ZATERDAG 16 SEPTEMBER DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 6 AFDEELING LEIDEN R. K. DIOC. VROUWENBOND MEDEDEELINGEN. De Redactie van de Rubriek van den R. K. Vrouwenbond welke Rubriek nu weer geregeld om de 14 dagen verschijnen zal, verzoekt de onderafdeelingen vriendelijk copie in te zenden uiterlijk Dinsdagavond, in de week dat de Rubriek verschijnt. Te laat gezonden copie blijft 14 dagen liggen. Verder verzoekt de Redactie vriendelijk geen stukken buiten de Rubriek om in de courant te plaatsen. Om de 14 dagen eenl- ge kolommen te vullen is geen kleine op gaaf en hebben we daarvoor ieders me dewerking noodig. Namens de Redactie, Zuster v. d. ABEELEN. Menigeen heeft reeds zijn contributie ge offerd, bij enkelen moeten de propagan disten nogal eens terugkomen. Mogen we u vriendelijk verzoeken het geld klaar te leggen, zoodat er niet gewacht behoeft te worden. Tijd is ook geld, zeker voor dc dames die zoo belangloos dit werk op zich genomen hebben. ZATERDAG, 16 September 1933. September schrijven wij weer, de herfst maand. Ja, de herfstmaand, maar door de vele feestdagen ter eere van Maria schik ken wij September zoo graag onder de Ma riamaanden. Dus laten wij even wat over Maria vertellen, iets wat Pater L. Daniëls O.P. schreef in „Theotokos". De naam, waarmee de Uitverkoren Maagd in het H. Evangelie wordt genoemd, is Maria. Na den zoeten naam van Jezus was die van Maria de heiligste op aarde. „Het is een naam van zaligheid", zegt de H. Alphonsus, „niet van de aarde is hij ge komen, maar van den hemel". Maar even als een liefhebbend kind zijn moeder met de teedcrste namen toespreekt, zoo vereert ook de vrome geloovige de Moeder des Heeren met talrijke eere-betitelingen, naar gelang hij op een of ander bepaalde eigen schap, voorrecht of grootheid van Maria zijn aandacht vestigt, of wel voor een bi- zondere zaak haar voorspraak inroept. Niet zelden voegen we ook aan de zoete aan spreking van „Moeder" of „Onze lieve Vrouw" den naam toe van een genadeoord, waar Maria op buitengewone wijze hare liefde en macht heeft doen uitschitteren. „Onze Lieve Vrouwe van Lourdes" bij voorbeeld, „Maria, Moeder van Smarten". Onder deze laatste titel wordt Maria vereerd in de bittere Smarten die „haar ziel als een zwaard van droefheid door boorden" (Luc. H, 35). Toen deze devotie meer algemeen was geworden en alle ken merken eener ware godsvrucht droeg, werd door Paus Benedictus XlII de Com- passio B. M. V. (het medelijden der zalige Maagd Maria) aan heel de Kerk ter vie ring voorgeschreven op Vrijdag na Pas sie-Zondag. Aldus werd er verband ge bracht tusschen de smarten van Moeder en Zoon, door beider lijden on twee achter eenvolgende Vrijdagen te eeren. Door Pius VII werd het tweede feest ter eere van Maria's smarten, dat sinds de 17de eeuw door de Orde der Servieten op den derden Zondag van September werd ge vierd, tot geheel de Kerk uitgebreid. Pius X verplaatste het naar den 15den Septem ber. Toonen w(j op het eerste feest ons mede lijden met Maria's smarten en geven we dan uiting aan onze dankbaarheid voor Maria's medewerking in het Verlossings werk. op den anderen herdenkdag be schouwen we Maria's smarten vooral, in zooverre zij door het geduld, waarmede de droeve Moeder ze heeft doorstaan, voor Haar een bron en oorzaak werden van he- melsche heerlijkheid. Zooals het winterprogramma vermeldt vangt de Vrouwenbond haar arbeid van dezen winter aan met een Lof in het Eli- sabethsgasthuis. gevolgd door een korte vergadering. Voor Rector Reynen, wiens afscheidsavond het is, zal het een heele voldoening zijn, dien avond de mooie ka pel geheel gevuld te zien. Te weten, dat, al is hij ook gedwongen het Adviseurschap door een te veel aan arbeid neer te leg gen, deze schare biddende vrouwen, zijn versterkt ZENUWEN en BLOED Krachtvoedsel bij lusteloos- Slechts 70 cents per bus Nutrlda - Zoetermeer R. K. DIOCESANE VROUWENBOND IN HET BISDOM HAARLEM. Afdeeling Leiden. WINTERPROGRAMMA 1933—1934. 