ZATERDAG 16 SEPTEMBER DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 3 winkeliers m dit stadsdeel een foto-wed strijd gearrangeerd. Nadat de heer Joh. P. Meyers het denk beeld van een etalage-wedstrijd had naar voren gebracht en het voor en tegen daar van uitvoerig was besproken, werd ten slotte nog het woord gevoerd door den heer Sellenraad, vertegenwoordiger der Phi lips' fabrieken te Eindhoven. Deze wees erop, hoe de tijdsomstandig heden zoowel fabrikanten als détaillisten dringen in de richting van eendrachtige verkoopsorganisatie. De verminderde koop kracht van het publiek en de hooge tol muren en contingenteering zijn daarvan de voornaamste oorzaken. Een der middelen daartoe is meer effect te maken op het publiek en dit kan op ver schillende manieren geschieden. Als voor beelden noemde spr. aantrekkelijke éta lages, doeltreffende reclame, de prettige verlichtingssfeer ,een goede „service" en tenslotte ook de buurtverlichitng, waar door de winkeliers van een bepaald stads deel gezamenlijk trachten de aandacht van het publiek in hun richting te trekken. Spr. wekte allen op om dit alles nog eens terdege in overweging te nemen en zoo spoedig mogelijk de bij evlen gewenschte verbeteringen aan te brengen. De heer Meyers sloot hierna de verga dering met een opwekking om de vlag uit te steken en een „tot ziens" bij de offi- cieele opening op Woensdag 20 Septem ber des morgens om half twaalf. MISSIOMARIS ZIJN... Dat kan ieder, ook al is men niet bi de Missie werkzaam! Onmogelijk? Och neen, ieder Katholiek weet wel beter. Ieder Katholiek immers weet, dat de missionarissen en missiezusters in vreemde landen niets zouden kunnen uitrichten, indien zij in 't moederland niet achtee hen hadden staan een schare van werkers en werksters, die, hetzij door geldelijken steun, hetzij anders zins, het missiewerk steunen. Hiertoe behoort de Missie-Naaivereeniging „St. Franciscus Xaverius", die haar jaarlijksch Week-end houdt in de kleine zaal der Stads gehoorzaal. U allen hebt toch wel eens gehoord van deze ijverige en nuttige vereeniging? Niet? Maar dan moet u onverwijld een bezoek gaan bren gen aan de interessante tentoonstelling, die gisteravond geopend is en vandaag en morgen van 210 uur nog geopend is. Wat er tentoongesteld wordt? Een schat van kleeren voor jongens en meisjes, die de kleeren zoo hard noodig hebben. Maar daarnaast is er gewerkt voor de missionarissen zelf ook. Priës- terkleeren, alben, superpli's, kleine paramenten van alles is er aanwezig. Er is gewerkt voor pater P. Buissink, Trini dad, pater Jansen van Noordwijkerhout voor zyn Missie te Tering (Ned.-Indië), voor pater C. van 't Westeinde te Rietpoort (Afrika), voor father Vlasveld te Nellore en voor de Bene dictijnen-missie te Trinidad. Bovendien, verschillende attracties, w.o. een verloting met mooie prijzen, verhoogen het nuttig effect dezer tentoonstelling. Daarom: ieder, die van goeden wil is, brenge vandaag of morgen een bezoek aan de kleine Stadszaal. De dames en jongedames, die moeiten en tijd en geld hebben opgeofferd, om te bereiken het geen bereikt is, verdienen uw steun, uw mo- reelen, maar vooral ook financieelen steun. Ieder is welkom! Met een officieel tintje heeft gisteravond de opening van deze tentoonstelling plaats gehad. De presidente, Mevr. Speet-Couturier, wees erop, hoe na een jaar van hard werken een massa goed kon worden vervaardigd. In