ZATERDAG 16 SEPTEMBER DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 2 BAROMETER. TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen verricht in den morgen van 16 Sept. 1933, medegedeeld door het Kon.' Ned. Meteorol. Instituut te De Bildt. Hoogst ebarometerst.: 771.5 te München. Laagste barometerst.: 736.6 te Janmayen. Verwachting tot den avond van 17 Sept.: Meest zwakke wind uit Zuidelijke rich tingen. Nevelig tot licht bewolkt. Droog weer, iets warmer. Het gebied van hoogen luchtdruk wordt thans stationair op het vasteland en in Scandinavië. Alle depressie-invloed blijft beperkt tot ver in het Noord-Westen en in het Oosten. Overal heerscht thans mooi herfstweer. Over het geheele Westen strijkt een strooming van zeer warme lucht uit het Zuiden, die zich hier doet bemer ken in een groote stijging van de tempe ratuur in de bovenlucht (van 7 gr. op den 14en tot +8 gr. hedenmorgen, op 3000 m. hoogte). Alleen ver in het Oosten doet de koude-inval zich nog gevoelen. De re genval bleef beperkt tot de zeeën ten Noor den en Noord-Westen van Schotland. Het is te verwachten, dat de luchtdrukverdee- ling in de eerste twee etmalen geen groote veranderingen zal ondergaan en dat het fraaie weer eenige dagen zal aanhouden. LUCHTTEMPERATUUR Temperatuur des middags te half drie 16.5 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a.: Van Zaterdagnamiddag 7.45 uur tot Zon dagmorgen 6.06 uur; van Zondagnamiddag 7.42 uur tot Maandagmorgen 6.08 uur. HOOG WATER. Te Katwijk: Zondag 17 September v.m. 2.09 uur en nam. 2.29 uur; Maandag 18 September voorm. 2.48 uur en nam. 3.04 u. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting Hooge Rijndijk om 7 uur 18.gr. C. Zweminrichting „De Zijl" om 7 uur: NED. R.-K. MIDDENSTANDSBOND. Wettelijke Bescherming van het Kleinbedrijf. Op Woensdag 27 en Donderdag 28 Sept. as. houdt de Ned. R.-K. Middenstandsbond een Algemeene Vergadering en zijn 10e tweejaar- lyksch Congres in Breda. De Algemeene Vergadering neemt op Woens dag 27 Sept een aanvang des ochtends te 11 uur in de groote zaal van den St. Joseph Kring in de Waterstraat. In behandeling komt alsdan het nieuwe „Be ginsel- en Werkprogram van den N.R.KM.", waarover door Dr. J. van Beurden een lijvig prae-advies is uitgebracht. Deze vergadering waartoe zijn uitgenoo- digd de volledige Hoofdbesturen der Diocesane Middenstandsbonden en der Nationale Vak bonden, aangesloten bij den N.R.K.M., benevens de voorzitters (of hunne plaatsvervangers) van alle R.-K. Middenstandsvereenigingen in den lande zal worden vereerd met een bezoek van Z.H. Exc. Mgr. P. Hopmans, Bisschop van Breda. Op Donderdag 28 September wordt, als een ééndaagsch Congres, het 10e Congres van den N.R.K.M. gehouden in de groote zaal van het gebouw Concordia, aanvang 10.30 uur. Ten Congresse komt na de aanbieding van het verslag over de werkzaamheden van den NRK.M. sinds het 9e Congres in behande ling het onderwerp: „Wettelijke Bescherming van het Kleinbedrijf", waarover prae-adviezen zijn uitgebracht door Prof. Dr. W. M. J. Koen- raadt van het Groot-Seminarie te Hoeven en Drs. H. L. Jansen, leider der Economische Af- deeling van het Bureau van den N.R.K.M. In den avond van Woensdag 27 September zullen de deelnemers aan 't Congres ten Stad- huize door het Gemeentebestuur van Breda worden ontvangen, waarna hun door de reci- pieerende vereeniging in Concordia een gezellig samenzyn wordt aangeboden. BOSSCHE HANZEBANK. Totaal 50 pCt. aan oredieteuren uitgekeerd. Naar de „Bossche Crt." meldt, zal in het faillissement der Bossche Hanzebank bin nenkort een vierde uitkeering geschieden en wel van 21/2 pCt. Daarna zal in totaal 50 pCt. aan crediteuren zijn uitgekeerd. Waarschijnlijk zal er nog een kleine slot- uitkeering volgen. BEPERKING BUITENLANDSCHE STUDENTEN. Op heden 16 September is afgekondigd de wet van 15 September 1933 tot wijziging va nde Hoogor Onderwijswet inzake beper king der Toelating van buitcnlandsche stu denten aan onze universiteiten. (Dag van inwerkingtreding 17 September). Voor het in de week zetten der wasch Maakt het schrale water zacht als regenwater en bevordert daardoor de schuimvorming Vervaardigd in de Persil-Fabrieken. 