21 Sept. 8.15. Openingslof in het St. Eli- sabethsziekenhuis door den Zeer- eerwaarden heer Rector H. van der Ven. Daarna eerste leedn- vergadering in de Kleine Stads gehoorzaal. Afscheid van den Geestelijk-adviseur, den Zeer- eerwaarden heer Rector Reynen. Installatie van den nieuwbe- noemden Geestelijk-adviseur, den Zeereerwaarden heer Rector H van der Ven. Lezing door me juffrouw H. Schmid over „De Roomsche Vrouw tegenover de moderne Verwording". 19 Oct. 8.15 Lezing in den Burcht door den Zeereerwaarden Hoogge leerden heer Professor Féron 23 Nov. 8.15 Een avond van Vlaamsche Leute in Zomerlust door Lode Leute in Zomerlust door Lode van Gent uit Vlaanderen. 18 Jan. 8.15 Jaarvergadering in de Klei ne Stadsgehoorzaal. Behandeling jaarverslagen. Verkiezing be stuursleden. Verrassingen. 8 Febr. Viering 4e lustrum der afdee- ling. Het programma wordt na der bekend gemaakt. April Sluitingsavond. werk voort zal zetten, de Vrouwenbond met vereende krachten groot zal maken, opdat het worde, een leger van katholieke vrouwen, niet enkel in naam Katholiek, maar Katholieken van de daad. Grootere propaganda voor ons Katholieke Geloof kunnen we ons niet indenken. Maar dan is één van de eerste eischen eendrachtige samenwerking. Donderdag 21 Sept. zal de geheel gevulde kapel ons toonen, dat het ons allen ernst is en we vol vertrouwen het nieuwe vereenigingsjaar beginnen. Wie komen kan, blijve niet thuis en wie door omstandigheden verhinderd is, actief deel te nemen aan het vereenigingsleven, steu- ne ons werk door het lidmaatschap. WAAR ZAL IK OF 17 SEPT. HEEN GAAN? De Missie-naaivereeniging „Sint Fran- ciscus-Xaverius" houdt een tentoonstelling in de Kleine Stadsgehoorzaal, ingang Aal markt. Nu het mooie zomerweer toch voor bij is, kan men zijn Zaterdagavond en Zondagmiddag niet beter besteden dan deze tentoonstelling eens te gaan bezichti- gên. Behalve een klein offertje voor het goede doel behoeft u uw beurs niet voor den dag te halen. Het zien van vele gezich ten. de gezellige drukte die zulks geeft, zullen voor de trouwe werksters betoo ning genoeg zijn, al zal elk extra giftje ze ker in dank worden aangenomen. Of er buiten het naaiwerk nog iets an ders zijn zal? Het beste is zelf maar eens te gaan zien. De tentoonstelling is geopend Zaterdag van 2 tot 10 uur en Zondag eveneens van 2 tot 10 uur. ONZE VROUWENBOND OP REIS! Ja, dames, we zijn op reis geweest! Don derdag 10 Augustus was onze dag! 9 uur de afrit per autobus vanaf de Papenstraat. Zoo langzamerhand kwam de heele familie bij elkaar, 36 dames, allemaal vroolijk en blij gestemd door 't mooie weer, en de heerlijke tocht, die ging beginnen. Langs Haarlem, Amsterdam ging de weg, via Bus- sum naar Hilversum. Onderweg werd 't lunchpakket genuttigd en precies om 1 uur waren we voor de K.R.O.-studio? Dat was 'n interessant deel van de reis! Met groote belangstelling volgden we de omroeper, die ons de mooie studio's en de technische afdeeling toonde. Wat is daar toch véél voor noodig! We leerden de uitzendingen méér waardeeren, en.... ons hart klopt als dat nog kan, nu nog warmer voor onzen eigen omroep! Na dit bezoek begon onze Gooitocht! We werden jaloersch op Hilversum's mooie stadhuis! Vandaar ging de rit naar La ren! Wat een uitzicht! Behalve van het na tuurschoon genoten we nog van 'n fijn kopje thee, en 't was jammer, om weg te gaan van deze heerlijke plaats. Maar 't diner wachtte in Hilversum. We waren er zóó, en.. 