ge dachten ziet spr. reeds de blijde gezichten der paters, wanneer de beloofde pakketten uit Leiden arriveeren. Maar het is nog zoo weinig, en de aanvragen zijn zoo vele! Met 'n gerust hart kon mevrouw Speet ver klaren, dat de tentoonstelling er aardig uitziet. Er zijn leuke en toch niet dure attracties. Met een opwekking tot alle Katholieke stadgenoo- ten om lootjes te koopen, en met een uitnoo- diging, om deze tentoonstelling te bezoeken, besloot de presidente haar toespraak. Daarna hield Pater Severus, Capuctfn, een praatje over het nut van deze tentoonstelling. De menschen, die hier zullen komen, onder scheidt spr. in twee typen: de leden zelf, de weldoeners en de belangstellenden, die moeten worden afgezet (en zich natuurlijk bereidwillig laten afzetten!). Onze tentoonstelling wordt niet gehouden uit menschelijke ijdelheid, maar zij wordt gehouden om te overzien, wat gemaakt is, vervolgens om den begunstigers te toonen, hoe prachtig hun geld besteed is en tenslotte om den missie geest aan te wakkeren. Als straks in de rimboe een heidenkindje zijn missiegoed aantrekt, zal 'een dankbaar gebedje opstijgen. Spr. hoopt, dat Oii. Heer in ons volk zal storten nog meer missievuur en missieliefde, zoodat een ver eeniging als deze nog meer kan arbeiden in het belang van de uitbreiding van Christus' Koninkrijk. ST. JOS.-GEZ.-VEREENIGING. Het afscheid van Rector van der Ven. Door een daartoe gevormd comité is een huldiging georganiseerd bij het afscheid van .den vice-praeses, rector v. d. Ven. Deze huldiging vindt plaats morgenavond, in het Gezellenhuis aan het Rapenburg. Alsdan worden daar verwacht de leden uit de afdee- lingen patroons, gehuwden en gezellen. Waar deze bijeenkomst te half negen aan vangt, worden de leden om vóór half negen in de zaal verwacht. Aan dezen avond werken mede de Leidsche Liedertafel „Sebastian Schaffer", de Symphonie „Franz Schweitzer" en de Tooneelclub „Adolf Kolping". Voor het examen ploitiediploma vati den Alg. Ned. Politiebond slaagden te Amster dam de heeren J. J. L. Mulders, H. MuJ- der en D. A. Louwerse, diq allen het diplo ma met aanteekening verwierven. Voor het machinisten-examen is ge slaagd voor diploma A. de heer H. Moe- nen, alhier. DE VOLKSSPELEN OP HET R. K. SPORTPARK. Hallo-Jongens. Voor alle ingeschrevenen zijn a.s. Zon dag 17 September op R. K. Sportpark „Haagweg" de Volksspelen. De inschrijving is groot, het zal een ge zellige drukte zijn, en dan de spelen vol amusement en spannend. Tien leuke wedstrijden in twee groepen, wat een kamp en sommige met groote hi lariteit. Het wordt lachen en nog eens lachen, roepen van aanmoediging en bewondering, het belooft te worden een echte vTije blijde Jeugddag. Dus allen vóór twee uur present op het Sportpark. Zeg jongens nog iets, U brengt toch al len uw Vaders, Moedrs, Zusters, Broeders, Ooms, Tantes, Nichten en Neven, Vrien den en Kennissen mee? De toegang is slechts 10 cent engeeft wel 10 gulden plei- zier. Afgesproken dus, U weet wat U doen moet, dan is het een groote voldoening voor U en voor. De R. K. Sport Prop. Com. Gisteren slaagde onze stadgenoote mej. Petronella Rosier voor het Staatsexamen fröbelen. BIOSCOPEN: Luxor. Deze week spelen Magna Schneider en Fritz Schulz de hoofdrol in het Luxor Theater. Zij zijn het, die in „Schnucht 202" het publiek vergasten op 'n onschuldig nie mendalletje. De aanleiding daartoe is de combinatie