'Otttrrrtann Co'it Handel Mi'i N V.A(n*l»rdam Fabritfcen la Julphaas fclj UirccM DE „ROODE" POLITIE VAN AMSTERDAM. Protesten van verontwaardigde leden. Een aantal leden van de afdeeling Am sterdam van den Alg. Ned. Bond van Poli tiepersoneel, ontevreden over de nalatige houding van het hoofdbestuur bij de hul diging van H.M. de Koningin, hebben nu in de vergadering van hun afdeeling een motie ingediend, welke het bondsbestuur wegens zijn nalatigheid ten aanzien der kwestie van het deelnemen aan het défilé, in gebreke stelt en uitdrukkelijk uitspreekt dat de leden der afdeeling Amsterdam van den Bond zich achter het wettig gezag scharen. De afdeeling zal drie vergaderingen, n.I. van de drie brigades van het Amster- damsch politiecorps, bijeen moeten komen, om over deze motie te stemmen. De leden van de eerste brigade hebben er reeds over vergaderd, en de motie met groote meer derheid aangenomen. De beide andere ver gaderingen zullen in den loop van deze en de volgende week plaats vinden. Als de afdeeling in haar geheel, wat waarschijn lijk wordt geacht, zich met de motie ver een igt, zal de tekst in het bondsorgaan ge publiceerd worden. KERKNIEUWS PATERS VAN DE H. FAMILIE. De zeereerw. pater J. Jacobs, rector van het klooster der paters van de H. Familie te Oudenbosch, is overgeplaatst naar het Missiehuis dezer Congregatie te Kaatsheu vel. In diens plaats is tot rector van het klooster te Oudenbosch benoemd de zeor- eerw. pater Jos Schmitz, die professor was in de philosophie. „ST. ANNA" TE VENRAY. Viering van het 25-jarig bestaan. Woensdag vierde de psychiatrische in richting „St. Anna" te Venray haar zilve ren feest. Bij dit feest waren o.m. aanwe zig de Commissaris der Koningin in Lim burg, baron van Hövell tot Westerflier, mgr. Lemmens, bisschop van Roermond; mgr. van Reckum, wij-bisschop uit Gent; mgr. Coppick, bisschop van Gent; dr. H. J. Lubberman, algemeen inspecteur voor het staatstoezicht op krankzinnigen, en zeer vele geestelijke en wereldlijke autoriteiten uit de streek. DE VASTE PAASCHDATUM. Uit Rome wordt gemeld, dat de commis sie van kardinalen, welke het vraagstuk der kalendervorming reeds geruimen tijd in studie had, zich vóór een vasten Paasch- datum heeft verklaard, en dat de instem ming van den Paus met deze beslissing zeker kan worden geacht. Naar men weet heeft de Volkenbondscommissie aanbevo len, om den Paaschdatum te stellen op den Zondag na den Tweeden Zaterdag in April; Paschen zal dan in plaats van over 5 weken te varieeren, tusschen 9 en 15 April steeds vallen. INGEZONDEN STUKKEN Het betalingsverkeer met DuitschlancL Mijnheer de Redacteur. Dezer dagen zond ik aan een der Bank instellingen het volgende schrijven, het welk ik u beleefd verzoek in uw blad te willen opnemen ten gerieve van hen die met mij in hetzelfde schuitje varen: In uw Weekblad las ik uw artikel.... Wat u daarin zegt is maar al te waar, maar ik zou ook gaarne eens iets lezen over een andere zaak, waarvoor ik mij meer interesseer nJ. over de belangen der crediteuren, die indertijd, evenals ik, op aanraden van hun Effectenhandelaar, hun goede Nederlandsche Staatspapieren en an dere nog steeds solide om en bij pari ge noteerde effecten verkochten en daarvoor in de plaats ingeschreven hebben op Duit- sche Obligatieleeningen, die wel is waar een veel