't diner was fijn! Iedereen had trek van zoo'n dagje buiten. 7 uur afrit, via Soestdijk, Bilthoven, Utrecht naar Lei den. Om 10 uur kwamen we in de Sleutel stad aan en ieder der deelneemsters was 't erover eens: „Dat doen we weer". Ja, dames, 't was heerlijk! 't Versterkt zoo de band onder elkaar. De stemming was buitengewoon. We hebben bemerkt, dat we echte zangeressen onder onze leden hebben! Dus, wanneer we volgende zomer weer gaan reizen, dan zullen degene, die nu nog zijn thuisgebleven, ook medegaan. En zullen we nog menig reisje maken met onze gezellige Vrouwenbond-familie! IMTERPAROCHIEELE r_4L. BIJ HET GEENGAAN VAN VICE-PRAESES d. VEN. De Leidsche Gezellen-Vereeniging heeft haar vice-Praeses moeten missen. Deze ge dachte kwam bjj ons op, toen we lazen dat Z. H. Exc. de Bisschop aan Rector van der Ven had opgedragen, naast de zorg voer de K. J. C., de lang niet gemakkelijke taak van algemeen Geestelijk Adviseur der so ciale vereenigingen in onze stad en der Sportorganisaties. Het heengaan van dezen vice-Praeses is een groot verlies, want in die vier en een half jaar heeft hij zich doen kennen als een ijverig werker. IJverig ja, maar nooit zich op den voorgrond plaatsend; wien het eigen was veel te dóen zonder pretentie en te leiden zonder dwang. Het is heusch niet om het „van heen- gaanden niets dan goeds", dat wij op deze plaats een woord van oprechte waardeering uiten. Hij toch is in die jaren voor alles en om allen Gezellenvader geweest, met den nadruk op „vader". Geheel in den geest van Kolping stond hij tusschen zijn Ge zellen met een gezag, dat steunde op de waarachtige liefde van zijn priesterhart. In de storm- en drangperiode van het jon- gemannenleven wist hij te sturen en te be houden, en menig jongeman zal hem dank baar ziin en blijven voor wat hij om hun nentwille deed. Ook voor de Onderafdeelingen en Instel lingen was hij een krachtig werker. En we denken hier aan onze Retraiteclub. wier recollectie-oefeningen hij steeds leidde en opvoerde tot avonden van geestelijke her nieuwing. Voor onze Studieclub was hij steeds paraat en niet één van onze Onder afdeelingen, hoe verscheiden ook in doel en wezen, werd evronachtzaamd of verge ten. Daarnaast ging iijn daadwerkelijke be langstelling uit n'aar het verbeteren van ons Gezellenhuis. De heele zaal werd gron- verbeterd, dank zij het nieuwe meubilair en de verbetering van Presidentskamer en bovenzaal. O ja, een nieuw Gezellenhuis was ook z ij n ideaal, maar zoover is het nog niet. Daarvoor is de hoop gevestigd op betere tijden! We zouden echter onvolledig zijn, zoo we niet dankbaar memoreerden de wijze, waarop vice-Praeses v. d. Ven onze maand vergaderingen wist te leiden. De opvoeden de kracht immers van het Kolpingswerk eischt den priester-Gezellenvader leerarend temidden van zijn Gezellen, om hen gods dienstig, sociaal en cultureel te vormen. En daarin is hij uitstekend geslaagd, ook met vaak zeer kiesche onderwerpen, die het leven van den jongen mensch raken. Dat beluisteren en begriipen voelt een goed Gezel als een dure plicht. Al ging daarenboven ook zijn leiding uit naar Districts- en Nationaal Verband ik geloof niet mis te tasten, als ik in zijn priesterhart de grootste plaats vind voor de Leidsche Gezellen-Vereeniging. Vier en een half jaar heeft hij voor ons allen gebe den, geofferd en gearbeid; met ons vierde hij vreugde en leed hij, vooral als hij zag het mislukken van nog jonge levens. Zie hier in enkele trekken gememoreerd wie hij was en wat hij deed. Gezellenva der met hart en ziel, zal