van een tweetal advertenties op 'n advertentie-kantoor, waardoor een jonge dame met millioenen vermogen, die kennismaking zoekt met *n sympathie ken heer, gecombineerd wordt met 'n arm meisje, dat 'n betrekking zoekt. Fritz Schulz, die met twee kamraden een win kel drijft, die heelemaal niet drijft, maar zinkt, voelt wel iets voor zulk 'n pracht- aanbod, om later tot de ontdekking te ko men, dat hij wel het meisje heeft gekre gen, dat 'n betrekking zoekt,maar niet de millionairsdochter. Toch komt hij ook met deze in connectie en als altijd: het komt weer voor elkaar. Voor de pauze wordt gedraaid, de Sweep stake van den Duivel, een film, die laat zien, dat geld geen beliste factir is om ge lukkig te zijn. Een programma voor volwassenen. Trianon.. „King Kong" de hoofdfilm van deze week wordt aangediend als het achtste wereldwonder, maar eerder kan deze film zelf het achtste wereldwonder worden ge noemd. Het is het laatste scenario geweest van den beroemden Edoar Wallace en hij heeft zijn trillr niet meer mogen aansfchouwen. schouwen. Maar vaststaat, dat hij zelf over de prae- historische dieren der Amerikaansche in genieurs in groote bewondering zou zijn geweest dan over alle goede 'eigenschap pen van zijn eigen pakkend scenario. Stel u eens voor: een filmonderneming, die opnamen gaat maken op een nieuw ont dekt eiland, waar in de bosschen nog prae- historische monsters leven. Dinosaurossen en Brontosaurossen, bees ten als huizen zoo groot, dwalen hier rond. De onbeschaafde bewoners van dat eiland hebben een muur gebouwd op het smalle gedeelte van hun eiland om die dieren op een afstand te houden. Het eenige vrouwlij ke lid der film-expeditie wordt nu door de inlanders geroofd om aan „King Kong" het monster te worden geofferd. King Kong grijpt, maar doet haar niets cn verdwijnt r. ;t haar in het oerwoud. Dan begint de strijd, eerst bosschen de monsters onderling, dan met de leden der filmexpo sitie, waarvan er maar twee dezen tocht overleven. Tot eindelijk het is een ver ademing gasbommen het monster tijde lijk onschadelijk maken. King Kong wordt meegenomen naar New York en tentoongesteld op Broadway. Maar dan ziet het weer het meisje, het verbreekt de kettingen van chroomstaai en brullend gaat het weer op pad. Het ver morzeld bovengrondsche spoorwegen, ge bruikt skyscrapers als laddertjes en is meester van de stad. De vliegmachines omstormen hem, hij knijpt ze fijn en eerst als hij met kogels doorzeefd is, stort hij omlaag. Ondanks alle griezeligheden blijft hier de bewondering voor zulk een meesterstuk van techniek. De techniek domineert in deze film, \y_aarin doorloopend de verbazing toe neemt voor het wonder, dat hier monsters gaan, die niet bestSan, monsters als een heerenhuis zoo groot en die toch volkomen en ieder oogenblik dan indruk vestigen van echte levende wezens. Zoo is deze film gemaakt door inge nieurs. Een zeer goed voorprogramma screen Song een twee-acter en vooral de huldi ging van H. M. de Koningin te Amsterdam vervolmaken het geheel. Casino. De hoofdfilm van Casino „Madame Blaubart", welke naam zoo geheel over eenstemt met den inhoud, eindigt met een zelfmoord-scène. We kunnen daarom deze film niet aanbevelen. UIT DE OMGEVING NOORDWIJKERHOUT Rome-tocht. Onze plaatsgenoot Jan Bakker maakt als chauffeur van een der vrachtauto's den tocht mede met de werk- loozen die deze week .per fiets zijn ver trokken