hooger rendement gaven, maar thans een groote strop blijken te zijn. Ik geef direct toe, dat bona fide effec tenhandelaren de belangen van hun cliën ten op het oog hadden, ofschoon ik het idee niet van mij kan afzetten, dat er ook veel eigenbelang bij in het spel zal geweest zijn. Wat er van zij, waarheid is, dat ik, en velen met mij, door de destijds zoo voor- deelige, solide en aantrekkelijk voorgestel- kijk naar een artikel waarin ik kan lezen, de transactie zeer gedupeerd zijn en nu is het dunkt mij wel te begrijpen, dat ik iede re week uw blad openslaande, daarin uit- wat voor stappen er door den effectenhan del, voor hun gedupeerde cliëntèle gedaan worden, bij de Regeering, die naar veler inzicht, de macht in handen heeft (Clea- ringswet) om te beletten, dat wij als zacht zinnige lammeren, door de Duitschers wor den gevild na eerst reeds door de desbetref fende Debiteuren geplukt te gijn, zij het dan ook, zooals ik wil aannemen, door de meesten noodgedwongen. Als men door toedoen van een ander, al is het per ongeluk, in het water valt, mag men toch wel verwachten, dat degene die het ongeluk veroorzaakt heeft, althans po gingen doet tot redding. Kan de Effectenhandel nu eens niet ach terhalen, waarom de Regeering zulke euveldaden toelaat; hebben belastingbeta lers niet het recht dat te vragen. Ik heb hooren beweren: „De Regeering is bang", maar als dat waar is, moeten dan die duizenden, die benadeeld worden, daarin berusten? Ik heb nog nooit gehoord, dat iemand, als hy een aanklacht bij de Rechtbank deed, dat hij bestolen was, ten antwoord kreeg: Laat die dief maar zijn gang gaan, want ik ben bang; en wat zou men doen met een politieman, die een dief of oplich ter laat loopen, omdat hij bang is hem bij de kraag te pakken? Dat motief heb ik dan ook maar van de hand gewezen, maar misschien kunt en wilt u in uw volgend nummer uw cliën tèle wel verplichten, door daaromtrent eens het een en ander mede te deelen. „Op dit schrijven kreeg ik, o.a. het vol gende te lezen: Wat de door u aangevoerde kwestie van de rentebetaling op de Duit- sche Obligatieleeningen aangaat kunnen wij u verzekeren, dat onze trustmaatschap pij in samenwerking met andere trusten van kerkelijke leeningen, vanaf het eerste begin der transfermoeielijkheden, al het mogelijke heeft gedaan om een betere re geling te verkrijgen. Zij heeft zich zelfs op het standpunt gesteld dat deze regeling moest worden afgedwongen door het drei gement van een in te voeren clearing. Dit standpunt heeft zij ook in de pers verschil lende malen kenbaar gemaakt, zij het niet altijd onder eigen naam. Ten slotte heeft dit geleid tot samenwer king met de R. K. Tweede Kamer-fractie en tot een audiëntie met Minister Ver schuur. De Regeering stelde zich ech- ter op het standpunt, dat voorloopig, om niet nader aan geduide redenen, door haar een negatieve houding moest worden aangenomen, m. a. w.: dat men van het „clearing s-w e t wapen" voorloopig nog geen gebruik wilde maken. Onder deze omstandigheden moeten de trusten trachten zelfstandig zoo goed moge lijke voorwaarden voor obligatiehouders te verkrijgen. Op verschillende wijzen wordt hieraan hard gewerkt. Tot zoover miin correspondentie. De Regeering handelt misschien heel verstandig, maar het geeft betrokkene geen veilig gevoel. Is er misschien iemand die hare houding in deze wat nader kan uitleggen, hij zal door mededeeling daarvan zeer zeker velen met mij verplichten. U, Mijnheer de Redacteur, dankend voor de plaasting, Moogachtend, J. F. M. E. Naschrift van de Redactie. Het verloop van het betalingsverkeer met Duitschland is inderdaad zeer onbevredi gend. Het is echter gemakkelijk te praten over deviezen-clearing, maar de uitvoering ervan gaat met veel haken en oogen