het scheiden van zijn dierbare vereeniging hem hard val len, al zal ook zijn blijvende belangstelling vaak naar ons uitgaan. Moge het hem ech ter gegeven zijn het zaad, dat hij uitstrooi de, te zien opgroeien en uitbotten fo* schoone bloesems en kostbare vruchten, op dat zijn Gezellen worden, mannen van ge loof en arbeid, sieraden en steunpilaren van Kerk, huisgezin en maatschappij. Vice-Praeses van der Ven, God's rijkste zegen wenschen wij u van harte toe voor uzelf en voor uwen werkkring! Gezellenvader, wij danken u! S. M. AFSCHEIDSAVOND RECTOR v. d. VEN. Morgen, Zondagavond, worden in het Gezellenhuis verwacht alle leden uit de afdeelingen: Gehuwden, Patroons en Ge zellen. Doel van den avond is, onzen oud-vice- Praeses, Rector v. d. Ven, te huldigen bij zijn afscheid. Wij twijfelen er niet aan, of de Leidsche Gezellen zullen in zeer groote getale aanwezig zijn. De bijeenkomst vangt aan te half negen. INSTALLATIE VAN DEN VICE-PRAESES. De nieuwbenoemde vice-Praeses, kape laan B. J. Schrama, zal geïnstalleerd wor den op Zondag 24 Sept. a.s. Nadere mededeelingen volgen. MET DE LIEDERTAFEL OP EXCURSIE. 't Was met de jaarvergadering in Juni» dat de Directeur der Liedertafel het plan opperde, eens te gaan luisteren naar den zang bij de Paters Benedictijnen te Ooster hout. Allen hadden er wel ooren voor enmoney, en zoo kwam het, dat bijna de heele club Zondag j.l. per touringcar KALENDER DER WEEK HET FEEST VAN DEN H. JANUARIUS. Als niet anders wordt aangegeven Glo ria, geen Credo. De gewone Prefatie. ZONDAG, 17 Sept. Vijftiende Zondag na 'Pinksteren. Mis: Inclina. 2e gebed v. d. H. Franciscus. Credo. Prefatie v. d. Allerh. Drieënheid. Kleur: Groen. Op dezen Zondag stelt de H. Kerk ons voor oogen den Christus met Zijn groot, medelijdend Hart. Ongevraagd verricht Hij, uit medelijden met de moeder Zijn wonder en wekt den jongeling ten leven op (Evan gelie). Wat een krachtige aansporing voor ons om te gaan naar datzelfde medelijdend Hart en juist bij het H. Misoffer, dat won der van medelijden en barmhartigheid, te smeeken: „Neig uw oor, o Heer, tot de genen, die roepen tot U. (Introitus). Moge uwe barmhartigheid ons voortdurend rei nigen en sterken". (Gebed). En als wij ons Offer brengen van de onderdrukking des vleesches en van de liefderijke ver draagzaamheid onder elkander (Epistel) zullen wij verhoord worden. (Offertorium). De genade van het hoogverheven Geheim der H. Mis zal ons verdedigen tegen de aanvallen des duivels (Stilgebed). Chris tus in Zijn H. Sacrament (Communio) zal in ons doen bloeien het bovennatuurlijk le ven der ziel. (Postcommunio). De bewon dering over het blije zieleleven in ons zal ons in den mond geven een nieuw lied, een hymne voor onzen barmhartigen God, den Allerhoogste, Koning over geheel de aarde. (Graduale; Offertorium; Alleluja-vers). MAANDAG 18 Sept. Mis v. d. H. Joseph van Cupertinum, Belijder: Dilectio. Kleur: Wit. Zóó geheel en al leefde de H. Joseph van Cupertinum volgens zijn kloosterre gel, dat de H. Kerk hem de woorden in den mond legt: „Ik ben gestorven (voor de we reld) en mijn leven is met Christus ver borgen in God". DINSDAG 19 Sept. Mis v. d. H.H. Janua- rius en Gezellen, Martelaren: S&lus autem. Kleur: Rood. Bij de vele martelingen, welke de hei ligen van dezen dag hebben verduurd, ge beurden de heerlijkste wonderen. O.a. trad de H. Januarius geheel ongedeerd uit een gloeiende over. De landvoogd van Campa- nië, Timotheüs, die den heilige martelen liet, werd plotseling van het gebruik zij ner oogen beroofd, maar op het gebed van den H. Januarius kreeg hij het gebruik zij ner oogen weer terug. Het gevolg was de bekeering van bijna 5000 menschen, waar over de landvoogd in razernij ontstak. Het lichaam van den H. Januarius rust te Na pels, waar ieder jaar het bekende bloed wonder plaats heeft. WOENSDAG, 20 Sept. Quatertemper, Geboden Vasten- en Onthoudingsdag. Mis v. d. H.H. Eustachius en Gezellen, Marte laren: Sapientiam. 