naar Rome. Herstellen gemeentetoren. Men is i thans druk bezig met het herstellen van i de mooie oude gemeentetoren bij de Ned. 1 Herv. Kerk alhier. Het witten is reeds geschiedt en het steigerwerk is aange bracht om het leiendak met de omlijsting te repareeren. Dezer dagen wordt ook de haan op den torenspits gezet. Manoeuvres. Wy vernemen, dat op 20 en 21 Sept. groote militaire oefeningen zullen gehouden worden in deze gemeente door het Regiment Grenadiers uit Den Haag en door het 4e Regiment Infanterie uit Leiden. Geschoten zal worden door mi trailleurs en geweren met losse patronen. De inwoners dienen zoonoodig toegang tot hun terreinen te verleenen, indien zulks zonder schade daaraan toe te brengen ge vraagd wordt. Een en ander zal veel druk te op het dorp en in de omgeving teweeg brengen. UIT DE RIJNSTREEK NÏEUWVEEN Personalia. Tot volontair ter secreta rie is toegelaten de heer P. J. Wiertsema van Alphen a. d. Rijn. WOERDEN. ..Rectificatie. Twee berichten, getiteld „Kloosterjubileum" en „Grootsteedsch" zijn gisteren abusievelijk geplaatst onder Al phen aan den Rijn. LAATSTE BERICHTEN AAN DE HOUDERS VAN LUTINE- AANDEELEN. De N.V. Stoomvaart Mij. „Texel" te Texel en de N.V. Scheepv. Mij G. Doeksen en Zn. te Terschelling, hebben als commis sarissen voor de berging van het Lutine- goud heden aan de bezitters van Lutine- aandeelen een circulaire doen toekomen. Aan deze circulaire ontleenen wij, dat het vertrouwen van commissarissen in het uit eindelijk succes van de berging, ondanks het feit, dat de pogingen met den toren van den heer Beckers zijn mislukt, ongeschokt is. De commissarisen zijn van meening, dat het moeilijke bergingswerk door hen onder voorbehoud van verlen ging van de concessie zal worden voortgezet. Op grond van de verrichte werkzaamheden zeggen commissarissen dat de ligging van het Lutine-wrak abso luut bekend is, zoodat de vooruitzichten gunstig zijn. Wanneer de voorgenomen werkwijze om, nadat voldoende zand zal zijn weggezogen, te duiken en de roest- klompen met springstoffen te bewerken en het goud met behulp van een grijper naar boven te brengen, geen succes heeft, dan zijn de commissarissen voornemens, weer met een nieuw toestel aan het werk te gaan, waartoe reeds voorbereidingen wor den getroffen. Ten slotte verklaren de com missarissen, dat de aandeelen recht blijven geven op het bepaalde deel van de bruto opbrengst der door hen te bergen lading. De belangen van aandeelhouders, aldus be sluit de circulaire, die parallel met de onze loopen, zullen wij naar behooren blijven behartigen. DE BRAND IN HET RIJKSDAGGEBOUW De familie van Van der Lubbe zoekt een anderen verdediger aan. Nu Mr. F. Pauwels te Amsterdam uit Berlijn een telgram" heeft ontvangen, dat Van der Lubbe hem als verdediger weigert, heeft de familie van den hoofdverdachte in het proces van den brand in het Rijks daggebouw, dat Donderdag a.s. zal aan vangen, thans Mr. B. W. Stomps uit Heem stede aangezocht als verdediger te willen optreden. Deze heeft zich hiertoe bereid verklaard. In verband hiermede heeft een broer van Van der Lubbe gisteren den volgenden brief aan Marinus gezonden: „Beste Rinus, De familie heeft in onderhandeling ge staan met Mr. Pauwels om je te verdedi gen, maar heeft daarvan afgezien en heeft thans het volste vertrouwen gegeven aan Mr. B. W. Stomps te Heemstede. In de kran ten staat, dat je elke verdediging