verge zeld. wanneer men slechts denkt aan de overlast, welke aan de internationale han del en het betalingsverkeer zal worden aangedaan en de uitgebreide maatregelen, welke genomen moeten worden om ontdui kingen van de clearlng-wet tegen te gaan. De Regeering heeft, zooals u bekend is, reeds alle maatregelen genomen om de clearing-wet onmiddellijk in werking te la ten treden. Het schijnt evenwel, dat de Re geering nog niet alle hoop heeft laten va ren om verbetering te krijgen in de Duit- sche douane-politiek en motieven heeft om het dreigement met deviezen-clearing nog niet uit te voeren. Van „bangheid" is na tuurlijk bij den Minister geen sprake; men denke slechts aan alle binnenlandsche Cri sis-maatregelen! Men kan hoogstens spre ien van een verschil van inzicht, welke maatregelen het meest ten voordeel zijn van het geheele land. STADSNIEUWS „NAAR GOD TERUG." Dit is de titel der zes conferenties, die Pater Hendrichs dit jaar houdt voor niet-Katholicken. In Leiden worden zij gehouden in de kerk aan de Hartebrug, aanvangend Maandag 18 September en volgende Maandagen, 's avonds te half 9 uur (kerk geopend te 8 uur). „Naar God terug." Dit is de leuze, die in de groote steden mag worden gehevenOf is de geloofsafval niet schrikbarend groot? De conferenties zijn ook toegankelijk voor Katholieken en wy vertrouwen, dat ook dit jaar weer veel Katholieken zullen gebruik ma ken van deze hoogst welkome gelegenheid, om hun geloof te verdiepen en tot hun klaar be wustzijn te brengen, waaróm zij eigenlijk Katholiek zijn en hoe wetenschappelijk en buitengewoon redelijk dit is. Er is een roep naar God, uit de natuur en uit den mensch zelf; ziedaar den inhoud der eerste conferentie. Deze God heeft Zelf de heerbaan geslagen, om naar Hem te komen: de bovennatuurlijke Openbaring en de bovenna tuurlijke waarheid en genade; dit wordt in de tweede conferentie duidelijk gemaakt. Op die heerbaan geleidt ons een hémelsche Gids: Christus; op Hem richt zich de aandacht in de derde conferentie. En deze Goddelijke Gids heeft Zelf het reisplan geregeld om* te komen tot het doel van den tocht, en deze regeling trof Hy in Zijn Kerk; deze wordt dus be sproken in de vierde conferentie. De vijfde wijst op het reisgezelschap, dat dit reisplan volgt, namelijk: de Katholieke Kerk. En dan brengt de zesde de kracht voor den geest, die den mensch in staat stelt, om dezen tocht naar God te maken: het geweten en de genade. Ziedaar den inhoud der conferenties in enkele trekken. De toegangskaarten zijn kosteloos, doch de ruimte in de kerk is beperkt. Men wijze niet-Katholieken op deze gelegen heid, om op de hoogte te ftbraen van de grond slagen van het Katholiek geloof, en bidde voor den goeden uitslag van dit apostolisch werk. INSTITUUT VOOR TROPISCHE GENEES KUNDE ROTTERDAM-LEIDEN. In het gebouw van 't Instituut voor Tropische Geneeskunde is gistermiddag, onder voorzitter schap van Prof. Dr. A. W. Nieuwenhuis, de jaarvergadering gehouden van de Vereeniging Instituut voor Tropische Geneeskunde Rotter dam-Leiden. In deze vergadering heeft de secretaris, Prof. Dr. P. C. Flu, het jaarverslag uitgebracht Het vangt aan met de opmerking; dat de gang van zaken van het ziekenhuis te Rotter dam reden tot groote tevredenheid geeft. Vermeld wordt verder, dat Dr. J. D. Kayser, lector in de tropische huidziekten, wegens het bereiken van den zeventigjarigen leeftijd ont slag nam. Tot zijn opvolger werd benoemd Dr. E H. Hermans, leider van de polikliniek voor huid- en geslachtsziekten te Rotterdam. Eind 1932 moest wegens bezuiniging de hoofd-assistent van den hoogleeraar in de tropische hygiëne, Dr. van den Boogert, den dienst verlaten. Voorts nam in April 1932 Dr. G. E. H. Ver- spyck Mynssen ontslag als directeur van