2e gebed v. d. quater temper-Woensdag; 3e v. d. Vigilie v. d. H. Mattheüs. Laatste Evangelie v. d. quater temper-Woensdag. Kleur: Rood. Of: De H. Mis v. d. Vigilie: Ego autem. Geen Gloria. 2e gebed v. d. H.H. Eustachius en Gezellen; 3e v. d. Quatertemper-Woens dag. Laatste Eangelie v. d. Quatertemper- Woensdag. Kleur: Paars. Of: De H. Mis v. d. Quatertemper-Woens dag: Exsultatie (Zie in het Misboek achter den 17en Zondag na Pinksteren). Geen Gloria. 2e gebed v. d. H.H. Eustacius en Gezellen; 3e v. d. Vigilie. Laatste Evangelie v. d. Vigilie. Kleur: Paars. Eustachius bekleedde een hoogen rang in het leger van keizer Trajanus. Op jacht bekeerd tengevolge van het verschijnen van een kruis tusschen het gewei van een door hem achtervolgd hert, liet hij zich met zijn vrouw en twee kinderen doopen. Zij werden gedood toen, na een overwin ning, Eustachius weigerde aan de afgoden te offeren. DONDERDAG, 21 Sept. Feestdag v. d. H. Mattheüus, Apostel en Evangelist. Mis: Os Justi. Credo. Prefatie v. d. Apostelen. Kleur: Rood. De tollenaar Levi werd door Christus tot het Apostolaat geroepen en sindsdien Mattheüs genoemd. Voor de christen ge worden Joden schreef hij zijn Evangelie in het Arameensch, na de verrijzenis van Christus. Hij predikte het H. Evangelie in Arabië en Ethiopië. VRIJDAG, 22 Sept. Mis v. d. H. Thomas van Villanova, Bisschop en Belijder: Sta tuit. 2e gebed v. d. Quatertemper-Vrijdag; 3e v. d. H.H. Mauritius en Gezellen, Marte laren. Laatste Evangelie v. d. Quatertem per-Vrijdag. Kleur: Wit. Of: De H. Mis v. d. Quatertemper-Vrij- dag:Laetetur. Geen Gloria. 2e gebed v. d. H. Thomas van Villanova; 3e v. d. H.H. Mauritius en Gezellen, Martelaren. Kleur: Paars. De H. Thomas, om zijn buitengewone edelmoedigheid jegens de armen bijge naamd „de Aalmoezenier" werd geboren uit een Spaansche familie, die wel voor naam was, maar op financieel gebied betere dagen gekend had. Toch waren zijne ouders steeds middelmatig naar vermogen en ge heel zijn leven, van zijn kinderjaren ad. volgde Thomas het mooie voorbeeld zijner ouders. Op 27-jarigen leeftijd werd de hei lige Thomas Augustijn en verwierf zich naam als prediker. Later is de heilige bis schop geworden van Valencia. Ofschoon verheven, bleef hij toch de eenvoudige Tho mas van vroeger. Bijna geheel zijn inko men besteedde hij aan werken van liefda digheid, welke hij zelf met bij zonderen zorg organiseerde. Hij stierf in het jaar 1556, 68 jaren uod. ZATERDAG, 23 Sept. Quatertemperdag, Geboden Vasten- en Onthoudingsdag. Mis v. d. H. Linus. Paus en Martelaar: Statuit. 2e gebed v. d. Quatertemper-Zaterdag; 3e v. d. H. Tecla, Maagd en Martelares; 4e voor den Paus. Laatste Evangelie v. d. Quatertemper-Zaterdag. Kleur: Rood. Of: de H. Mis v. d. Quatertemper-Zater dag: Venite. Geen Gloria. 2e gebed v. d. H. Linus; 3e v. d. H. Tecla; 4e voor den Paus. Kleur: Paars. IN DE KERKEN DER E.E. P.P. FRANCISCANEN: Alles als m bovenstaande kalender v. h. Bisdom, behalve: ZONDAG. Feestdag van de indrukking der Heilige Wondeteekenen in het lichaam van den H. Vader Franciscus. Mis: Os Justi. 2e gebed en laatste Evangelie v. d. Zondag. Prefatie v. d. H. Franciscus. Kleur: Wit. ZATERDAG. Feest v. d. vinding van het lichaam der H. Clara, Maagd: Mis: Con- versus. 