weigert, maar wij verzoeken je dringend, Mr. Stomps als verdediger aan te nemen. Wei ger hem in elk geval niet voordat je met hem gesproken hebt. Hij staat niet in dienst van politieke partijen en zal alleen jouw belang behartigen, zooals jijzelf het wenscht. Ontvang hem in elk geval en be slis daarna zelf. Ik schrijf dit in naam van de geheele familie, die je de hartelijke groeten doet. Ook de groeten van mijn vrouw en kinderen. (w.g.) Simon". Deze brief is in triplo verzonden, tenein de Marinus van der Lubbe zoo spoedig mo gelijk in het bezit daarvan te doen komen en wel een exemplaar naar de strafgevan genis te Berlijn, naar de strafgevangenis te Leipzig en aan den Officier van Justitie van het Rijksgerechtshof te Leipzig, alle vergezeld van het verzoek den brief aan Van der Lubbe ter hand te willen stellen. TELEGRAMMEN SCHEEPSRAMP AAN DE ZUID- ZWEEDSCHE KUST. Zes dooden. STOCKHOLM, 16 Sept. (V.D.) Bij Vas- tervik aan de Zuidkust van Zweden is het motorzeilschip „Ido" uit Stockholm, dat zich op weg bevond naar Amsterdam lek geslagen, doordat de lading bij hevige zeeën is gaan werken. In twee reddings booten trachtte de bemanning zich te red den. Een boot bereikte na een vreeselij- ken strijd met de golven na zeventien uur de kust; de tweede reddingsboot, waarin zich zes leden van de bemanning bevon den. is verdwenen en zeker vergaan. Ook de door vliegtuigen ingestelde pogingen de boot op te sporen, bleven vergeefsch. BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geboren: Johannes, z. v. Chr. H. Ha- neveld en M. Schellingerhout Marga- retha, d. v. N. Bink en M. Pet Lena, d. v. P. v. Tienderen en W. Duizer. Johan nes Wilhelmus Cornelis, z. v. J. W. Snel- derwaard en J. M. P. Fitskie. Annema- rie, d. v. H. W. F. Ahlfeldt en W. Muller. Louis Jacques, z. v. I. v. d.Post en G. J. P. Willebrand. Elisabeth, d. v. J. Bodijn en S. v. d. Linden. Overleden: M. F. Taverne m 57 j. P. H. Kors zn 3 weken. MARKTBERICHTEN LEIDEN. 15 Sept.Groentenvciling „Lei den en Omstreken". .Andijvie 0.50 1.30, Kroten ƒ1.1.60, Komkommers ƒ1. 2.90, Bloemkool I 7.50—16.—id. II ƒ1.50 6.60, Roode. kool. ƒ2.104.Savoye kool 4.5.60, Groene kool 1.2.90, Chi na kool 3.804.— Meloenen 2.20. Pieterselie 0.501.10, Prei ƒ0.501.80, Ra dijs ƒ0.601.50, Kropsalade ƒ0.502.20, Selderie ƒ0.60—1.90, Bleekselderie 0.10 0.15, Knolselderie 2.4.80, Wortelen ƒ2.10 5.20, Rabarber 0.300.50, Perziken 5.19.per 100 stuks. Kroten ƒ1. 1.50, Kroten gek. 3.5.Snijboonen 3 22.Stokboonen 3.12.Pronkboo- nen ƒ2.5.Stamboonen 2.10.Pos telein 2.4.Spinazie 2.8.Toma ten A. ƒ3.60, id. B ƒ5.50, id C. ƒ3.50, id. CC 2.08, Uien 1.90—2.90, Spruiten I 9 —.11— id. H ƒ3.—5.— Eieren. Totale aanvoer 5577 stuks. De prijzen waren: kippeneieren 3.604.30, kuikeneieren 2.702.90 en eendeneieren 3.50 per 100 stuks. Handel matig. Boter. De prijzen van boter op de heden gehouden markt waren als volgt: prima fabrieksboter (controle)) ƒ1.80 per K.G. priba boerenboter ƒ1.701.85 per K G. Aangevoerd 11/8 10/16 vaten, we gende 345 K.G.. Handel matig. Turf. In de week van 11 tot en met 16 September: Aanvoer lange turf 190.000. Prijs: Hoogste 8.laagste 7. per 1000 stuks. BOSKOOP, 16 Sept. