheim; alleen juffrouw Hilton, Barnes en Jennie Dane. En ik, zei juffrouw Grey, met hel dere stem. De Hertogin vertelde het mij vanavond voor ze uitging. Niemand nam veel notitie van deze mededeeling. De Hertog ging naar het raam. Het was gesloten, doch niet vastgezet. Het was moeilijk uit te maken of het opge schoven was geweest of niet. Als ik u een raad zou mogen geven, Mylord, zei Barnes eerbiedig, zou het dan niet beter zijn, alles zoo te laten als het is en de politie te waarschuwen? Je hebt gelijk, Barnes, was het ant woord. De klok sloeg juist één uur. Het zal nutteloos zijn nu nog iets te doen. We zullen morgen vroeg dade lijk iemand naar Clavering sturen. Juf frouw Grey u deed beter naar uw kamer te gaan. U ziet er erg moe uit. Juffrouw Hilton zorgt u er voor, dat al de bedienden rustig naar bed gaan, F .nes het zal noodig zijn, dat jij op blijft. Maar niemand in het kasteel slieD dien nacht. De jonge Hertogin was bidrocid over de verdwijning van haar juweelen, maar het meest leed ze onder het verlies van enkele, die aan haar moeder hadden toebehoord, en jok het .voel, dat er een misdaad was gepleegd in haar huis, ver ontrustte haar zeer. De Hertog ging niet naar zijn slaapka mer. Het verlies van de familiejuweelcn was een geweldige slag voor hem. Dat de misdaad had kunnen plaats vin den met zooveel bedienden in huis, was hem bijzonder onaangenaam. Den volgenden morgen vroig ging hij naar Claverir en liet den inspected' „n politie wekken. Deze luisterde in verba zing. Dat is een brutale daad geweest, zei hij. Mijn mannen zullen dadelijk komen air u 't wenscht, maar ik denk niet, dat ze in een geval als dit van veel nut kun nen zijn. Ik zou u aanraden naar Scotland Yard te telefoneeren. De Hertog volgde dezen raad op en nog voor den middag was mr. Barton, eer van de bekwaamste detectives op de plaats van de misdaad. Dienzelfden morgen ontving Je- .ie Dan een brief van Charles Nesbitt, waar in hij haar vroeg het hem niet kwalijk te nemen, dat hij niet gekomen was. Hij schreef haar, dat hij oen telegram had ontvangen over een prachtige boerderij, in Groft te koop was en dat hij er dadelijk was heengegaan om te kijken. Hij hoopte, dat de koop tot stand zou komen en zou dan dadelijk terugkomen om alles voor het h lijk in gereedheid le brengen. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 9