2e gebed v. d. H. Linus; 3e v. d. Quatertemper-Zaterdag; 4e v. d. H. Te cla. Laatste Evangelie v. d. Quatertemper- Zaterdag. Kleur: Wit. Amsterdam. ALB. M. KOK, Pr. uittrok, langs Neêrland's schoone landou- Kwart voor zes in den morgen startten we vanaf de Gij zeiaar sbank en via Voor schoten, Voorburg en Rotterdam, kwamen we bij de pont over de Dortsche Kil, waar we vanwege de „kilheid" in den wagen ble ven, om na de vlotte landing door zwaar- berauwde bietenlanden te rijden, den Moerdijk tegemoet. Die overtocht was in één woord: schitterend! En toen waren wij in Brabant. Prachtig op tijd bereikten wij de beroem de Paulus-abdij te Oosterhout, de plaats waar zoovele beroemde mannen de weten schap dienen. En al was het jammer, dat niet allen de H. Mis mochten bijwonen, toch kwam alles best in orde bij de eerw Zusters Benedictinessen, waar de helft de H. Mis bijwoonde. Het andere „helftje", waaronder ook schrijver dezen, genoot van de treffende liturgie der Paters Benedic tijnen. Al deed een en ander vreemd aan voor den leek, alles getuigde toch van den enormen rijkdom van den Roomschen eere- dienst. Beseffen wij eigenlijk wel, wat een schoons wij bezitten? Dezen vraag stelt men zich onwillekeurig in de stemmige ka pel, daar in Oosterhout. Want rijk zijn wij, Katholieken, met hetgeen door de eeuwen heen is gegroeid. En Vader Benedictus heeft er zijn Zonen en ook ons schatten van na gelaten! Intusschen was het weer tijd om te ver trekken en door de Langstraat gingen we naar Waalwijk met zijn mooie kerken. Eén hebben we kunnen bewonderen om den enormen koepel en de slanke toren en de pracht binnenin. Bovendien hadden we nog een vroolijk intermezzo, doordat een groepje der onzen het raadhuis van Krop holler gingen zien. Heel vreedzaam be klommen zij de trappen en „aaiden" de steen en koeien. Het noodlot stuurde den veldwachter, die echter weldra een vrien delijke gids werd. Niets veranderlijker dan een mensch, ook in Waalwijk! Enfin, er is enorm gelachten.... En toen ging het naar den Bosch toe, zoete lieve Gerritje! En daar in den Bosch scheen men ons te verwachten, althans er was kermis en bij onze aankomst op de Fa/ade werden wij verwelkomd door een paar oolijke snuiters, die een liedje af- dreunden over den Bosschen Kathedraal en zijn erwtenman. Wat we daar gelachen hebben is niet te beschrijven, want'op den langen duur werden we van dien „erwten- man" niet wijzer, maar wel schraler.... in de portemonnaie! Toen hebben we ge luncht in een verbazend klein, maar gezel lig „huuske", waar moeder „Hoogrug" goed voor ons zorgde. St. Jan, de mooie Basiliek, zijn we toch gaan zien en de „Zoete Lieve Vrouwe" van Den Bosch hebben we vereerd met een stille aanbidding. Daar werden we weer stil in die mooie kapel, want daar leeft het geloof tusschen Moeder en ons. Na nog een bezoek gebracht te hebben aan den Raadskelder verlieten we 's Her togenbosch in de richting Utrecht. Niet zonder angst gingen we over Waal en Rijn, want het water was erg laag en dus was het veer diep te vinden. Zonder pech kwamen we in onze centrum-stad om te „landen" en te dineeren in Hotel „Noord-Brabant". Nou zeg, dat was up-to-date! Daar is gege ten en gedronken, gespeecht en geklonken, dat het wel een bruiloft geleek. Woorden van dank werden geuit tot Directeur en bestuur, gasten uitten er hun vreugde over den enorm-fijnen dag, ja zelfs werd hulde gebracht aan iemand, wiens naam ik niet noemen mag! En toen naar de Sleutelstad. Kwart voor elven bracht de kundige chauffeur ons weer in de stad, waar we afscheid namen met gezang en handjes geven. Maar de vrucht zal, naar we hopen, zijn: vooruit gang van onze Liedertafel! Zoo wordt het! niet te laten ver

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 6