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Golden Ophe lia 812 cent, Marcel Rouyer 612 cent, Hadley 1529 cent, Claudius Pernet 17 34 cent, Columbia 1018 cent, Butterfly 1626 cent, Mac Keiler 916 cent, Mme Jules Bouché 1016 cent, Rosalandia 10 18 cent, Florex 1829 cent, Phoebe 2040 cent, Hoover 1523 cent, Chas. P. Kilham 916 cent, Edith Helen 1526 cent, Aug. Noack 1522 cent. Else Poulsen 4067 cent, Gloria Mundi 2040 cent, Orange Perfection 1526 cent, Ellen Poulsen 16 25 cent, Dainty 1528 cent, Briarcliff 12 20 cent, Chrysanten, grootbloemig 100 150 cent, idem tros 3060 cent, Physalis Franchetti 1528 cent, Gerbera 2028 cent, Clematis Durandi 1522 cent, Cle matis Prins Hendrik 110150 cent, idem The President 3560 cent, Zinnea 612 cent, Asters 35 cent, vuurpijlen 1321 cent, Ligustrum 612 cent, Violieren 16 cent, Gladiolen 6 cent. VINKEVEEN, 15 Sept. Groentenveiling. Peulen 8 cent, Spercieboonen 69 cent, kassnijboonen le soort 1619 cent, idem 2e soort 46 cent, pronkboonen 35 cent, stamspercieboonen 68 cent, tomaten A 12 cent en B 13 cent per pond; kom kommers (gele) 14 cent, komkommers (witte) 13 cent, bloemkool 313 cent per stuk; kropsla 525 cent per 10 krop, spi nazie 25 cent en postelein 24 cent per kg.; bleekslderie 36 cent per struik, peen 24 ent per bos, roodekool 3 cent per stuk groenekool 3 cent per stuk, andijvie 515 cent per 10 stronk, meloenen 816 cent en perziken 8 cent per stuk. ZEVENHOVEN, 16 Sept. Eierenveiling. Aanvoer 3047 stuks. Prijs kippeneieren 3 4.10, eendeneieren 2.55, per 100 stuks. Kaas 0.120.18 per pond, Bananen ƒ0.04 pe rstók, Druiven ƒ0.30 per K.G., Meloe nen 0.070.10 per stuk. KATWIJK AAN DEN RIJN, 15 Sept. Groentenveiling. Bloemkool I 13.20 15.50, Roode kool 4.905.30, Gele kool 4.806.Groene kool 4.4.30, Bos- peen 3.905.10, Eigenheimers 4.20 Uien ƒ1.802.Peen 2.754.per 100 K.G. ROELOFARENDSVEEN, 15 Sept. Groen tenveiling. Meloenen 117 cent per stuk, Andijvie 60 ct., Sla 0.501.40 per 100 krop, Tomaten A 1.10—1.60, B. 1.20—1.60, C 1.1.10 per 50 Kilo, Dub. stam 2075 ct. per Kilo, Augurken, fijn 2.60, Grof 1.15, Bommen 35 ct., Stippel 2530 ct. per 25 Kilo. ALPHEN a. d. RIJN, 15 Sept. Groenten veiling. Spinazie 4.9.Heerenboonen 6.12.40, Snijboonen 7.15.Postelein 2.—4.20, per 100 K.G., Selderij 1.—1.20, Peen 3.5.50, Kroten 2.2.70, Andijvie 0.802.10 per 100 bos, Kropsla I 0.501.60, Komkommers 4.5.Bloemkool I 10. 14.Bloemkool 116.Savoyekool 5.5.40 Roodekool 3.4.Meloenen 8.22. Eieren. Aanvoer 4400 stuks. Kip peneieren 3.804.40, Eendeneieren 3.per 100 stuks. WOERDEN, 15 Sept. Veiling Woerden en Omstr. Suikerboonen 39, Stokprin- ses 5—10, Snijboonen 520, Pronkers 2 4, Bloemkool 1.417,5, Sovoye 36, Groe ne 24, Andijvie 715, Spinazie 10, Pos telein 2—3, Peen 23, Rabarber 1, Augur ken 112, Komkommers 1, Meloenen 213, Tomaten 12, Lemoenapp. 410,5, Gulde ling 5, Sinjeuren 310, Pippeling 27.5, Schyvers 5,5, Bellefleur 1,56, Camp. zoet I,53 Paternoster 24, Fransch zuur 2 4. Zoete Candij 27, Beuur. Hazely 2022, Bloemen 57,5, Graham jubilé 610, Prin- sesse Noble 26, Bismark 37,5, Grauw- zuur 14, Gravensteins 614,5, Leopold 1923, Beurre Kevini 817, St. Germain 68. Emile A. Lcipt 47,5, Maedepeer 3- II, Triumphe de Veen 28, Bergamot 48,5, Gieten Wilden 6—10,5, Witte Rozün 4 10,5. Klaasje» 2—4, St. Barni 7, William 2—LL BIOSCOPEN. Casino: Afgekeurd. Luxor: Volwassenen. Trianon: Volwassenen. NÏEUWVEEN, 15 Sept. Vrije veiling. Aanv«oer 1391 kippeneieren ƒ3.654.30. 39 eendenecieren ƒ33.05 per 100 stuks.. Kaas ƒ0.190.26 per pond. Konijnen 0.30 per stuk. NOORDWIJKERHOUT.. 