het ziekenhuis te Rotterdam. Dr. H. Burgerhout heeft zich toen bereid verklaard, de betrekking van directeur tijdelijk waar te nemen, totdat er een geschikte directeur was gevonden. In December 1932 kon hy het ziekenhuis overdragen aan den nieuwen directeur, Dr. Hulshoff. Omtrent de lotgevallen van het ziekenhuis te Rotterdam over 1932 valt het volgende te vermelden: De algemeene moeilijkheden in het zaken leven en speciaal in de haven deden ernstig him invloed bemerken op den gang van zaken in het ziekenhuis, zoodat zeker kan worden geconstateerd, dat een uiterst moeilijk jaar voorbij is. Toch zyn er lichtpunten. Het jaar 1932 is voor ons ziekenhuis te scheiden in twee halve jaren en in alle opzichten kon worden gecon stateerd, dat het tweede halfjaar gunstig af steekt bij het eerst en dat de resultaten van het tweede halfjaar moed geven, met een lich ter hart den arbeid te aanvaarden. Het gemiddelde patiëntenaantal was over het eerste halfjaar 26, over het tweede halfjaar 33.1 en naderde in dit tweede halfjaar het mini- mum-aantal, waarmee de exploitatiekosten j (ongerekend de afschrijvingen) konden worden gedekt. Dat dit zoo is, blijkt ook uit het rapport I van den accountant, waaruit inderdaad ge- i constateerd kan worden, dat de exploitatie kosten over het tweede halfjaar bijna gedekt zyn geworden. Indien het patiënten-aantal maar eenigszins op peil kan worden gehouden, laat de toekomst zich lichter inzien. Op 1 Januari 1932 waren in het ziekenhuis aanwezig 27 patiënten. Opgenomen werden 365 patiënten, ontslagen werden 343 patiënten, zoo dat op 1 Januari 1933 nog aanwezig waren 40 patiënten. Het totaal aantal verpleegden bedroeg dus 392. Het aantal verplegingsdagen was 10819. Omtrent de poliklinieken der Vereeniging wordt ojn. het volgende medegedeeld: Konden wij bij het over 1931 uitgebrachte jaarrapport, in weerwil van de economische crisis, nog geen vermindering van het aantal patiënten constateeren, in 1932 daarentegen was zulks wel het geval. Dit was zeker wel te verwachten, daar niet alleen het aantal sche pen, dat onze haven aandeed, aanzienlijk was verminderd, maar vooral ook, doordat het aan tal in Rotterdam verblijf houdende zeelieden beduidend afnam. Ook de vermindering van het aantal in Katendrecht verblijf houdende Oosterlingen, waarvan een aanzienlijk gedeelte zich aan den handel ging wijden en over geheel Nederland uitzwierf, bleef natuurlyk niet zonder invloed. Dit alles in aanmerking genomen, was de da ling van het aantal patiënten toch zeker niet van verontrustenden aard en mag wel reeds in den aanvang van dit verslag geconstateerd worden, dat onze poliklinieken in het afge- loopen jaar nog een zeer belangrijken arbeid konden verrichten. Het aantal nieuw-ingeschraven patiënten be- AGENDA LEIDEN. Dinsdag. Ledenvergadering van de Ver. v. Handels-, Kantoor- en Winkelbe dienden in de Zita, P. K. Koor- steeg, 8.15 uur. De Zondagsdienst der huisartsen te Lei- wordt waargenomen door de doktoren: de Bruijne, v. Bockel, Kortmann, Jasper se en Verbrugge. De Zondagsdienst der doktoren te Oegstgeest wordt waargenomen door dr. Bertel, tel. 3302. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der aipofcheken wordt van Maandag 11 tob en met Zondag 17 Sept. a.s. waarge nomen door apotheek: W. Pelle, Kort Rapenburg 12, telefoon 594. droeg voor de Leuvehaven 1637 en voor Katen drecht 520. Totaal 2157. Werd gedurende vele jaren het werk van onze poliklinieken voor een groot gedeelte be kostigd door particulieren, het is te begrijpen, dat in dezen bijzonderen tijd van die zyde geen steun meer verwacht mag worden, zoodat wij ook voor het verslagjaar gedwongen waren, ons weer te wenden tot de gemeente Rotter dam met verzoek, ons een subsidie te geven, gelijk aan het tekort op onze exploitatiereke ning. Wij meenen, dat de toekenning van een dusdanige subsidie zeker verantwoord is, op grond van het feit, dat aan onze poliklinieken ook arbeid wordt verricht, die niet uitsluitend internationaal van beteekenis is, maar ook voor de Rotterdamsche volksgezondheid van groot belang moet worden geacht en indien onze poliklinieken niet langer in de gelegenheid zouden zyn deze taak te verrichten, dan zou toch iets anders daarvoor in de plaats moeten worden gesteld, wat dan zeker ook aanzienlijke uitgaven zou vorderen. By het afdrukken van dit verslag is op het verzoek om subsidie van de gemeente Rotterdam over het jaar 1932 nog geen beslissing genomen. Wij hopen, dat deze gunstig voor ons zal uitvallen, daar wij anders voor groote financieele moeilijkheden komen te staan. LEIDSCH CRISIS-COMITÉ. HELPT ONS ééN TAG; In de morgen-uren van 3 October zal t Leidsch- Crisis-Comité, te beginnen met de reveille en eindigende bij den aanvang van den optocht, een straat-collecte hou den. Stel u dien dag nekele uren beschikbaar als collectant (e), om de collecte tot een groot succes te magen. Deze collecte zal plaats hebben in groe pen van 79 uur, ,-van 911 en van 111 uur. Ge kunt u opgeven, met vermelding van beschikbare tijden, schriftelijk of monde ling aan het Bureau van het Comité, Stil le Rijn No. 3. tel. 1946. Het Dagelij ksche Bestuur van het Nationaal Crisis-Comité, afdeeling Leiden. Postgiro 188690. GEEN AUTOBUS MEER NAAR DEN MORSCHWEG Met ingang van morgen, Zondag, wordt de autobusdienst: StationMorschweg, welke geëxploiteerd werd door Stadsver keer, opgeheven. Handelsregister K. v. K. Wijzigingen. 519. Naamlooze Ven nootschap Schelpkalkfabriek en Bouwma- terialenhandel Tegelaar Zn., Warmond. De N.V. is met ingang van 8 September 1933 in liquidatie getreden. Liq.: Mr. S. Nasyen, Rotterdam; mr. F. J. J. Trapman, Leiden, en mr. C. Punt, Leiden. 3832. Electrische Broodfabriek „De Hoop", Leiden, Oranjegracht 40/42. OverL Gevolm. F. Visser, Leiden. Nieuwe inschrijvingen: 5256. Stofzuigerhuis Electro Fort. Leiden, Haar lemmerstraat 231. Verkoop en reparatie van stofzuigers. E.: S. G. Sougé, Leiden. 6255. Louis Kanbier. Leiden, Haarlem merstraat 25. Winkel in alle soorten meu belen. E.: L. Kanbier, Leiden (H.V.) DE NEDERLANDSCHE WEEK. Gisteravond hebben de deelnemers aan de Winkelweek een laatste bespreking ge houden in den Foyer der Stadszaal. De voorzitter der Commissie, de heer J. J. M. Meyers, heette allen hartelijk wel kom en deelde mede, dat het aantal deel nemers dat van het vorige jaar met min stens 150 overtreft. Evenals het vorige jaar zullen vanwege de Ver. „Ned. Fabrikaat" wederom filmvoorstellingen worden gehou den en wel op het Kaasmarktterrein op 21, 25, 27, 29 September en 3 October. Ge tracht zal worden ook eenige voorstellin gen te doen geven aan de Haven. De deelnemers, die nog ni,et in het bezit zijn van hun deelnemerskaart kunnen deze tegen betaling in ontvangst nemen aan de Middenstandsbank, terwijl op vertoon der kwitantie Maandagmorgen tusschen 10 en 12 uur de kaarten voor den etalagewed strijd van „Nederlandsch Fabrikaat" afge haald kunnen worden aan het bureau Bree- straat 123. De bouw van een lichttoren nabij de Gij- selaarsbank bleek helaas niet mogelijk; in de plaats daarvan zal Ned. Fabrikaat daar een lichtpoort doen verrijzen. In de in- en uitwendig verlichte Hoog- landsche Kerk zal op nader te bepalen datum een gratis toegankelijk orgelcon cert worden gegeven. De bewoners van de Doezastraat zorgen wederom voor een fantastische schijnwer per-verlichting, terwijl door een luidspre ker-installatie muziek ten gehoore zal worden eebracht. Bovendien hebben de

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 2