15 Sept. Groen tenveiling. Snijboonen 0.301.05, stok boonen 0.55, enkele boonen z.d. ƒ0.40 0.90, id. m.d. 0.25—0.U5, dubbele ƒ0.45 0.90. Alles per 10 K.G* NOOTDORP, 16 Sept. Eierenveiling. Op de veiling te Nootdorp werden deze week de volgende prijzen genoteerd: kip peneieren 3.954,55, eendeneieren 2.90 3.20, hanen ƒ0.450.80, kippen 0.30 0.35, duiven ƒ0.09, Kaas ƒ0.20—0.28 per pond. TER AAR. 15 Sept. Centrale veiling. Snijboonen 0.20—1.30, kasboonen 1.55 2.00, kasstek 4560 cent, princesseboo- nen 0.351.15, dubb. stamboonen 3575 cent, witte pronkers 2055 cent, roode pronkers 20—35 cent, peulen per 10 pond 0.451.05, roodekool 35 cent, wittekool 37 cent, savoyekool 48 cent. bloemkool 213 cent, meloenen 514 cent, druiven 12 cent per pond, andijvie 1018 cent, spi nazie 1224 cent, postelein 2 cent, peen 3 5 ent, uien 1.70—1.80, sla 0.50—2.20, tomaten A 1.301.80, B 2.00, C. 1.10 Gesch. 1.40, Augurken Fijn 3.404.60, fijnbasterd 1.20, basterd 1.55. grof 90 cent. knorrcls 45 cent, fijnstippel 70 cent. DEN HAAG, 15 Sept. Grossiersveiling van Fruit. Pondsperen 712 cent, Leopolds 1017 ceut. Maagdeperen 515 cent, wijn peren 815 cent, Bonne Louise 2145 cent 2e 1720 cent, Soldat Laboureur 1325 cent, Margarctte de Marillat 1620 cent, William Duchesse 820 cent, Stoofperen 710 cent, Souvenir dc Congres 1330 ct., St. Remi 710 cent, Williams 810 cent, Suikerperen 710 cent, Triumph de Vien- rrc 1340 cent, Jutteperen 1028 cent, Vijgeperen 1520 cent per kg„ Guldelin gen 5—10 cent, Oranje Reinetten 710 ct.. Notaris appelen 1115 cent. Moesappelen 610 cent, Candyzoet 59 cent, Sterappe len 720 cent, Zoete Stripling 59 cent, Bismarck 410 cent, Goudreinetten 916 cent, Catharina 1217 cent, Bloemee 610 cent, The Quen 58 cent, Gravesteiners 8 12 cent, Blanke Reine d'Or 1116 cent, Witte Wijnappelen 1116 cent, Paradijs appelen 4—10 cent, Mank Codlin 410 ct., 410 cent, Transparant de Cronsel 1120 cent, idem 2 711 cent. Effectenkoersen Verstrekt door: INCASSO-BANK N.V., LEIDEN li; Sopt. 1933 L.K. Heden. 1 Industrie: Alg. Kunstz. Unie 251', 25>/, Berkels Patent 17 Calvé Delft c. v. A 55 Küchenm. Acc. Ncd. Ford 188 138 V» Philips Gem. Bez. Uni Lever 1901/, 188»,4 82»/a 81 Petroleum: Kon. Olie 183»/« 182l/a/l«2 Perlak »«7a «5 Rubber: A'dam Rubber Deli Bat. Rubber Vico Serbadjadi »si/4 421/4 50» l2 32'/» 951/3/6 V» 42 501/a 321/0 Scheepvaart: Oude Vaart S 3 N. Scheepv. Unie 54l/4 10l/4 Oude Boot 10»/4 Mijnbouw: Boeton m/a Alg. Explor. Mij. 13Ó3/4 136 Suiker: H.V. A'dam 1963/4 041/2/74 30 Vorstenlanden 313/s 97 Java Cultuur 95 N.I.S.U. 651/, 65 Tabak: Deli Mij. Scnembah 120V, 138 Va 22 121 138 128 21 Deli Bat. Tabak Oostkust Am. Fondsen: Am. Smelting 28VlO 27i/a Anaconda 12'/4 "7i« Ass. Gas cn Elcc. 1 1 Bethlehem Steel 261/a 267a Cities Service 2«/B 2'/4 Central Public. Continental Oil 12 "7a Gen. Aviation •>7l0 4'/2 Int. Nickel 137,0 13'V,« Ken nee. Copper la Via 14 Milwaukee 55S »7a ld. Pref. »7/s 8 Va Keesport Tin PI. 63 61 North American 151/4 1.3 i/a Nevada Shell Union «7w ö'/ia 8V4 Unit. St. Leather 8»/4 Union Pacific SI 7e 80 Wabash 3'/,e Tldew. Ass. Oil «1/3 6V4 United St. Steel 37'/* 35«/4 WISSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM) (Niet officieel) Berlijn 59.24 Londen 7 831 /4 New York 1.67*/4 Parij» 9 70'/2 Brussel 34.68'/2 Zwitserland 48.03 Milaan 1306 Madrid 20 75 Oslo 39 40 Kopenhagen 35 Stockholm 40.45 Wcenen Praag 7.35»/2 Boedapest Prolongatie 1%.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 3